Drie Nederlandse equipes (licht beschadigd) in Monte Carlo n Jeen Wester overwon in een invitatiewedstrijd in Ter Aar Nederland in voor-Olympisch toernooi tegen West-Duitsland Nederlandse bokser Kraus had in Brit Johnny Prescott een tegenstander van betekenis Favoriet Carlsson voerde een bijna wanhopige strijd niet vergeefs Reinier Paping op de gedeelde zesde en zevende plaats Nederlanders tegen Rhodesia £aalhandbalploegen Inhaalpartijen in Hoogoventoernooi Sporttoto met gefingeerde resultaten? In Italiaanse clubs één buitenlander Beter voetbal in Engeland door een superklasse RKTVU kraakte 't tweede van HBC Recordaantal teams voetbalt er mee -Y". KI Koersen op slee Olympia-sigaret WOENSDAG 23 JANUARI 1963 13 Als in 1958 Beschadigd Voetbal Peter van der Merve is enige weken uitgeschakeld Televisierechten voor winterspelen in handen van Amerikanen Managers menen: De tafeltenniscompetitie 'Vv--. Eric Carlsson, de breedgeschouderde Zweedse crack, was dinsdagmiddag de grote held in Monte Carlo. De enkele hon derden Monagasken, die de gure zuidoos ten wind trotseerden, omdat zij de intocht van Jacques Taffe's rally-leger hoe ge havend dat ook mag zijn nu eenmaal niet kunnen missen, stroomden op slag tezamen toen de witte Saab van de win naar van 1962 met grote snelheid de bou levard Albert Premier opzwenkte. Ieder een wist het: de laatste 24 uur had Carls son een bijna wanhopige strijd moeten voeren om zijn strafpuntenlijst blanco te houden. Drie, vier keer leek het mis te gaan. In Bedoin, aan de voet van de Mont Ventoux, moest co-equipier Gunnar Palm, de lijst zelfs nog met een sprong uit de rijdende auto aanreiken. De vlag stond op vallen, zou de schaker hebben gezegd. In de allerlaatste seconde van die laat ste minuut wierp de jeugdige Palm zijn kaart nog juist op de tafels voor de angst wekkend nauwkeurige controleurs. Carls son, constructeur-testrijder van de Saab- fabrieken, was dinsdagmiddag meer dan tevreden. Toen Pat Moss, de zus van cou reur Stirling, die twee dagen geleden de sterrit al moest beëindigen, hem bijzon der hartelijk gelukwenste, zag de lachen de coureur uit Trollhattan bij Gothenburg de fotografen nauwelijks. Uitgebreid kre gen zij de gelegenheid foto's te schieten van het duo, dat volgens een inmiddels wel publiek geheim allang nfeer dan al leen goede vrienden is. In Carlsson zien de Monagasken nu al de winnaar van de Rallye Monte Carlo 1963. Of zij gelijk krijgen is zeer de vraag. Zeker in deze zware rally waarin vrijwel uitsluitend de cracks zich hebben kunnen handhaven. Zaterdag begonnen in acht Europese steden 296 „moedigen" de strijd tegen ijs, sneeuw en kou. Drie dagen later hadden slechts 102 equipes het pittoreske prinsdom bereikt. Eindelijk, net als in 1958, weer eens een „echte Rallye Monte Carlo". Dat bleek dinsdag eens temeer. Zo'n 100 rijders vie len in de „route commune" van Cham- béry naar Monte Carlo uit. En de toe stand van de wagens zou zelfs de meest geharde verzekeringsagent moeilijke mo menten bezorgd hebben. Sneeuw, kou en ijs deren de geharde rijders in de laatste fase nauwelijks meer. Maar terwijl het gedecimeerde raalyleger bezit nam van de wegen in de Alpes Maritimes, kwam, geheel onverwacht, de regen. Overal zette de ijzel zich op vast. De ruitenwissers werden vaak voor onmogelijke opgaven gesteld