BS Vallen en opstaan.. Echtpaar leefde twee jaar bij uiterst primitieve papoea's mm DE PROGRAMMA'S Pianoduo Ans Router en Miep van Luin speelde voor Jeugd en Muziek Verjaardag van prinses Margriet besloten met bezoek aan ijsrevue NEGEN MIJZEN Figuratieve schilder- en beeldhouwkunst in Vishal Gebedsweek voor de oecumene MAANDAG 21 JANUARI 1963 Groepsexpositie K.Z.O.D. in Huis Van Looy geopend Violiste Johanna Martzy in Haarlem's Concert gebouw Ook Frankrijk verlaagt de vermakelijkheidsbelasting nabeschouwingen „Weekeind-journaal" Frederik Hendrik-eiland: één moeras De radio geeft dinsdag 7elevisieprogramma Het Heemsteedse pianoduo Ans Bouter en Miep van Luin was zaterdagavond in de Tuinzaal van het concertgebouw te Haarlem gast van de afdeling Haarlem van de vereniging „Jeugd en Muziek". Zij vonden hier een uiteraard voor muziek ontvankelijk auditorium, waarvoor zij een interessant en in vele opzichten ook aan trekkelijk programma tot uitvoering brach ten. De samenstelling daarvan was een compliment waard, want vierhandige pianomuziek, hetzij voor twee, hetzij voor één piano, is waarlijk niet in overvloed beschikbaar, althans wanneer men reke ning wil houden met oorspronkelijkheid en kunstzinnig gehalte. EEN ALGEMENE bekendheid hebben de werken, die tot uitvoering kwamen, niet en het lijkt niet gewaagd te schrijven, dat zij voor de meeste toehoorders een eerste kennismaking waren. Die ontmoeting bracht echter geen problemen, want de klankentaai van het „Duettino concertan te" op thematische gegevens van Mozart, van de componist-pianist Ferruccio Buso- ni, van het Rondo op. 73 van Chopin en van Saint-Saëns Variaties op een thema van Beethoven op. 35 was door zijn ver trouwde elementen al heel eenvoudig te verstaan. Muziek van onze tijd was vertegenwoor digd met de Sonate voor twee piano's, die Willem Pijper in 1935 voltooide en opdroeg aan het befaamde pianistenpaar Ethel Bartlett en Rae Robertson, die het werk in oktober 1935 te Londen in eerste uit voering ten gehore brachten. De polytona liteit van Pijpers' muziek bewerkte bij de voortreffelijke vertolking indrukken van milde schoonheid en van een sterke muzi kale macht, die ook aan de verrassende polyfonie van het werk een grote muzikale geladenheid kon geven. Ans Bouter en Miep van Luin speelden met de overtui gende voordracht van deze fraaie sonate haar hoogste troeven uit. De inspiratie door Pijpers' muziek on dervonden werd mede van betekenis voor de bijzonder geslaagde uitvoering van de zoölogische impressies op. 24 van de Nederlandse componist Jan Massëus. eep reeks pianostukken, Waarvan het karakter door buiten-muzikale onderwerpen als „het aquarium", „zee-anemonen", „de slang" en „spelende apen" bepaald werd, maar waarvan het muzikale element, vrij van die associaties, ook als een zelfstandig heid van bijzondere waarde gehoord kon worden. Ook met deze uitvoering toonde het samenspel van de pianistes, dat men voor de pauze bij hoogtepunten van het musi ceren had kunnen waarderen, een grote eenheid van uitvoering en interpretatie, die van een voortreffelijke relatie tot deze muziek deed blijken. Met de „Danses andalouses" van Manuel Infante werd dit concert virtuoos besloten. Vermelding verdient, dat de gespeelde werken op deze avond bijzonder onderhou dend en huiselijk werden toegelicht door de adjunct-directeur van „Jeugd en Mu ziek", Ru Sevenhuysen. P. Zwaanswijk Vrijdagavond had in het Huis Van Looy aan de Kamperlaan te Haarlem de ope ning plaats van de jaarlijkse groepsten toonstelling van het Genootschap „Kunst Zij Ons Doel". Nadat voorzitter Leen Spierenburg de talrijke aanwezigen had welkom geheten, werd het openingswoord gesproken door het raadslid mr. G. C. J. J. van den Bergh. Deze ging uit van een