aanval op Noordzeekanaal in werd gemakkelijk afgeslagen Eerste 1963 COUPONS COUPONS COUPONS COUPONS COUPONS Haarlemse Politierechter Eén plan voor wederopbouw en uitbreiding Santpoort-N. IJmondverenigingen vandaag en morgen IJsbrekers kwamen zes jaar geleden voor het laatst in de strijd '^Brieven aan de redactie Havenberichten WOENSDAG 9 JANUARI BEGINT ONZE BEKENDE VERKOOP VAN ""vildLej? liïll! DINSDAG 8 JANUARI 1963 5 WasmacEiines - Centrifuge# cfe VAST TAPIJT groot genoeg voor uw kamer LINOLEUM grote coupons GORDIJNSTOFFEN weer een enorme kollektie MOOIE COUPONS GORDIJNSTOF VOOR KUSSENS, KLEEDJES ETC. 1.25 1.50 1.75 SUNART JAPONSTOFFEN voor winter en zomer A rgwaan Examens Twee DCIJ-ers in jeugdtoernooi Jubilaris bij Hoogovens DINSDAG 8 JANUARI Cultureel Centrum, 20 u.: Ledenvergade ring volièrevereniging „Fauna Felisenum". WOENSDAG 9 JANUARI Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 14.30 u.: N.V.V.-Bestuurdersbond, film middag voor de jeugd. K.S.A.-gebouw, Beverwijk: Jaarwisse lingsbijeenkomst P.v.d.A. en N.V.V.-Vrou- wenbond. GROENTEVEILING BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwij kse groen teveiling waren maandag: andijvie 120 170. prei 130180, boerenkool 3558, was- peen 25—56, spruiten 130—200. groene kool 17—30, rode kool 35—48, selderyknollen 35—72. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Velsen heeft op maandag 14 januari 1963 geen spreekuur. Het vrachtschip Sumatraaan de laad- en losplaats voor explosieven bij Buitenhuizen aan het Noordzeekanaal in de winter van 1963. DE EERSTE AANVAL van Koning Winter in 1963 op het Noordzeekanaal is mislukt. Hij is afgeslagen, zelfs zonder dat er ijsbrekers aan te pas zijn ge komen. De scheepvaart heeft er geen centje pijn aan gehad. Er is wel veel ge mopperd. Niet op het water, maar wel op de wal, langs de oevers van het kanaal, op de weg waar het inderdaad bar was en in de verwarmde kantoren, waar men, behaaglijk gezeten achter z'n schrijftafel zo af en toe tot de ontdekking moest komen, dat theorie en praktijk van elkaar kunnen verschillen. Vernuftig uitgedachte maatregelen bleken geheel overbodig. Soms holde men op de wal achter de feiten op het water aan. In elk geval is er, wat het Noordzeekanaal betreft, geen ogenblik gegronde reden geweest om uit zijn humeur te raken. Het vaarwater tussen Amsterdam en IJmuiden heeft zich keurig netjes gehouden. De mannen op het kanaal zijn dan ook bepaald niet van de kook geweest. Zij ver richtten hun werk zoals altijd: goed en opgeruimd: het gevoel voor humor was ze ker niet bevroren. Zij pasten zich aan en maakten zich niet dik, evenmin als het ijs het deed, want dit bleef maar dunne tjes op het Noordzeekanaal. De mannen op het water weten uit er varing, dat het zo'n vaart niet loopt op het Noordzeekanaal. De winter is nog te jong om werkelijk gevaarlijk te zijn voor de scheepvaart op dit vaarwater. Zoals ge zegd, de scheepvaart kon tot dusver ge woon z'n gang gaan. Wijsmullers sleepbo ten brachten de binnenkomende zeesche pen rustig en veilig naar de IJmuider slui zen of zorgden er voor dat de uitgaande koopvaardijschepen keurig netjes buiten de pieren kwamen. En op het traject IJmuiden-Amsterdam of Amsterdam- IJmuiden verleenden de slepers van Goed koop op normale wijze hun diensten. Het was, tot vandaag de dag: „business as usual" op het Noordzeekanaal. Bij Buitenhuizen Maar dit wil niet zeggen, dat er op het water tussen de hoofdstad en IJmui den niets bijzonders viel waar te nemen. Menig amateurfotograaf heeft er een dank baar gebruik van gemaakt en een plaat je genomen van bij voorbeeld het kanaal gedeelte bij Buitenhuizen, waar ijs op het water