Europese Gemeenschap bevindt zich in een beslissende crisis Bührmann een onveranderd, Tetterode een hoger dividend DE BEURS - Rede van Dr. Mansholt in Leuven Fusie is enig in Europa Engeland aanvaardt staalvoorwaarden RSG-landen SAS mag prijzen Noord-Atlantische route verlagen Vermogen „Algemeen Fondsenbezit" Hoger dividend voor IBM en Cit. Service Positie der banken sterk verbeterd Lagere winst voor Gazelle Rijwielen Resultaat Shell Canada fors omhoog Vivo start met eigen cadeau-actie Zilver weer twee kwartjes duurder Bouwplaten plakt u met VELPON van Ceta-Bever Mr. Slotemaker naar New York SCHEEPVAARTBERICHTEN Dividend Wyers Gestegen omzet bij De Vries IJzer A'damsche Bank weer 14 pet WOENSDAG 23 JANUARI 1963 11 Facade A f wijzing Gunstig Weekstaat Ned. Bank Nieuwe doorbreking vertikale prijsbinding Op andere wijze neem de voordelige grote tube. WEEKABONNEMENTEN Kort economisch nieuws LEUVEN. De argumenten waarmee president De Gaulle zich heeft uitgespro ken voor beëindiging van de onderhande lingen over een toetreden van Engeland tot de E.E.G., zjjn niet in overeenstemming met de feiten, zo heeft de vice-voorzitter van de Europese commissie van de E.E.G., dr. S. L. Mansholt, dinsdagavond in een voordracht voor de universiteit van Leuven verklaard. „Het is volstrekt onjuist te be weren, dat de onderhandelingen in Brussel in een stadium zjjn geweest, dat een posi tieve oplossing onmogelijk zou zjjn. Ik be weer met kennis van zaken, dat het tegen deel juist is. Er zijn oplossingen in zicht, natuurlijk niet zonder wezenlijke conces sies van beide kanten, die echter niet ten koste van het Verdrag van Rome behoeven te gaan". „Wanneer de afwijzende houding (van Frankrijk) tegenover Engeland en daar mee tegenover andere toekomstige leden niet uit de stand der onderhandelingen is af te leiden, dan is hier een beslissing in het geding die mij in strijd lijkt te zijn met alles wat tot vandaag als richtlijn voor de gemeenschap heeft gegolden", aldus dr. Mansholt. Hij noemde de afwijzing van Engeland een bedreiging voor het voort bestaan van de E.E.G. „Kan dit interne conflict niet op bevredigende wijze worden opgelost, dan hebben wij de kiem van het wantrouwen, van de twijfel in de redelijk heid van de samenwerking in de organen van de gemeenschap geplaatst. In naam zal zij voortbestaan, echter haar élan is gebroken, haar vitaliteit gefnuikt. In plaats van haar beveiligd te hebben tegen ver watering door uitbreiding, is zij bedorven van binnenuit". De vice-voorzitter van de Europese com missie sprak de hoop uit dat een uitweg wordt gevonden, „die voorkomt dat de ge meenschap slinkt tot een organisatie, die niet meer kan zijn dan een Europese fa cade, waarachter van werkelijke integratie geen sprake meer is". „Op welk dwaalspoor men op deze wijze kan komen, blijkt wel uit het „bondgenoot schap" dat de heer Adenauer zojuist is aangegaan. Er is wel geen verstandig mens goede verstandhouding tussen Duitsland en Frankrijk. Tenslotte heeft het streven naar Euro. overwinnen. Het nu gesloten Duits-Franse bondgenootschap zou toe te juichen zijn in I een geïntegreerd Europa dat op weg is, Engeland en andere landen in zich op te nemen. Maar als de weg naar dit laatste is afgesneden, is dit verdrag geen aanvulling, maar een vervanging van de integratie van Europa door een coalitie tussen twee Euro pese landen. Een politiek met het gezicht naar het verleden, niet naar de toekomst", aldus dr. Mansholt. Hij zag in een niet te motiveren afwijzing van nieuwe leden van de E.E.G. tevens een afwijzing van de Europese gemeen schap en van het Atlantische bondgenoot schap. „Dit kan een deel van Europa in de positie van een derde macht tussen Oost en West plaatsen, waarbij de minimale machtspolitieke middelen ertoe zullen lei den, dat het uiteindelijk een object van de macht in Oost en West wordt. Wij staan opnieuw voor de keuze van onze plaats in de westerse wereld en van de rol die wij met onze Atlantische partners in de hele wereld zullen vervullen", aldus de mening van dr. Mansholt. Zich afvragend op welke wijze men uit de impasse kan