gedachte van de achttiende eeuwse Italiaanse filosoof Vico en wees op de geschiedenis van diens le ven, dat vervuld was van tegenslagen en miskenning, om vervolgens te betogen, dat erkenning en waardering niet beslissend zijn, maar dat het alleen aankomt op de waarheid van wat men doet. Ieder kunst werk dat volstrekt waar is blijft het ver mogen behouden om te groeien. De spreker ging hierna nog in op een uitspraak van Pierre Boulez, die zich bij zijn werk zeker wist van de waarheid er van, waarna de heer Van den Bergh alle aanwezigen opriep om de kunstenaars, die op de expositie hun waarheid tonen, een gelijk antwoord te geven door een open en aandachtige beschouwing. PADVINDERS KRIJGEN EIGEN RADIO-UITZENDING KRO en AVRO zullen voortaan eenmaal per week zendtijd inruimen voor leden van de vier Nederlandse padvindersorganisa ties. Het programma wordt in samenwen king met deze omroepverenigingen samen' gesteld door een produktieteam van de Katholieke verkenners, de Nederlandse Padvinders, het meisjesgilde en het Ne derlands Padvinders Gilde. Het eerste programma, dat dinsdag 22 januari om 17.00 uur door de ^RO wordt uitgezonden, is onder meer gewijd aan de komende wereldjamboree in Grie kenland. Verder bevat het een aantal bin nenlandse en buitenlandse actualiteiten Het tweede programma volgt op maandag 28 januari in een AVRO-uitzending, even eens om 17.00 uur. Het padvinderspro gramma zal steeds op dinsdag door de KRO en op maandag door de AVRO wor den uitgezonden. In de Kamermuziekserie van het Haarlems Comité voor Kamermuziek waarin dit seizoen reeds het Ama- deuskwartet en het Danzi-kwintet heb ben gemusiceerd treedt vanavond het beroemde Carmirellikwartet op in het Concertgebouw te Haarlem (aan vang 8 uur). Het kwartet zal werken ten gehore brengen van Boccherini, Verdi en Malipiero. Na haar grote concert-reizen door Euro pa en voor haar vertrek naar de Verenig de Staten zal de violiste Johanna Mart zy op maandag 4 februari aanstaande een recital geven in het Concertgebouw te Haarlem. Zij zal worden begeleid door de pianist Jean Antonietti en zal ten gehore brengen sonaten van Mozart en Beethoven en van Bach de partita in D.gr.t. De prinsessen Beatrix, Irene, Margriet en Marijke hebben zaterdagavond samen met enige vriendinnen de voorstelling „Ka priolen" van de Weense IJsrevure in de Expohal in' Hilversum bijgewoond. Dit was het slot van een intiem verjaarsfeestje ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Margriet op het Paleis Soest- dijk. Tijdens de pauze hebben de prinses sen langdurig gesproken met de ster van deze Weense Show, Joan Haanappel. Prin ses Beatrix, die zich bijzonder voor de ijssport interesseert, vertolkte de gevoe lens van haar zusjes en vriendinnen, toen zij zei: „Het was fantastisch wat we te zien kregen". De Franse regering zal de nationale ver gadering voorstellen de vermakelijkheids belasting te verlagen teneinde de in moei lijkheden verkerende filmindustrie te hel pen. Ongeveer dertig percent van de bio scooprecette gaat naar de Franse fiscus. Op bioscoopkaartjes, die minder dan vier franc kosten, wil men het zegelrecht laten vervallen en op duurdere plaatsbewijzen verminderen. Vorige week staakten veertien vooraan staande Franse filmproducenten hun pro- dukties uit protest tegen „onvoldoende re geringssteun". Par ij se laureaten in Bachzaal. Op maandag 28 januari zullen laureaten van het Conservatoire National Superieur de Musique te Parijs een concert geven in de Bachzaal van het Amsterdamsch Conser vatorium in 't kader van de uitwisselings concerten 1962/63. Florence Raynal, zang. Claude Lavoix, piano, en Pascal Tortelier, viool, zullen werken van Bach, Chopin, Debussy, Lully, Massenet, Mozart en Joh Strauss ten gehore brengen. Studio. De