„WE ZULLEN WEL ZIEN" gjyw© Pu rol DE PROGRAMMA'S Jaime Laredo solist bij N.Ph.O. De „Mona Lisa" via „Relay" naar Europa Kleurloos spel door Ludwig Olshansky Rotterdamse Werkgroep speelt „Hughie" van O'Neill Achard staat baten Turlututu" af van Music-Hall gaat dóór met Belgische musici DONDERDAG 10 JANUARI 196 3 9 Een misgreep van de Toneelgroep Theater Dr. Gierow opvolger van dr. Anders Oesterling Boos op hoofdrolspeler „Als twee druppels water" binnenkort in première nabeschouwingen Geest(acht)ige Relay-reportage Rondo Sinfonico De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma VIER SPELERS van de Toneelgroep Theater, krachtig gesteund door de souf fleur, hebben gisteravond hun uiterste best gedaan om zich van een boven menselijke taak te kwijten. Die taak was: met een volstrekt waardeloze tekst enig amusement te verschaffen aan een handjevol toeschouwers wier aanwezig heid de gapende leegte van de Haar lemse Stadsschouwburg alleen maar nog gapender scheen te maken. DE ENIGE VAN HET viertal die daar in slaagde was Ton Lensink. „We zullen wel zien" („Naïves hirondelles"), een zo geheten „komedie" van een Fransman ge naamd Roland Dubillard, kreeg wanneer Lensink aan het woord was en dat was gelukkig een groot deel van de avond al thans enige schijn van leven; door bijzon der knap spel wist Lensink van zijn papie ren rol zowaar een karakter te maken, het geen onder deze omstandigheden heel wat wil zeggen. De andere drie Enny Mols- de Leeuwe, Ingeborg Elzevier en Piet Ka merman brachten dat niet voor elkaar, hoe hard zij zich ook inspanden om iets zinvols te maken van holle dialogen waarin de 'stijl van enige moderne toneel schrijvers handig is nagebootst, maar zo leeghoofdig en triviaal dat men de hele avond tevergeefs wacht of het stuk enige inhoud zal krijgen dan wel op een persi flage uitloopt. Tenslotte blijkt dat men slechts met een mislukte imitatie van Beckett, Pinter en anderen te maken heeft gehad. HET IS DE PLICHT van een recensent om iets te vertellen over het vertoonde stuk, maar in dit geval is het misschien beter de schrijver zelf aan het woord te laten. Deze zegt er, volgens het program ma, van: „We zullen wel zien: Comedie voor toneelspelers. Compositie: muzikaal. Beweging, variaties, enz. Enige thema's; leeftijd; dingen die gebeuren; moeilijkheid te denken aan of het doen van meer dere dingen tegelijk; het gluiperige van het geld; geregelde maaltijden zijn belang rijk." Uit. OM HELEMAAL FAIR tegenover het stuk te zijn laat ik hier bovendien nog de ex plicatie van de regisseur, Ben Groenier, in haar geheel volgen: „Een verhaal in „Naïves hirondelles"? Neen. Vandaar ook „We zullen wel zien!" Blijspel? Ja Neen. Burlesk? Neen Ja. Germaine Bertrand. Fernand Mevrouw Sévérin. Een verlaten winkel. Bertrand, de jonge; Fernand, de oudere. Germaine, jong meis je uit de provincie op zoek in Parijs naar een baantje als modiste. Mevrouw Sévérin, hoedenmaakster. Haar waarde wordt be paald door een 8 met veel nullen. Waar er vier zijn is het 2x2! Enfin, we zullen wel zien." Wie het nu nóg niet begrijpt wordt door het zien van de voorstelling waarschijnlijk ook niet veel wijzer. IN HET DERDE bedrijf laat de schrij ver zijn hoofdpersoon Fernand zeggen: „Je moet toch iets hebben om warm te wor den." Maar Dubillard heeft de diepere be tekenis van die kreet blijkbaar zelf niet begrepen. Want er is in zijn hele stuk niets waardoor of waarvoor de paar do zijn toneelliefhebbers, die er gisteravond de barre kou voor hadden getrotseerd, warm konden worden. Jammer. Jammer vooral om de mooie prestatie van