Schaduw Brusselse van de Gaulle over EEG-besprekingen Heath: „Associatie-idee van de generaal is nogal dwaas" Bevredigende ontwikkeling Nederlandse Overzee Bank - DE BEURS - Haarlemse raffinaderij gaat samenwerken met Engelse oliemaatschappij Brood en suiker in najaar duurder Inschrijven van schatkistpromessen op 25 januari „Wibex" nieuwe loot aan Landbank-stam Stijgend aantal orders walsprodukten in de RSG-landen Kromhout krijgt nieuwe directeur Vrijspraak voor Nederlander in KSG-schrootzaak Volkswagen sluit Bouw van nieuwe installatie in Amsterdams havengebied begonnen Philadelphia zit zonder vervoer Overleg grafische CAO 22 januari voortgezet Onveranderd interim American Hotel SCHEEPVAARTRERICHTEN Uitbreiding van AKU fabriek in Steenbergen Limburgse bezorgdheid over energiebeleid DINSDAG 15 JANUARI 1963 11 Gemeenschapstaai Granen Nulrechten SNEL VERLICHTING VAN VERKOUDHEID EN GRIEP iHR mnicti Schacht bankier af (Van onze correspondent) BRUSSEL. De schaduw van gene raal De Gaulle heeft gistermiddag ge hangen over de eerste zitting van de hervatte besprekingen tussen Engeland en de „Zes" over het toetreden van Groot-Brittannië tot de Europese Econo mische Gemeenschap (E.E.G.). Terwijl de ministers en hun plaatsvervangers bezig waren met het vaststellen van de agenda en minister Heath het antwoord van de „zes" in ontvangst kon nemen op de vragen, die hij in december had ge steld met betrekking tot de institutionele kwesties, liepen delegatiesecretarissen ijverig af en aan om de telexberichten over De Gaulle's uiteenzettingen naar hun ministers te brengen. De algemene indruk is, te oordelen naar hetgeen gisteravond in Europese kringen te Brussel bekend was, niet bijzonder gunstig geweest. Minister Luns en zijn ambtgenoot Spaak, die de Belgische dele gatie leidt, moeten hun teleurstelling niet onder stoelen of banken hebben gestoken. De Duitse minister Lahr zei tegen een naast hem zittende collega, dat hij de Gaulle's woorden „nauwelijks construc tief" kon noemen. Toen minister Heath het gebouw van het Belgische ministerie van buitenlandse zaken aan de Quatre-Bras- straat verliet en de journalisten hem vroe gen wat hij van de Gaulle's gedachten over een mogelijke associatie van Enge land vond, moet hij die „nogal dwaas" hebben genoemd. Hij herinnerde er daar bij aan, dat hij nog kort geleden had ver klaard dat Engeland geen associatie wil, maar een volwaardig lidmaatschap. Op het moment dat de oogst 1963 voor consumptie beschikbaar komt (najaar) zal afgezien van eventuele andere kosten factoren de broodprijs met een cent per brood van 800 gram en de suiker prijs met ruim een cent per kilogram stij gen. Een en ander vloeit voort uit het besluit van minister Marijnen om het ga- rantiepeil met 3.7 percent te verhogen. Deze verhoging is voor 2.7 percent het gevolg van een door het Landbouw-Econo- misch Instituut (LEI) berekende kosten stijging in de akkerbouw, terwijl een per cent is toegekend ter verbetering van de minder gunstige rentabiliteit der gespecia liseerde akkerbouwbedrijven. Teneinde de in het vooruitzicht gestelde verhoging van het garantieniveau te .rea liseren, zal zowel voor de tarwe als de suikerbieten een prijsverhoging van f 2 respectievelijk per 100 en per 1000 kilo gram worden doorgevoerd. De nationale garantieprijs voor suikerbieten met een suikergehalte van 16 percent, zal daartoe van 52 voor de oogst 1962 op 54 per 1000 kilogram worden gebracht. Op vrijdag 25 januari zou ten kantore van de agent van het ministerie van financiën de inschrijving worden openge steld op schatkistpromessen met een loop tijd van respectievelijk drie, acht en twaalf maanden, tot een bij de toewijzing vast te stellen bedrag. De schatkistpromessen zijn, zoals ge bruikelijk, groot 100.000. De prijs, waar tegen wordt ingeschreven, dient te wor den uitgedrukt ir. een discontopercentage per jaar, afgerond tot op zestienden. De storting dient te geschieden uiterlijk op 28 januari. De Landbank heeft opgericht de N.V. Wibex. Van het maatschappelijk kapitaal van 1 miljoen, verdeeld in 1.000 aandelen van 1.000, zijn 