Van Oosterhout ongeslagen aan top titeltoernooi bandstoten Nationale kampioenen kwamen op de bovenste plaatsen Ik wil naar beide Olympische Spelen SPORT TIJDENS WEEKEINDE Twee nederlagen van Vultink Ook Wijnen mag naar Huelva RCH-Wageningen gaat niet door Emil Oesterreicher verlaat Torino Geen bekervoetbal in Engeland Speltechniek gaf de doorslag bij dames Zaalhandballers geselecteerd Laver en Smith op eerste plaats van tennisranglijsten Portugal-Bulgarije in Nice Koersen Hilversum gaan niet door 11 ZATERDAG 5 JANUARI 1963 OVERAL Voetbal Ook zaterdagprogramma schuift een week op 99 99 DIT JAAR WORDT voor mij bij zonder belangrijk!", zegt de 20-jarige Gerben Karstens. „Ik wil namelijk zo wel naar de Olympische W later als Zomerspelen. Als amateur-weg renner heb ik een redelijke kans naar schaats zal ik dit seizoen voldoende klasse moeten tonen om een kans te krijgen. Dat wordt in het hoge noorden een harde strijd omdat voor een schaat ser de weg naar de top veel langer en moeilijker is dan voor een wielrenner. Als coureur kun je ineens omhoog schieten, als schaatser niet!" Hard trappen Geen domme sport ZAALHANDBAL WA TERPOLO BADMINTON Tot slot van de tweede spectaculaire dag van het tournooi om het Nederlands kam pioenschap ereklasse bandstoten in Gro ningen werd nog wat vuurwerk afgestoken. In de eerste plaats door de als enige nog ongeslagen Van Oosterhout, die met se ries van 15, 18, 1G, 16, 17, en 21 in 22 beurten zijn leiderspositie verstevigde. Daaraan werkte trouwens ook Henk Schol- te mee door titelhouder Vultink diens twee de nederlaag toe te brengen. Deze partij had een zeer enerverend verloop. Vultink liep met een 21 in de vierde beurt weg, maar kreeg daarna met een inzinking te kampen, waarvan Scholte dankbaar pro fiteerde. Tot en met de 22ste beurt ging de strijd gelijk op (109-100 in het voordeel van Scholte). Toen nog had Vultink de kracht kunnen opbrengen om een 18 van Scholte met eenzelfde aantal te beant woorden. Maar in de slotfase speelde Scholte zo sterk carotte met knallende driebanders, dat Vultink helemaal van zijn stuk raakte en op 116 bleef staan. Alleen Cees Oosterhout was na de vrij dagmiddag nog ongeslagen. Zelf won de Bredanaar na een zeer spannende partij met gering verschil van Henk de Kleine (150-145) en daarna zag hij zijn voornaam ste concurrenten Hans Vultink en Jaap Ligthart tegen respectievelijk Piet van de Pol en Janus Jacobs kansloos ten onder gaan. De nederlaag van Vultink is niet on verwacht gekomen, want de caféhouders- zoon uit Aalten heeft in zijn biljartloop baan in welke spelsoort ook, nog nooit van de Rotterdammer kunnen winnen. Het vo rige jaar, toen Vultink in Dieren de titel in het bandstoten veroverde, stond aan zijn creditzijde slechts één verliespartij... tegen Van de Pol. Het is dus niet te ver wonderen, dat Vultink met weinig zelfver trouwen aan de nieuwe ontmoeting begon. Hij wist bovendien op extra tegenstand te kunnen rekenen, omdat Van de Pol voor zijn laatste kans streed. In het begin leek het er op, dat Vultink een gewillig slachtoffer zou worden. Hij kreeg het ivoor maar niet in bedwang en zo kon Van de Pol, met onder meer een serie van 23, snel uitlopen. Toen kwam er een kentering in de strijd. Vultink over won zijn vrees en begon aan een periode van herstel, die hij met een serie van 26 afsloot. Na twaalf beurten had de Aalte- naar de leiding veroverd (79-71 en nu ging het er om, wie de sterkste wedstrijdze nuwen zou hebben. Die had Van de Pol. Want even plotseling als het herstel, kwam bij Vultink ook de terugslag. In de vol gende zeven beurten bracht hij het slechts tot één carambole, waardoor Van de Pol