Langendijks „Don Quichot" 1 L V 1 DANSSCHOOL T. GRIEK TONEEL IN HAARLEM 1 DE PROGRAMMA'S HANS HENKEMANS SPEELDE IN HAARLEMS CONCERTGEBOUW De Boekenweek in Europees verband m Cellist Rostropovitsj naar Nederland ZATERDAG 12 JANUARI 1963 20 Vrolijke vertong door de Nieuwe Komedie DE NIEUWE KOMEDIE heeft gisteravond in de Haarlemse Stadsschouwburg haar nieuwe enscènering van Pieter Langendijks kluchtig blijspel „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho" ten doop gehouden, een voorstelling die eind november al had zullen plaatshebben maar toen wegens ziekte van Paul van Gorcum, die de titelrol speelt, moest worden uitgesteld. Het Interscholair Jeugdtoernooi 1963 Simon Koster Opheffing van de auteursrechten op Verdi's opera's tóch geen slag voor het Verdi.huis Subsidie vervangt royalties Rob du Bois W nabeschouwingen Heintje Davids Zijlweg 49 - Telefoon 14441 - Haarlem mm-p. F. - V' - r- l tl De radio geeft zondag De radio geeft maandag T el evisiepro gramma Expositie van De Groep EEN OPVOERING van dit stuk is altijd een enigszins hachelijke onderneming, want „Don Quichot", in zijn oorspronke lijke vorm door Langendijk op papier ge zet toen hij nog maar een zestienjarige Haarlemse jongeling was, kan men be paald niet tot de sterkste werken van onze klassieke toneellitteratuur rekenen. Hoe wel de dichter het later grotendeels heeft herschreven, zodat het in 1711 (toen Lan gendijk al achtentwintig was geworden) geschikt werd bevonden voor vertoning, blijft het een rammelend en primitief ge construeerd geval, dat het moet hebben van een dwaze speelstijl en een lachlust, niet te zwaar-tïllend publiek. Bij de Nieuwe Komedie is die dwaze speelstijl gelukkig altijd volop voorhanden als een stuk er om vraagt, en aan het aeschikte publiek zal het voor deze opvoering van „Don Quichot" ook niet ontbreken, want zij is voornamelijk gericht op de jongeren onder de schouwburg gangers en die zullen er zeker door gepakt worden. „DE LEUKSTE MAN van de eerste helft zijner eeuw", zoals Langendijk door Anton van Duinkerken is genoemd, was bij het schrijven, en zelfs bij hèt her schrijven van zijn „Don Quichot nog niet de zedenschilder en zeker niet de zede- meester die hij later zou worden. Maar hij had een voor die tijd hoogst originele inval: hij waagde het, de romanheld van Cervantes in levende lijve tevoorschijn te laten komen midden in een conventionele liefdeskomedie (uitsluitend voor dat doel danook maar in Spanje gesitueerd), waar door de nogal afgezaagde handeling van die komedie verrijkt wordt met de imagi naire gestalte van de „ridder van de droevige figuur". Helaas is Langendijk er echter niet in geslaagd, Don Quichot ook functioneel in die handeling te betrekken; hij laat hem er eigenlijk doelloos door heen lopen en daardoor wordt de belang rijkste troef, die de schrijver in handen had, de hele avond lang niet uitgespeeld. DEZE ZWAKKE KANT van het stuk heeft de jonge regisseur Berend Boude- wijn, die met de opdracht tot enscènering van „Don Quichot" zijn eerste grote kans kreeg, niet kunnen verdoezelen. Dat heeft hij des te minder gekund omdat hij bij de spelleiding zijn fantasie voornamelijk heeft besteed aan de individuele persona ges en afzonderlijke incidentjes van het stuk en zodoende door de bomen het bos de grote dramatische lijn niet heeft gezien. De opvoering, die op deze wijze tot stand is gekomen, getuigt van verbeel dingskracht en goede smaak en is vol van aardige details, maar ze is heel oneven wichtig en verbrokkeld. Men krijgt het stuk te zien als door een vergrootglas: voor de onderdelen wordt zoveel aandacht gevraagd, dat de spanning van het geheel verloren gaat. Als proeve van bekwaam