200 aandelen geplaatst, die volgestort zullen worden in contanten. Tot directeur is benoemd de heer P. J. Roscam Abbing. Commissarissen zijn de heren R. Zwolsman en A. A. Vervoort. Nader vernemen wij van de directie dat de „Wibex" het verhuren en beheren van bestaande winkelcentra is opgedragen. O.a. voert zij het beheer over een winkelcen trum in Rijswijk, waarvan in september 1963 het eerste gedeelte in gebruik kan worden genomen. De Wibex trekt op het ogenblik gegadigden daarvoor aan. Voorts zal zij het beheer van het win kelcentrum „Mariahoeve" in Den Haag ter hand nemen. Met de gemeente Den Haag is over de bouw van dit winkelcentrum tot dusver nog geen akkoord bereikt, aldus de directie. Het wachten is dus hierop gericht, waarna men met de bouw kan beginnen. Verdere plannen heeft de Wibex op het ogenblik, volgens de directie, niet. LUXEMBURG (AP) In 1962 is bij de staalfabrieken in de K.S.G.-landen in to taal 52,1 miljoen ton aan walsprodukten besteld. Dit is 1,4 miljoen ton of 2,93 per cent hoger dan in 1961. In december be droeg het ordertotaal 3,9 miljoen ton te gen 4,3 miljoen ton in november en 4,2 miljoen ton in december 1961. Deze daling met 6.7 percent wordt toe geschreven aan slinkende exporten naar derde landen als gevolg van de lage prij zen op die markten. Met 9,4 miljoen ton walsprodukten in 1962 besteld door de le den van de K.S.G. zelf bereikten de inter- commurnutaire omzetten een ongekend hoog peil. Dit was een gevolg van het vaste prijspeil. De Gaulle's woorden zijn dus niet in al te goede aarde gevallen. Wat echter ver scheidene ministers opvalt, is dat, on danks de eigenlijk door vijf van de zes te kennen gegèven wens om Engeland binnen de E.E.G. te loodsen, deze goede wil tot nu toe tot geen enkel compromisvoorstel, te beginnen met één voor de landbouw- kwesties, heeft geleid. Noch Luns, wie im mers een dergelijk plan in de schoenen wordt geschoven, noch Spaak, die ook wei voor iets dergelijks schijnt te voelen, zijn ermee tevoorschijn gekomen. Waarom, zo schijnen zij te denken, zullen wij met ini tiatieven komen, wanneer de andere vier daar waarschijnlijk toch niet op in zullen gaan, althans voorlopig niet? Daarbij komt, dat men gisteren eigen lijk ook nog de indruk kreeg dat er bij de „zes" een zekere matheid was ont staan. Eensdeels is die zeker wel ontstaan door de als weinig positief beoordeelde op merkingen van De Gaulle, anderzijds schijnen zij ook de Europese commissie er in hun hart wel een verwijt van te ma ken, dat deze niet met initiatieven is ge komen. Hoe het ook zij, er zijn in ieder geval deze eerste middag nog geen onherstelbare dingen gebeurd. Integendeel, men is, al is het dan zeker niet welgemoed, begon nen met het vaststellen van de agenda voor de besprekingen van deze week. Daarna is besloten dat een aantal deskun digen van het secretariaat van deze on derhandelingen en van de Europese com missie vast zal beginnen met het vastleg gen van de juridische teksten van de pun ten, waarop tot nu toe wél overeenstem ming is bereikt. Daarna heeft minister Heath officieel antwoord gekregen op zijn verzoek van december met betrekking tot de institutio nele instellingen. De „zes" hebben hem dus verklaard dat zij et- principieel mee akkoord gaan, dat het Engels éér van de talen van de gemeenschap zal worden, dat Engeland behandeld zal worden als de an dere grote mogendheden enz., enz. Van daag zouden de „zes" de gehele ag con fereren over het financiële reglement en gisteravond hebben zij het landbouwrap- port van de zogenaamde commissie-Mans- holt besproken. Zoals men weet is dat rapport niet het resultaat van onderhande lingen tussen de landbouwministers van de „zeven", maar geeft het alleen de feiten. Er blijkt uit, dat de „zes" het onderling ook weer niet eens zijn ovep. de maatre gelen welke op landbouwgebied moeten worden genomen om al of niet tegemoet te komen aan de Britse verlangens. In ieder geval blijkt uit het rapport van die onderzoekingscommissie nog weer eens duidelijk welke problemen er zijn. Bij gra nen is dat bijvoorbeeld de aanpassing van de