Katwijkers redden vijf Belgen van snel zinkende kotter Daarna liep de Rijnmond II op het drijvende wrak „Het aantal aangegeven zeden delicten neemt af" de Rooy Zeesleepboten uit in drie dagen vier IJmuiden helpen schepen in nood IEDERE STAND KOLEN CONTANT dames- en herenbonthoeden Scheepsdrama op 90 mijl noord van IJmuiden Velsen won protest IJmondverenigingen vandaag en morgen Worsteling tegen de elementen ^^Brieven aan de redactie MAANDAG 21 JANUARI 1963 A. Toonen wordt directeur VVV Velsen-IJmuiden Er tegen aan gezet Goed verzorgd STOFZUIGERS KW 43 liep op wrak r- DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Raad van Beverwijk worden veel kredieten gevraagd Full Speed-team rekende met mede-kandidaat af Oud-hoofdinspecteur J. A. Kwast: dei* Examens WEDEROM IN VOORRAAD Plein 1945 no. 3 Tel. 4074 Parklaan' met slagzij „Luiz Dorletta" binnen Titan bij „Rijnmond II" „Oost-Vlieland" voer drie keer uit SALON DE COIFFURE 3 A N SUYK Advertentie De heer A. Toonen, uit Capelle aan de IJsel, is, met ingang van 17 februari aan staande, benoemd tot directeur van V.V.V. Velsen-IJmuiden. De heer Toonen, die 32 jaar oud is, is sinds 1954 werkzaam bij het V.V.V.-wezen. Hij is thans hoofd van de afdeling pers en publiciteit van V.V.V.-Rotterdam. Ze waren aan de laatste trek bezig. In het ruim van de 99 ton metende Bel gische kotter „Karina" (Nieuwpoort 232) lag ongeveer 2.000 kilo tong. Om kwart over een in de nacht van vrijdag op zaterdag begon de motor van hun schip te kloppen. De machinist kwam angstig naar boven. „Ik durf niet meer naar beneden", zei hij tegen schipper Robert Beijern. De vijf Belgische vissers visten op dat moment op 53.55 Noorderbreedte en 4.20 Oosterlengte, op ongeveer negentig mijl ten noorden van IJmuiden. Er volgden explosies in de machine kamer, de brokstukken vlogen in het rond. Het schip zou het niet lang meer houden. De motor was tevoren nog op het minimum gezet. Een ogenblik later sloeg de bodem tussen motor en schip lek. Dit was het sein voor de 52-jarige schipper Beijern eeij vuurpijl af te schieten. Het was toen omstreeks halftwee in de nacht. De vuurpijl, later gevolgd door nog een, werd gezien door de bemanning van de „Mare Liberum", KW. 117, die op onge veer acht mijl van de Belgische kotter was op dat moment. Schipper Jacob van Duin van de „Mare Liberum" zette meteen volle kracht koers naar het in nood verkerende schip Daar door de explosie ook de radiozender van de Belg was uitgevallen, konden bei de schepen geen radiocontact met elkaar onderhouden. „Het was een behoorlijk ruwe zee, windkracht zeven. Om drie uur die nacht waren we bij hem. Ik heb mijn schip langszij tegen de Belg aangezet. We gin gen een beetje op en neer en allemaal waren we natuurlijk zenuwachtig," vertel de schipper Duin ons zaterdagmiddag in IJmuiden. Er stond een vuurtje te branden aan dek van de Belgische kotter, zodat schip per Duin een klein lichtpuntje had in de duinsternis. Toen de „Mare Liberum" bij de Belg was, stond het water al op het dek. De vijf Belgen konden gemakkelijk overstappen op het Nederlandse vissers schip. Het was binnen tien minuten ge beurd. Vijftien minuten later zonk de Bel gische kotter. Nog net op tijd hadden de mannen kans gezien een rubbervlot te redden door het touw waarmee het aan dek van de Belg vastzat, snel door te snijden. Op het water begon het licht van het