Donner kroop tijdens weekeinde naast Parma op de topplaats Peter Lukowski wees zaterdag Britten terug in Val d'Isère Imre Rietveld en Broedelet in Duinwijck-toernooi superieur Wereldtitel kader 47/2 voor Tini Wijnen Ruim 100 schakers konden iets van Hoogovensfeer „proeven" VERRASSENDE NEDERLAGEN VAN RUSSEN Van den Berg tot twee keer toe in tijdnood in Hoogoventoernooi Guy Perillat nog juist aan de top r Beslissende barrage tussen Ossenaar en Henk Scholte Jonge Van Manen viel weer eens op Zonder publiek MAANDAG 14 JANUARI 1963 15 Langeweg Resultaten Slechts vier wedstrijden voor de Engelse League gingen zaterdag door Kevin Berry verbeterde zijn eigen wereldrecord Skiën Nieuwe kampioen? Rc C. W. Kok overleden Het eerste weekeinde van het Bever- wijkse Hoogoventoernooi heeft de Joego slavische wereldkampioen Bruno Parma en de Nederlandse grootmeester Jan Hein Donner aan de top van de ranglijst ge bracht met elk een score van 4 punten uit 5 party en. Beroemdheden als de Russen David Bronstein en Juri Averbach ver loren voorlopig de aansluiting met de kop groep door zaterdag een onverwachte ne derlaag te leiden tegen resp. Pilnik en Han Hoan Tan. Wat Parma betreft verliep alles vrö normaal. Hij maakte zaterdag remise tegen zjjn landgenoot Ivkov en won zondag zon der veel moeite van een van de andere Joegoslavische grootmeesters, Pirc. Zijn directe concurrent Donner echter werd zondagmiddag voor grote problemen geplaatst, toen zyn tegenstander Gereben met wit een onverwachte zet deed, die het zwarte overwicht geheel teniet deed. Maar de Israëliër verkeerde dusdanig in tijd nood, dat Donner terecht aannam dat wit's vlag zou vallen, hetgeen ook geschiedde. Carel van den Berg, die in dit toernooi gunstige perspectieven heeft op de inter nationale meestertitel, had eveneens grote moeilijkheden met de juiste tijdsindeling. Zaterdag speelde de Nederlander een zeer ingewikkelde partij tegen Matanovic (Siciliaans), die naarmate de tijd verstreek steeds moeilijker werd. Van den Berg had ongetwijfeld over wicht, doch een analyse van de stel ling zou uren heb ben gevergd. Wit (v. d. Berg) had echter een minuut voor elf zetten. Hij deed er negen, toen viel de vlag. De stelling was intussen zien derogen slechter geworden. Zondag kwam Van den Berg met zwart tegen Pilnik wederom enigermate in tijdnood, doch dit maal speelde hij het klaar de tijdcontrole te halen in een positie, die uitzichten op remise biedt. De sensatie van het weekeinde waren ongetwijfeld de nederlagen, die Bronstein en Averbach zaterdag leden. Bronstein speelde een initiatiefrijk, zwierig spel te gen Pilnik. De Argentijnse grootmeester beschikt echter over ijzeren zenuwen en een groot zelfvertrouwen, zodat Bronstein bij het afbreken nog steeds geen voordeel had verworven. In de av-ondüren zette de Rus zijn activiteiten onvervaard voort, speelde iets te scherp en afgemeten pre cies kwamen de ripostes. Toen het sein: „tegenaanval" en een nederlaag voor Bronstein. Tan versloeg Averbach. In eerste zitting had de Indonesiër elke duimbreed grond verdedigd, om allengs voordeel te boeken. Juist bij de tijdcontrole was dit uitge groeid tot een duidelijk eindspelplus; maar of het tegen een eindspelkenner als Aver bach te realiseren was, leek nog de vraag Tan deed het nauwkeurig en vermeed al te grote risico's. Hij had een gunstig uit gangspunt verworven, toen Averbach ging speculeren op de tijdnood van de Neder landse kampioen. Maar juist de Russische grootmeester greep mis en prompt was de partij uit. Twee dagen achtereen is 't „geval-Lange- weg" uitgebreid besproken in de Hoog- ovense