prijzen en uit de in het rapport gepubli ceerde cijfers blijkt, dat die aanpassing, die de Engelsen bij toetreding zullen moe ten doen, zeker tussen de 25 en 30 per cent naar boven zal zijn. Bij de eieren zullen de Engelsen van een hoge prijs naar een lagere prijs moeten, namelijk van circa 14, naar f 9 per hon derd eieren (groothandelsprijs). Vandaar dat zij daarbij een langere overgangspe riode dan tot 1970 vragen, zoals zij dat ook voor de aanpassing van de graanprijzen verlangen. Morgen zullen de ministers van Land bouw van de „zes" te Brussel hun normale maandelijkse bijeenkomst houden en de ministers van Buitenlandse Zaken en van Economische Zaken zullen het dan over de zogenaamde nulrechten hebben. Zoals men weet zijn die door Engeland gevraagd voor vier grote groepen produkten: industriële produkten (aluminium, krantepapier, lood, zink), conserven (voornamelijk vruchten in blik en zalm in blik), produkten van belang voor India en Pakistan, en een aan tal tropische produkten. Het bedrijf van de Nederlandse Over zee Bank N.V. heeft zich gedurende het per 30 september 1962 afgesloten boek jaar, blijkens het verslag, op bevredigen de wijze verder kunnen ontwikkelen. Het bruto inkomstencijfer steeg tot f 12.87 (V. j. 11.58 min). Deze stijging dient voor een niet onbelangrijk deel te worden toe geschreven aan het feit, dat over het af gelopen boekjaar als winsttransfer vanuit Zuid-Afrika zowel het slotdividend 1960 werd ontvangen, terwijl over het boek jaar 1960/61 slechts het in augustus 1961 ontvangen interimdividend in het desbe treffende resultatenoverzicht werd verant woord. De inkomsten uit interest, disconto, com missie en wisselkoers namen toe tot 11.2 10.59 min), die uit deelnemingen tot 1.75 min 985.921). De onkosten ste gen tot f 7,6 7.09 min). De netto winst inclusief het saldo AP. na reservering voor debiteuren alsmede andere voorzie ningen doch zonder reserveringen voor be lastingen, was 5.28 4.49 min). Voor gesteld wordt, zoals bekend, een onveran derd dividend van tien percent. Het bedrijf werd wel geconfronteerd met de gebeurtenissen in Afrika, maar de lo pende zaken met Afrika zijn voor de winst capaciteit van het Europese bedrijf van zeer ondergeschikte betekenis. De direc tie wil nogmaals onderstrepen dat zij bui ten de tegenwaarde in guldens van de» participatie in de Nederlandse Bank van Suid-Afrika beperk, ten belope van circa 16 min, geldelijk nauwelijks bij Zuid- Afrika betrokken is. De ontwikkeling in Zuid-Afrika na de incidenten te Sharpe- ville heeft geleid tot aanbod van aande len Nederlandse Overzee Bank ter beur ze van Amsterdam. Op lager niveau werden deze aandelen door het buitenland weggekocht, waarna zij door de vennootschap tegen beurskoers werden overgenomen, dit om te voorko men, dat de stukken in ongewenste han den zouden komen. Een niet onbelangrijk gedeelte dezer aandelen heeft de directie ondershands kunnen herplaatsen. Het effect van de pogingen de bedrijfs- basis te verbreden en de winstcapaciteit van de onderneming te vergroten, wordt sterk geneutraliseerd door de stijging der onkosten, ffiëlangrijke bèsparingon Wo'r- den verwacht van de concentratie in de behuizingen >in Amsterflijjn eo'-Qen IHfea® Men hoopt het gehele Amsterdamse be drijf in 1963 te kunnen concentreren in de definitieve behuizing aan de Herengracht. Het punt „onkostenbewaking" blijft de zeer bijzondere aandacht van de directie genieten. Haar streven is erop gericht al lerwegen tot de meest efficiënte bedrijfs voering te geraken, en daarnaast, niet min der, een verdere ontwikkeling van de winst bronnen van het bedrijf te verwezenlijken Naar wij vernemen worden aandeelhou ders van „Kromhout Motoren Fabriek D Goedkoop Jr. N.V." uitgenodigd tot het bij wonen van een buitengewone vergadering. Het belangrijkste punt van de agenda is het benoemen van een nieuwe directeur De enige overgebleven directeur van de vennootschap, ir. J. C. Goedkoop heeft be sloten per 31 januari zijn functie neer te leggen. Houders van prioriteitsaandelen stellen voor om ir. Th. van der Plas, thans werkzaam bij Van