1 I i S DE PROGRAMMA'S i Gerard Walschap sprak voor Volksuniversiteit Actiecomité van protesterende auteurs sprak met mr. Schoiten ^De negen Muzen~j Verrassend debuut van 13-jarige violiste EMMY VERHEY bij het N.Ph.O. Kardinaal Godfrey overleden Gebed om eenheid van christenen „KUNST ZIJ ONS DOEL" exposeert in Huis Van Looy Méér t.v.-toestellen Sill n J ENS DAG 23 JANUARI 1963 7 mmg mm nabeschouwingen Een kwestie van geven en nemen De radio geeft donderdag T elevisieprogramma Letterkundigen die lezingen houden over eigen werk stellen hun publiek naar onze ervaring meestal teleur. Ofwel zij praten in het geheel niet over zichzelf en hun werk, ofweel zij weten daarover maar bit ter weinig belangwekkends mee te delen (om dat te bereiken zijn vasthoudende vragenstellers als Nol Gregoor en H. A. Gomperts kennelijk onmisbaar). Slechts zelden weet de man achter de lessenaar bij zijn toegestroomde bewonderaars even sterke indrukken achter te laten als hij dat deed in zijn boeken een van zelfsprekende zaak overigens: de man ont leent zijn faam immers aan zijn schrij verschap en niet aan zijn redenaarskunst of imponerende werking van zijn optreden in persona. In weerwil van deze feiten be staat er bij het nieuwsgierig publiek een grote vraag naar voordrachten door litte ratoren, waardoor de meeste letterkundi gen wel een lezinkje op de plank hebben. Bij de Haarlemse Volksuniversiteit wordt de serie „Levende Schrijvers" nu al jaren druk bezocht. NAAR DE MENING van het actiecomité „Schrijversprotest" is het onderhoud van zijn delegatie met staatssecretaris van O., K. en W., mr. Y. Scholten. dat gisteren in Den Haag plaats had, op verscheidene punten onbevredigend ge weest. Het comité heeft, zo deelt het ijiede, gezien de nu ontstane situatie, onder meer besloten, zich met het bestuur van de Vereniging van Letterkundigen te beraden over de wijze, waarop de actie verder zal worden gevoerd. Vooralsnog ziet het geen aanleiding om terug te komen van zijn vroeger standpunt. Het in november gevormde actiecomité „Schrijversprotest", dat een verbetering van de positie van de Nederlandse auteurs wil bewerkstelligen, had een toelichting op haar protest samengesteld. Het stuk heeft als inleiding gediend op het gesprek dat gisteren tussen de staatssecretaris van O., K. en W. en een uit het comité en namens ruim honderd adherenten samen gestelde delegatie is gehouden. In de aan de staatssecretaris toegezonden aide- mémoire 'geven de schrijvers een moti vering van hun wensen. Zij zijn van me ning dat de maatregelen, die de overheid tot nu toe voor steun aan schrijvers heeft genomen, hoe prijzenswaardig op zichzelf, onvoldoende zijn om een eind te maken aan de maatschappelijke noodtoestand van de Nederlandse litteratuur. De gel den, in 1963 beschikbaar gesteld voor beurzen, prijzen, opdrachten en aanvullen de honoraria, bedragen ongeveer 300.000 op een begroting van 20 miljoen, dit is 1 l/t percent. Door het verstrekken van enkele stipendia ten behoeve van schrij vers heeft de Nederlandse regering naar het oordeel van het actiecomité de vraag of schrijven een zelfstandig vak is eigen lijk reeds bevestigend beantwoord. Het dringt er nu bij de regering op aan daar uit in volle omvang de consequenties te trekken. Voor een werkelijke economische sanering van de Nederlandse litteratuur is het volgens de schrijvers nodig dat de regering in voldoende mate bedragen ter beschikking stelt die bestemd zijn voor periodieke uitkering aan beroepsschrijvers ter dekking van hun eerste kosten van levensonderhoud, waardoor zij zich vrij kunnen maken van werkzaamheden die nu hun middelen van bestaan vormen. De overige wensen zijn: aanvullende honoraria bij de verschijning van litterai re werken; periodieke uitkeringen aan schrijvers die de produktieve leeftijd heb ben overschreden. Deze uitkeringen dienen te worden gedaan