Ook Van den Berg kwam op de meestertitelscore: 6,5 punt Eric Carlsson op de eerste plaats in rally-klassement Steijn stond tegen Bozic voor te zware opgave in zesde een ronde Hoogoven-tienkampen Klaas Schenk tevreden over Liebrechts WEER FELICITATIES IN HOOGOVENTOERNOOI Donner diende zich aan als kandidaat voor eerste plaats Rotterdamse clubs spelen op gewalste bijterreinen Maar hij wordt in de stratenrace bedreigd door een Finse equipe Octopus versloeg Die Raeckse in inlas-wedstrijd Toto komt... Hockeyspelers zijn geselecteerd Vier groot slams Maar Van der Grift zoekt nog naar zijn oude vorm Schaatskalender DONDERDAG 24 JANUARI 1963 13 Nog een zet Resultaten Galatasary-Milaan: 1-3 I Handtekening is nog steeds in trek Voorlopige schade HIJS Hokij-Keulen: 7-2 Sterk drietal Averbach en Bronstein blijven nog enkele dagen Gisteravond laat werd drs. Van den Berg het middelpunt van het Hoogoven schaaktoernooi. Hij had namelijk de reeds tweemaal afgebroken partij uit de tiende ronde tegen de Joegoslaaf Mi- lic remise gegeven, waardoor zijn totaal op 6i/2 punt kwam, voldoende om in dit zwaarbezette toernooi de internationale meestertitel te claimen. Mocht de FIDE (wereldschaakbond) deze prestatie op zich niet voldoende achten voor de meestertitel, dan kan de Amsterdammer nog altijd wijzen op een zogenaamd half- meesterresultaat behaald in het Hoog oventoernooi van twee jaar geleden. Daardoor is het vrijwel zeker dat Van den Berg Nederlands tiende internatio nale meester zal worden. Vóór hem werd deze titel behaald door Bouwmeester, Cortlever, Kramer, Muhring, Prins, Van Scheltinga, Henneberke, Baren- dregt en Kick Langeweg. Donner en dr. Euwe zijn internationaal grootmeester. Geen felicitaties echter voor de jonge Bruno Parma, die voor de eerste maal tijdens het toernooi in moeilijkheden kwam .te verkeren. De kans dat hij in tweede zitting van de Argentijn Pilnik zal verliezen, is in het geheel niet denkbeeldig. Dat zou inhouden dat de strijd om de eerste plaats geheel open is geworden met als voornaamste kans hebbers Parma, diens landgenoot Ivkov enJan Hein Donner, die ditmaal de Belgische graaf O'Kelly versloeg en nu in de laatste vier partijen 3/ punt heeft ge scoord. Er zijn dus ware veldslagen geleverd in de dertiende ronde. Speciaal de kansheb bers-grootmeesters gingen in de aanval. Donner verwierf met zwart tegen O'Kelly in een soort Tartakower-variant van het orthodox-damegambiet betrekkelijk snel overwicht in het centrum dat hij, via ste dagen op dreef komt, zet zijn partijen uitermate gecompliceerd op. Gisteren scheen dat regelrecht tot winst te leiden, doch in de wederzijdse ontstellende tijd nood circa vijftien zetten met voor elke speler een minuut bedenktijd bleek het Matanovic steeds mogelijk ressources ter tafel te brengen. Toen beide vlaggen op vallen stonden en er nog steeds moest worden gezet, hadden de opponenten schoon genoeg van het spelen met vuur en gaven remise. Langeweg kwam op merkwaardige wijze tot remise met Robatsch. Wit offerde een stuk voor twee pionnen, hetgeen een nogal discutabele onderneming viel te noemen. Op een gegeven ogenblik bood echter Ro batsch remise aan. Langeweg verlangde nog een zet en aanvaardde daarop punten- deling. Dat was geheel reglementair, maar bijzonder spijtig voor de Weense groot meester, dat juist „de nog gedane zet" een winststelling voor hem op het bord had gebracht Averbach kweekte tegen Van Scheltinga een gunstiger eindspel. Of het plus echter in winst kan worden omgezet, zal de ana lyse