Donderdag geen Elfstedentocht, maar wellicht wel deze week Donner na imponerende zege op Stahlberg alleen aan top Herenteam van OVRA leed een kleine nederlaag tegen SES Wereldkampioene op Schiphol Elfmerentocht' gaat woensdag WEL door Investering Traditie gaf de doorslag Halfweeg verloor onverwacht Grootmeestergroep Hoogovenschaaktoernoói Parma niet verder dan remise tegen de Belg O'Kelly Ook dames aan de verkeerde kant van de score Witte muizen zijn nog geen paarden Organisatie van de invalidensport komt op gang Vier Feijenoorders bij de centrale training Feijenoord krijgt 2000 kaarten Speler mag 20 jaar niet voetballen Grote Australische zege op Engeland Film over testserie komt in Haarlem DINSDAG 15 JANUARI 1963 13 HM mmm mm K» H s. - - Hoop v. JA Mi v Doorwerken Twee te veel Voetbal Vasas nu beter op dreef "te 5»' i - ®4W, r: - De slechte toestand van het ijs en de niet bijzonder gunstige weerberichten voor de eerstkomende dagen hebben het be stuur van de Friese Elf Stedenvereniging doen besluiten om de voorlopig op don derdag vastgestelde monstertocht over 200 km langs de Friese steden niet te la ten doorgaan, hoewel door spontane me dewerking van de Friese bevolking maan dag ruim 80 percent van de route sneeuw vrij is gekomen met behulp van auto, tractor, bulldozer, en natuurlijk met het meest geëigende apparaat, de schep. Dat die sneeuwruimerij overigens ook niet van een leien dakje is gegaan, werd in de gemeente Het Bildt duidelijk. Daar zakte de tractor van de voorzitter van de Friese Elf Stedenvereniging, de heer J. L. Hoogland, door het ijs, waarmede met een werd aangetoond dat de conditie van het ijs nog lang niet overal even goed is. Wanneer de Elfstedentocht nu wei zal doorgaan, is niet duidelijk. Op de na afloop van de bestuursvergadering gehouden pers conferentie liet voorzitter Jan Louwes Hoogland zich daar niet uitdrukkelijk over uit. Hij hoopte dat het nog deze week het geval zou kunnen zijn, maar gezien de berichten wordt ook dat al zeer twijfel achtig. De diverse rayonhoofden in de provincie brachten over het algemeen niet al te gunstige uitslagen. Vanavond komt het bestuur echter opnieuw bijeen, maar of er dan een beslissing valt, staat nog zeer te bezien. De definitieve uitspraak kan naar onze pnening niet voor woens dagavond worden verwacht. Dit mede. doordat woensdag de Elfstedentocht zal plaatsvinden, waardoor men een nog beter inzicht in de ijstoestand zal kunnen krijgen. De hoop leeft echter bij het bestuur om zaterdag langs de 200 km lange route te kunnen laten schaatsen, maar dan dient het toch nog wel enkele dagen en nach ten stevig te vriezen. Enkele graden vorst zetten in dit geval zeker geen zoden aan de dijk. Vooral in de omgeving van Bart- lehiem zal het ijs nog flink moeten aan sterken, want daar bedraagt de dikte nog geen 10 cm. Ook in Luts, waar langs de rijders moeten gaan om van Sloten Sta veren te bereiken, is het ijs nog volstrekt onbetrouwbaar, terwijl de finish in Leeu warden helemaal een vraagteken is en blijft, want ondanks de damwanden, die op verschillende plaatsen in de Friese hoofdstad zijn geplaatst, ligt daar nog steeds geen ijs en een Elfstedentocht zon der finish achter de Prinsetuin is vrij wel ondenkbaar. Er zijn echter daarvoor wel enkele