Radioactieve vuilnisman doet straks zijn intrede AGENDA KABOUTER DRIFTKOP P o 11 e, Pelli en Pinöo I Arbeidsongeval in Rotterdam Van het ziekenhuis naar de cel Geld van bio'scoop- collecte gestolen Zes doden in het verkeer Een halve eeuw Schoevers Minister Beerman bezoekt asiel in Groningen Prinses Marijke terug van vakantie Nieuw Tweede Kamerlid Boete geëist voor couperen hondjes P.v.d.A.-resolutie over „oorlog en vrede" Foutieve hantering van „sneeuwcent" Arnhemmers cel in na rechtzitting Zeven man van schip uit India gestuurd Defensie plaatste voor 1370 miljoen aan orders Nog wat kouder DINSDAG 8 JANUARI 1963 2 D Botanicus Baas Becking in Australië overleden Kind uit kliniek ontvoerd Nederlander aangehouden in Frankrijk Haarlem Beverwijk V elsen-IJ muiden 40. „Dag lieve vriendjes, het was erg leuk bij jullie. Als jullie weer bij de piramide komen, doen jullie dan de groetjes aan die grote mijnheer?" Snavel heeft de ijswinkel overgenomen en verkoopt zijn laatste ijsjes. „Ja, en als alles op is, dan kan de winkel als wachtkamer dienen. Want hier in de woestijn moet je altijd nogal lang wachten". „Snavel heeft nu ook twee vriendjes om mee te spelen, net zoals wij. Met de wachtkamer en de open wagen hoeven zij zich voorlopig niet te vervelen". Kerkelijk nieuws Over enkele maanden, waarschijnlijk half maart, zal een nieuwe figuur zijn in trede doen op de Nederlandse wegen: de radioactieve vuilnisman. Een grote, hel geel geschilderde oplegger zal in het ver volg geregeld alle fabrieken, laboratoria en andere instellingen langs gaan om ra dioactieve afval op te halen en over te brengen naar Petten, waar het R.C.N. de ze stoffen zal verwerken of opslaan tot zij ongevaarlijk zijn geworden. Het gebruik van radioactieve stoffen voor allerlei doeleinden neemt hand over hand toe. Daarbij wordt het probleem waar te blijven met het afval voor de ge bruikers hoe langer hoe moeilijker. De overheid, van mening dat de tegenwoordi ge situatie uit een oogpunt van volksge zondheid bedenkelijk begon te worden, heeft daarom besloten de oplossing van dit probleem zelf ter hand te nemen. Een gecentraliseerde „vuilnisdienst" achtte zij het beste omdat deze de controle verge makkelijkt en bovendien goedkoper is. De bij deze dienst aangesloten instellin gen en bedrijven krijgen vaten ter be schikking waarin zij hun radioactieve af val moeten opslaan. Voor het vervoer en de verwerking ervan moeten zij 275 gul den per vat betalen. Men denkt in totaal per jaar 2"! kubieke meter afval op te halen hetgeen neerkomt op 500 vaten. Het korps controleurs gevaarlijke stof fen, dat met de uitvoering ervan is be last, heeft alle voorzorgen getroffen ter voorkoming van stralingsongelukken. De wagen mag slechts een dusdanige hoeveelheid activiteit bevatten dat de stra ling die door de (dubbele) wanden naar buiten treedt ongevaarlijk is. De oplegger is zodanig geconstrueerd, dat er bij ver keersongelukken van welke aard ook men selijkerwijs gesproken geen straling naar buiten kan ontsnappen. De veiligheids voorschriften zijn zeer stringent: in grote steden toezicht van de politie, maximum snelheid 60 km/u, waarschuwingsborden voor het overige verkeer, bepalingen om- De Nederlandse botanicus L. G. M. Baas Becking is in Canberra in Austra lië overleden. Hij is 68 jaar geworden. De heer Baas Becking is onder meer hoogle raar geweest aan de Stanford-universiteit in Californië. De laatste jaren werkte hij aan het Australisch instituut voor mi neraal onderzoek. Tijdens de oorlog is de heer baas Becking door de Duitse bezetters gearresteerd bij een poging om per vliegtuig naar Enge land uit te wijken. Hij werd samen met de eerste Nederlandse agent Van Hamel in de nacht van 13 of 14 okt. 1940 aange houden op het Tjeukemeer. Van Hamel is na een proces door de Duitsers gefusil leerd. Baas