moeten uitwijzen. StahlbergTrifu- novic duurde twaalf zetten: remise. Toen ging de zwartspeler spoorslags naar de hoofdstad ten einde een vermist pakje in een warenhuis op te sporen.... Hetgeen gelukte. Nog voor het einde van de ronde had hij gelegenheid de afloop van vrijwel alle partijen gade te slaan. GerebenTan werd, na de partij eerst te hebben afge broken, later op de avond door Tan zonder verder te spelen gewonnen gegeven. De uitslagen luidden: grootmeestergroep, 13de ronde: Gereben (Israel)Tan (Indo nesië) 1—0, Stahlberg (Zweden)—Trifuno- vic (Joegosl.) remise, Parma (Joegosl.)— Pilnik (Arg.) afgebroken, Milic (Joegosl.)— Matanovic (Joegosl.) remise, Averbach (Rusl.)—Van Scheltinga (Ned.) afgebroken, Langeweg (Ned.)—Robatsch (Oostenrijk) remise, Ivkov (Joegosl.):Van den Berg (Ned.) 1—0, Pirc (Joegosl.)—Bronstein (Rusl.) afgebroken, O'Kelly (België)Don ner (Ned.) 01. 10de ronde: Van ScheltingaStahlberg remise (zonder verder spelen). De stand is nu: 1. Parma 9 pnt. en 1 af- gebr. partij, 2. en 3. Ivkov en Donner bei den 9 pnt., 4. Matanovic 8 pnt., 5. Bron stein 7'/s pnt. en 1 afgebr. partij, 6. Pilnik 7 pnt. en 1 afgebr. partij, 8., 9. en 10. Tan, Robatsch, Van den Berg (1 afgebr. partij) en Stahlberg allen 6/ pnt., 11. Averbach 6 pnt. en 2 afgebr. partijen, 12. Trifunovic 6 pnt., 13. O'Kelly 5Vz pnt., 14. Van Schel tinga 5 pnt. en 1 afgebr. partij, 15. Milic 5 pnt., 16. Langeweg 4/ pnt., 17. Pirc 3 pnt. en 1 afgebr. partij, 18. Gereben 2V2 pnt. Damesgroep: afgebroken partijen 3de ronde: Gombas (Hong.)—Jovanovic (Joe gosl.) 01. 4de ronde: Bacic (Joegosl.) Gombas (Hong.) 0—1. 5de ronde: Gombas (Hong.)Nicolau (Roemenië) 01. 6de ron de: Heemskerk (Ned.)Vreeken (Ned.) uit gesteld (mevrouw Vreeken is ziek), Jova novic (Joegosl.)Gaprindasjvili (Rusland) afgebr., Bacic (Joegosl.)—Van Wieringen (Ned.) remise, Nicolau (Roem.)Ljiljak (Joegosl.) afgebr., Timmer (Ned.)Gombas (Hong.) afgebr. Stand: 1. Jovanovic 5 pnt. en 1 afgebr. partij, 2. Gaprindasjvili 4 pnt. en 2 afgebr. partijen. 3 Nicolau 4 pnt. 1 afgebr. par tij, 4. Heemskerk 3 pnt. (uit 4), 5. Ljiljak 2V2 pnt. en 1 afgebr. partij, 6. Vreeken V/2 pnt. en 1 afgebr. partij (uit 5), 7. en 8. Tim mer en Gombas IV2 pnt. en 1 afgebr. partij, 9. en 10. Bacic en Van Wieringen 1 pnt. Meestergroep A: afgebroken partij: 5de ronde: Rellstab (Did.)—Ankerst (Joegosl.) remise. 6de ronde: Henneberke (Ned.) Wade (N.-Zeeland) afgebr., Mohrlock (W.- Dld.)Ditt (W.-Dld.) 1—0, Ankerst (Joego sl.)—Zuidema (Ned.) remise, De Rooi (Ned.)—Rellstab (Did.) remise, Sandor (Hong.)—Dunkelblum (België) remise. Stand: 1. en 2. De Rooi en Zuidema elk 4 pnt., 3. Dunkelblum 3'/s pnt., 4., 5. en 6. Sandor, Rellstab en Mohrlock elk 3 pnt. Meestergroep B: 6de ronde: Kramer (Ned.)—Van Steenis (Ned.) 1—0, Kuypers (Ned.)—Fazekas (Hong.) 1—0, Canal (Peru) Smedervac (Joegosl.) afgebr., Saemisch (Did.)—Lange (Did.) remise, Van Seters (Belg.)—ICieninger (Did.) afgebr. Stand: 1. Canal 4 pnt. en 1 afgebr. partij, 2. en 3. Kieninger en Kuypers 3V2 pnt. en 1 afgebr. partij. Nu het al weer vaststaat, dat het bestuur van de KNVB het gehele com petitieprogramma voor het aanstaande weekeinde heeft afgelast, hebben de semi-profclubs in Rotterdam en omgeving het besluit genomen enkele wedstrijden op de gewalste bijterreinen te spelen. In het kamp van landskampioen Feijenoord doet men, met het oog op de Europa cup-ontmoeting tegen Reims op 6 februari in Parijs al het mogelijke om de spelers in de juiste conditie te houden. Vandaag komen de Feijenoorders