Schaatsend IJmuiden is aangewezen op het kleine Triabasveldje li FILMAVOND ^Brieven aan de redactie Opening van 8 nieuwe scholen en congres M. Amabilisscholen De SNEL en Co. zomerreisgids is uit Havenberichten Sport in de IJmond „Willem Barendsz" op verre visserij? 24 JANUARI A.S. JGH. VELLEK00P voor R8JLES Z A RDAG 12 JANUARI 1963 In verband met de zullen de zaken te BEVERWIJK dinsdag 15 januari a.s. de GEHELE DAG GEOPEND ZIJN Bloemenschaars en duur SCHAKERS ACHTER DE SCHERMEN -A ZOMERVAKANTIE REISBUREAU Onderwijsweek in Beverwijk Enthousiast schaatsen door Velser schooljeugd Tony Buvtendijk exposeert in restaurant Hoogovens Klaar voor de pers Drie kwartier denken is „SUCCES' REISBUREAU JOH. VELLEKOOP Kerkelijk nieuws IJmuiden heeft op het gebied van de schaatssport weinig te betekenen. Er is zegge en schrijve één echte ijsbaan. Dat is het zogenaamde Triabasveldje in het Moerbergplantsoen. Het is een uitstekend onderhouden, zij het kleine baan. Vooral 's avonds is het er vol, want dan is het de enige baan binnen de bebouwde kom waar men terecht kan op de gladde ijzers. Overdag is er nog gelegenheid tot schaat sen op het ondergelopen land aan de Ara- sterdamseweg, even voorbij de Velser tun nel. Daar is het.rijden echter, vooral als er wat wind staat, geen pretje. In de toekomst wordt dat Velsens „echte" ijs baan. Tot die tijd zijn de Velsenaren aan gewezen op de (zeer goede) Elta-ijsbaan of op het Triabasveldje. De vijvers in de parken en de sloten in de polder zijn niet berijdbaar. We hebben alle lof voor de toestand waarin de ijsbaan aan de Kennemerlaan zich bevindt, maar het dient gezegd dat de echte hardrijders er niet uit de voe ten kunnen. Waarom maken ze de baan niet langer,.vragen zij. Er zijn er ook die het betreuren dat er in Velsen geen ijs- club bestaat. Inderdaad verdient het aan beveling te komen tot oprichting van een ijsclub met de grote ijsbaan in de polder in het vooruitzicht. Dan kunnen we dichter bij huis tenminste ook een genieten van schaatswedstrijden. Veel waardering verdienen de heren P. Boek en F. v.d. Eynde van de Velsense plantsoenendienst, die de hele dag en de halve nacht in touw zijn bij de ijsbaan op het Triabasveldje. Zij zijn er van acht uur 's ochtends tot halfeen in de nacht. Zij spuiten de baan, maken haar schoon en houden toezicht, opdat er geen onre gelmatigheden gebeuren. Dat is geen sine cure als men bedenkt dat er bijvoorbeeld woensdagavond ongeveer duizend mensen gelijktijdig op de baan waren. Er moeten constant twee man bij de baan aanwe zig zijn voor genoemde taken. Die duizend mensen betekenen voor dit jaar een record. Voorheen is het wel eens ge komen dat er twaalfhonderd mensen tege lijk op het Triabasveldje schaatsten. Behalve met het onderhoud van en het toezicht op de baan zijn de heren Rook en v.d. Eynde ook belast met het wel zijn van de „levende have". In het ver- De heren P. Rook (rechts) en F. v. d. Eynde, die de baan zo voortreffelijk onderhouden. warmde hokje naast de baan, dat hun ter beschikking staat, verbinden zij gewonden en verrichten zij kleine reparaties aan schaatsen. De één komt om een spijkertje, de ander om een schroefje en een derde om een touwtje. Al met al betekent dat een hele drukte voor de heren, ook op normale avonden, als er zo'n zevenhon derdvijftig tot achthonderd man op de baan zijn. De schafttijden zijn hun rust tijden. 