Becking heeft lange tijd ge vangen gezeten in het tuchthuis Siegburg in Duitsland. In april 1945 werd hij daar door de geallieerden bevrijd. De recherche in Helmond heeft een twintigjarige vrouw aangehouden die er van wordt verdacht met Kerstmis haar zoontje uit de vrouwenkliniek „Moeder- heil" in Breda te hebben ontvoerd. Zij is inmiddels naar Breda overgebracht. Zij zal eerstdaags voor de officier van justitie worden geleid. trent het parkeren, voortdurende controle van het stralingspeil en dergelijke. Men denkt voorlopig te kunnen volstaan met één rondrit per maand door Neder land. Daarbij zal alleen het afval met een langdurige activiteit worden opgehaald: alleen namelijk de stoffen met een halve ringstijd van vijftien dagen of meer. (Voor kortlevende isotopen heeft ophalen geen zin omdat die al onschadelijk zijn geworden voordat zij in Petten zouden zijn gearriveerd). De thans door de (Neder landse) fabriek afgeleverde oplegger zal voorlopig de enige blijven. Meer wagens zullen althans de eerstkomende jaren niet nodig zijn. Tijdens werkzaamheden bij de elek trische centrale aan de Schiehaven in Rotterdam is de 37-jarige monteur A. J. van 't Hoenderdaal uit de Maasstad om het leven gekomen. Een collega werd zwaar gewond. Zij kwamen in contact met een hoogspanningsleiding. Een 35-jarige Rotterdammer is in de ge vangenis van Versailles opgesloten wegens oplichting en misbruik van vertrouwen. Hij zou in Nederland een auto hebben ge stolen en daarmee naar Frankrijk zijn gegaan waar hij zich, onder de naam van dr. Vernie, uitgaf voor dierenarts, ver bonden aan het ministerie van Landbouw en Visserij. Onder het voorwendsel van studie zou hij verscheidene Franse boe ren en veefokkers hebben bezocht en hen van geld hebben beroofd. Hij zou ook in Frankrijk wonende landgenoten hebben op gelicht en geen van zijn hotelrekeningen hebben betaald. De PTT, die bezig is met het vervan gen van de postzegels van het cijfer- type, komt binnenkort met deze nieu we zegel van vier cent, ontworpen door A. v. d. Vossen uit Overveen. De zegel, waarop de koeltorens van de Staats mijnen in Limburg staan afgebeeld, zal worden gedrukt in big,uw met lichte blauw-grijze onder-tint. Voordat met de verkoop van de nieuwe zegel zal worden begonnen, zal de nog aanwe zige voorraad van het cijfertype wor den uitverkocht. Als het publiek om de nieuwe zegel verzoekt, zal die evenwel worden verstrekt. filmvoor- Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Neder lands Dans Theater met „Voet bij stuk" van Hans van Maanen. Woensdag 20 u.: Toneelgroep Theater met „We zullen wel zien" van Roland Dubillard. Regie Ben Groenier. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 tl.: „Lem- my houdt van dames", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „De veroveraar van Corinthe", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen in de nacht", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Boccaccio '70", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Onvergete lijke melodie", a.l. Woensdag 14.30 u.: „Jerry als piccolo", a.l.; 20.15 u.: „Bonjour Tristesse", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De over val" en „Zoo", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Macabre", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het baan tje", 14 j. Monopole (Zandvoort), geen stellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13— 17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst en van leden van de Haarlemse Vereniging van beeldende kun stenaars „De Groep" en modern Haarlems kunstbezit. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uui. Kunstzaal „In 't Goede Uur", (Nieuwe Kerksplein), Expositie van tekeningen van Paula NieuwenhuisThies. Tot en met 31 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. van Gaag. Tot en met 28 januari Dagelijks geopend van 9—17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18— 20 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Ital mse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 1115 uur. Eerste zondag van de maand 1315 uur. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Tentoonstelling van litho's en affiches van Toulouse Lautrec. Dagelijks geopend van 1012.30 en 13.3017 u. en zondag van 1417 u Tot en met 15 januari. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest), van woensdag af 20-2 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster en Han Reizi ger, piano. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 4 januari) DINSDAG 8 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Prooi van de nacht". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Ser geants 3". WOENSDAG 9 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Prooi van de nacht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het mas ker van de demonen". DINSDAG 8 JANUARI City, 20 u.: „Porgy en Bess". Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wykerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwjjgerlaan, Sant poort: 16 tot 18 en 19 tot 2'. uur. R.K. leeszaal, middag en avond gesloten. WOENSDAG 9 JANUARI City, 20 u.: „Porgy en Bess". Rex, 20 u.: „De schaduw van de kat". Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12,30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; Filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96: 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Banjaertstr., Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüste laan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder dinsdag. Een 24-jarige Amsterdamse havenarbei der is van het Weesperpleinziekenhuis verhuisd naar een politiecel omdat de po litie hem verdenkt van poging tot dood slag. In de nacht van 8 december bedreigde hij in een dronken bui eerst zijn vrouw, schoonmoeder en kind in een woning aan de Laagte Kadijk met een groot broodmes en daarna twee politieagenten, die de twee vrouwen en het kind wilden ontzetten. Een van de agenten loste daarop een schot dat de man in het onderbeen trof. Kort tevo ren had hij kans gezien de agent met het mes te raken. De havenarbeider, die in het Weesper pleinziekenhuis voor de schotwond werd verpleegd, wilde in de bewuste nacht zijn kind meenemen, hetgeen zijn vrouw wei gerde. Daarover was ruzie ontstaan. Een inbreker heeft kans gezien onge veer 10.000,bestemd voor het Bio- Vakantieoord, te stelen uit het Passage theater in Den Haag. Van 20 december tot 2 januari was in de Haagse bioscopen gecollecteerd voor het Bio-Vakantieoord. De collectebussen werden, met hangsloten afgesloten, in af gesloten kisten in de kelder van het Pas sagetheater geplaatst. Er waren 31 kisten met totaal 200 bussen, waarin zich, af gaande op de opbrengst van vorig jaar, ongeveer 10.000 moest bevinden. Ken nelijk heeft de dief zich laten insluiten en is hij door een nooduitgang verdwenen. De 22-jarige mevrouw J. van Deurzen uit Den Bosch is in een ziekenhuis te Box tel overleden na een aanrijding die kort tevoren had plaats gehad bij de „Halsche Barrière" van rijksweg 64 onder Boxtel. In Joure (Fr.) is de 43-jarige slagers knecht Ids Bonthuis, die op de fiets in de Stationsstraat reed, door de gladheid ge vallen en onder een kolenauto terechtge komen. Hij was op slag dood. In Beneden-Knijpe is de bejaarde heer M. de Jong aangereden door een bestel auto. Hij raakte bekneld tussen de bestel wagen en een hekje. In het ziekenhuis te Heerenveen is hij aan zijn verwondingen overleden. De ruim 90-jarige heer J. Vegter uit Foxhol is bij het oversteken van de Wold- weg te Foxhol aangereden door een aan hangwagen. In het academisch ziekenhuis te Groningen is hij overleden. In de Koestraat te Sittard is de 57-jarige bromfietser Smeets uit Geleen geslipt. Hij kwam zo ongelukkig terecht, dat hij vrij spoedig na zijn val overleed. Een personenauto met vier mannen uit Venlo is in Duitsland bij Leverkusen met grote snelheid tegen 'n stilstaande vracht auto gereden. Hierbij kwam de 55-jarige W. Dut om het leven. De 35-jarige J. Thij.