en tientallen coureurs waren de wanhoop nabij. Zelfs voor de rallywagens, uitgerust met robuuste spijkerbanden, was het vaak onmogelijk het juiste spoor te houden. Tot overmaat van ramp zorgden zware mistbanken voor een ongekend moeilijk slot van deze toch al zware ster- rit. Een eenmaal opgelopen achterstand was daardoor onmogelijk meer in te halen. Geen wonder dus, dat van de zeven Nederlandse equipes, die maandagnacht aan de gemeenschappelijke route naar Monte Carlo begonnen er maar drie de finish haalden. De Daf van Van den Berg en Roell was eigenlijk direct na de start al kans loos. De controlepost in Chambéry was bijna ontruimd, toen het Dafje de zware tocht begon. En daaraan hadden zij te danken, dat het zonder spijkerbanden voorgeschreven, doch niet aanwezig op weg kon. Bij de eerste bocht naar de Col du Granier, slipte de wagen al vervaar lijk weg. Ook de Alfa Romeo van Borgerhof Mul der en de B.M.W. van het echtpaar Doo- yes heeft de strijd niet lang kunnen voort zetten. Voor de Mont Ventoux, op zo'n kleine 300 km. van Chambéry, lagen zij al meer dan een uur achter op hun sche ma, wat onherroepelijk het einde van het rallyavontuur betekende. De Volvo van Huisman en Linschoten haalde de middag nog bijna. Monte Carlo lag echter ook voor deze combinatie te ver. Rozenblatt- Honhof, Gorris-De Man, en Slotemaker- Bootz, drie Simca-equipes, hielden dus de Nederlandse eer hoog. favoriet. Ewy Rosquist, de charmante Zweedse, die de Argentijnse Rally Grand Prix won, moet het worden, of Eugen Boh- ringer, de Europese rallykampioen van 1962 of misschien de Britse Sunbeamrijder Peter Harper, of, als het maar even kan, Eric Carlsson, de 33-jarige favoriet der favorieten. Deze 32ste Rallyë van Monte Carlo zal in de annalen van deze sterrit geboek staafd staan als een van de zwaarste rit ten. Duidelijk spreken de cijfers: van de 296 gestarte wagens zijn er 102 equipes in Monaco aangekomen, waarvan er 27 zon der strafpunten zijn. Met Ursula Wirth aan het stuur en Ewy Rosqvist met een dikke das om het door kiespijn geteisterde hoofd, kwam het Zweedse damesteam in Monte Carlo aan. Ewy Rosquist, de mannequin, die vorig jaar de Grand Prix van Argentinië op haar naam bracht, was door kiespijn niet in staat veel meer te doen dan zich naar de Franse Riviera te laten rijden. In Frankfort had zij nog een tandheel kundige behandeling ondergaan, maar dat mocht ook niet veel baten Verschillende Elfstedcnrjjders, onder wie winnaar Reinier Paping, hadden gehoor ge geven aan de invitatie, om een langebaan- wedstrijd te rjjden ir. het Westlandse dorp Ter Aar. Ruim vierduizend toeschouwers waren er getuige vsu, dat Paping in de tweemaal tien ronden op de plaatselijke ijsbaan samen met Dekla een gedeelde zesde en zevende plaats bezette. Winnaar werd Jeen Wester voor Hobo. Verkade, Bruine de Bruin en Jan van der Hoorn. Elfstedencracks als Jëen van den Berg en Antön Verhoeven waren verhinderd. Jan van der Hoorn uit Ter Aar is dins dag winnaar geworden van de Gouwzee tocht over 100 km, die op een traject tus sen Monnikendam, Marken en Volendam, dat vijfmaal moest worden afgelegd, werd gehouden. Hij zegevierde in de eindsprint over Schouten uit Wognum. die kort voor de finish viel. De tijd van Van der Hoorn over de 100 km bedroeg 4 uur 24 min. en 44 sec. De uitslag wis verder: 3. Th. Greu- ter (Volendam); 4. P. Vilten (De Rijl); 5. J. Broers (Wognum). Aan de wedstrijd namen 64 rijders deel. Geale Lourens uit Zutphen kwam dins dag niet tevergeefs naar Oud-Beijerland Hij won bij de langebaanwedstrijden al daar, zowel de 500, de 1500 als de 3000 me ter. De einduitslag was: 1. Lourens (Zut phen) 156.733; 2. Hoorneman (Brummen) 160.049; 3. Koolmees (Rotterdam) 162.083 500 meter: 1. Lourens 49.4; 2. Koolmees 50.4; 3. Hoorneman 51.0. 