noodoplossingen en daarbij wordt gedacht aan de Bonkevaart. een watertje dat langs de Groningerstraatweg loopt en vrij dicht De ijsweg'encentrales maken in op dracht van de Elfstedencommissie de hele route schoon en elke kilometer vegen kost vijftig gulden. De commissie heeft, dus alleen al voor deze taak een bedrag van ongeveer 10.000 moeten in vesteren. Des te groter mag de bewon dering zijn voor het besluit om de tocht nog niet op donderdag te laten door gaan. Het is immers niet onmogelijk, dat het in de loop van deze week zo hard gaat dooien, dat de Elfstedentocht voor deze vorstperiode geheel afge schreven moet worden. En dan is de commissie die 10.000 gulden kwijt. Maar de veiligheid van de deelnemers preva leert. Daarom streeft men er ook naar de baan over de gehele route op zijn minst op een breedte van twee meter te brengen. Men zal zelfs niet van start gaan, vooraleer het eerste stuk van Leeuwarden tot Sneek vier meter breed is. Zo vlak na de start immers is het 'edrang het grootst en bovendien is het dan rfog donker. •r «MK .te. bij Leeuwarden in de Dokkumer Ee uit komt. Een andere oplossing zou nog zijn de Grote Wielen, maar die liggen ruim 5 km. buiten Leeuwarden en dat is gezien de grote historie van de Elfstedentochten toch echt wel te ver uit de buurt. Als het weer in de komende dagen wat wil meewerken, flan behoeft er in dit geval van uitstel geen afstel te komen en mis schien is het dan zelfs nog wel mogelijk om de kwaliteit van het grotendeels bar slechte ijs nog iets op te knappen. Dan zal echter de Friese bevolking die zich maandag weer van 'n uitstekende kant heeft laten zien, opnieuw de handen uit de mouwen dienen te steken en de oproep om hulp, die zaterdag tot de Friezen werd gericht, blijft dan ook onverminderd van kracht, al zou het alleen maar zijn om de tientallen buitenlanders die de grootste ijsmarathon ter wereld willen meemaken daartoe in de gelegenheid te 'stellen. Het b'ijft echter zeker dat, mocht de tocht aan het einde van dé Week door gaan, het beslist niet een eenvoud'ge op gave zal zijn om de ruim 200 kilometer met succes af te leggen. Want het ijs is slecht en zal slecht blijven, ondanks alle mogelijke middelen die men in het werk zal willen stellen om dekwaliteit te verbeteren. Voorlopig echter kunnen de mensen die alle hotelaccommodatie in Leeuwarden tot de laatste plaats al heb- <4 wdïï-i SSfcSi De Friezen zijn met man en macht aan het werk om de sloten en vaarten vrij van sneeuw te maken. Ze maken daar bij gebruik van nagenoeg alle voor werpen waarmee men sneeuw kan verplaatsen. En iedereen die maar mee 1 <n helpen, helpt mee, want de Elf stedentocht is een traditie en een tra ditie moet als het maar enigszins mogelijk is gehandhaafd worden ben besproken nog wel enige dagen uit de Friese hoofdstad wegblijven of zij moe ten tijdelijk hun onderkomen in Sngek of omgeving gaan zoeken, want de Elfmeren- tocht gaat in ieder geval wel door. Toen dat bericht maandagavond om on geveer half tien door het hoofdkwartier van het Elfstedencomité circuleerde, was het voor de tientallen daar wachtende journalisten a1 een voldongen feit, dat de Elfstedentocht in elk geval niet op don derdag zou worden gehouden. Men ziet de Elfmerentocht immers nog altijd als een generale repetitie