Noordhollandse titelhouder Steijn komt beter op dreef Parma en Ivkov nog ongeslagen in Hoogovenschaaktoernooi Blinkert stond ruim voor, maar won krap van het Hilversumse HHC: 7-6 Voetballers ook buiten weer in actie Zaalvoetbal trok vele duizenden Den Oude tekende weer bij DWS Joegoslaaf gaat in het algemeen de risico's uit de weg Spurs aan top van de eerste divisie Rod Laver wonvoor de eerste keer... Uitslagen handbal in de zaal Niloc uit strijd om Europa-beker MAANDAG 21 JANUARI 1963 11 '"w Buiteling Zaalvoetbal Apollohal Gewalst In Utrecht Nederlaag Van Scheltinga (Nederland) Zuidema (Ned.) uitgesteld; Mohrlock (Did.)Rellstab (Did.) remise; Ankerst (Jsl.)Dunkelblum (Did.) remise; De Rooi (Ned.)Sandor (Hong.) afg. Afgebroken partij tweede ronde: Ditt—Rellstab remise. Stand: 1. Dunkelblum 2Vj pnt.; 2. Zuide ma (Neet.) 2 uit 3; 3-4. De Rooi en Sandor 1 afg.; 5-6. Rellstab en Mohrlock 2 punten. Ivkov (Joegoslavië) Meestergroep 2 (vierde ronde): Kramer (Ned.)—Fazelas (G.-B.) 0-1; Van Steenis (Ned.)—Smederevac (Jsl.) uitgesteld; Kuy- pers (Ned.)Lange (Did.) 1-0; Canal (Peru) Kieniger (Did.) remise; Samisch (Did.) Van Seters (Belg.) 0-1. Stand: 1. Canal 3Vj pnt.; 2. Kieniger 3 pnt.; 3-4. Lange en Kuipers beiden 2V2 pnt.; 5. Van Seters 2 pnt. De schakers uit Haarlem en de IJmond en omgeving, die aan de tienkampen van het 25ste Hoogovenschaaktoernooi deelne men hebben nu voor het merendeel vier partijen achter de rug. Enkelen treden bijzonder succesvol op, terwijl v.eer an deren maar moeilijk kunnen loskomen. De hoogst geplaatste speler, de Noordholland se kampioen K. Steijn (Velsen-Noord), be gint in groep IA na een matige start be ter op dreef te komen. In de derde ronde kwam h(j tot een gunstig staande afge broken partij tegen de Amsterdammer Voetbal Na het harde schaakweekeinde in het Hoogoventoernooi in Beverwijk is er wel reden om allereerst het klassement te be kijken. Dit temeer, daar er niet al te veel afgebroken partijen zijn en het dus moge lijk is, een vrij duidelijk overzicht van de situatie te krijgen. Parma behield de leiding. De jonge crack uit Ljubljana blijkt werkelijk als volleerd grootmeester partij te kunnen geven en duels tegen de grootsten te kunnen winnen. Zaterdag brak hij formeel af tegen Ro- batsch na de Oostrijker in tijdnood te heb ben „bedrogen". Nadien gaf Robatsch op. Zondag remiseerde Parma met Van Schel tinga. In deze partij had hij vermoedelijk ook voordeel, doch de aanstaande groot meester gaat zoveel mogelijk al te grote risico's uit de weg. Als resultaat daarvan is hij, met grootmeester Ivkov, de enige nog ongeslagen deelnemer. Inmiddels heeft Bronstein na zijn neder laag in de vierde ronde de achtervolging ingezet. Weliswaar is zijn achterstand niet te verwaarlozen, doch het talent van de Rus is zo groot dat slechts 'n constante vorm van Parma de Joegoslaaf de eerste plaats kan doen behouden. Daarbij moet Ivkov uiteraard niet wor den vergeten. Zijn kansen op de eerste plaats kunnen wel licht beter worden beoordeeld na zijn partij tegen Bron stein, die voor vandaag op het programma staat. De Rus zal moeten winnen om de aansluiting te behouden. Tenslotte zijn ook Matanovic en Donner nog