reddingvlot auto matisch te branden. De mannen van de „Mare Liberum" pikten dit vlot op. Om twee uur zaterdagmiddag stonden de vijf Belgen op de kade bij de IJmuider vishal, opgelucht. Spoedig waren zij om ringd door verslaggevers, fotografen en TV-mensen. De mannen gaven gewillig antwoord op de vragen, in rap Vlaams. De Belgische consul, de heer H. Zwart was aanwezig. De IJmuidenaar Leen van der Valk bracht vier Belgische beman ningsleden naar een warme kantoorruim te in IJmuiden. Schipper Beijern reed met de heer Zwart mee. In de auto zei een van de Belgische mannen: „Als u wat in de krant schrijft, moet u ook zeggen dat we aan boord van de KW.117 een uitstekende verzorging heb ben gehad." De andere drie mannen knik ten instemmend. De gezonken Belgische kotter van 99 ton, werd in 1922 gebouwd. Er zat een 250 pk Carels-motor in. Het was voor schipper Robert Beijern de tweede reis met de kotter. Het zou tevens zijn laatste reis zijn. Goed doorgewarmd zijn de vijf mannen zaterdagmiddag per trein naar huis gegaan. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg Vermoedelijk is het lek raken van de Belgische kotter te wijten aan een explo sie in de motor. Het schip was reeds 38 jaar oud. Het had voor de huidige eigena ren slechts één reis volbracht en lag op het moment van de ramp aan de laatste trek voor de aanvang van de thuisreis (de tweede) naar Oostende. De KW.43 Rijnmond II is zondagmor gen omstreeks half acht de IJmuider Ha ringhaven binnengelopen, geëescorteerd door de IJM.293 Nooitgedacht, de IJM.54 Swift en de sleepboot Titan uit IJmuiden. De IJM. 43 kwam in de nacht van zaterdag op zondag om een uur in aanvaring met een wrak vermoedelijk dat van de Bel gische kotter Nieuwpoort 232, welke kot ter door de bemanning in de nacht van vrijdag op zaterdag was verlaten en met de kiel naar boven dreef. De Rijnmond II was op weg naar IJmui den met aan boord 2000 kisten verse haring en 760 kantjes steurharing, die in Store- way (Schotland) waren geladen. Op ongeveer 30 mijl noordnoordwest van IJmuiden werd de bemanning, terwijl het schip op volle kracht liep, opgeschrikt door een dreun, gevolgd door een tweede harde klap. De machine werd meteen ge stopt. Men zag een wrak met de kiel naar boven drijven aan stuurboordzij. Direct werd „overal" gemaakt. Een groot gat zat in de voorpiek. Er kwam vvater binnen De schipper gaf meteen een „may-day"- melding aan Scheveningenradio. Dit be richt werd onmiddellijk gerelayeerd op de andere zenders van Scheveningenradio en opgevangen door de eveneens thuisvarende IJM 239 Nooitgedacht schipper Piet Plug die daarop voor een nauwkeurige positiebepaling in contact trad met de in nood verkerende hektrawler. De schepen Waren ongeveer 20 mijl van elkaar ver wijderd. Schipper Plug riep de hulp van andere schepen in op de onderlinge golf. De raad van Beverwijk komt donderdag avond bijeen ter behandeling van een vrij omvangrijke en belangrijke agenda. Voor de installatie van het raadslid D. Jaape, zal de benoeming van een wethouder aan de orde komen. Vermoedelijk zal de heer F. R. W. Kaebisch als zodanig worden be noemd. Op de agenda staan voorts voor stellen tot het verlenen van kredieten voor aanschaffing van een rioolreinigingsma- chine 38.500), voor het aanleggen van een hoofdriool tussen Spoorsingel en Be- neluxlaan in verband met het bouwrijp maken van grond en