Kritiek op mr. Marijnen en op De Gaulle K?t^?Dampo AGENDA Voor u, mevrouw.,V een stuk Castella^ Schoonheidszeep GRATIS en Dierenbescherming protesteert bij prins tegen zwijnenjacht KABOUTER DRIFTKOP s P o 11 e, Pelli en Pinöo De heer Mellema (C.H.): Is er nog wel een Nederlandse bóeren- minister aan het werk? Kamermotie tegen het coupeerverbod van paardestaarten Nog juist ontsnapt Drie doden in het verkeer Slag bij Waterloo in Nijmegen Inbreker vergat in de rechtszaal koffertje met nieuwe buit Mataram aangevaren Jongens op strooptocht met gestolen uto's Korp „Gele Rijders" weer opgericht Studentencentrum in Amsterdam Vorst blijft streng LANDBOUWDEBAT IN TWEEDE KAMER bij aankoop van 3 stukken h Is DONDERDAG 17 JANUARI 1963 2 Haarlem V elsen-IJ muiden M 48. „Maar wat nu? De rivier splitst hier in tweeën. Welke kant moeten wij nu op? Daarvoor moeten wii heel diep nadenken". „Hoera, Polle! Heb maar hoop Ik zie daar wat in de vertel Trek wat harder aan de riemen en een vrolijker gezicht". „Nog een laatste inspanning!!" lül 1 „De Franse president De Gaulle zal de motie die de Nederlandse Tweede Kamer vorige week aannam wel niet hebben gezien", zei mr. Van Dijk (V.V.D.) gisteren in de Tweede Kamer, toen hij de persconferentie van het Franse staatshoofd en diens standpunt over Engelands onderhandelingen met de Europese markt ter sprake bracht in het debat over de begroting van Land bouw en Visserij. De woorden van mr. Van Dijk klonken als een grapje met een verdrietige ondertoon. De Tweede Ka mer heeft de regering vorige week ge vraagd de toetreding van Engeland tot de E.E.G. krachtig te bevorderen. De uitspraak van De Gaulle heeft, aldus mr. Van Dijk, de zaken niet vergemakke lijkt. Zo dacht ook een groot deel van de Kamer erover. De heer Van der Ploeg (K.V.P.) toonde zich teleurgesteld en bezorgd, mr. Bies heuvel (A.R.) riep op tot een gesloten front tegen De Gaulles politiek. Ir. Vredeling (P.v.d.A.) vond echter dat de kwestie niet al te zeer moest worden gedramati seerd. „Zou het slechts een vorm van Fran se onderhandelingstaktiek zijn?" zo vroeg hij zich af. Ook hij had „geen politieke bewondering" voor de Franse houding. Minister Marijnen, de verantwoordelijke bewindsman voor Nederlands agrarisch wel en wee, kon evenmin louter toejuichin gen in ontvangst nemen. Er bestaan zog gen over de positie van de Nederlandse landbouw en vele boeren kunnen een ge voel van onbehagen niet onderdrukken. De heer Van Koeverden (K.V.F.) vroeg zich af, hoe de minister de toestand van onze landbouw ziet in 1970, de slotfase van de Europese economische eenwording. De heer Den Hartog (V.V.D.) accepteerde de opvatting van de minister dat de ver antwoordelijkheid voor een deel bij het be drijfsleven zelf ligt. Maar, zo voegde hij Advertentie eraan toe, dan zullen de boeren over de middelen moeten beschikken om hun bij drage aan de aanpassing te leveren. Mr. Van Dijk (V.V.D.) vroeg zich af, of men de noodzaak van vermindering van het aantal agrarische werkkrachten zou aan vaarden. Mr. Biesheuvel vroeg aan minis ter Marijnen een verklaring van diens op timistische kijk op de toekomst van de landbouw. De heer Mellema (C.H.) vroeg wat de minister wil doen aan de geldelijke gevolgen van noodzakelijke bedrijfsvergro- ting. De heer Egas (P.v.d.A.) vond dat er enige inkeer bij de minister waarneem baar is. De heer Egas meende dat de Paus enige behartigenswaardige aanbevelingen over de landbouw had gedaan en hij hoop te dat mr. Marijnen meer naar de Paus dan naar De Pous, de minister van Eco nomische Zaken, zou luisteren. De heer Vredeling (P. v. d. A.) raakte even