's Nachts, na het afsluiten van de baan, spuiten zij die. De volgende dag is het ijs dan weer schoon en spiegelglad. Op zaterdag en zondag en ook op feest dagen als het zo uitkomt (in dit geval met de kerstdagen). In het bijzonder willen wij de heren eren voor de wijze waarop zij de baan in orde hebben gemaakt na de dooiperiode van vorige week. We hebben echter één verzoek: is het mogelijk banken naast de baan te plaat sen. Dat zou niet alleen het onderbinden der schaatsen vergemakkelijken, maar ook In een hoek van de ijsbaan op het Triabasveldje staat de kraam van Ome Arie Leering, waar men krachten kan putten uit een zakje patates om nog menig rondje te schaatsen. de oudere schaatsers gelegenheid geven even uit te rusten na het maken van eni ge rondjes. OPRUIMING De aanvoer van bloemen op de Bever- wij'kse veiling is bepaald niet groot. De tulpenprijzen lagen, deze week tussen de 80 en 150 cent per bos. Een bos narcissen ging tot goed 140 cent. Blauwe druifjes gingen vlot weg, evenals freesia's (deze kleine bloemen kan men goed versturen). Rozen en anjers zijn schaars en brengen vrij goede prijzen op. De aanvoer van pot plant enis door het slechte weer ook al niet groot. De eerste dozen Franse Mimosa kwamen aan de veiling. EMMABLOEM-COLLECTE De Emmabloem-collecte in Velsen, in de cember 1962, heeft 3133,35 opgebracht en niet 3155,35, zoals donderdag jongstleden is gemeld. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Anneliese van Vitoria; Michael M., Kingsnorth; Partner, Londen, IJmuiden; Port Gentil, Caen; St. Louis, Hamburg; Vesta, Stockholm; Tor, Londen; Els Teekman, Hamburg, IJmuiden; Berkelstroom, Rouaan; HKS De Hoop, Noordzee; Jason, Ant werpen; Peter S„ Helsinki; Spinanger, Goteborg; Magas, Antwerpen; Ronan, Sunderland, IJmui den; Wanda, Jakobstad, Velsen; Wolanda, Londen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Sirius van Londen; Yelkenci, Londen; Thetis, Rottei- dam; Emsadler, Emden; Inka, Emden: Steady, Rotterdam, Zaandam; Wexford, Boston, Zaan dam; Atlantide, Stavanger, IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Ludwigs- burg naar New York; Peperkust, Antwerpen; Inge, Narvik; Arkadia, Rotterdam, Zaandam; Denzo, Rochester, Zaandam; Sleepboot Oostzee (met Westland) naar Split; Pergo, Scarborough, van IJmuiden: Maria W., Antwerpen; Otto, Rotterdam; Primus, Vigo, IJmuiden; Olonetz, Riga; Westerdok, Dublin; Gaasterkerk, Bremer haven; Biskopso, Pepel; Juno, Rotterdam; Bata vier. Delfzijl: Elshout, Rotterdam; Den wiek Head, Leith; Bomma, Kristiansand; Hondsbosch, Rotterdam, Zaandam; Lancero, Bremen; Irima, Duinkerken; Pra River, Antwerpen: Rote, Stockholm: Marathon, Rotterdam; Aline, Yer- sey; Gouweborg, Runcorn, IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Pernille Maersk naar Seattle; River Afton, Antwerpen, IJmuiden; Oihonna, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). «rf- i? ji: :y; I f jfiff 1 H» m 5 De kleine achtjarige Pieter Heinink uit Beverwijk loopt met een groen school schrift door de zaal, van schakerstafel naar schakerstafel. Als hij ziet dat een scha ker opstaat om over de situatie op het bord na te denken of zich te beraden op de volgende zet, snelt het ventje toe en drukt het schrift in de handen van de schaker. „Ik heb ze nog niet alle acht tien", zegt Pieter, maar vol goede moed gaat hij verder met het vergaren van autogrammen en het zal niet lang duren of zijn bladzijde is gevuld met de krab bels van die grote mannen. Pieter's broertje, de elfjarige Bart zegt wat eigenwijs, dat hij ze natuurlijk alle achttien al heeft. Toen wij ons, eerbiedig zwijgend, in het Kennemer Theater be vonden, repte Pieter Heinink zich juist naar de sth'a'kér Tah. die in het vijfen twintigste hoogovenschaaktoernooi aardig op dreef begint te komen. De Indonesiër Tan keek: wat verstoord op, want hij was in diep gepeins verzonken. Toch zette hij met een beminnelijke glimlach zijn hand tekening op papier. Het zijn Van die kleine gebeurtenissen tijdens het toernooi in Beverwijk. Ze keren elk jaar weer terug, maar steeds zijn