niet kansloos. De Nederlander dient de hangportij tegen Langeweg tot winst te voeren. Een andere belangrijke zaak is, dat Van den Berg en Tan op weg zijn naar een meesterresultaat. Het is nagenoeg zeker, dat beiden zullen slagen. Landskampioen Tan staat momenteel op 6 punten; 6V2 is de grens. Van den Berg heeft 5 punten. Dit weekeinde brak hij achtereenvolgens af tegen Milic en Aver- bach. In beide ontmoetingen heeft hij winstkansen. Slecht verging het de Belg O'Kelly. Zijn pech begon met een fout, die hij vrijdag in tijdnood maakte tegen Langeweg, hetgeen hem zaterdagmorgen bij (Je hervatting op verlies kwam te staan. 's Middags blunderde hij tegen Ivkov en zondag liet hij een glad gewonnen eind spel tegen Pirc in remise verzanden. De tweede speler, die ernstig is terugge vallen, is grootmeester Robatsch. Hij ver loor achtereenvolgens van Parma en Milic. De laatste liet een fraaie combinaUepa5?j,;j zién. Zaterdagmorgen zijn de afgebroken par tijen uit de negende ronde uitgespeeld. De hangpartijen uit de tweede ronde van de meestergroepen en de damesgroepen wer den eveneens uitgespeeld. De uitslagen luiden: Grootmeestergroep: Langeweg (Ned.) —O'Kelly (Belg.) 1-0; Gereben (Isr.)Van Scheltinga (Ned.) opnieuw afgebroken. Meestergroep A: Henneberke (Ned.) Zuidema (Ned.) remise; Ditt (Did.)Rell stab (Did.) opnieuw afgebroken; meester groep b: Kuypers (Ned.)Van Seters (Belg.) remise; Canal (Peru)Seamisch (Did.) 1-0. Damesgroep: mevr. Vreeken (Ned.) mej. Gombas (Hong.) remise. Zaterdagmiddag zijn de partijen uit de tiende ronde gespeeld. De uitslagen waren: Tan (Indon.)Pirc (Joegosl.) 1-0; O'Kelly Ivkov (Joegosl.) 0-1; Donner (Ned.)Lan geweg (Ned.) afgebroken; Bronstein (Rusl.) Averbach (Rusl.) remise; Van den Berg (Ned.)—Milic (Joegosl.) afgebroken; Ro batsch (Oost.)Parma (Joegosl.) 0-1; Van Scheltinga (Ned.)—Stahlberg (Zweden) afgebroken; Matanovic (Joegosl.)Gereben (Isra) remise; Pilnik (Arg.)—Trifunovic (Joegosl.) remise. Meestergroep A: derde ronde: De Rooy (Ned.)Henneberke (Ned.) 1-0; Sandor (Hong.)Ankerst (Joegosl.) 1-0; Dunkel blum (Belg.)—Mohrlock (Did.) remise» Rellstab (Did.)—Wade (G.-B.) remise; Zui dema ((Ned.)Ditt (Did.) 1-0. Meestergroep B: derde ronde: Samisch (Did.)—Kramer (Ned.) remise; Van Seters (Belg.)—Canal (Peru) 0-1; Kieniger (Did.)— Kuypers (Ned.) 1-0; Lange (Ned.)—Van Steenis (Ned.) 1-0; Smederevac (Joegosl.)- Fazekas (G.-B.) afgebroken. Damesgroep: derde ronde: Nicolau (Roem.)—Heemskerk (Ned.) 1-0; Timmer (Ned.)Bacic (Joegosl.) remise; Gombas (Hong.)Jovanovic (Joegosl.) afgebroken Ljiljak (Joegosl.)Vreeken (Ned.) remise Van Wieringen (Ned.)Gaprindashvili (Rusl.) 0-1. Het Hoogovenschaaktoernooi is zondag voortgezet met de elfde ronde van de grootmeestergroep. De uitslagen luiden: TrifunovicTan remise; GerebenPilnik 0-1; Stahlberg (Zwe.)—Matanovic remise; Parma—Van Scheltinga remise; Milic— Robatsch 1-0; Averbachv. d. Berg afge broken; LangewegBronstein 0-1; Ivkov Donner remise; PircO'Kelly remise. Na de elfde ronde luidt de stand: 1. Par ma 8V2; 2. Ivkov Vh\ 3-4. Bronstein en Matanovic beiden 7 pnt.; 5. Donner 6 1 afgebr.; 6-7. Tan en Pilnik beiden 6 pnt. 8-9. Stahlberg en Averbach 5'A 1 afg. 10. Robatsch 5 Va pnt.; 11. v. d. Berg 5 afgebr.; 12-13. Trifunovic en O'Kelly bei den 5 pnt.; 14-15. Milic en Langeweg 4 1 afgebr.; 16. Pirc 3 pnt.; 17. Van Schel tinga 2lA 1 afgebr.; 18. Gereben 1 afgebroken. De uitslagen van de dames en de mees tergroepen luiden: damesgroep (vierde ronde): Heemskerk (Ned.)