Berkei's Patent, tot nieuwe directeur te benoemen. ANTWERPEN (AP) De in Brussel wo nende Nederlander Meindert van der Werft is door een Antwerpse rechtbank vrijgesproken en twee Belgen, beiden uit Antwerpen, werden respectievelijk tot /drie en één jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens zwendel met de compensatiefond sen voor de aankoop van schroot in de Europese Gemeenschap voor kolen en Staal (KSG). De beide Belgen moeten elk een bedrag van vijf miljoen Belgische francs (36.000 gulden) aan de KSG terug betalen. Beiden hadden als bekend geld ontvangen uit het compensatiefonds voor de aankoop van schroot op valse stukken. WOLFSBURG (AP) In verband met de staking van de havenarbeiders in de Verenigde Staten zijn de volkswagen fabrieken vandaag voor twee dagen ge sloten. De sluiting betekent een produktie- verlies van 10.000 auto's. Normaal worden 6.000 wagens per week naar de Verenigde Staten uitgevoerd. Advertentie Dank zij Togal. Helpt snel-afdoende bij griep, verkoudheid, hoofdpijn, migraine, spit, reumatiek. Met Togal in huis kunt u gelukkiger leven. Zonder zorg voor gezondheid. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. INTERNATIONALS MERENDEELS LAGER Het Damrak heeft de eerste dag van de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden. AKU opende op 434 om daarna in te zakken tot 430V2- De vorige slotkoers was 434. Gedurende de verdere beursduur trok de koers voor de rayon-aandelen weer aan tot 433. Kon. Olie opende op 160,40, circa twintig cent hoger. Philips min 1.10 op 174.50. Het geringe aanbod in dit fonds was oorzaak dat de koers daalde tot f 146.40. Unilevers lag op 143.20 circa 1.40 lager in de markt. Gedurende de verdere beursduur werd op het verlies een paar dubbeltjes ingelopen. Hoogovens zet ten de nieuwe beursweek in met een koersverlies van 5V2 punt bij een notering op 5501/2. Later werd 552 gedaan. Aan deze koersdaling is, aldus de beurs, de minder gunstige gang van zaken bij de „Dortmund Hörder", waarin Hoogovens De n.v. Nederlandse Raffinaderij van Petroleumprodukten aan de Spaarndam- seweg in Haarlem voert op het ogenblik onderhandelingen met Lobitos Oilfields Limited te Londen om te komen tot een samenwerking van beide maatschap pijen. De Nederlandse Raffinaderij van Petroleumprodukten heeft een begin ge maakt met de uitvoering van haar plan nen tot het bouwen van een nieuwe in stallatie op een terrein in het haveiy- gebied West van Amsterdam. In deze installatie zullen bijzondere aardolie- produkten vervaardigd worden, welke een uitbreiding van het assortiment be tekenen. De N.R.P. houdt zich nu ruim vijftig jaar voornamelijk bezig met de verede ling van aardolieprodukten tot vaselines en oliën voor medicinale en cosmetische toe passingen, turbineoliën en transformator olie, petroleumsulfonaten en verscheidene wassoorten. Het afzetgebied ligt voorna melijk buiten Nederland. De export om- z.ch be- r.t:» 'iff PHILADELPHIA (AP) De internatio nale voorzitter van de bond van transport arbeiders, Michael J. Quill, heeft gezegd dat 5.600 leden van deze bond vannacht om een minuut over twaalf in staking zijn ge gaan. Bijna een half miljoen bewoners van Philadelphia, de vierde stad van Amerika, zitten hierdoor zonder vervoer. De staking werd afgekondigd bij het af lopen van een tweejarig contract van de bond, en na mislukte pogingen van bur gemeester James H. -J. Tate en regerings bemiddelaars om de werkstopzetting af te wenden. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,06 —10.16, Amerikaanse dollar 3.573,61, Canadese dollar 3,29—3,34, Franse frank (100) 72,20—73,70, Belgische frank (100) 7,19—7 24, Duitse mark (100) 89,55—90,05, Zweedse kroon (100) 68,8069,80. Zwit serse frank (100) 83,05—83,55, Italiaanse lire (10 000) 57,0059,00, Deense kroon (100) 51,0552,50. Noorse kroon (100) 49,90—50,90, Oostenrijkse schilling (100) 13,92'/.