tegen ADO in het veld en zondag spelen zij, zoals bekend, tegen de Haarlemse tweede divisie-club RCH. De overige vastgestelde ontmoetingen zijn: SVV-DOS zaterdag 26 januari; DHC-Xerxes zondag 27 januari; Excelsior-Hermes DVS zondag 27 januari. De eerste wedstrijd, tellend voor de kwartfinales van het toernooi om de Eu ropese voetbalbeker voor landskampioenen, tussen het Turkse Galatasaray en Milaan is woensdag in Istanboel geëindigd in een 3-1 zege voor de Italianen. Bij de rust had den de Azzuri reeds een 1-2 voorsprong. Al maanden lang be reidt Sjoukje Dijk stra zich voor op de verdediging van haar schaatstitels. Het plaatje hiernaast is gemaakt in Davos, waar de jeugd al niet anders is dan in an dere delen van de wereld waar de kam pioene kunstrijden verschijnt. De kam pioenschappen komen overigens steeds na derbij. Eerst zijn er in Boedapest de Euro pese kampioenschap pen van 5 tot en met 10 februari, waarna de wereldtitelstrijd volgt in de winter sportplaats Cortina d'Ampezzo van 28 fe bruari tot en met 3 maart. „m... Drs. C. B. v. d. Berg fraaie positionele manoeuvres uitbouwde tot een enorme drukstelling. Toen wit vrij wel geen vin meer kon verroeren, offerde zwart de kwaliteit en zette het voordeel in winstpositie om. Ivkov versloeg Van den Berg en Bron stein spande alle krachten in om Pirc tot capitulatie te dwingen. Pas tegen de tij d- controle kwam de Rus echter tot wat tegenspel, waarvan men de indruk krijgt, dat het tot een winstmogelijkheid kan uit groeien. MilicMatanovic was een com- binatoir gevecht. De witspeler, die de laat- B rid ge De rustdag, die de tienkampers in het Hoogovenschaaktoernooi dinsdag ten deel viel, heeft de spelers uit Haarlem en de IJmond en omgeving beslist geen goed ge daan. Veel nederlagen en veel ongunstig staande afgebroken partfjen waren het merendeel van de resultaten. Daardoor werden enkele spelers in hun afdeling de finitief voor de eerste plaats uitgeschakeld en zullen anderen in de drie resterende ronden bijzonder hard moeten werken wil len zjj de schade kunnen herstellen. De Noordhollandse kampioen K. Steijn (Velsen-Noord) had het van het begin af tegen de Joegoslaaf Bozic bijzonder moei lijk. Hij speelde weliswaar geruime tijd met een pion meer maar met zelf twee ge- isoleerde dubbelpionnen en het initiatief aan Bozic was het duidelijk dat Steijn tijdens deze ronde voor een zware op gave stond. Te zwaar zoals later bleek en hij bij het afbreken, met in middels een lichte materiële achter stand, moest capi tuleren. H. Bosscher (Sant poort) maakte in 1B aanvankelijk aanstalten een nieuw wapen feit aan zijn repertoue toe te voegen. Te gen de eerste bordspeler van het Leidse Philidor, R. de Graaff. trok hij weer ener giek ten strijde. Toen hij echter mistastte keerden de kansen. De Leidse voorvechter liet zich van zijn beste zijde zien en klopte Bosscher, die daarmee zijn kansen op een hoge eindklassering gevoelig zag onder mijnd. In de groepen 2 B en 2 C deelden K. Nederkoorn (Haarlem) en R. Faase (Haar lem) gelukkig niet in de algemene malai se. Beide spelers kwamen weer met op vallend gemak in het voordeel en rondden de strijd met winst af. Voor K. Neder koorn betekende het een versteviging van zijn leiderspositie terwijl Faase zich ook van de eerste plaats kon verzekeren nu zijn naaste concurrent (Monté) in een voor hem moeilijke partij moest afbreken De Bloemendaal-speler J. Wijker kon in 3 A in elkgeval nog de halve winst op eisen, maar is met zijn 50 percent score toch kansloos geworden voor de eerste plaats. Slagt (Halfweg) stelde zijn partij, op verzoek van zijn tegenstander, tot vrij dag uit. A; Herfst (Haaplem*! wercUn. 