schaakkringen. Zaterdag stond hij tegen Milic uitstekend, maar gaf een volle toren weg. Een onbegrijpelijke blunder, die deed denken aan Averbach's mis greep uit de eerste ronde. Zondag moest Langeweg tegen Aver bach spelen. Het werd een gevecht op positioneel niveau, met pittige acties van zwart's zijde. Maar in eerste instan tie kostte dit (vrijwillig) een pion, daarna nog één zonder dat er een bres in de witte veste was geslagen. Het was een wat spijtige ontwikkeling voor Langeweg, die hiermede echter blijkt gaf niet te zijn aangeslagen door de gebeurtenissen van de voorgaande dagen. Zowel maandag, dinsdag als woensdag worden volle ronden gespeeld. Donderdag heeft de grootmeestersgroep rust, dan starten de meestergroepen, damesgroepen en de tienkampen. De favoriete in de damesgroep, wereldkampioene Nona Ga- prindasjvili, komt vandaag op Schiphol aan. De uitslagen van de vierde ronde waren: Tan (Indonesië)Averbach (Rusland) 10; Langeweg (Ned.)Milic (Joegsl.) 0 1, Ivkov (Joegsl.)Parma (Joegsl.) remise; Pirc (Joegosl.)Stahlberg (Zweden) remise; O'Kelly (België)Gereben (Isr.) 1—0; Don ner (Ned.)Trifunovic (Joegjl.) remise; Bronstein (Rusl.)Pilnik (Arg.) 10; Van den Berg (Ned.)Matanovic (Joesl.) 01; Robatsch (Oost.)Van Scheltinga (Ned.) 1—0. De uitslagen van de uitgespeelde afge broken partijen waren: IvkovGereben -0; MilicAverbach 01; GerebenPirc remise; GerebenLangeweg 01; Stahl bergIvkov remise; Pilnikv. d. Berg remise. De uitslagen van de zondag gespeelde partijen van de vijfde ronde luidden: Van ScheltingaTan remise; Matanovic Robatsch remise; Pilnikv. d. Berg af gebroken; TrifunovicBronstein remise; GerebenDonner 0—1; StahlbergO'Kelly remise; ParmaPric 1—0; MilicIvkov afgebroken; Averbach—Langeweg 10. De stand na de vijfde ronde luidt nu: De Engelse voetballiefhebbers zijn ook zaterdag niet aan hun trekken gekomen. Van de 46 wedstrijden voor de Engelse League gingen er in verband met de toe stand van de terreinen slechts vier door, nl. een ontmoeting voor de eerste divi sie en drie voor de derde divisie. De uitslagen luidden: eerste divisie: West Bromwich Albion-Sheffield Wednesday 0-3; derde divisie: Bramsley-Notts County -1, Brighton and Hove-Crystal Palace -2, Swindon Town-Queens Park Rangers 5-0. Het amateur-voetbalteam van noord-Ier- land heeft zaterdag in Wrexham met 2-0 gewonnen van de amateurs van Wales. Zwemmen De Australische zwemmer Kevin Berry heeft zijn eigen wereldrecord op de 220 yards vlinderslag scherper gesteld. Berry kwam in Sydney tot een tijd van 2 min. 8.4 sec., waarmee hij 1.3 seconden bleef onder zijn oude recordtijd (2.09.7), die da teert van 23 oktober 1962 en die hij zwom in Melbourne. Jan Hein Donner, na het weekeinde aan de top van de ranglijst in Beverwijk. 1./2. Donner en Parma beiden 4 pnt.; 3-/4 Tan en Stahlberg beiden 3V2 pnt.; 5./6./7 Matanovic, O'Kelly en Van den Berg allen 3 pnt.; Ivkov 2V2 pnt. en 1 afgebr. partij 9. t./m. 13 Robatsch, Trifunovic, Averbach. Bronstein en Pilnik allen 2V2 pnt.; 14. Pirc 1V2; 15 Milic 1 pnt en afgebr. partij. 16./17. Van Scheltinga en Langeweg beiden 1 pnt. 18. Gereben 1/t pnt. De Nederlander Peter Lukowski heeft het zaterdag in Val d'Isère afgewerkte tweede onderdeel van de jaarlijkse ski wedstrijd der lage landen, de uit twee manches bestaande slalom, gewonnen. De totaaltijd van Lukowski was I min 30.11 sec (44.88 en 45.23 sec.). De vol gende drie plaatsen waren voor de Brit ten, die de dag tevoren de afdeling ge heel beheersten. De plaatsingen waren: 2. Charles de Westenholz, 1 min 30.44 sec. (46.89 en 43.55), 3. Ian McCormick, 1.33.01 (46.30 en 46.71), 4. John Rigby, 