1500 meter: 1 ,ourens 2.36,4; 2. Hoorneman 2.39,1; 3 Koolmees 2.41,1. 3000 meter: 1. Lourens .31,2; 2. Hoorneman 5.35,1; 3. Adrichem (Delft) 5.40,2.- Jan Halfweeg uit Wieringen heeft dins dag zijn triomftocht langs de Noordhol landse banen voortgezet met een zege in St. Pancras. Hij toonde zich de sterkste in een veld van 45 deelnemers. De uitslag was: algemeen klassement: 1 Jan Halfweeg (Wieringen) 154.833 pnt.; Piet Modder (Warmenhuizen) 158.150; Klaas Blokker (Akersloot) 158.600. 500 me ter: 1. Halfweeg 48,1 sec.; 2. Pronk (War menhuizen) 49,2 sec 3. Blokker 49,8 sec 1500 meter: 1. Halfweeg 2.34,8; 2. Modder .36^9: 3. Blokker 2.39.2. 3000 meter: 1: Mod der 5.29,9; 2. Halfweeg 5.31,0; 3. Koch (Haarlem) 5.23,4. Voor de schaats-interlandwedstrijd Noor wegenRusland over de vier „klassieke' afstanden (500, 1500, 5000 en 10.000 meter) die zaterdag en zondag in Oslo wordt ge houden, laten de Russen hun grote troeven voor de Europese en wereldkampioen schappen thuis. De ploeg, die per vliegtuig uit Moskou naar Oslo reist, bestaat uit sluitend uit rijders van het tweede plan t.w. Ans Antson, Yuri Volodin. Boris Gu layev, Mikolai Kaydalov, Vladimir Budin, Vladimir Orlov, Muzakhid Khabiblin, Ha lexandr Vasilyev, Valeriy Volchkov en Valeriy Kaplan. Tennis In de eerste ronde van het Davis Cup toernooi 1963 speelt Néderland tegen Rho desia Nyassaland. Wanneer van dit land zonder tennis-historie, maar met volgens de heer F. Hoyer vice-voorzitter van de KNLTB enkele sterke spelers wordt ge wonnen, speelt de Nederlandse ploeg in de tweede ronde een uitwedstrijd tegen Zweden, dat met Italië, Groot-Brittannië en Zuid-Afrika van de eerste ronde is vrijgesteld. Zweden was in 1962 winnaar van de Europese zone en verloor in de interzo- ne-finale met klein verschil van Mexico, dat uiteindelijk de Challengeround tegen Australië speelde. De eerste ronde moet uiterlijk 5 mei zijn geëindigd, de tweede ronde uiterlijk 2 ju ni. Als voorbereiding op de interlandwed strijden tegen Frankrijk spelen beide zaal handbalploegen onder de naam „De Anti lopen" zaterdag aanstaande in de markt hal in Doetinchem- De dames spelen tegen Mittelrhein en de heren tegen de sterke Duitse ploeg Griin Weiss uit Dankersen. In de damesploeg zijn gekozen Gien van Maanen (Athleta) en Wil Giebels (De Blin- kert) als keepsters, alsmede de veldspeel- sters Noortje Bos en Ria Samson (De Blin kert), Ineke Boom (AVA), Marjolein Das en Tjits de Groot (Hygiea), Corrie Dolkens (Athene), Wille de Mare (Zeeburg), Wil Gillissen (Niloc), Lies Willems, Lenie Op- veld, Erica Flekken en Annie Kusters (Swift-Roermond) De heren spelen met de doelverdedigers Georg van Noesel (Swift-Arnhem) en Ab Mastenbroek (Olympia H) en de veldspe Iers Henk Versteeg, Hans Horselenberg en Henk Kuipers (Olympia H), Frans van der Heijden en Daan Gillissen (Niloc), Peter Korver, Rinus