lag, zij het niet dik genoeg om weer stand te bieden aan de boeg van zelfs maar een kustvaarder. Er waren ook tragische taferelen te „knippen". Evenals op honderden andere plaatsen in ons land overigens: duizen den uitgeputte vogels, vele stervende door gebrek aan voedsel en door koude. Mannen in wachthuisjes langs het ka naal, scheepskoks aan boord van passe rende schepen hebben deze in doodsnood verkerende vrienden van de mens grote hoeveelheden brood en ander voedsel toe geworpen. Vele vogels zullen er hun leven aan te danken hebben, maar waarschijn lijk zal het voor veel meer niet hebben mogen baten. Zij hebben de koude-aanval niet kunnen afslaan. Langs het Noordzee kanaal liggen veel kadavers van koeten en eenden. Overigens ging op het kanaal alles ge woon z'n gang. Ook op het kanaalgedeel te bij Buitenhuizen, waar het laden en los sen van explosieven geen enkele vertra ging ondervond van koude, sneeuw of ijs. ..Of je nu van de kou of door munitie kapot gaat," gromde een automobilist, toen hij uit een grote zak de laatste broodkorst naar een koppel versufte eenden wierp. Het grote vrachtschip „Sumatra" ging on verstoord door met zijn explosieven-busi- ness .Die explosieven kunnen net zo goed voor vredelievende, industriële doeleinden bestemd zijn. In elk geval is de kok een gevoelig mens; ook hij vergat de vogels niet en strooide met gulle hand. Vuiligheid" „Neen, zo gauw gaat 't niet," zegt een van de mannen van Goedkoop, als wij hem vragen of hij een snelle verandering van de thans nog normale toestand op het Noordzeekanaal verwacht. ,,'t Is nog te vroeg. Wat er straks, wan neer we een week of wat verder zijn, zou kunnen komen, tja, een weerprofeet ben ik niet. Maar het moet echt wel een poos erg koud en dus royaal onder het vries punt geweest zijn, voor men de ijsbrekers te hulp moet roepen. Zoiets is al jaren niet nodig geweest. Zes jaar geleden, in 1956 was dit voor 't laatst.' Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velscid ïinweg 173 Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN tons „Jumbo", „Reebok" en „Antilope" hebben een vaarbreedte van respectieve lijk 8.10, 7.45 en 6.93 meter (zonder zij- kasten) en een werkbreedte (met zijkas- ten) van respectievelijk 13.7, 12.5 en 11.96 meter. De drijvende reuzenbok „Gazelle", die wel 30 meter lang is, een werkbreedte heeft van 14.20 meter, een vaarbreedte van 8.10 meter, een kruiphoogte van 6.50 me ter en volbelast, een diepgang van 2.85 me ter was tot niets doen gedoemd. Afhanke lijk van de last brengt de „Gazelle" voor z'n baas in de eerste vijf (of minder aan tal) uren dat ze in actie is, 225 tot 750 gulden op; voor elk volgend uur 37,50 tot 130. Stil liggen betekent hier dus wel een strop. De bergingsdienst van Goedkoop be schikt voorts nog over het zeegaand ber gingsvaartuig „Hulp in nood" en de pomp en duikvaartuigen „Antoinette W. Goed koop" en „Redder". Zij zijn uitgerust voor: het pompen van sterk verontreinigd water en van zich onder het water be vindende ladingen zand, grind, steenslag, kolen etcetera; voorts, voor het verrichten van duikerwerkzaamheden, eventueel met onderwater brandgereedschap of spring stoffen; verder, voor het verrichten van sloopwerken met pneumatisch gereedschap en/of springstoffen; en ten slotte, voor het blussen van brand met drie spuitpompen. De aanwezigheid van deze pomp- en dui kersvaartuigen is van groot belang, niet het minst met het oog op eventuele ongevallen op het Noordzeekanaal, dat door het zinken van een enkel groot zee schip volkomen geblokkeerd zou kunnen worden. Of wij deze winter ijsbrekers op het Noordzeekanaal in actie zullen zien, is niet te