Kick Langeweg gaf zich tegen Stahlberg bar snel gewonnen i a it m Het Oosten kan kampioenschap bijna zeker niet meer behalen Op de 500 m raakte Halfweeg voornaamste concurrent kwijt Dertien meisjes hoorden eerste les in voetbalspelregels aan r Kleine zege van HVS op WA SS TEVEEL SPANNING OP HOOGOVENTOERNOOI? „Bedrog" bij partij tussen Robatsch en Van den Berg Returnmatch tussen Liston en Patterson donderdag 4 april Australisch record voor Adrie Lasterie Feijenoord zondag te gast bij Reims RCH-Wageningen nu 16 januari? Lourens weer eens snelste schaatser Fluitistes komen in april al in actie Flaagse DD 2 zal titel wel grijpen Schaatskalender Manchester United krijgt na 5 jaar schadeloosstelling Span j e- Frankrijk: schutters ontbraken mm I DONDERDAG 10 JANUARI 1963 f: fiill Zuidema en Richardson gaven elkaar niets toe Voetbal (of Wageningen-RCH) Ontdekking Terrein was te gevaarlijk in Luxemburg Uitslagen Engelse beker Hokij overwon Boedapest De dertig-zetten-regel, hoe moeilijk ook in de praktijk te hanteren, schijnt toch de deelnemers aan het 25ste Hoog ovenschaaktoernooi enigszins uit hun gewone doen te hebben gebracht. Be ginnen de grootmeesters gewoonlijk met enkele rustige remises, om de kat eens uit de boom te kijken, nu werd al op de eerste dag het lont in het kruitvat ge stoken en stond gisteren het Kennemer Theater bij wijze van spreken in lichterlaaie. De wedstrijdleiders De Graaf en Orbaan waren zelfs genoodzaakt even na zes uur hulpwedstrijdleiders aan te stellen. Dit be tekende dat er op meer dan twee borden tijdnood dreigde en I men per bord een i waarnemer diende te lebben. Een beter be- wijs dat er partijen met langdurige span ningen zijn gespeeld, is nauwelijks denk baar. Daarnaast wa ren er echter reeds in de vroege middag uren beslissingen ge vallen. Het eenvou- ligst kwam Stahlberg met zwart aan het winstpunt. Langeweg achtte het na een positionele mislukking in de opening niet meer verstandig afmat tend te gaan verdedigen en gaf na zeven tien zetten op. Stahlberg kon dus moeilijk als de held van de dag gelden, maar wie dan wel? Wellicht de kleinè David Bron- stein, die een knappe zege behaalde op Van Scheltinga. De Nederlandse meester had in een gesloten Spanjaard een nieuwe weg bewandeld, doch deze bleek vrij on begaanbaar te worden. Hevig in tijdnood kwamen Van den Berg en Robatsch. De heren „bedrogen elkaar" aldus de schaakterm in een tik-tak- spelletje en kwamen daarna remise over een. De opmerkelijk grote publieke be langstelling concentreerde zich speciaal op het duel dat grootmeester Donner con tra Matanovic uitvocht. De laatste had in de ochtenduren na het tonen van de afgegeven zet de hangpartij tegen O'Kelly gewonnen en was er duidelijk op uit zijn positie nog meer te verstevigen. Dit uitgangspunt werkte niet al te best. De Nederlander maakte een pion buit, de partij werd afgebroken maar later zon der verder te spelen door Matanovic ge wonnen gegeven. Het uitspelen van eventuele h'dtigpar- tijen heeft echter zijn bezwaren, omdat daarvoor het vroege ochtenduur half tien is uitgekozen. Voor de schakers is dat een onmogelijk tijdstip. Aan het bord van O'Kelly-Pilnik kon men het meema ken, dat de Belg, die materiaal voor had, na het verstrijken van de speeltijd opge wekt met vrienden ging bespreken of het al dan niet remise door eeuwig schaak zou