komen,stelde dr. Mansholt dat vijf leden van de E.E.G. en de Europese commissie van oordeel zijn, dat de onder handelingsmogelijkheden met Engeland nog niet zijn uitgeput, terwijl het zesde lid verder overleg nutteloos acht. Nu zou den de vijf kunnen verklaren dat zij de be sprekingen voortzetten om het zesde lid ervan te overtuigen, dat er een oplossing is. Dit zesde lid zou een dergelijke oplos sing moeten onderschrijven, omdat een stemmigheid vereist is. Dr. Mansholt achtte het echter onwaarschijnlijk, dat op deze wijze een regeling kan worden bereikt. De andere mogelijkheid is zijns inziens dat de vijf tegen hun overtuiging in „het decreet" van het zesde lid aanvaarden en er zich bij neerleggen. „Zonder het gezag van die ene stem te willen onderschatten meen ik te moeten vaststellen, dat in een gemeenschap, gebaseerd op integratie, geen enkele ook niet de belangrijkste stem tevens de alleen beslissende stem kan zijn". De omruil van aandelen G. H. Bühr mann en Lettergieterij „Amsterdam" v.h. N. Tetterode in een op te richten hol dingmaatschappij, die zoals in onze editie van gisteren gemeld zal gebeuren in de verhouding 1:1, vindt plaats nadat beide maatschappijen de volgende dividendde claraties hebben gedaan: Bührmann 22 percent, waarvan desgewenst weer 10 per cent in aandelen (onveranderd), Tettero de 18 percent (v.j. 17 percent, waarvan twee percent uit de dividendreserve). Aan houders van oprichtersbewijzen zai onge veer 1.675 worden uitgekeerd. De declaratie van Bührmann zal geschie- den over het door stockdividenden met f 1.060.000 vergrote geplaatste aandelen- pese integratie' ook ten doel gehad, deze kapitaal. De resultaten van Tetterode zijn i j I 10CO nnffor f l irnr lQfil iirprn in Europa die zich niet verheugt over de beide volken tezamen met anderen aan een tafel te brengen en het verleden te LUXEMBURG (AFP) Engeland aan vaardt de voorwaarden op het gebied van de staalprijzen voor toetreding tot de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (K.S.G.), zo heeft de Britse delega tie op de conferentie van plaatsvervan gers in Luxemburg verklaard. Deze con ferentie, die maandag begon werd niet bijgewoond door Franse vertegenwoordi gers. De Britten die zich bereid verklaarden de regels van hun „national steel board' aan te passen aan de desbetreffende ak- ties meegedeeld, van een samenvoeging van koorden van de K.S.G., beschouwen hier- twee belangrijke bedrijven, beide geken- mee de eerste fase van de onderhande- merkt door een sterk financieel weer lingen over hun toetreding tot de K.S.G. standsvermogen en gunstige liquiditeits over 1962 wederom hoger. Over 1961 werd een concernwinst geboekt van 3.897.000. Na omwisseling van alle aandelen en oprichtersbewijzen zal het geplaatste en volgestorte kapitaal van Bührmann - Tet terode 21.776.000 bedragen. De holding krijgt als directie de heren H. Weidema en J. C. Koenders. De directies achten de nieuwe combina tie zeer wel in staat tot het entameren van nieuwe projecten en tot uitbreiding van het huidige marktdebiet. Bührmann- Tetterode is volgens de directies volko men toegerust om" in de E.E.G. een voor aanstaande positie tè gaan innemen. De effectenbeurs tevens zal volgens hen wor den verrijkt met een vlot verhandelbaar holding-aandeel. De nieuwe vennootschap zal als gemeld worden opgericht met een maatschappelijk kapitaal van 75 miljoen. Er is hier sprake, zo hebben de direc- sis afgesloten. De Britse delegatie die dinsdag met een weinig verwachte spoed zich akkoord ver klaarde met de door de Zes gestelde voorwaarden voor toetreding tot de ge meenschappelijke staalmarkt, sprak niet posities. In Europa kan geen tweede voor beeld worden genoemd van een samenwer king tussen twee soortgelijke ondernemin gen, wel uiteraard van fusies tussen pa- perindustrieen. Wat Bührmann betreft, hier kan worden over de kolenmarkt, waar de problemen gesproken van een financieel krachtig en moeilijker zijn. Men kan dus niet zeggen, expansief bedrijf met een zeer goede li- dat Engeland zonder voorbehoud bereid quiditeitspositie en een fraaie wmstcapa is tot