in de volgende vorm: 1) stipendia van 6.000 per jaar voor auteurs die van schrijven een volledig be roep maken; 2) aanvullende honoraria van gemiddeld 3.000 voor de eerste uit gaven van werken van litteraire aard. on der voorwaarde dat door de uitgever ten minste de gebruikelijke royalties worden betaald; 3) aanvullende honoraria voor tijdschriftbijdragen; 4) erepensioenen van 6.000 per jaar voor een aantal auteurs van formaat, aan te wijzen door een be voegde commissie; 5) steun van de re- gering aan een pensioenfonds. De jaar lijkse kosten van uitvoering van deze rege ling worden dóór de schrijvers globaal ge raamd op een bedrag van 960.000. De auteurs die met staatssecretaris hebben gesproken: v.l.n.r. Adriaan Morriën, Garmt Stuiveling, Sybren Polet, Bert Schierbeek en J. J. Klant. HET ACTIECOMITé en de erbij aange sloten schrijvers zijn, zo zeggen ze in de toelichting, zich ervan bewust dat in ver band met de vereiste voorbereiding hun wensen niet op slag kunnen worden ver vuld. Daarom geven ze enige inleidende maatregelen aan, waarmee volgens hun mening een bevredigende gang van zaken zou worden bereikt indien de regering zich daartoe bereid zou verklaren, o.a.: het zo spoedig mogelijk benoemen van een com missie van vertegenwoordigers van de overheid en de schrijvers met de opdracht al de uitvoeringsbepalingen te ontwerpen die nodig zijn om het in dit memorandum voorgestelde programma te verwezenlij ken. De muzikale ontwikkelingsavond van de vakcentrales, die dinsdagavond in het Haarlems Concertgebouw gegeven werd door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, onder leiding van Henri Arends, bood onder meer het verrassend evenement van het optreden als soliste van de dertien-jarige violiste Emmy Verhey, een leer linge van de pas overleden bffaamde vioolpedagoog Oscar Back. Het meisje debu teerde met niets minder dan het Concert in e van Mendelssohn en wist met deze kapitale opgave de indruk te wekken van een der voorbeschikten, van een enfant précoce" voor wie vioolspelen een even normale functie is als ademen. De toekomst zal moeten uitmaken of Emmy Verhey (waarachtig nog een muzikantennaam ook!) een der vele door Oscar Back opgeleide „wonderkinderen" zal zijn, wier carrière de gezonde ontplooiing kent van een zeldzaam talent. Maar alles wijst er op dat dit wel het geval zal zijn. HET IS UITERAARD te betreuren, dat kerkhof lag, ontdekte men de „Onvoltooi- Maximilien Decroux in Amsterdam. De mime-kunstenaar Maximilien Decroux brengt deze week een kort bezoek aan Am sterdam, waar hij enige gastlessen geeft aan de Nederlandse mime-school van zijn collega Will Spoor. De samenwerking van beide mime-spelers dateert al uit de .iajen dat zij deel uitmaakten van het „Thèatre de Mime" van Etienne Decroux, de nestor van het moderne mimespel. Voor leerlin gen en medewerkers van de toneelschool, Scapinoballet, toneelgroep Arena en de Nederlandse mime-school, houdt de heer Decroux jr. in besloten kring een voor dracht met demonstratie. Met onze land genoot zal hij besprekingen voeren over een serie openbare voordrachten en over ontwerp en instudering van enkele mirno- grafieën voor diens in oprichting zijnde „Nederlands Mime-theater". Sonny Rollins Quartet. Het Sonny Rollins Quartet, met Don Cherry (trompet), Billy Higgins (drums) en Henry Grimes (bas) zal zaterdag 26 januari twee jazz concerten geven, om 20 uur in de Kurzaal te Scheveningen en een nachtconcert in het Amsterdamse Concertgebouw (24 uur). Met deze concerten besluit dit kwartet een korte Europese tournee. Festival documentaire films. Aan het festival voor documentaire films te Ober- hausen, dat van 18 tot 23 februari zal wor den gehouden, zal Nederland deelnemen met de films „Pan" van Herman van der Horst, „Big City Blues" van Charles Hu guenot van der Linden, ,,De werkelijkheid van Karei Appel" van Jan Vrijman