zijn. De vrienden waren echter van mening, dat hij goede winstkansen heeft.. Woensdagmiddag zijn twee afgebroken partijen uitgespeeld uit de eerste ronde. De resultaten waren: Matanovic (Joego slavië) - O'Kelly de Galway (België) 1-0; Parma (Joegoslavië) - Milic (Joegoslavië) 1-0. De uitslagen van de partijen van de tweede ronde waren: Tan eind.) - Milic (Joegoslavië) afg.; Averbach (Rusland) - Parma (Joegoslavië) remise; Langeweg (Ned.) - Stahlberg (Zweden) 0-1; Ikov (Joegoslavië) - Gereben (Israel) afg.; Pirc (Joegoslavië) - Trifunovic (Joegosla vië) remise; O'Kelly de Galway (Belg) - Pilnik (Arg) afg.; Donner (Ned.) - Mata novic (Joegoslavië) afg.; Bronstein (Rus land) - Van Scheltinga (Ned.) 1-0; Van den Berg (Ned. - Robatsch (Oostenrijk) remise. De stand na de tweede ronde is: 1. Stahlberg 2 pnt.; 2, 3, en 4 Van den Berg. Parma en Bronstein allen lVa pnt. Veel belangstelling bestond er voor de partij van Stahlberg. Links ziet men de Rus Bronstein, rechts de Joegoslaaf Pirc. De returnboksmatch tussen de wereld kampioen in het zwaargewicht Sonny Lis- ton en Floyd Patterson zal op 4 april 1963 in Miami Beach worden gehouden. De ad vocaat van Floyd Patterson Julius Novem ber zei dat Patterson het recht heeft de datum en de stad te noemen, waar het ge vecht zal worden gehouden. Promotor van deze match op de wereldtitel zal „Cham pionship Sports" zijn. Reeds eerder heeft de adviseur van Sonny Liston, Jack Nilon, medegedeeld dat Liston de stad Baltimore zou prefereren. De Nederlandse zwemster Adri Lasterie, die momenteel in Australië verblijft en daar onder leiding van coach Forbes Car- lile traint, heeft gisteren deelgenomen aan de kampioenschappen van Nieuw-Zuid- Waies. Zij zegevierde op de 440 yards wis selslag, tijdens deze wedstrijden die in Sydney werden gehouden, in een tijd van 5 min. 35.2 sec. Hetgeeneen nieuw Australisch record betekende. De uitslagen van de woensdagavond ge speelde partijen voor de achtste ronde van het internationale jeugdschaaktoernooi in Groningen luiden: Zuidema (Ned.)Van Enk (Ned.) 1—0, Scholl (Ned.)Richardson (G.B.) 01, Noorda (Ned.)Riemersma 4Ned.>. remise, OstermayerfDid)Dietrich (Lux.) 1-0. ttoseam Abbing (Ned.)Partz- -lavsk-MBelg.L remise. ~Y>' De stand na de achtste ronde luidt: 1 Zuidema 7 pnt, 2. Richardson 6V2 pnt; 3.-4 Scholl/Ostermayer beiden 5 pnt., 5. Ros- cam Abbing 4V2 pnt. Nu het er wel naar uitziet dat de voet balsport nog een poosje niet wordt bedre ven, gaan de clubs op zoek naar nieuwe wegen om actief te blijven. Men kan, zo als Blackpool dat doet in Engeland, gaan schaatsen en ijshockey op de bevroren grasmat spelen. Men kan ook de eenvou digste weg bewandelen en het zaalvoet bal een kans geven. Er warep plannen voor een zaalvoet baltoernooi in de Ahoy-hal, waaraan alle Rotterdamse semi-profclubs, inclusief For- tuna Vlaardingen men sprak zelfs van de Oud Internationalen zouden mee doen. Naar wij van Sparta-coach Denis Neville vernamen is het bij deze plan nen gebleven, omdat Feijenoord niet meedoet. De Rotterdammers willen van de vrije zondag namelijk gebruik maken om Reims thuis te zien voetballen tegen Rouen. Afgewacht dient natuurlijk te wor den of deze wedstrijd doorgaat. Sparta heeft inmiddels zijn maatrege len getroffen. De Rotterdammers spelen zaterdagmiddag in de Haagse Houtrust- hal tegen ADO. Meestal wordt zaalvoet