1.33.68. Prins Karim Aga Khan plaatste zich met 1.34.87 als zesde. Het klassement van de combinatie (af daling en slalom) luidt: 1. De Westen holz (GB) 16,4 pnt, 2. Rigby (GB) 21.58 pnt, 3. Prins Karim Aga Khan, 28.46 pnt. Door zijn negende plaats in de af daling viel Peter Lukowski in de com binatie buiten de ere-plaatsen. De Fransman Guy Perillat heeft zon dag, door een zege in de slalom, de combinatie-overwinning van de Lauber horn-rennen, die in Wengen (Zwitser' land) zijn gehouden, op zijn naam ge bracht. Weliswaar moest de oud-wereld kampioen in de eerste manche met een bescheiden vijfde plaats genoegen nemen doch in de tweede manche kwam hij "door een bijzonder goede tijd nog juist aan de top van de ranglijst. In het eind klassement van de alpinecombinatie be zet de Oostenrijker Karl Schranz, die zaterdag de afdaling won, de tweede plaats. Bij de internationale skiwedstrijden om de grote prijs van Morzine kwam de overwinning in de afdaling bij de heren aan de Fransman Albert Gacon in 2.07.87 vóór zijn landgenoten Jean Claude Killy (2.08.52) en - Michel Arpin (2.08.62), ter wijl de Frangaise Anne Marie Leduc zege vierde bij de dames in 2.31.74. Zij werd op de tweede en derde plaats gevolgd door haar landgenoten Anne Dusonchet (2.36.60) en Laurence Corne (2.36.65). In Alblasserdam trok de Molentocht grote belangstelling. Op de foto ziet meen de deelnemers aan de tocht over vijftig kilometer bij het passeren van de molens in iKnderdijk. Herman Moens Cees Broedele De nationale badmintonkampioenen Imre Rietveld uit Velsen en Cees Broedelet uit Nijmegen, hebben zondag in het tournooi van Duinwijck, nogmaals hun su perioriteit in ons nationale badminton ge toond. Imre ontmoette in haar eindstrijd De Nederlandse biljartsport is het jaar 1963 daverend begonnen. In het eerste het beste toernooi voor een Europese titel dat in het ankerkader 47-2 dat in het nog zo prille begin van 1963 werd gehou den, legden twee Nederlanders: Tini Wij nen en Henk Scholte beslag op de eerste twee plaatsen. Tini Wijnen, de sierlijk spe- In het Kennemer Theater in Beverwijk zijn de vierkampen gespeeld waaraan door niet minder dan 104 schakers is deelgeno men. Deze groepen lopen onderling sterk uiteen in speelsterkte Men heeft ze des- tijds ingevoerd om ook de schakers, die weinig vrije tjjd hebben, iets Van de Hoog ovensfeer te laten „proeven". De echte grote strijd is echter de lange reeks tien kampen waaraan ook dit jaar weer door zeer velen zal worden deelgenomen. Deze wedstrijden beginnen op donderdag 17 januari 1963. Van de deelnemende spelers uit Haar lem en de IJmond en omgeving waren ve len van de partij bij de nu beëindig de vierkampen. In de eerste groep ging de jonge Bever- wij ker Gerben van Manen met de eer ste prijs huiswaarts Deze speler blijkt over grote talenten te beschikken. Nog maar enkele weken geleden schreef hij reeds het Haarlem se scholieren toernooi op zijn naam. Andere eerste prijswinnaars waren onder andere: C. Bolsenbroek (Bioemendaal), P. Sterk (Santpoort), W. Koolhaas (Santpoort), W de Waal (Aalsmeer), J. Schaap (Haarlem), J. Bergman (Haarlem), J. van Verseveld (Beverwijk) en A. Artmanni (Beverwijk). De eindstanden luiden als volgt: 3: Van Manen 3 Kerkmeester 2 rit Bolsenbroek 3 Suiker Tonnigen 4: Poel Van Hoek Wiersma Oudegeest 7: 2: Geerts Levendig 1 Plomp 1 Blokpoel 5: 6: 21/* Kranendonk 2 P. Sterk 2 v. Emmerik 1'/» De Lange 1 Bouttelier V/t Spook N.N. lVt Ploeg 1 Visser 2 1 0 2 Vi V/t V/i Vt Van Wilsum 1 mr.v. Oppen 1 A Geytenbeek 2'/f Drewes Smit Hoogland Otte 10: Kok Holthaus Uhl De Koter 2 v. d. Enden V/t Van Baren 0 Bradley 11: 3 Koolhaas IV# Funken 1 Zweers V» Roosnek 2V» Harthoven 2 v. d. Vecht V/t Boersma 0 Sauer 12: 2V« Voors 2 Balvers lVa Heynen 0 Janssen 21/* 2 1 Vt 3 2 1 0 13: Van der Wal 3 14: De Waal Smit Zweers Natte jr. 16: Schaap Kramer Jonker Lakeman V/t Wiedijk 1 Sarlet Va Logan 17: Bergman Dinkgreve v. d. Kamp Beers 20: 15: 3 Van der Sluis 3 2 Bolkestein 2 1 Paige 1 0 VanderLelij 0 18: 2Vt Schaatsberg. 