toneelgroep Studio 0jeft in het Studio-theater in de Brakke Grond van maandag 21 januari tot en met zater dag 26 januari reprises van Samuel Beckett's „Gelukkige dagen" met Andrea Domburg. Ter gelegenheid van de vijftig ste voorstelling van Manuel van Loggem's „Jeugdproces" zullen er van dinsdag 29 januari tot en met zaterdag 2 februari reprises van dit stuk worden gegeven. De première van Heinrich Möll's „Een slok aarde" wordt gegeven op donderdag 7 februar£j{ In de vishal zal van 27 januari tot 24 februari aanstaande een tentoonstelling worden gehouden van figuratieve schilder en beeldhouwkunst. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10-17 uur, 's zondags van 1317 uur. De expositie, die thans in de Leidse La kenhal te bezichtigen is, zal op vrijdag 26 januari (20,15 uur) geopend worden door drs. J. N. van Wessem, directeur van de Lakenhal. LONDEN (AP) Ruim duizend rooms katholieken en protestanten hebben zondag op het Londense Trafalgar Square de pool- koude getrotseerd om te bidden voor de eenheid van het christendom. Dit gemeen schappelijke gebed vormde het begin van een week van gebed in Groot-Brittannië en vijftig andere landen voor de eenheid van de christelijke kerken. In Rome is vandaag het werk. verband houdende met het „oecumenisch concilie" hervat. De speciale commissie van zeven kardinalen, die de studies gedurende de periode van het reces van het concilie, dat tot 8 september duurt zal coördineren, heeft haar eerste zitting gehouden. Het lange televisie-thee-uurtje, dat on der de titel „Weekeind-journaal" geleid wordt door Bob Bouma en Anneke van Lamsweerde, kenmerkte zich weer door een ongedwongen babbelsfeer en enige goe de bijdragen, zoals de eerste aflevering van de serie „Tips voor Trips" (van Wim Alings Jr. en Fred Hagenaar) en een film pje over „verplichte figuren" (kunst schaatsen), dat werd samengesteld door Jean Smits. Gastheer Bouma liep even uit het theekransje weg, om op visite te gaan bij het litteraire kransje van het spel „Hou je aan je woord", dat zich juist aan het voorbereiden was voor de avond-uitzen ding. Het werd een wat gedwongen bezoek, dat ons echter wel de aanwezigheid be vestigde van een „keuken", waarin som mige bestanddelen van dit luchtige woor dengerecht wat voorverwarmd worden. Naast dit taalspelletje, dat toch wel weer amusant was, bevatte het avondpro' gramma van de AVRO een herhaling van een Corrie Brokken-show, fraai in beeld gebracht door regisseur De Groot. Al is zij vaak een Nederlandse versie van bui tenlandse sterren als Edith Piaf e.d., toch is zangeres Brokken een t.v.-persoonlijk heid met een eigen geluid, naar wie wij graag luisteren. De redactie van AVRO's Televizier deed er verstandig aan, de Elfsteden-triomfa tor Reinier Paping op deze avond twee keer voor de camera te brengen. De eer ste keer namelijk was het een pure dou blure van het even tevoren uitgezonden on derwerp van het N.T.S.-journaal. Lof verdient de AVRO voor het regelmatig doorgeven van de berichten van de KNAC- wegeninformatiedienst, die misschien wel vele ongelukken voorkomen hebben. Als de televisie-serie „Arthur en Eva" zo blijft als de aflevering van gisteravond, is het o.i. beter, er niet meer naar te kijken en te luisteren. Dit stukje, getiteld „2x0 0" kenmerkte zich door een onwaarschijnlijke en naïeve opzet, die we- De gure noord-ooster heeft toch ook zijn goede zijden, vind ik. Alleen al, wanneer je door de Grote Houtstraat loopt. Al die bleke wlnterge- zichtjes hebben ineens fleur gekregen. Iets te veel misschien, met een wellicht iets te paars aangezette neus en dames, daar moet de kwast over, want het is géén gezicht maar een en ander bepaald niet onnatuurlijk. Want in dit land van bellefleuren lo pen wij er („klimaat-ge dwongen") vaak als bit tere gele komkommers bij een tiKkie gebogen, een beetje gepukkeld en bleek. Maar de noord-ooster heeft nog plezieriger bij zaken. Die ziet men wan neer men zich opstelt^ aan de rand van de ijs-' banen. Eigenlijk zou men niet aan de rand moeten staan, maar zich midden in het krassend gekrioel moeten werpen. Maar ja, als de jaren stijgen, voelt men zich al wankel op de stoel met vier poten, laat staan de smalle (schaats)ijzers. Doch, ga er beslist staan. „Kèn-je lachen", zou Kan zeggen. Om het grut, dat nauwe lijks benen heeft om te staan en dat het pres teert, schuivend, kras send, zwaaiend, zwierend en vallend over de ijs- vlonder een (goed) heen komen te zoeken. Vast is er ook wel een oudere, die het weer wil pro beren. Hou hem of haar helemaal goed in de ga ten, want daar zit een geboren ijsnar in. Voor zichtig heeft hij zich af gezet van het kantje en plotseling worden de oude botten in een vraagteken gebogen, want van alle wicht heb ben wij het evenwicht als ouderen het meest leren liefhebben. Hij zwaait zich krampachtig naar voren, te ver na tuurlijk, hij molenwiek! met de armen, floept terug ruggewaarts, buigt zien weer voorover en net als hij denkt „gaaf" te staan, schieten zijn beren in een zodanige stand dat de baan voor een halve vierkante me ter wordt gereinigd. Dan het gezicht van deze ijs- worstelaar! (Een mens die valt, schaamt zich diep Let maar eens op. Als u struikelt, krabbelt u haastig overeind om pas drie straten verder heimelijk te gaan kijken, of er ladders zijn bijge komen.) Maar zitten op de ijs- bodem geeft een gevoel van diepvries-verkeerd, dus krabbelt hij weer overeind. Nou opletten. Zo lang hij nog op vier steunen hangt, gaat het nog, maar hij moet zien vrij te komen. Of het is ineens „ploef" (en dan groeit het geveegd baan- areaal nog een halve me ter) of hij veert stroef overeind, om als een zo de dichter zegt door de wind bewogen halm verticaal te komen. Ziezo, dan staat hij weer, dacht-ie. Ineens wil het linkerbeen zuid-zuid oost en het rechter noord-noord-west. Men krijgt een soort schaar beweging, die bij harin gen de graat van de vis scheidt. Dat kan bij mensen niet, dus kramp-, achtig probeert hij een der benen in koers te brengen. Het gevolg is dat de schaar in een kurketrekker overgaat. Een vrille noemen de vliegers dat. Ziet, hoe hij tracht de spiraal nog te ontgaan, maar de ele menten zijn altijd ster ker dan de spierbundels. Dus zit hij in een wip maar meestal met een smak weer op het deel waar apen staarten dra gen. en kijkt mismoedig de blanke wereld in. Zo zal hij het nog 66 keer proberen en de baan zal al-maar sclioner worden, met hier en daar een riante ster als een rap port over de vorderin gen. Mensen, tart de noord ooster en ga eens kijken. De koude voetjes wor den met innerlijke warmte over zoveel ple zier ruim vergoed. En dan laat ze, de krabbe laars en krukken. Lóét ze voor die paar dagen. Algebra is eeuwig maar het ijs is even belang rijker, als u mij vraagt. Gun ze net plezier van he' ongemak, dat wij winter noemen. Men kan dat aflezen op die blo zende toeten en snuiten. Over een maand en hopelijk eerder lopen wij weer in ons voor- jaarshemmetje en den ken we weer aan Major ca of Lugano. Eén ding wil ik u nog vragen. Niet iedereen wil schaatsen; het oudje niet dat zich broos over uw trottoir naar de post begeeft om het pen sioentje te beuren; de automobilist niet, die over de spekgladde weg naar moeder de vrouw wil. Wees deze niet- schaatsers (vooral bij bruggen) behulpzaam: zand en as (zoals trou wens per politieverorde ning verplicht is) en soms een helpende hand voor een steuntje of een duw. Voor vele mensen is ijs, sneeuw en ijzel geen plezier, voor de leveran cier niet bijvoorbeeld. Laten