bal met 4 tegen 4 gespeeld, doch de Hout- rusthal is groot genoeg voor 5 tegen 5: een keeper en vier „veldspelers". Sparta gaat er met 20 spelers naar toe. De wed strijd begint om half vier. Zondag is Spar ta in Delft te vinden, in de Technische hogeschool, voor een toernooi tegen DHC en SHS. Deze wedstrijden beginnen om 12 uur. Het wordt hoe langer hoe moeilijker voor RCH een geschikte datum en een be speelbaar terrein te vinden voor de steeds maar weer uitgestelde KNVB-bekerwed- strijd WageningenRCH. Oorspronkelijk had de wedstrijd uiterlijk gisteren moe ten worden gespeeld, maar de felle vorst verhinderde dit andermaal. Onlangs maan de de KNVB wederom de beide verenigin gen om nu zo spoedig mogelijk een defini tieve datum vast te stellen. Wageningen koos toen als datum woens dagavond 16 januari en stelde als terrein voor het veld van de Apeldoornse voetbal club Robur et Velocitas, met als eventuele uitwijkingsmogelijkheid een terrein in Rhenen. RCH voelt wel iets voor genoem de avond, doch niet voor het veld in Apel doorn. De Racing houdt vast aan het veld in Aalsmeer, waar een verlichting aanwe zig is met een sterkte van 34.000 watt (het Feijenoordstadion beschikt over ongeveer 120.000 watt). De KNVB zal tenslotte de beslissende woorden in deze slepende kwestie moeten spreken. Eén ding staat in ieder geval nu al vast, nu het voetbalprogramma voor zondag wederom is afgelast, zal de wed strijd zeker niet op die dag in Heemstede kunnen worden gespeeld. Een ijsplakkaat van-7 8 centimeter maakt voetballen op het' RCH-ter-rein namelijk onmogélijk. Zelfs de training geschiedt op het moment „buitenshuis". De RCH-ers oefenen tegen woordig op het CIOS in Overveen. Op het IJselmeer bij Broekerhaven (N.H.) zijn gisteren nationale langebaanschaats- wedstrjjden voor heren gehouden. Jan Halfweeg uit Wieringen won zowel de 500, de 1500 als de 3000 meter. Veel tegenstand had hij niet. Zijn voornaamste concurrent Nico Houter (Wognum) kwam op de 500 meter te vallen en zag van verdere deel neming af. De uitslag was: 1. Jan Halfweeg (Wie- ringen) 161.450 pnt; 2. C. Tol (Volendam) 166.183 pnt; 3. E. van der Heyde (Juliana- dorp) 169.733 pnt. 500 meter: 1. Jan Half weeg 48,sec., 2. Cees Tol 52,1, 3. A. Broers (Wognum) 52,4. 1500 meter: 1. Halfwèeg 2.45.8, 2. C. Tol 2.49.3, 3. E. van der Heyde 2.51.0. 3000 meter: 1. Halfweeg 5.43.7, 2. C. Tol 4.45.9, 3. J. Dekker (Bovenkarspel) 5.49.8. Leen Meyering uit Arnhem heeft woens dag de langebaanwedstrijden in Nieuwe Niedorp gewonnen door twee afstonden op zijn naam te brengen. Martinus Pronk, r '2 eerste werd op de 500 meter, had in de einduitslag echter een beter puntentotaal. De uitslag was: 1. Meyering (Arnhem) 159.600, 2. Pronk (Warmenhuizen) 158.467, 3. Adrichem (Den Hoorn) 159.700; 500 me ter: 1. Pronk 49.6, 2. Adrichem 50.8, 3. Klaas Blokker (Akersloot) 51.0; 1500 me ter: 1. Meyering 2.37.2, 2. Pronk 2.37-5, 3. Adrichem 2.38.7, 3000 meter: 1. Meyering 5.32.4, 2. Blokker 5.34.5, 3. Adrichem 5.36.0. Van de 43 deelnemers aan de nationale langebaanwedstrijd, die gisteren in Ge nemuiden werd gehouden, was Geale Lou rens uit Zutphen de snelste. Hij won de 500 meter in 47.1 sec en werd op de 3000 meter tweede achter de 18-jarige Brabantse ontdekking Van Heijst uit Haasteeg; die zegevierde in 5 min. 17.3 sec. De uitslag was: 1. Lourens, 2. Van