voorspellen. Het laatst was zo iets nodig in 1956. Het zou overigens geen onaardige omlijsting van een „papieren Verre visserij. Naar aanleiding van het protest in het Belgische Visserijblad tegen de steun die onze regering gaat verlenen aan de Nederlandse verre visserij, waar van in de IJmuider Courant melding is gemaakt, zou ik het volgende willen op merken, waarbij ik geheel buiten beschou wing laat, of die hulpverlening al dan niet juist is. De Belgische heren zijn er natuurlijk volkomen naast, wanneer zij beweren, dat Nederland vroeger nooit verre visse rij heeft bedreven. Indien zij „in de laat ste jaren" bedoelen, dan kan ik er in komen. Maar „vroeger" visten wij al bij IJsland, lang voordat de Belg zijn neus daar in de kou stak. Ik was bijvoorbeeld al 56 jaar geleden op de visvangst bij IJsland, namelijk aan boord van de stoomtrawler „Anna", van de Algemene Visserijmaatschappij; chipper van de Anna" was J. Drijver. In mijn tijd visten daar bij IJsland Ne derlandse trawlers. Hier volgen een stuk of wat: Anna, Wilhelmina, Silvain, Donald, Balder, Freia, Odin, Thor, Dubbelman, Evelina, Holland VII, Pleiaden, Zaan- stroom VII. Er waren er nog meer. GEORGE SCHILLING, LAGERSTRAAT 56, IJMUIDEN. Een machinist, die tijdens de kanaal- eeuwfeest" zijn, want over enkele weken, Maandag kwamen in IJmuiden aan: Bomma van Drammen; Egret, Liverpool; Aaltje, Londen Oionéts, Klaipeda; Garifjord, Rotterdam; Lind- borg. Londen; Inge, Narvik; Amstelstroom, Bris tol; Looiersgracht, Norwich; Medusa, Rotterdam voor IJmuiden; Biskopso, Baton Rouge; Lem Swansea; Margriet L., Rotterdam, naar Wormer- veer; Alcor, Rotterdam; Matthew, Rotterdam voor IJmuiden. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Mato van Rotterdam; John M., Rotterdam; Messina, Baton Rouge; Duiveland, Stettin; Batavier, Delfzijl voor IJmuiden; Agneta, Kotka; Bern, Rotterdam Favor, Bayue Comeau; Hoeghst, Antwerpen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: John M naar Rotterdam; Matthew, Rotterdam, van IJ muiden; Zuiderkruis, Den Helder; Ivan Riabov Antwerpen, van IJmuiden; Roelof Buisman. Fe lixtowe; Anholt, Norwich; Vechtborg, Karlskro ne, van IJmuiden; Novian Coast, Antwerpen Inger, Blyth; Regina Ida, Hamburg; Frangois Le Brise, Gdynia: Jans, Londen; Stavenhagen, Lon den, varf IJmuiden; Deborah, Norwich; Hilde gard, Hamburg; Frisian Coast, Rotterdam; Anno Lerwick, van IJmuiden; Daphnis, San Juan de Puerto Rico. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Servaaskerk naar Rotterdam; Wedlooper, Antwerpen: British Osprey. Belfast; Garifjord, Rotterdam; Tuba. Aalborg; Fernfield, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven ran herkomst of bestemming geen nadere aan- verdienen op het IJselmeer en op de bin- U^gaan) P nenwateren. De afmetingen van de pon vaart een kijkje bovendeks komt nemen, spuugt over de railing en wijst, een vies gezicht trekkend, op een andere omstan digheid. „De vuiligheid in dit Noordzeeka naal werkt als anti-vries, meneer." Hij doelt op de afvalstoffen van fabrieken aan of in de nabijheid van het kanaal gelegen en brengt, met oprechte verontwaardiging, de „palingmoord" van vorig jaar in her innering: „die chemische moord heeft een goed deel van de levende grondstof van een groot palingbedrijf koud gemaakt. Over deze massa-dierenmishandeling hoor je overigens maar niets meer. Zal wel hoge re politiek zijn, meneer. Het zoutgehalte in dit Noordzeekanaal wordt al maar hoger, ondanks het op nieuw in gebruik stellen van de kleine (derde, of zuider-) sluis in IJmuiden. En dit werkt ook weer een handje mee tegen de ijsvorming, meent een ander. Hij gaat niet in op een opmerking van