de K.S.G. toe te treden. De meeste citeit. De papiergroothandel van Buhr waarnemers in Luxemburg zien in de Brit- mann is in de loop van de tijd uitgegroei se bereidverklaring van dinsdag dan ook tot een der grootste in zijn soort van West een onderdeel van de „pokerpolitiek" van Europa. Ook bij de lettergieterij m- Londen om via West-Duitsland, Italië en de Benelux druk uit te oefenen op Frank rijk. sterdam" v/h N. „Am- Tetterode heeft men te doen met een krachtig en expansief be drijf, dat volop heeft geprofiteerd van de mogelijkheden die de markt heeft gebo den. Ook hier is sprake van een zeer sterke liquiditeitspositie. De voornaamste bron van activiteit van Tetterode is niet de ver vaardiging van lettermateriaal, maar de handel in grafische machines. Als zodanig neemt het bedrijf veruit de langrijkste po sitie in op de Nederlandse markt. Zij heeft dochterondernemingen o.a. in België, Frankrijk, Hongkong en Pakistan. De laat ste jaren is het Nederlandse bedrijf zich gaan toeleggen op het bouwen van specia le machines en apparaten alsmede op de handel in verpakkingsmachines. Het vermogen van het „Algemeen Fond senbezit" beliep per 14 december 1962. naar de beheerders meedelen, f 21.3 min tegen 20.1 min per 30 juni 1962. De intrinsieke waarde was 1.16. Het aantal uitstaande participatiebewijzen nam toe van 18.175 tot 18.355. De geografische spreiding van het belegde vermogen bleef nagenoeg ongewijzigd: 86.4 pet is belegd in Nederlandse locale en internationale aan delen. Het restant bestaat voornamelijk uit Amerikaanse waarden. De uit ver koop van ëen pakket aafideleh in een on roerende goederenmaatschappij („woon- en winkelhuizen") vrijkomende middelen wer den herbelegd in aandelen van diverse Ne- derlandse financiële en industriële onder nemingen, die tot dusverre nog niet in de portefeuille vertegenwoordigd waren. Cities Service en International Business Machines hebben een hoger kwartaaldi vidend aangekondigd. Cities Service zal 0,65 geven, tegen 0,60 in de voorgaande kwartalen. Daarnaast wordt nog 0,20 extra betaald. I.B.M. keert een kwartaaldividend van een dollar uit, tegen voorheen steeds 0,75. Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 21 januari blijkt, dat de positie van de banken aanzienlijk is verbeterd. Er was een samenloop van onder meer een verdere flinke terugkeer van bankbil jetten plus aanzienlijke betalingen door de schatkist, waartegenover weinig onttrek kingen stonden. De chartale circulatie nam met 62 min af tot 5412 min. Thans is in totaal 440 min teruggevloeid van f 470 min, die bij de jaarwisseling werd opge nomen. 'e schatkist had meer te betalen dan te ontvangen, waardoor haar saldo daalde met 45 min tot 536 min. De de viezen vergden f 9 min. Hierdoor is de goud- en deviezenvoorraad op 6162 min gekomen, waarvan ongewijzigd 5698 min aan goud. De banken hebben deze versterking van hun middelen grotendeels gebruikt voor het aflossen van de „dure voorschotten" ad 85 min. Hiermee is de post „voor schotten" gekomen op nauwelijks 3 min, een nieuw laagterecord. De banken zagen hun tegoed bij de centrale bank met ƒ11 min toenemen tot 371 min. Voor de nieu we kasreserveperiode, van 22 januari tot en met 21 februari, geldt een percentage van vijf, waarmee circa 370 min wordt gebonden. De banken beginnen de periode dus niet ongunstig, terwijl op 25 januari de kwartaaluitkering van het rijk aan de gemeenten van circa 380 min de markt komt verruimen. De geldmarkt is ruim. Geldkringen ver wachten hierin voor de komende dagen geen verandering, mede in verband met bovengenoemde kwartaalbetaling. Tevens wordt een verlaging van daggeld verwacht (thans twee percent). De N.V. Gazelle Rijwielfabriek heeft over het per 30 september geëindigde boekjaar 1961/1962 een lagere winst ter verdeling behaald. Deze winst verminder de, blijkens het jaarverslag, tot 349.185 (v.j. ƒ540.092). Zoals bekend wordt een on veranderd dividend van twaalf percent voorgesteld. Aan de bedrijfsreserve wordt ƒ49.614 (ƒ250.000) toegevoegd. Het aantal afgeleverde rijwielen daalde met vier per cent, tegen negen percent