Botterman, Thijs de Haan dertiende ronde "van de grootmeestergroep en Frits de Grebber (Ooeratie '55). Guus meeste groepen zijn dan toe 1 Cantelberg (Sittardia) en Rienk Boomsma aan de zesde ronde. (Meteoor-Leeuwarden). Maar ook zij konden geen van allen voorkomen, dat de wagens licht bescha digd de eindcontrole binnenreden. Slote- maker kwam er wat de strafpunten be treft nog het beste af. Op de Chabrousse kwam hij juist twee minuten tekort, wat hem 120 strafpunten opleverde. Gorris verspeelde in totaal 47 minuten en ook Oscar Rozenblatt liep een groot aantal rijdstrafpunten op. Aangezien slechts 102 equipes de finish haalden, staat nu al vast t de drie Nederlandse combipaties don- f'erdag aan de slotklassementspfoef op het tratencircuit van Monaco, oorspronkelijk gereserveerd voor de 120 best geklasseer de deelnemers, mogen uitkomen. Hoewel de rekenkamer van de Monagas- ke automobielclub haar drukke werkzaam heden nauwelijks is begonnen, heeft elke enthousiaste inwoner van Monaco al zijn Hoewel er voor dinsdag geen partijen op het programma van het Hoogoven toernooi stonden, heeft de wedstrijdleiding de rustdag benut met het doen spelen van enkele inhaalpartijen in de meestergroe- Psn- In groep A maakten Wade en Zuidema smise. In groep B kwamen ir. Van Stee- 's en Smederevac al spoedig tot een intendeling. Vanmiddag worden de partijen voor de De sporttoto gaat binnenkort, al zijn de voetbalterreinen dan ook onbespeelbaar, misschien toch weer draaien. Het bestuur i de Stichting Sporttotalisator heeft namelijk het voornemen om naar Duits en Engels voorbeeld de toto te laten door gaan met gefingeerde resultaten. Hiervoor is echter vergunning van het departement van Justitie nodig, omdat een dergelijke toto -een overtreding van de Loterijwet zou opleveren. Het is de bedoeling, dat, indien de ver gunning wordt verleend, notaris Bolt van de Stichting Sporttotalisator voor iedere wedstrijd, die gespeeld zou worden één, twee of drie trekt. Het lot, dat de heer Bolt trekt, is dan het resultaat van de wedstrijd. De Italiaanse voetbalbond heeft beslo ten met ingang van het volgende seizoen het aantal buitenlandse spelers terug te brengen tot maximaal één speler per club. Tot op heden konden in de achttien Italiaanse eerste divisieclubs drie buiten landse spelers uitkomen, van wie er één van Italiaanse afkomst moet zijn. Ook zullen de transfervoorwaarden voor bui tenlandse spelers in de toekomst drastisch worden gewijzigd. De doelman van het nationale elftal, Peter van der Merwe van NAC, zal enke le weken niet kunnen spelen. Bij Üe trai ning van vorige week bleek de NAC-doel- man zijn rechterduim niet goed te kun nen gebruiken. Volgens de röntgenfoto's is er sprake van een inwendige kneuzing Van der Merwe's hand blijft nu 14 dagen in het gips. De „American Broadcasting Company' heeft de exclusieve televisierechten voor de Olympische Winterspelen van 1964 in Innsbruck verkregen. De Amerikaanse kijkers zullen de films reeds dezelfde avonJ op hun scherm zien; sommige evenementen zullen via „Telstar" direct worden uitgezonden. Sir Stanley Rous, thans president van I de Internationale Federatie van Voetbal bonden (FIFA), heeft tien jaar geleden De eerste week van de tweede helft van de tafeltenniscompetitie heeft niet zo erg r-: A FnppRp snner-1 veel