- bers werd levensgevaarlijk gewond. Het is deze maand een halve eeuw gele den, dat Adriaan Adolf Schoevers de or ganisatie oprichtte, die thans onder de naam n.v. Instituut Schoevers bekendheid geniet als een instelling voor type- en ste- nografeeronderwijs en waaraan tevens an dere opleidingen zijn verbonden. In een kleine woonkamer aan de Regu liersgracht 111 bracht de heer Schoevers zijn eerste leerling de geheimen van de stenografie bij. Tamelijk snel kwamen er daarna instituten in Den Haag, Rotter dam, Utrecht, Arnhem, Rijswijk, Vlaar- dingen, Nijmegen en Batavia. Duizenden jonge mensen werden door meer dan vijf honderd medewerkers opgeleid, niet alleen in Nederland, maar ook in België. Cana da, Amerika, Engeland, Duitsland, Frank rijk, Luxemburg, Italië, Spanje, Zuid-Afri- ka en India. jy De minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, heeft een bezoek gebracht aan het rijksasiel te Groningen in verband met het oproer, waarover wij gisteren schre ven. De minister was vergezeld van de inspecteur van het gevangeniswezen, mr. M. A Petersen, alsmede van dr. G. H. Veringa, hoofd van het stafbureau weten schappelijke adviezen van het ministerie van Justitie. De minister heeft besprekingen gevoerd met de directie van het rijksasiel en een bezoek gebracht aan verscheidene cellen. Omstreeks acht uur verliet het gezel schap het rijksasiel. Een zegsman van het rijksasiel deelde mede, dat de minister in overleg met de geneesheerdirecteur, de heer J. A. van Belkum, het niet juist achtte op dit moment commentaar te ge ven op de gebeurtenissen van zondagavond. Het Tweede Kamerlid jkvr. Wttewaall van Stoetwegen (CHU) heeft schriftelijk aan de minister van Justitie gevraagd of hij bereid is mededelingen aan de Kamer te doen over de feitelijke toedracht en oorzaken, die geleid hebben tot de inci denten in het rijksasiel in Groningen in de avond van 6 januari. „Indien het onderzoek ertoe leidt dat bepaalde maatregelen worden getroffen ter voorkoming van herhaling wil de mi nister deze dan eveneens ter kennis bren gen van de Kamer?" zo vraagt het Ka merlid. i Koningin Juliana heeft gistermiddag haar jongste dochter van Schiphol afgehaald. Prinses Marijke, die op 27 december met twee vriendinnen en met mej. L. J. Ingen Housz, voormalig verzorgster van de jong ste twee prinsessen, naar een wintersport vakantieoord vertrok, keerde op Schiphol terug in een lijnvliegtuig uit Zürich. Mr. R. van den Bergh (P.v.d.A.) te Am sterdam is benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. De heer Van den Bergh zal zijn benoeming aanvaarden. Hij is benoemd verklaard nadat de heer H. J. Hofstra te Wassenaar zijn benoe ming tot Kamerlid niet had aangenomen. Het gaat hier om de zetel die vakant is geworden door het overlijden van mr. A. J. Schouwenaar. Mr. van den Bergh is wethouder van Financiën en Kunstzaken van Amsterdam. 28-29. Voorzichtig klauterde kabouter Driftkop langs de dakpannen omhoog, tot hij op de nok van het dak stond. Nu stopte hij de bezem, met een steen verzwaard in de schoorsteenpijp. Hij liet het touw langzaam vieren en de bezem zakte. Hierna begon kabouter Driftkop het touw met rukjes op en neer te trekken. Ja, je begrijpt natuurlijk wel, waarom dat ge beurde: de bezem veegde het roet los, dat aan de binnenkant van de schoorsteen ge plakt zat. En het losse roet viel naar be neden, waar Driftkop onder het schoor steengat een zak gebonden had In het rijksasiel voor psychopaten