Ton Lensink. Simon Koster Enny Mols-de Leeuwe, Ton Lensink, Ingeborge Elzevier en Piet Kamerman in „Wij zullen wel zien" van Dubillard. Advertentie m HUID en HANDEN I ..,..,,..imiiiui ill III lllll President Kennedy heeft Mona Lisa dinsdagavond aan zijn landgenoten voor gesteld met de verklaring, dat zij de his torische banden tussen Frankrijk en de Verenigde Staten hechter maakt. Voor 1.500 gasten, onder wie de leden van het nieuwe 88ste Congres, introduceerde Ken nedy het meesterwerk van Leonardo da Vinei aan het Amerikaanse publiek. De bijeenkomst had plaats in de westelijke zaal voor beeldhouwwerken van het Na tionale Kunstmuseum. Op het podium wa ren o.a. gezeten mevrouw Kennedy, die een oogverblindend schone lange rose robe droeg, André Malraux, de Franse minister van cultuurzaken en madame Malraux. Het beroemde schilderij zal van heden af vier weken lang voor het publiek te be zichtigen zijn. Kennedy was speciaal uit Palm Beach naar Washington gevlogen om deel te nemen aan de feestelijke ont hulling van Mona Lisa op het Amer- kaanse continent. De feestelijke plechtig heid zal vandaag (tussen 14.15 en 14.25 Nederlandse tijd) via „Relay" naar Euro pa worden uitgezonden. GISTERAVOND is ons in de Tuinzaal van het Haarlemse Concertgebouw ge bleken dat het spel van de jonge Ameri kaanse pianist Ludwig Olshansky in grote trekken drie sterktegraden kent: uitzonderlijk hard, mezzoforte en be trekkelijk zacht. De gebieden daartussen worden door hem niet of nauwelijks be roerd. Dat betekent, dat het gisteren een avond is geweest van nogal kleurloos en ongenuanceerd pianospel, waarvan men in hoofdzaak kan opmerken dat het de werken die op het programma ston den weinig recht deed wedervaren. LUDWIG OLSHANSKY is zeker geen bijzonder slecht pianist, maar hij is een musicus zoals er nu eenmaal dertien in een dozijn en honderdnegenenzestig in een gros gaan. Noch Ravels „Valses nobles et sentimentales", noch Beethovens Ap passionata, noch ook de vier ballades van Chopin kregen een uitvoering die ook maar iets boven het alledaagse uitkwam. Sym pathiek was dat Olshansky kennelijk pro beerde te spelen zonder valse sentimenta liteit. Jammer was, dat dit streven al leen maar negatief bleef: hij speelde koel tjes, grof en onduidelijk en verknoeide bovendien nog veel van de klank door zijn volkomen overbodig, ongecontroleerd ge bruik van het linkerpedaal. HET RECITAL was geopend met een werk van de grote Amerikaanse compo nist Charles Ives. Maar helaas, „The Al- cotts" is een stuk, dat niet in het minst doet vermoeden dat het geschreven werd door een van de meest interessante en be langrijke figuren uit de eerste helft van deze eeuw. Het is romantisch pianostukje dat alleen maar door enkele onverwachte akkoorden wijst op de genialiteit van deze zakenman, die dertig jaar voor zijn dood in 1954 ophield met componeren, maar die in de jaren 1910 tot 1924 een aantal zeer vooruitstrevende en belangwekkende stuk ken geschreven heeft. Alles bij elkaar was het dus een avoriti met maar weinig muzikale vreugde. Een avond die ons in hoofdzaak voor het pro bleem stelde hoe het mogelijk is dat een pianist als deze Olshansky tot twee keer toe een Europese tournee gaat maken zonder dat er blijkbaar door zijn leraren of andere adviseurs een voldoende kri tisch oordeel gegeven wordt. Rob du Bois Nobel-secretaris HET NIEUW ROTTERDAMS TONEEL heeft het idee van een werkgroep van het vorige Maasstedelijke gezelschap overgenomen, en gaat in dat kader regelmatig inexploitabele stukken in min of meer besloten kring