—Gaprindashvili (Rusl.) 0-1; Vreeken (Ned.)—Van Wieringen (Ned.) afg.; Jovanovic (Jsl.)Ljiljak (Jsl.' 1-0; Bacic (Jsl.)—Gombas (Hong.) afgebr. Nicolau (Roem.)—Timmer (Ned.) 1-0. Stand na de vierde ronde: 1. Gaprindash vili 4 pnt.; 2. Jovanovic 3+1 afg.; 3. Nico lau 3 pnt.; 4. Heemskerk 2 pnt.; 5-6. Ljil- lak en Timmer beiden IVj pnt.; 7. Vreeken 1 1 afg.; 8. Gombas Vj 2 afg.; 9. Bacic Vi lafg.; 10. Van Wieringen 0 1 afg. Meestergroep 1 (vierde ronde): Henne berke (Ned.)—Ditt (Did.) 0-1; Wade (G.-B. Arie den Oude heeft een nieuw contract getekend met de eerste divisieclub DWS. Na het vorige seizoen was de Amsterdam se middenvoor door het bestuur van de vereniging een nieuwe verbintenis aange boden, maar zijn eisen waren zo hoog, dat het bestuur hieraan niet kon voldoen. Den Oude is daardoor dit seizoen „voet bal werkeloos" geweest, totdat 14 dagen geleden de onderhandelingen werden her opend met als resultaat dat Arie den Oude zaterdagavond zijn handtekening onder het nieuwe contract plaatste. Naerebout om vervolgens zondag een zeer mooie overwinning te behalen op routi nier Chr. Vlagsma (R'dam). Deze speler, die ook vorig jaar reeds door Steijn werd verslagen, werd midden op het bord door twee aktieve paarden mat gezet. In groep 1B speelt de Sant poorter H. Bosscher. Zondag smaakte hij voor de eerste maal het zoet der overwinning. De hoofdstedelijke crack mr. J. G. van Eybergen was het slachtoffer. Bosscher neemt een plaats in midden op de ranglijst. De Oosten-kampioen R. Faase is van mening dat men hem in groep 2C te laag heeft ingedeeld. Hij heeft zich voorgeno men op sportieve wijze wraak te nemen. Zijn score 3Va uit 4 bewijst dat het hem menens is. Opvallend goed is 't spel van de Haarlemmer K. Nederkoorn in 2B. Welis waar werd hij zondag verslagen, maar het vertoonde spel ook in zijn tot nu toe enige verliespartij was van dien aard dat men zijn nu behaalde 2V2 punt zeker spoedig zal zien verhogen. In de groepen 3A, 3B en 3C zijn T. Slagt (Halfweg); J. Wijker (Bloemendaal); A. Herfst (Haarlem) en K. J. Altena (Overveen) allen nog volop in de strijd om de ereplaatsen: Merkwaar^ dig verlopen vooral de partijen, van Altena. Vrijwel steeds komt hij *zeér Slecht tot verloren te staan maar elke keer slaagt hij erin zich op onnavolgbare wij- ?e te redden. Met 2Vz punt is hij zelfs nog ongeslagen en voert met een drietal andere spelers de ranglijst in zijn groep aan. S. Herfst (Haarlem) heeft in een zeer spannende groep van 4A met 3 punten de eerste plaats ingenomen. Hij wordt op de hielen gezeten door een drietal spelers met een halve punt minder en vier spe lers met slechts één punt minder, waar onder de IJmuidenaar Tj. de Jong. In tegenstelling tot het betrouwbare en het secure spel van Herfst beweegt De Jong zich elke partij opnieuw weer langs af gronden met riskante ondernemingen die de ene keer (vrijdag) tot succes