heid van een jonge regisseur houdt de op voering echter bepaald wel een belofte in WAT DE spelprestaties betreft moet in de eerste plaats worden geconstateerd dat Paul van Gorcum duidelijker dan oit heeft Het jaarlijkse Interscholair Jeugdtoer nooi, opengesteld voor scholen voor gym nasiaal, middelbaar, nijverheids-, kweek school- en uitgebreid lager en voortgezet gewoon lager onderwijs in Haarlem, Bloe- mendaal, Heemstede, Haarlemmermeer en Zandvoort, omvat dit jaar: drie uitvoerin gen van muziek in het gemeentelijk Con certgebouw, waarvan één van jazzmuziek; data respectievelijk 31 januari, 6 februari en 25 februari; voorts twee uitvoeringen van voordracht, toneel en dans in de Stads schouwburg, en wel op 5 en 6 maart; een tentoonstelling van tekeningen, foto's en produkten van handwerken en handen arbeid in het museum „Het Huis Van Looy", van 9 maart tot en met 31 maart; en tenslotte een show van door leerlingen zelf gemaakte kleding, die wordt gehouden in de daarvoor speciaal ingerichte grote zaal van het gemeentelijk Concertgebouw op 18 februari. Triënnale te Milaan. Nederland zal met een officiële inzending deelnemen aan de driejaarlijkse internationale tentoon stelling van toegepaste kunst, industriële vormgeving en bouwkunst, die in Milaan wordt gehouden. Dit heeft de staatssecre taris van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, mr. Y. Scholten, besloten. Tot Nederlands commissaris voor deze triën nale in 1963 is benoemd ir. J. W. C. Boks uit Rotterdam. bewezen een acteur van formaat te zijn. Zijn Don Quichot had precies de vereiste groteske heldhaftigheid, zonder ooit ba naal komisch te worden, en de mimiek was herhaaldelijk bijzonder mooi. Jan Staal speelde Sanche Pance in de onversneden kluchtstijl die bij deze rol onvermijdelijk is. Edmond Classen was een goede, man nelijke Bazilius en Kees Westerbeek een statige maar wat bleke vader Leontius. De Kamacho van Jan Korevaar was niet overtuigend in zijn zelfverzekerde dom heid. Willem Wagter, Ferenc Schneiders en Henk Votel vormden een heerlijk karikaturaal trio: de eerste als een juweel van een uitbundige Franse kok, de tweede als een zotskap van een beroepsrijme laar en de laatste als een heel gek en heel grotesk pastoortje. Van Betsie Smeets die het bruidje Quiteria speelde, ging niets uit. Henk Voges, Alma van Elk en Rob Taverna vertolkten de kleinere rol len. Leontien van Beurden verdient weer een bijzonder compliment voor haar zeer smaakvolle aankleding van het stuk; zo wel met het decor als met de kostuums heeft zij weer in de roos geschoten. Te recht werd zij danook betrokken in het har telijke applaus en de bloemenhulde die het hele gezelschap aan het slot ontving. De 45-jarige Amsterdammer G. J. Metze- laar, thans stafmedewerker aan het reclamebureau Prad, is benoemd tot di recteur van de, in het najaar 1964 te vol tooien, schouwburg van Eindhoven. De heer Metzelaar heeft op commercieel1, en cultureel gebied een zeer veelzijdige er varing. De schouwburg, van de architec ten Geenen en Oskam, wordt nu al de mooiste van het land genoemd. RECTIFICATIE. Vrijdag is in de rubriek „Uitgaan in Haarlem" door 't wegvallen van een regel onder TONEEL woensdag 16 januari .or een deel verkeerd geagendeerd. Dit moet zijn: Stadsschouwburg, 20 u.: De Haagse Comedie met „Schweyk" van Bertolt Brecht. Regie Joris Diels. MOZART, BEETHOVEN, DEBUSSY. Van Mozart het Rondo in a K.V. 511 als korte inleiding, van Beethoven twee sonates (opus 10 no 2 en opus 109) en het rondo in C opus 51 no 2 en van Debussy het complete tweede boek Préludes. Dat was het pro gramma dat de pianist Hans Henkemans gisteravond voor een lang niet uitverkochte grote zaal van het