van de Elfsteden tocht? En twee van zulke tochten achter elkaar is beslist teveel van het goede vooral onder de omstandigheden waaron der deze dagen gereden zal moeten wor den. Het overgrote deel van de Friezen blijft echter vol goede moed en hoopt dat de elfde Elfstedentocht in ieder geval in deze winter zal kunnen worden gehouden. De traditie heeft het tenslotte van de ambtenarij gewonnen. De Vereniging De Friese Elf Steden heeft een dringend beroep gedaan op de Friese bevolking om te helpen de banen sneeuwvrij te maken voor de Elfstedentocht en spon taan is daarop gereageerd. Ook in Har- lingen, waar de politie met geluidswa gens door de stad trok om de bevol king aan te sporen toch vooral te hel pen en zich maandag om tien uur in de schouwburg te melden. Er kwamen zeer velen. Ook van hen, die door de winter gedwongen in de wachtgeldrege ling lopen. Van hun kant werd over be taling niet gerept. Evenals bij anderen drong ook hun Friese hart om te hel pen. Toen echter kwam de kink in de kabel. Een vertegenwoordiger van het Ge meenschappelijk Administratie Kantoor (GAK), dat dergelijke zaken regelt, ver telde de werklozen dat zij, indien zij holpen, dit op hun kaart moesten mel den en dat dan een dag gekort zou worden op de uitkering. Iedereen was stomverbaasd en men liet het er na tuurlijk niet bij zitten. Het centraal kan toor in Leeuwarden werd gebeld en hier kreeg men de mededeling dat de vertegenwoordiger juist had gehandeld, maar dat men zich onmiddellijk met Amsterdam in verbinding zou stellen. Op dit kantoor vond men daarna de oplossing. Omwille ,van de traditie van de Elfstedentocht mocht worden gehol pen zonder dat er gekort zal worden. Marinus Pronk heeft vrij onverwacht beslag gelegd op de overwinning in de langebaanwedstrijd, die maandag in Wer- vershoef werd gehouden. Hij versloeg zijn sterker geachte rivaal Jan Halfweeg. die zich op het zachte ijs niet naar behoren bleek te kunnen verweren. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Pronk (Warmenhuizen) 52.4 sec.; 2. Halfweeg (Wieringen) 53.7 sec.; 3. Nijboer (Medem- blik) 55.2 sec. 1500 m: 1. Pronk 2.48.1; 2. Halfweeg 2.49.4 3. Modder (Warmenhuizen) 3.00.4. 3000 m: 1. Halfweeg 5.59.8; 2. Pronk 6.01.3 3. Dekker (Bovenkarspel) 6.03.3. Algemeen klassement: 1. Pronk 168.650; 2. Halfweeg 170.134; 3. Van der Heijden (Julianadorp) 178.067. Bij de dames luidt het eindklassement: 1. Tini Wittink (Groningen) 202.117; 2. Tini Hanstra (Amsterdam) 205.583; 3. H. Heddes (Wervershoof) 212.633 De schaatsenrijders uit Haarsteeg (Lang straat) hebben de boventoon gevoerd in het maandag in Breda gehouden geweste lijke langebaankampioenschap van Noord- Brabant. Zij bezetten drie van de eerste vier plaatsen en in hun midden hadden zij ook de kampioen Wim van Heijst. Met de bekende langeafstandrijder Anton Ver hoeven uit Dussen kon slpchfs de prof- wielren'rter Bas Maliepaard zich met hen meten. Maliepaard, die de bpste tijd maak te op de 1500 m (2.42.9) en o'p een na de snelste was op de 500 m (50.4 sec.), reed echter buiten mededinging mee. Zijn tijd op de 5000 m bedroeg 9.53.7, waarmee hij vierdê zou zijn geworden. Eindklassement: 1 en kampioen van Noord-Brabant Van Heijst 163.590 p., 2. Van Heeswijk 163.817 p., 3. Verhoeven 165.540 p.. 4. Van