in de gehele Ne derlandse rijwielindustrie. Het saldo bedrijfsrekening steeg tot 1,14 (ƒ1,28) miljoen. De opbrengst uit beleg gingen beliep 27.229 20.111). Afgeschre ven werd op fabrieksgebouwen, terreinen etc. 488.041 445.764), terwijl voor be lastirigen werd gereserveerd 332.000 (ƒ320.000). Over de gang van zaken in het eerste kwartaal van het nieuwe boekjaar is de directie tevreden. De omzetten liggen op hetzelfde niveau of hoger dan in het voor gaande jaar. De concurrentie-positie heeft de volle aandacht van de directie. Zij acht samen werking voor het bedrijf met anderen van belang. De stijgende kosten zijn van in vloed geweest op het behaalde resultaat, Het zal moeilijk zijn om in de toekomst aan de kostenstijgingen het hoofd te kun nen bieden. 22 jan. 21 jan. Totaal 476 461 Hoger 270 (56,7%) 248 (53,8%) Lager 100 (21,0%) 129 (27,9%) Gelijk 106 (22,3%) 84 (19,4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U441%—444 Kon. Olie161,50-162,50 gl De stemming voor de internationale waarden is gisteren bij de opening goed prijshoudend geweest. Dit geldt echter niet voor Hoogovens, die op 549 een paar pun ten lager noteerden. De handel verliep bij de meeste hoofdfondsen zeer rustig. In de AKU-hoek ontbrandde zo nu en dan het hausse-vuur. Gedurende het eerste beurs- halfuur gaf deze hoek van een grote acti viteit blijk. Nu stond er weer een andere grote koper in deze markt, die steun kreeg van wat „meelopers". Onder grote hilari- oairo teit liep de koers voor de rayon-aandelen Philips 151,20 152 in genoemd halfuur op van 436'/» tot 439'/». Unilever 147—149,30 De vorige slotkoers was 435. Toen werd er Hoogovens 556—55/ gewacht op een koersdaling, doch deze wilde niet snel genoeg komen. Men ging toen over tot het opstuwen van de koers en wel tot 442%. De prijzen van de overige internationale waarden gaven een goed prijshoudende stemming te zien. Philips, Unilevers alsmede Kon. Olies noteerden een paar dubbeltjes hoger. Hoogovens kon den zich optrekken tot 551. Het geconsolideerde nettoresultaat van de Shell Oil Company of Canada Limited over 1962 wordt geschat op Can. dis. 5.1 miljoen, vergeleken met een verlies van Can. dis. 11.3 miljoen in 1961, zo heeft de president meegedeeld. Dit betere resultaat is een gevolg van een toeneming van 122 percent van de verkoop van aardgas, van een toeneming van 35 percent van de net- toproduktie van ruwe olie en gasbenzine en van 8 percent van de verkochte hoe veelheid aardolieprodukten. De verbetering als gevolg van de ver hoogde omzet werd enigszins afgeremd door de kleinere winstmarges op oliepro dukten. VERHANDELDE FONDSEN 443 162,20 152,— 148,80 557 Stemming: Vast. VOORBERS VAN HEDEN lste tijdv. A.K.U442443 gl Kon. Olief 162—162,20 Philips 151,60151,90 Unilever 148,60—148,80 Hoogovens 556557 Slot 2de tijdv. 442V» 162,— 152,20 148,60 Antwoord aan Alb. Heijn c.s. Na alle vergeefse protesten van de mid denstand tegen de reclameacties met bran chevreemde artikelen van het grottwin- kelbedrijf, zal een grote winkeliersvereni ging de Vivo Albert Heijn c.s op eigen terrein gaan bestrijden. De Vivo heeft zich voor haar cadeau-actie verbonden met een voor dit doel speciaal opgerichte organi satie van handelaren in elektrotechnische artikelen, de Gilco N.V. Naast de gewone kortingzegels zullen de Vivo-handelaren de mogelijkheid openen tot sparen met spaar- zegels a 10 cent per bestede gulden. Deze spaarzegels zullen met de gewone korting- zegels kunnen worden besteed bij één der ruim honderd Gilcohandelaren, die zijn verspreid over geheel Nederland. In vergelijking met de actie der groot winkelbedrijven is het verschil voor de spaarder, aldus de VIVO-woordvoerder, dat de consument niet gebonden is aan een ter beschikking gesteld artikel als een koelkast, haardroger, etc., maar dat men een vrije keuze kan doen uit het gehele assortiment der Gilcohandelaren. Op het gespaarde bedrag geven de samen werkende organisaties een spaartoeslag van 11 percent Officieel heet het, dat de Vivo deze toeslag betaalt, omdat anders de Gilco-handelaar, op grond van een ver ticale prijsbinding, last