gemeentelijk Concertgebouw uitvoerde en dat voor de echte Henkemans-bewonderaars, die wind en kou hadden getrotseerd op zichzelf al een grote voldoening moet zijn geweest. Want Henkemans heeft al jaren geleden een etiket gekregen, dat hij, wat hij ook doet, nooit meer kwijt zal raken: voor het Neder landse publiek is Hans Henkemans een typische Mozart- en Debussyspeler en daarmee uit. WIJ HIELDEN HET gisteren -'nmiddels meer op Henkemans' Beethovenspel en wel speciaal in de sonate opus 109. Niet, dat de bezwaren die wij, bij alle bewonde ring voor de prestatie en voor Henke mans' muzikale natuur, tegen dit pianospel in het algemeen freljljen daarip nipt be stonden, maar tegen vooral de Debussy- interpretatie zijn onze bedenkingen zo principieel en zo wezenlijk, dat de moge lijkheid van contact met wat we van Hen kemans te horen krijgen haast uitgesloten is. Waar wij zelf de eersten zijn te erken nen, dat deze bezwaren misschien een kwestie zijn van interpretatie: wij zijn ons sterk bewust van de diepe waarheid van Debussy's bekende uitspraak „la cri tique, c'est un monsieur". Voor ons gevoel dan is Debussy aller minst de zachte, ietwat weke, net even sentimentele dichter met tonen en klan ken waarvoor men hem zo graag houdt. Het bordje „impressionist", dat men zo beslist voor het huis van de grote klank schilder heeft neergezet beoogt het werk van de componist voor nu en altijd in een bepaald hokje te plaatsen, waarin men gemakkelijk een vastgesteld procédé kan vinden om het werk te interpreteren. Wij achten het woord Impressionisme, gebruikt in verband met Debussy, door de gevoels waarde die het in de loop van de tijd gekregen heeft, zo misleidend en zo onvol ledig, dat het ons beter lijkt het maar niet meer te gebruiken. Wie ooit gebla derd heeft in Debussy's boek „Monsieur Croche, anti-dilettante" heeft daaruit al lerminst de indruk gekregen, dat Debussy een mistig, sentimenteel mens was, in tegendeel. Zo ook menen wij, dat aan de muziek van deze grote vernieuwer De bussy is stellig een van de drie of vier grote vernieuwers die de muziekgeschie denis kent iedere wazigheid ontbreekt. WANNEER dan Hans Henkemans met een al in de eerste Prélude, „Brouil- lards", de uiterst geraffineerde melodi sche lijn helemaal laat verdwijnen onder het akkoordenspel, wanneer hij in „La puerta del vino" de puntige Spaanse rit men iedere felheid laat ontberen, wanneer hij in „Général Lavine „eccentric" en in „Hommage a S. Pickwick Esq. P.P.M.C.", nadrukkelijk op de geestigheid van deze stukjes gaat wijzen en daardoor de melo dische lijn verwaarloost, wanneer hij ten- DE MUZIEK VAN GIUSEPPE VERDI is thans eigendom van de gehele wereld. Maar een honderdtal bejaarde musici te Milaan zullen daarom geen boterham minder behoeven te eten, hoewel zij thans niet langer kunnen rekenen op een deel van de royalties van Verdi's opera's. Sinds de jaarwisseling is er een einde gekomen aan het recht om royalties te vragen voor de uitvoering van Giuseppe Verdi's werken. Dit recht bezat de muziekuitgeverij Ricordi te Milaan sinds de eeuwwisseling. HET EINDE van dit recht betekent te vens, dat de geldstroom naar het rust huis voor bejaarde musici „Giuseppe Ver di" opgedroogd isf Toch zullen de musi ci geen honger behoeven te lijden, om dat een subsidie de plaats van de royal ties ingenomen heeft. In de Italiaanse staatscourant is gisteren een mededeling gepubliceerd, dat het Verdi-huis jaarlijks zal kunnen beschikken over een subsidie van 50 miljoen, lire (300.000 gulden), het zelfde bedrag dat het rusthuis van de royal ties placht te krijgen, namelijk 60 pet van de totale inkomsten uit de werken van Verdi. Ricordi kreeg de resterende 40 