der Aa 168.447 p„ 5. Ver hees 168.457 p. Donner leidt met de prachtige score van 5 uit 6. Dat is wel het belangrijkste feit na de zesde ronde van de grootmeester- groep in het Hoogoventoernooi. De Neder landse kampioen, H. L. Tan, en onze kan didaat-meester, C. B. van den Berg zijn verder op weg naaar een meesterresultaat, dat z(j verkrijgen, wanneer zjj 6V2 punt behalen. Donners zege op Stahlberg was alleszins imponerend. In een Franse partij verwierf hij vrij spoedig overwicht om daarna, met het paard op e6, een pion uit het hart van de zwarte stelling te slaan. Van dat mo ment af vocht de Zweedse crack voor een verloren zaak, hoe ingenieus hjj overigens nog tegenspel trachtte te verkrijgen. Tan en Langeweg kwamen via een oud-Indiër op de 27ste zet remise overeen. De stel ling was vrjj gecompliceerd, toen een her haling van zetten tot puntenverdeling leidde. Grote aandacht genoten Robatsch en Pilnik. Reeds in de openingsfase van de Siciliaanse partij toonde wit zich zeer ac tief en in het mid denspel kwam Ro batsch' spel tot vol le ontplooiing. Op knappe wijze leidde de Oostenrijker een koningsaanval in, die terwijl zwart in hevige tijdnood verkeerde een matslot te zien gaf. Van den Berg speelde een sterke partij tegen Trifo- novic, die de partij Spaans opzette. Reeds op de twintigste zet had onze landgenoot een pion veroverd, doch hij moest een stelling aanvaarden, die technisch hoge eisen stelde. Er kwam tenslotte een vier- toren-eindspel op het bord met een plus pion voor wit. Het is echter de vraag, of er voor Van den Berg winst is te bereiken. Over de remisepartijen is weinig inte ressants te vertellen. Opmerkelijk was, dat Bronstein hoewel hij tegen Gereben enig overwicht had voor het afbreken niet verder wist te komen. De hangpartij Van ScheltingaMatanovic is een toren eindspel, waarin onze landgenoot voor re mise moet vechten. De uitslagen van de zesde ronde in Be verwijk luiden: Tan (Ind.)Langeweg (Ned.) remise. Ivkov (Joegosl.)Averbach (Rusland) remise, Pirc (Joegosl.)Milic (Joegosl.) remise; O'Kelly (Belg.)Parma (Joegosl.) remise, O.Kelly (Belg.)Parma (Joegosl.) remise, Donner (Ned.)Stahl berg (Zweden) 10; Bronstein (Rusl.) Gereben (Israel) afgebr., Van den Berg (Ned.)Trifunovic (Joegosl.) afgebr., Ro batsch (Oost.)—Pilnik (Arg.) 1—0; Van Scheltinga (Ned.)—Matanovic (Joegosl.) af gebr. De stand luidt nu: 1. Dohner 5 pnt., 2. Parma 4l/2 pnt., 3. Tan 4 pnt., 4.-5.-6. Ro batsch, Stahlberg en O'Kelly allen 3V2 pnt., 7.-8.-9. Van den Berg, Matanovic en Ivkov allen 3 pnt en 1 afgebr., 10. Averbach 3 pnt., 11. en 12. Trifunovic en Bronstein beiden 2V2 pnt en 1 afgebr., 13. Pilnik 2>/2 pnt., 14. Pirc 2 pnt., 15. Milic iy2 pnt en 1 afgebr., 16. Langeweg 1V2 pnt:, 17. Van Scheltinga 1 punt en 1 afgebr., 18. Gere ben V2 pnt en 1 afgebr. Ietwat verlegen glimlachend is maan dagmiddag Ruslands nieuwste schaak- wonder, de 21-jarige Nona Gaprindasj- vili, dochter van een onderwijzer uit Tbilisi in de provincie Georgië, uit Moskou op Schiphol aangekomen. Sinds de afgelopen herfst is ze wereldkam pioene schaken. Als grootste favoriete voor de titel komt ze in ons land deel nemen aan het Hoogoventoernooi. Zij werd op Schiphol verwelkomd door de heer P. A. Veldheer. Anderhalf jaar geleden won Nona in Joegoslavië