van een ander hoofd riool (tezamen 150.000), voorts een voor stel tot het verlenen van een krediet voor voorzieningen aan het vroegere slot „Oos- terwijk", voor het aanschaffen van brand- weermaterieel. Tot slot zal de burgemees ter, de heer J. G. S. Bruinsma, een nieuw jaarsrede uitspreken. Het protest dat de voetbalvereniging Velsen na afloop van de op 2 december tegen DWS gespeelde wedstrijd indiende wegens het niet toekennen van een doel punt, is toegewezen. In plaats van 3-2 in het voordeel van de Amsterdammers is de uitslag nu een gelijkspel (3-3) gewor den. j Het protest van VSV, ingediend na de uitwedstrijd tegen Leeuwarden, wordt ko mende zaterdag behandeld. Het dameshandbalteam van Full Speed zal niet degraderen. Gisteren namelijk re kende de ploeg in Amsterdam af met me dekandidaat SDW (3-5). Laatstgenoemd team kan Full Speed nu niet meer be reiken. Tot aan de rust verliep de strijd in een prettige sfeer, na de hervatting (2-4) echter bezondigde degradatie-kandi daat SDW zich nogal eens aan keihard, unfair spel. Desondanks hield Full Speed de thuisclub op een afstand. Het voorschip van de Rijnmond II, zwaar beschadigd door de aanvaring met het drijvende wrak van de Belgische kotter. Daarop kwam schipper Gerard Nijg van de IJM 54 Swift in de lucht. Dit schip be vond zich tussen de IJM 43 en de Nooit gedacht in. Een onbekend gebleven vrachtschip bleek reeds in de nabijheid van de Rijn mond II te zijn. De sleepboot Titan gaf vanuit IJmuiden reeds antwoord op het eerste noodsein van de IJM 43. Aan boord van de Rijnmond II had men inmiddels ook niet stilgezeten. Om het schip lichter te maken rolde men via een deur in de verschansing 200 vaten haring, die op het dek stonden, in zee. Deze vaten stonden op de voorpiek. Zij maakten zeker een gewicht van 25.000 kilogram uit. Het gat, dat door de aanvaring in de boeg was veroorzaakt, lag dan ook na het verwij deren van de tonnen ongeveer een meter boven de waterlijn. Het schip werd weer op koers gelegd en langzaam varend is het, beurtelings voor- en achteruit stomen naar IJmuiden gevaren. Het noodverkeer via Schevingenradio werd opgeheven. Het radiocontact tussen de verschillende schepen werd onderhou den door de schipper van de Nooitge dacht. Omstreeks half acht arriveerde het konvooi met teruggebrachte vaart veilig in IJmuiden. „Het aantal de laatste tijd aangegeven zedendelicten stijgt niet, doch neemt eerder af", luidde een der uitspraken van de heer J. A. Kwast, die als oud-hoofdinspecteur van de zedenpolitie te Rotterdam, in een der zalen van het Cultureel Centrum een spreekbeurt vervulde voor de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming. Met mevrouw T. Blankenstijn-Biersma, bestuurslid van deze organisatie, besprak hij de gevaren die de jeugd op straat bedreigen en de manier, waarop zij hiertegen enigszins kan worden beschermd. VEESERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Leiden. Doctoraal scheikunde: F. M. A. H. Schuurmans Stekhoven (Leiden) en A. Koorevaar (Haarlem). Kandidaats L wis- en natuurkunde: mej. E. Dazert (Leiden) Kandidaats B wis- en natuurkunde: G M D. Zaaijer (Leiden). Kandidaats A wis- en natuurkunde: H. R de Beun (Leiden) Kan didaats A wis- en natuurkunde: Mej. A. de Leeuw van Weenen (Leiden). Kandidaats F wis- en natuurkunde: H A. T. M. Koets (Den Haag), H. J. Munter (Delft) en J. A. v. d. Sande (Leiden). Kandidaats K wis- en natuurkunde: Mej. H. E. Pieters (Leiden) Kandidaats geneeskunde: J. A. van der Snoek (Oostgeest). Rotterdam. Kandidaats economische we tenschappen: H. A. Woensdregt (Rotter dam), J. van Beuzekom (Nieuwpoort), A. Kunstman (Rotterdam), P Guyt (Voor burg), F. S. von Balluseck (Rotterdam) en R. A. A. Rammeloo (Rotterdam). Doctoraal economische wetenschappen: W. M. van Dijk (Rijswijk), A. Goudsmit (Rotterdam). H.' Kramer (Rijswijk) en J. J. Krabbe (Slikkerveer). Nijmegen. Examen kandidaats genees kunde deel 1: P. M. J. Th. Jordans (Vught) MAANDAG 21 JANUARI Wijkcentrum, Velsen-Noord, 20 uur Le denvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. DINSDAG 22 JANUARI Hervormd Verenigingsgebouw, Bever wijk, 14 uur: Filmmiddag voor Algemene Bond van Bejaarden. K.S.A.-gebouw, 19.30 uur: Jubileum revue „Kindergeluk". De heer Kwast veronderstelde, dat zijn in de aanhef vermelde uitspraak wellicht te optimistisch zou lijken, omdat juist de laatste tijd diverse gesignaleerde aanran dingen en zedenmisdrijven overal een on miskenbare onrust hebben veroorzaakt. Spreker schreef dit echter toe aan de grote ruchtbaarheid, welke door de pers aan deze gevallen wordt gegeven. Overi gens was hij met deze publicaties bijzon der ingenomen, omdat een goede voorlich ting' de strijd tegen dergelijke uitwassen alleen maar kan vereenvoudigen. Wel wen ste spreker hiervan enkele bladen uit te zonderen, omdat deze zich voortdurend speciaal op de sensatie hebben toegelegd. In het bijzonder heeft de heer Kwast zich deze avond beziggehouden met de pedofielen: lieden met een verwrongen ziels-, drift- en gedachtenleven, die zich hierdoor voornamelijk tot kinderen voelen aangetrokken. Zij zijn tot de meest geme ne perversiteiten in staat en ontzien daar bij zelfs geen kleuters van twee of drie jaar. Weliswaar zijn het zelden lustmoor denaars, zodat zij hun slachtoffertjes al leen doden wanneer zij ontdekking vre zen. Deze individuen worden in alle ran gen en standen van de maatschappij aan getroffen en zij scharrelen meestal rond op plaatsen in park, plantsoen en strand, waar kinderen zonder toezicht zouden kun nen speJen. De praktijk heeft spreker geleerd, dat het kind van zulk een aanranding een Advertentie Vier zeesleepboten van de IJmuidense Zeesleepvaart en Bergingsmaatschappij n.v. Bureau Wijsmuller zijn de laatste drie dagen tijdens slechte weersomstandig heden - in het Engels Kanaal een oosterstorm met windkracht 10 - in actie geweest om twee Nederlandse kustvaarders, een Spaanse trawler en een Kat- wijkse trawler hulp te verlenen. zware geestelijke schok ondergaat. Daar om adviseerde hij de ouders met klem, in het bijzijn van het kind nimmer tot dra matische scènes over te gaan, doch het weer zo normaal mogelijk in het gezins leven op te nemen. Voorts is het abso luut misplaatst uit een soort valse schaam te te verzuimen, de recherche met een geval van aanranding op de hoogte te brengen. Men onthoudt de politie hierdoor immers feiten, die bij reeds bekende kun nen worden gevoegd en aldus dikwijls tot arrestatie van de dader leiden. In het vervolg van zijn betoog noemde de heer Kwast enige middelen, waarmee de jeugd een zekere preventieve bescher ming kan worden geboden. In de eerste plaats achtte hij een goede sexuele voor lichting van groot belang, ofschoon het moeilijk is hiervoor bepaalde