en een aantal nieuwe filmpjes en tv-spots van Joop Geesink. Aangezien Bert Haanstra voorzitter van de internationale jury zal ziin, zullen zijn films „Zoo" en „Delta Phase I" buiten mededinging worden ver toond. De Nederlandse Comedie. De directie "an de Nederlandse Comedie zal de ver winterd" met de actev- Ramses Shaffy na het beëindigen van het lopende seizoen niet verlengen Zij voert thans onderhandelin gen met de Belgische toneelspeler .Tulien Schoena rV. die dit seizoen naar Neder land is gsl omer, en reeds enige malen bij „Ensemoxe" is opgetreden. Emmy Verhey, juist op dit moment van virtuoze ontwikkeling harer bijzondere be gaafdheden, haar grote mentor zal móe ten missen; maar wat hij haar meegege ven heeft zit zo jy>si»ief, dat het haast niet verkeerd kan lopfp'. gezien ook de on miskenbare natuurlijkheid van haar muzi kaliteit. Alsof het cfigwljks Werk was, pas te het kind zich aart bij het orkest met een ritmische vastheid en een musiceer- geest, die Arends foelieten met vertrou wen haar interpretatie te volgen. De vlin derlichte finale bood gelegenheid te over, de stukvoering van de jeugdige vertolk ster te bewonderen; en wat zij in het middendeel aan dubbelgrepen presteerde gaf aanleiding haar hiervoor extra te complimenteren. „Emmy Verhey" een naam om te Ont houden! WOUTER PAAP was deze avond aan gezocht om het programma toe te lichten. Dit gold vooreerst de „Onvoltooide" van Schubert. Het deed mij goed Van „het on voltooid zijn" van dit werk een logische verklaring te horen, tegenovergesteld aan wat men tegenwoordig we! eens leest, namelijk dat die compositie met deze twee delen -zo compleet is dat Schubert het niet waagde er nog een derde en vierde deel aan toe te voegen. Neen, zegt Paap terecht, Schubert onderbrak, na nog een paar maten van een derde deel ge schreven te hebben, het werk, geen kans ziende dat het zou worden uitgevoerd, al dus in een mismoedige bui waartoe hij veel reden had, want hij klopte steeds aan dovemans-deur bij de concertinstellingen. Het werk bleef dus onafgemaakt liggen; een vriend nam het mee en het raakte buiten het gezichtspunt van de componist. Misschien vergat hij het. En ruim veertig jaar later, toen Schubert al lang op het Advertentie de", die als zodanig de muziekwereld ver overd heeft, al begint, ze dan'in b klein, om te eindigen in E groot, wat Schubert dwaasheid zou gevonden hebben. Intus sen twee verrukkelijke fragmenten, die men niet zou willen missen. Wouter Paap hield verder een geestdrif tig betoog over Schubert's werk, de voor naamste Ihema's in hun karakteristiek verklarend alvorens de vertolking com pleet gegeven werd. Het Concert van Mendelssohn werd niet op deze indringen de wijze uiteengezet, maar het laatste programmanummer van deze avond, „De Tovenaarsleerling" van Dukas, werd be hoorlijk toegelicht. Met de ballade van Goethe als uitgangspunt is dit Scherzo trouwens een dankbaar gegeven om het muzikale verloop programmatisch te vol gen. HET ORKEST was de hele avond zeer ad rern en het gulle applaus, dat het pu bliek aan dirigent Arends bracht voor zijn evenwichtige interpretaties van het prO' gramma, gold uiteraard voor het gehele klankapparaat. Ook het aandeel van Wou ter Paap werd blijkbaar zeer op prijs ge steld. En Emmy Verhey ging naar huis met bloemen en met tractaties die bij haar leeftijd passen, bij ons de herinne ring nalatend van een fris talent met rijke beloften. Jos de Klerk (Van onze correspondent) LONDEN. De rooms-katholieke aarts bisschop van Westminster, kardinaal God frey, is gisteren op 73-jarige leeftijd over leden. Hij was een groot kerkleraar. Hij was vroeger bisschop van Liverpool. Paus Joannes had hem kort na de aanvaarding van zijn taak tot kardinaal benoemd aan het hoofd van viereneenhalf miljoen Brit' se rooms-katholieken. Toen de anglicaanse aartsbisschop van Canterbury, dr. Ramsey