krijgt met zijn Ne derlandse fabrikanten. De Vivo stelt, dat de consument, in tegenstelling tot de ac ties van het grootwinkelbedrijf, de garan tie heeft van het vakmanschap en de ser vice van de elektrotechnische handelaar. Ook op andere wijze weten Vivo en Gilco de verticale prijsbinding te doorbreken. Re gelmatig zullen ter betaling met de ge noemde spaarzegejs goedkope aanbiedin gen worden gedaan met elektrotechnische artikelen. Het is duidelijk, dat men hier voor de produkten uit het buitenland moet betrekken. Men zal starten met goedkope koelkasten, platenspelers en haardrogers. De Bauknecht koelkast zal in deze acties f 289 gaan kosten (oude prijs 398.-), de Novak platenspeler komt op 87,50, ter wijl de haardroger waarschijnlijk wordt betrokken van de Zwitserse firma Rotel die ook Albert Heijn bevoorraadt. Vorige slotkoers A'dam Rubber 106 129% AK.U 440% 141,60 Hoogovens 550 Philips Gem. Bez. 149,35 Unilever 146,30 Dordtsche Petr. 733 K. Ned. Petr. Mij. 160,85 Holl. Am. Lijn 114% 50,30 K.N.S.M 139% Ned. Stoomv. Mij. 132 Ommeren, Phs. v. 242 Scheepv. Un. Ned. 128% 191,50 112,50 214, 500,— Ver. Bezit v. 1894 128,— Amsterd. Bank 394 Ned. Handel Mij. 373 Rotterd. Bank 386 Twentsche Bank. 345 Albert Heijn 595 Amstel Brouwerij 463 Berkei's Patent 196 Bols 915 Bührmann Papier 760 424 Ford 920 Gelder Kon. Pap. 150% Gist Spir.f. Kon. 373 Van der Heem 295 Heineken's Bier 473 Hoogenbosch Sch. 296 ïndola 469 Kon. Zout-Ketjen 770 Müller Nat. Bezit 325 Ned. Kabelfabr. 470 Philips Pref 56,70 Stokvis 181 Thomassen Dr. 720 Ver. Machinefabr. 200 Wessanen 362 Wilton Fijenoord 315 Zwanenberg-Org. 905 Billiton Mij. IX 482% Aluminium Ltd. 23% American Motors 21 Anaconda 44% Bethlehem Steel 32 Cities Service 57% 1 General Motors 60% Kennecott Copper 70Vig Republic Steel 38% 36% U.S. Steel 47% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET: ONREGELMATIG Tegen een achtergrond van grotendeels bemoedigende berichten uit het bedrijfs leven gaf Wall Street gisteren niet meer dan een meerderheid van fractionele win sten te zien. Staalwaarden kregen een sti mulans door de hogere winstcijfers van Youngstown. Het fonds zelf liep 3 JA punt De zilvernotering is opnieuw met 0,50 I 0Pi Lukens 2)4, US Steel 114 en Jones en verhoogd zodat deze thans bedraagt: 145 Laughlin 1%. Hoger waren ook goudwaar- 150,50 per kg fijn. De goudnoteringen (jen en spoorwegaandelen. De omzet beliep zijn wederom ongewijzigd gebleven. Advertentie Teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de concurrentie van de niet bij de inter nationale luchtvaartorganisatie IATA aan gesloten IJslandse luchtvaartmaatschap pij Loftleidir, zal de Scandinavische lucht vaartmaatschappij SAS lagere tarieven op de Noord-Atlantische route gaan invoeren. Alle andere evenals de SAS wel bij de IATA aangesloten luchtvaartmaatschap pijen hebben hieraan thans hun goedkeu ring gehecht, aldus meldt de SAS uit Stockholm. Het wachten is alleen nog op de sanctie van de desbetreffende regerin gen. De per 1 april ontslagen K.L.M.-direc teur mr. L. H. Slotemaker is naar New York vertrokken, waar hij zich opdehoog- CamW vte ^aV^e^wacht te hoopt te stellen van de laatste beslis- I - - singen ten aanzien van een nieuwe Ameri kaanse luchtvaartpolitiek. Mr. Slotemaker, wiens komende aftreden als directeui niets verandert aan zijn werkzaamheden in de luchtvaartcommissie van de inter nationale K. v. K., doet al jarenlang po Aalsum 22 te Philadelphia. Abbekerk 23 te Rotterdam v. Amsterdam. Abida 22 v. Cliftonpier n. Curagao. Achilles 22 420 m. n.n o. Guadeloupe n. Europa. Acteon 23 v. Lorenco Marques n. Belra. Adonis 22 te Rotterdam v. Antwerpen. Aegls 23 v. Port of Spain n. Curagao. Alblreo 22 215 m. n.n.o. Las Palmas n. L. Palmas. Alchiba 22 v. Khorramshahr n. Basrah. Algol 23 te Mombasa. Alioth 22 170 m. z.o. Madeira n. Antwerpen. Alkmaar 22 v. Gothenburg n. Kopenhagen. Ammon 23 te Port of Spain. Amstelkroon 22 110 m. n. eBlawan n. Singapore. Amstelland 22 v. Santos n. Sao Francisco Amsteiveld 22 200 m w.z.w. Timor n. Hsinkang. Area 22 te Curagao Al-es 23 te Balboa