ze de moeite waard er enige regels aan te wijden. Overigens gebeurt er tijdens deze eerste dagen van het toernooi niet veel bijzonders. Dat komt omdat de grote om eventjes oneerbiedig te zijn „schaak meute" nog niet is gearriveerd. De vier kampen beginnen op 11 januari en de tien- kampen op 17 januari aanstaande. Dan Advertentie DONDERDAGAVOND 8 UUR> Patronaatsgeb., Zeeweg IJmuiden-O. 2 GRATIS MAGNEET- VAKANTIEREIZEN worden verloot Gratis kaarten verkrijgbaar bij KENNEMERLAAN 25 - IJMUIDEN Honderden schoolkinderen uit de gehele gemeente Velsen hebben gisteren op de schaatsbaan van het Moerbergplantsoen naar hartelust kunnen schaatsen. Er wa ren van gemeentewege wedstrijden geor ganiseerd, waartoe een baan was afgezet. De wedstrijdleider, de heer A. H. Wede- meijer, had de gehele dag op het ijs ge staan om de wedstrijden binnen de goede baan te houden. Last van de kou had hij niet, aangezien hij een paar oude Duitse soldatenlaarzen over de schoenen had aan getrokken. De meeste scholen in Velsen hadden schaatsende leerlingen afgevaardigd naar deze gemeentelijke wedstrijden op het Moerbergplantsoen. Hoeveel er precies wa ren wist men ons niet mede te delen. De kinderen allen leerlingen van de derde tot en met de zesde klasse van de lagere scholen in Velsen kregen alle maal een kop warme chocholademelk. Voor de eerste, tweede en derde prijs winnaars waren er speldjes en medailles. In Beverwijk zal men dit jaar weder om een zogenaamde onderwijsweek hou den. De bedoeling hiervan is allen die in de gemeente met het onderwijs te maken hebben personeel van scholen, schoolbesturen, ondercommissies en des kundigen nauwer met elkaar in con tact te brengen, discussiebijeenkomsten te houden, te spreken over diverse onder wijsvraagstukken enzovoort. Dit jaar wordt de onderwijsweek gehouden in het tijdvak van 1 tot 12 maart aanstaande. In dit tijdvak zullen in Beverwijk acht nieuwe scholen officieel worden geopend. Hierbij zijn vier lagere scholen, te weten de Jan Ligthartschool (Oosterwijk), de W. van Graftschool (Meerestein), Zeewijk- school aan de Warande en de r.-k. lagere school in Meerestein. Voorts worden drie kleuterscholen offi cieel geopend in deze onderwijsweek. Het zijn de r.-k„ prot. christelijke en openbare kleuterscholen aan de Plesmanweg in Meerestein. Deze scholen liggen naast elkaar en hoe wel zij hier geen definitieve behuizing heb ben in de onderbouw van de flatwoningen, zal men het er jarenlang mee kunnen doen. Ook zal de nieuwe reeds in gebruik zijn de r.-k. huishoud- en industrieschool aan de Schouwenaarstraat worden geopend. Het wordt dus weer een drukte van be lang in de Beverwijkse onderwijswereld. Aandacht zal in de week voorts worden besteed aan een nieuwe vorm van r.-k onderwijs in de stad, namelijk het bij zonder lager onderwijs in noodgebouwen aan de Wijk aan Duinerweg. Tevens zal de uitbreiding van de woon- wagenkampschool aan de Wijkermeerweg officieel in gebruik worden gesteld. De gymnastiekzaal van het gemeentelijke ly ceum aan de Brederodelaan zal eveneens worden geopend. Gedurende de onderwijsweek, die begint met een grote openingsbijeenkomst in het Kenpemer Theater op vrijdag 1 maart aan staande met een deskundige die een inlei ding zal houden, gevolgd door een concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, wordt een provinciaal congres ge houden van de Mater Amabilisscholen. Dit congres begint op 12 maart. Hier worden de vraagstukken samenhangend met het onderwijs aan werkende vrouwe lijke jeugd, besproken en in discussie ge bracht. Het ligt voorts in het voornemen twee algemene discussiebijeenkomsten te houden en wel op 6 en op 11 maart. Onderwerpen als „moeilijkheden en mo gelijkheden "bij de overgang