3 2Va Boerwinkel Vit 1 Va Krijgsman 0 Andrea Va 19: v. Verseveld 2Va Meester Van Wissen 2 Zwemstra Kroese lVa Jonker v. Wagening. 0 De Lange 23: 2Va v. d. Akker 2 Cobelens 1 Baron Va Sauer 22: De Lange Krnjic Blaar Bolte sr. 25: Ir. Rueb Jager Smit 21: Artmanni Bolte jr. Zw. Meijer 2 Va 2 1 v. Wieringen 0 24: Brouwer 3 ir. Bok 2 W. Bolte 1 Oudegeest 0 Damesgroep; 2 mv. Vermij 2Va 2 mej. Palm 2Va lVa mv. v. Berk 1 Willemse Va mej. Spaans 0 lende biljartmatador uit Oss werd in het verre Huelva (Spanje) kampioen. De felle vechter Henk Scholte uit Eindhoven moest het voor één keer afleggen in de barrage, waarin de spanning tot kookhitte werd op gedreven. De 32-jarige Wijnen, die in het seizoen 1958-59 zich aandiende als 'n grote belofte voor de Nederlandse biljartsport, maar door een gebrek aan hardheid wat terug viel, heeft in deze alles vergende finale revanche genomen. Revanche op zichzelf, revanche ook op zijn tegenstander Henk Scholte, die al enkele malen had getoond in dergelijke finale-partijen over sterkere zenuwen te beschikken dan Wijnen. Doordat één van de overige gerechtig den verstek liet gaan mocht Wijnen als nog mee naar Spanje. En in het verre Huelva werd de invaller de beste van al len. Weliswaar struikelde Wijnen reeds in de eerste ronde over Scholte, maar in het verdere verloop maakte hij geen enkele fout meer en schakelde onder meer de te genvallende wereldkampioen Vervest uit in vijf beurten. Ook Scholte vocht voor wat hij waard was, bleef vijf ronden lang on geslagen, maar verloor in de zesde ronde van de Spanjaard Galvez. Aangezien beide Nederlanders verder geen fouten meer maakten, moest een barrage de beslissing brengen, waarbij in geval van een remise de titel naar Scholte zou gaan. Geen gemakkelijke opgave voor Wijnen dus. De noodzaak te moeten winnen en dat juist van een tegenstander die hem niet lag, maakte hem nerveus. Toch nam hij een voorsprong in punten. Een serie van acquit van 24 en een tweede beurt van 68 brachten hem op 92, terwijl Scholte er op dat moment zegge en schrijven twee had laten noteren. Maar de felle, van strijdlust blakende Eindhovenaar voelt zich in dergelijke precaire situaties op zijn best. Hij liet de ballen in moeilijk bespeelbare posities liggen resultaat twee missers van Wijnen in de derde en vierde beurt en toog zelf ten aanval. Langzaam weliswaar in het begin: 30 in de derde, twee in de vierde beurt maar toen kreeg hij zijn kans en in de vijfde beurt nam hij met een serie van 126 de leiding over: 160-123. In de daarop volgende beurt vergrootte hij die voor sprong nog tot 199-138 en alles scheen er op te wijzen dat Wijnen eens te meer de kracht zou missen zich over de tegenslag heen te zetten. Maar de oud-Arnhemmer stapte met een grimmig gezicht naar de tafel, dwong met enkele lange stoten de ballen in po sitie en begon te scoren. Pas bij 175 werd hij afgeteld: 313-199. Van die explosie was zelfs Scholte geschrokken. Hij antwoordde niet sterk een serie van 33 en toen Wijnen in de volgende beurt met een ma gistraal gespeelde 87 de 400 bereikte, pro duceerde hij in de nastoot één schamele carambole. Wijnen had zijn revanche. Jos Vervest zat er als een beginneling bij. De Belg, één van de