brengen. Gister- ^bi^va'n^de^werkeTvan^de* Amerikaan- avond werd in-Rotterdam en vanavond wordt ih Utrecht zo'n opvoering gegeven' - A,K,°nl ho"ft vnn ..Hughie", een éénakter van Eugene O'Neill, onder regie van Elise Hoomans. Een 'dergelijke' werkgroep zou alleen do or deze opvoering haar waarde ifl ktthhen bewijzen, want het zou bijvoorbeeld jammer zijn geweest, als dit kleine meester werk van de grote Amerikaan ongespeeld was gebleven. De directeur van de Zweedse Konink lijke Schouwburg, dr. Karl Ragnar Gie row, heeft ontslag genomen. Hij heeft zijn functie 12 jaar bekleed. Dr. Gierow, die wereldberoemd is als specialist op het se toneelschrijver Eugene O'Neill, heeft donderdagavond bevestigd, dat hij dr. An ders Oesterling zal opvolgen als perma nent secretaris van de Zweedse Akademie van Letterkunde, die de Nobelprijzen pleegt toe te kennen. Oesterling gaat als gevolg van hoge ouderdom na een twintigtal jaren als secretaris heen. De opvolger van de 58-jaar oude Gierow is nog niet bekend. De violist Jaime Laredo Op het vijfde dinsdagconcert van het N.Ph.O., dat plaats heeft op dinsdag 15 ianuari a.s., zal de 21-jarige violist Jaime Laredo het vioolconcert van Mendelsohn uitvoeren. Het concert staat onder lei ding van Henri Arends en wordt geopend met de Onvoltooide Symfonie van Schu bert. Na de pauze wordt van Bohuslav Martinu „The Parables" uitgevoerd. Het concert wordt besloten met L'apprenti sorcier van Paul Dukas. JAIME LAREDO, in 1941 te Bolivia ge boren, studeerde in San Francisco, Cle veland en Philadelphia (Curtis Institute). In 1960 won hij de eerste prijs van het befaamde „Concours de la Reine Eliza beth de Belgique" in Brussel. Nadien speelde Laredo in Europa, Noord-Afrika en Azië. De regering van Bolivia verleen de hem de grootste onderscheiding van zijn land: de orde van de „Condor de los Andes". Op 20 februari zal in Amsterdam de pre mière worden gegeven van de nieuwe film van Fons Rademakers „Als twee Druppels Water", gemaakt naar de roman „De Don kere Kamer van Damocles" van W. F. Her mans. De hoofdrollen in deze film worden vertolkt door Lex Schoorel, Mia Goossen, Elise Hoomans, Jos Gevers, Nan Los. Ko Arnoldi, Jules Royaards, Hans Polman, Ina van der Molen, Ineke Verwayen, Ma rianne van Waveren, André van den Heu vel, Guus Verstraete, Frans van der Lingen en Van Dou-de. Aan de camera stond de Fransman Raoul Coutard. De muziek voor deze film is gecomponeerd door Jurriaan Andriessen. „Als twee Druppels Water" PARIJS Marcel Achard, de bekende blijspelschrijver, heeft het Franse auteurs rechtenbureau bericht dat hij weigert nog langer royalties te toucheren voor zijn laatste komedie „Turlututu", die sedert een maand of vier niet zonder succes in een der Parijse theaters wordt gespeeld. Hij verzoekt die gelden in het vervolg te willen storten in de kas van een liefda digheidsvereniging voor bejaarde toneel spelers. Dit menslievende gebaar werd Achard echter ingegeven door de verontwaardi ging over de vrijmoedigheid waarmee zijn hoofdrolspeler, de populaire acteur cabaretier Robert Lamoureux met zijn tekst belieft om te springen. Zeker drie kwart van de rol heeft Lamoureux zo ver zekert Achard, door eigen tekst vervan gen zonder dat de schrijver die ingreep als een verrijking kan beschouwen. Een jour nalist heeft met de oorspronkelijke tekst op schoot deze week een voorstelling bij gewoond en aan de hand van zijn rap port kan men Achard toegeven dat „Tur lututu", dat van nature toch al geen meesterwerk was, door de veranderingen van Lamoureux inderdaad nog wat vul gairder was geworden. Het is intussen, bij ons