leiden om een volgende keer (zondag) te mislukken. L. Biesheuvel (Spaarndam); P. Lanser en P. Tijssen (beiden IJmuiden) spelen in groep 4B, waar Tijssen het met 2 punten en een afgebroken partij tot op dit mo ment het beste doet. Lanser verknoeit nog wel eens een gunstige stelling waardoor hij iets beneden zijn mogelijkheden komt Biesheuvel is matig begonnen, maar be gint zich de laatste dagen danig te roe ren. W, v. d. Werff (Overveen) geeft in 5 A de tdon aan in een afdeling, waarin ook W. Steeman (Beverwijk); W. de Graaff (Haarlem) en H. van Nieuwenhuizen (Driehuis) een plaats vinden. Van deze spelers begint vooral de nog ongeslagen Steeman een geduchte concurrent voor v. d. Werff te worden. C. J. Gordijn (Sant poort) is in 5 B uitstekend op dreef en is 'stellig één der grote kanshebbers Voetbal in Engeland Voor de vierde achtereenvolgende maal werd zaterdag het Engelse Leaguepro gramma getroffen door de gevolgen van de hevige koude. Slechts bij acht van de 45 wedstrijden werd het beginsein gegeven en bij twee van die ontmoetingen liet de scheidsrechter de spelers voor het regle mentaire einde naar de kleedkamers te rugkeren. Van de gedunde wedstrijdenreeks had de ontmoeting tussen Tottenham en Black pool in de grootste belangstelling. De Spurs, die deze week een nederlaag leden tegen Burnley voor de beker, herstelden met een 2-0 overwinning veel van hun prestige. Zij kwamen daarmee aan de top van de eerste divisie. De beide overige eerste-divisiewedstrijden Aston Villa- Blackburn Rovers en Wolverhampton Wanderers-Sheffield United eindigden in doelpuntloze gelijke spelen. In de tweede divisie werd de positie van Chelsea nog rooskleuriger. Bury, dat met een achterstand van zes punten op de Lon- denaren de tweede plaats bezette, leed een 3-0 nederlaag tegen Norwich. T ennis Rod Laver, de Australische tennisster die prof werd, zegevierde zaterdag in Melbourne voor de eerste maal. Hij ver sloeg zijn landgenoot Ken Rosewal, die na de acht nederlagen van Laver in successie had gezegd, dat dit het resultaat was van te veel golfspelen, met 6-3 3-6 7-5 en 6-2. Zaalhandbal, Distriet West A, Dames: Sa- gittaAthleta 2-3; de BlinkertHHC 7-6 Tweede klasse: SDWFull Speed 2-5; Am- stelSpirit 4-2: AttilaSEW 0-5. Heren. Eer ste klasse: Aalsmeer 2—AHC 14-17; De Blin kert—Blauw Wit 2 16-17; Attila—UD 12-12. Tweede klasse: Sport VereentRapiditas 12- 15; AmstelBlauw Wit 2 16-7; Oranje '57- WVGV 14-13 Afdeling Haarlem, Dames Eer ste klasse: IJmondConcordia 3-8; ADO- IEV 6-6; RapiditasHOC 5-1. Tweede klasse: TYBBHBC 8-1; de BlinkertSamen Een 4-2; HBCConcordia 2 6-8. Derde klasse: de Blinkert 3—ADO 2 8-4; Rapiditas 2—DSO 3-1. Vierde klasse: HBC 2—TYBB 2 6-1; Zandv. MeeuwenConcordia 4 4-0. Heren, Eerste Klasse: ConcordiaA.HV 16-10; IJmondAHV 21-9. Tweede klasse: Concordia 2Rapiditas 2 12-16. Derde kiasse: Rapiditas 3Concordia 16-7. Een spelmoment Uit de ontmoeting 'tussen 'de 'herenplo'egen vra-n De Blin kert éri Blauw Wit in dé Badminton-: MWgïspeeldWn W kert-speler tracht met een sprong- worp op het Amsterdamse doel te schieten, maar wordt in zijn streven belemmerd door de armen van de lange Blauwwitter Rob Kruisman. Een grote voorsprong of