van leerlingen van de ene schoolsoort naar de andere" en „overgang van het lager- naar het voort gezet onderwijs", zullen na deskundige in leidingen, ter discussie, worden gebracht. Dan kunnen groepen zich afzonderen, zich beraden en later via een rapporteur de mening naar voren brengen, waarna dan de discussie op gang kan komen. In restaurant Walserij-Oost van de Hoogovens te IJmuiden exposeert zondag 13 januari van 25 uur de Amsterdamse kunstenaar Tony Buytendijk etsen en litho's. Buytendijk, die in Amsterdam gestu deerd heeft onder de hoogleraren Roland Holst, Jurres en Wolter, heeft een tijd in Groningen gewerkt als lid van De Ploeg, reisde in Frankrijk, Spanje en Noord- Afrika en won enkele jaren geleden de prijsvraag „Schilders zien Amsterdam uit de lucht". Hij heeft geëxposeerd in Amster dam, Rome, Athene, Willemstad (Curacao) en Barcelona. Hij is tid van de Vereniging van Grafici en de Kring van Tekenaars. pas zal het weet, druk zijn in de achter zaal van het Kennemer Theater. Nog druk ker zal het zijn op de bonte avond op donderdag 24 januari. Er komen ruim tweehonderd schakers. Allemaal krijgen ze twee kaarten. Maar, al is het in de zaal wat stil en de belangstelling overdag vooral, matig te noemen, achter de coulissen van het hoog ovenschaaktoernooi wordt hard, soms koortsachtig gewerkt. Dal is in de kleine, maar gezellige ruimte van de persdienst het geval. Hier werken onder leiding van de heer B. J. Withuis die nu al zoveel jaar de in- en voorlichting verzorgt zijn actieve vrouw, m&juffro^w Ineke.^B^kker en de heer Jart' de SwaU. Dezé laatstê is voor de duur van het toernooi geleend van de afdelingvggr>lichting, van Hoogojjeps.. De vier ménsén doen van alles en nog wat. Tikken de verslagen van de partijen op stencils, drukken het Toernooibulletin, dat dagelijks verschijnt, staan de verslag gevers te woord (en vergeten daarbij niet een consumptiebonnetje aan te bieden) en bellen op. Tussen vijf en zeven uur des avonds wordt de persdienst echter gebeld Dan moeten de kranten de uitslagen van de die dag gespeelde parti.ien hebben. „Het is hier dan een kompleet gekken huis", zegt mevrouw Withuis. De tiental len telefoontjes van particulieren zijn er ook nog. Die willen weten hoe die of die heeft gespeeld. En om het in het hok dan nog drukker te maken, komen er scha kers nog even napraten over hun partijen en daarbij gebeurt het maar wat vaak, dat de pionnen en kastelen weer op het schaakbord worden gezet. Om het nog even dunnetjes over te doen. In het Kennemer Theater breekt men zowat zijn nek over de schaakborden. „Het is een heel groot bedrijf gewor den", verzekert mevrouw Withuis ons nog. Er is zoveel te doen. Maar de vier men- Verre visserij. Enige dagen geleden heeft u in uw blad een artikel opgenomen uit een Belgisch visserijblad, zijnde een reac tie op de voorgenomen subsidie door de Nederlandse regering aan de verre visse rij, die eerstdaags zal beginnen. Er wordt in dit artikel op gewezen, dat deze subsi die-politiek onverenigbaar is met de Be- nelux-verdragen en inzonderheid met die van de E.E.G. Dat subsidiëring in strijd is met de ge dachte van de Gemeenschappelijke markt, is geheel juist maar door alle landen van de E.E.G. en nu ook door Nederland wordt een visserij politiek bedreven, die er alleen op gericht is de eigen visserij te steunen. Wanneer in 1970 de gemeenschappelijke markt een feit zal zijn geworden, dan moet, want dat is de grondgedachte van de E E G., de concurrentiepositie van alle lan den in de E.E.G. gelijk zijn. Wel verre van dat men er naar streeft dit nu reeds te verwezenlijken, bedrijft ieder land op het ogenblik een politiek, die er op gericht is een zo sterk mogelijke concurrentiepositie in te