weten, in Parijs de eerste maal ge- HET STUK GESPEELT zich af in de lobby van een verlopen hotelletje in New York, en bestaat vrijwel uitsluitend uit een monoloog die een late gast gedurende bijna een uur afsteekt tegen de slaperige hotel-portier. Deze gast die al vijftien jaar in het hotel woont is een typische O'Neill- figuur, zoals we die ook kennen uit „The leenar Coneth", een op de grens van de onderwereld zwervende beroepsgokker, Erie Smith, die zijn bestaan met moeite rekt van de ene mazzel naar de andere. Hij kan dat leven alleen volhouden door er rooskleurige fantasieverhalen omheen te weven, die hij in de nacht uitkraamt tegen de hotelportier. HUGHIE was de naam van de vorige portier, die het spel van de nachtelijke illusies, O'Neills zogenaamde „pipe- dreams" zo goed wist mee te spelen, dat Smith zelf ging geloven een succesvolle zware jongen te zijn, die series opwinden de avonturen meemaakt. Maar sinds deze ideale medebewoner van zijn luchtkasteel is gestorven, is de bodem onder het zelf bedrog van de gokker weggeslagen. Niets lukt hen meer en hij voelt zich eenzaam. Aanvankelijk vergeefs tracht hij, met wei nig overtuiging, de nieuwe nachtportier, te winnen voor zijn fantasieën over ge weldige winsten en succes bij de vrou wen. Pas na een uur lijkt iets van het oude contact dat hij met Hughie had, ook met deze nieuwe kameraad mogelijk te worden, waarmee O'Neills weinig hoopvol le moraal nogmaals, uiterst gereserveerd, vorm krijgt: ons leven is alleen maar leefbaar in een gezamenlijk opgebouwde en volgehouden illusie. HOEWEL HANS TIEMEYER van natu re weinig (of liever gezegd: te veel) mee heeft om het verlopen type van deze zwer ver uit te beelden, heeft hij de rol zo krap gespeeld, dat men dit nadeel al heel gauw vergat. Met kleine maar uiterst be heerste middelen zag hij kans de ingewik kelde structuur van zijn lange monoloog zeer helder aan te geven, en, door een prachtige variatie van stemmingen, in korte tijd een heel leven voor ons op te roepen. Aan Bernhard Droog was de moei lijke taak om de niet-luisterende ge sprekspartner, vrijwel zonder tekst, toch een volledig eigen gedachtenwereld mee te geven. Met behulp van een zorgvuldig geluidsdecor waar hij voortdurend met subtiel stil spel op reageerde is hij in die opgave op superieure wijze geslaagd. Vertaalster Anky Westerling had het met „slang" doorspekte taaleigen vrijwel overal in speelbaar Nederlands weten weer te geven, hoewel de benamingen die zij aan de verschillende ronde sommen gelds gaf nogal zonderling waren en een school- jongensfout als family familie de ver taling ontsierde. Elise Hoomans was voor het grote sue ces dat de twee spelers boekten, gezien de welomwogen en tot in details verzorg de indruk die het geheel maakte, kenne lijk mede verantwoordelijk. Hans van den Bergh weest, dat 'n dramaturg uit 'n conflict met een acteur over de vertolking van zijn stuk deze radicale doch onbaatzuchtige zal vanaf 2l"februari in Amsterdam, Den consequentie heeft getrokken verder zelf Haag en Rotterdam worden vertoond. van alle financiële baten af te zien. De AVRO-televisie heeft gistermiddag de opname voor de show Music-Hall 25 januari a.s. uit te zenden, ongestoord kun nen maken in de t.v.