favorieten, zo niet dé favoriet, voor de Europese titel anker kader 47/2, kreeg zaterdagmiddag in de vijfde ronde van dit kampioenschap een ongenadig „pak slaag" van onze landge noot Tini Wijnen die van de Belg moest winnen om nog een kansje te behouden. Wellicht was Vervest nog aangeslagen door zijn onverwachte nederlaag tegen de Spanjaard Galvez in de late .avonduren van vrijdag. Met zekerheid valt dit niet te zeggen, maar in elk geval startte de Belg reeds zonder veel overtuiging. Wijnen had de acquitstoot gemist, maar Vervest raakte reeds bij zijn derde stoot de koers kwijt. Wijnen rook zijn kans en hoewel hij niet verder kwam dan 80 caramboles, bleek dit voldoende om het moreel van Vervest geT heel te breken. Niets lukte er meer bij de Belg en Wijnen kon onbekommerd verder gaan. Hij deed dat ook en maakte na nog enkele reeksen de partij met een briljante slotserie van 181 uit. Vervest stond toen nog slechts op 27 Henk Scholte zal het ongetwijfeld alle maal met genoegen hebben aanschouwd. De Eindhovenaar nam reeds in een van zijn eerste beurten met een serie van 262 ruim afstand van de Zwitser Guyot. Wel kwam de Helveet nog enkele malen goed terug, doch een werkelijke bedreiging kon hij niet meer vormen. Toen Scholte de 400 had bereikt, bedroeg het totaal van Guyot 303. De eindstand van 't Europees kampioen schap (zonder de barrage-partij tussen Scholte en Wijnen) luidt: 44,60 39,94 36,66 39,60 34,15 29,37 19,76 18,89 Het toernooi om het Europees biljart kampioenschap anker kader 47/2 wordt voor de 12de maal sinds 1949 gespeeld. De laatste Nederlander die in deze speelsoort Europees kampioen werd was Piet van de Pol, die in 1951 in Waalwijk een algemeen gemiddelde bereikte van 28,69. De lijst van Europese kampioenen ziet er als volgt uit: 1949 Galmiche (Frankrijk) Scheveningen, alg. gem. 18,49. 1950 Gees de Ruyter (Ned.) St. Etienne 28,57. 1. Wijnen 12 2676 60 185 2. Scholte 12 2716 68 325 3. Galvez 8 2969 81 326 4. Guyot 6 2364 60 356 5. Vervest 6 1612 53 220 6. Rudolph 6 2056 70 137 7. Aguilera 3 1491 75 75 8. Pinto 3 1379 73 108 1951 Piet van de Pol (Ned.) Waalwijk 28,69. 1952 Van Hassel (Belg.) Brussel 20,74. 195" Lutgehetmann (Did.) Groningen 26,67. 1954 Gabriels (Belg.) Algiers 18,99. 1955 Ossorio (Sp.) Granada 12 89. '756 Vingerboedt (Belg.) Den Haag 34,14 1958 Wafflard (Belg.) Gent 57,56 1953 Wafflard (Belg.) Murcia 45,16. 1960 Wafflard (Belg.) Tours 55,14. mmmm In de Turnhal in Amsterdam werd zaterdagavond de turnwedstrijd Amster damWuppertal (Duitsland) gehouden. De turnbond besloot voor deze wed strijd geen publiek tot de zaal toe te laten. Zou men dit wel doen, dan moest een zaalhuur vaqi f 200,worden be taald. Nu, zonder publiek, hoefde men boor de zaal niets te betalen! Voor de turners en turnsters was het nogal een sfeerloos geheel. Soms klonk een mager applaus op van de enkele aanwezigen. De foto toont Riek Proper-Leibrand zwevend boven de smalle even- wichtsbalk. Agnes Geene uit Huissen, het enige meis je in de NBB die het haar nog enigszins lastig kan maken. Maar ook Agnes Geene, moest evenals tijdens de eindstrijd van de jeugdkampioenschappen, in twee games voor Imre Rietveld buigen; 11-7 en 11-3. De jeugdige Agnes heeft zonder twijfel veel aanleg, beschikt reeds over een goe de techniek, maar heeft nog een zwakke service. Imre Rietveld beweegt zich bo vendien met veel meer souplesse over de baan. Cees Broedelet is aan een stevige strijd om de beker ontkomen. In de finale ont moette hij zijn clubgenoot Henk van der Leiden, maar hij had daar net zo goed de Belg Herman Moens kunnen ontmoeten. De Belg had heel wat meer