schokkende gebeurtenissen teweeg- ÏÜ2"TO"»!. tZ VoorJ, m««. .PV.ll.nd. uj.; Engelse bond, maar zijn idee vond geen ingang. Maar in de loop der jaren is men er meer voor gaan voelen en de managers van vele Engelse clubs menen nu, dat de vorming van zulk een super hoofd of ereklasse de enige manier is waarop de Engelse clubs het publiek voetbal kun nen bieden waarvan ze houden en ook de deur openzet voor meer strijd tegen an dere Europese clubs. Vorige week zei Rous in Salisbury dat het Britse voetbal een injectie nodig heeft een superklasse van 16 a 18 ploegen. Op het ogenblik telt de Engelse eerste divisie 22 elftallen. Matt Busby, manager van Manchester United, gaf hierop als commentaar: „De revolutie welke moet leiden tot een super slag zorgde RKTVU, dat erin slaagde HBC 2 met maar even 9-1 te kraken. Mede door een verdienstelijk gelijkspel van DHC tegen DSB 2 ontstond er nogal wat onrust in de staartgroep van 1B. De leiders echter lieten zich niet verrassen, zodat er althans boven aan de ranglijst weinig veranderde. Ook de leiders van de diverse groepen van de tweede klasse handhaafden zich en hier ontstond vooral in de staart van 2C een enorm gedrang. Bjj de dames wonnen de diverse kanshebbers, al had Johez wel erg veel moeite met Prowano. Dekker, Laarhoven en Peperkamp, die tezamen het eerste team van RKTVU vor men, hadden er tegen de reserves van HBC bepaald zin in. Alleen Laarhoven moest een punt afstaan aan Stolwijk, maar de revolutie weme moe. uut c«. ^—(overige negen hield men zorgvuldig in divisie is al onderweg. Grote bevolk ng Tritgeest gen fraaie prestatie, die de kan centra zijn in staat sterpl°®®®n sen op ontsnapping aan het degradatie- steunen die in de superklassen tegen ei- I spook weer Wat vergro0t. Leider Togido 2 werd bij het eveneens in benauwenis verkerende VGZ warm ont vangen, maar kwam toch niet in moeilijk heden. Huybens won driemaal, Van Zwol en Van Eijk verloren respectievelijk van Deus en Ales, maar dat kon een zege met 7—3 niet in de weg staan. Ook GTTC 2 zag weer kans te winnen en wel ten koste van Rapidity. Hier bleven Blom en Dijk- verloor Van Wieringen kaar uitkomen". Eric Taylor, manager van Sheffield Wednesday, meent ook dat er heel spoe dig een superdivisie moet worden inge steld. Hij zei dat indien de clubs die hierin spelen nieuwe topprestaties kunnen bereiken het peil van de elftallen der lagere klassen ook omhoog moet. Velen verwachten van de instelling van een superklasse verbetering van het spel een supei«.lasse *1 zeul ongeslagen, verloor Van Wieringen peil, niet alleen van de clubs maar ook ,jeen yan yoogt en eindigde ook het dub- van het nationale elftal. De eerstyolgen- winst voor de Beverwijkers. DHC de wereldkampioenschappen 1966 van worden in in Engeland gehouden Het streven k gebruik van. Beide broers Lan- van bondmanagers en spelers is er op b wonnen tweemaal en Wouters gericht Engeland op eenzelfde peil te bren- fQrgdesvoor een punt tegen Ter Beek. Boot was bij de reserves niet te genaken. In IA had leider Prowano het niet al te zwaar tegen Oranje Zwart 2. Scharroo was niet te kloppen, Swart. verloor alleen van Bitter en Kievit moest Blom een puntje toestaan. Togido 4 handhaafde zich als naaste concurrent door TYBB 3 te be dwingen. Een overigens nogal benauwde zege (64) tegen een onvolledige