het grote internationale damestoernooi en verwierf daarmee het recht in een tweekamp uit te komen tegen de toenmalige wereldkampioene Elisabeth Bykova. De laatste ging met liefst 92 roemloos ten onder. De volleyballers van OVRA hebben de afgelopen dagen voor twee verrassende uitslagen gezorgd. In Egmond werd tegen het sterke Rapide een zeer verdienstelijk gelijkspel geboekt (15-10, 13-15, 16-14 en 10-15), maar gisteravond stelden Leyen c.s. in het Krelagehuis in Haarlem teleur door de volle winst aan het Zaanse SES te laten. Ook de dames van OVRA kwa men zowel zaterdag als gisteravond in het veld. In Alkmaar werd met 15-8, 4-15, 15-8 en 15-8) van de reserves van Octopus ver loren en gisteren had het Zaanse Molen wiek betrekkelijk weinig moeite om beide winstpunten mee naar huis te nemen. De dames van HBC ontvingen in Heemstede het Enkhuizense Madjoe, dat in ruim 20 minuten met 15-11, 15-2 en 15-8 werd ge klopt. De OVRA-heren begonnen de ontmoe ting tegen SES uitstekend en bouwden in de eerste set in een hoog tempo een flinke voorsprong op (10-3). Toch geicven wij, dat juist dit tempo de thuisclub parten speelde. Het leidde tot overhaaste en daardoor mislukte services en tot onbe suisde aanvallen en het bracht de jongere Zaandammers zeker niet van hun stuk. De OVRA-voorsprong in ier eerste set werd volledig genivelleerd en met 12-15 legden de gasten beslag op deze set. In de tweede set persisteerde OVRA bij het tempo-wapen, dat ook nu als een boeme rang werkte (6-15). Pas in de derde set ging de thuisclub met meer overleg te werk en in deze set gaven goede smashes van Leyen, Beidschat, van den Dool en Geus dan ook de doorslag. In de vierde set speelden de zenuwen een grote rol en die bleken aan Zaanse zijde het sterkst. Juist op de beslissende momenten faalden de OVRA-spelers en met 12-15 werd het constantere spel van SES met de volle winst beloond. De ontmoeting tussen de dames van OVRA en Molenwiek leverde alleen in de derde set wat spanning op. De Haarlemse club moest het initiatief vrijwel voortdu rend aan de Zaansen laten, die vooral in mej. Reyling een kracht van betekenis bleken te bezitten (7-15. 4-15 en 12-15 Voor de eerste klasse van de Afdeling werd gisteren slechts één wedstrijd ge speeld. De reserves van OVRA boden die van HVSv goede tegenstand, maar moesten toch met een 15-7, 15-8. 13-15 en 15-11 nederlaag genoegen nemen. In Heemstede boekte HBC een 3-1 zege op Gios,\ zodat de stand aan de kop van de eerste klasse heren geen wijziging onderging Bij de dames verspeelde OSS andermaal een punt. Nu kwam het team van Els Bos in Zandvoort niet verder aan een gelijk spel tegen De Blinkert 2. De uitslagen: dames: OVRA-Molenwiek 0-3; OSS-De Blinkert 2 2-2; HBC 2-Velox 2-2; HBC-Madjoe 3-0; De Blinkert 3-die Raeckse 3 0-3; Alliance '22-HBC 3 3-0; die Raeckse 5-Alliance '22 3 2-2; OVRA 2- DSS 1-3; FES 2-JBS 2 3-0; HVS 2-PSVH 2 2-2. Heren: OVRA-SES 1-3; HVS 2-OVRA 2 3-1; HBC-Gios 3-1; OSS 2-PWN 3 0-3; OVRA 3-WIK 2 3-1; Gios 3-die Raeckse 4 3-0; PSCB-PWN 0-3; Rapiditas-die Raeck se 3 3-0; Alliance '22 2-OVRA 5 3-1; HSVC^ Triumph 3-0; Alliance '22-OVRA 4 3-0' Het programma voor woensdagavond luidt: Dames Hoofdklasse: die Raeckse-REVA (9.15 uur). Overgangsklasse: die Raeckse 2-Octopus 2 (9 uur). Ie klasse: De Blin- kert-Velox (7 uur). 