Heijst, 3. Pfrommer, 4. Bakker. De uitslagen van de onderdelen: 500 meter: 1. Lourens (Zut phen) 47.1 sec., 2. Pfrommer (Harderwijk) 47.8 sec., 3. J. van Dijk ('s-Heerenbroek) 48.3 sec. 3000 meter: 1. Van Heijst (Haas- teeg) 5.17.3, 2. Lourens 5.21.8, 3. Bakker (IJhorst) 5.30.6. D. W. Visser uit Schagen en mevrouw M. A. Rommelaar—Timmerman (Ensche de), die reeds bij verschillende provinciale kampioenschappen de eerste prijs weg sleepten, zijn woensdag in Zunderen kam pioen en kampioene van Nederland schoonrijden geworden. De uitslag van het nationale kammpioen- schap was: heren: 1. en kampioen van Ne derland: D. W. Visser (Schagen) 44.3 pnt, 2. D. W. Nicolay (Barsingerhorn) 36 pnt, 3. D. N. van der Woude (Zaandijk) 34 pnt. Dames: 1. mevrouw M. A. Rommelaar Een gevoelige 8-2 nederlaag van de Haarlemse schaakclub Het Oosten tegen het Haagse DD 2 heeft de kans op het kampioenschap in de 2de klasse B van de KNSB-competitie voor Het Oosten tot een minimum teruggebracht. Niet zozeer door het feit dat de anders zo voortreffelijke Haarlemse ploeg werd verslagen, maar eerder omdat het juist tegen de grootste concurrent ging. De Hagenaars hebben nu een verliespunt minder dan de Haarlem mers, bovendien reeds een wedstrijd meer gespeeld (en gewonnen) en een op papier gemakkelijker programma voor de boeg. Men wist in Oosten-kringen uiteraard dat men in Den Haag een moeilijke wed strijd tegemoet zou gaan. DD 2 staat be kend als een sterke ploeg en had na het gedeeltelijk falen tegen Watergraafsmeer nog iets goed te maken. En dat lukte hen uitstekend. Het moet gezegd, bij DD lukte alles en bij Het Oosten had men juist in dit belangrijke duel geen greintje geluk. Twee gewonnen staande partijen gingen door tijdsoverschrijding verloren terwijl de anders zo slagvaardige Faase aan het eer ste bord maar niet de knipogende winst kon vinden. Voeg daarbij dat Steijn een foutje maak te hetgeen ineens een verloren stelling tot gevolg had, dan zijn er termen genoeg aan gevoerd en de toch beslist geflatteerde score tc kunne» verklaren. Hoewel de overwinmr.g de DD-ers stellig toekwam, al was het alleen al om de grotere slag vaardigheid op kritieke momenten, een score van 6-4 zou stellig meer overeenkom stig de verhoudingen zijn geweest. Het team van De Pion uit Amsterdam behield zijn theoretische kans, terwijl dr. M. Euwe de ploeg van zijn naam via een ruime zege op Zaandam naar een aan vaardbare positie op de ranglijst leidde. Watergraafsmeer is dit seizoen beter op dreef dan vorig jaar. Plaatsgenoot VAS 4 werd geklopt en daarmee is de positie van VAS bijzonder onaangenaam geworden. In deze afdeling zullen namelijk twee ploe gen zonder meer moeten degraderen ter wijl één ploeg haar positie moet verdedi gen via degradatiewedstrijden met de kampioenen van enkele onderbonden. De rangschikking ziet er nu als volgt uit: DD 2 De Pion Het Oosten Watergraafsmeer Zaandam M. Euwe/Morphy VAS 4 VVGA 2 H.Chr.SV 2 33V2-I6V2 25l/2-24'/a 21 -19 25V2-24'/2 25 -25 2IV2-I8V2 I8V2-2IV2 15V2-24V2 14 -26 In de Noordhollandse Schaakbond werd in de overgangsklasse in Beverwijk de wedstrijd tussen Pat Mat en Kijk Uit ge speeld. Ondanks de 3-2 achterstand bij het afbreken kregen de IJmuidenaren nog een fraaie kans een 5-5 eindstand op het sco rebord te brengen. Men faalde echter op de beslissende momenten in de afwerking, waardoor