Onze kleurwedstrijd B <=Quyó o Winst van Meelfabrieken in 1962 fors gestegen Bussumer verdacht van knoeien met postzegels en -stempels FEITEN VAN DEZE WEEK JxiaC-tatia. Weer 15 pet over hoger kapitaal Stakifig in Enschede Bidault in Londen? Vijf jaar geëist tegen Fransman Door vallend stuk zand gedood Meisjes van schots gered in Den Helder Franse autowegen blijven achter Verlaging leeftijd voor passief kiesrecht WIE KRIJGT ER EEN PRIJSJE? Waarom steeds méér mensen een vaste afspraak maken met de zuidelijke zon ZATERDAG 19 JANUARI 1963 4 Lente Inleiding De wortel De lente Het weggelopen varkentje V Speciaal-verzamelaars de dupe van vervalsingen Examens Kort nieuws Dr. E. van Raalte Dit jaar slechts 107 km meer; in 1962 vijftien IK BAAN IDYLLE LEVEN Hier is dan eindelek nieuws over de uitslag van onze kleurwedstrijd, die eind december in ons blad werd gepubliceerd. De mooi getekende plaat werd door hon derden kinderen verfraaid tot ware schilderijen. Bovendien stuurden honderden kinderen een leuk verhaaltje erbij, waarvan we er een paar hieronder publiceren. Een klein aantal van de mooiste kleurplaten hangen in de Grote Houtstraat te Haar lem voor het raam van ons bureau. En nu de prijzen. Dat was even moeilijk! Alle kinderen hadden hun uiterste best gedaan. Zelfs onze jongste inzender van anderhalf jaar had er ijverig op iosgekleurd! We hebben zoveel plezier aan deze wedstrijd beleefd, dat we de moeilijke knoop hebben doorgehakt: Alle kinderen die de plaat hebben ingezonden, krijgen een prijsje thuisgestuurd! Volgende week kunnen ze het verwachten. Enkele van de aller allermooiste inzendingen hebben we bovendien een boekenbon gegeven, waarvoor de winnaars en winnaressen een leuk kinderboek kunnen kopen. Zo is deze wedstrijd weer een daverend succes geworden en we hopen dat alle kinderen een volgende keer weer van de partij zullen zijn. En hieronder volgen een paar ingezonden verhaaltjes. Het ijs en de sneeuw zijn weg. Het is lente. De zon schijnt en er zijn haast geen wolkjes aan de blauwe he mel. Achter een heuvel staat een huisje. Over de heuvel heen loopt een paadje. Dan kom je bij struikjes. En daar voor die struikjes daartwee konijntjes, een varken en een kuiken tje. Het varken is rose en het heet Knorretje. Het ene konijn heet Vlekje om dat het gevlekt is. Het andere konijn heet Zwart- staartje omdat het bruin is en een zwart staartje heeft. Het kuikentje heeft nog geen naam. Zwartstaartje heeft een lekekre wortel. Die eten ze straks op. Maar Vlekje zegt: „We moeten er een spelletje bij doen." „Ja dat doen we" zegt Zwartje. Ja, zo noemen ze hem wel eens. Ze gaan krijgertje spelen om een dikke boom. Maar Zwartje wint en geeft de helft aan Vlekje. Dat is lief van hem. GREET VAN LA VIEREN 8 jaar Oranje Nassaulaan 88 Overveen Knor het Varkentje. Piep het Kuikentje. Hansje Fransje Konijnen. Prik het Egeltje (als veld wachter). De ruzie met Hansje en Fransje! In de vroege morgen nie mand was nog op, maar in het bos wel, weet je wie daar zaten? Ik hoef het na tuurlijk niet te vertellen. Juist jullie hebben het al geraden,, want daar zaten Hansje en Fransje met Piep te kibbelen. Luister dan maar goed. „Niets hoor Piep jij bent begonnen, ja ddt wil ik wel toegeven, maar jullie zijn begonnen met schelden." „O! zei Fransje, „dat is niet waar." „Jij zei dat wij gek wa ren," zei Hansje. Maar ze hadden niet ge zien, dat Knor er aangeko men was. Maar Piep had hem al gezien en