verwacht. Argos 22 v. Haifa n. Malta. Aristoteles 22 te Hamburg v. Amsterdam. Attis 22 te Georgetown v. Trinidad. Balong 23 te Kuwait. Banda 22 v. Bombay n. Cochin. Banggai 22 225 m. w.n.w. Havana n. N. Otleans. Batjan 21 v. Penang n. Singapore. Bengkalis 22 600 m. o. Formosa n. Los Angeles. Beninkust pass. 22 Kp. Finisterre n. Le Havre. Bennekom 2 2v. Vigo n. Bridgetown. Bintang 21 v. Manilla n. Singapore. Blitar 22 130 m. n.o. Port Sudan n. Suez. Burl S. Watson 22 100 m. o.n.o. Port Sudan naar Rastanura Bussum 22 24 m. z. Plymouth n. Kopenhagen. Calamares 21 v. Mobile n. Porto Barrios. Caltex Amsterdam 22 95 m. o.n.o. Port Sudan n. Bahrein. Caltex Arnhem 22 56 m. z.w. Ushant n. R dam. Caltex Delft 22 te Bahrein. Caltex Delfzijl pass. 22 Dungeness n. Sunderland. Caltex Gorinchem 22 te Rotterdam. Caltex Leiden 22 v. Port Said n. Kopenhagen Caltex Naples 22 275 m. o. Bahrein n. Mosselbay. Caltex Pernis 23 ten anker Karachi n. Bahrein. Caltex The Hague 22 v. Abadan n. Bahrein. Castor 22 v. Barcelona n. Malaga. Celebes 23 v. Kuwait n. Khorramshar. Cinulia 22 140 m. n. Azoren n. Curagao. Colytto pass. 22 Blzerta n. Port Said Congokust 22 v. Le Havre n. Amsterdf™ Cradle of Lib 21 v. Bd Mashur n. Wilhelmshav. Dahomeykust 23 te Amsterdam v. Antwerpen. Diemerdijk 22 150 m. z.w. Landsend n. Londen. - - i Dinteldijk 22 v Glasgow n: Avonmoutn. Pinden om de vrijheid in ht luchtruim voor Doelwyk 22 v. Mena Al Ahmadi m Thameshaven, alle luchtvaartmaatschappijen te vergroten Dorestad 21 V£"c»Sïto n.' Amsterdam. Op woensdag 30 januari gaat hij naar Eenhoorn 22 40 m. w. Hoek van Holland n. Caen Pariis om daar op 30 januari en 1 fe- Eos 22 v. iskenderun n. Naxos. bruari als voorzitter de vergadering te lel- Esso n. R'dam. den van de luchtvaartcommissie der in- Fina ^ederi. 22 290 m. w.z.w. Karachi n. Bombay, te-nationale K.v.K. Teneinde de vergade- Foiest Hiu 22 30 m. n.n.o. ouessant n. p cardon. ng zo volledig mogelijk over de toekom- Forést^akey 22^. ™P°»XrJa°m tige mogelijkheden in de lucht te kunnen Frlesjancj krl 21 v. Durban n. Lorenco Marques, voorlichten, gaat hij thans eerst in Ameri- Friesiand ssm 22 te Rotterdam, ka informeren wat er in het_rapport rtaat, gagjterujnd dat een commissie van advies eind de c mber aan het Amerikaanse ministe rie van luchtvaart heeft uitgebracht. Geestland 22 540 m. z.w. Flores n. Preston. Gooiland 22 v. Amsterdam n. Ahtwerpen. Gorredijk 22 te Rotterdam. Groote Kerk 22 v. Fremantle n. Aden. Gulneekust pass. 22 Accra n. Takoradi. Gulf Hollander 22 145 m. n.w. Malta n. R'dam. Gulf Italian 22 115 m. z.o. Daedalus n. Gibraltar. Hathor 22 te Acajutla. Helicon 22 155 m. o. Gibraltar n. Algiers. Hilversum 22 rede Galveston. Holl Dreef 22 80 m. z.w. Midway n. Chinwangtao. Hoogkerk 22 v. Chittagong n. Chalna. Inca 22 780 m. n. Madagaskar n. Tamatave. Isis 21 v. Fort de France n. Point a Pitre. Jacob Verolme 22 te Quintero. Jason 22 700 m. z.z.w. Flores n. Point a Pitre. Joseph Frering 22 240 m. z.w. Lissab. n. IJmuld. Kalydon 22 v. Curagao n. Lake Maracaibo. Karachi 23 te Le Havre. Karakorum 22 100 m. w. Colombo n. Chittagong. Karsik 22 v. Moulmein n. Singapore. Kasimbar 20 te Sorong. Katendrecht 23 te Bahrein. Katsedijk 22 100 m. n.w. Havana n. Le Havre. Keerkring 22 v. Singapore n. Penang. Kelletia 22 25 m. z w. Warnemünde n. Stockholm. Kermia 22 te Fredericia v. Rotterdam. Khasiella 23 te Old Kilpatrick. Kon.waard 22 60 m. o.n.o. Kuria Muria n. Turku. Korovina 22 v Punta Cardon n. Curagao. Kossmatella 22 ten anker Liverpool. Kreon 22 915 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Laertes 22 45 m. n. Bougie n. Liverpool. Leiderkerk 22 te Bushire. Liberiakust 22 v. Antwerpen n. Dakar. Liberty Bel) 22 420 m. w. Bombay n. Yokohama. Lombok 22 v. Lissabon n. New York. Loppersum 22 200 m. z.z.o. Kaap Hatteras naar Le Havre. Maasdam 22 t[. Rotterdam n. New York. Maashaven 22 v. San Francisco do Sul n. Santos. Maaskerk 22 330 m. o.n o. Aden n. Suez. Maaslloyd 23 te Amsterdam. Mainlloyd 22 v. Dunedin n Wellington Marathon 22 62 m. n.o. Ouessant n. Lissabon. Marnelloyd 22 360 m. w.n.w. Flores