hem gisteren een bezoek wilde brengen, vernam hij dat de aartsbisschop kort te voren was overleden. Kardinaal Godfrey was ernstig ziek ge worden na zijn terugkeer uit Rome, waar hij het concilie had bijgewoond. Hij wordt als aartsbisschop opgevolgd door de bis schop van Liverpool, dr. Henan. ROME (Reuter) Kardinaal Bea S. J heeft de christenen in de wereld dinsdag voor radio-vaticaanstad verzocht te bid den opdat er op de tweede zitting van het oecumenisch concilie in Rome „de nodige maatregelen genomen zullen worden om allen, die in Christus geloven, te vereni gen", Kardinaal Bea is hoofd van het Va ticaanse secretariaat voor de eenheid van de christenen. Baby. Mevrouw Yang—van Rhijn, die vrijdagmorgen bij een binnenbrand in Den Haag ernstig werd gewond heeft in het ziekenhuis-Westeinde voortijdig het leven geschonken aan een baby. De baby ligt in een couveuse. Gisteravond sprak in die serie de 64-ja- rige Vlaamse auteur Gerard Walschap, die het voor een publiek dat voor 90 percent bestond uit scholieren op heel bevredigende wijze zocht in een lesje lit teratuurgeschiedenis: hij verhaalde de ontwikkeling van zijn schrijverschap te gen de achtergrond van de litteraire ge beurtenissen in Vlaanderen. Na de eerste wereldoorlog behoorde Walschap tot de litteraire revolutiemakers die zich keerden tegen het folkloristische getimmermans en gestreuvels," tegen de mooischrijverij en het gelitteratureluur. Onder de slogan „gemeenschapskunst" (kunst is geen doel maar middel; letter kunde is een daad tegenover de gemeen schap) probeerden zij met bloedige ernst „het Vlaamse volk te bevrijden uit hun go- thische beslotenheid en een Europese lit teraire horizon open te werpen." Marnix Gijsen maakte de gangbare poëzie af (Ka rel van de Woestijnen was „een nutteloze Hamlet") en Walschap besprak in Diet- sche Warande en Belfort als een bezetene de Europese litteratuur en hamerde zijn inzichten erin. Van 1932 tot '35 was hij ook redacteur van Forum. De jongeman die de magische, ver rukking gevende kracht van het woord had ontdekt toen hij als negenjarige een school opstel schreef, vond met het verhaal „De grafmaker" als vanzelf zijn eigen stijl, die in overeenstemming was met hetgeen hij zo vurig bepleitte, een verrukkende erva ring. In 1929 ontketende hij een storm van katholiek protest tegen zijn roman „Ade lalde", een stoute poging tot hernieuwing van de katholieke roman. Heel officieel Vlaanderen „sloeg hem op de kneukels' Maar Walschap wilde het hoofd niet bui ten en vocht tegen de cultuur-tirannie van het beruchte „Lectuurrepertorium" voor wat hij zag als een wezenlijk cultureel be lang en voor wat hij erkende als waar goed en schoon. In 1939 keerde hij het katholicisme de rug toe. Zijn roman ,Houtekiet" werd een belijdenis van vita listisch paganisme, een overwinnings- kreet. In de brochure „Vaarwel" legde hij verantwoording af voor zijn stap. Die jaren van verbeten vechten heeft Walschap nu achter zich. „Adelaide" heeft erkenning gevonden, in levensaan' vaarding blijft Walschap een p'roduktief schrijver. In die jaren van rebellie tegen Vlaanderens cultuurtirannie en vechten voör een Europees peil leefde hij op het emotionele hoogtepunt van zijn schrijver schap. i In zijn t.v.-film „Een kwestie van geven en nemen" behandelde KRO-regisseur Piet Franse enige aspecten van de ver houding werkgever-werknemer en introdu ceerde hij enige meningen, die op die re latie betrekkinghebben. Hij is o.i. daarbij niet ontkomen aan het gevaar, dat een dergelijke weinig beperkte en nogal wille keurige opzet biedt: het ontstaan van een wat rammelend verhaal, dat de kijker (en luisteraar) een soms wat eenzijdige katho lieke visie op genoemde verhoudingen bood. Na de wat traag gemonteerde, goe de filmopnamen van Piet van Strien, die ons een beeld moesten geven van de inge wikkelde, nerveuze en actieve maatschap