de Pat Matters een fraaie 6V2- 3'/2 zege konden behalen. MSC nam in de 2de klase A do leiding in handen na een benauwde zege op Schaakmat 2. De uit- Al ruim 30 jaar stoomt de heer G. W. H. de Korte, voorzitter van de HVB- scheidsrechterscommissie, mannelijke lief hebbers klaar voor een hedentendage zwaar onderschatte taak in de voetbal sport: de scheidsrechterstaak. Bijna dui zend arbiters kunnen tegenwoordig dan ook te evrklaren door de heer De Korte te zijn opgeleid. Een zo op het eerste oog hoog lijkend aantal, maar in werkelijkheid duidt ditzelfde „hoge" aan tal een nijpend gebrek aan. Op dit moment kampt de Haarlemse voetbalbond namelijk met een tekort van zeker 100 scheids rechters. Evenals in het district Noord-Holland, bezitter van de fluitiste-wereldprimeur, zag de HVB een gedeeltelijke oplossing in de aantrekking van vrouwelijke scheids rechters. 'Woensdagavond 2 januari zou met 18 gegadigden een cursus daartoe zijn begonnen. De eerste les moest ech ter een week worden verschoven; het aan tal meisjes liep inmiddels terug tot 16. Doch gisteren brak dan in het HVB- gebouw in Haarlem de dag de eerste cur susavond aan. Dertien meisjes meldden zich present. (Ook de heren W. Roozen, administrateur van de HVB, en C. Wes terbeek, oud-voorzitter van de HVB- scheidsrechterscommissie, wilden deze ge beurtenis persoonlijk meemaken). Eén van de 13 meisjes, Maria Heijnis, was er de winterse moeilijkheden ten spijt, voor uit Heemskerk overgekomen. Op de groene tafel lagen de al gerui me tijd in het bezit van de meisjes zijnde boekjes „De regels van het voetbalspel" gereed. Een tamelijk dun boekwerkje. Doch na de inhoud ervan straks in het hoofd te hebben gestampt staat een ander en vëel lijviger leerboek op het pro gramma: „Handleiding 'voor scheidsrech ters". Desondanks acht docent De Korte zichzelf in staat de meisjes na 6 cursus avonden fluitklaar te kunnen afleveren. De voorzitter van de HVB, de heer H. W. van Turnhout, sluit zich geheel bij deze mening aan. In zijn welkomstwoord gewaagde hij gisteravond namelijk van be gin april. In die maand stuurt de HVB de eerste afgestudeerde fluitistes de „wei" in. Hij sprak daarom dan ook de hoop uit dat de toekomstige vrouwe lijke scheidsrechters alle aandacht aan de lessen zullen besteden en nimmer een avond zullen verzuimen. Want, zo drukte hij dat uit, dan worden de meisjes zonder enige twijfel goede ambassadrices van de HVB. Na de 6 lesavonden volgt nog een examenavond en een avond waarop de diploma's in andere (slankere) handen overgaan. Waarschijnlijk komt de 16-jarige benja min van het gezelschap Anja van Daalen uit Haarlem eveneens in hel bezit van zo'n belangrijk papiertje. Dat hoort fei telijk wel want Anja's vader is. KNVB- scheidsrechter. Anja weet dus al een beet je haar weetje op het gebied van de voet balsport. Dikwijls bezocht zij met haar vader de groene velden. Ook „Haarlem" visisteerde (en visiteert ze straks nog) vaak. De cursus lijkt haar verre van gemakkelijk, maar desondanks toch over brugbaar. Anja is bepaald niet groot van stuk. Integendeel zelfs. Levert dat nu in april geen moeilijkheden op? Neen schudt zij resoluut met het blonde hoofd. „De scheidsrechter(ster) heeft het voor het zeggen. Als de voetballertjes dat nu maar goed onthouden". Vijf andere Haarlemse gegadigden, te weten Marian Eerdmans, Truus