vroeg aan hem of hij hem wou helpen, dat wilde Knor wel. Om het kort te maken dat het verhaal anders te lang duurt, zal ik het in het kort vertellen. Die ruzie was zo erg ge worden, dat Prik de veld wachter erbij moest, voor dat Piep Knor en Hansje en Fransje de mensen wak ker maakten. Maar na die tijd hebben ze nooit meer ruzie gemaakt. Einde. RENE GROENEVELD Spionkopstraat 54 Haarlem (N.) Op een mooie dag in de lente, liepen Wippie en Snuffelneus op een wegge tje. Hé wat is dat voor een rose bal, die daar aankomt. Ga mee Jo! zei Wippie, dan gaan we kijken! Goed, zei Snuffelneus. Ook wat zijn we dom geweest, het is Flapoor, het varken. Ha Flapoor ben jij er ook. Ja natuurlijk de zon is er toch weer? Maar wat is dat voor een wortel. Hij is voor mij zegt Flapoor. Nietes zegt Wippie, hij is voor mij, nee hij is voor mij, zegt Snuffel neus. Piep, piep, piep, maken jullie nou geen ruzie, zegt Blauwoogje die ook geko men was Ik heb een plan, Flapoor bijt de wortel in drieën en ieder krijgt een stuk en ik krijg het groen. Ja, dat doen we, riepen ze. En ieder was tevreden. JACOBINE DE JONG 7 jaar Wilhelminapark 8 Haarlem Op de eerste warme lente dag zaten moeder Langoor en vader Pijlsnel vlak voor de boerderij van boer Wor tel te praten met het var ken Knor. Een piepklein kuikentje Geeltje genaamd, zat stil te luisteren. Knor zei: „Jullie konijnen komen alleen naar de boerderij om onze groenten en wortelen op te eten. Jullie deugt nergens voor." Waarop vader pijlsnel antwoordde: „Jij bent een dik vies var ken, dat alleen maar stinkt." Zo kibbelde ze een poos door. Toen opeens Geeltje begon te praten. „Ik geloof dat de konijnen best een worteltje mogen eten. En ik vind ook dat een varken niet stinkt. Ik vind wel de bloemen, bomen en de zon heel mooi en daarom ben ik heel blij. En toen waren de andere dieren ook heel blij. En ze werden dikke vrien den, want het werd lente. RUDI OLDENBURG Oud 9 jaar Frans Halsstraat 1 IJmuiden-Oost Op een mooie zomerdag zat konijntje Wipstaart heerlijk van een worteltje te eten die hij uit de tuin van boer Spit had gehaald. Opeens hoorde hij een vreemd geluid achter zich knorr, knorr. Hij keek om en zag een heel vreemd dier staan. Vlug wilde hij met een grote sprong weg- hippen, maar toen zei dat beest, knorr knorr, wees maar niet bang, ik ben Krulstaart het varken, en ik ben lekker weggelopen. Nieuwsgierig kwam ook Snuffeltje aanhippen om te zien wat voor raar dier er met Wipstaart stond te praten. Daar stapte opeens een klein parmantig kuikentje te voorschijn en zei: „Zo Krulstaart wil jij wel eens vlug maken dat je thuis komt, je mag niet weglopen stouterd." En Krulstaart was zo goed niet of hij moest met Piepie het kuikentje op zijn rug naar huis terug. Wat een held" zei Wip neus. GF.RDA VERREY Leeftijd 9 jaar Dr. J. R. Thorbeckelaan 74 Heemstede (Glip) KANTOREN: Advertentie Als het er om gaat te „over winteren" onder de grijze luchten van ons kleine landje, waar praten we dan over. Maar als we de winter willen ontvluchten metzo'n heerlijke alles-inbegrepen 15-daagse vliegreis naar de zon, dan wenden we ons tot Ruys Co. Dan vliegen we op één van die winterse zondagen naar Tenerife of Las Palmas. En bin nen vijf uur zijn we duidelijk ver zuidelijk op zon overgoten stranden van de Canarische Eilanden! Reeds vanaf f 741.- (kamers met ontbijt vanaf ƒ593.-). Of we kiezen Torremolinos bij Malaga en kunnen vrijwel dagelijks vertrekken voor een ver kwikkende rust aan de zonnigste Spaanse kust: de Costa del Sol. Vanaf 641.