-■ 1 Suggesties van de verdediger leiden tot nieuw onderzoek A. JONGELING KERKDIENSTEN „IJmuiden-Velsen" bij Sydney gebouwd door letterzetter Belangrijke verbetering van de Hagelingerweg voorgesteld IJmond verenigingen vandaag en morgen Wie kocht gestolen „broodjes" tin De walvisvangst Ruil van grond in Velsen-Noord Fa. v. d. Outenaar Raave ZATERDAG 5 JANUARI 1963 4 TELEVISIE RADIO BECKER „Er rommelt iets, er is iets geheimzinnines aan deze zaak". Dat zei de Heem- steedse advocaat mr. O. H. van Wijk donderdag voor de Haarlemse rechtbank als verdediger van de 37-jarige Haarlemse koopman, handelaar in papier en lompen, die van opzetheling beschuldigd werd. Mr. O. H. van Wijk bracht tijdens zijn pleidooi een bewijs, waaraan schijnbaar niet te tomen viel, plotseling aan het wankelen door enkele opzienbarende opmerkingen en vragen. Het gevolg was, dat de zaak werd terugverwezen naar de rechter-commissaris en dat het vooronderzoek zal worden heropend. „Er zal een onderzoek worden ingesteld naar de suggesties van de raadsman", aldus de president van de rechtbank. Op een verzoek van de raadsman om zijn cliënt, die reeds geruime tijd in voorarrest zit, in afwachting van de resultaten van het te heropenen onderzoek direct in vrijheid te stellen, werd door de rechtbank afwijzend beschikt. Wie was afnemer? Nieuwe gezichtspunten SCHILDERSBEDRIJF 4.75 stoutenbeek Telefoon 8930 en 8947 (0 2560) Kerkelijk nieuws ifi (Van onze correspondent) in Gymea, 20 minuten van Engadine ge legen. Aan de muur in de woonkamer in het £je heer Fortuin werkte eerst bij de huis van de heer G. Fortuin te Engadine, I Australische drukkerij, waar de „Dutch dat op enige afstand van Sydney is gele gen, hangt een wandbord „IJmuiden-Vel sen 1876-1926" als herinnering aan de ge boorteplaats van mevr. Fortuin-van Brc- derode. Fortuin woont in Engadine, een goede 35 km buiten Sydney, in een eigen huis en werkt in Sydney bij „Shipping Newspa pers", een uitgeverij en drukkerij van pu blicaties op scheepvaartgebied. Engadine is te vergelijken met Arnhem, maar het landschap is ruwer, ruiger en maagdelij ke grond wordt er nog steeds bouwrijp ge maakt 't bos wordt er weggedrukt door de aardverschuifmachines om plaats te maken voor huizen maar er blijven nog schier onmetelijke en onbetreden bossen over. Mevrouw van Brederode komt oor spronkelijk uit IJmuiden, waar zij in de Prins Hendrikstraat (no. 46) woonde. Gerrit en zijn vrouw zagen er niet te genop hun geluk verder van huis te wa gen. Gerrit's zwager, de heer G. Groen, woonde al in Australië. Zodoende had hij een aanknopingspunt. De heer Groen, die uit Sliedrecht komt ep getrouwd is met Margje's zuster, Ali van Brederode, woon de toen in Kurnell nabij Sydney en wacht te het gezin van Gerrit Fortuin aan de kade van Sydney op. Hij verschafte tijde lijk onderdak. Dat is nu ruim vijf jaar geleden en op 22 juni j.l. verkregen Gerrit, zijn vrouw en hun kinderen het Australische burger schap: Gerritje (Gerry), 17 jaar oud werkt als leerling-verpleegster in het mo derne ziekenhuis van Sutherland, waarvan de bouw 15 miljoen gulden heeft gekost; Marion (Marjan), die 12 jaar oud is en nog op school gaat. Johanna (20) werd ruim twee jaar geleden al genaturali seerd, daar zij toen reeds werkzaam was bij de Commonwealth Bank (Staatsbank) Advertentie MET EEN TOESTEL VAN RADIO BECKER BEKIJKT U HET GOED 1 Keus uit tientallen modellen. PHILIPS - ARISTONA - ERRES BLAUPUNKT Een voorbeeld uit onze kollektie 825.