3 B weer naar de middenmoot verwezen. Hij wehd door één der leiders §versia-gen en zal zich nu moeten verzoenen met een la gere klassering. Het resterende program ma lijkt hem nog wel perspectieven op betere resultaten te bieden. De eerste nederlaag van K. J. Altena (Overveen) in 3 C had al even fatale gevolgen. Ook hier een belangrijke terugval. De misère zette zich voort in A A waar S. Herfst (Haarlem) een geduchte aanval op zijn leiderspositie moest opvangen. Te gen C. van Waardt kon hij voorlopig de schade beperken tot een pion achterstand maar hij zal bij voortzetting toch al zijn talenten moeten aanwenden om de neder laag te ontlopen. Tj. de Jong (IJmuiden) liet zich reeds in de opening een pion af- kapen en kwam deze slag niet meer te boven. Zijn kans op de eerste plaats is vrijwel verkeken. P. Lanser (IJmuiden) besliste op één dag drie partijen. Daar hij slechts eenmaal tot winst kwam en tweemaal werd verslagen werd de situatie er ook hier niet rooskleu riger op. Wel echter voor zijn plaatsge noot P. Tijssen die hem versloeg en daar mee een fraaie positie op de ranglijst be hield. L. Biesheuvel (Spaarndam) was ook in reactie hetgeen zijn saldo aanzienlijk beïnvloedde. In 5 A werd door de vele afgebroken partijen de situatie nog onoverzichtelijker. H. van Nieuwenhuizen (Driehuis) werd de finitief naar de verkeerde kant van de ranglijst gespeeld en kan nog slechts voor een redelijke klassering strijden. W. de Graaff (Haarlem) zit met een aantal afge broken partijen. De grote strijd in 5 B was het duel tussen J. G. Moltzer (Haarlem) en C. J. Gordijn (Santpoort). De laatste had aanvankelijk beslist de beste kansen maar kon dit positionele voordeel tegen de De Monagasken hebben hun zin gekre gen. Eric Carlsson, de favoriet-der-favorie- ten, voert de voorlopige rangschikking van de Rally Monte Carlo 1963 aan. Maar dit maal zal de Zweedse Saab-rijder, die de sterrit in 1962 won, in de slotklassements- proef over drie ronden op het stratencir- cuit van Monaco vandaag moeten vechten voor zijn rally-zege. Slechts tien punten voorsprong op Pauii Toivonen, de Finse rallykampioen, die voor Citroën uitkomt, heeft Carlsson. De overige rijders staan alle 60 of meer punten achter en zijn vrij wel kansloos. Slechts het uitvallen van Carlsson en Toivonen in de slotklasse- mentsproef zou hen nog een triomf kunnen bezorgen. Toivonen zal, om zijn rivaal van de eerste plaats te verdrijven, zo'n vier se conden per ronde op de witte Saab moe ten inlopen. Of het mogelijk is? Onmoge lijk is het stellig niet, wel heel, heel moei lijk. Van de Nederlanders staat Rob Slotema- ker als eerste geklasseerd. Hij is 27ste met 3060,663 punten. Rob Gorris, de tweede Nederlander, die met een Simca fabrieks- wagen rijdt, bezet de 84ste plaats met 5631,311 punten. Oscar Rosenblatt tenslot te staat 91ste met 6149.184 punten. De organisatoren hebben dinsdag beslo ten nog een viertal rijders te diskwalifice ren. Slechts 98 equipes komen'daardoor in aanmerking voor de slot-klassementsproef vandaag. Opvallend in het voorlopige klas sement is, dat van de eerste 14 er niet min der dan 10 uit Stockholm de rally zijn be gonnen. Het voorlopige klassement luidt: 1. Carls sonPalm (Zweden) met Saab 2593,889 p.; 2. ToivonenJarvi (Finl.) met Citroën 2603,646; 3. AaltonenAmbrose (Finl.) met Morris 2653,677; 4. BianchiJacquin (It.) met Citroën 2691,540; 5. NeyretTerramor- si (Frankr.) met Citroën 2692,224; 6. Hop- kirkScott (Ierl.) met Morris 2712,285; 7. De Lagenestedu Genestoux (Frankr.) met Citroën 2741,814. 