weer kon uitlopen (80-97). In de 20ste beurt kwam de doodsteek voor Vultink, )II«T rciiah De 50 jaar oude Hongaarse sabelscher mer Rudolf Karpati is teruggekomen op zijn besluit om het wedstrijdschermen er aan te geven. Hij is begonnen met de voor bereidingen voor de Olympische Spelen van Tokio. Karpati is één van 's werelds succesvolste schermers aller tijden. Hij won zes Olympische gouden medailles en tien wereldkampioenschappen. Miami Beach en nog een vierde plaats toen Van de Pol een subliem gespeelde reeks van 28 punten scoorde en zijn voor sprong tot 41 caramboles vergrootte (84- 125). Het resterende deel van de partij was nu nog maar een formaliteit. Vultink was geklopt. Veel spannender was de ontmoeting tus sen Van Oosterhout en De Kleine. De Kampenaar kwam in de beginperiode met series van 18, 14 en 16 ruim voor (20-54 na 8 beurten), maar Van Oosterhout, die nog steeds niet zo goed speelt als een vijf tal ren geleden, bleef het antwoord niet schuldig. Met moeizaam bijeengeraapte series van 18 17 had de Bredanaar de lei ding na 25 beurten overgenomen (96 - 89). Het zag er daarna naar uit, dat De Kleine toch nog met ruim verschil zou gaan ze gevieren, toen hij in de volgende beurten series van 16 en 11 scoorde, terwijl Van Oosterhout bleef stilstaan, De Kleine kwam op 135, zelfs op 145, moeizaam ver gaarde Van Oosterhout tenslotte in de 41- ste beurt de dertig caramboles, die hem nog het eerst over de eindstreep brach ten. De Kleine faalde in de nastoot. Ligthart kon tegen Jacobs zijn draai niet vinden en verloor regelmatig in een lange oninteressante partij, die na de eer ste 100 punten nog geen duidelijk beeld te zien had gegeven (104-100 in het voordeel van de Amsterdammer). Deze nederlaag van de Alkmaarder was een minder grote verrassing als de zege van Van Loon op Henk Scholte. De debu tant speelde uitstekend en nam met series van 21 en 22 na 14 beurten een eigenlijk al beslissende voorsprong (81-29). De Eind- hovenaar had zich misschien beter kunnen terugtrekken, voor dit kampioenschap be gon. Scholte heeft de laatste maand wel wat veel hooi op zijn vork genomen. Noch voor dit kampioenschap bandstoten, noch voor de Europese titelstrijd in het 47/2 in Huelva, waaraan hij volgende week moet deelnemen, heeft hij zich nu serieus kun nen voorbereiden. Van Loon 150 33 22 4,54 Scholte 96 33 16 2.90 Van Oosterhout 150 41 18 3,65 De Kleine 145 41 18 3,53 Jacobs 150 42 23 3,57 Ligthart 128 42 12 3,04 Vultink 97 25 26 3,88 Van de Pol 150 25 28 6.00 De Kleine118 29 28 4.06 Ligthart150 29 25 5.17 Van de Pol 150 36 26 4.16 Jacobs 86 36 17 2.38 Van Oosterhout 150 22 21 6.81 Van Loon94 22 18 4.27 Scholte 150 35 18 4.28 Vultink Ii6 35 21 3.31 De stand na de tweede dag: pnt. alg. gem. 1. Van Oosterhout 8 4.28 2. Ligthart 6 4.09 3. Vultink 4 4.93 4. Van de Pol.... 4 4.14 mAfttaMfté »30« 4.02 6. Van Loon 2 3.87 73f»M&leineSJSÏT!f8? 3.87 8. Jacobs2 2.77 Van Oosterhout Nederland zal in het Europees biljart kampioenschap anker-kader 47/2, dat van 10 tot en met 13 januari in Huelva wordt gehouden, niet alleen worden vertegen woordigd door de nationale titelhouder, Henk Scholte, maar ook door Tini Wijnen (Oss), die als tweede in '"■et laatste Neder landse kampioenschap is geëindigd. Wijnen is alsnog voor Huelva uitgeno digd, omdat de Franse kampioen Jacques Grisvaud zich heeft teruggetrokken. Scholte zal'in de eerste ronde nu niet spelen tegen de Portugees Pinto, zoals gemeld, maar tegen zijn landgenoot Wijnen. Het bestuur van de KNVB heeft 't bestuur van RCH een telegram gestuurd, waarin men meedeelde dat de voor zondag als nog vastgestelde bekerwedstrijd tegen Wa- geningen was