-. Maak óók een afspraak met de zon! Boek tijdig bij Ruys Co. Of vraag Inlichtingen. Een briefkaart of 'n telefoontje is voldoende. Laat Ruys Co. uw zonnewijzer zijn op reis! AMSTERDAM, Dams Tel. 245808 DEN HAAG, Korte Vijverberg 5 Tel. 184070 HAARLEM, Kruisstraat 43 Tel. 20679 ROTTERDAM, Veerhaven 4 Tel. 114800 ROTTERDAM, Zuidplein 114 Tel. 173761 UTRECHT, Lange Jansstraat16Tel. 19009 EINDHOVEN, Dommelstraat 34 (Passage-Reisbureau „Brabant")Tel. 28913 HELMOND, Veestraat 59 (Ruys 4 Co./Praasterink N.V.) Tel. 5131 TILBURG, Willem ll-straat 54 (Passage- 4 Reisbureau „Brabant") Tel. 26705 De directie van de NV meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij in Rotterdam deelt in haar jaarverslag 1962 mee, dat de op gaande lijn van gunstige netto-bedrijfsre sultaten gedurende 1962 kon worden door getrokken. De directie spreekt over be vredigende en ten dele zelfs zeer bevredi gende eindcijfers. De aandeelhoudersver gadering wordt derhalve voorgesteld uit de gezamenlijke resultaten (netto winst 2.026.000, v.j.f. 1.772.000), na aftrek van de nodig geachte afschrijvingen en reser veringen een onveranderd dividend van 15 percent over het thans tot 10.665.050 ver grote, geplaatste aandelenkapitaal uit te keren. De directie stelt evenwel vast dat de stijging van het winstcijfer voornamelijk op rekening van de dochterondernemingen moet worden geschreven. Met betrekking tot het hoofdbedrijf kan echter niet van een teleurstellende gang van zaken gespro- Bijna tweehonderd personeelsleden van de machinefabriek Sanders en Zonen N.V. aan de Blekerstraat te Enschede hebben gisteren niet gewerkt omdat zij niet ak koord gaan met de wijze waarop, hun loon wordt uitbetaald. De directie van het bedrijf heeft tot dusver geen enkele mededeling willen doen over het conflict. Voor zover bekend zijn er nog geen besprekingen gevoerd tus sen de directie en vertegenwoordigers van de vakbonden. Wel hebben bestuurders van vakbonden met stakers gesproken over de moeilijkheden. tVAVWAV A. - - w-Y.A.- - Nee, niet Napoleon Bonaparte, maar president Tito van Joegoslavië, ge kleed in bontsteek, cape en hoge laar zen, tijdens een jachtpartij in het noor den van Joegoslavië een jaarlijks evenement dat Tito de hoofden van de buitenlandse diplomatieke vertegen woordigingen in zijn land aanbiedt. Evenals Napoleon was Tito in Moskou, maar daarmee houdt de gelijkenis dan ook op. Hij keerde terug na vriend schappelijk overleg met de Russische leiders. De waarde van vele door een selecte kring van filatelisten aangelegde verzame lingen van poststempels van voor de in voering van de postzegel (midden vorige eeuw) daterende oude Indische en Fran se brieven, is volgens informaties van het A.N.P. dubieus geworden. De Amsterdamse justitie gaat namelijk een strafvervolging instellen tegen de 75- jarige gepensioneerde luitenant-kolonel van het KNIL uit Bussum die wordt be schuldigd1 van oplichting of poging daartoe. Uit een omvangrijk, door de Haagse rijks recherche ingesteld onderzoek is volgens de justitie geblèken, dat de bejaarde Bus- summer gedurende meer dan tien jaar oude poststempels heeft nagemaakt, oude brieven ermee heeft gestempeld en deze als echt in de handel heeft gebracht. Ook is volgens de justitie bekend gewor den, dat hij de stempels van gebruikte postzegels heeft verwijderd, de zegels van nieuwe gom voorzien en als nieuw ver