pij waarin wij leven, kwam b.v. in een lang fragment over het begrip „nationaal inkomen" nogal plotseling de dichter Ga briel Smit binnenvallen met een pleidooi voor de verhoging van ons geestelijk na tionaal inkomen. Dat deed erg geforceerd aan, en was even geënsceneerd als de be drijfsvergadering, die door een Haarlemse toneelclub gespeeld werd. Overigens toon de de maker in dit wat schoolse werkstuk, dat met een professoraal radiopraatje ein digde, een duidelijke voorkeur voor de „lokatie" Haarlem. Dank zij de KRO werden wij dan gis teravond opgenomen in de kijkerskring van de Belgische Televisie. Een avond dus, die een vergelijking met het gemiddelde Nederlandse avond-programma mogelijk maakte. Tot eer van onze secties hebben wij kunnen vaststellen, dat die vergelij king in hun voordeel is uitgevallen, al heb ben wij nog tCo vaak bezwaren geopperd tegen de Nederlandse programmering en vele, vele uitzendingen. Het stemmige liedjesprogramma, waar in (2) vocalisten ieder 3 nummers brach ten in studio 6 (vandaar: de titel „Twee maal drie in de zes") was de fraaie aan kleding van studio en mensen ten spijt, helemaal niet zo stemmig en stelde, zeker waar het het zangeresje Frieda Linzl be trof, teleur. Het door Annie van Amermaet braafjes geleide interview met Nobe'prijswinnaar prof. Heymans verloor door zijn tijdsduur alle spanning. Het werd bovendien bijzon der pijnlijk, dat deze grote geleerde als nog zijn werk voor de Belgische Winter hulp, die in de oorlog alle charitatieve or ganisaties overkoepelde verdedigde. Wij kunnen niet aannemen, dat die Winter hulp daar anders was dan bij ons. De hoog geleerde vermeldde wel de tientallen ton nen levertraan, die met steun van de Duit sers aan Belgische moeders en kinderen uitgereikt kon worden en hij noemde ook de relatief lage kindersterfte van die ja- WESTDUITSE DRAADOMROEP WORDT OPGEHEVEN. De Westduitse P.T.T. heeft besloten om met ingang -van 30 juni a.s, de draadom roepuitzendingen te staken wegens de ge ringe belaugst^JJing efvoor. Door,, de draadomroep, die in de huidige vórm sinds 1939 bestond, konden de telefoonabonnees regionale programma's over de telefoon lijn met behulp van een eenvoudig radio toestel ontvangen. TOT 10 FEBRUARI is in het Huis van Looy een expositie van werken van enige leden van Kunst zij ons Doel te zien. Bij beperking tot enkele inzenders kunnen dezen uitvoeriger voor de dag komen en dat maakt vaak de indruk van de besten onder hen beter. Met een aan tal goede werken is men meer verdedigd tegen de nabuurschap van kwalitatief minder werk, dat zo zwaar soms op een tentoonstelling kan wegen. Het is echter moeilijk in een vereniging alleen de beste leden te doen vertegenwoordigen. En dat maakte dat deze tentoonstelling als geheel toch nog te weinig interessant is geworden. TE GELIJK VAN behandeling op alle delen zijn de aquarellen van Mies Deinum, die wel wat kan, maar te weinig geïnspi reerd toch werkte. Tegenover haar werk ontmoet men schilderijen in olieverf van de in oktober 1962 overleden W. K. Rees, wiens „Strobloemen" (nr. 3 van de cata logus) mij meer overtuigt van Rees' eigen persoonlijkheid dan de aan zijn fantasie ontsproten zaken, waaruit dan wel een eigen kleurgevoel spreekt. Hoogtepunten van deze expositie is het werk van Jan van Geem en Miek Otto. Jan van Geem is een goede aquarellist, die houdt van ruim gebruik van water als voorwaarde voor de puurheid van de bijzondere en Aquarel Havenkade te Hoorn" Jan van Geem. van moeilijke techniek. Ik bewonder zijn ge duld. Hij blijkt gedurende lange tiid op een werkstuk geconcentreerd te kunnen zijn, want nergens werd de behandeling vervelend. Toch is de meest levendige aquarel juist een betrekkelijk snel gedaan werkstuk: „havenkade in Hoorn". Onder het werken droogde Van Geem de water verf te snel en nijdig heeft hij deze toen met het neerzetten