een zijner collega's: hoe weet je dat, je drinkt toch nooit water?" „En vergeet onze warmwaterleverancier de Hembrug Centrale niet," voegt een an der er aan toe, doelend op de massa's water, die voor afkoeling van genoemde centrale dienst hebben gedaan om daarna bepaald niet als „koelwater" teruggege ven te worden aan het Noordzeekanaal, via de Jan van Riebeeckhaven in Amster dam. Steeds meer zout, voortdurend meer andere rommel in het Noordzeekanaal? Be vestiging of ontkenning zijn niet te verkri.j gen bij de bevoegde instantie. „Men heeft de zaak in studie," punt uit. Strop voor bergers Ondervonden de sleepboten van Goed koop op het Noordzeekanaal geen nare ge volgen van de vorst, met het bergingsbe drijf was het wel enigszins anders gesteld. De Amstel en de waterwegen landinwaarts waren en zijn gedeeltelijk nog onbereik baar en de bewoners van „Goedkoops die renpark" zijn er nu eenmaal niet om alleen op het Noordzeekanaal en in IJmuiden te opereren. Deze pontons en drijvende bok ken moeten hun geld voor een groot deel Eenzame coaster snijdt gemakkelijk het dunne ijslaagje op het Noordzee kanaal bij Buitenhuizen. op 24 januari is het precies 100 jaar ge leden, dat de wet tot stand kwam (staats blad no. 4) tot aanleg van het Noordzee kanaal (dat in 1878 gereed kwarr) en van de Nieuwe Waterweg (gereed gekomen in 1870). Een andere datum om te gedenken met betrekking tot het Noordzeekanaal is 31 maart van dit jaar. Op die dag zal het immers een eeuw geleden zijn, dat op de Amsterdamse Beurs de inschrijving werd opengesteld voor de „Amsterdamse Ka naalmaatschappij", een maatschappij tot aanleg van het Noordzeekanaal. Die inschrijving werd een fiasco; ze bracht slechts 7.758.500 gulden op. Die 7.7 miljoen waren op lange na niet ge noeg en de burgemeester van Amsterdam heeft het geweten: Koning Willem III deelde hem mede, dat hij had besloten zijn bezoek aan de hoofdstad uit te stel len, totdat meerdere blijken van deelne ming zullen gegeven zijn in de nationale onderneming tot doorgraving van Hol land". De Amsterdammers kregen dit te lezen op 2 april, dus twee dagen na de misluk te inschrijving, gelijktijdig met de mede deling, dat de koning zijn inschrijving had verdubbeld. Dit gaf aanleiding tot vele po lemieken en verwijten aan „Amstels dwa ze geldaristocratie". Er verscheen onder meer een brochure van professor As modee, getiteld: „Een Koninklijke Oorveeg aan de Amsterdamsche Geldmannen". Wel, net Noordzeekanaal is er daar kan men zich zelf van overtuigen ten slotte toch gekomen. Het heeft.geen s.le.chtjaar achter de rug. De IJmuider sluizen hebben in 1962 17.828 zeeschepen in- en'uitgeschut, het geen 417 meer is dan in 1961. Door de pieren van IJmuiden kwamen in 1962 in totaal 19.296 zeeschepen, of 429 meer dan in het jaar tevoren. Had die „dwaze geld-aristoeratie" Amsterdam dit honderd jaar geleden maar kunnen voorzien. Humanistisch Verbond hield jaarwisselingsavond De Gemeenschap Beverwijk van het Hu manistisch Verbond heeft maandagavond in de Torenflat'n jaarwisselingsbijeenkomst gehouden, waarvoor tamelijk belangstelling bestond. Het programma vermeldde het uitspreken.