afgelast. Dit in verband met de slechte weersomstandigheden. Een nieu we datum voor deze al zoveel „geplaagde" match is nog niet vastgesteld. Er is enige verwarring gerezen over het al dan niet opschuiven van het competitie programma van het zaterdagvoetbal van de KNVB. Als de weersomstandigheden dat toelaten, zullen op zaterdag 12 januari de wedstrijden worden gespeeld, die aanvan kelijk waren vastgesteld voor zaterdag 5 januari. De Hongaarse voetbalcoach Emil Oes terreicher, die lange tijd bij Real Madrid in dienst was en de Spaanse ploeg naar de top van het Europese voetbal bracht, is door Torino, waar hij sindsdien de post van technisch directeur bekleedde, „ontslagen van zijn contractuele verplich tingen," zoals de woordvoerder van de Tu- rijnse club het uitdrukte. Kortweg gezegd: aan de kant gezet. Voor het ontslag werd door Torino geen reden opgegeven, maar volgens insiders vloeit het voort uit de teleurstelling bij de clubleiders over de resultaten van de hoofdploeg, die thans een bescheiden elfde plaats op de ranglijst van de eerste divi sie inneemt. Oesterreicher heeft nog geen definitieve toekomstplannen. Hij zou echter wel in Italië willen blijven. Niet alleen de Nederlandse voetbalcom petitie ondervindt grote vertraging door de slechte weers- en terreinomstandigheden van de laatste weken, ook in het buiten land vallen de veldsporten ten offer aan de winter. Zo heeft de Westduitse Voetbalbond alle voor het aanstaande weekeinde vastgestel de wedstrijden in de eerste en tweede klas se reeds afgelast, terwijl tot vrijdagmiddag van de voor zaterdag op het programma staande 32 wedstrijden in de derde ron de voor de Engelse voetbalbeker er reeds 23 waren afgelast, het grootste aantal op één speeldag in de 92-jarige geschiedenis van de zo fel begeerde cup. De Engelse Voetbalbond heeft toen be sloten het gehele bekerprogramma af te "gelasten. TusS^n 22 december en .3 jaquari zijn er van de";140 vastgestelde/Leaguewed strijden er 84 rfipt kunnen doer-gaaftsiiri tfOiB band met het weer, sneeuw, ijs en daar door onbespeelbare velden. De Koninklijke Nederlandse Lawnten- nisbond heeft de Nederlandse tennisrang- lijsten voor het seizoen 1962 gepubliceerd. Zowel bjj de dames al de heren werden de nationale kampioenen op de eerste plaats gezet. De KNLTB verstrekte bij de dames ranglijst het volgende commentaar: mevr. J. Ridderhof is ondanks haar goede pres taties in het buitenland toch na mevrouw J. Baars geplaatst, omdat de commissie speltechniek de nationale kampioenschap pen als doorslaggevend beschouwt. Mej. Weurman en mej. H. van Rijn ont lopen elkaar heel weinig in speelsterkte. In de competitie heeft mej. Weurman be tere uitslagen behaald en in toernooien verloor zij niet van zwakkere tegenstand sters. Mej. T. Groenman verloor niet van lager geplaatste speelsters, behoudens een nederlaag tegen mej. A. Lepoutre waar evenwel twee overwinningen tegenover staan en drie overwinningen en één ne derlaag tegen mej. J. Sluyter. Zij heeft verder enkele goede uitslagen op haar naam staan. Mej. P. van der Heuvel be haalde twee overwinningen en één neder laag tegen mej. A. Lepoutre. Haar achtste plaats is echter te wijten aan nederlagen tegen zwakkere speelsters. Het krachts verschil tussen mej. P. van der Heuvel en mej. J. Sluyter is gering. Doorslaggevend was dat mej. Sluyter geen overwinning op mej. Lepoutre kon behalen en mej. Van der Heuvel wel. Mej. E. Spruyt heeft be houdens een zeer g( ede prestatie in de da mes landenwedstrijd Zwitserland-Frank rijk-Nederland een zwak seizoen achter de rug. Bij de heren-ranglijst werd geen com mentaar verstrekt, noch wat betreft de volgorde van plaatsing, noch wat betreft de drastische inkrimping van twaalf tot zes geplaatste spelers. De ranglijsten zien er als volgt uit: (met tussen haakjes de plaatsing van het vo rige seizoen). Dames: 1. mevr. Eva de Jong (n.g.), 2. mevr. Jetty Baars (1), 3. mevr. Jenny Ridderhof (4/5). 