achterstand kan bij zaalhandbal van weinig betekenis zjjn. Dat bleek zondag w^er in de ont moetingen van de Haarlemse districtsploe- gen. In de Badmintonhal leidden de da mes van De Blinkert in het treffen met het Hilversumse HHC met liefst 6-2, maar 20 minuten later maakten de Haarlemse dames een vreugdedans, toen de goed lei dende mevr. Meijlink met haar laatste fluitsignaal de opmars van het felle HHC op 7-6 tot staan bracht. Tegen de heren van De Blinkert droom- Handbal de Blauw Wit op 9-5, 16-9 en 17-13 van een ruime overwinning. De zebra's gaven aanhoudend de toon aai, waren forser van stuk, konden op meer ervaring bogen en beschi' ten over een groot aantal schut ters. Maar enkele minuten voor het inde, toen Dijkers het veld werd uitgezonden, reduceerden de groe.iwitten, nota bene met 5 veldspelers, de achterstand tot H~16. Ook hier redde de klok de ploeg die vrij wel de gehele wedstrijd een ruime voor sprong bezat. In de Utrechtse Bernhard- hal kwam Rapiditas net met de hakken over de sloot, nadat Sport Vereent een 13-6 achterstand tot 13-12 had ingelopen. In een rommelige, systeemloze ontmoe ting, waarin De Blinkert haar spel liet be palen door HHC, kwamen de Haarlemse dames voor de thee nogal eenéoudig aan een half dozijn doelpunten. Mieke Rubach nam de eerste twee voor haar rekening, waarna Sonja Walters de uit haar doel gekomen Hilversumse doelvrouwe met een bal verraste. Ria Samson, Martie Bloem en Noortje Bos scoorden hierna hun doelpunten door uitvallen, die overigens uitstekend door mej. Bos werden geredi geerd. HHC speelde weinig doortastend en scoorde voor de pauze slechts tweemaal. Na de rust profiteerden de Hilversumse gasten echter beter van hun kansen, in te genstelling met De Blinkert. Ria Samson werd tweemaal op haar weg naar het doel vastgehouden, doch op 6-3 miste eerst Noortje Bos en op 6-4 de gedupeerde zelf een strafworp. De Blinkert-dames verloren al hun zelfvertrouwen toen HHC de ach terstand nog verder nivelleerde. Hierbij speelden de HHC'ers Margot Cornel, die vrij onbesuisd te werk ging en enkele Haarlemse speelsters veel pijn bezorgde en de spits van de Hilversumse aanval, Cobie Weeda. een belangrijke rol. Na een doelpunt van Noortje Bos, schoot Cobie Weeda de gasten naar 7-6. Gelukkig voor De Blinkert was toen vrijwel de speel tijd verstreken. HHC speelde fel, weinig elegant. Na de thee speelde de Hilversum se doelvrouwe uitstekend. Een van de gas ten werd het veld uitgezonden nadat zij haar been uitstak, waardoor Noortje Bos een buiteling maakte. Sprong aan Blauw wit prijsgeven na hebben de zebra's tot enkele minuten voor het einde steeds een aanmerkelijke voorsprong bezeten. Voor de rust had de Amsterdammer Rob Kruisman een groot aandeel in de 9-6 voorsprong die Blauw „Weer een verloren zondag.zuch ten de voetballeiders, die langzamerhand de handen in het haar brengen, niet meer precies wetend hoe straks nog uit de rijs tebrijberg van wedstrijden te komen. En tochwas het in Rotterdam niet hele maal een verloren dag. Men had zelfs nog keus. Men kon van twaalf tot twee naar het stadion gaan om Feijenoord sneeuw- voetbal te zien spelen tegen Fortuna Vlaar- dingen, of de schreden