- Philips volautomatische super ontvanger met 48 cm beeldbuis, extra smalle kast met Handgre pen. 2e kanaalkiezer voor UHF. ER IS ECHTER NOG VEEL MEER Ook op het gebied van radiotoestellen toonaangevend. Kom eens kijken in onze showroom. TRAWLERKADE 64 - TELEF. 6490 ZATERDAG 5 JANUARI Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14 tot 17 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. MAANDAG 7 JANUARI Openbare leeszaal: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur: filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-K. leeszaal: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; Parochiezaal Petruskerk, Ve- nusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; fi liaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Raadhuis, Velsen, 10 tot 12 uur: spreek uur burgemeester. Raadhuis Beverwijk, 9.30 uur: spreekuur burgemeester. Australian Weekly," een in de Nederland se taal verschijnend weekblad, werd ge drukt. „Maar," zo zei Gerrit, „ik moest er ook in het Engels zetten. Gelukkig kende ik j terii merkte Gerrit op, dat de werkweek er al een klein beetje van en geleidelijk I een vijfdaagse werkweek is, acht uur per heb ik de taal helemaal onder de knie 40 uur per week, met zaterdags en Het echtpaar FortuinVan Brederode en beide dochters tijdens hun natu ralisatie tot Australische burgers. als de provincie Utrecht, is dit een gun stige tijd. Gerrit is lid van de grafische vakbond, Printers „Employees" Union. Met zijn in het Engels vertaalde getuigschriften uit Nederland kreeg hij eerst een voorlopige toelating om z'n beroep uit te oefenen. Na drie maanden werd hem een permanent vakbondsticket uitgereikt. Zo'n „ticket" is een bewijs van vakbekwaamheid. Gevraagd of z'n werk hem voldoende vrije tijd overliet om z'n hobbies te genie gekregen. Na drie maanden ben ik van werkkring veranderd, omdat ik dichter bij huis wilde blijven, want het reizen van en naar m'r, werk nam teveel tijd in be slag. Zo kwam ik eerst terecht bij een drukkerij van het Australische Medische Tijdschrift en later van de scheepvaart kranten. Dat was in augustus 1957. We hadden inmiddels een half huis gehuurd in Caringbah aan de spoorlijn naar Syd ney." Een jaar later kocht Fortuin een blok land, 50 bij 135 voet groot. Daar bouwde hij zelf een tijdelijke woongelegenheid van 12 bij 24 voet, waar het gezin een jaar heeft gewoond. De Nederlandse „Building Society," de door Nederlanders, gestichte fioan.cieriqgs- maatschappij voor de verlening van kre dieten aan Nederlandse immigranten, die een huis willen' kopén of laten bouwen, verleende hem spoedig daarna een lening. „Wij waren een van de eersten, die zo'n krediet kregen toegewezen," zei Gerrit. Het huis is gebouwd door de uit Haarlem afkomstige timmerman Jan van Orden, die thans aannemer is voor de bouw van huizen. Fortuin's huis kwam gereed in 1959. „U ziet dus, dat er in onze emigratie weinig avontuurlijks is voorgevallen. Het is allemaal van een leien dakje gegaan." Gerrit Fortuin's werktijden zijn van acht uur 's morgens tot half vijf 's middags, met tien minuten rust voor thee in de ochtend, en een half uur voor lunch, 's Morgens om kwart voor zeven gaat hij de deur uit en reist met de trein naar Sydney, hetgeen ongeveer een uur duurt, 's Avonds om kwart over zes is hij weer thuis. Voor een miljoenenstad als Sydney met haar uitgestrekte oppervlak, zo groot zondags vrij-af. „In de weekeinden doe ik veel aan tuinieren. Ook timmer ik graag in de ga rage, waar nog geen auto staat, maar wel een volledige werkplaats is ingericht, zo dat ik m'n hobby om zelf meubelen te maken, kan botvieren." Fortuin is ook een trouwe deelnemer aan de jaarlijkse pick nick, die zijn vakbond