4. mej. Madeleine Weurman (4/5). 5. mej. Henny van Rijn (2), 6. mej. Trudy Groenman (n.g.), 7. mej. An- ja Lepoutre (8/10), 8. mej. Patricia van der Het Nederlandse heren zaalhandbalteam, dat zondag in Den Haag tegen België speelt, wordt zaterdagavond na de wedstrijd van het voorlopig Nederlands team tegen Niloc, uit de volgende spelers samengesteld: Van Noesel (RK Swift), Mastenbroek (Olympia, wisselkeeper), De Grebber (Ope ratie '55), De Korver (Operatie '55), Ver steeg (Olympia), Horselenberg (Olympia, aanvoerder), Botterman (Operatie '55), Vis- .scher (Operatie.J55), Van der Héïjden (Ni- loc),' Cantelberg (Sittérdia), Gillissen (Ni- >-loc), De Haan (Operatie '55), Boomsma (Hellas '57) en Kuypers (Olympia). komen in aanmerking voor de returnwed- mo„en Afs hardrijder op de strijd om het wereldkampioenschap 7, „„unonAe strijd zwaargewicht tussen Sonny Liston Floyd Patterson. De data voor de beide ontmoetingen tussen bekerhouder Benfica en Dukla Praag voor de kwartfinales van het toer nooi om de Europese voetbalbeker zijn nu definitief vastgesteld: de eerste wedstrijd vindt plaats op 6 maart in Lissabon, de returnwedstrijd op 13 maart in Praag. De Hongaarse club Vasas, die in het toernooi om de Europese beker onlangs werd uitgeschakeld door Feijenoord, heeft in Costa Rica een 3-1 nederlaag ge'eden tegen de plaatselijke vereniging Alajuela. Na afloop van de wedstrijd kregen de Hongaren een reprimande van de scheids rechter omdat zij te hard zouden hebben gespeeld. Volgens een mededeling van het organi satiecomité van de Olympische Spelen 1964 zijn alle kamers in de Europese ho tels gedurende de periode van de Spelen volgeboekt. Het betekent dat niet minder dan 22.500 kamers, die ter beschikking stonden, zijn besteld. De meeste kamers komen ter beschikking van Amerikanen (19.979), West-Duitsland volgt met 1296 ka mers en Groot-Brittannië met 701. Een ver tegenwoordiger van het organisatiecomité zei hierover: „Teveel landen hebben met hun bestellingen gewacht. Zij hebben nu geen kans meer." Noorse sportjournalisten hebben de ski springer Toralf Engan met grote meer derheid gekozen tot Noors sportman van het jaar. Rode Ster Belgrado plaatste zich voor de kwartfinales van het voetbaltoernooi voor jaarbeurssteden door FC Barcelona in een beslissingswedstrijd in Nice met 1-0 te verslaan. Internationaal Kostic, de „nian met atoomkracht in zijn linker been", scoorde twintig minuten voor het einde het enige doelpunt. Met Eddie Machen, de Amerikaanse zwaargewicht bokser, gaat het iets beter. Werd hij onlangs met spoed in een krank zinnigengesticht opgenomen, gisteren was hij al weer zover, dat hij naar een ziekenhuis kon worden overgebracht. De Nederlandse voetballer Piet van Rhijn is van de Franse club Grenoble over gegaan naar Nimes Op de tennisranglijst van Italië prijken de „oudjes" op de eerste plaatsen: 1. Fausto Gardini (34 jaar) 2. Nicola Pie- trangeli (30 jaar) 3. Orlando Sirola (34 jaar) 4. Giuseppe Merlo (35 jaar). „Geef mij die Karstens of die De Har- tog een jaar in handen en ik maak van een van twee een wereldkampioen zei de beroemde ex-coereur Bartali afge lopen zomer in Salo na de hete rit om h-' wereldkampioenschap, een rit die voor de Leidse amateur-wielrenner ein digde in een teleurstellende twaalfde plaats. „Ik had daar in Italië de titel kunnen grijpen", zegt Gerben nu in de