in botsing met minister Marijnen over de tarweprijs. Dat de Nederlandse regering deze met 2,- had laten stijgen noemde ir. Vredeling onbegrijpelijk. Op die manier geeft men de Duitsers gelijk die verwachten dat andere landen in de E.E.G. wel vanzelf naar het Duitse niveau toekomen. Minister Marjjnen interrum peerde nogal scherp: „Is het zo erg als iemand terecht gelijk krijgt? Ik dien ons eigen nationale belang. Het gaat om een redelijk prijspeil!" Maar de heer Mellema (CH) had wel eens het gevoel dat de bewindsman zijn wensen wat al te sterk afstemt op het geen in de E.E.G. mogelijk is. Vooral ten aanzien van de prijzen zou er in Den Haag te veel naar Brussel worden gekeken. Soms rijst de vraag of er nog wel een Nederlandse boerenminister aan het werk is", zei de heer Mellema. De meerderheid in de Kamer meende dat de overheid de landbouw in de .over gangsfase naar de E.E.G. sterker dient te begeleiden om tegen 1970 een gezonder concurrentiepositie mogelijk te doen zijn. Op de landbouw is vaak roofbouw ge pleegd, zei de heer Den Hartog. „Wij zul len deze mensen in de komende jaren niet mogen laten verpauperen". Van meer dan een kant kwamen ook klachten over te lage richtprijzen voor dê melk en over de positie van de land arbeiders. c —1 HaT* Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „Naar het u lijkt" van Shakespeare. Regie: Karl Guttman. Van vrijdag af 20 u.: De Hoofdstad Operette met „In einer kleinen Konditorei" van Leo Ascher en Johann Strauss. Concertgebouw, vrijdag 16.15 en 19.30 u.: Jeugdconcert o.l.v. Marinus Adam. M.m v. N.Ph.O. Solist: Aart Smit, klarinet. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u.: „Twee „beste" vijanden", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Ik bemin, jij bemint", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u-: „In terpol luistert mee", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Ik beken", 18 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Maciste contra de hellemonsters", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Tiare Tahiti", 14 j. Luxor, vandaag 20 u.: „Boccaccio", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Ont snapping onder spervuur", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u „De brug", 18 j. Van vrijdag af 20.15 u.: „De kinder lokker", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De over val" en „Zoo", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „Opstand achter tralies", 18 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De scherpschutter van El Paso", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Jungle cat", a.l. Monopoie (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13— 17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst en van leden van de Haarlemse Vereniging van beeldende kun stenaars „De Groep" en modern Haarlems kunstbezit. Dagelijks geopend van 10—17 en zondag van 1317 uur. Tot en met 20 januari. Kunstzaal „In 't Goede lTur" (Nieuwe Kerksplein), Expositie van tekeningen van Paula NieuwenhuisThies. Tot en met 20 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u en van 20-22 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Henry Purcell. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. van Gaag. Tot en met 28 januari Dagelijks geopend van 9—17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18—20 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Tekenin gen Holland, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—15 uur. Eerste zondag van de maand 1315 uur. DIVERSEN Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 u.: gemeenteradsvergadering. Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest), iedere avond (behalve maandag) van 20 tot 2 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk, Han Reiziger (piano) (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 11 januari). DONDERDAG 17 JANUARI City, 20 u.: „De wereld van Suzie Wong". Rex, 20 u.: „M'n dochter weet er meer van". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal en r.-k. leeszaal, mid dag en avond gesloten. VRIJDAG 18 JANUARI City, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind". Rex, 20 u.: „Eva". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, zie onder donderdag. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 uur: Tentoonstelling „Oom Onno's wereldreis in tekening en schildering". Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; boven zaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wyker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Ban- jaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, filiaal Wüstelaan 79. Santpoort: 19 tot 21 uur. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer is gisteravond mid den in het debat over de begroting van Landbouw even opgeveerd, toen de heer Van Dongen (K.V.P.) plotseling voor de dag kwam met een motie tegen het cou peerverbod van paardestaarten. Dit ver bod is in 1960 met een geringe meerder heid aangenomen bij de behandeling van de Wet op de Dierenbescherming. De heer Van Dongen zei dat de bepaling nadelig was voor de paardenfokkerij. Zijn motie was mede-ondertekend door leden van de V.V.D., A.R. en C.H.U., zodat de kans op aanneming groot is. Of de motie zal worden gevolgd door 'n wetsontwerp moet na aanneming nog worden afgewacht, al was minister Marijnen indertijd scherp tegen een coupeerverbod gekant. Mej. Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.) zei dat het verbod toch niets uithaalt. Wil men de staart van een paard couperen, dan kan men het dier even naar het bui tenland brengen en er daarna weer mee terugkomen. Beter geen verbod dan een verbod waaraan niemand zich houdt, meende zij. Op een niet beveiligde overweg even buiten Assen is een personenauto van de rijbaan gegleden en op de rails terecht gekomen. De bestuurder kon nog juist uit stappen voordat de trein Groningen-Am- sterdam op zijn wagen inreed. Advertentie De 22-jarige Marinus van Gaaien uit Naaldwijk, die maandag door een auto mobilist op de provinciale weg onder Wateringen versuft naast zijn bromfiets werd gevonden, is nu overleden. Hij was vorige week gehuwd. De politie te Naald wijk (017405543) vraagt getuigen van dit ongeval. Op de straatweg van het Drentse Zuid- wolde naar Balkbrug is de zeventigjarige veehouder J. Koster uit Zuidwolde door een hem tegemoetkomende bestelauto uit Dedemsvaart aangereden. Hij was op slag dood. Op de Zwolseweg in Apeldoorn is de vijftienjarige ULO-scholier B. Bergeyk dodelijk verongelukt. Hij slipte met zijn fiets en kwam met het hoofd onder het achterwiel van een vrachtauto terecht. Zoals wij gisteren al meldden, heeft de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren in een aan prins Bernhard ge zonden telegram uiting gegeven aan haar groot leedwezen over de grote drijfjacht op wilde ~wijne, die de prins op het kroondomein „Het Loo" heeft gehouden. De volledige tekst van het telegram, dat getekend is door prof. dr. S. Hofstra, voor zitter, en dr. J. M. Post-De Waal, secreta resse van de vereniging, luidt als volgt: „Het dagelijkse bestuur van de Neder landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren acht het zijn plicht Uwe Koninklijk Hoogheid te