-studio-A in Hliver- sum. Het Belgische orkest van Henri See- gers heeft zowel begeleid als enkele show nummers verzorgd. Dit is de tegenzet van de AVRO, nadat Nederlandse musici van de Toonkunstenaarsbond hadden gewei gerd op te treden. Met het Seegers-orkest was al eerder contact opgenomen, want Karei Prior had een afspraak gemaakt tijdens het laatste songfestival te Knokke, bij welke gelegenheid hij de heer Seegers had verzocht eens voor de AVRO op te treden. Prior heeft deze afspraak nu voor deze show dan maar waar gemaakt. Er is aan gevoerd, dat de Belgen het dubbele zou den verdienen van wat de Nederlandse musici ontvangen voor zo'n show. De cij fers volgens de AVRO zijn ,de volgende: Voor de Nederlandse musici zou per man gemiddeld 175,- aan honorarium, verblijfs- en reiskosten worden uitbetaald; Seegers heeft voor zijn orkest per man gemiddeld 200,- ontvangen omdat de reiskosten voor deze orkestleden heel wat hoger liggen dan die voor de Nederlandse musici. De heer Piet te Nuyl jr. van de VARA heeft meegedeeld dat de Henriëtte Da- vids-show op vrijdag 11 januari doorgaat. Voor de begeleiding zal geen gebruik wor den gemaakt van een Nederlands of bui tenlands orkest. „We hebben een verras sing in petto", aldus de heer Te Nuyl, De leider van het Belgische orkest, Henri Seegers, in gesprek met Karei Prior van de AVRO. Het N.T.S.-journaal verschafte ons een genoegen met de eerste Amerikaanse re portage die via de eindelijk wat op krach ten gekomen Relay-kunstmaan in Frank rijk werd opgevangen. Het betrof een Frans-Amerikaanse culturele bijeenkomst, waarin de tijdelijk in de „States" vertoe vende Mona Lisa en het echtpaar Kenne dy wel wat smalletjes, bleek en onscherp op het scherm kwamen; maar de speech /an de president maakte alles goed. Aan hakend op het tussen beide landen be staande militair-strategische meningsver schil, erkende Kennedy dat Frankrijk de leidende culturele mogendheid van deze wereld is. Niettemin riep hij zijn volk op van de Verenigde Staten een onafhanke lijke artistieke en culturele macht te ma ken. Opvallend, dat juist deze uitzending de eerste was die „Relay" aan Frankrijk doorgaf. In de filmisch knappe, maar ook tra ditioneel zoetige Duits-Weens-Tiroolse te levisie-droom „Darf ich Sie einladen, Fraulein?" was Mona Baptiste, die Be- natsky-melodieën zong, een opmerkelijk reële verschijning met een nieuw geluid. H. A. Gomperts, die op litteraire wijze de (in Haarlem geboren en opgegroeide) schrijver Harry Mulisch ontmoette, toon de zich wederom een fijnzinnige presenta tor, die door zijn grote kennis van zaken het gesprek grotendeels belangwekkend wist te houden. Mulisch, door zijn gast heer een serieus schrijver genoemd, red de het beeldverhaal van zijn afkomst en zijn jeugd door een boeiende toelichting. Drie jongeren, waardige vertegenwoordi gers van de hedendaagse harde, gevoelige en eerlijke jeugd, spaarden de ook naar hun mening begaafde en knappe schrijver niet, toen ze hem o.m. te gemakzuchtig, weinig sympathiek en (in zijn werk) on nodig cru vonden. Mulisch, had o.i. aan die onopgesmukte woorden meer dan aan de soms gewild litteraire meningen, die collega's over hem gaven. Het daaropvol gende gesprek over de door Mulisch tij dig onderdrukte filosofische neigingen, ont aardde door zijn vaagheden in enig ge> zwam over post- en prelogische denkwij zen, alsmede over de „elementaire bewe^ ging". Maar op dit wat onvruchtbare ge praat na, was het toch wel weer een boeiende ontmoeting. O.i. moet regisseur Keiler er wel voor waken, dat deze uit zending geen „maniertje" wordt. Dat is geen gemakkelijke opgave. J. Damshuizer In de uitzendingenreeks „Rondo sinfoni co" van de Nederlandse Televisiestichting werd woensdagavond aandacht gevraagd voor het Utrechts Stedelijk Orkest. Op deze avond gaf dit orkest in de grote zaal va» Utrecht onder leiding van zÏTO di'fi'gent Raül Hupperts een concert, waarvan de uitvpering