Had gezagvoerder te weinig ervaring met „Electra"? AGENDA Tweede Kamer KABOUTER DRIFTKOP VenhaSt Polle, Pelli en PinMo en bondig HOOFDPIJNPOEDERS VenJkcuit RAI houdt twee tentoonstellingen Juridische faculteit aan economische hogescholen ontspanning Drie branden, maar geen slachtoffers Arrestant springt door spiegelruit Minister Korthals opent autoshow Raad van advies inzake luchtverontreiniging Twee doden in het verkeer Leeuwarden had 18 graden vorst DONDERDAG 10 JANUARI 1963 2 Ramp met „Sirius" voor Luchtvaartraad zacht-bros beschuit Haarlem V eisend J muiden Beverwijk Inspanning TOMATENSAP Drie generaties in Tweede Kamer zacht-bros beschuit /A ièt/ ■itfféfi fu//i /m/JmaI 42. „Zo, Klaasje, de tand zit vastgebonden, het touw is sterk en wij zijn ook sterk. Wij krijgen hem er beslist wel uit!" „Daar gaat iel Hé hop! Hé hop! Jij ook trekken, Pingo! Nog een keer; Hé hop! Hé hop!". „Die zit eventjes vast. Tk kan me begrijpen, dat die pijn doet, Klaas". n,2 De Raad voor de Luchtvaart is onder voorzitterschap van mr. R. P. Cleveringa begonnen met het nader onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk, op 12 juni 1961 bij t vliegveld van Cairo overkomen aan^de K.L.M.-Electra „Sirius". De „Si rius" was met 29 passagiers en 7 be manningsleden in de nacht onderweg van Rome naar Cairo. Het toestel vloog tijdens de landing in de vroege morgen tegen een heuveltop bij het'vliegveld. Van de passagiers kwamen 16 personen om. Drie bemanningsleden verloren eveneens het leven, waarbij de tweede bestuurder. De gezagvoerder van de „Sirius", de 39- jarige Engelsman K. J. Reynolds, was op deze vlucht voor het eerst gezagvoerder op een „Electra". Hij heeft bij het ongeluk letsel opgelopen dat geheugenverlies tot gevolg heeft gehad. In de gistermiddag gehouden zitting van de Luchtvaartraad verklaarde gezagvoer der Reynolds dat hij, wegens het ontbreken van een instrumentlandingsysteem op de baan, op zicht had gevlogen en bewust niet het bij de vliegkaart van Cairo ge voegde voorbeeld van een landingsproce dure heeft gevolgd. Dat voorbeeld ging uit van een hoogte van 1200 voet. Gezagvoer der Reynolds was hoger: 2000 voet, met het oog op het gevaar van de heuvels in de nabijheid van het veld. Deze grotere hoogte maakte een steilere daling noodzakelijk, maar niet zodanig dat dit enig gevaar zou opleveren. De botsing met de heuveltop kwam voor de bemanning als een volkomen verrassing. Gezagvoerder R. J. Stam, hoofd van de stafgroep vliegtechnische zaken van de K.L.M. was van oordeel dat moderne vlieg tuigen zoals de „Electra" haast alleen nog op instrumenten kuhnen worden gevlogen en niet meer op zicht naar buiten. De heer Stam achtte de wijze van landen van de „Sirius" door gezagvoerder Rey- Advertentie nolds, gezien zijn vliegerervaring en zijn lessen op de „Electra", alleszins mogelijk zonder enige moeilijkheden. Een andere deskundige, gezagvoerder Blomberg, zei van oordeel te zijn dat de gezagvoerder van de „Sirius", vermoede lijk onbewust, motorvermogen heeft doen terugnemen om een snelle daling te maken. De directeur-generaal van de Rijkslucht vaartdienst, de heer W. J. Kruys, vorder de tegen gezagvoerder Reynolds het ont nemen van de bevoegdheid om gedurende drie maanden als gezagvoerder op een in Nederland ingeschreven luchtvaartuig dienst te doen. Hij was van oordeel dat het ongeluk moet worden toegeschreven aan het falen van de gezagvoerder. Naar aanleiding van deze vordering wees mr. H. Warners, die met gezagvoer der A. H. Cameron gezagvoerder Reynolds bijstand verleende, erop, dat de heer Rey nolds, die bij het ongeluk gewond is ge