behaag lijke huiskamer van zijn ouderlijk huis aan de Apothekersdijk. „Arie de Hartog was er in gezelschap van een Deen van door. Ik zat achter hem aan met een Belg in mijn kielzog. We haalden de twee uitlopers in. In de laatste ronde kwam een groep van negen renners ineens op ons af". „Die pakken ons, dacht ik Arie demar reerde vlak voordat die groep ons in liep. Een Italiaan joeg achter hem aan. Een Deen sprong mee. Die pakken we met z'n allen zo terug. Spaar je daarom voor de eindspurt, dacht ik. Maar die drie bleven weg. Toen dat tot me door drong was het te laat. Drie, vier keer demarreerde ik om het gat te stoppen. Tevergeefs. Toen we op de eindstreep af gingen had ik niets meer over en finishte als laatste. Wanneer ik met Arie was meegesprongennou ja, volgende keren beter opletten". „Voor die volgende keren, en daarmee bedoel ik naast de wereldkampioen schappen van '63 ook de Olympische Spelen van '64, gaan we ons terdege voorbereiden. Nu al heeft coach Joop Middelink een kern van vijf amateurs gevormd. Die renners zijn: Cor Schuring, Henk Cornelisse, Kees Snepvangers, Arie de Hartog en ik. Met dat vijftal gaan we gedurende het hele seizoen alleen maar wedstrijden rijden die bij onze training passen. Aan de Tour de l'Avenir bijvoor beeld doen we niet mee. Die vergt te veel van ons". „Na die strijd om de wereldtitel in Italië heb ik weinig meer gedaan. Wel nog een paar koersen, maar bijzonder ingespannen heb ik me niet meer. Begin oktober heb ik m'n fiets aan de haken gehangen en 18 oktober trok ik mijn Klaar voor de start. De zevenjarige Robbie demonstreert hoe zijn „grote broer Gerben vaak (met open mond) aan de start staat. Gerben Karstens een twintig jarige zoon van een Leidse notaris vertrekt vandaag met de kernploeg van de KNSB naar Hamar in Noorwegen. Aanstaande zomer stapt hij weer op de fiets om te pogen sportieve successen te behalen. schaatsen aan. De omschakeling van fietsen naar schaatsen is moeilijker dan omgekeerd. Schaatsen eist meer tech niek. Bij wielrennen hoef je alleen maar op een fiets te klimmen, hard te trappen en goed op je tegenstanders te letten. Met hard trappen en een goed koersinzicht kom je al heel ver". „Als schaatser kom je er met hard trappen niet. Een goede stijl is bijna alles. Heb je die en daarbij dan nog kracht dan bereik je wat. Met kracht alleen kom je er beslist niet. Van 18 oktober af hebben we op de Amsterdam se kunstijsbaan alleen aan techniek ge werkt. Eerst stijl en techniek verbeteren, zei trainer Egbert van 't Oever steeds. Gelijk heeft hij. Is je stijl niet goed, begin je te ruig, dan verkramp je je spieren en heb je na zo'n rit dagenlang vermoei de benen. Hoe beter je techniek, des te minder moe word je". „Vorig jaar leerde men mij een stijl die niet de mijne was. Iedere rijder heeft een stijl die hem past. Vorig seizoen reed ik verkrampt, moest ik bij iedere slag die ik maakte denken. Met veel moeite heb ik mijn oude eigen stijl teruggekregen. Nu glijd ik weer bijna moeiteloos. Groot se tijden heb ik nog niet gemaakt. Nie mand vroeg er om. Trainer Van 't Oever dwong ons niet naar betere tijden. Zijn commentaar na 'n rit beperkte zich steeds tot kritiek op stijl en techniek". „In Hamar ga ik pas mijn kracht ge bruiken, moet ik tijden laten afdrukken die opmerkelijk genoeg zijn om me een kans in 1964 te geven. Verwacht van mij, van Nottet en Renes geen recordverbete ringen. Vraag maar eens aan Henk van der Grift hoe moeilijk het is en hoe veel jaren het duurt alvorens je de schaats- top bereikt. Een schaatser moet zich ten minste vijf jaar intensief voorbereiden voordat hij tot bijzondere prestaties komt zegt Van