—14.02'/!, Portugese escudo (100) 12,45—12,60, Spaanse peseta (100, grote coupures) 5,90—6,05) zig met de winning van ruwe aardolie, voornamelijk in Peru en Ecuador. Zij be zit in Engeland twee raffinaderijen voor de'verwerking van deze ruwe olie. Lobitos Oilfields heeft ich ook toegelegd op de vervaardiging van gespecialiseerde aard olieprodukten. Naar wij van de zijde van het Haarlem se bedrijf vernemen houdt de vestiging van de nieuwe installatie in het westelijk havengebied van Amsterdam vooralsnog niet in dat het bedrijf Haarlem zal gaan verlatep. De hoop dat het overleg over de collec tieve arbeidsovereenkomst in de grafische bedrijven gisteren zou kunnen worden af gerond, is niet bewaarheid geworden. Behalve overdag heeft men gisteren ook tot laat in de avond vergaderd, maar de partijen hebben nog geen akkoord bereikt. Werkgevers en werknemers hebben afge sproken de stand van zaken eerst intern in de eigen organisaties te bespreken, yoQrdat men weer bijeenkomt. Dit inter ne «överleg zal waarschijnlijk nog deze week plaatsvinden. Daarbij zal moeten blij kerfSof dé partijen een stap verder tot el kaar zullen komen. Volgende week dins dag wordt het overleg voortgezet. Er be staat een kans dat mén dan tot overeen stemming komt. Het „American Hotel" keert over 1962 een onveranderd interim dividend van vijf percent uit. In totaal werd over 1961 22 percent dividend uitgekeerd. HAMBURG (AP) Hjalmar Schacht, door wiens financieel genie Hitler in de dertiger jaren in staat was zijn leger te bewapenen, heeft bekendgemaakt dat hij zich uit de bankwereld zal terugtrekken. De nu 86-jarige Schacht is een partner in de tien jaar oude Duesseldorfer en Ham burger bankfirma Schacht en Co. Hij zal zich per 31 maart terugtrekken. Bekend gemaakt werd tevens, dat zijn aandeel in de firma zal worden overgenomen door de familie vari Prins Otto von Bismarck. Schacht werd tijdens het proces in Neu renberg vrijgesproken. Aagtedijk pass. 14 Goa n. Colombo. Abida te Port Au Prince v. Curasao. Achilles 15 in Panamakanaal v. Paita. Acmaea 14 300 m. z.o. New York n. Curasao. Acteon 14 170 m. z.z.w. Sokotra n. Lor. Marques. Adonis 15 te Amsterdam. Aegis 15 te La Guatra. Alcor 14 90 m. n. Finisterre n. Marseille. Algol 14 te Port Said. Alioth pass. 13 Fernando Noronha n. Las Palmas Alkes 14 te Houston Alwaki 14 140 m. n. Kp. Finisterre n. Barcelona. Ameland 14 v. New York n. Curasao. Amerskerk 14 v. Mangalore n. Aden. Amstelhoek 15 te Ne wOrleans verwacht. Amstelmeer 14 60 m. n. Finisterre n. Greenock. Amstelsluis 14 160 m. z.z.w. Ouessant n. Bremen, Amstelstad 14 240 m. n. N.W.kaap n. China. Annenkerk 14 te Suez v. Aden. Area 20 te Curacao verwacht. Archimedes 14 te Hamburg. Arendskerk 15 te Singapore verwacht. Arkeldi.ik 14 te Antwerpen. Artemis 14 te Hamburg. Atys 14 te Saltend. Baarn 15 te Rotterdam. Banggai 14 ten anker rede Guayaquil. Bengkalis 14 v. Manilla n. Hongkong. Beninkust 15 te Freetown verwacht. Bennekom 14 60 m. n.w. Oporto n. Vlgo. Blitar 14 v. Mombasa n Aden. Borneo 14 te Djibouti v. Port Swettenham. Burl S. Watson 14 60 m, w. Str. Gibr. n. P. Said. Calamares 14 te New Orleans n. Puerto Barrios. Calt. Arrtsterd. pass. 14 Kp. St. Vine. n. Pt. Said Call. Arnhem 14 135 m. n.w. Alexandr. n. R'dam. Caltex Delft 14 v. Mombasa n. Bahrein. Caltex Delfzijl pass. 14 Wight n. Barry. Caltex Eindhoven 14 140 m. o. Ras Fartak naar Rastanura. Caltex Gorinchem 14 v. Delfzijl n. Br.büttelkoog. Calt. Leiden 14 45 m. n.w. R. Al Hadd n. Kopenh. Caltex Madrid 14 20 m. n. Algiers n. Sldon. Caltex Napels 14 95 m. z.w. Kuria Murla naar Rastanura. Caltex Rotterdam pass. 15 K. Bon n. Rotterdam. Caltex The Hague 15 te Kandia. Caltex Utrecht 14 v. Tamatave n. Bahrein. Camerounkust 14 50 m. z.w. Kp. Blanco n. Dakar. Camitia 21 te Good Hope verwacht. Castor 14 te Genua. Celebes 14 160 m. o. Bahrein n. Bahrein. Charis 14 te Puerto Limon v. Matanzas. Cinulta 15 te Manchester. Cirrus (weerschip) 14 v. R'dam n. Atl. Oceaan Congokust 14 50 m. n.n.o. Tenerife n. Le Havre. Cradle of Liberty 14 275 m. n.w. Aden n. Mena. Crania 16 te Birkenhead verwacht. Dahomeykust 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Daphnis 14 210 m. w.n.w. Flores n. San Juan. Delft 13 10 0m. n.o. Cartagena n. Cartagen.a Diogenes 14 te Guayaquil n. Buena Ventura. Dorjs 14 v. Barbados n. Curacao. Eemland 14 280 m. n.n.o Fern. Noronha n. A'dam. Elizabeth Broere 14 te Bayonne. Esso Amsterdam 14 280 m. o.n.o. Aden n. Suez. Esso Rotterdam 14 125 m. n.w. Djeddah n. Suez Eos 14 v. Piraeus n. Alexandrië. Fina Nederl. 