richtlijnen aan te geven. Toch mag men het kind nimmer geblinddoekt in het leven sturen en het kan beter door de ouders worden voorgelicht, dan door vrienden en vrien dinnetjes op straat. Wat de ouders eventu eel trachten te verzwijgen, wordt door de kinderen heus wel onderling besproken. Voorts moeten de kinderen bij herhaling worden gewaarschuwd voor mensen die het slechte zoeken en doen. Ook moet hen worden ingeprent nimmer op uitnodigingen van vreemden in te gaan voor een wan deling of een tochtje per auto of brom fiets. „Eerst aan moeder vragen, zelfs al betreft het de buurvrouw." En hoe ge vaarlijk liften kan zijn, meende spreker buiten beschouwing te kunnen laten. Kin deren zijn nu eenmaal groot van vertrou- we en klein van geheugen, zodat aanbie dingen van geld en snoep eveneens steeds dienen te worden afgeslagen. Even nood zakelijk is het voor de ouders enige con trole uit te oefenen op lectuur en het uur van thuiskomst en moeten zij de kinderen op het hart drukken bij avond en in de schemering eenzame en onverlichte plaat sen te vermijden. De heer Kwast besloot zijn met grote aandacht beluisterde causerie met erop te wijzen, dat hij de arrestatie van een ze- denmisdrijver belangrijker achtte, dan het aanhouden van een inbreker. Wat hem be trof zouden dergelijke individuen voor al tijd uit de samenleving moeten worden verwijderd. Zijn opvattingen en die van mevrouw T. Blankenstijn-Biersma, die het zelfde onderwerp behandelde zonder hier bij nieuwe gezichtspunten te openen, gaven de aanwezigen aanleiding tot het stellen van enige vragen, die na een korte pauze uitvoerig werden beantwoord. De zeesieepboot „Utrecht" kwam na een worsteling van drie dagen tegen de ele menten zondagavond in Brest aan met de Nederlandse kustvaarder „Hada 2". De zeesleper „Friesland" was bijna twee et malen in de weer om de Nederlandse kust vaarder Parklaan" te assisteren en zon dagmorgen in Lorient af te leveren. De sleepboot „Zeeland" maakte op de Atlan tische Oceaan de ronddrijvende Spaanse trawler „Luiz Dorietto" vast en sleepte het schip het afgelopen weekeinde te Las Palmas binnen. Tenslotte was in de nacht van zaterdag op zondag de „Titan in ac tie om bijstand te verlenen aan de nieu we Katwijkié hektrawler „Rïjhrriond 2" KW. 43, die lek stootte op een ronddrij vend wrak in de Noordzee op 30 mijl ten noordnoordwesten van IJmuiden. De hulpverlening door de „Utrecht" aan de „Hada 2" is er een geweest, die heeft plaats gehad onder de slechts denkbare omstandigheden. In de nacht van donder dag op vrijdag meldde het schip op 40 mijl ten noorden van Ouessant in het Engelse Kanaal, dat het roer defect was geraakt en dat bovendien een van de red dingboten niet meer was te gebruiken. De „Utrecht", onder bevel van kapitein A. van Oosten uit IJmuiden, ging onmiddel lijk naar zee en kwam in de loop van vrij dag ter plaatse. Daar het door de weers omstandigheden voor de opvarenden van de „Hada 2" onmogelijk was op het voorschip te komen om daar de sleep- draad van de „Utrecht" te bevestigen moest met vastmaken worden gewacht. Nadat enkele pogingen vrijdagavond en zaterdag waren mislukt in de oosterstorm, werd in de nacht van zaterdag op zon dag weer een poging ondernomen. Om half drie kon de sleepboot „Utrecht" melden, dat de „Hada 2" was vastge maakt op bijna 55 mijl ten noordoosten van Ouessant. Zondag had het