berichten, dat het niet dan met groot leedwezen kennis heeft genomen van de grote drijfjacht die Uwe Koninklijk Hoogheid ten pleziere van een aantal gas ten heeft georganiseerd in de Veluwse kroondomeinen. In hoeverre er een zeer grote urgentie bestond om juist nu tot een vermindering van de wildstand over te gaan en om van een uitzondering van het thans geldende verbod tot jagen gebruik te maken zal ons bestuur niet beoordelen. Dat echter deze jacht-activiteiten zijn geschied op een hoogtepunt van deze zeer strenge winter, terwijl een gedeelte van het wild veel van zijn schuwheid aflegt, heeft het dagelijks bestuur diep geschokt en het meent met grote ernst onder de aandacht van Uwe Koninklijke Hoogheid 'te moeten brengen, dat zeer velen in'het Bij viering van de 150-jarige Nederland se onafhankelijkheid zal van maandag 26 augustus tot en met zaterdag 31 augustus in Nijmegen een grote nationale manifes tatie worden gehouden. Onder het motto „van jachthoorn tot kampvuur" zal een groot kampement wor den ingericht. Bij het kampement wil men de slag bij Waterloo doen herleven. Men verwacht dat zeker 160.000 belang stellenden de feestelijkheden zullen bijwo nen. Het vorstenhuis krijgt een zeer spe ciale uitnodiging: deze wordt gebracht met een vierspan-postkoets uit Nijmegen. land, ook van buiten de kringen van onze vereniging, buitengewoon pijnlijk zijn ge troffen door het feit, dat het doden van dieren tot een met veel publiciteit omgeven genoegen voor buitenlandse gasten is ge maakt, juist in een tijd nu zeer vele land genoten hun uiterste best doen om de tal loze in nood verkerende dieren in leven te houden". Een 23-jarige monteur hoorde zich door de Rotterdamse rechtsbank wegens een onlangs gepleegde inbraak tot een voor waardelijke straf veroordelen. Bij het ver laten van de rechtzaal vergat hij het kof fertje, waarmee hij de zaal was binnen gekomen. Dat koffertje bevatte een gedeelte van de buit van een inbraak, die hij 's nachts had gepleegd. Het waren twee van de zes herenkostuums, die uit een kledingmaga zijn waren gestolen. Toen hij buiten tot de ontdekking kwam, dat hij het koffer tje had vergeten, durfde de monteur niet terug te gaan om het te gaan halen. Hij begreep wel, dat hij spoedig gepakt zou worden en ging meteen naar de politie om te vertellen dat hij zich aan een nieu we inbraak had bezondigd, samen met een 24-jarige vriend. Deze tweede man werd daarop in zijn woning gearresteerd. Hij had de resterende vier kostuums in huis Het s.s. Mataram van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, 12 000 brutoregister ton, is op de rede van Bangkok aangevaren door het vrachtschip Silverlake, afkom stig uit Hongkong. De Mataram liep ern stige schade op. Het Korps Rijdende Artillerie, de „Gele Rijders", bestaat weer. Nadat gisteren op het terrein van de Oranje kazerne in Schaarsbergen de chef van de Generale Staf, generaal Van den Wall Bake, het Koninklijk Besluit tot heroprichting van het korps had voor gelezen, verwisselden de militairen van de elfde afdeling Veldartillerie hun baret voor de kwartiermuts van de „Gele Rijders". De politie in Den Haag heeft zes jon gens uit Den Haag en omgeving tussen 21 en 16 jaar aangehouden, die tochten door Nederland ondernamen, waarbij zij het speciaal op sigarettenautomaten had den voorzien. Tientallen automaten braken zij open, tot zelfs in Den Helder, Drach ten en Roosendaal. In Den Haag stalen zij de auto's die zij voor hun vervoer nodig hadden. Totaal verdwenen er twaalf, die in diverse plaatsen min of meer bescha digd zijn teruggevonden. Geen van hen had een rijbewijs. Een 