'Ae, 3e en 4e klasse: Velox 2-Alliance '22 2. Ónze Gezellen 2- Set Up 2. JBS-Vesmia 2. PWN-Gios 2. HBC 5-Alliance '22 4. HSVC-Topscore 2. Alliance '22 5-Triumph. Heren Hoofdklasse: HVS-Voorburg (8 uur). Overgangsklasse: die Raeckse-TOG (8 uur). Alliance-Smash (9 uur). 2e en 3e klasse' Set Up-PSVH. De Blinaert 2-Set Up 2. Topscore-CIOS 2. HVS 4-PWN 3. WIK 3-Energie 2. Velox-Fes. Energie- DSS. Een bookmaker uit Doncaster, die blijk baar om geld verlegen zat nu koude en sneeuw de paardenrennen onmogelijk maken in Engeland, kwam de vorige week op het idee wedrennen met mui zen te organiseren. Zo gezegd, zo ge daan. Hij kocht witte muizen, zette „jockeys" op hun ruggen en liet de dier tjes op een tafel draven naar een eind paal, die bestond uit ,een stuk kaas. Maar hij had buiten de waard gerekend. Het geval was namelijk ter ore gekomen van de altijd waakzame RSPCA de Britse dierenbescherming, die onmiddel lijk ingreep. De wedrennen moesten wor den stopgezet op grond van de overwe ging dat de muizen hierdoor aan onno dig lijden blootgesteld zouden kunnen worden. Dezer dagen had in Utrecht de tweede bondssportraadvergadering Maats van de Nederlandse Invaliden Sportbond. In zijn openingswoord zei de voorzitter de heer Westerhoff, ondermeer, dat de organisatie van de invalidensport in Nederland thans goed op gang begint te komen. De NIS heeft aansluiting bij de Nederlandse Sport Federatie gekregen en beschikt nu in Wassenaar ook over een eigen Bondsbu reau. Een medische raad is ingesteld om de medische aspecten van de sportbeoefening door invaliden te bezien. De financiële po sitie van de bond is nu zodanig dat een uitgebreid subsidie is ingesteld In 1963 zullen kadervorming en opleiding voor trainers ter hand worden genomen, aldus de heer Westerhoff. De vergadering benoemde een landelij ke commissies voor volleybal en zwem men. Tevens werden enige richtlijnen be paald voor de structuur van de bond. De voorzitter deelde in zijn slotwoord nog mede, dat de bond reeds uitgebreide con tacten heeft met buitenlandse invaliden- sportorganisaties. Bondscoach Elek Schwartz heeft voorlo pig vjjftien spelers aangewezen voor de centrale trainingen van het Nederlands elftal. Vier Feijenoorders maken deel uit van deze groep. Opvallend is dat Eddy Pieters Graafland niet is uitgenodigd. Van de spelers en reserves die werden aangewezen voor de laatste interland NederlandZwitserland op 11 november in Amsterdam gespeeld ontbreken in deze voorlopige selectie-groep voorts Prins (Ajax), Clavan (ADO), Doesburg (Sparta), Petterson (Blauw Wit) en Bosselaar (Spar ta). Aangezien Schwartz door de weersom standigheden niet in staat geweest is alle mogelijke kandidaten voor het Nederlands elftal in actie te zien, is het lang niet uit gesloten dat zodra de omstandigheden ver anderen nog enkele spelers zullen worden geselecteerd. De vijftien uitgenodigde spelers zijn: Van der Merwe (NAC), Lagarde (En schede), Haak (ADO). Ouderland (Ajax), Veldhoen (Feijenoord). Van Wissen (PSV), Muller (Ajax), Villerius (ADO), Pronk (Ajax). Swart (Ajax), Groot (Ajax), Van der Linden (DOS), Moulijn (Feijenoord), Bouw meester (Feijenoord) en Kruiver (Feijen oord). De spelers komen dinsdagmiddag 22 januari voor het eerst in het