in Groningen is zondag een kortstondig oproer uitgebroken onder een aantal van de gedetineerden. Zij staken oude rommel en meubilair in brand en ver nielden een aantal ruiten. Terwijl de brandweer met een miststraal de brand bluste, herstelde de bewaking in sa menwerking met politie en militairen de orde. Op de bijgaande foto zien we enkele militairen het gevangenisterrein verlaten, nadat de orde in het asiel weer hersteld was. Wegens het nodeloos veroorzaken van pijn of letsel aan enige drie dagen oude poedels heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam tegen een 26-jarige houtdraaier uit Amsterdam be vestiging gevraagd van de door de kan tonrechter op 19 juli opgelegde geldboete van 200 gulden. De houtdraaier was ten laste gelegd dat hij eind 1961 bij hem thuip een deel van de staartwervelkolom van zeven jon ge hondjes met een schaar had afgeknipt zonder de diertjes te verdoven en de won den daarna met een heet ijzer had dicht geschroeid. Op het negende partijcongres van de Partij van de Arbeid, dat 17, 18 en 19 januari in het gebouw van de Dierentuin in Den Haag wordt gehouden, zal onder meer een"oritwefrfjresiófutie 'ini'akePTfét' vraagstuk van oorlog en vrede in behande ling komen. In de ontwerp-resolutie wordt gesteld dat in Het ato'omtijdperk uiteinde lijk de vrede alleen kan worden gewaar borgd door een stelsel van algemene en volledige ontwapening en een organisatie van de internationale samenleving, poli tiek, juridisch en economisch, waarbij de vrijheid en veiligheid van de afzonderlij ke staten worden gewaarborgd door een politiemacht van de Verenigde Naties. „Algemene en volledige ontwapening zal alzijdig en gecontroleerd zijn of zij zal niet zijn. Eenzijdige nationale ontwapening zou in de huidige situatie het machtseven wicht verstoren, daardoor het gevaar van een atoomoorlog dichterbij brengen en ons weerloos maken tegenover agressie of de dreiging met agressie. Eenzijdige nationale ontwapening zou ook de onderhandelings positie van het westen, gebaseerd op even waardige kracht, teniet doen en zo de mo gelijkheid om tot een wereldregeling van het ontwapeningsvraagstuk te komen doen verdwijnen", aldus de ontwerp-resolutie. Op het partijcongres zal ook het ont werp-verkiezingsmanifest 1963 in behande ling komen. Verscheidene melk- en broodbedrijven blijken de „extra-sneeuwcent", die zij mo gen berekenen voor bezorging aan huis, ook op de verkoopprijzen in hun winkels te zetten. Naar wij van het ministerie van Econo mische Zaken vernemen is een dergelijke broodprijsverhoging in strijd met de prijs- beschikking. Een verhoging van de prijs van afgehaalde melk druist in tegen de afspraak tussen de minister van Economi sche Zaken en de melkhandel, dat prijs verhogingen pas na onderling overleg kun nen worden doorgevoerd. Met andere woorden: in de genoemde gevallen zijn de prijzen voor afgehaalde melk, melkprodukten en brood ten onrech te verhoogd. Deze prijsverhogingen vin den geen excuus in vervoersmoeilijkheden tussen fabriek en filiaal. Want het enige vervoer dat volgens de ministers van Economische Zaken en van Landbouw en Visserij, totdat de wegen weer behoorlijk begaanbaar zijn, extra kan worden be loond is dat naar de deur van de klant. CopyriqM P 8 Be» 6 CotMnhomn Twee Arnhemse jongelieden die naar Amsterdam waren gegaan om zich tegen over de hoofdstedelijke politierechter te verantwoorden wegens openbare geweld pleging, mishandeling en vernieling zijn staande de zitting in arrest gesteld. Zij werden veroordeeld tot een maand on voorwaardelijke gevangenisstraf. De jongemannen waren eind september van het vorig jaar naar Amsterdam ge trokken om eens gezellig op stap te gaan. Toen zij 's nachts door de Leidsestraat liepen en daar getuigen waren van een ruzie tussen een cafetariahouder en een vrouw bemoeiden