14 100 m. o.n.o. Bahrein n. Abadan Forest Hill 14 60 m. z.z.w. Ouessant n. Hamburg. Forest Town 14 150 m o. Madeira n. Bonny. Fvavizo 14 v. Ventspils n. Ornskoldsvik. Friesland SSM 15 v. Immingham n. Rotterdam. Gaasterkerk 14 v. Bremerhaven n. Hamburg. Ganymédes 14 v. Huacho n. Guayaquil. Garoet 13 v. Lorenzo Marques n. Belra. Geertje Buisman 14 v. Vlaardingen n. Genua. Geestland 14 v. St. Vincent n. Barbados. Geeststar 14 200 m. w. Landsend n. Preston. Gooiland 14 300 m. w. Finisterre n. Amsterdam. Graveland 14 180 m. z.o. Salvador n. Santos. Guineekust 14 te Sapele. Gulf Holland 14 330 m. z.o. K. Guardaful n. Suez. Gulf Swede 15 te Rotterdam. Hecuba 14 300 m. w.n.w. Azoren n. Amsterdam. Heemskerk 14 v. Mostaganem n. Marseille. Helena 14 te Kingston. Helicon 14 v. Amsterdam. 15 te Rotterdam. Hera 14 55 m. o.z.o. St. Vincent n. Antwerpen. Hermes 15 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hollands Diep 14 110 m. o.n.o. Okinawa n. Kobe. Hoogkerk 14 v. Rangoon n. Chlttagong. "ica 13 80 m. n.o. Alexandrië n. Tamatave. Isis 13 130 m. n.w. Fayal n. Fort de France. Joh. v. Oldenbarnev. 14 96 Om. o. Sydney (best.). Kaap Hoorn 14 v. Philadelphia n. Curacao. Kalydon 14 v. Curacao n. Puerto Miranda. Kara 14 550 m. n.o. Belem n. Buenos Aires. Karakorum 14 680 m. o.z.o. Bombay n. Bombay. Karimata 13 et Bremerhaven. Katelysia 16 te Baltimore verwacht. Katendrecht 14 v. Suez n. Das eiland. Katsedijk 15 te Coatzacoalcos. Katwijk 15 te Yawata. Kelletia 14 v. Kalmar n. Rotterdam. Kenia 15 v. Rotterdam n. Londen. Kermia 14 te Frederiela. Kieldrecht 15 te Koper. Kinderdijk 14 v. Hamburg n. Bremerhaven. Kloosterdijk 14 550 m z.o. K. Race n. Vera Cruz. Koningswaard 14 530 m. o.n.o. Aden n. B. Mashur. Kopionella 14 700 m. w.n.w. Kaap Palmas naar Takoradi. Koratia 14 v. Curacao n. Providence. Koienia 15 te Maracaibo verwacht. Korovina 17 te Trinidad verwacht. Kosicia 14 380 m. n. o.Rio d eJaneiro n. Curacao. Kossntatella 14 te Ardrossan v. Belfast. Kreeft 14 te Vigo v. Rotterdam. Kreon 14 te Nickerie. Kylix 15 te Cabimas. Laga 13 v. Fowey n. Genua. Langkoeas 14 75 m. n.o. Alexandrië n. Pt, Said. Leersum 14 63 m. n.n.o. Socotra n. Kandia. Liberty Bell 15 25 m. o Aden n. Mena. Lombok 14 v. Port Said n. Lissabon. Loosdrecht 13 v. Calcutta n. Chittagong. Lycaon 14 te Swansea. Maasdam 14 te Rotterdam. Maaskerk 14 te Kuwait. Maaslloyd 14 160 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Marathon 14 v Hamburg n. Rotterdam. Mariekerk 15 te Aden Marnelloyd 14 v. Rotterdam n. Le Havre. Mataram 14 300 m. z.z.o. Saigon n. Bangkok. Medon 15 v. Amsterdam n. Antwerpen. Meerdrecht 14 360 m. o. Durban n. Singapore. Meliskerk 14 85 m. o.n.o. Aden n. Port Sudan. Memnon 14 te Grenada n, St. George. Mentor 13 v. Petit Goave n. Amsterdam. Merseylloyd 14 te Antwerpen. Montferland 14 500 m. z.z.w. K.Verd. ell. n. A dam. Moordrecht 14 150 m. o Kp. Hatteras n. Curacao Muiderkerk 14 v. Port Sudan n. Suez. Mijdrecht 15 te Crtsiobal. Naess Commander 14 140 m. z.z.o. Suez n. L end Naess Lion 14 114 m. n.w. Alexandrië n. Napels. Neder-Rijn 14 450 m. w. Minicoy n. Singapore. Neder-Weser 14 50 m. z. Socotra n. Aden. Nijkerk 15 te Genua. Oldekerk 14 90 m. n.w. Port Said n. Catania. Ommenkerk pass 14 Kp. Finist. n. Duinkerken. Ondina 14 270 m. o. Ceylon n. Kawasaki. Onoba 14 150 m. o. Gibraltar n. Tranmere. Oostkcrk 14 te Antwerpen. Ootmarsum 14 900 m. z.w. Azoren n. Lorlent. Oranjefont. 