raakt, niet meer kan vliegen en nooit meer als vliegtuigbestuurder werkzaam kan zijn. Het kwam mr. Warners voor dat het echter wel heel moeilijk zou zijn tot de conclusie te komen dat hier inderdaad sprake is van schuld. Gezagvoerder Cameron merkte op dat gezagvoerder Reynolds vóór deze vlucht drie weken verlof had genoten. Volgens de heer Cameron moet het, met het oog op de ingewikkeldheid van de moderne toe stellen zoals de „Electra" ongewenst ge acht worden, dat men na een periode van drie weken ineens als gezagvoerder op een dergelijk modern type wordt geplaatst. De „Electra" was voor de heer Rey nolds een geheel nieuw vliegtuig, een toe stel met vier schroefturbinemotoren, dat bij het verminderen van het motorvermo gen als gevolg van de door de vier pro pellers opgewekte slipstroom over de vleu gel veel minder lift heeft en een grotere daalsnelheid kan hebben dan de „Con- vair", waarop de heer Reynolds steeds had gevlogen. Hij had geen ervaring op het nieuwe type vliegtuig en met het lan den in Caïro. Gezagvoerder Cameron bekende dat hij zelf vele uren nodig heeft gehad om weg wijs te worden in het instrumentarium van de „Electra". Hij merkte voorts op dat niemand die de „Electra" vliegt, tevreden is met de hoogtemeter. Men kan niet dui delijk genoeg aflezen hoeveel hoogte wordt aangegeven. Er zijn honderden fouten mee gemaakt. De Raad voor de Luchtvaart zal waar schijnlijk op woensdag 6 maart uitspraak doen. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „De leugenaar" van Carlo Goldini. Regie Richard Flink, Vrijdag 20 u.: De Nieuwe Komedie met „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho" van Pieter Langendijk. Regie Berend Bou- dewijn. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Orgel concert door Piet Kee. Vrijdag 20.15 u.: Concert meesterserie: Hans Henkemans, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u.: „Lemmy houdt van dames", 14 j. Van vrij dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Twee „beste" vijanden", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De veroveraar van Corinthe", 14 j. Van vrij dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Interpol luistert mee", 14 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Vrouwen in de nacht", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Maciste contra de hellenmon- sters", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Boccaccio '70", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Bonjour Tristesse", 18 j. Van vrijdag af 20.15 u.: „Moordverhaal", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De over val" en „Zoo", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „Macabre", 18 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Scotland Yard grijpt keihard in", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „Het baantje", 14 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Jungle cat", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. Van vrijdag af 20 u.: „Misdaad en lokaas", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13 17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst en van leden van de Haarlemse Vereniging van beeldende kun stenaars „De Groep" en modern Haarlems kunstbezit. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein), Expositie van tekeningen van Paula NieuwenhuisThies. Tot en met 31 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. vap Gaag. Tot en met 28 januari Dagelijks geopend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Tekenin gen Holland: j, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 1115 uur. Eerste zondag van de maand 1315 uur. Museum Het Huis Van Looy (KL Hout weg 103): Tentoonstelling van litho's en affiches van Toulouse Lautrec. Dagelijks geopend van 1012-30 en 13.3017 u. en zondag van 14-17 u. Tot en met 15 januari. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest), dagelijks (behalve maandag) van 20-2 u.: Cabaret door Fiet en Frans Kos ter, Marian Berk en Han Reiziger, piano. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 4 januari). DONDERDAG 10 JANUARI City, 20 „Porgy en Bess": Rex, 20 u.: „De.schaduw van de ka£". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare en r.-k. leeszaal, middag en avond gesloten. Raadhuis, Beverwijk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. VRIJDAG 11 JANUARI City, 20 u.: „Sergeants three". Rex, 20 u.: „Maciste.... overwinnaar!" Pieter Vermeulenmuseum, zie onder don derdag.. Expositiezaal, Heidestraat, 20 u.: Opening tentoonstelling „Oom Onno's wereldreis in tekening en schildering". Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en i9 tot 21 u.; Jozefhuis, Ban- jaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. DONDERDAG 10 JANUARI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het mas ker van de demonen". VRIJDAG 11 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Twee „beste" vijanden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Romance la carte". W.B. Theater, 20 u.: „De slag aan de Bloedkust". Advertentie PER ETUI VAM 6 EN 12 (Vervolg van pag. 1) M r. Biesheuvel (A.R.) had gevraagd hoe de P.v.d.A. nu eigenlijk minister Luns beoordeelt. Vorig jaar, toen mr. Burger nog fractieleider was, had dr. Patijn zijn waardering voor de persoon van de heer Luns uitgesproken. Daarmee waren de thans door de heer Goedhart gedane aan vallen eigenlijk in tegenspraak. Is dit nu de stijl van de oppositie onder het nieuwe bewind van dr. Vondeling?, wilde mr, Biesheuvel weten. De socialistische frac tieleider besteeg nu zelf het spreekgestoel te om te zeggen dat de regering „heel ijverig" onderhoudswerk had verricht maar tien jaar buitenlands beleid van mi nister Luns hadden hem niet de indruk gegeven dat er opbouwend werk was ge daan. Minister Luns noemde de bewering beslist onjuist dat hij zo min mogelijk met de Kamer in contact zou willen treden. Integendeel, er was in stijgende mate overleg geweest. Met grote nadruk ont kende hij, door een anti-Frans complex bezield te zijn. Hij had juist in veel op zichten bewondering voor Frankrijk. „Als ik een complex heb, dan zou dit een sterk pro-Nederlands complex kunnen zijn," zei de minister. Mr. Luns wilde geen toezeg gingen doen over een sterkere bundeling van Nederlands Europees beleid zonder voorafgaand kabinetsberaad. Hij stond echter niet bij voorbaat afwijzend tegen over een speciale staatssecretaris of mi nister zonder portefeuille. De situatie voor het Westen en de Noord Atlantische Verdragsorganisatie is volgens minister Luns gunstiger dan een jaar ge leden. Wel zou het zo kunnen zijn dat de tegenstelling Oost-West kan leiden tot conflicten in allerlei randgebieden. Al is de positie van het Westen na Cuba indirect verbeterd, het zou onjuist zijn te spreken van een ontspanning. Het woord pauze" is beter, aldus mr. Luns. Staatssecretaris Van Houten noemde een atoomstrijdmacht van de NAVO te verkie zen boven een eigen Europese kernmacht. Dr. Schuyt (K.V.P.) kwam nog op te gen de veronderstelling als zou hij de vo rige dag twijfel hebben uitgesproken aan de hechtheid van het atlantische bondge nootschap. Het zou niet langer zeker zijn dat de Verenigde Staten kernwapens zou den gebruiken wanneer 'n Europese bond