nemen vóór 1970. Dat er op deze wijze van een gelijkge schakelde gemeenschappelijke markt niets terecht komt, zal een ieder duidelijk zijn, die de steunmaatregelen beziet, welke in de verschillende landen genomen worden of reeds getroffen zijn. Hi^r volgen de voornaamste: Duitsland. Behalve de subsidies aan de rederijen voor olie en kolen en het geven van exportpremies heeft Duitsland grote tariefcontingenten aangevraagd en gekre gen voor haring, koolvis, kabeljauw en andere soorten ten behoeve van zijn ver werkende industrie. Dit impliceert dus, dat Duitsland uit de niet E.E.G.-landen ge noemde soorten kan invoeren zonder de hoge buiten-tarieven te moeten betalen (haring 6°/o, vis 4°/o). Daar door Nederland se visserij instanties deze tariefcontingen ten niet gewenst worden, en de Neder landse visverwerkende industrie bij in voer uit niet-E.E.G.-landen deze hoge in voerrechten wél heeft te betalen, bestaat hier dus nu reeds een ongelijke concur rentiepositie. Frankrijk. Bouwsubsidies en hoge in voerrechten, die weliswaar ieder jaar af gebouwd worden, maar nu nog zeer hoog zijn en de eigen visserij steunen. België. Bij invoer in dit land betaalt ri^a'flï^invijetósesftiljKP'w'erdepcïfttax). Een door de reders in het leven geroepen op- vangregeling, die evenwel door de Belgi- Icbe regering-gesubsidieerd wordt. Bij ex- Advertentl» 1 BESTE AT»RFS (alie rijbewijzen) LUXE VERHUUR RT.TBEWI.TS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4333 sen kunnen het werk wel af. Ze staan hun mannetje en vrouwtje wel. Verder hebben ze de medewerking van een legertje stu denten, die de uitslagenborden bij de schakers verzorgen. Aan de bar staat een Beverwijker, die een gewone huisschaker is, maar die toch graag elke dag eventjes komt kijken. „Drie kwartier heeft hij nagedacht over een zet", mompelt de man voor zich heen. Het klinkt alsof hij teleurgesteld is. Hij steekt een sigaret aan, legt de arm op de bar en zegt: „Geef me er nog maar een tje". Advertentie INTERESSANTE RIJNREIZEN INLICHTINGEN, GIDSEN EN BOEKINGEN BIJ UW Kennemerlaan 25, IJmuiden, tel. 8306 - C. H. Moensstr. 13, Beverwijk, tel. 4029 Kandidaat schaakmeester H. L. Tan schenkt zijn autogram aan de acht jarige Pieter Heinink uit Beverwijk. De jongste Tan-fan op het toernooi. VVB speelt zondagmiddag een vriend schappelijke voetbalwedstrijd tegen RK AFC. VVB komt uit in de volgende opstel ling: Van den Boogaard; Hoogendijk en De Jong; Van Vuuren, Both en Kersbergen; Doornbos, Stet, Luitje9, R. Muskee en De Greef. port, teruggave van 2/3 van de aankoop- tax die 9°/o bedraagt. Dit stond niet in het artikel in het visse rijblad vermeld. Nederland. Subsidie aan de verre visse rij. Dat de verre visserij in versterkte ma te zal worden Uitgeoefend, is toe te juichen daar hierdoor in het bijzonder de aanvoer van rondvissoorten zal worden verbeterd. Hierbij moet men echter wel bedenken, dat toch het overgrote deel van deze aan te voeren vis van de verre visserij zal moeten worden geëxporteerd en daarbij dient men te bedenken, dat men geen be tere prijzen zal kunnen krijgen, dan de gemiddelde prijzen minus de vracht van de Duitse markt, die in Europa voor de vis van de verre visserij toonaangevend is. De subsidiëring van de verre visserij, hoe noodzakelijk die ook moge zijn, is toch, gezien de verkeerde ontwikkelingen in de E.E.G., een onjuiste politiek. Tot voor kort was men in regeringskringen altijd wars van iedere subsidiepolitiek en ook in vis serijkringen is de subsidiepolitiek fel be streden, terwijl men nu zelf een toevlucht tot dit middel neemt. Dat er op deze wijze van een gelijkge schakelde gemeenschappelijke markt met gelijke concurrentiepositie voor ieder land niets terecht komt, is begrijpelijk; de E.E.G. wordt op visserij gebied tot een farce gemaakt. Een vooraanstaand Nederlands lid van de E.E.G.