organiseert voor de leden en hun gezinnen in één van de vele parken langs de prachtige baaien van de haven van Sydney. „Ik heb het Australische staatsburger schap aangenomen, omdat het land me bevalt en ik niet van plan ben naar Ne derland terug te gaan. Onze kinderen zijn hier helepaaal gewend. -!j?h|fYBf van de Christian Endeavour, ëen leu'gdctrgahi- satie van de Protestantse kerk. Ze is pen- ningmeesteresse van de zondagsschool qn zondagsschool-onderwijzeres in de Congre gational Church in Engadine." Marjan is lid van de Girls' Life Saving Brigade en van de Schotse Dansgroep. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Als gevolg van de sterk toegenomen verkeersintensiteit voldoet de Hagelinger weg te Santpoort niet meer aan de eisen, die daaraan in het belang van de veilig heid en de vlotte afwikkeling van het ver keer moeten worden gesteld. Ten einde hierin verbetering te brengen, hebben B. en W. van Velsen een plan doen ontwer pen voor het herprofileren van deze ver keersader. Het plan voorziet in de aanleg van een tweebaansweg met twee rijstroken. De breedte van elke baan varieert van 5.75 m. tot 6.50 m. Ze worden gescheiden door een plantsoenstrook van 3 m. breedte. Waar voldoende ruimte is, zullen tevens par keerhavens worden aangelegd. B. en W. stellen zich voor, de verbrede Hagelingerweg te voorzien van een asfalt- verharding zoals ook is geschied met de andere hoofdroutes in de gemeente. De gemeente heeft nog niet de beschik king over alle gronden, die nodig zijn om de Hagelingerweg over de volle lengte, dat wil zeggen vanaf het viaduct nabij Driehuis tot de Broekbergenlaan te ver breden Als gevolg hiervan is het niet mo gelijk het gedeelte tussen de Kruidberger- weg en de Broekbergenlaan definitief te verbeteren. Hier zal voorshands moeten worden volstaan met een tijdelijke voor ziening De voorlopige plannen voor dit weggedeelte bestaan liit het maken van een éénbaansweg met twee rijstroken en een aantal parkeerhavens nabij de Broek bergenlaan. De belangrijkste wijziging in dit gedeel te van de Hagelingerweg bestaat uit het verdwijnen van de ventweg. De volle breedte tussen de trottoirs komt daardoor beschikbaar voor het verkeer. Tevens zal het gladde wegdek worden vervangen door een stroevere bestrating. Verwacht wordt, dat hierdoor het aantal verkeersongevallen op dit weggedeelte in 1961 waren het er 17 en in 1962 tot begin december, hoewel een wachtverbod was ingesteld, toch nog 13 vrij sterk zal teruglopen. De oorzaak van de ongevallen moet meestal namelijk worden gezocht in de omstandigheid, dat de voertuigen moei lijk tijdig op het gladde wegdek tot stil stand komen. In het kader van de herprofilering zul len tevens voorzieningen moeten worden getroffen ten aanzien van de beplanting, de in de grond aanwezige kabels" en lei dingen, alsmede de verlichting. Deze zul len bestaan uit gehele of gedeeltelijke ver vanging en-of verplaatsing. Tevens is het nodig, de in de Hagelingerweg ten noorden van de Santpoortse Dreef aanwezige riole ring te vervangen, omdat zij vele lekka ges vertoont. Hier zullen twee nieuwe pa rallelleidingen moeten worden gelegd. De totale kosten van al deze werkzaam heden worden geraamd op 926.000 Het college verzoekt de raad dit krediet wel te willen verlenen. De koopman werd onder beschuldiging van opzetheling gedetineerd toen de dief stal van „broodjes" zuiver tin ten nadele van Breedband N.V. in IJmuiden was ontdekt. Tussen 1 augustus en 23 okto ber 1962 verdwenen er vrijwel om de dag twee „broodjes" tin bij Breedband N.V. Daders van die diefstal waren een 41-jarige