van Ha- zebroek. Jeanne Koster, Atie Loerakker en Loes Spijker, beschikken nu al over een tikje scheidsrechterservaring. De 5 meisjes maken deel uit van de leden- kring van de volley- honk- en voetbal club Onze Gezellen. Deze vereniging gaf dit vijftal eens de opdracht 3 trainings wedstrijden te fluiten. Zij brachten het er alle 5 goed af. Tot april krijgen zij thans echter steeds maar weer nieuwe theoretische voetbal- regels over hun hoofden uitgestort. Re gels die bitterhard noodzakelijk zijn om straks misschien hun mannelijke colle ga's de loef af te steken. De schaatskalender van de KNSB ver meld}. nog ,yoo£ d^ kpmende dagen Vrijdag 11 januari Bovénkërk: „De Kléine Poel": koppel- wedstrijd. Diemen: wedstrijd om de Havekotte-be- ker voor lagere scholieren. Nieuwkoop: ringrijderij voor dames en heren. Begin om 20 uur. Hoogmade: kortebaanwedstrijden voor mannen. Zaterdag 12 januari Belt Schutsloot (Overijsel): nationale kortebaanwedstrijd voor mannen. Valthe (Drente): Langebaan-afstandwed- strijd. Kralingen: gewestelijk kampioenschap langebaan voor dames over 500, 1000 en 1500 meter. Alblasserdam: Molentocht over 20 35 en 50 km. Start tussen 11.30 en 13.30 uur bij hotel „Vergulde paard" of „Het Wapen van Alblasserdam". Nieuwkoop: Afvalkoppelwedstrijd lange baan. Warmond: nationale kortebaan heren op het Poelmeer. Elburg: Nationale langebaanwedstrijd voor heren over 500, 1500 en 3000 meter Zondag 13 januari Middelie (N.-H.): Koppel wedstrijd. Medemblik: koppelwedstrijd over 45 km. Begin om 14.00 uur. Nieuwe Niedorp: langebaanwedstrijd voor heren over 500, 1500 en 3000 meter. Maandag 14 januari Graft: koppelwedstrijd. Wervershoof: langebaanwedstrijd voor heren over 500, 1500 en 3000 meter en lan gebaanwedstrijd voor dames over 500, 1000 en 1500 meter. Dinsdag IS januari Kampen: nationale langebaanwedstrijd voor heren over 500, 1500 en 5000 meter. Timmerman (Enschede) 31.3 pnt., 2. me juffrouw A. A. Waayboer (Bergen N.-H.) 25 pnt., 3. mevrouw De VriesBruins (Zaandijk) 17 pnt. Bijna vijf jaar geleden (6 februari 1958) stortte bij het vliegveld van München een Engels toestel tijdens het opstijgen neer. In het vliegtuig zat het toen zo succesrijke voetbalelftal van Manchester United dat uit Belgrado naar Engeland terugkeerde. De ramp kostte aan 23 mensen het leven. Voetbalsterren als halfspeler Duncan Ed wards en midvoor Tommy Taylor kwamen onder meer om. Matt Busby, de legenda rische manager van de Busby-baby's, werd zwaar gewond, doch herstelde echter wonderlijk snel. Manchester United kondigde in juni 1960 aan als schadevergoeding een gerechtelijke eis te hebben ingediend van 250.000 pond (2'As miljoen gulden). De club stelde de Engelse vliegmaatschappij verantwoorde lijk voor het gebeuren. Deze week berichtte de betrokken maatschappij de schadever goeding te willen uitkeren. Het bedrag werd echter niet genoemd. De woensdag in Barcelona gespeelde voetballandenwedstrijd SpanjeFrankrijk is geëindigd in een doelpuntloos gelijkspel. Het Spaanse elftal werd na afloop door de 65.000 toeschouwers uitgefloten. Het was echter zuiver een uiting van chauvinisme, want zowel Spanje als Frankrijk speelden een opbouwende partij voetbal. In beide ploegen ontbrak evenwel een schutter, die de aanvallen af kon ronden. Voor de rust hadden de Spanjaarden met linksbuiten Gento en rechtsbinnen