van de vierde sym fonie van Ludwig van Beethoven recht streeks werd uitgezonden, behoudens een gedeelte van het inleidende Adagio, dat de luisterende kijkers moesten missen, omdat door het uitvallen van electrische stroom in Utrecht televisie-communicatie enige tijd onmogelijk werd gemaakt. Aan de symfonie-uitvoering ging een door Ilse Wessel vlot geleid interview met de directeur van het orkest Hans van Leeuwen en met de dirigent Paul Hupperts vooraf. De heer van Leeuwen sprak over de aktiviteit van het orkest in de provin cie Utrecht en daarbuiten. Ook over het plan om zogenaamde busconcerten te or ganiseren voor de muziekminnaars, die in plaatsen wonen, waar geen mogelijkheid bestaat het orkest in zijn geheel of zelfs maar gedeeltelijk te doen optreden. Spe ciaal busvervoer zou hier een oplossing moeten brengen. Belangwekkend waren de mededelingen van Paul Hupperts over het programma beleid, dat voor de concerten van het or kest gevoerd wordt en dat ook elders tot een punt van ernstige overweging ge maakt zou kunnen worden. Men zal niet aan de realiteit voorbij kunnen gaan, dat het concertpubliek niet gevormd wordt door in muzikaal opzicht gelijkgeschakel de toehoorders, ook niet voor wat de be reidheid betreft om in een of andere rich ting „artistiek" opgevoed te worden met ongevraagde experimenten bijvoorbeeld. Daarom lijkt mij het besluit van de heer Hupperts om de concerten, die het orkest geeft te verdelen in drie series, voor klas sieke en moderne muziek en voor „popu laire", dit is dan verantwoorde, bevatte lijke muziek, verstandig en voorbeeldig. Talrijk zijn de toehoorders bij de concer ten van moderne muziek te Utrecht niet, maar hun enthousiasme werkt stimu lerend en het maakt het mogelijk heden daagse muziek op haar werkelijke waar de te toetsen. Met genoegen hebben de kijkers kunnen luisteren naar de uitvoering van Beetho vens zonnige, van pure muziek vervulde symfonie, waarvan het wezen door de eerlijke, eenvoudige en blijmoedige inter pretatie van Paul Hupperts ongerept be waard bleef. Ook voor wat betrof de „rui me", klare klank, die uit de luidspreker kwam, slaagde deze uitzending voortreffe lijk. De camera-regie betrachtte een wel dadige rust bij de doeltreffende beeld variaties, die tijdens de uitvoering tot de dirigent en het orkest beperkt bleven. P. Zwaanswijk HILVERSUM I 402 m. 746 kc.s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00. AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en So cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo- foonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vr. 9.10 kl. grmf.muz. (9.35-9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Pianorecital: moderne muziek. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Licht instrumen taal kwartet. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met grammofoon- muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte orkest muziek en zangsolist. 14.00 Klavecimbel recital: Klassieke muziek. 14.25 Literair programma. 14.45 Harpkwintet: moderne muziek. 15.20 Wat ons bezig houdt: radio forum. VARA: 16.00 Grepen uit de mu ziekgeschiedenis, muzikale lezing. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Tijd voor teenagers. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Po litieke lezing. 18.25 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 18.50 Onder het mes, praat je. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjes koor. VPRO: 19.30 Toneelmuziek. 19.50 Daarom.lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 De eerste zitting van het Concilie, lezing. 