pet. De Italiaanse regering droeg jaarlijks reeds 20 miljoen lire (120.000 gulden) bij om het rusthuis in stand te houden. Thans zal de regering daarvoor jaarlijks dus 70 miljoen lire (420.000 gulden) moeten uittrekken. Het rusthuis werd in 1901 na de dood van Verdi gebouwd. Verdi is op het ter rein van het huis begraven. Kort voor zjn dood schreef hij in zijn testament: „Het auteursrecht op mijn opera's zal voldoen de zijn om het huis enkele jaren te ex ploiteren". Door middel van een speciale regeling werd dat 50 jaar. In 1951 wer den daar tien jaar aan toegevoegd. Het Italiaanse parlement besloot de termijn in 1961 met nog 1 jaar te verlengen. Maar thans is definitief een einde aan de re geling gekomen. slotte in zijn toegift, „La Sérénade inter- rompue" uit het eerste boek Préludes de laatste zes noten zo speelt, dat er niet één duidelijk te onderscheiden is, dan me nen wii in dit spel een duidelijke exponent te Horen van eën Debifssy-ViSiè, dié'wij en wij niet alleen verouderd achten en in §tFijd" rh'ef de' contibléèroarU 'feifèA. Vandaar dus dat wij gisteren met meer overgave hebben kunnen luisteren naar Beethoven dan naar Debussy. Temeer voelden wij het meest voor Beethoven, omdat het Rondo van Mozart door Henke mans slordig en in detail nergens met oor voor de pianoklank afgewerkt werd ge speeld, waardoor de typische sfeer van dit rondo verloren ging. In het algemeen bleek gisteren gedetailleerde pianistische afwerking niet Henkemans' sterkste kant, ook niet in Beethoven. Maar daar, en dan, nogmaals, vooral in de sonate opus 109, slaagde hij er het best in een expressieve overdracht op het publiek te bereiken. Wij kunnen ons, wanneer wij gedetailleerd luisteren en op een goudschaaltje wegen ook dit stuk beter gespeeld voorstellen. Maar in elk geval was hier een sterk op gebouwd werk te horen, dat in zijn geheel een diepe indruk kon maken. Het getuigde van smaak, dat Henkemans tussen de twee sonates het mooie, eenvoudige rondo in C speelde dat een ieder zich van de pianoles herinnert. Het was jammer, dat zelfs in dit eenvoudige stukje storende kleine onnauwkeurigheden de sfeer wel eens verbraken. ONDANKS ALLES wat hier aan beden kingen en aan punten van twijfel naar voren moest worden gebracht willen wij nu echter niet eindigen zonder één zeer belangrijk punt naar voren te brengen. En dat is, dat Hans Henkemans, met alle feilen die onzes inziens aan zijn pianospel kleven, een bijzonder groot kunstenaar is. Hij brengt ons in verwarring en hij zet ons aan het denken; onverschilligheid te genover de musicus Henkemans is na een recital onmogelijk. De Boekenweek 1963 (30 maart6 april) heeft dit jaar als devies: „Europa en het boek", waarmee de nadruk wordt gelegd op de grote rol die het boek heeft gespeeld in de ontwikkeling der Europese samen leving. Ook in andere landen zullen dit jaar manifestaties plaats hebben, meestal in de vorm van een daar te lande te orga niseren Boekenweek, die hetzelfde device voert. Een en ander geschiedt onder auspi ciën van het Centre Européen de Ia Cul ture te Genève, de Communauté Interna tionale des Associations de la Librairie en de Union Internationale des Editeurs. De verspreiding van een catalogus met boeken Europa betreffend, uitgegeven door het Centre 'Européen de la Culture, zal in ternationaal worden bevorderd. Speciaal voor deze Europees georiënteerde Boeken week is een affiche ontworpen, waarvan door een aantal Europese landen gebruik zal worden gemaakt. Wellicht is hiermee de basis gelegd voor een Europese Boeken week, die ieder land de gelegenheid biedt tot nationale manifestaties te komen. In het Boekenweekgeschenk, en het boekje in de Muze-reeks komt het motief