richten naar de grote Ahoyhal, waar de (zaal)voetbal rol de van 's morgens tien tot 's avonds elf uur. Sommigen deden het allebei en. enkelen hebben zaterdagmiddag een snij dende Oostenwind getrotseerd om in Schiedam SVV—Sparta te zien. „Te koudzei Denis Neville, toen wij ten aanzien van het zaterdagmiddag uitstapje enige bezwaren naar voren braclv ten. „Voor de spelers niet. Na vijf mi nuten waren ze geacclimatiseerd. Voor de toeschouwers lag het iets anders. Pinguins en ijsberen hadden zich op de tribunes aan de Havendijk misschien be haaglijk gevoeld. Daarom waren er ook maar twee honderd. Zij hebben Sparta met 1-0 zien winnen. In het stadion won Feije noord met 3-0. Er waren drieduizend kij kers, maar tweeduizend waren er al af gedropen, toen Feijenoord de wedstrijd af sloot. „Dat is voor mij het bewijs, dat dit soort voetbal niets is voor de competitie," zei Henk Zon, de voorzitter van Excelsior en bestuurslid van de sectie betaald voet bal. Wat gebeurt er met de competitie? Tja, het zal wel uitdraaien op rhid- weekse wedstrijden en op zaterdag en zon dag spelen. We zullen elke vrije dag, die we kunnen bemachtigen, moeten gebrui ken. Uiteraard komen we pas met defi nitieve gegevens wanneer de vorst voor bij is. Aangemoedigd door het succes, vorige week in Odeon, had Neptunus maar met een de stoute stap gewaagd en de grootste speelzaal van Rotterdam gehuurd, name lijk de Ahoy-hal. Het was wel een gokje. Was het een gokje? Tegen drie uur moes ten de deuren dicht, mocht er niemand meer bij. Ruim drieduizend toeschouwers waren toen binnen. Pieters Graafland kwam, met vrouw en kroost, ook nog even aanlopen. De plan nen van Feijenoord? Woensdag weer een wedstrijd bij het stadion en zondag aan staande, weer een, waarschijnlijk tegen Go Ahead. Nog plannen om haar het buitenland te gaan? We zijn bezig geweest met Israel, maar dat is gekapt. Misschien kunnen we die wedstrijd tegen Reims op 6 februari nog wel uitgesteld krijgen, het. is im mers in Noord-Frankrijk net eender als hier en de wedstrijden voor de Europa Cup behoeven immers pas 15 maart ge speeld te zijn. Ja, hoor eens, dat is maar een idee'van mezelf..'.." Slechts zes ruiten vpn de Apollohal zijn zondagmiddag gesneuveld bij het zaalvoetbalduel AjaxADO, dat na een 3-3 ruststand in een 9-10 zege van de Ha genaars is geëindigd. Het veel geringer aantal glasscherven, dan een week geleden bij het toernooi tussen Ajax, Blauw Wit en De Volewijckers was echter niet te danken aan een vooruitgang van het spel peil, maar aan het simpele gevolg van het verleggen van het veld, zodat nu in de lengte van de zaal werd gespeeld. De wedstrijd, die 12 maal 10 minuten duurde, heeft ongeveer 4.000 voetballief hebbers toch een prettige middag bezorgd. Vooral in de eerste helft werd vaak goed gespeeld, maar na de hervatting ging het wat harder toe en verdwenen Mick Cla- van, Han Aardse, Guus Haak, Bennie Mul ler en Sjaak Swart voor enkele minuten naar het strafbankje. Onder de vele huidige en oud-internatio nals was Kootje Prins het produktiefst met drie doelpunten. Hij werd echter nog overtroffen door de Hagenaar Theo Ver langen, die vier maal scoorde. De overige doelpunten kwamen op naam