genoot zou worden aangevallen. De heer Goedhart had gevraagd of deze opmer kingen soms een inleiding waren tot een nieuwe buitenlandse politiek van de K.V.P. Dr. Schuyt zei daarna dat hij slechts veronderstellenderwijs had gespro ken. De begroting van Buitenlandse Zaken is tenslotte aangenomen met de aantekening dat de C.P.N. en de P.S.P. geacht wil den worden te hebben tegen gestemd. De heren Franssen en Koopman (P.v.d.A.) verklaarden zich tegen het onderdeel van de begroting dat betrekking heeft op de Nederlandse deelneming aan de NAVO, wegens hun bezwaren tegen een mogelijk gebruik van kernwapens. Evenals de Ne derlands Hervormde Synode wilden zij een krachtig „neen" laten horen. In 1964 zal de RAI twee tentoonstellin gen gehouden. Van 6 tot en met 16 februari staat de expositie van bedrijfsautomobie len op het programma, van 27 februari tot en met 8 maart die van de tweewielers. Binnenkort zal bovendien een vergadering worden gehouden over de vraag of er een aparte tentoonstelling van garage-uitrus ting tot stand zal moeten komen. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de Wet op 't Wetenschappelijk Onderwijs. De wij ziging beoogt uitbreiding van de bijzondere economische hogescholen te Rotterdam en te Tilburg met een faculteit der rechts geleerdheid mogelijk te maken. Gedacht wordt aan een juridische opleiding die op basis van de normale studie van het Ne derlands recht bijzondere mogelijkheden voor specialisatie zal bieden waarvan bij een economische hogeschool kan worden gebruik gemaakt. Advertentie Na leren en studeren een les in ont spanning... genieten van een vol glas Hero tomatensap. Hero is zo heerlijk royaal met volrijpe zonnige tomaten. Hero tomatensap is een bron van vita minen-C. Proef dat unieke fruit-aroma, die klasse apart. Maak het tot een gezonde en plezierige gewoonte: na de dagelijkse inspanning de dagelijkse ontspanning van Hero tomatensap. Naturel of Cocktail (licht gekruid). In een garagebedrijf aan de Koekoek straat in Utrecht heeft een korte maar felle brand gewoed. Bij deze brand werd niemand gewond maar een bejaarde en een student die in de woning boven de garage verbleven konden zich ternauwer nood via het dak in veiligheid bren gen. De brandweer, die het vuur met tien stralen bestreed, was de brand binnen het kwartier meester. Een felle brand heeft grote schade aan gericht in de papierwarenfabriek Hellema n.v. aan de oostzijde te Zaandam. Het fa briekspand brandde voor een groot deel uit, waarbij veertien machines ernstig be schadigd. De schade wordt op ruim een half miljoen gulden geschat. De n.v. is tegen brand verzekerd, de oorzaak van de brand is onbekend. Bij een korte felle brand is omstreeks drie uur de benedenverdieping van een wo ning aan de Rotterdamse Doklaan, waar in een café was gevestigd, nagenoeg ge heel uitgebrand. Een 21-jarige arbeider is tijdens een po litieverhoor in 's-Hertogenbosch uit het raam gesprongen. De Tilburger was on der verdenking van diefstal gearresteerd en in de verhoorkamer gebracht. Plotseling sprong hij onder de ogen van de politie mannen dwars door de grote spiegelruit van de kamer op de eerste etage, een sprong van vijf a zes meter hoogte. Hij moest met verschillende fracturen en ern stige snijwonden worden opgenomen. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. 