tegen stander. Ook Togido 4 zorgde voor winst menen dat dit wei xan ais er i t n Rapidity 2 en DSS—Winfried noteer- superdivisie komt. Het ontbrak dg een gedeeltelijke revanche tegen VTC 2. w v, 1 /4 a va i d d v* i 1"! I h lil U M I i Door dit alles zien de standen er nu als volgt uit: gen als Brazilië en Tsjechoslowakije De twee wereldkampioenschapstitels van Brazilië werden behaald omdat dit land over schitterende sterren beschikt als rechtsbuiten Garrincha, binnenspeler Pele, halfback Santamaria. binnenspeler Didi en nog veel meer erte de voetbalwereld nooit zal vergeten. Velen twijfelen eraan of Engeland ooit zulke sterren zal opbren gen. Anderen menen dat dit wel kan als er maar een Engeland verleden jaar in Chili aan vechtlust, behendigheid en moed. De tech niek van de spelers was inferieur aan die van landen als Brazilië, Tsjechoslowakije en Hongarije. Kan een superklasse de techniek van het Engelse elftal verbeteren? Velen menen dat dit alleen kan als alle sterren van Engeland spelers die nu hun eigen financiële eisen kunnen stellen over een balcontrole beschikken als een Pele of Garrincha, Masopust van Tsjechoslowakije en sterren uit het ver leden als Puskas en Di Stefano. IA: 1B: 17 Prowano 10 20 Togido 2 10 Togido 4 10 16 DSB 2 10 13 HBC 10 12 GTTC 2 10 15 Togido 3 10 12 Oranje Zwart 10 13 Oranje Zw. 2 10 11 TYBB 2 10 10 VTC 2 10 10 Rapidity 10 9 DSS-Winfried 10 9 RKTVU 10 8 DSB 10 6 HBC 2 10 7 RaDidity 2 10 3 VGZ 10 5 TYBB 3 10 1 DHC 10 3 Het dagelijks bestuur van de interna tionale voetbalfederatie heeft in Cairo de uitslag van de loting voor het voor-Olym pisch voetbaltoernooi 1964 bekend ge maakt. Nederland komt daarbij in de eer ste ronde uit tegen West-Duitsland. Voor groep C (Europa) had de loting het volgende resultaat: Kwalificatie-wedstrijden: Bulgarije Albanië; Groot-BrittanniëiJsland. - U T Eerste kwalificatieronde: Luxemburg winnaar van Bulgarije/Albanië; Denemar kenRoemenië; ZwitserlandSpanje; HongarijeZweden; RuslandFinland; Nederland—West-DuitslandItalië—Tur kije; Oost-Duitsland—Polen; Tsjechoslo wakijeFrankrijk; Griekenlandwinnaar van Groot-Brittannië/IJsland. Aan het Olympisch voetbaltoernooi, zal de voorronden inbegrepen worden deelgenomen door een recordaantal van 64 landen. Inschrijvingen van de Afrikaanse staten Mali, Mauritius, Senegal en Togo, zowel als van Saoedi-Arabië werden af gewezen, omdat deze landen geen lid van het I.O.C. zijn. Ook de aanmelding van Australië werd geweigerd. Het bestuur van de F.I.F.A. legde vast, dat drie landen uit de groepen Afrika en Azië, vijf landen uit de groep Europa, één land uit Midden-Amerika en twee landen uit Zuid-Amerika aan de eindronden van het Olympisch voetbaltournooi zullen mogen deelnemen. Daarbij komen nog Joegoslavië, als winnaar van 1960 en Japan als organiserend land. Nederland is evenals de tegenstander uit de eerste ronde: West-Duitsland in één groep ondergebracht met Rusland en Fin land. Het is opmerkelijk, dat in de Euro pese groep zowel Oost- als West-Duitsland afzonderlijk zijn ingedeeld, hoewel er door het I.O.C. nog geen enkel besluit is ge nomen, dat Oost-Duitsland met een eigen ploeg aan de Olympische Spelen mag deel nemen. Tot dusverre was er één gezamen lijke Duitse ploeg. Door het F.I.F.A.