van: Cees Groot (2), Clavan, Heynen, Trommel, Den Engelse, Petersen, Hoet, Henk Groot, Swart, Schuurman en zelfs de Ajaxdoel- man Hoogerman verschalkte zijn collega eenmaal aan de andere kant uit een van de vele penalties, (zoals in het straatvoet bal geldt ook hier: drie maal corner is pie- nantie). De eredivisieclubs Fortuna en PSV heb ben van het „voetballoze tijdperk" gebruik gemaakt om zondag in Geleen, op het ge walste terrein, een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. De Fortunaspelers ble ken het best onder de moeilijke omstandig heden te kunnen spelen en wonnen, na een 2-1 voorsprong bij de rust, met 4-2 Jan Notermans was bij Fortuna de grote man: hij scoorde twee fraaie doelpunten beide malen met afstandsschoten. De ove rige doelpunten werden gescoord door Bee- nen, Kohn (beiden Fortuna) en de PSV- ers Kerkhoffs en Hoenen. Slechts 500 toe schouwers woonden, ondanks de gedeelte lijk verwarmde hoofdtribune, deze ontmoe^ ting bij. Wit bij de rust tot stand bracht en na de hervatting excelleerde Gerard Epke, die over de Haarlemse verdediging heen een serie doelpunten produceerde, die de mar ge tot 16-9 vergrootte. Een opmerkelijk verschil lag tussen de schuttercapaciteiten van de Blauwwitters, die vrijwel allemaal tot een goed schot in staat bleken, en hun Haarlemse tegenstan ders, die door de speciale bewaking die Henk Deen genoot in feite slechts op Ruud v.d. Geest steunde. De grote achterstand heeft de strijdlust van de groenwitten niet kunnen breken en van 16-9 reduceerden zij tot 16-13. Er restten toen nog 13 minuten, maar toen Dijkers het veld werd uitge zonden en Blauw Wit door een strafworp op 17-13 kwam, leek de strijd toch wel ge streden. Het werd binnen de lijnen nog iets he viger; De Blinkert kreeg twee strafwor- pen toegewezen, de eerste werd gemist, maar de tweede schoot Deen in en even later bracht Deen de stand op 17-16. Nog een minuut scheidde de ploegen van het eind van de strijd. Blauw Wit trachtte te bevriezen, slaagde hierin maar matig, doch voor De Blinkert kwam het laatste fluitsignaal toch nog te snel. Overigens kwam de zege de zebra's vokomen toe, want zij speedlen beter en 17-16 was ten slotte maar een matige afspiegeling van de krachtsverhouding. In de Bernhardhal in Utrecht heeft Ra piditas zijn tweede overwinning behaald. De Rapidianen versloegen Sport Vereent en kwamen op gelijke hoogte met hun tegenstanders. We hadden de zege niet verwacht en zeker niet zonder Van Duin, Hekezen en Tricht. Maar Peter Kriege heeft zich in het Haarlemse doel zo voor treffelijk geweerd, dst men hem min of meer de Utrechtse nederlaag mag toere kenen. Rustig speelden de Haarlemmers de bal van man tot man, zonder risico te nemen en wachtend op een redelijke kans. Zo verkregen de gasten een 7-2 voor sprong, die na 10-5 bij de rust, even na de hervatting tot 13-6 was uitgegroeid. Een aantal breaks out openden perspec tieven voor de Utrechters, die aangemoe digd door een groot aantal toeschouwers de Rapidianen tot 13-12 naderden. Rapidi tas bevroor toen min of meer het spel en door de naarstige pogingen van de gast heren om de bal te bemachtigen, sloegen de Haarlemmers hun slag. De SV'ers