pijlen op zijn hoog dan Van der Leiden, die Broedelet met 15-9 en 15-11 zonder inspanning ver sloeg. Maar de 19-jarige Herman Moens Badminton uit Antwerpen, ging tegen Van der Leiden door zijn enkel, nadat hij met 15-1 de eerste game op zijn naam had gebracht en op het moment van het oplopen van zijn blessure met 4-0 leidde. Van der Lei den verkreeg toen het iniatief en met tweemaal 15-7 werd de Belg voor verdere deelname uitgeschakeld. We ontmoetten de Belg weer bij het he rendubbelspel, waar hij met zijn 27-jarige landgenoot Meerbeek uit Brussel, niemand minder dan Ferry Sonneville met zijn partner v. Beusekom terugwees; 15-10 en 15-9. De lange, fors gebouwde Antwerpenaar, had al driemaal aan de internationale kampioenschappen deelgenomen, maar was toen niemand opgevallen. Met de Ne derlandse deelnemers was ook hij in de eerste of tweede par.tij gewipt. Maar de bescheiden Belgische badmintonbond, die 300 leden telt, meent het goed met Moens. De Belgen verwachten veel van hem en hij wordt stevig getraind door zijn part ner Meerbeek, die driemaal de finale van de Belgische kampioenschappen bereikte en door Ton Verstoep, de huidige Belgi sche kampioen. En dat Moens vorderingen maakt onder vond zijn trainer Ton Verstoep aan de lijve, want met "Lex Meijer, toch een sterk dubbelspeler, werd Verstoep in de finale van het herendubbel met de veel zeggende cijfers 15-0 en 15-2 kansloos ge klopt. Op de „internationale," die 9 en 10 fe bruari 1963 weer in Haarlem wordt gehou den, zal ook Moens met zijn partner Meerbeek van de partij zijn. Zij zullen waarschijnlijk weer niet opvallen, maar in de Nederlandse tournooien, die zij re gelmatig zullen gaan bezoeken, dient ment ernstig rekening te houden met de aanwe zigheid van de Belgen. De verwachting is dat Moens Verstoep als nationaal Bel gisch kampioen bij de komende titelstrijd zal onttronen en het lijkt ons niet denk beeldig dat Moens binnen afzienbare tijd de sterkste speler van de Benelux zal zijn, zoals bij de dames Imre Rietveld. Imre Rietveld en Marja Ridder, hebben zware strijd moeten leveren om als „eer ste dubbel" van ons land, ook in het Duin wij ck-tournooi ongeslagen te blijven. De eerste aanval kwam van de Belgische kampioene Bep Verstoep en Wil Haye van Duinwijck. Met 18-15. 16-18 en 15-11 kwa men de dames Rietveld en Ridder met veel moeite de halve-eindstrijd door. In de finale stuitten zij wederom op grote tegen stand, toen Connie Visman en Felise de Nooyer, beiden goed op dreef, pas na drie games canituleerden: 15-8, 6-15 en 15-6. De laatste eindstrijd tussen mevrouw Beusekom en Ferry Sonneville en het sterke gelegenheidsdubbel Beo Verstoep/ Lex Meijer was zonder twijfel het aan trekkelijkst. Het duo Verstoep/Meiier had in de halvefinale na een spannende strijd met 7-15, 15-12 en 15-13 het dubbel mejuf frouw Rietveld/Rijmers, dat het nationale kampioenschap had behaald, uitgescha keld. De techniek van Sonneville enerzijds en het energieke volhouden, met snelle reac ties en fraaie reddingen, vaak ook goede slagen, van het duo Verstoep/Meijer ander zijds werden afgewogen. Dat bracht het Drop Shot-dubbel de eerste game met 15-5, maar in de tweede game bracht Bep Ver stoep met haar partner de balans weer in evenwicht, 15-6. Tot zover en niet verder moet Sonneville hebben gedacht. Want in de final-game besliste hij, met veel macht over de shuttle, de strijd met 15-3 in zijn voordeel. Zaterdag is in de leeftijd van 91 ja; overleden de heer C. W Kok, 40-jaa- voorzitter van de roe'verc "ine v u-, 3 en bestuurslid van de J Roeibond.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15