Europa en het boek terug. Het geschenk is ditmaal geen novelle, maar een forse pocket, waarin, aan C de hand van bijzon der veel 40 pagi- na's) en interessant illustratie-materiaal een beeld wordt ge geven van het wezen en de ontwikkeling van Europa. De tekst is van prof. dr. J. Presser, die daarmee weiiswaar geen volledig overzicht preten deert te geven, maar wel een beeld op roept, dat de Nederlander van 1963 aan spreekt. Jan Vermeulen verzorgt de typo grafie. Het boekje wordt, zoals gebruike lijk bij besteding van 5,aan boeken tijdens de Boekenweek cadeau gegeven. De titel zal luiden: Europa in een Boek. De Muze is gewijd aan gedichten die Ne derlandse dichters hebben gemaakt over landen, steden en streken in ons wereld deel en is getiteld: De Muze en Europa. Prof. Stuiveling bracht de gedichten bijeen, Jurriaan Schrofer verzorgt de typografie, Lotte Ruting de illustraties. De Commissie voor de Collectieve Pro paganda van het Nederlandse Boek, aan wie de eer te beurt viel te worden uitgeno digd de openingsmanifestatie van haar 28ste Nederlandse Boekenweek te doen sa menvallen met de openingsplechtigheid van de gezamenlijke Boekenweek in Eu ropa, prijst zich gelukkig een avond te kunnen aankondigen die waardig zal zijn de eerste poging van verschillende Euro pese landen om te samen de zaak ter ver breiding van het boek te dienen, op te luis teren. Zij heeft het Piraikon Theater uit Athene bereid gevonden een voorstelling te geven van een der oudste voortbreng selen der Europese letterkunde: twee de len uit de Oresteia van de Attische trage die-dichter Aischulos. Zoals gebruikelijk wordt de Gala-avond besloten met het Boekenbal. N.PH.O.-CONCERT VOOR SCHOLIEREN De Kunstco'mmissie voor Voortgezet On derwijs, die haar werkzaamheden uitstrekt over alle 'scholen voor voortgezet onder wijs te Haarlem, Bloemendaal en Heem stede, heeft het derde concert voor scho lieren gesteld op 18 januari a.s. in het ge meentelijk Concertgebouw. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest. onder leiding van Marinus Adam, zal wederom een aantrekkelijk programma uitvoeren, waaraan solistische medewer king wordt verleend door de klarinettist Aart Smit. Het programma omvat werken van Mozart, Tsjaikofsky (de Notenkraker suite), Debussy en Tomasi. Er mag ook nu een flinke belangstelling van de zijde van de jeugd worden verwacht. De concerten beginnen te 16.15 en 19.30 uur. Toegangs bewijzen zijn verkrijgbaar via de school of indien dit niet. mogelijk is 's avonds aan de zaal. Het Vara-programma „Espresso" deed zijn naam eer aan, want het deed ons den ken aan een kopje sterke koffie, wat natuurlijk heel iets anders is dan een sterk verhaal. De redactie van deze rubriek kreeg ondermeer beschikking over een gefilmde rede van de vroegere president directeur van de K.L.M., de heer Aler, om aan te tonen, hoezeer deze destijds de kracht en de mogelijkheden van onze nu zo ongezonde luchtvaartmaatschappij overschatte. Het was een goede afsluiting van een onderwerp, waarin men er op wees dat deze figuur nog commissaris van de K.L.M. is, terwijl enige andere top functionarissen zich intussen hebben moe ten terugtrekken. Jammer was het, dat de professoren Pompe en Van Bemmelen, die pleitten voor gratieverlening aan de vier nog in Breda gevangen zittende Duitse oorlogsmisdadigers, niet wilden mee werken aan het desbetreffende onderwerp in deze rubriek. Door soms aangrijpende filmbeelden en door de medewerking van mr. Stempels, de hoofdredacteur van de N.R.C., werd deze reportage nu een plei dooi tegen gratieverlening. Voegen wij hieraan toe dat de V.A.R.A. natuurlijk het volste recht heeft zich op dit standpunt te stellen. Maar gezien