trans port een moeilijke reis naar Brest, maar zondagavond laat werd de 499 ton meten de kustvaarder daar veilig afgeleverd. Ook de bemanning van de zeesleper Friesland van Wijsmuller zal deze ooster storm nog lang heugen, daar zij van de Engelse zuidkust volle kracht onderweg gingen naar de Nederlandse kustvaarder „Parklaan", die met veertig graden slag zij vrijdagavond omstreeks 6 uur rond dreef op 60 mijl zuidwest van Ouessant in de Golf van Biscaye. Ook de zeesleepboot ,Tyne", die in de Atlantische Oceaan voer, ging naar de „Parklaan" onderweg. De bemanning van de „Parklaan" slaagde er in de slagzij terug te brengen tot 15 gra den, maar de situatie bleef kritiek door de lading uit koolzaad bestond en enkel tanks waren overpompt om het schip rechter te brengen. De gezagvoerder van de „Farklaan' ac cepteerde eerst de assistentie van de „Tyne", maar later deelde hij mee de eerstaankomende zeesleper te accepteren, daar de toestand kritiek bleef. Ook de as suradeuren en reder van de „Parklaan" dachten er zo over. De „Tyne", eigendom van L. Smit Co. te Rotterdam, maakte de kapitein van de „Parklaan" erop at tent, dat hij een contract op basis Lloyd's Open Form had. Maar de kapitein nam geen enkel risico en bleef bij zijn stand punt dat hij de eerste sleepboot moest heb ben. Wijsmuller liet zijn „Friesland" vol le kracht doorgaan en zaterdagmiddag om streeks half drie was het deze sleepboot, die onder bevel staat van kapitein A. v. d. Veen uit Winschoten, die als eerste hulp kon verlenen. Opgelucht waren kapitein en bemanning van de „Parklaan" dat thans Kuip op enkele tientallen meters af stand aanwezig was. De „Friesland" escorteerde de „Park laan" door de stormachtige nacht van za terdag op zondag naar Lorient en kwam daar in de loop van zondag in de haven binnen. Te Lorient zal de lading koolzaad van de „Parklaan" opnieuw worden ge stuwd. De sleper „Friesland" is intussen weer naar zee vertrokken. De sleepboot „Zeeland" was vrijdag, za terdag en zondag bezig met het slepen van de Spaanse trawler „Luiz Dorletta" die vrijdagmorgen had gemeld onder de Afrikaanse westkust machineschade te heb ben. De „Zeeland" die aldaar is gestatio neerd, ging naar de trawler onderweg en maakte het schip vrijdagavond omstreeks kwart voor elf vast. De hulpverlening, even als de hulpverleningen aan de „Parklaan en „Hada 2", uitgevoerd op basis „Lloyd's Open Form, no cure no pay, werd zondag avond omstreeks 8 uur besloten, toen de „Zeeland" de trawler in Las Palmas bin nensleepte voor reparatie. Zaterdagnacht omstreeks kwart voor een meldde de Katwijkse trawler KW.43 „Rijn mond 2" de tweede, nieuwe, hektrawler van de Rederij N. Parlevliet dat het schip op ongeveer 30 mijl ten noordnoord westen van IJmuiden op een omgesla gen wrak was gelopen en een gat in het voorschip had opgelopen. Het schip maakte water. Er werd dringend om assistentie ge vraagd. Daar de reddingsboten van Dert Helder en Terschelling niet konden uitvaren door de weersomstandigheden voornamelijk als gevolg van de vorst werd in eerste instantie de scheepvaart verzocht bijstand te verlenen aan de „Rijnmond 2", die 478 ton meet en die onderweg was met een vangst vis naar IJmuiden. Enkele vracht schepen. zoals de „Cardiffbrook en de Fritz Thyssen" kwamen in de buurt en enkele IJmuidense kotters, waaronder de IJM. 239 Nooitgedacht en de IJM. 54 Swift wijzigden