van enkele vlekken vol tooid. Bij alle waardering voor de bezon kenheid van zijn waterverven, hoop ik toch dat hij meer die spontaniteit op> brengt als waarvan deze zo echt in een Haarlemse traditie passende aquarel ge tuigt. MIEK OTTO vond haar onderwerpen in de duinen en in de Ardennen en wist daarbij groot in de behandeling te blijven, waardoor haar werk zo gunstig afsteekt tegenover gepeuter en anderzins angstige behandeling door andere hier vertegen' woordigden. Wat leeg blijft me soms het werk van de aquarellist Jan Loots, die in „Boskant-Elswout" en „Tuin in de zomer" wel blijk geeft van een eigen visie en met een zelfportret van zijn kunnen getuigt Met haar „Kwekerij" zit Margaretha van der Colk-Verheus in de buurt van de beste werken van Loots. Haar stilleven „De stoel" is een goed olieverfschilderij. JOSEF SANTEN dacht ik beter verte' genwoordigd op zijn laatste expositie in de Galerie Uittenhout. Wat gelijk van behan deling bleven in zijn schilderijen mij ook de delen van het geheel. Ik dacht dat hij met meer eenvoud sterker werk maakte Aantrekkelijk van hem is zeker een „Stil leven met eitjes", dat bij groter, eenvoud van zien uitstekend te noemen zou zijn. Kundig maar wat saai zijn mij de teke ningen van Dingeman Korf, J. S. de Vries brengt het toch niet veel verder dan wat decoratieve kleurspelletjes, van Freek Sou wer deed mij diens pentekening „Leven en dood" het meest, Jos Hoogwout trekt de aandacht met plastieken van bisons Van de plastieken van Nel Bakema boei den mij het meest de portretten van mevr. Holtrop - van Gelder en de schilderes Mevr. B. Westendorp - Osieck, die ik di reet herkende. Bob Buys Minder radio- en draadomroep aansluitingen Op 1 januari 1963 waren er bij de dienst Luister- en Kijkgelden 1.275.159 televisie toestellen aangegeven tegen 1.258.241 op 1 december j.l. (t/m 21 januari 1.301.585.) Er waren op 1 januari 1963 2.605.082 geregistreerde radiotoestellen tegen 2.605.172 op 1 december j.l. Het aantal aansluitingen op de draadomroep bedroeg op 1 januari 467.584 tegen 468.238 op 1 de cember j.l. ren. Maar onze Zuiderburen zullen toch ook wel grote en kleine landgenoten ge had hebben, die in de concentratiekampen vermoord werden? „Jazz in the Middle Ages" tenslotte was, mede door het optreden van Rita Reys en het trio Pim Jacobs, een programma van goede, moderne muziek, dat jammer ge noeg misplaatst was in het historische Gravensteen te Gent. De titel van deze uit zending deed ons trouwens al dit gewild- moderne anachronisme verwachten. Het daaropvolgende ballet „De Brui loft", op muziek van Strawinski gecreëerd door de befaamde choreograaf Maurice Béjart werd dankzij „het ballet van de twintigste eeuw," de bizarre en exotische kostuums en het decorwerk, een boeiend spektakel, dat (zij het op een wat te ly rische toon) uitstekend werd toegelicht door de balletdeskundige Joop Schultink. Regisseur Leen Timp, die moest wer ken met een niet op hem ingespeelde Bel gische camera-ploeg, had er alles van gemaakt wat hij ervan maken kon. En te meer daar deze uitvoering gebonden was aan de ruimtelijke mogelijkheden van het toneel van de Tilburgse schouwburg, was dat „alles" nog bijzonder veel. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymna stiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht. Aan sluitend: lichte grammofoonmuziek 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De Groen teman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huishoudelijke zaken, lezing 11.15 Klassieke grammofoonmuziek. 11.45 Levenskunst, lezing. 12.00 Zang en piano. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- eh tuin bouw. 12.33 Dansorkest en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.-15 Mededelingen, eventu eel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.50 Promenade-orkest en soliste: amusementsmuziek. 