we in goede bur gerzin hen helpen, zodat het winters ongemak tot een minimum beperkt blijft. En als u dat hebt ge daan, als u uw weg voor de deur weer begaan baar hebt gemaakt, dan toch even kijken naar de wirwar op het ijs. „Kèn je lachen", zoals gezegd en het kost geen sou. Bart L. Joris r Be prinsessen Beatrix, Irene, de jarige Margriet en Marijke hebben zaterdag avond met enige vriendinnen in de Hilversumse Expohal een voorstelling van de Weense IJsrevue bijgewoond. Zij hadden uitbundig plezier om de fratsen van de schaatskomiek Duncan Whaley. Herbert heupen volgens de flap van zijn boekje „Caesar was hier" onder meer „emeritus student, steunzolendrager, twistbeoefenaar, kadobonnenkonsument en oud-redacteur van het beruchte Amster damse studentenweekblad Propria Cures" heeft met drie vrienden een vakantie- tocht door Italië gemaakt en de dagboek notities van die reis bij de uitgeverij Heij- nis (Amsterdam) uitgegeven onder boven genoemde titel. Vitaal, geestig en jeugdig-strijdlustig doet hij zijn relaas, geleid door veel ge voel voor het grappige detail enrnet con sequente weglating van de geijkte t.oeris Herbert Leupen treedt vooral op als de subtiele notuleur van de vriendschap en het vermakelijke samenspel tussen vier vrienden, allen Amsterdamse studenten. De charme van „Caesar was hier" ligt in het kijkje dat het ons gunt in hun met spitse conversatie doorkruide camerade- rie. Twee jaar lang heeft drs. L. M Ser- penti samen met zijn echtgenote een algemeen cultureel onderzoek ingesteld op het Frederik Hendrikeiland op Nieuw-Guinea. Daarbij heeft hij bijzon dere aandacht geschonken aan de econo mie en de sociale structuur van de Pa poeabevolking, die dit ten zuidwesten van Merauke gelegen eiland bewoont. Voor het onderzoek was een subsidie verleend door de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Nieuw-Guinea (WONG), die dit onderzoek had geënta meerd op advies van prof. dr. van Baal, oud-gouverneur van Nieuw- Guinea. Toen dr. van Baal namelijk nog als con troleur in dit voormalige rijksdeel werk zaam was bracht hij ook een bezoek aan het sterk geïsoleerde Frederik Hendrik- eiland'. Daarbij viel 't hem direct op hoe zeer de algemeen culturele omstandighe den er verschilden van die, waaronder de stammen op het aangrenzende vasteland tussen Merauke en het bewuste eiland leefden. Omdat van deze stammen, die Marond- Anim echte mensen worden geheten, veel maar van de Papoea-bevolking op het Frederik Hendrik-eiland vrijwel niets be kend was achtte dr. van Baal het weten schappelijk heel belangrijk dat hier eens een onderzoek zou worden ingesteld. Het Frederik Hendrik-eiland is één groot moerasgebied en zijn oppervlakte be draagt een derde van die van Nederland. Toch wonen er maar zes- a zevenduizend mensen in circa dertig dorpen, die over het gehele eiland zijn verspreid. Merk waardig is dat op het Frederik Hendrik eiland nog vijf verschillende talen worden gesproken. Daar dit gebied ongeveer twintig jaar geleden werd opengelegd spreken de oudere bewoners er een aardig mondje „Kampong- of Pasar-Maleis" en het was dan ook in deze taal dat onze landgenoten, via een tolk, met hen converseerden. In het begin was de bevolking wel wat „kopschuw", want toen de onderzoekers het eerste dorp bezochten leek dit uitge storven aangezien de Papoea's zich achter bomen en hutten verscholen hadden. Toch raakten zij spoedig gewend aan de Neder landers die zich op het Frederik Hendrik eiland, waar enkele jaren geleden nog kop- hebben gevoeld. In dit moerasgebied kan men zich eigenlijk alleen maar in het nat te seizoen verplaatsen en de onderzoekers hebben dan ook alle tochten met een voor hen vervaardigde prauw ondernomen. De gezondheidstoestand op het eiland, waar het