19-jarige stukadoor uit Den Haag was de leider. De oudste, een 21-jarige soldaat, ging alleen in het weekeinde mee. n 44-45. Kabouter Driftkop stond beduusd te kijken naar de rommel, die hij in z'n drift had aangericht. Z'n hele versiering, die hij met zoveel zorg had aangebracht, lag daar nu op de grond. Nu kon hij morgen weer helemaal opnieuw begin nen! Het was iveer net als altijd. Nu zijn drift gezakt was, had hij er alweer spijt van, dat hij zich zo had laten gaan. De hele nacht lag hij er wakker van. Was hij maar niet zo kwaad geworden, dan had hij gemakkelijk het scheef han gende lampionnetje op z'n plaats kumten krijgen. Het Korps Rijdende Artillerie (Gele Rij ders) bestaat weer. Op het terrein van de Oranje-kazerne in Schaarsbergen heeft de chef van de generale staf, luitenant- generaal A. V. van den Wall Bake, het Koninklijk Besluit voorgelezen waarbij de heroprichting van het korps is bepaald Op bevel van hun afdelingscommandant, luitenant-kolonel J. H. Gunning, verwissel den de militairen van de elfde afdeling veldartillerie hun baret voor de kwartier muts, die een getrouwe copie is van het hoofddeksel dat de „Gele Rijders' droegen en daarmee was de hergeboorte van het korps een feit. De chef van de generale staf, zoon van een oud-comman dant van het korps „Gele Rijders" zei dat het Korps Rijdende Artillerie het oudste korps van de Koninklijke Landmacht is Er is veel veranderd, maar de traditie is gebleven. Die traditie wil, dat het Korps Rijdende Artillerie altijd net even beter was dan welk onderdeel van de Konink lijke Landmacht ook. De afdeling werd, nadat de baretten verruild waren voor de kwartiermutsen geïnspecteerd door de chef van de genera le staf en de laatste commandant van het korps „Gele Rijders", brigade-generaal b.d. E. C. de Haan. Het korps „Gele Rijders" werd op voor stel van stadhouder Prins Willem V in 1793 opgericht. De geschiedenis van de „Gele Rijders", die in 1881 in Arnhem werden gelegerd, is zeer nauw verweven met die van deze stad. Vandaar, dat op het Gele Rijdersplein in die stad, vermoe delijk volgende maand, een standbeeld van een Gele Rijder zal worden opgericht, vervaardigd door de 72-jarige beeldhouwer Gijs van den Hof. De betekenis van het korps blijkt onder meer uit het feit, dat het in het bezit was van niet minder dan 53 Militaire Willemsorden. Minister op reis. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, vertrekt 18 januari naar Brazilië. Hij zal daar enige kolonies van Nederlandse immigranten bezoeken en be sprekingen voeren met regeringsautoritei ten over emigratie-aangelegenheden. Op de terugreis naar Nederland zal de minister een bezoek brengen aan Suriname en de Nederlandse Antillen. De minister van Landbouw en Visserij, mr. Marijnen, zal zolang de portefeuille van Sociale Zaken en Volksgezondehid beheren. Lantaarn gaf water. In Harlingen ontstond een lek in de hoofdbuis van de waterleiding. Het water kon niet door de hard bevroren grond omhoog komen, steeg omhoog in een lantaarnpaal en spoot er bovenaan uit. Technici hadden 18 uur werk om zich door de bevroren grond een weg naar het lek te hakken. Mond- en klauwzeer. Op een boerde rij in Enter (Ov.) zijn wegens mond- en klauwzeer 40 varkens afgemaakt. De dans ftiet ontsprongen. Een 18- jarige balletdanser uit Leiden is in Den Haag gepakt terwijl hij in een gestolen auto reed. De eigenaar zag zijn auto door de stad rijden en alarmeerde de politie, die per mobilofoon alle surveillance-auto's opriep. Binnen een paar minuten was de dief gepakt. Hij bekende al eerder auto's te hebben gestolen. Een in Den Haag ge stolen