der Grift. Tussen twee haakjes: Let eens goed op hem. Hij heeft aan zijn stijl geschaafd, zit iets dieper, is nog nooit zo snel gegaan". „Als schaatser heb je maar één tegen stander: de klok. Die is moeilijker te ver slaan dan een groot peloton fietsers. Bij wielrennen kun je, als je „dood zit", aan een wieltje gaan hangen, je door anderen laten trekken tot je over je inzinking heen bent. Als het een levendige koers is kun je tot onverwachte snelheden komen alleen omdat andere renners je opzwiepen". „Als schaatser knok je alleen, soms kun je je een beetje optrekken aan een ster kere tegenstander die net in jouw rit schaatst, maar meestal knok je alleen tegen je rondetijden. Een inzinking gooit je direct seconden terug. Door de meer dere techniek die schaatsen vergt en door dat alleen moeten knokken tegen een on zichtbare tegenstander vind ik schaatsen moeilijker. Zwaarder kun je niet zeggen. Beide sporten eisen alles van je". „Noem fietsen nou geen domme sport. Je moet wel degelijk in elke koers elke seconde je hersens gebruiken. Dat blijkt wel uit mijn rit in Salo. Toch was het afgelopen wielrenseizoen niet zo gek voor mij. Ik werd twee achter Jaap Oud- kerk in de strijd om de nationale titel achtervolging voor amateurs. Ik werd vierde bij de Nederlandse kampioensrit op de weg. Eerste bij de militaire wieler kampioenschappen met Rudi Lie- brechts als tweede, en hij werd eerste bij de militaire schaatskampioenschappen met mij als twee en ik werd derde bij de nationale 50 km-kampioenschappen". „Niemand zal zo blij zijn als ik, wam reer we zaterdag in de trein naar Ha mar stappen. Geen wachtlopen meer. Niet meer urenlang staan op een appèlplaats Ik zit nu in militaire dii st, mijn nor male beroep is landbouwer. Als het me niet lukt om profrenner te worden wil ik boer worden. Van dat urenlange staan krijg je harde spieren. Ik heb er tenmin ste keiharde rugspieren van gekregen waar een masseur heel wat moeite mee had om ze weer normaal te laten func tioneren". „Sorry, ik spring wel van de hak op de tak, hè? Dan praat ik weer over wiel rennen, dan weer over schaatsen. Komt omdat ik even bezeten ben van beide sporten. Vaak is me gevraagd of de ene sport de andere niet schaadt. Mij niet Dr. Van Dijk en dr. Rolink hebben meer dan eens tegen me gezegd: Ga jij je gang maar, je hebt energie genoeg om in beide sporten iets te bereiken. Waarom kan een Wolfshohl een prima wegrenner zijn en 's winters vele cross-countries winnen en waarom zou ik dan naast successen als coureur geen goede resultaten als schaat ser kunnen bereiken? Mijn trainers en coachs geloven er in, waarom zou ik dan twijfelen? Dit jaar hoop ik het te be- Heuvel (8/10), 9. mej. Joyce Sluyter (n.g.), 10. mej. Els Spruyt (8/10). Niet geplaatst wegens gebrek aan gege vens werden: mej. Fredy Marinkelle (4/5), mej. Marian Moritz (3) en mevr. Bea Thung (6/7). Heren: 1. Willem Maris (3), 2. Evert Schneider, (5/6), 3. Tom Okker (12), 4. Jan Hajer (11), 5. Piet van Eysden (1), 6. Peter Scholtz (9/10). Niet geplaatst wegens gebrek aan gege vens: Hans van Dalsum (4), Henk Goris (2) en Lex Karamoy (5/6). Zoals de gewoonte is geworden heeft een bekend Duits sportbureau ook voor dit jaar de tennisranglijsten gepubliceerd, zoals deze werden opgesteld door experts uit dertien landen. Over de bezetting van de eerste plaats, zowel bij de dames als de heren, hadden de deskundigen weinig hoofdbrekens. Zij kozen vrijwel unaniem Margaret Smith en Rod Laver. De ranglijsten zien er als volgt uit: heren: 1. Rod Laver (Austr.) 130 pnt.; 2. Roy Emerson (Austr.) 117 pnt.; 3. Manuell Santana (Spanje) 106; 4. Neale Fraser (Austr.) 