de voor onze demo cratie geldende rechtsorde vragen wij ons af of het juist was om na het zo uitgevallen onderwerp de kijkers te vragen ter zake ja of nee in te dienen. In een vraaggesprek met Wiesje Bouw meester (die haar „rol" van interview-ster een beetje te veel speelde) vertelde Hen- riëtte Davids, aan de vooravond van haar 75ste verjaardag, ons het boeiende en kos telijke verhaal van haar leven. Het was bijna weldadig te merken, met hoeveel vakliefde en toewijding deze toch wel unieke vrouw zich opwerkte tot de natio nale figuur, die „Heintje" werd gedoopt. Vooral vele oudere kijkers zullen ver rast geweest zijn met de fragmenten van vooroorlogse „rolprenten", waarin deze revue-ster optrad. Het was goed gezien van de programmaleiding, voor de daar opvolgende show de zaal te vullen met oudere mensen, die op gulle wijze mee werkten in de t.v.-hulde, aan deze artieste gebracht. Nadat zij de (als gevolg van het bekende conflict zichtbaar afwezige) heren van het orkest voor hun aanwezigheid had bedankt, werkte Henriëtte, gesteund door het Perlé-pierement, haar repertoire van overbekende liedjes af. En naturlijk kreeg ze de hele zaal mee, vooral toen men ge zamenlijk „naar Zandvoort aan de zee ging". Hoe vitaal zij ook nog is, dit op treden bevestigde, dat zij er enige jaren geleden goed aan deed, afscheid te nemen van het revue- en cabaret-toneel. Toch nog muziek voor Teddy De muziek voor het amusementspro gramma „Tijd voor Teddy", dat vanavond op het scherm komt, wordt verzorgd door een (niet nader genoemd) Engels orkest. De Britse vakbonden, die terzake van het hangende geschil NTS—NTB voorgelicht werden hadden geen bezwaar tegen deze KR.O.-oplossing. Het betrokken, orkest kwam hiervoor niet naar Nederland, zodat de muziek op de band vastgelegd moest worden. Damshuizer De Russische meester-cellist Rostropo vitsj zal begin februari voor enige con certen naar Nederland komen vergezeld van zijn echtgenote, de eerste sopraan van het Bolsjoi Theater te Moskou, Galina Visj- nevskaja. Dit is de eerste maal, dat deze zangeres een bezoek aan ons land brengt. Het kunstenaarspaar zal zondagmiddag 3 februari een recital in het Concertgebouw in Amsterdam geven. Advertentie Aanmelden van nieuwe leerlingen voorjaarscursus beginners en gevorderden dagelijks - Speciale Jivecursus. Z.A. dansen. - Privéles volgens afspraak Marian Berk en Fiet Koster zijn de Eva's voor wie opgepast moet worden in het Cabaret „Pas op voor Eva's", dat dinsdag j.l. met een uitstekende première zich definitief heeft gepre senteerd in de eerste rij van Neder lands kleinkunstgezelschappen. De cabaretgebied. voorstelling is in ons blad en ook in de andere plaatselijke en landelijke bladen een hartelijk welkom ge geven. Dinsdag a.s. zal in de VARA- televisierubriek „Spiegel der Kunsten" aandacht besteed worden aan deze jongste Nederlandse aanwinst op '-O i.Vi'5-V - -» -• T t 7 V i\V. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Zon dagshalfuur voor de jeugd. IKOR: 10.30 Hervorm de kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Prome nade-orkest en solisten: amusem.muziek. (Plm. 12.30 Eventuele afgelastingen van wedstrijden). 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, le zing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 Gevarieerd programma voor de strijdkrach ten. 14.00 Musica Folcloristica: muzikale lezing. 14.25 Zangrecital. 14.55 Het Salzburger Bariton trio: klassieke kamermuziek. 15.30 Gezien, ge hoord, gelezeh: veertiendaags kunstsymposion. 16.00 Licht orkest en zangsoliste. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luisteraars - Op sporing verzocht, lezing. 17.15 Stad en land, ge sprek. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. 18.30 Salonorkest en zangsolist. 19.00 Bij nader inzien, journalisten forum. 19.40 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Zing met ons mee. 20.30 Voordracht. 20.45 Licht instrumentaal ensemble. 21.00 Hij en zij, hoorspel. 21.30 Kamermuziek (gr.). 22.05 Chan sons. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Me dedelingen en sportuitslagen tweede klas voet bal. 23.00 Moderne kamermuziek (gr.). 23.25 Lich te orkestmuziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 NCRV. 8.30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 Convent van Kerken. 18.30 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzicht. 8.15 Klas sieke orgelmuziek (gr.). IKOR: 8.30 Goede mor gen. 9.00 Morgengebed. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Klass. grammofoonmuziek. 9.55 Inleiding Hoog mis. 10.00 Plechtige Hoogmis volgens de Slavisch- Byzantijnse ritus. 11.30 Fragmenten uit roman tisch en klassiek repertoire (gr.). 12.05 Klein be raad, vragen en antwoorden. 12.15 Licht orkest en solisten.. 12.40 Jubileumaktie SUS 10. 12.50 Bui tenlands commentaar. 13.00 Nieuws en medede lingen. 13.10 De stemvork, Bel Canto-programma met toelichting. 13.45 De kerk in Scandinavië, lezing. 14.00 Voor de kinderen. 14.15 Concertge bouworkest en solist: Klassieke en moderne mu ziek. In de pauze: plm. 15.00 Ga naar de pleinen en straten, klankbeeld over pater Werenfried van Straaten. Daarna: gram. 16.20 Sportuitzen- ding. 16.30 Vespers. Convent van Kerken: 17.00 Christelijk Gereformeerde kerkdienst. NCRV: 18.30 Oude orgelmuziek. 19.00 Nieuws uit de ker ken. 19.05 Geestelijke liederen (gr.). 19.30 De Openbaring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 ,,De thuiskomst", hoorspel. 20.55 Klassiek strijkkwartet (gr.). 21.30 Wissewassen. licht programma. 21.50 Lichte koren en een licht instrumentaal ensemble. 22.20 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Volksmuziek met commentaar. 23.20 Spiegel van de hedendaagse muziek. 23.5524.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245.3 m. - 1223 kC/s. 9.30 ds. G. Toornvliet, H. Av. 11.00 ds. G. Toorn vliet - uitzending dienst voor belangstellenden, gehouden op zondag 6 januari. 15.15 Kinderdienst. 16.00 ds P. N. Kruyswijk, H. Av. en dankzegging. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Militair orkest. 12.30 Weer bericht. 12.35 Amusementsmuziek. 12.50 Program ma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de solda ten. 14.00 Opera- en Bel Cantoconcert. 15.00 Sport programma. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsdiensti ge uitzending 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Jazzmuziek. 20.00 Amusementsprogramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek. 22.30 Cabaretprp- gramma. 23.00 Nieuws. 23.05 Amusementspro gramma. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Amusementsmuziek (gr.). 9.00 Gymnastiek voor oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Klas sieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Even bepraten, program- rpa Voor de' vróuw. 12.00 Light instrumentaal en semble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw,,12.33 Voor.ons platteland. 12.40 Lichte or kestmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte orkestmuziek. 14.00 Pianorecital: klassieke muziek. 14.30 Bekende operetteklanken (gr.). 14.50 Voordracht. 15.05 Om roeporkest: moderne muziek. 16.20 Lichte gram mofoonmuziek. 17.00 Programma van en voor de padvinders. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Licht in strumentaal combo. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Concoursmuziek 1963 (I): Nederlands Koperorkest. 