Adelardo als uitblinkers het beste van het spel. Na de rust domineerden veelal de Fransen. Zij hadden pech toen links buiten Sauvage een minuut voor tijd de paal trof. De voetbalwedstrijd tussen de militaire elftallen van Luxemburg en Nederland, die vanmiddag in de hoofdstad van het Groothertogdom zou worden gespeeld, gaat niet door. Scheidsrechter Baumgar- tel (West-Duitsland) nam deze beslissing, omdat hij oordeelde dat het terrein te ge vaarlijk was om op te spelen. De uitslagen van de voetbalwedstrijden, die gisteravond zijn gespeeld voor de derde •onde van de Engelse beker luidden: Wrex hamLiverpool 03, Mansfield Town J.ysv*;ieh, Town Z-2- Het Haagse ijshockeyteam HIJS Hokij zegevierde gisteren met 8—3 over Boeda pest. De tussenstanden waren 22, 21, 4—0. Dertien meisjes luisteren aandachtig naar scheidsrechter-leraar De Korte Derde van links staat benjamin Anja van Daalen. De volleybalcompetitie De hoofdklasse teams van HVS en het Amersfoortse WA hebben elkaar gister avond in het Krelagehuis in Haarlem ruim een uur bezig gehouden; wel een teken, dat er van krachtsverschil veinig sprake was. Wij hebben al meer vastgesteld, dat wij het systeem „best of five" in deze hoofdklasse niet gelukkig vinden. Ook in dit geval zou een gelijkspel de verhouding juist hebben weergegeven, maar voor de Haarlemse supporters was het prettig, dat ditmaal de thuisclub aan het langste eind trok. De tweede wedstrijd boven het ver band van de afdeling, tussen de overgangs klassen Die Raeckse en Sportief, leverde een verdiende zege voor de Zaandammers op. Het treffen tussen HVS en WA was door het spannende scoreverloop wel aan trekkelijk, maar leverde toch weinig groots volleybal op. Alleen de vierde set bracht een duidelijke zege voor de thuisclub, waarvan de basis werd gelegd door een serie fraaie services van Van Beers. In de overige sets ontliepen de partijen el kaar al heel weinig (15-10, 10-15, 11-15, 15-4 en 15-10). Ook het duel tussen Die Raeckse en Sportief was van matig gehalte. De Zaan dammers toonden duidelijk over de beste ploeg te beschikken; bij Die Raeckse moest het zoals zo vaak van de individue le prestaties van Van Beekum en De No bel komen, maar liet 't ploegverband wel zeer veel te wensen. De Haarlemmers hielden aanvankelijk aardig stand, slaag den er zelfs in de tweede set te winnen, maar konden Sportief na deze inspannen de krachttoer niet meer bedreigen (10-15, 15-8, 2-15 en 5-15). De enige eerste klasse vyedstrijd, die was vastgesteld/werd niet gespeeld, omdat zo wel de damesploeg van Gios als die van Set Up onvolledig verscheen. In de twee de klasse heren werd leider PWN voor de eerste maal geklopt. Set Up, met aanvoer der Maerten als meest op de voorgrond tre dende speler, had slechts drie sets nodig om de positie van de waterleidingspelers wat minder onaantastbaar te maken (15-8, 15-13 en 15-12). De uitslagen waren: Dames: HBC 4—OSS 2 3—0, De Blinkert 3JBS 31, Velox 2Die Raeckse 4 30, HVS 2—Alliance '22 4 3—0, PSVH—HVS 2—2, Onze Gezellen 2—JBS 2 3—1. Heren: HVS—WA 32, Die Raeckse Sportief 1—3, Energie—PSVH 0—3, De Blinkert 2—CIOS 2 1—3, Set UpPWN 3— 0, Die Raeckse 3—FES 1—3, PWN 2—HBC 2 1—3, Die Raeckse 4HVS 3 1—3, Alliance '22 2—HVS 4 1—3, Set Up 2—Alliance '22 4 2—2, FES 2—HSVC 2 1—3, Alliance '22 3— Energie 2 13.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15