KNVB-sport- centrum in Zeist bijeen. De Franse Voetbalbond heeft Feijenoord telegrafisch bericht, dat zij voor de wed strijd in Parijs tegen Reims 2000 kaarten zal ontvangen. Het eerste bericht sprak van een toewijzing van 1000 kaarten. Om aan alle aanvragen te voldoen zou Feijenoord circa tienduizend kaarten nodig hebben. Men verwacht echter in Rotter dam dat met 2000 wel het maximum is bereikt. Een lid van de in de afdeling 's-Gravenhage van de Koninklijke Nederlandsche Voet balbond spelende vereniging „De Postdui ven" is voor twintig jaar, namelijk van 25 september 1962 tot 25 september 1982, geschorst wegens mishandeling van de scheidsrechter tijdens de wedstrijd van het vijtde elftal-van zijn 'club tegen Quick 6 op 23 september van het vorige jaar. Een clubgenoot werd wegens hetzelfde ernstige vergrijp in deze wedstrijd voor tien jaar geschorst, te weten van 7 januari '63 tot 7 januari '73. De Hongaarse voetbalclub Vasas Boe dapest, die een trip door Zuid- en Midden- Amerika maakt, begint beter op dreef te raken. Zondag wonnen de Hongaren namelijk in Mexico City met 2-1 van de Mexicaanse club Atlas. De stand bij de rust was 1-0 in het voordeel van Vasas. De wedstrijd was een onderdeel van een toernooi, waarin onder meer Dukla Praag met 2-0 verloor van Guadalajara. Cricket Geheel overeenkomstig de verwachtin gen heeft Australië de derde testmatch te gen Engeland, die in Sydney werd ge speeld, met groot verschil gewonnen. Op de eerste innings namen de „Aussies" al een voorsprong van 40 runs (Engeland 279, Australië 319). De Engelsen kwamen in hun tweede innings niet verder dan 104 ail out. Daardoor behoefde Australië slechts 65 runs te scoren om de overwin ning veilig te stellen. De gastheren scoor den zonder moeite 67 voor 2, zodat Austra lië met 8 wickets zegevierde. De stand in de serie van vijf wedstrij den is nu gelijk. Beide teams wonnen één wedstrijd en een ontmoeting eindigde in een draw. Door de bescheiden Engelse prestaties viel de beslissing al op de voorlaatste dag. Kort na de lunch van de vierde dag was de Australische overwinning een teit. Pace- bowler Alan Davidson was het grootste struikelblok voor de Engelse batsmen. Hij rekende vijf Engelsen in voor slechts 25 runs. Ook MacKenzie had veel succes. In 14 overs nam hij, ten koste van 26 runs. een drietal wickets. Even heeft het er nog naar uitgezien dat de regen Engeland zou redden. Het werd echter vrij snel weer droog waarna Austra lië in 62 min. het schamele Engelse totaal passeerde. Freddie Trueman, de Engelse pace-bowler, mocht dan opvallend snel succes hebben hij stond Bill Lawry 8 en Neil Harvey 15 runs toe zonder moeite handhaafde openings-batsman Bob by Simpson zich. Zijn 34 not out waren voldoende voor de Australische overwin ning. De propagandacommissie van de Ko ninklijke Nederlandse Cricket Bond ver toont donderdagavond 18 april op een nog nader te bepalen plaats in Haarlem een film die de gehele testserie Australië West-Indië omvat. Het hoogtepunt vormde de eerste testmatch die in een „tie" eindig de. De 2l/s uur durende film is toeganke lijk voor leden van de plaatselijke clubs en de Haarlemse Cricketbond. Deze film wordt nok nog in tal van an dere steden vertoond.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13