20.20 Volksmuziek uit de Oekraïne. 20.40 Boekbespreking. 20.50 Wereld in bewe ging, lezing. VARA: 21.00 Theaterorkest en zangsolisten: Nederlandse amusements muziek. 21.35 Hun morgen kent geen gren zen, documentaire. 22.15 Buitenlands week overzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Verre-Kijken: gesprek over de televisie. 23.00 VARA: Socialist, nieuws in Esperan to. 23.10 Vergelijkenderwijs, muzikale dis cussie. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke grammo foonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.45 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Lichte gram mofoonmuziek. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Viool en piano: oude mu ziek. 11.15 In 't zilver, programma voor oudere luisteraars. 12.00 Lichte grammo foonmuziek. 12.30 Mededelingen ten behoe ve van land- en tuinbouw. 12.33 Latijns Amerikaans orkest. 12.53 Grammofoonmu ziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Per plaat door Amsterdam. 13.45 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 School radio. 14.25 Klassieke grammofoonmuziek. 15.00 Internationaal rostrum van compo nisten. 15.45 Licht instrumentaal trio (gr.) 16.15 Duizendschoon, praatje. 16.30 Klas sieke grammofoonmuziek. 16.55 Grammo foonmuziek. 17.00 Voordracht. 17.20 Lich te grammofoonmuziek. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Lichte grammofoonmuziek. 18.00 Harmonie-orkest. 18.20 De hangmat, een programma dat schommelt. 18.50 Rege ringsuitzending: Uitzending voor de mid denstand. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Licht instrumentaal kwintet. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koorzang: geestelijke liederen. 20.20 Don Quichotte, opera. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld, lezin gen. 23.00 Kamerorkest en solisten, klas sieke en moderne muziek. 23.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusements programma. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Gevarieerde mu ziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Gewijde muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte orkestmuziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. VOOR DONDERDAG NCRV: 14.30 Voor de kleuters. 14.45 Voor de vrouw. (-15.30). NCRV: 19.30 Geen zee te hoog, documentaire film. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Zang- en mimegroep. 20.55 Filmka der. 21.20 Niets dan de waarheid, TV-spel. 22.40 Dagsluiting. NTS: 22.50-22.55 Jour naal. VOOR VRIJDAG VARA: 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 De man van de centen, programma over Jan Willem Le- bon» 20.45 Espresso. 21.25 Henriëtte Davids vertelt... 21.55 Perry Mason Het ge heim van de garagedeur, TV-film. NTS: 22.45-22.50 Journaal. FRANSE T.V.-VEILING VOOR LIEFDADIG DOEL De Franse televisie houdt zich op het ogenblik in haar uitzendingen bezig met het veilen van schilderijen ten bate van de slachtoffers der overstroming, welke vorig jaar de omgeving van Barcelona heeft geteisterd. Deze actie zal een week duren. Elke dag zenden aspirant-kopers chèques aan de t.v.-omroep tot het bedrag dat zij voor een der te veilen schilderijen willen besteden. De volgende dag worden de hoogste binnengekomen biedingen be kendgemaakt, waarop liefhebbers gelegen heid krijgen chèques tot hogere bedragen in te zenden. Na afloop van de actie wor den de schilderijen toegewezen aan de hoogste bieders. De ontvangen chèques voor lagere bedragen zullen dan aan de afzenders worden geretourneerd.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9