n. Cristobal. Maron 23 te Kingston. Memnon 22 te Willemstad. Mentor 22 290 m. n.w. Flores n. Hamburg. Merseylloyd 23 te Rotterdam. Merwede 22 v. Brunsbüttel n. Takoradi. Mohamed Reza Shah 22 te Antwerpen. Montferland pass. 22 Ouessant n. Amsterdam. Moordrecht 22 160 m. n Dominica n. New York. Muiderkerk 22 30 m. z. Sardinië n. Barcelona. Munttoren 22 v Aden n. Karachi. Mijdrecht 22 180 m. n. Bahamas n. Paulsboro. Mylady 22 120 m. w.n.w. Monrovia n. Dakar. Naess Commander pass. 22 Finisterre n. Fawley. Naess Lion 22 te Tripolis Neder-Elbe 23 te Cristobal. Neder-Waal 22 te Auckland v. Mount Maunganul Nieuw Amsterdam 24 te Barbados verwacht. Nieuwe Tonge 22 420 m. o.z.o. Bermuda n. Pas- gaggaula. Noordwijk 22 v. Amsterdam n. Monrovia. Nljkerk pass. 22 Gibraltar n. Antwerpen. Ommenkerk 2^ te Amsterdam. Onoba 22 50 m. n. Finisterre n. Mena. Oostkerk 22 v. Lissabon n. Kaapstad. Ootmarsum 22 210 m. w.n.w. Finisterre n. Lorient. oranje 23 te Callao. Oranjefontein 22 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Osiris 22 500 m. n.o. Paramaribo n. Pasajes. Overijsel 22 1500 m. w.n.w. Fremantle (bestem.). Palamedes 23 te Rotterdam verw. v. Kopenhagen. Papendrecht pass. 22 Terschell.bank n. Nadendal. Philidora 22 45 m. n.o. Masira eiland n. Mena. Philippia 22 80 m z.z.w. Lissabon n. Le Havre. Polvdorus 23 te Manilla verwacht. Prins Casimir pass. 22 Gibraltar n. Rotterdam. Pr. Fred Hendrik 22 10 m. z.w. Gibralt. n. R'dam. Prins Willem V 22 te Londem Prinses Margriet 22 210 m. z.z.o. Ouss. n. Antw. Pul-merend 22 300 m. n.o. Flores n. Heysham. Pygmalion 21 v. Napels n. Llvorno. Raki 23 te San Francisco. Randfontein 22 500 m. o. St. Helena n. Tenerife. Roepat 22 v. Antwerpen n. Hamburg. Rossum 22 te Aruba. Rijndam 22 v. New York n. Halifax Schelpwijk 22 540 m. z.o. Socotra n. Bombay. Scherpendrecht 22 450 m. o. Ceylon n n.' Schielloyd 23 te Papeete verwacht. Sepia 22 65 m. n. Belawan n. Mena. Serooskerk pass. 22 Gibraltar n. Marseille. Servaaskerk 22 150 m. w. Guardafui n. Singapore. Sibigo 21 v. Singapore n. Newcastle. Sinon 22 te Rotterdam. Skadi 22 ten anker rede Fecamp. Slamat pass. 23 Kreta n. Genua. Socrates 23 te Pisco. Stad Alkmaar pass. 22 Kp. St. Vine. n. Sagunto. Stad Maastricht 22 470 m. z.z.w. K. Race n. IJmuid. Stad Rotterdam pass. 22 Gibraltar n. Rotterdam. Statendam 23 te New York verwacht. Statue of Liberty 22 100 m. o.n.o. Aden n. Mena. Steenkerk 22 v. Suez n. Aden. Steenwijk 22 140 m. z.z.w. Freetown n. Durban. Straat Clement 24 te Beira verw. v. L. Marques. Straat Torres 22 te Hongkong. Streefkerk 23 te Akaba. Tacana 22 v. Cristobal n. New Orleans. Tahama 22 42 m. o.z.o. Malaga n. Palermo. Telamon 23 te Kingston. Themis 23 te Amsterdam. Tjikampek 22 te Beira. Tjiliwong 23 te Fremantle. Tjimanuk 22 71 m. o.n.o. Wilsonprom n. Sydney. Togokust 22 te Bordeaux. Van Cloon 21 v. Dunedin n. Port Kembla. Van Linschoten 22 120 m. n.n.o. Baunei n. Cebu. Van Spilbergen 22 v. Tanga n. Mombasa. Van Waerwijck 22 600 mijl n.w. Kaapstad naar Saldonhabay. Vasum 22 v.t Punta Cardon n. Cristobal. Viana 22 130 m. o. Aden n. Suez. Vitrea 22 115 m. o.n.o. Ras Fartak n. Gibraltar. Vivipara pass. 22 Lissabon n. Liverpool. Vlist 23 te Boston verwacht. Waardrecht 22 125 m. n.n.o. Massaua n. Djibouti. W. A. Jones 22 130 m. n.o. Socotra n. Ph.delphia. Waterman 23 te Port Said verwacht. Westertoren 22 400 m. o.n.o. Mogadiscio n. Abadan Willemstad 22 v. Paramaribo n. Madeira. Woltersum 22 te Bremen. Wonosari 22 500 m. n.o. Ascunsion n. Kaapstad. Wonosobo 22 370 m. o.z.o. Colombo n. Penang. Zafra 22 43 m. n.w. Daedalus n. Mena. Zaria 22 75 m. z.w. Kreta n. Gibraltar. KLEINE VAART Amyntas 22 20 m. z. Finisterre n. Barcelona. Ank T. 22 50 m. n.o. Ouessant n. Santander. Atlas 22 45 m. z.z.w. UPshant n. Leixous. Brouwersgracht 19 te Dundee. Calchas 22 20 m. w. Goeree n. Barcelona. Carnlssesingel 22 te Santander. Cheetah 22 4 m. o. Texel n. Hamburg. Coccinella 22 100 m. z.z.w. Ouessant n. Rouen. Corn. Houtman 22 t a. op Thames n. Newcastle. Dillgentia pass. 22 Noordhinder n. Poole. Drie Gebroeders 18 te Sligo. Elizabeth Broere 22 40 