handeld. Beschadigde postzegels zou hij hebben gerestaureerd bijvoorbeeld door ze met een op maat geslepen haakpen van nieuwe tandingen te voorzien. Binnen drie uur maakte hij de meest ingewikkelde poststempels uiterst knap na. De man, die voor de oorlog vele functies in filatelis tische verenigingen bekleedde en in 1934 een gouden medaille won op een filatelis tische tentoonstelling, wordt in officiële kring „de grootste poststempelvervalser LONDEN (Reuter) De Daily Express heeft gisteren een foto gepubliceerd van de voormalige Franse premier en latere OAS- er Georges Bidault, die donderdag in het centrum van Londen zou zijn genomen. Bidaults parlementaire onschendbaarheid werd in juli 1962 opgeheven en in augustus werd een arrestatiebevel tegen hem uitge vaardigd wegens „samenzwering tegen de staat". en een van de grote postzegelvervalsers ter wereld" genoemd. Omtrent de omvang van deze eind 1959 door het voorgevoel van een Haagse post zegelveilinghouder aan het licht gekomen knoeierij staat niets vast. De verdachte zelf gelooft dat hij in de loop der jaren 400 a 450 brieven voor enkele duizen den guldens heeft verkocht. De officier van justitie mr. W. Lager waard heeft voor de Amsterdamse recht bank tegen een Franse zakenman- wegens valsheid in geschrifte en oplichting een ge vangenisstraf van vijf jaar geëist en terug gave aan de Amsterdarhsche Bank van de in beslag genomen 200.000. Leiden. Kandidaats Engels: F. H. Beukema, Den Haag. Kandidaats kunstgeschiedenis: H. G J. Wennekers, Leiderdorp. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld „Successive her- cynian in some areas of the central Pyrenees" de heer D. Boschma, geboren te Oegstgeest in 1925 en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid op proefschrift getiteld „Jean Gerseon, zijn kerkpolitiek en ecclesiologie" de heer G. H. M Posthumus Meyjes, geboren te Amsterdam in 1927 en thans wonende te Oegstgeest (cum laude) Amsterdam. (Gem. Un.). Doctoraal examen rechten: L. Prakke, Amsterdam. Kerkelijk exa men: J. C. Plaat, Weesp. Door het Ijs. De zes-jarige Paultje Otto uit Langeraar is in een brandbijt in het ijs van de Langeraarse Poel gevallen en verdronken. Door het ijs. In de Amsterdamse tuinstad Buitenveldert is de elf-jarige Emma Charlotte van Wager.ingen bij het voederen van vogels door het ijs gezakt en verdronken. Op de gemeentelijke straatmakerswerf te Schiedam is de 54-jarige chauffeur C. Touw dodelijk getroffen door een vallend stuk bevroren zand van circa 0.6 kubieke meter. De man stond met twee mede arbeiders te praten bij een zeven meter hoge zandberg. Deze zandberg was aan de buitenkant bevroren en men had zand ge haald uit het midden van de berg, waar door deze enigszins ondergraven was. Op een gegeven moment begon de harde bui tenkant te schuiven en raakte een brok los. De twee andere arbeiders zagen het stuk vallen en sprongen opzij. De heer Touw werd echter in de rug door het stuk zand getroffen. Drie vrouwelijke ULO-scholieren uit Den Helder zijn aan een dodelijk gevaar ontsnapt. Zij waren op de zeedijk achter de kweekschool in Den Helder op een kleine ijsschots gaan staan, stapten over op een grotere en wilden er af stappen als deze langs de pier zou drijven. De ijsschots ging -chter niet langs de pier maar dreef de :ee op. Het hulpgeroep van de meisjes alar- leerde een wandelaar, die de politie •aarschuwde. Deze belde het loodswezen n het marinevliegkamp „De Kooy". Hulp