-commissie heeft enige tijd gele den in een gesprek voor de televisie ge sproken over concurrentieposities in de E.E.G. Daarbij kwam de druivenqultuur in het Westland ter sprake. In enkele secon den slechts werd toen uiteengezet, dat deze cultuur in de E.E.G. gedoemd is te verdwij nen, daar Italië en Frankrijk een betere concurrentiepositie innemen. Hopelijk zal dit ook niet van de Neder landse visserij eenmaal gezegd worden. i Zeker is, dat het Nederlandse visserij bedrijf in zijn totaliteit zich in een zeer onzekere positie bevindt en dat het zeer moeilijk te voorspellen is, hoe zij zich bij de huidige subsidiepolitiek, hoofdzakelijk door de grotere landen gebezigd, in de E.E.G. zal ontwikkelen of handhaven. Daarbij komt nog, dat er mede moet worden gerekend, dat landen als Dene marken en Noorwegen ook t.z.t. in de E.E.G. zullen komen, met alle gevolgen van dien. Mijns inziens wordt door de Nederland- ser Eegeapgsifl^aaties rte-jWein'S rekpnjng gehouden met de ontwikkelingen, die in de E.E.G. aan de gang zijn; het bedrijfs leven krijgt geen gelegenheid zijn visie op de zaak te geven en wij zullen t.z.t. allen met de zegeningen!?) van de E.E.G. gecon fronteerd worden, als het te laat is. W. GOUDA Het is niet onmogelijk dat de „Willem Barendsz" over enkele jaren ter verre vis serij zal gaan, hoewel daar wel het een en ander voor zal moeten gebeuren. Bij de onderhandelingen van de rege ring over de verre visserij heeft de Ne derlandse Maatschappij voor de Walvis vaart n.v. aangeboden om de „Willem Ba rendsz" als fabrieksmoederschip te laten fungeren, maar dit is door de groep van reders, die aan de verre visserij gaan deelnemen afgewezen, omdat het schip al leen maar buiten het walvisseizoen be schikbaar is. Dit valt juist in de minder gunstige tijd voor de verre visserij en bo vendien zouden de exploitatiekosten wel eens te hoog kunnen worden, waardoor het experiment waarvoor één miljoen gulden werd uitgetrokken, zou kunnen mislukken. Minister Marijnen heeft dan ook in de onlangs verschenen memorie van ant woord duidelijk gezegd dat er bij het ex periment van de verre visserij geen spra ke zal zijn van een fabrieksschip. Het is overigens een zeer modern idee om de verre visserij met behulp van een fabrieksmoederschip uit te oefenen en met name Rusland, Polen en Japan maken al een intensief gebruik van deze grote sche pen. Het voordeel is dat een fabrieksmoe derschip, zowel de functie van basis voor de trawlers als fabriek voor het verwer ken van de vangsten heeft. Hierdoor kan de visserij over een veel langere periode worden uitgestrekt ep bovendien worden de vangsten verwerkt, zodat er vrijwel al leen maar ingevroren, gefileerde vis aan gevoerd wordt. Nu de groep reders, die de verre vis serij uit gaat oefenen, geen gebruik wil maken van de „Willem Barendsz" is het niet onmogelijk dat de maatschappij voor eigen rekening op de verre visserij zal gaan. De walvisvaart wordt hoe langer hoe minder rendabel, ook voor de Nederlan ders. Geref. Kerken Tweetal te Arnhem (6de pred.pl.) H. Hortensius te O men en H. B. Weyland te De Lier. Beroepen te Assen (4de pred.pl.) J. Tevel te Zwaagwesteinde Aangenomen de benoeming tot leraar godsdienstonderwijs aan het Chr. lyceum te Utrecht H. A. L. van der Linden te De Bilt. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Eemdijk A J. Otter te Sint Jansklooster. Geref. Gemeenten Bedankt voor Elspeet en voor 's-Gra- venpolder P. Blok te Dirksland. Geref. Gemeenten Bedankt voor Rhenen en voor Ridder kerk C. Wisse te Hendrik Ido Ambacht.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5