18.50 Pianospel met ritmische bege leiding (gr.). 19.00 Operafragmenten (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 De Radioscoop: programma voor de hele familie. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Jazz- en dansmuziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dag opening. 7.25 Klassieke pianomuziek (gr.). 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram mofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassie ke grammofoonmuziek. 10.20 Rondom het Woord, theologische etherleergang. 11.05 Bas-bariton en piano. 11.35 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en instrumentaal licht kwintet. 12.55 Grammofoonmuziek. even tueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht en semble. 13.45 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.35 Samen uit, samen thuis, geva rieerd programma (herhaling van donderdag 3 januari). 15.45 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Bijbeloverdenking 16.30 Joodse bruiloftszangen. 16.45 Klassieke grammofoonmuziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte gram mofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Rege ringsuitzending: Botanisch onderzoek in Surina me, door prof. dr. F. P. Jonker. 18.00 Orgelspel: Amusementsmuziek. 18.30 Lichte grammofoon muziek. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Grammofoonmuziek voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte gram mofoonmuziek. 20.00 Licht ensemble. 20.20 Ik wil mijn kinderen terug, hoorspel. 21.15 Lichte gram mofoonmuziek. 21.35 Modern strijkkwartet. 22.00 Parlementair commentaar. 22.15 Muzikale mo mentopnamen. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Moderne ka mermuziek (gr.). 23.35 Lichte grammofoonmu ziek. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Pianoreci tal, 12.50 Beursberichten en programma-over zicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Zangrecital. 17.45 Fran se les. 18.00 Nieuws. 18.03 Protestantse uitzending. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 1,9.40 In en om de opera 20.00 Moderne jazzmuziek. 20.30 Voor de jeugd. 21.00 Musical. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksdansen en -zangen. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Kamermuziek. 23.55 Nieuws. 24.000.15 Voor de zeelieden. VOOR ZATERDAG NTS: 12.5514.00 Eurovisie: Skiën: Lauberhorn- rennen te Wengen: Afdaling heren. KRO: 15.00 De laatste der Mohikanen, TV-film. 15.20 Spring plank: televisiedebuten. 15.50 Stervend dorp, do cumentaire film. 16.00 Rond theetijd in Kitzbühel. amusementsmuziek. 16.30 Huis, thuis wonen, do cumentair programma. 17.00—17.45 Voor de kin deren. 19.30 De avonturen van Ivanhoe, TV-film NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20'.20 Brandpunt. 21.00 Tijd voor Teddy, amusementsprogramma. 21.45 Dat geeft te denken, test van algemene ontwik keling en Intelligentie. 22.10 Inspecteur Bollinger van Scotland Yard, TV-film (deel 6). 22.35—22 45 Epiloog. VOOR ZONDAG NTS: 13.4015.15 Eurovisie: Internationale ski wedstrijden op de Lauberhorn, Wengen. 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld. AVRO: 20.30 Open het Dorp. 20.45 Onze vriend Higgins, TV- film (deel 8). 21.10 Kunstgrepen. 21.40 Domino, gevarieerd programma. 22.20—22.30 In gesprek met Godfried Bomans. VOOR MAANDAG NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: Anti-Revolutionaire Partij 20.30 Pinky, speelfilm. 22.10 Mississippi and the 15th amendment, documentaire film. 23.00—23 05 Journaal. De tentoonstelling van De Groep in de Haarlemse Vleeshal is verlengd tot en met 20 januari.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 20