* van een jaarcede door de heeE W. F. Koeman, voorzitter van het gewest, maar deze was verhinderd, zodat de voor zitter "deze-taak over heèft gerrötnen. Het eerste gedeelte van de avond kon men luisteren naar voordracht door mevrouw N. van Laren-Zwuup.uit Wijdenes. Ook me vrouw Diederik, die enkele liederen heeft gezongen, daarbij op de piano begeleid door mevrouw Van Veer, boekte veel succes Verder heeft men kunnen genieten van een groot aantal kleurendia's, gemaakt door de heer C. van Wijngaarden uit Wijk aan Zee. Advertentie kokos-tapijt haargaren lussen-tapijt jabo hairlus-tapijt linofeit houtnerf balatum marmoleum moderne drukstoffen cretonnes damast dobby's ploegstoffen I Ploegstoffen handdrukstof van Paapje en Wim v/d Doeff WONINGINRICHTING - BEVERWIJK - 250 MODELKAMERS De officier van Justitie bij de rechtbank in Haarlem heeft vanmorgen een gevan genisstraf van zes maanden zonder aftrek geëist tegen een 48-jarige koopman-artiest zonder vaste woon- of verblijfplaats, die momenteel in het Huis van Bewaring in Utrecht zit opgesloten. De man stond te recht voor oplichting. Door verlammings verschijnselen voor te wenden heeft hij van de barmhartigheid geprofiteerd van anderen, bij wie hij medelijden had weten op te wekken. Het eerste slachtoffer was een 40-jarige boekhoudster uit Amsterdam, die vorig jaar september met haar auto in Overveen reed. Zij zag verdachte langs de straat strompelen en, alhoewel zij hem reeds en kele meters gepasseerd was, reed zij terug om hem een lift te geven. Zij veronder stelde, dat de gehandicapte de bus had gemist. De man bleek :n dezelfde richting te moeten als de automobiliste. Het eind punt was de rotonde bij Schiphol. In de auto ontwikkelde zich een gesprek. De koopman-artiest (jongleur en gooche laar), vertelde, dat hij in Overveen naar een kliniek was geweest en dat hij nu geld nodig had op zijn beugel te laten re pareren. „Hij droeg zijn verhaal zo ge loofwaardig voor," aldus de vrouw die als getuige optrad, „dat ik er niet in het minst aan twijfelde. Hij vroeg geen geld maar ik gaf het hem uit diep medelijden." Een paar dagen later kwam verdachte, al strompelende, naast een -metganger in Aerdenhout lopen. „Dat had je niet ge dacht hè, dat ik je zou inhalen." zei hij. Ook toen hing hij weer een meelijwek kend verhaal op, dat op dit slachtoffer veel indruk maakte. Deze inwoner van Aerdenhout ging even naar huis om geld te halen "en bracht het de „invalide," die bij een bushalte zou wachten. De koop man-artiest vertelde nog dat hij bij oude mensen in Bloemendaal op kamers woon de, doch toen de „barmhartige samari taan" uit Aerdenhout nog eens goed over deze ontmoeting nadacht, kreeg hij arg waan en schakelde de politie in. Men bleek te doen te hebben met een man, die zich al meermalen aan oplichtingen en dief stallen heeft schuldig gemaakt. Amsterdam, Examen Frans MO-B (school- akte): de dames J. D. Alart (Leiden), G. H. Breukink (Den Haag); J. V. M. Colen en P. A. van Ringelenstein (beiden Nijmegen); en de heren R Bouman (Doorn); L. Evers (Amstelveen); H. C. Harmsen (Bussum); L. A. Hendriks (Schiedam); mr. M. Huizer (Den Haag); J. Jol (Ede); N. L. M. Maree (Ooster beek); N. A. G. Satijn (Leeuwarden); P. van der Waal (Rotterdam) en T. G. J. Witters (Helmond): De officier van Justitie sprak zijn mis noegen uit over de manier, waarop deze verdachte zich gedraagt bij alle lagen van de bevolking. „Hij geeft de barmhartig heid, die nog gedemonstreerd wordt, een grote klap. Het is treurig zóals deze man de goegemeente oplicht. Het is een mis selijk soort van oplichting." De raadsman, mr. K. Heimig, vroeg een gevangenisstraf met aftrek, omdat zijn cliënt door omstandigheden aan lager wal was geraakt. De politierechter veroordeel de de koopman-artiest tot een gevange nisstraf van zes maanden met aftrek. De DCIJ-leden Gerrit Moleman, Kees Duivenbode en Kees Pippel eindigden ge lijk in de wedstrijd om het jeugdkampioen schap dammen van Kennemerland. Voor de wedstrijd om de provinciale jeugdtitelmoest een loting plaats vinden. Kees Duivenbode en Kees Pippel waren de gelukkigen. Bei den zullen spelen om de provinciale jeugd titel. De Noordhollandse jeugdkampioen