-bestuur werden tevens de data bekend gemaakt waarop de ver schillende wedstrijden moeten zijn ge speeld. Voor de kwalificatiewedstrijden is dat 31 maart (1964). Alle wedstrijden die gelden als een selectie voor de Olympische Spelen dienen vóór 30 juni 1964 te zijn ge speeld. De ontmoetingen worden beslist in een uit- en een thuiswedstrijd. In Arosa in Zwitserland zijn dezer dagen koersen gehouden, waarbij de sulkies vervangen waren door lichte sleetjes. De wedstrijden vonden plaats op het ijs, dat de „Obersee" dekte. Het organisatiecomité voor de Olym pische Spelen van 1964 in Tokio heeft een nieuw idee. Op 1 april aanstaande zal een nieuw merk sigaretten op de markt verschijnen onder de naam „Olym pia Na de financieel bijzonder «voorde lige actie met de Olympische postzegels, verwacht het ministerie van financiën in Japan ook uit de verkoop van de siga retten een bedrag van ruim drie en half miljoen gulden, dat ten goede zal komen aan de voorbereiding van de Spelen in Japan. De Olympische sigaretten worden in verpakkingen van tien stuks verkocht voor 60 yen (80 cent) en daarvan vloeit 10 yen in het Olympische fonds. Blijft de vraag of de sigaretten onder deze naam mogen worden verkocht, aangezien er reeds een fabriek in vuurwerk is die pa tent heeft op de naam „Olympia". Als beste atleet 1962 van zijn land werd de Tsjechische polsstokhoogspringer Rudolf Tomasek (4.72) gekozen. De Nederlandse zwaargewicht Paul Kraus, die op een Duitse licentie bokst en verleden jaar de ene knockout-overwin- ning op de andere boekte, totdat hij door de Amerikaanse kleurling Frank Daniels in zijn overwinningsroes werd gestopt, verloor dinsdagavond overtuigend door k.o. in de derde ronde van de Brit Johnny Prescott. Johnny Prescott, een man die in 22 profgevechten 20 maal zegevierde en twee maal tot een onbeslist kwam, versloeg Kraus op een manier die hem tot een van de beste boksers van Europa stem pelt. Want ondanks de keiharde linkse swing van de Nederlander, die gedurende de eerste en de tweede ronde diep indruk maakte, was het Prescott, die met uit gekookte schijnbewegingen en prachtige dubbelslagen, waarbij de rechtervuist de linker in een flits opvolgde, zijn arsenaal aan slagen toonde. Want Paul Kraus vond in Prescott ein delijk een bokser tegenover zich, die zich bewust van het dreigende gevaar dat in de vuisten van de Nederlander school, met keiharde linksen en rechtsen ant woordde. In de eerste ronde, toen Kraus telkens probeerde dichtbij te komen om zijn mo kerslagen te plaatsen, hield de Engels man de verdediging gesloten. In de twee de ronde zag men prachtig counteren van de Brit, die telkens wanneer Kraus zijn swing inzette, dichtbij instapte. Toch kwa men de stoten van Kraus telkens door, terwijl Prescott in die periode niet ver der kwam dan enige stoten op het lichaam van zijn tegenstander. In de derde ronde gebeurde het. Kraus kwam naar voren en werd direct gestopt door een linkse directe, gevolgd door een uitgemeten rechtse, die hem met het hoofd achterover in de touwen wierp. Prescott volgde als een schim, daarbij op de weer loze Nederlander inhamerend. Een knal harde rechtse hoek maakte een einde aan het gevecht. Paul Kraus op zijn knieën liggend, had geen besef meer op te staan en werd uitgeteld. Het was allemaal voor bij na 2 min. en 48 sec. van de derde ronde. In 2A behield 't Spinneweb de leiding