88; 5. Chuck McKinley (VS) 69; 6. Rafael Osuna (Mex.) 64; 7. Martin Mulli gan (Austr.) 47; 8. Jan Erik Lundquist (Zweden) 35; 9. Bob Hewitt (Austr.) 24; 10. Ramanathan Krishnan (India) 22; 11. Wilhelm Bungert (Did.) 12; 12. Fred Stolle (Austr.) 4. Dames: 1. Margaret Smith (Austr.) 110 pnt.; 2. Maria Esther Bueno (Braz.) 93; 3. Darlene Hard (VS) 83; 4. Karen Susman- Hantze (VS) 76; 5. Ver Sukova (Tsj.slow.) 55; 6. Renee Schuurman (Z.-Afr.) 44; 7. Ann Jones-Haydon (GB) 42; 8. Sandra Price (Z.-Afr.) 34; 9. Lesley Turner (Austr.) 25; 10 Billie Jean Moffitt (VS) 14; 11. Jan Lehane (Austr.) 10; 12. Carole Caldwell (VS) 5. Zondag wordt in de Badmintonhal zaal handbal gespeeld; 's middags twee wed strijden voor de districts-tweedeklasse en 's avonds een aantal wedstrijden voor de afdelingscompetitie. Bij Full Speed en Rapiditas komt het hoofdstedelijke Am- stel op bezoek. De beide teams van de gasten hebben redelijke kampioenskansen en zij zullen hun plannen zeker niet door de Haarlemse ploegen laten doorkruisen. De dameswedstrijd begint om twee uur, de heren spelen hier direct na om tien voor drie. Voor de afdelingscom£etitie speelt Bij de dames HOC om halL-elf.tegen IJmond en ontmoet Concordia om 20.40 uur het Heemskerkse ADO en IEV uit Velsen- Noord om 21.40 uur Rapiditas, dat bij ver rassing zondag Concordia klopte. Na eni ge strijd tussen de afdelingen Alkmaar en Haarlem is de adelborstenhandbal vereniging (AHV) nu toch bij de afde ling Haarlem ingedeeld. De AHV duel leert om 17.30 uur met Zandv. meeuwen en om 19.20 uur met HOC. Van de Blinkert-ploegen trekt het da mesteam naar Alkmaar om met AVA te strijden en de heren bezoeken in Utrecht Attila dat afgelopen. Zomdag tot ieders verrassing kampioenskandidaat AHC ver sloeg. Ook vanavond worden er in de Badmintonhal, na de jeugdwedstrijden, nog enkele wedstrijden gespeeld. Hierbij komen echter geen vooraanstaande ploe gen in het veld. Voor de beker^ompetitie van de KNZB duelleren vanavond om acht uur in het Sportfondsenbad in Haarlem de dames van DWT en DWR met elkaar. De heren van NVA strijden tegen VZV uit Velsen, de dames van DWT 4 tegen NVA 2, de heren van HPC 3 tegen DWT 2 en de heren van DWT tegen Haarlem. In Vlaardingen speelt de badmintonclub „Velsen" zondag tegen De Kortenaer met als inzet de nationale badmintontitel. De Velsenaren hebben zonder twijfel de beste papieren. De Europese Voetbalunie (UEFA) heeft tenslotte ingegrepen in het touwtrekken tussen Portugal en Bulgarije over de plaats, waar de beslissingswedstrijd tus sen de nationale voetbalploegen van beide landen voor de eerste ronde van het toer nooi om de Europese beker voor landen teams moet worden gespeeld. Zoals bekend was hiervoor ook Rotter dam kandidaat. De Europese voetbalunie heeft nu Nice aangewezen als de plaats, waar op 23 januari de wedstrijd moet worden gespeeld, nadat de Portugese Voetbalbond bij de UEFA protest had aan getekend tegen Augsburg, met welke stad de Bulgaren zich akkoord hadden ver klaard. In verband met de onzekere weersvoor uitzichten en het gevaar dat voor de paar den tijdens het transport naar en van de baan in Hilversum op de gladde wegen bestaat, heeft het bestuur van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport besloten de koersen op zondag 6 januari in het gemeente sportpark in Hilversum af te gelasten. wqzen! i" In de wielerzesdaagse van Essen, die van 14 tot 20 januari wordt gehouden, zal Peter Post een koppel vormen met de Australiër Arnold. Kanshebbers voor de eindzege zijn verder: Rudi Altig/Junker- I man. Van Steenbergen/Lykke en Bugdahl/ Jan Dassen Pfenninger. 1

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11