yam in de vorm van de onder stoom Igende loodsboot „Hercules" en een ■likopter. Deze was tien minuten later reeds bo en de schots met de meisjes. Ook de -odsboot was er spoedig en voorzichtig manoeuvrerend teneinde de broze ijs schots niet te breken wist men de meisjes ■an boord te nemen. Gp ee om het Binnenhof Merkwaardige tweemansleiding In de Eerste Kamer, is aan een deze week onthulde merkwaardige situatie een eind gekomen. Zulks tengevolge van het overlijden van mr. Vixseboxse, die zich zeer zeker een verdienstelijk senator had betoond en dan ook terecht in van erken telijkheid en waardering getuigende be woordingen, zowel door voorzitter Jonk man als door minister Toxopeus, uit naam van de regering van het Koninkrijk hier mee was bedoeld de regering van Neder land. de Antillen en Suriname te samen is herdacht, wat eveneens t.o.v. de heen gegane voorzitter van de Tweede Kamer geschiedde. Uit mr. Jonkman's mond kon men op vangen, dat de leiding van de Christelijk- Historische fractie tot nu toe had berust bij een tweemanschap, te weten bij mr. Vixseboxse en mr. Pollema. Wel een hoogst uitzonderlijke figuur. Hoe men daarmee in de praktijk binnenskamers te werk is gegaan, begrijp ik niet helemaal, doch hoofdzaak is, dat zich blijkens het door de president vermelde deze merkwaardig heid zou hebben voorgedaan. Parlement en maatschappelijke organisaties Gelijk te verwachten viel is het wets ontwerp inzake de tijdelijke voorziening voor het stelsel van loonvorming er glad doorgegaan. Niet onvermakelijk was ze kere tegenstelling, die er tussen twee hooggeleerden, met name tussen prof. dr. Samkalden (arb.) en prof. mr. de Gaay Fortman (A.R.) viel waar te nemen. Zij waren het er over eens, dat het buiten gewoon besluit arbeidersverhoudingen nog voldoende ruimte bood om het zonder het in behandeling gekomen wetsontwerp te kunnen doen. Daarom vond de socialis tische spreker, dat hij zelfs best had mo gen tegenstemmen, al bleek hij daarvan toch liever af te zien, omdat hij de ge volgen daarvan moeilijk kon overzien. De anti-revolutionaire spreker daarentegen ging zover, dat hij op een gegeven ogen blik de stelling verdedigde, dat nu om trent de aangelegenheid in kwestie tussen de maatschappelijke organisaties en de re gering overeenstemming bereikt is, de volksvertegenwoordiging dan eigenlijk on mogelijk tot verwerping kan overgaan. Hierin nu ging deze hooggeleerde iets te ver. Terecht wees immers prof. Samkal den er op, dat de Staten-Generaal bij de vervulling van de taak om als hoeders voor het algemeen belang op te treden, wel degelijk het recht tot ingrijpen heb ben, zo in hun ogen de regering daarop niet voldoende acht mocht hebben gesla gen. Dit moest prof. de Gaay Fortman toegeven. Overigens is het natuurlijk waar, mode en nu komt nog daarbij, dat ik nooit iets heb willen weten van de W.A., als u nog begrijpt wat ik bedoel! Er van uitgaande, dat ook de Eerste Kamer haar zegen zal schenken aan het wetsontwerp, dat beoogt de bezitters van auto's, bromfietsen en andere motorrijtui gen te verplichten zich tegen wettelijke aansprakelijkheid te verzekeren, mag men aannemen, dat het straks wet zal worden. De Staatkundig Gereformeerden stemden in de Tweede Kamer tegen. Hun is im mers alles wat met verzekering te ma ken heeft principieel volstrekt onwelgeval lig, aangezien men in hun ogen nu een maal niet met behulp van verzekerings penningen mag trachten te kort te doen aan wat