wemelt van de muskieten, is in één woord verschrikkelijk. De mensen hebben er niet het minste begrip van hy giëne en wassen zich nooit of te nimmer Dit heeft onder meer tot gevolg dat zij onder het ongedierte en de tropische schurft zitten en dat de kindersterfte er zeer groot is. Indien mogelijk maakt de gouvernementsarts uit Merauke één maal per jaar een tournee over het eiland maar dit is natuurlijk veel en veel te weinig om de zieken te behandelen, die hun toevlucht tot de medicijnmannen plegen te nemen Ofschoon de bevolking eigenlijk pas het stenen tijdperk achter de rug heeft is zij vaak rationalistischer ingesteld dan men van zogenaamde primitieven verwachten zou. De strijd om het bestaan is er bijzon der zwaar hetgeen vooral minder validen en ouden van dagen aan den lijve onder vinden. De laatsten worden dan ook min of meer aan hun lot overgelaten. Bij deze bevolking speelt het verkrijgen van voed sel een alles overheersende rol. Van hun reis hebben de heer en me' vrouw Serpenti een aantal interessante en fraai bewerkte gebruiksvoorwerpen mee gebracht zoals enkele pagaaien, een groot schild, een tafeltje, trommen, vloermatten en een etensnap in de vorm van een boot, SURPRISE VOOR DE FRIEZEN Een surprise voor de Friezen en mis schien ook voor vele „Hollanders" is de VPRO-uitzending van 50 minuten, die woensdagavond a.s. om 8.20 uur begint onder de titel „Friesland en de Friese be weging". Aan dit door Leen van Dam sa mengestelde programma werken o.m mede de Friese dichter Douwe Tamminga de politicus Fedde Schurer, de actrice Dini Sprock (nu ook befaamd als een van de moedigste koeriersters van de echte ,,Overval"-ploeg), de actrice Yoka Ber retty en.... Rudi Carrell Jr. Deze uitzen ding die in de plaats komt van het door het ontbreken van musici onmogelijk ge worden Nationaal Song-festival, wordt ia geleid door prof. dr. H. A. de Vos. Er zal o.m. aandacht besteed worden aan de „zaak Hogerhuis", die in de jaren 18951909 zo veel sensatie veroorzaakte (de drie gebroe ders Hogerhuis werden, verdacht van moord, onschuldig veroordeeld tot resp. 12, derom nog onbenulliger werd door de in gelaste rijmelarijtjes van Jelle de Vries. Kitty Janssen en Paul Cammermans, die dit keer niet zo rolvast waren, konden, hun goede spel ten spijt, er ook geen aanvaardbaar familiegevalletje van ma ke11- Veel sterker was het gesprek, dat Kees van Langeraad „onder vier ogen" had met Staatssecretaris Roolvink, wiens stoere ge laatstrekken knap „uitgelicht" waren. In dit „face-to-face" programma werd de heer Roolvink nog eens getekend als een karaktervolle Fries, een diepgelovig chris ten, een bezield vakbondsman en een in tegere politicus. In tegenstelling met het eerste gesprek in deze serie (met de ex- communist Koejemans) leverde dit inter view weinig nieuws op. Maar voor de A.R.- partij, die Bouke Roolvink op haar ont- werp-kandidatenlijst heeft staan, was het meer dan voldoende. Een extra halfuurtje politieke propaganda, gebouwd op een sym pathiek en krachtig man. Damsliuizer TELEVISIEPRIJS De hoofdprijs van 't derde internationale televisiefestival in Monte Carlo de „Gouden Nimf" is toegekend aan de Amerikaanse inzending „Het drama van Carmen", naar een scenario van de diri gent Leonard Bernstein die de opera van Bizet commentarieert en analyseert. De jury van het festival, dat 10 januari be gon. had 69 films te beoordelen. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Rally van Monte Carlo. 8.20 Program maoverzicht. Aansluitend: lichte grammo foonmuziek. 9.99 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Klassie ke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Licht instrumentaal sextet en zangsolisten. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Metropole-orkest: amuse mentsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel* of grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dixie- landmuziek. 14.00 Lichte grammofoonmu ziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Pianorecital: klassieke mu ziek. 16.00 Voordracht. 16.15 Grammofoon muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram mofoonmuziek voor de jeugd. 17.55 New York calling. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Hammondorgelspel. 18.30 Radio-Volks-UniversiteitLevende actueel door Jacques den Haan. 19.00 Voor de kin deren. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Bel Canto: Fragmenten uit de opera Aïda. 20.00 Nieuws. 20.05 Tot Uw orders: geva rieerd programma voor de militairen. 21.15 De glorie van Nellie Busman: vestzak musical. 22.00 Klassiek pianospel (quatre- mains). 22.30 Nieuws „SF. pagdedelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Venster op de he dendaagse muziek, muzikale lezing. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Opdat zij allen één zijn. 7.20 Ouverture, een muziekpro gramma, strip voor de jeugd en eventueel actualiteiten. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klassieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmu ziek. 11.50 Volaan... vooruit, lezing. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Dansorkest met zangsoliste. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Draaiorgelklan ken. 12.50 Rally de Monte Carlo 1963. 13.00 Nieuws. 13.15 Platertnieuws. 13.30 Prome nade-orkest en zangsolisten. 14.15 Klassie ke grammofoonmuziek. 14.35 Voor de plat telandsvrouwen 14.45 Tierelantijnen, geva rieerd programma. 15.45 Lichte grammo foonmuziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Beurs berichten. 17.50 Regeringsuitzending: School en leven op Curacao en Aruba, door Elisabeth Hartog-Wouters. KRO: 18.00 Dansorkest en zangsolisten. 18.25 Lichte grammofoonmuziek. 18.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Benedicamus Domino: Gregoriaanse muziek. 20.20 Mo derne koorliederen (opn.). 21.00 Klein Taai geding, zitting van de KRO-taalrechtbank. 21.15 Sopraan en piano: Klassieke en mo derne liederin. 21.45 Kamerorkest en so list: klassieke en moderne muziek. 22.15 Rally de Monte Carlo 1963. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd..., een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lich te muziek. 12.30 Weerber. 12.35 Dixieland- muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Duitse les. 16.25 Zangrecital. 16.30 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte muziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Chansons. 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Luisterspel. 21.15 Jazzmu ziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Gevarieerde mu ziek. 22.45 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Klassieke muziek. pen werden gesneld, volkomen veilig 11 en 6 jaar gevangenisstraf). VOOR MAANDAG CVK-IKOR-RKK19.30-19.55 Logboek, een programma over de Bijbel voor de jeugd. NTS: 19.55 Aanbeveling Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weerover- zicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: Uit zending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. NCRV: 20.30 Memo. 20.40 De geschiedenis van steenbok Langhoorn, documentaire. 21.00 To be or not to be (Gevaarlijk spél), speelfilm NTS: 22.45- 22.50 journaal. VOOR DINSDAG KRO: 19.30 Werkgevers-werknemers: Een kwestie van geven en nemen, docu mentaire. NTS: 20.00 Journaal. BRT/KRO: 20.20 Zending uit België: 20.20 Stemmig liedjesprogramma; 20.45 Interview; 21.35- 22.00 Jazz in the Middle Ages. KRO; 22.00 Ballet. NTS: 22.30-22.35 Journaal

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7