14 270 m. z.z w. K. Palmas n. Kaapst. Oranje Nassau 15 te Trinidad. Osiris 14 v. Georgetown n. Orinoco-rivier. Ouwerkerk 14 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Overijsel 14 28 m. n.w. K. Guardafui n. Fremantle. Palamedes 14 v. Rotterdam n. Bremen. Papendrecht pass 14 Kp. De Gata n.. Nadendal. Parkhaven 15 te Buenos Aires. Parthenon 15 te Amsterdam. Pendrecht 14 v. New York n. El Palito. Peperkust 14 60 m. n.o. Ouessant n. Dakar. P. G Thulin 14 90 m. z.w. Trujlllo n. Balboa. Philidora 15 ln Suezkan. verw. n. Mena Al Ahm Philine 14 50 m. z. Ras Al Hadd n. Le Havre. Philippia 15 te Suez. Poseidon 14 10 m. z.w. Wight n. Guanta. Prins Alexander 14 200 m. w. Malta n. Tel Aviv Prins Casimir 15 v. Mersin n. Rotterdam. Prins Frederik Hendrik 14 v. Ceuta n. Valencia. Prins Johan Willem Friso 14 t.h. Bone n. Antw. Prins Maurits 14 te Le Havre. Prins der Nederlanden 14 360 m. n.o. Flores naar Barbados. Prins Willem V 14 te Antwerpen. Purmerend 14 70 m. w. Guadeloupe n. Heysham. Pvgmalion 13 v. Mersin n. Napels. Riouw 14 v. Beira n. Mtwara. Rotte 14 te Vancouver v. Balboa. Rotterdam 15 te Kingston. Rotti 14 v. Port Moresby n. Rabaul. Rijnkerk pass, 14 Dover n. Hamburg. Sabang 15 te Rangoon verwacht. Saloum 12 v. Dakar n. Duinkerken. Sarpedon 15 te Carupano. Senegalkust 15 te Lagos. Sepia 14 370 m. w. Cochin n. Singapore. Serooskerk 14 te Antwerpen. Siaoe 16 te Melbourne verwacht Sinon 14 900 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Situla 14 120 m. O. Salvador n. Charleston. Slamat 14 570 m. w. Minicoy n. Djibouti. Soestdijk 15 te Boston. Stad Amsterdam 14 3 m. n.w. Casquets n. Emden. Stad Delft 14 250 m. z.w. Kp. Verd. eil. n. R'dam. Stad Kampen 14 60 m. w.z.w. Majorca n. Savona Stad Maastricht 14 70 Om. z.o. Norfolk n. Hamp- tonroads. Stad Rotterdam 13 v. Catania. Statue of Liberty pass. 14 Tunis n. Mena. Steenwijk 14 95 m. n.w. Lissabon n. Dakar. Stentor 15 te Barranquilla. Steven 14 v. Amsterdam, 15 te Rotterdam. Straat Cumberland 14 v. Tanga n. Kaapstad Straat van Diemen 15 Kob everwacht. Straat Magelhaen 15 te Santos. Straat Mozambique 14 320 m. z.w. Port De Galle naar Singapore. Straat Soenda 14 v. Freetown n. Monrovia. Straat Torres 14 v. Nagoya n. Kobe. Streefkerk 14 240 m. w Sabang n. Aden. Tacana 14 te Salaverry. Tahama 14 te Hamburg. Tamara 14 155 m n. Bonaire n. Landsend. Tamo 15 te Rio de Janeiro. Tegelberg 15 te Durban. Themis 14 v. Rotterdam, 15 te Amsterdam. Tjipanas 14 te Recife. Tjimanuk 14 420 m. z. K. Leeuwin n. Melbourne Togokust 15 v. Antwerpen n. Amsterdam. Triton 15 te Amsterdam Tweelingen 15 te Monrovia. Van der Hagen 14 v. Timaru n. Dunedin. Van Heemskerck 14 v. Hongkong n. Kobe Van Linschoten 14 300 m. z. Ceylon n. Singapore Van Noort 14 380 m. o.n.o. P. Darwin n. Latouka Van Waerwijck 15 te Takoradi Vasum 16 te Puerto La Cruz verwacht. Viana 16 te Mena Al Ahmadl verwacht. Videna 15 te Martinez (San Francisco) verwacht Vitrea pass 14 Ras Fartak n. Mena A1 Ahmad! Vivipara 16 in Suezkanaal verwacht n. Gibraltar Vlist 14 v. Slnt Vincent n. Boston. Waardrecht pass. 14 Algiers n. Port Said. Waibalong 14 295 m. z. Muscat n. Muscat. Waingapoe 14 te Triëst. W. Alt. Jones 14 11 m. n o. Muscat n. Rastanura Waterland 14 50 m. z. Recife n. Montevideo. Waterman 14 60 m. n.w. K. Finisterre n. Sydney Westzaan 14 50 m z.o. Kp. Canaveral n. N. York Willem Ruys 14 5 5m z.z.w. Aden n. Colombo Willemstad 14 te Paramaribo v. Port of Spain. Wltmarsum 14 te Antwerpen. Wonosari 14 40 m. z.w. Ouessant n. Kaapstad. Wonosobo 14 90 m w.n w. Hodeida n. Djibouti. Zaankerk 14 70 m. n w. Daedalus n Port said. Zafra 14 ten anker Lavera. Zaria 14 9 m. z.o Ras Al Madraka n. Suez. Zuiderkerk 14 v Adelaide n. Melbourne. KLEINE VAART Adine 14 35 m. n.o. Cherbourg n. Antwerpen. Alcetas 13 120 m. z.z.w. Ouessant n. Gibraltar Anna Broere ttzPM:(an 55vjT. cmfwy vgbkq cm Appingedam 12 v. Le Havre n. Lissabon. Arnoudspolder 14 dwars Oporto n. Lissabon. Atlas 13 v. Aarhus n. Amsterdam. Audacia 14 te Westonpolnt verwacht. Berkhout 14 10 m. z Oland n. Shoreham. Bloemgracht pass. 14 ET-14 v, Hamina n. A'dam Boezemsingel 14 v Poole n Santander. Cheetah 14 20 m. z. Finisterre n. Antwerpen. Corn. Broere 14 30 m. z.w. Casquets n.Thameshav. David pass. 14 Noordhinder n. Nantes n. R'dam Diligentia 14 te Shoreham. Draco 14 dwars Wight n. Amsterdam. Driebergen 14 te Ipswich. Elislsabeth Broere 14 dw. Wight n. Cork. Elsa pass. 14 Kp. Espichel n. Fedala. Fiducla-2 14 30 m. W. Cromer n. Maassluis. Flevo 14 20 m. z.o. Malaga n. Cadiz. Flores 14 v. Barry n. Rochefort. Gaasterland verm. 15 v. Rotterdam n. Goole Hoogland pass. 14 Holtenau n. Sunderland. SLEEP VAART Humber pas-. 