volgens hun godsdienstige opvat tingen aan de voorzienigheid geheel en al overgelaten dient te worden. Wel heerlijk voor deze kleine groep om straks bij de dat het, ingeval overheid en maatschap pelijke organisaties omtrent een zaak als die van de loonvorming overeenstemming bereikt hebben, het daarna nog een spaak in het wiel steken door het Parlement ge meenlijk wel heel bezwaarlijk, en daarom uitermate moeilijk zal kunnen zijn. Maar tussen dit laatste en onmogelijk ligt nu nog juist net een klein verschil en dat had de anders wel degelijk uitgeslapen en be kwame anti-revolutionaire professor ken nelijk even over het hoofd gezien. Verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid Het is een beetje lange titel, dat geef ik gaarne toe. Maar in het algemeen houd ik al niet van de hedendaagse afkortings stembus tegen de naaste „Christelijke broe ders" te kunnen uitspelen, dat onder meer ook de anti-revolutionairen en de Christe- lijk-Historischen om van de K.V.P.-ers maar te zwijgen aan wie nu eenmaal de Staatkundig Gereformeerden helemaal een broertje dood hebben wel hun steun aan genoemd wetsontwerp hebben geschonken. Het misschien wel belangwekkendste van de behandeling van het vermelde wets ontwerp was, dat een zo kleine fractie als die Van de Pacifistische Socialisten met 48 tegen 46 stemmen een overwinning wist te behalen in de vorm van aanneming van een amendement van de heer Lankhorst. Daardoor zal een verzekeringsmaatschap pij ingeval de schade meer dan vijfitg gulden bedraagt, dus bijvoorbeeld zeventig gulden, de volle zeventig en niet slechts twintig gulden, gelijk ir het ontwerp stond, te betalen hebben. Men zal wel begrijpen, dat het amendement meer te maken had met de socialistische dan met de pacifis tische gevoelens van de deze ker getriom feerd hebben twee mans-fractie. Kamervoorzitter Bij haar regeling van werkzaamheden heeft de Kamer besloten volgende week woensdag de opgave van drie vast te stel len ter benoeming van een ieuwe voor zitter als opvolger van wijlen dr. Korten- horst. De zoeven gebezigde woorden doen nog eens zien, dat de Kamer niet haar eigen voorzitter kiest. Zij maakt alleen bij stemming uit, wie nummer een, wie num mer twee en vervolgens wie nummer drie op de „voordracht" komt, waarna het vor stelijk staatshoofd onder verantwoording van de ministerraad uit het drietal er een benoemt. In de praktijk is de dan uitver korene steeds degene, die de volksverte genwoordigers nummer een geplaatst heb ben. Met prof. mr. J. T. Buys, wiens in de tachtiger jaren van de vorige eeuw verschenen kommentiar in tal van opzich ten nog steeds raadpleging en lezing waard is, ben ik het eens, dat het in wezen zinloos is een bepaling te handhaven, die op niets anders als op een schijnvoorstel- ling neerkomt. De werkelijkheid is en dit trecht dat de Tweec'e Kamer zelf uitmaakt wie haar voorzitter zal zijn. Wel nu, bij gelegenheid zou de grondwetgever verstandig doen met het grondwettelijk voorschrift in overeenstemming met de werkelijkheid te brengen. ken De gunstige eindcijfers konden worden bereikt door een verdere vergroting en spreiding van de belangen bij aanverwante bedrijven en de daarmee samenhangende vermeerdering van de inkomstenbronnen, alsmede door de in 1962 mogelijk geworden grote activiteit van reeds bestaande be langen. De voor de vervaardiging van eigen pro- dukten verwerkte hoeveelheid grondstoffen is, aldus de directie, ook in 1962 