en de als tweede aankomende mogen uitko men in het jeugdtoernooi in Apeldoorn, waar de strijd om de Nederlandse jeugd titel in de paasweek wordt gespeeld. In het raadhuis te Velsen ligt ter visie een plan, dat de wederopbouw en uitbrei ding van Santpoort-noord beoogt. Dit plan is in feite een samenvatting van eerdere plannen met betrekking tot uitbreidingen en wederopbouw in genoemd deel van de gemeente Velsen. De opzet van de oor spronkelijke plannen is gehandhaafd, maar in het nieuwe, samenvattende plan zijn toch wel wijzigingen ten aanzien van de vroegere plannen aangebracht. Met de tijd zijn namelijk de inzichten ten aanzien van de stedebouw wel enigszins veranderd en voorts stelt het verkeer aldaar nu an dere eisen. Nieuw is, dat de gronden ten westen van de Dokter de Grootlaan en ten zuiden van de Valckenhoeflaan nu in het plan zijn op genomen. De bedoeling is: aansluiting op de in de nabijheid gelegen agrarische gron den, zulks in het kader van de in voorbe reiding zijnde uitbreiding van het agra risch gebied. Ook de strook aan de Kwe kerlaan heeft de bestemming -agrarische grond gekregen, eveneens in aansluiting op de bestemming van aangrenzende ter reinen voor agrarisch gebied. Er is een nieuwe verdeling van hoog- en laagbouw op de terreinen aan de west zijde en aan de oostzijde van de Hagelin- gerweg. Voorts komt er een bejaardencen trum op het terrein, dat gelegen is aan de Valckenhoeflaan, de Roos en Beeklaan de Dokter de Grootlaan. Volgens het oude plan was de grond daar bestemd voor hoog- en laagbouw. Het plan voor bijzon dere bebouwing in de zuidelijke hoek Bur gemeester WeerteplantsoenHagelinger- weg heeft men laten varen. Er komt ge sloten bebouwing met etagebouw (3-hoog) met winkels op de begane grond, waar door aansluiting wordt verkregen op de aangrenzende bebouwingen. Voor actieve recreatie in het westelijk deel van het plan is een stuk grond van drie hectaren bestemd. Voor scholen, ker ken, verenigingsgebouwen en openbare ge bouwen wordt vier ha gereserveerd. Een afzonderlijke bestemming krijgt de buiten plaats „Vlugthoven." De oorspronkelijke plannen ten aanzien van het stelsel der verkeerswegen worden niet gewijzigd. De Santpoortse Dreef kan, in aansluiting op de Wijnoldy Daniëlslaan een doorgaande verbinding worden, aansluitende op de westelijke ventweg van Rijksweg 9. Er komt een hoge kruising vanaf de Sant poortse Dreef naar de Hofgeesterweg over Rijksweg 9 ten behoeve van het gewone verkeer. Dit is dan aansluitend op de on derdoorgang voor voetgangers in Rijks weg 9 (tussen Hoofdstraat en Hofgeester weg). Belangrijk is, dat de plannen voor de ontwikkeling van de nieuwe kern van Santpoort-noord worden gehandhaafd. Een groenstrook met vijver verbindt het cen trum met het agrarisch gebied. Op deze wijze wordt uitzicht geboden op de duin bossen aan de westzijde van de spoorbaan, terwijl door deze verbinding de toegang vanaf station Santpoort-noord wordt ver kregen. Aan beide zijden van de verbin ding komt hoogbouw. Vrijdag a.s. zal de heer S. Put uit Be verwijk veertig jaar in dienst zijn van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en aangesloten be drijven. De jubilaris zal op deze dag om 15.00 uur in de kantine van de afdeling Kooksovens worden gehuldigd. De heer Put heeft, sinds hij in 1923 als bankwerker in dienst van Hoogovens trad, vele funkties vervuld en is daardoor be halve een veelzijdige, ook een bij vele afdelingen zeer bekende figuur geworden. Achtereenvolgens was hij werkzaam als bankwerker, stoker, locodrijver, bluswagen drijver, algemeen arbeider en routinebank werker.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5