12 VUssingen r:. zee. Oostzee 11 v. Amsterdam n. Spliet met Westland Utrecht 12 op 200 m. z Seillys Naftilos (Griek) vastgemaik* n. Brest. grote belangen hebben, niet vréémd. Aandelen KLM werden praktisch on veranderd op t 54 geadviseerd. Vrijdag werd in deze aandelen nog voor nominaal f 194.700 omgezet. Gisteren was de omzet in deze hoek belangrijk geringer. Boom-Ruygrok van 171 op 17OV2; Spaar- nestad van 786 op 780 en Van Waveren van 118 1 op 117 1. VERHANDELDE FONDSEN 14 jan. 11 jan. Totaal 444 470 Hoger 180(40,5»/») 218 (46,4»/o) Lager 175 (39,4%) 152 (32,3%) Gelijk 89 (20,l»/«) ^100 (21,3%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U434—436Vj gl Kon. Olie160,40 gb-161,3C Philips 146,70—148 Unilever 143,50—144,50 Hoogovens VOORBEURS VAN GISTEREN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U431 gb—435 432 Kon Olie159,90—160,30 159,90 Philips 146 gb147 146,20 Unilever 142,80143,20 Hoogovens 550 gb552 Vorige slotkoers A'dam Rubber. 105% H.V.A 126V* 433 144,20 Hoogovens 549 V* Philips Gem. Bez. 146,35 f 143,15 Dordtsche Petr. 7281/2 K. Ned. Petr. Mij. 160,30 Holl. Am. Lijn II6V2 K.L.M. 53,90 K.N.S.M 138% Ned Stoomv. Mij. 131 Ommeren, Phs. v. 244 Scheepv. Un. Ned. 127% 192,50 110,50 214,— Unitas 502,— Ver. Bezit v. 1894 127,- Amsterd. Bank 396 Ned. Handel Mij. 379V2 Rotterd. Bank 398 Twentsche Bank. 336'/2 Albert Heijn 590 Amstel Brouwerij 437 Berkel's Patent 197 Bols 910 Bührmann Papier 758 Fokker 42U/2 Ford 923 Gelder Kon. Pap. 257 Gist Spir.f. Kon. 365 Van der Heem 300 Heinekens Bier 475 Hoogenbosch Sch. 271 ïndola 472 Kon Zout-Ketjen 749 Miiller Nat. Bezit 323 Ned. Kabelfabr. 470 Philips Pref. f 55,80 Stokvis 179 Th» nassen Dr. 715 Ver. Machinefabr 193% 36OV2 Wilton Fijenoord 287V2 Zwanenbërg-Org. 888 Billiton Mij. II 484V2 Aluminium Ltd.. 23 V2 American Motors 18%, Anaconda 457/,6 Bethlehem Steel. 31% Cities Service.... 56% Genera] Motors.. 59% Kennecntt Cooper 70% Republic Steel 38% Shell Oil 35% U.S. Steel 47% Gedane noteringen. 'Verstrekt door de Amsterdamsehe Bank) WALL STREET: Lichte koersstijging De door president Kennedy aangekon digde belastingverlaging was gisteren maar in beperkte mate van invloed op het kóersbeloop in Wall Street. Na een ver deelde opening liepert de koersen in hét eerstê uur verder ód. Verdere verbeterin gen kwamen voor tor het laatste uur, toen winstnemingen grotere stijgingen afrem den. De meeste winsten liepen van een paar cent tot ongeveer drie dollar. Sommi gen zelfs vier dollar Hoger waren onder meer auto-, staal- en chemische waarden. Verdeeld waren olies, spoorweg- en ruim tevaartaandelen. De omzet beliep 5 miljoen shares tegen 4.410.000 shares vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 675.74 (+4.14), spoorwegen 148.31 0.37) en openbare nutsbedrijven 133.63 (+0.24). De AKU-fabriek 'n Steenbergen (band en koordgarens) zal nog dit jaar worden uitgebreid, omdat de vraag naar de pro dukten toeneemt. De fabriek beslaat thans een oppervlakte van 10.000 m2 en geeft werk aan 280 mensen. De uitbreiding van het fabriekscomplex zal 6600 m2 in beslag nemen. Ook het aantal personeelsleden zal groter worden, doch men kan van de zijde van de AKU op dit moment nog niet mee delen hoeveel nieuwe arbeidsplaatsen er zullen ontstaan. Men hoopt dat het nieuwe deel van de fabriek nog dit jaar gereed zal zijn. De provinciale staten van Limburg heb ben een motie aangenomen over het ener giebeleid naar aanleiding van de moei lijkheden bij de Zuidlimburgse kolenmij nen. Deze zal ter kennis worden gebracht van de regering, de Eerste en Tweede Kamer en de mijnindustrieraad. Gesteld wordt dat de huidige ongunsti ge ontwikkeling alleen kan worden ge stuit door een beleid dat de toekomst mogelijkheden van de werkers in do ko lenmijnen in een bepaalde omvang ~aran- deert. Ook moet bet werk aantrekkelijk blijven voor goed geschoolde jonge ar beidskrachten.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11