ver lieten de cirkel en hier profiteerden Dick Nieuwenhuis en Martin Molenkamp van, om de voorsprong van 13-12 op 15-12 te brengen In een pittige eerste helft verkreeg Full Speed in de hoofdstad tegen SDW een 4-2 voorsprong. Na de hervatting werd de strijd bijzonder ruw en onvriendelijk, doordat SDW het spel trachtte te forceren. Op de stand 4-3 legde Full Speed het ac cent op de defensie en met doelvrouwe Rina Voogt in grootse vorm, slaagde men er in stand te houden. Een break out leid de zelfs tot 5-3. Fr IJmuidense doelpun ten werden gescoord door Nel Toon (3x) en Truus Relik (2x). Blinkert's naaste concurrente voor de titel, het hoofdstedelijke Sagitta kreeg zondag van Athleta een nederlaag te in casseren. De Haarlemse dames, die zelf van HHC wonnen, zijn door deze resulta ten een stuk dichter bij het kampioenschap gekomen. Full Speed, dat door de zege op SDW, niet meer op de laatste plaats kan belanden, heeft in de tweede klasse, waar de krachtsverhoudingen weinig uit eenlopen, de ministe verliespunten. Bij de heren is in de eerste klasse de laatste plaats vrij zeker voor Aalsmeer 2 gereserveerd. De Blinkert kan zich met een winstpunt uit drie wedstrijden volle dig veiligstellen. In de tweede klasse heeft Oranje '57 zich van Rapiditas en Sport Vereent gedistancieerd. Zondag ont moeten de Rapidianen Oranje '57 in Utrecht en dan kan veel beslist worden. De standen luiden nu: Dames Dames le klasse 2e klasse De Blinkert 6 12 Amstel 8 10 Sagitta 7 10 Full Speed 7 9 Athleta 7 7 Attila 9 9 HHC 8 5 SEW 7 8 Vriendschap 8 5 Spirit 8 6 AVA 6 1 SDW 9 6 Heren Heren le klasse 2e klasse AHC 8 14 Amstel 9 16 Blauw Wit 8 12 Blauw Wit 2 9 12 Attila 9 9 WVGV 8 8 De Blinkert 7 6 Oranje 8 6 UD 8 5 Rapiditas 8 4 Aalsmeer 2 8 2 Sport Vereent 8 4 Het Amsterdamse Niloc is uitgescha keld voor de Europabeker-zaalhandbal (dames). Nadat Niloc de eerste wedstrijd uit de tweede ronde tegen IFK Frederiks- borg met 7-17 had verloren, leden de Am sterdamse dames zaterdag in Kopenhagen een nederlaag van 10-25. Bij de rust was de stand 15-7 voor de Denen, die in tien minuten tijd een voor sprong van 6-2 hadden. Vijf minuten later had Niloc weliswaar aansluiting verkre gen (6-8), maar de rustige speelwijze en de grote internationale ervaring van de Deense meisjes zorgden ervoor dat Niloc geen ogenblik de leiding kon overnemen. De doelpunten werden gescoord door: (Frederiksberg) Anne Marie Nielsen en Toni Roeseler beiden 6, Lise Koek 4, Lis Moeller en Lene Hansen beiden 3, Lis Ditlevsen 2 en Agnes Oestergaard 1; (Ni- loc) Will Gillissen 5, Annie Buyse en Truus Haasdonk beiden 2 en Cary Piller 1. De Westduitse zaalhandbalploeg. die dit jaar van Noorwegen (9-4), Denemarken (11-10) en Nederland (11-7) won, zege vierde zaterdag in Thionville met 15-6 over de Franse dames. De wedstrijd tus sen Frankrijk en Denemarken, die zater dag in Parijs werd gespeeld, is met 22-19 door de Fransen gewonnen. De Nederlandse bondsploegen hebben in Enschede nederlagen geleden tegen de he ren- en damesteams van Westfalen. De he- ren-bondsploeg verloor met 15-18 (rust stand 7-10), de dames kregen met 7-8 (2- 2) klop. f

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11