32-33. Dat was me 'n schrik... Met het losse stuk touw in z'n hand tuimelde ka bouter Driftkop achterover van de nok. Koets, boem, rrroef, buitelde hij langs de pannen omlaag, duikelde hals over kop over de gootrand en plof'. daar lag hij languit op de grond. Dat was opeens een schrik! Vrouwtje Gi- buna hoorde binnen het geraas; ze kwam naar buiten hollen en zag tot haar grote schrik, wat er gebeurd was. Ze hielp kabouter Driftkop zo goed en zo kwaad als 't kon naar binnen en haalde de dokter... De minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals, zal op 7 februari in het RAI-gebouw te Amsterdam de 46- ste RAI-tentoonstelling van personenauto's caravans, auto-onderdelen, accessoires en garagegereedschappen openen, die tot en met 17 februari wordt gehouden. Deze expositie wordt de grootste, die ooit op dit gebied in ons land is geweest. Dit is mogelijk geworden c.oor het bou wen van de nieuwe westhal met een op pervlakte van 4.000 vierkante meter, waar door de totale tentoonstellingsruimte is gegroeid tot ruim 36.000 vierkante meter. Aan personenauto's zullen 68 merken uit 10 landen worden geëxposeerd, name j lijk 20 ui( Groot-Brittannië, 16 uit de Verenigde Stated, 12 uit West-Duitslahd, 7 uit Italië, 5 uit Frankrijk, 2 uit Oost Duitsland,'Z-vtedén en de Sovjet Unie-eft 1 uit Tsjechoslowakije en Nederland. De caravans zullen vertegenwoordigd zijn met 32 merken, te weten 11 uit Neder land, 9 uit Groot-Brittannië, 5 uit West Duitsland, 3 uit België, 2 uit Frankrijk, 1 uit Italië en Oost-Duitsland. Op 160 van de 226 stands zullen onder delen, accessoires en gereedschappen te zien zijn. Evenals de vorige malen zullen 24 Nederlandse toeleveringsbedrijven ge zamenlijk exposeren in een Nederlands paviljoen. (Van onze parlementaire redacteur) Als lid van de Tweede Kamer is dins dagmiddag geïnstalleerd mr. R. v: n den Bergh, wethouder van Financiën van Am sterdam. Hij neemt in de fractie van de P.v.d.A. de plaats in die was opengevallen door het overlijden van mr. A. J. Schou- wenaar. Ook de vader en de grootvader van mr. Van den Bergh zijn Kamerlid ge weest. De grootvader was de liberale politicus S. van den Bergh, die van 1905 tot 1909 deel uitmaakte van de Tweede Kamer en die na 1923 nog geruime tijd zetelde aan de overzijde van het Binnen hof in de Eerste Kamer. Diens zoon, prof. mr. dr. G. van den Bergh, was van 1925 tot 1933 voor de S.D A.P. lid van de Tweede Kamer. Thans heeft de derde generatie- Van den Bergh zitting in het parlement. De heer Sidney J. van den Bergh, die in 1959 enkele maanden minister van Defen sie was, is een broer van prof. G. van den Bergh, maar heeft geen zitting gehad in het parlement. Advertentie CopyrloM P. I, 8. Bok Kaart van Nasser. Een kweekschool leerling uit Joure (Fr.) heeft een nieuw jaarskaart van president Nasser van Egypte ontvangen. Ongeveer vijf jaar ge leden heeft de toen 14 jaar oude H. de With brieven gestuurd naar vele staats hoofden met het verzoek hem postzegels te zenden. Hij kreeg toen o.m. zegels van president Nasser en van president Eisèn- hower. Nu. vijf jaar later, werd hij verrast met een kaart van president Nasser met de beste wensen voor Kerstmis en nieuwjaar. Het is een dubbele kaart met een Egypti sche en een Engelse tekst. J. Krom overleden. In een ziekenhuis te Amsterdam is overleden de heer J. Krom hoofd van de buitenlandse dienst van de Algemene Nederlandse Vereniging voor V reemdelingen verkeer. De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft een wetsontwerp tot in stelling van een Raad inzake Luchtveront reiniging ingediend. De raad zal de regering moeten advi seren bij het beleid gericht op voorkomen en bestrijding van verontreiniging van de atmosfeer. Daarbij zullen lokale en regio nale activiteiten moeten worden gesteund en zonodig gecoördineerd. De raad zal geen eigen onderzoek op technisch en we tenschappelijk gebied instellen. Het