auto heeft hij in Hoofddorp laten staan, een Amsterdamse wagen had hij even buiten de hoofdstad na een botsing met een paal achtergelaten. Een rijbewijs had hij niet. Met de auto van de meester. In Arn hem werd na een spannende jacht een jongen aangehouden, die 's morgens het autootje van zijn onderwijzer had gestolen. De onderwijzer vertelde zijn leerlingen over de diefstal en er werd een massale speurtocht op touw gezet. De politie kreeg tal van aanwijzingen van scholieren, die het wagentje door de stad hadden zien rij den. Tenslotte werd de dief gepakt. Hij was die dag 16 jaar geworden en had zichzelf op een autoritje getracteerd De rector-magnificus van de universiteit van Amsterdam, prof. dr. J. Kok, heeft in het „Anne Frankhuis" in de hoofdstad het „International student centre of Am sterdam" (ISCA) geopend. Dit centrum is opgericht door de algemene studentenver eniging Amsterdam, de vrije universiteit en de foreign student service en zal die nen als trefpunt waar buitenlandse stu denten contact met elkaar en met Neder landse studenten kunnen hebben. Het K.N.M.I.deelt mee: In vrijwel geheel Europa hield de kou de in de afgelopen 24 uur aan. In ons land vroor het op de meeste plaatsen 10 tot 15 graden. Meer dan 20 graden vorst kwam voor in Zuid-Oost-Duitsland, Oostenrijk, de Balkan, Polen en Midden-en Noord-Scan- dinavië. In Noordoost-Rusland kwam meer dan 30 graden vorst voor. De kou wordt in stand gehouden door een krachtig hogedruk gebied, waarvan de kern zich over Scan dinavië naar het zuiden bewoog. Boven de Botnische Golf ontstond in de afgelopen nacht een kleine storing, die in de rich ting van Denemarken trekt. De kern van het hogedruk-gebied zal daardoor naar Schotland trekken. Onder invloed van deze ontwikkeling zal de wind in ons land zwak en veranderlijk worden. Over een groot deel van het land zullen tijdelijk wol kenvelden drijven, maar er zullen ook opklaringen voorkomen, zodat ook in de komende nacht weer op strenge vorst moet worden gerekend. Sneeuw van enige bete kenis wordt niet verwacht. WERKRAPPORTEN Maximum-tempera turen binnen- en buitenland. Neerslag- laatste 24 uur. eJS Den Heider onbewolkt 0 -5 0 Ypenburg onbewolkt no -5 0 Vlissingen onbewolkt ono 0,1 Eelde onbewolkt ozo -7 0 De Bilt onbewolkt nno -6 0 Twente licht bew. no -7 0 Eindhoven onbewolkt ono -5 0,2 Zd-Limburg onbewolkt ono -2 2 Helsinki onbewolkt no -15 2 Stockholm zwaar bew nw -7 1 Oslo onh-woikt windst -9 0 Kopenhagen onbewolkt n -7 0 Aberdeen sneeuwbui windst. 1 1 Londen sneeuw ono 1 0,4 Amsterdam onbewolkt ono -7 0,1 Brussel onbewolkt O -2 1 Luxemburg onbewolkt no -2 7 Parijs geheel bew ono 3 0,3 Bordeaux zwaar bew ono 2 0 Grenoble zwaar bew windst. 1 0 Nice zwaar bew n 8 0 Berlijn onbewolkt n -4 0,4 Frankfort 'waar bew ono -6 5 München licht bew no -4 1 Zurich geheel bew nno -5 0 Genève geheel bew nno -3 0 Loca rno geheel bew windst. 4 0 Wenen licht hew. nnw -6 0,1 Innsbruck sneeuw w -3 0,2 Athene half bew. n 11 0 Rome zwaar bew O 7 0 Aiaecio zwaar bew. ono 7 0,2 Vtadrid geheel bew. n 9 0 Wallorca geheel bew. windst. 10 0,2 Lissabon regen zo 15 3 Vrijdag 18 januari Zon op 8.40 uur, onder 17.02 uur. Maan op 1.21 uur, onder 12.25 uur. Maanstanden 17 januari 21 35 uur laatste kwartier 25 januari 14.42 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 17 januari Hoog water 8.38 en 21.00 uur. Laag water 4.01 en 16.27 uur. Vrijdag 18 januari Hoog water 9.26 en 21.57 uur. Laag water 4.48 en 17.16 uur. Het hoog en laag water te Zandpoort is 10 tot 15 minuten vroegei d- n te tin u.den.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2