betonwerker en een 29-jarige lasser, beiden wonend in Haarlem. Bij het verhoor door de rechter-commissaris hadden zij een volledige bekentenis af gelegd. zodat hun berechting weinig moei lijkheden opleverde. In totaal nam het tweetal 30 „brood jes" tin weg, die per stuk een waarde van f 300,vertegenwoordigden, doch waarvoor zij slechts f 2600 ontvingen van hun afnemer. Die maakte dus een winst van ruim 5000. De koopman werd, nadat de diefstal was uitgekomen, in de kraag gepakt op aanwijzing van de dieven. Bij het ver hoor vertelden ze, dat hij de „broodjes" tin had gekocht en eerst 120 per twee stuks, later 150 per twee stuks had be taald. Toen de vart heling verdachte koopman, gedetineerd in het huis van bewaring in Haarlem, aan de tand werd gevoeld, ont kende hij van meet af aan ooit ook maar én „broodje" tin te hebben afgenomen. .Ik heb absoluut niets gekocht, hij is nooit met tin bij me geweest", zei de koopman, met „hij" ue initiatiefnemer van de diefstal, de betonwerker, vorig jaar wegens diefstal van brons tot 6 maan den gevangenisstraf veroordeeld en zich nog in een proeftijd bevindend, bedoelend. Waarna de dieven moesten getuigen. Vooral het getuigenis van de betonwer ker was zonder meer uitermate bezwa rend en bleek onaanvechtbaar. Net als bij eerdere verhoren vertelde hij ook thans, het tin aan de koopman te hebben ver kocht. Die had vorig jaar ook het toen gestolen brons gekocht, zo niet van de betonwerker dan toch van diens kornui ten. Na elke nieuwe diefstal van twee tinnen „broodjes" reden de betonwerker en zijn kameraad de lasser naar Haar lem, naar de straat waar de koopman zijn pakhuis had. De betonwerker liet zijn auto altijd stilstaan voor dat p"khuis. Dat kon de lasser, die op de hoek van cle straat altijd uitstapte omdat de be tonwerker de afzet-van het gestolene ver zórgde, bevestigen. Deze lasser had, toen bet plan voor de diefstallen rijpte, ook bij zijn vriend de betonwerker geïnfor meerd naar de afnemer van de door hen gestolen „broodjes". De betonwerker had toen de naam van de koopman genoemd. Toen de officier, opzetheling bewezen achtend aan de hand van de getuigen verklaringen, tegen de koopman één jaar gevangenisstraf met aftrek had geëist, werd de getuigende betonwerker door mr. Van Wijk aangevallen. Is het juist dat uw zwager dicht achter het pakhuis van de koopman woont? De woning van uw zwager is door een steeg even voorbij het pakhuis van de koopman bereikbaar. Is het juist dat een man uit de. straat bij uw zwager zijn auto stalt? Weet u dat die man tinsmelter van beroep is?" Deze en nog andere vragen liet mr. Van i Wijk op de betonwerker los. Hoewel deze schijnbaar rustig en niet in het nauw gebracht bevestigde wat hem werd gevraagd en zei, dat zijn zwager daar nu wel mocht wonen doch dat dit niet hoefde te betekenen dat hij iets met de zaak te maken had, kwamen opeens geheel nieuwe mogelijkheden naar voren. Mr. Van Wijk had het eerder onlogisch genoemd dat de lasser, die toch samen met de betonwerker de diefstallen pleeg de, nooit bij de verkoop van het gestolen tin aanwezig mocht zijn en altijd op de hoek van de straat moest uitstappen. Voorts was de diefstal plotseling ontdekt waarop de politie vrijwel direct het pak huis van de koopman had doorzocht. „Er was geen kruimel tin te vinden", aldus mr. Van Wijk. De suggesties, door zijn betoog opge roepen, leidden er toe dat de rechtbank HUISSCHILDERWERK KONSTRUKTIEWERK BEHANGERIJ DEKORATIE REKLAME ONTWERPEN KLEURADVIEZEN GLASHERSTEL GLASPLATEN GLAS IN LOOD GLASVERZEKERING Evertsenstraat 1 - IJmuiden Telefoon 4866 Advertentie