zal ook de taak van de raad zijn na te gaan in hoeverre bestaande wettelijke bepalin gen aangevuld of gewijzigd moeten wor den en of een wet inzake de luchtveront reiniging noodzakelijk is. De raad zal geen rechtstreekse bemoeiing hebben met lucht verontreiniging tengevolge van radio-acti viteit. De organen hiervoor zullen komen als de ontwerp-kernenergiewet tot wet zal zijn verheven. De verontreiniging van de atmosfeer be gint in verschillende delen van ons land een zorgwekkend probleem te worden, al dus minister Veldkamp. Er is nog geen sprake geweest van ernstige gevolgen voor de gezondheid, maar de problemen nemen echter snel toe, vooral in het dichtbevolk te Westen, aldus de minister. Op Rijksweg 42 tussen Scheemda en Hei- ligerlee is een personenauto frontaal te gen een vrachtwagen gebotst. De bestuur der van de personenauto, de 33-jarige heer A. Kaman uit Scheemdermeer, raakte be kneld. Hij overleed in het Sint Lucas- ziekenhuis te Winschoten. Op de afsluitdijk bij Den Oever is een personenauto onder een vrachtwagencom binatie geschoven. De bestuurder, de 30-ja- rige S. van der Meer uit Kimswerd bij Harlingen was op slag good. Het K.N.M.I. deelt mede: Gisteravond, vannacht en vanochtend heeft het bijna overal in ons land streng gevroren, hier en daar in het midden en noorden van het land zelfs meer dan 15 graden. De laagste temperatuur, min 18 graden, werd gemeten op het vliegeld Leeuwarden. Ook in Duitsland, Polen en Scandinavië kwam strenge tot zeer stren ge vorst voor. De vorstgrens, die de laat ste dagen vrijwel stationair langs de lijn Parijs-Wenen lag, begint zich nu heel lang zaam naar het zuiden te verplaatsen. Dit hangt samen met de opvulling van een depressie ten westen van de Golf van Biscaye. De vorst kan daardoor in onze omgeving nog verscheidene dagen aan houden. Wel zal in verband met wolken velden de vorst de komende nacht over het algemeen iets minder streng zijn. De wind blijft zwak tot matig. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen cf m1,; binnen- en buitenland. -3"^ gi, S Neerslag: laatste 24 uur. .Sc! iC S él Den Helder licht bew. zzo -4 0 Ypenburg onbewolkt no -5 0 Vlissingen onbewolkt nno -4 0,1 Eelde motsneeuw ozo -5 0,1 De Bilt onbewolkt windst. -4 0 Twente geheel bew ono -5 0 Eindhoven poolsneeuw no -5 0,1 Zd-Limburg onbewolkt no -5 0 Helsinki zwaar bew nno -6 0,3 Stockholm zwaar bew. windst. -13 0 Oslo mist windst. -14 0 Kopenhagen geheel bew. n -6 0,1 Aberdeen licht bew nnw -0 0,1 Londen onbewolkt nno 1 0 Amsterdam onbewolkt no -4 0 Brussel onbewolkt ono -5 0 Luxemburg onbewolkt no -3 0 Parijs zwaar bew no 2 0 Bordeaux zwaar bew. zw 14 0 Grenoble regen O 6 6 Nice regen nno 12 5 Berlijn sneeuw nno -7 0,1 Frankfort zwaar bew. ono -4 0,1 Munchen mist no -1 0 Zurich motregen nno 2 Genève motregen windst. 5 4 Locarno regen windst. 6 0 Wenen geheel bew. n -2 0,1 Innsbruck geheel bew. w 3 0 Belgrado geheel bew. 0 0 Athene onbewolkt nnw 19 Rome geheel bew zzo 15 Ajaccio motregen ono 16 2 Madrid zwaar bew. windst. 15 5 Mallorca zwaar bew. windst. 17 0 Lissabon licht bew. zw 17 4 Vrijdag 11 januari Zon op 8.45 uur, onder 16.51 uur. Maan op 18.41 uur, onder 9.45 uur. Maanstanden 10 januari 0.09 uur volle maan. 17 januari 21.35 uur laatste kwartier. 25 januari 14.42 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in Mmuiden v Donderdag 10 januari Hoog water 3.51 en 16.07 uur. Laag water 11.55 en uur. Vrijdag 11 januari Hoog water 4.37 en 16.49 uur. Laag water 0.15 en 12.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroegei dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2