koers en zette volle kracht koers naar de noodpositie. Uit IJmuiden zette Wijsmullers „Titan" volle kracht koers naar de „Rijnmond 2". De „Titan" werd voor hulpverlening door de schipper van de trawler, geaccepteerd. Later bleek alleen de voorpiek lek te zijn geraakt. Het ruim maakte geen water. Eerst achteruit varend, later weer nor maal, is de „Rijnmond 2" met escorte van de „Titan", die om drie uur ter plaat se was, en onder begeleiding van de kot ters naar IJmuiden gevaren. Het transport kwam daar zondagmorgen omstreeks half acht binnen. De trawler, evenals de beide kotters, dik onder het ijs, meerde af in de Haringhaven. In het voorschip boven de waterlijn bevinden zich een grote deuk en scheur. Het vermoeden bestaat, dat de „Rijnmond 2" in een golfdal heeft gesto ten op het nog op een luchtbel ronddrij vend wrak van de Belgische kotter Nieuw poort 232 „Karina". Elders in dit blad kan men meer bij zonderheden lezen over de onfortuinlijke reis van de „Rijnmond 2". De veerboot Oost-Vlieland heeft van morgen de IJmuider Vissershaven verlaten om de terugreis naar Vlieland te aanvaar den. Zaterdagmorgen en zondagmorgen deed het vaartuig, dat ongeveer twintig passa giers aan boord heeft, van wie verscheide- nen op het schip moesten overnachten, vergeefse pogingen. Het slechte weer dwong de kapitein tot twee keer toe naar IJmuiden terug te keren. Vanmorgen wa ren de weersomstandigheden echter wat beter FRAAIE PRIJZEN VOOR IJMONDERS Op de slottentoonstelling van de Konink lijke Vereniging „Avicultura" die dit weekeinde in dé Houtrusthallen te 's-Gra- venhage werd gehouden hebben ver schillende leden van de „IJmond en om streken" voor hun ingezonden dieren fraaie predikaten en prijzen verworven. In de af deling Blauwoogpolen zag C. M. Bos een Pool met „U" bekroond. In het geheel wer den slechts twee inzendingen met „Uit muntend" geclassificeerd. Bovendien boek te hij ZG en ZZG. Een zelfde onderschei ding viel A. P. C. Oostdijck voor zijn Blauwoogpool ten deel. Nico van Baar tweemaal ZZG bij de Russen; M. Bakker tweemaal ZZG voor Klein Zilver. Parelfeh van C. F. van Dam ZZG. J. Th. Jansen met Kleurdwergen eenmaal ZZG en een ZG. De „Utrecht" van Wijsmuller. Advertentie voor natuurpermanent of modeling JAN SUYK Wijkerstraatweg 259 - Velsen-N. Tel. 02519 - 3585 Telefoon. Op 15 januari jongstleden, te 15 uur, vroeg een arts uit IJmuiden mij, of ik even op zijn fiets wilde letten: hij moest met de grootste spoed een chirurg opbel len voor een ernstig zieke patiënt, zo ver klaarde hij mij. Volgens de arts, had hij bij een bedrijf aangeklopt om gebruik te maken van de telefoon, maar men deelde hem daar me de, dat dit niet was toegestaan, omdat de telefoon alleen voor eigen personeel be schikbaar was. Wat zou nu het antwoord zijn van deze arts, indien er op bedoeld bedrijf iets was gebeurd waarvoor medische hulp onmid dellijk nodig zou zijn? J. SIERAAD. (Ongetwijfeld zou hij, met de grootst mo gelijke spoed, zich naar de patiënt begeven om hem de nodige medische hulp te ver lenen. Maar hij zou de directie van het be drijf, na zijn hierboven geschetste teleur stellende ervaring, op de hoogte moeten brengen van het gebeurde: het komt ons voor, dat herhaling van een dergelijke stommiteit door een der personeelsleden van het bedrijf dan is uitgesloten. Red.).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5