sen nieuwe woning wij geven advies voor individuele Jnterieurs MARKTPLEIN Naar aanleiding van het bericht uit New York, dat de Internationale Walvisvaart commissie in april van een commissie van walvisvaartdeskundigen het verzoek zal ontvangen om de jaarlijkse vangst van blauwe walvissen en buitruggen in de zuidelijke IJszee „drastisch" te beperken, verneemt het A.N.P. van een zegsman van de „Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart" n.v. in Amsterdam, dat de totale walvisvangst voor circa 90 per cent bestaat uit „Vinvissen". De vangst van blauwe walvissen is reeds beschermd. Vóór de tweede wereldoorlog bestond de vangst hoofdzakelijk uit blauwe walvissen. Daarna is de limiet voor de vangst steeds verlaagd. De vangst van buitruggen, waarvan het seizoen loopt van 12 december tot 7 april, is slechts voor de eerste vier dagen van februari toegestaan. Hiervan is nog slechts een beperkt aantal aanwezig. zich in raadskamer terugtrok. Na een vrij lang beraad maakte de president toen bekend, dat naar de door de verdediger gedane suggesties een nader onderzoek zou worden ingesteld. Daardoor werd de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de betonwerker de koop man „er in wilde laten draaien" om iemand anders te dekken. Ten aanzien van de diefstal van het tin zal op 17 januari uitspraak worden gedaan. Tegen de betonwerker eiste de officier van Jus titie 1 jaar gevangenisstraf, tegen de las ser 10 maanden waarvan 3 voorwaarde lijk. De betonwerker werd beschouwd als de initiatiefnemer; hij werd boven dien eerder veroordeeld. De lasser, over wie een gunstig rapport was uitgebracht, had, afgezien van een veroordeling we gens een verkeersovertreding, een blanco strafblad. Hij wekte ook niet de indruk iemand met een misdadige inslag te zijn. Advertentie voor al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair Tuindersstraat 91-93 - IJmuiden (O.) Telefoon 7851 Advertentie Geestige, artistieke dieren- figuren van origineel teak hout al of niet verstelbaar ge construeerd.V anaf voor een apart geschenk WONINGINRICHTING BEVERWIJK Vorig jaar heeft de raad van Velsen besloten, in verband met de aanleg van de nieuwe noordelijke pontweg, met de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. te Amsterdam een grondrui- ling aan te gaan. De gemeente zou daar bij een stuk grond ter grootte van on geveer 673 m2 en gelegen bij de aan sluiting van de nieuwe pontweg op de Grote Hout- of Koningsweg ontvangen. Aan de Papierfabriek zou een strook grond langs de Wijkerstraatweg met dezelfde oppervlakte worden overgedragen. Na het uitzetten van de nieuwe eigen- domsgrens is gebleken, dat de oppervlak te van de voor de nieuwe pontweg be nodigde grond ongeveer 778 m2 bedraagt. De oppervlakte van de bij de ruil be trokken strook grond langs de Wijker straatweg dient hierbij uiteraard te wor den aangepast. In verband hiermede stel len B. en W. de raad voor het besluit van vorig jaar zodanig te wijzigen, dat de te ruilen terreinen ongeveer 778 m2 groot zijn. Zondag 6 januari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 en 17 u.: ds. H. van Niel; De Rank, 10 u.: jongerendienst; Bethlehemkerk, 10 u.: ds. J. van Rijn; 19 u.: ds. H. P. Huisman; Jeugdkapel, 10 u.: Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 u.: ds. J. M. van den Brink; 17 u.: ds. W. Dieper- slool; Petrakerk, 10 u.: ds. W. Dieper- sloot; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.3C en 17 u.: ds. D. Nieuwenhuis. Docpsgez. Gem., Helmstraat, zie Herv. Kerk, Santpoort. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petruskerk 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.hoogmis; 19 u.vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: dienst Edisonstr. 14. Baptistengemeente, Cultureel Centrum, 10 u.: J. Schouten; 11.15 u.: zondags school. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: sa menkomst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum, 19.30 u.: G. R. Mik, bediening H. Avond maal. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout; 19 u.: ds. Bo- daan, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. J. M. van der Brink. Evang. ver. Elon, Elonkapel, 10 u.: L. W. Kos; 11.45 u.: kindersamenkomst; 19.30 u.: A. Gebel. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248; 19 u.: Wachttorenstudie. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespre king. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Ver. van Vrjjz. Herv., Abeelenstr. 1, 10.30 u.: ds. J. van Malssen. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman, 19 u.: ds. J. H. W. Dick hout. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. A. Pos. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Vrije Evang. Emanuël, Smidt van Gel derstraat 3, 10 u.: J. van Veelen. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. J. C. Remijn; 19 u.: ds. J. C. Remijn en ds. P. J. van Schayck, doopsgez. pred., oec. dienst; De Hoeksteen, 10 u.: ds. C. W. de Planque; De Toorts, 10 u.: B. Frijn; Adventskerk (ziekenhuisdienst) 19 u. ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 9 u.: ds. J. J. Rebel; 15 u.: ds. J. P. Geels. Geref. Kerk, Geref. Jeugdgebouw, geen opgave ontvangen. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. Doopsgez. gem. en Remonstr. gem., „Spaarnberg", Wüstelaan 75, 10.30 u.: ds. P. J. van Schayck. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30, 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Cae- li, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.: 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 19 u.: (hoog mis). Maranatha, Baanstraat, 10 u.: W. G. Nieuwenhuijsen. Evang. Luth. Gem„ Koningstraat no. 117, 10.30 u.: ds. P. C. Roodenburgh; 17.15 u.: ds. J. A. Roskam. Vrije Evang. Gem., Koningstraat no. 117, 10 en 18.30 u.: ds. P. Tönjes. Volle Evang. Gem., Groenelaan 74, geen opgave ontvangen. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. G. van Wijck. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; Irenekapel, 10 u.: ds. J. van Schuppen; De Opgang, 10 u.: ds. W. Oorthuys. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. F. Vroon; 17 u.: ds. G. Meyer. Geref. Kerk, Oosterwijk-Meerestein, 9.30 u.: ds. C. Meijer; 17 u.: ds. C. Homans. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. Doopsgez. Gem., Meerstraat, 10 u.: ds. H. Luikinga. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. Borghardt. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wendte; 1.9 u.: ds. G. van Schuppen; Oosterwijk-Meerestein, Chr. L.T.S., 10 u.: ds. J. A. Don; 19 u.: Opendeurdienst; Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: H. Oli- vierse. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 cn 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.: Avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 8.15 en 10 u. HAARLEM: Church of England, Kinderhaissingel, Evening service, 3 p.m. Advertentie voor al'uw rijbewijzen KERKWEG 67 - SANTPOORT, Chr. Geref. Kerk Bedankt voor Dordrecht J. C. van Ra- venswaaij te 's-Gravenhage-Scheveningen. Geref. Gemeenten Beroepen te Elspeet P. Blok te Dirksland.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4