toegeno men zij het niet in de omvang die moge lijk zou zijn geweest als de nv reeds ten volle had kunnen profiteren van de be lemmeringen die de EEG-verordeningen aan de invoer van tarwebloem uit de Ver enigde Staten en andere landen thans ook aan de Nederlandse import in de weg leg gen. Men verwacht onder de gegeven om standigheden een verdere verruiming van de afzetmogelijkheden en een daarmee verband houdende toenemende produktie- omvang. (Van onze correspondent) PARIJS Bij de behandeling van de begroting in de Nationale Vergadering heeft de Franse minister van Openbare Werken en Verkeer, Mare Jacquet, be kendgemaakt, dat Frankrijk dit jaar op slechts 107 kilometer nieuwe autoweg mag rekenen. Vorig jaar kwam er slechts 15 kilometer bij, terwijl in 1964 140 kilome ter zullen worden aangelegd. Ofschoon het budget, in vergelijking met 1962, dit jaar verdubbeld werd en nu 400 miljoen franc bedraagt, blijft het uitgeslo ten dat Frankrijk op het gebied van auto wegen de andere Europese landen zal kun nen inhalen. Het vierjarenplan voorziet, dat Frankrijk in 1970 in totaal slechts 1300 kilometer autoweg bezitten zal, terwijl Duitsland er dan ruim 5000 zal hebben en ook Engeland en Italië ver voorliggen. De minister verklaarde dat ook nog an dere mogelijkheden worden onderzocht om de aanleg van autowegen toch te sti muleren. Gedacht werd onder andere aan de heffing van tolgelden op de autowegen, terwijl een andere oplossing misschie zou zijn naast de bestaande wegen een twee- dt weg aan te leggen, om zo tenminste het beginsel van eenrichtingsverkeer op grote schaal in te kunnen voeren. De noodzaak van tempoverhoging bij de aanleg van autowegen noemde de bewindsman echter zeer dringend, aangezien Frankrijks auto park, dat elk jaar met een miljoen auto's wordt uitgebreid, nu al acht miljoen vracht- en personenwagens omvat. Binnenkort zal bij de Tweede Kamer een wetsontwerp worden ingediend tot verla ging van de leeftijd voor het passieve kies recht (het recht om gekozen te kunnen worden) voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer van 30 jaar tot 25 jaar. Het ontwerp van wet zal vergezeld gaan van een tweede wetsontwerp tot handha ving van de leeftijd van 30 jaar als ver eiste voor het lidmaatschap van de Eerste Kamer. In Tusseh de Rails lees ik: „Met uitzondering van u en ik heeft het zijn namen op alle moge lijke manieren vereeuwigd." Mij ben benieuwd hoeveel trein reizigers (met ik) hierover gestrui keld zijn. De n.v. Cloeck en Moedigh vraagt iemand die belast zal worden met het onderhouden van de rela ties met bestaande cliënten". Als die niet bestonden zou het een heel moeilijk baantje zijn, zelfs voor iemand die cloeck en moedigh is. Haarlems Dagblad, vertellen de van een idylle uit het dierenrijk (koeien die moederloze biggen zogen) schrijft: „de koeien behandelden de biggen op voorkomende wijze" en dit gaat mij nèt iets te ver Elseviers Weekblad is van mening dat het leefbare leven met een bekend telefoonnummer meteen onmogelijk wordt". Een onleefbaar leven met een ónbe- kend telefoonnummer is anders óók niet alles. Viet genoeg Het Haarlems Dagblad, na mijmerend over een verkeersonge val, vertelt onder meer: De bakfiets werd nagenoeg totaal vernield. Nagenoeg vernield zou ook kunnen, maar bij bakfietsen kan men beter het zekere voor het onzekere nemen. T alarim irifnrrmnnnnfiraMmfmmriiiii.iDmuM'ii.i.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4