m. w Kp. Bon n. P. Said. Elsa 21 100 m. n. Kp. Villano n. Wicklow. Engelina Broere 22 pass. Goeree n. Rotterdam. Erasmus 22 25 m. n.n.o. Mogadir n. Safi. Erasmussingel 22 v.Douala n. Kotonon. Eyo S. 22 op Schelde n. Waterford. Fiducia pass. 22 Noordhinder n. Ipswich. Fiducia-2 verm. 22 v. Boston n. Rotterdam. Flevo 22 10 nt. w.z.w. Dungeness n. Rotetrdam. Flores 22 v. Rochefort n. Bordeaux. Geeststar 22 115 m. n.o. Azoren n. Barbados. Geeststroom 22 t.h. South East Docking n. Goole Houtman pass. 21 Noordhinder n. Dublin. Jupiter 21 15 m. w. Gironde n. Tynemouth. Kastanjesingel verm. 22 v. Antwerpen n. R'dam. Keizersgracht 22 nabij Kiel n. Ystad. Kerksingel 22 40 m. z.o. Flambor.head n. Tanise Lauriergracht 22 dwars Thyboron n. Finland. Leend. Broere 22 10 m. n.w. Westhind. n. R'dam Libertas 22 10 m. z.w. Ouessant n. Volos. Lucas Bols-1 2 2et Outergabberd n. Amsterdam. Manto 21 20 m. n. Gdynia n. Amsterdam. Marianne 21 v. Rouen n. Gothenburg. Marie Christine 22 10 m. w. Thyboron n. Huil. Markab 22 20 m. n. Kp. Bon n. Velaluka. Mathllde 20 v IJmuiden n. Einth. Merwehaven 22 40 m. z.w. Casquets n. Duinkerk. Pieter S. 22 te Royal Sovereign n. Swansea. Rozenburgh 22 dwars Oland n Delfzijl. Schieborg 22 20 m .z.o. eil. Man n. Dublin. Spoorsingel verm 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Steenbergen 22 v Le Havre n. Hamburg. Triton 22 op Wielingen n. Antwerpen. Urkersingel 22 v. Bayonne n. Antwerpen. Walenburgh 2 230 m. n. Casquets n. Rotterdam. Wieb. Böhmer 22 30 m. o. K. Sidero n. Limassol. Wil po 21 te Gijon. SLEEPVAART Barentsz Zee 22 te Salaverry (Peru) v. L. Palmas Clyde 22 te Barcelona v. Philippeville. Elbe 24 te Dublin verwacht v. Rlo de Janeiro. Loire 21 te Marseille. Maas 21 900 m. w.n.w. St. Vincent n. Morgan City Mississippi 21 840 m. o. Bermudas n. Br. Borneo. Noordzee 17 te Great Yarmouth. Oostzee pass. 21 Gibraltar n. Split (Joegoslavië). Poolzee 20 te Curagao v. Maracaibo. Rode Zee 20 te Curagao v. Maracaibo. Schelde 21 100 m. z. Mozambique n. Durban. Tasmanzee 18 te Belra. Witte Zee 21 110 m. w.n.w. Barranquilla n. IJmuid. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE X-OOQOOOCXXXOCKXV.OJOCOOOrjOCX»CKJOOQÜOLiOOOOOOÜOOCir 4.81 miljoen shares tegen 4.09 miljoen sha res maandag. De Dow Jones indices: industrie 675.53 0.29), spoorwegen 147.64 1.34) en openbare nutsbedrijven 134.25 0.05). J. P. Wyers' Industrie- en Handels onderneming stelt voor over 1961/1962 een dividend uit te keeren van 15 percent in contanten en 5 percent in gewone aande len uit de agio-reserve. Over het boekjaar 1960/1961 werd vijftien percent dividend uitgekeerd, waarvan 12% percent uit de winst en 2% percent uit de dividend reserve, plus 3 1/3 (drie eenderde) percent in agio-aandelen a pari. H. A. de Vries' Ijzerhandel n.v. deelt mee, dat het omzetindexeijfer (1950/51 100) voor het tweede kwartaal van het op 1 juli begonnen boekjaar 1962/63 464 be draagt. Voor hetzelfde kwartaal van 1961/ 62 werd een omzetindexeijfer van 370 be cijferd. Ook het cijfer van het eerste kwartaal van het lopende boekjaar gaf een stijging te zien. Toen was het 476, tegen 351 in de vergelijkbare periode van het vorige jaar. De Amsterdamsche Bank stelt voor over 1962 een onveranderd dividend uit te keren van 14 pet op de gewone aande len. BUITENLANDS BANKPAPIER De advleskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,07 —10,17, Amerikaanse dollar 3,58—3,62, Canadese dollar 3,31—3,36, Franse frank (100) 73,25—73,75, Belgische frank (100) 7,20'/.7,25'/», Duitse mark (100) 89,70—90,20, Zweedse kroon (100) 68,80—69,80, Zwitserse frank (100) 83,10—83,60, Italiaanse lire (10.000) 57,00—59,00, Deense kroon (100) 51,50—52,50, Noorse kroon (100) 49,90—50,90, Oostenrijkse schilling (100) 13,92'/»—14,02'/», Portugese escudo (100) 12.45—12,60. Spaanse peseta (100, grote cou pures) 5,90—6,05. Het handelsverkeer tussen Polen en de Sovjet- Unie zal in 1963 met 12 percent verruimd worden. De Spaarbank voor de Stad Amsterdam heeft 1 dezer dagen de 400.000ste spaarder ingeschreven. t

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11