14.00 Viool en piano: moderne en klassieke muziek. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Lichte gram mofoonmuziek. 15.30 Voordracht. 15.50 Mo derne kamermuziek. 16.25 Lichte grammo foonmuziek voor de jeugd. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actu eel. 18.20 Pianospel: lichte muziek. 18.30 Rally van Monte Carlo. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Licht instrumentaal trio en zangsoliste. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Actie Open het Dorp. 19.35 Carrousel, pro gramma dat alle kanten opgaat. 20.00 Nieuws. 20.05 Zangrecital: klassieke liede ren (gr.). 20.15 Concertgebouworkest en solisten: klassieke en moderne muziek. In de pauze: 21.00-21.25 In gesprek met Hugo Claus. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Discotaria: nieuwe grammofoonpla ten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00- 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Opdat zij allen één zijn. 7.20 Ouverture, muziekprogram ma met strip voor de jeugd en actualitei ten. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lich te grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 NCRV-lied. 10.03 Geestelijke muziek (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Oude muziek (gr.). KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Licht instrumentaal kwarte met zangsolisten. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.38 Draaien maar! lichte grammofoonmuziek. 12.53 Rally de Monte Carlo 1963. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar! (vervolg). 13.40 Wissewassen licht programma, (herhaling van zondag jl.). NCRV: 14.00 Nederlandse militaire or kesten (gr.). 14.30 Ik wil mijn kinderen terug, hoorspel (deel 2 - herhaling van maandag 21 januari jl.). 15.20 Klassieke grammofoonmuziek. 15.35 Licht instrumen taal kwintet. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Vo caal kwartet en pianobegeleiding; klassieke liederen. 16.50 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursberichten. 17.45 Carmina: instrumen tale bewerkingen van liederen en dansen uit heden en verleden. 18.05 Lichte gram mofoonmuziek. 18.15 Sportrubr. 18.30 Mu sette-ensemble. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Gewijde muziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Zendtijd politieke partijen: A.R. 20.00 Wij poetsen de plaat. 20.25 De jeugd op eigen wieken, hoorspel, (deel 4). 20.50 Sa men uit, samen thuis, gevarieerd program ma. 22.00 Orgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Oude kamermuziek (gr.). 23.15 Pia nisten, kritisch beluisterd (2). 23.55-24.00 BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lich te muziek. 12.30 Weerber. 12.35 Amuse mentsmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Franse les. 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.50 Franse chansons. 18.00 Nieuws. 18.03 Koorzang. 18.18 Paarde- sportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 De vrouw en haar problemen. 20.30 Symfonische muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Chansons. 23.00 Nieuws. 23.05-23.45 Opera- en Bel Cantoconcert. VOOR WOENSDAG VPRO: 17.00 Voor de kinderen NTS; 17.35-17.45 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal. VPRO: 19.30 Nabeschou wing van het toneelstuk Een Idealist van Kaj Munk. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. VPRO: 20.20 Friesland en de Friese Beweging, documentaire. 21 10 Franse chansons. 21.45 Medische rubriek. 22.10 Boeken aan het woord, litterair pro gramma. NTS: 22.35-22.40 Journaal. VOOR DONDERDAG KRO: 14.30 3/4 in de midd g, een geva rieerd programma voor de vrouw. 15.15 Pauze. 15.30-15.45 Voor de kinderen. 19.30 Kijk op kunst. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Cyrano de Bergerac, heldencomedie. 24.00- 0.05 Journaal. 1

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7