zij zich met deze on enigheid door zich tegen de cafetariahou der te keren. De man werd met vuist slagen en schoppen bewerkt en zelfs zijn auto moest het ontgelden toen twee van de knapen op de kofferruimte sprongen. De politierechter toonde zich zeer ont stemd over dit optreden. Omdat hij uit het gedrag van de Arnhemmers niet de overtuiging kreeg dat een dergelijk wan gedrag in de toekomst achterwege zou blijven gaf hij bevel tot onmiddellijke in hechtenisneming. Na de moeilijkheden, die zich zaterdag in Sluiskil aan boord van het Indiase vrachtschip „Gargi Jayanti" uit Bombay hebben voorgedaan, zijn de vijf Britse of ficieren en twee opstandige Indiase beman ningsleden in Terneuzen van boord ge stuurd. Van 1 januari 1962 tot en met 30 sep tember van dat jaar is ten behoeve van de drie krijgsmachtonderdelen voor 1370 miljoen aan orders geplaatst, waarvan voor 917 miljoen bij de Nederlandse in dustrie. Voor 453 miljoen aan materiaal werd in het buitenland besteld. Voor de marine werd in Nederland 254 miljoen, voor de landmacht 201 miljoen en voor de luchtmacht 462 miljoen besteed. De bestedingen in het buitenland waren voor die krijgsmachtdelen respectievelijk 64 miljoen, 178 miljoen en f 211 miljoen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bussum (vac.-J. A. G- van Zanten) W. I. Doude van Troostwijk te Doorwerth-Heelsum. Geref. Kerken Beroepen te Wilnis H. Makkimga te Wil- sum (O.). Bedankt voor Andijk (vac.-L. H. Kwast) C. Brilman te Treebeek. Het K.N.M.I. deelt mee: -1 n Tijdens opklaringen daalde de tempera tuur in het noordoosten en oosten van het land de afgelopen nacht tot 8 a 9 graden beneden het vriespunt. In het zuiden vroor het tengevolge van bewolking slechts 2 a 3 graden. In Duitsland nam de vorst toe en omdat de wind in Nederland ooste lijk blijft zal de temperatuur in ons land over het algemeen nog wat lager worden. In de komende nacht kan in het noord oosten en oosten van ons land hier en daar strenge vorst optreden. De oostelij ke winden worden veroorzaakt door een hogedrukgebied dat zich uitstrekt van Groenland naar de Noordzee en de Oost zee. Een tamelijk diepe oceaandepressie trok voorbij de Azoren in de richting van de Golf van Biscaye. Deze kan morgen geen invloed op het weer in Nederland uitoefenen, zodat de kans op neerslag klein blijft. WEERRA PPORTEN Maximum-temperaturen g p? binnen- en buitenland 3 g. g S Neerslag laatste 24 uur S f d-S Den Helder licht bew. o -3 0 Ypenburg zwaar bew. no -3 0 Vlissingen geheel bew no -2 0 Eelde half bew. ono -4 0,4 De Bilt geheel bew ono -2 0 Twente half bew no -2 0 Eindhoven geheel bew ono -2 0 Zd-Limburg geheel bew ono -3 Helsinki onbewolkt w -6 0 Stockholm onbewolkt w -10 0 Oslo mist n -11 0 Kopenhagen mist w -4 0 Aberdeen zwaar bew. n -1 0,3 Londen zwaar bew no 1 0 Amsterdam geheel bew ono -3 0 Brussel geheel bew ono -2 0 Luxemburg geheel bew ono -0 0 Parijs geheel bew n 1 0,2 Bordeaux mist ozo 10 0 Grenoble geheel bew no 6 3 Nice onbewolkt n .10 3 Berlijn licht bew. nno 0 0 Frankfort geheel bew no 0 0 München sneeuw windst. 0 2 Zürich geheel bew. windst. 1 8 Genève geheel bew. windst. 4 0,1 Locarno mist o 5 2 Wenen sneeuw nw 1 4 Innsbruck geheel bew ozo 5 2 Athene zwaar bew. zo 19 0 Rome geheel bew. windst. 16 13 Ajaccio zwaar bew. windst. 14 4 Madrid mist windst. 12 0 Mallorca licht bew windst. 17 0 Lissabon motregen z 15 15 Woensdag 9 januari Zon op 8.46 uur, onder 16.48 uur. Maan op 16.32 uur, onder 8.10 uur. Maanstanden 10 januari 0.09 uur volle maan. 17 januari 21.35 uur laatste kwartier. 25 ianuari 14.42 uur nieuwe maan. Hoog en laag watei in Mmuiden Dinsdag 8 januari Hoog water 2.14 en 14.31 uur. Laag water 10.17 en 22.37 uur. Woensdag 9 januari Hoog water 3.03 en 15.20 uur. Laag water 11.10 en 22.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2