door VGZ met 8—2 te verslaan, maar VTC 3 bleef een gevaarlijke concurrent na de enorme overwinning met 91 op DHC 2. Onderaan veranderde er weinig. Maar liefst drie teams-delen de voorlaatste plaats met zeven punten, gevolgd door TOG 3 als nummer 10, dat echter nog duidelijk hoop heeft, gezien de forse zege met 82 op TYBB 4. Velsen had in groep B de handen vol aan staartploeg GTTC 3 en kon maar juist met 64 winnen. Voor RKTVU 2 blijft het een sombere toestand. Ook van DSS-Winfried 2 werd met enorme cijfers verloren: 19. Tenslotte groep C, waar de uitslag van leider Heemskerk tegen Shot op zich laat wachten en de concurrenten voor winst zorgden Velsen 2 had het niet moeilijk en kraakte VTC 4 met 8—2. Hotac 2 deed het nog fikser en won met 91 van DSB 3, ter wijl CTTC 2 een moeizame overwinning boekte op DHC 4 met 6—4. Volop spanning is er hier in de staartgroep. VTC 4 heeft met zijn drie punten niet veel kansen meer, maar waarschijnlijk zal ook de vóórlaatste plaats gevaar opleveren. Deze wordt met zeven punten bezet door HTC, Shot en DHC 4. met daar vlak boven met acht-punten DSB 3. CTTC 2 en Rijtel- bi, welk laatste team opvallend met 100 van HTC won. Het belooft hier dus nog geducht te spannen. Immers, tussen de lei dende drie teams is één punt verschil en ook de afstand tussen de nummers 4 en 9 is precies één punt groot De uitslagen: heren: IA: Togido 3Rapi dity 2 7—3, Togido 4—TYBB 3 6—4, Pro wanoOranje Zwart 2 82. VTC 2DSS- W. 5—5, HBC—DSB 6—4; IB: VGZ—Togido 2 3—7 RKTVU—HBC 2 9—1, Rapidity— GTTC 2 2—8, DSB 2—DHC 5—5, TYBB 2— Oranje Zwart 46; 2A: SpinnewebVGZ 8—2 DHC 2—VTC 3 1—9, HBC 3—Pro wano 2 4—6, TYBB 4—TOG 3 2—8, te Zaa- nen—Johez 64; 2B: TOG 2Hotac 3 64, DSS-W. 2—RKTVU 2 9—1, GTTC 3—Vel sen 4—6, CTTC—DHC 3 10—0, Doko— Bloemendaal 55; 2C: Velsen 2VTC 4 8—2, Hotac 2—DSB 3 9—1, DHC 4—CTTC 2 4_6. Rijtelbi—HTC 10—0; 3A: TOG 4— TYBB 5 7—3. Togido 5—Spinneweb 2 7—3. Heemskerk 2—CSV 3—7, Sido—Meertr. 3 8—2; 3B: DSS-W. 3—Togido 7 3—7, Pro wano 3—Alliance 100. TYBB 6TOG 5 0—10, CSV 2—GTTC 4 6^1; 3C: VTC 6— te Zaanen 2 46. HTC 2Bloemendaal 2 4—6. DHC 5—Shot 2 3—7. DSB 4—Spinne web 3 010, Johez 3Velsen 3 64: 3D: VTC 5—Heemskerk 3 7—3, CTTC 3—CSV 3 9_1, Johez 2—Doko 3 64, Oranje Zwart 3—GTTC 5 6—4. 4A: Bloemendaal 3HBC 5 28. DSS-W. 4Togido 8 1—9. HSTC—TCD 7—3, Droste 2—DSB 5 9—1; 4B: Spinneweb 5—TOG 7 6—4, Fusia—DHC 6 9—1, Droste 5—TCD 2 7—3, Sido 2—HBC 6 3—7, te Zaanen 3— VTC 8 7—3; 4C: VGZ 3—VTC 7 10—0, TOG 6Spinneweb 6 82, Alliance 2 Johez 4 5—5. Droste 3—TOG 8 9—1. Rijtel bi 2—Fusia 2 7—3; 4D: VTC 9—Doko 4 1—9, Togido 9Geel Wit 28, Prowano 4 DSB 6 28, Sido 3—Spinneweb 4 46; 4E: RKVTU 3—Sido 4 10—0, Fusia 3— Meertr. 2 0—10, CTTC 4—Velsen 4 8—2, CSV 4—Meertr. 1—9. Dames 2: VTC—DSB 10—0, Fusia—HBC 28, JohezProwano 64; 3: Togido VTC 2 82, TOGBloemendaal 100, Ho tac—DSS-W. 9—1, GTTC—DSS-W. 3 6—4, VTC 3—Spinneweb 2 2—7, Rapidity—VTC 4 91, Prowano 2TCD 100; Junioren 1: Bloemendaal—TYBB 5—0. HBC—Shot 2 3—2, GTTC—DHC 5—0, Spinneweb—To gido 05, ShotAlliance 50; 2A: Al liance 2Spinneweb 3 50, HBC 2DHC 2 1—4, TYBB 2—Alliance 4 4—1, HBC 4— Togido 2 41; 2B: Alliance 5Spinneweb 2 23, Alliance 3Shot 4 23, FusiaDSS- W. 2—3, Oranje Zwart 2—TOG 2—3. HBC 3—GTTC 2 2—3; 3A: DHC 4—Alliance 8 4—1, GTTC 4—VTC 3 5—0.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13