8. Olie—Olie (Zwe den) met Volvo 2767,600; 9. VerrierAlec (Frankr.) met Citroën 2824,920; 10. Anders sonCarlsson (Zweden) met Volvo 2827,300 11. BohringerLang (W.-Dld.) met Merce des 2841,755; 12. Vilkas—Vainola (Finl.) met Mercedes 2858.562. De drie Nederlandse equipes, die Monte Carlo hebben gehaald, bezetten in de voor lopige klassering de volgende plaatsen: 27. Rob SlotemakerJm Bootz met Simca 3060,663, 84. Rob Gorris—Hans de Man met Simca 5631,311; 9'i Oscar Rosenblatt— Honhoff met Simca 6188,714. De volleybalcompetitie De Raeckse-ploegen, die boven het ver band van de volleybal-afdeling Haarlem spelen, kwamen gisteravond in het Kre- lagehuis in Haarlem alle drie in actie. Voor de dames-hoofdklasse bleek namelijk een ontmoeting te zijn ingelast tussen Die Raeckse en het Alkmaarse Octopus. Dit nogal sfeerloze duel werd door de gasten in vier sets gewonnen. Ook de heren van Die Raeckse moesten de volle winst na vier sets aan hun tegenstander in de over gangsklasse, Alliance, laten. Het tweede dames-team van de roodwitten hield de Raeckse-eer hoog en versloeg OVRA in drie sets. 'TT*""TT"?/ ~.772" - talentvolle jonge Haarlemmer niet vast houden. De afgebroken partij is niet geheel duidelijk maar biedt waarschijnlijk aan Moltzer iets betere kansen. Joh. Blansjaar (Santpoort) was één van de weinige spelers uit Kennemerland die zich staande kon houden en met een over winning een goede positie behield. In de lagere afdelingen noteerden wij nog re mises voor G. Bomans en F. Groos (beide in groep 6); W. Cornelissen (gr. 8) en C. Pieterse (gr. 9). A. van Maanen (gr. 9) L. Schouten en J. van Vuuren (gr. 10) en J. H. Kruyer en C. F. v. d. Linden Tol (gr. 11) behoorden tot de gelukkigen die hun totaal met êen punt konden ver meerderen. Vandaag wordt de 7de ronde gespeeld. Het blijkt geen kameel te zijn, maar een dromedaris.want Toto, zoals hij heet, heeft maar één bult en dan kan je be slist geen kameel zijn of worden. Zater dagmiddag om drie uur komt het tweeja rige dier met een veewagen in Enschede aan na een lange reis uit Israel, waar voorzitter P. Bakkenes en de heer H. Olij- ve van de Sportclub Enschede het heb ben gekocht tijden^ de trip van de Sport- ub door het land van Ben Goerion. De supporters in het gezelschap hebben de overtocht voor hun rekening genomen. Toto zal een plaats krijgen in een stal van een kinderboerderij in Enschede. Het ligt iri de bedoeling hem bij de eerstvol gende thuiswedstrijd van de Sportclub tegen Blauw-Wit, maar wanneer den volke te tonen. De heer L. Brunt, secretaris van de KNVB, die de reis naar Israel meemaakte, is aangesteld tot be schermheer van Toto. In een wedstrijd gespeeld voor het toer nooi om de Westeuropese beker heeft HIJS Hoky woensdagavond in Den Haag de ijs- hockeywedstrijd tegen FC Köln gewon nen met 7-2. De tussenstanden waren: 2-1, 5-0. 0-1. Hockey De elftalcommissie -van de KNHB heeft 24 spelers aangewezen .voor de centrale Bij de dames eersteklassers zorgde Set Up voor een verrassing door tegen Velox gelijk te spelen (6-15, 15-8, 15-8 en 2-15) De Blinkert 2 bleek duidelijk sterker dan het eerste team van deze vereniging. Dit treffen tussen een volleybalploeg en zes volleybalsters werd met 15-7, 15-11 en 15-9 door de „reserves" gewonnen. De he ren van HVS 2 handhaafden hun goede po sitie ook tegen CIOS, dat met 15-12, 15-6 en 15-2 werd geklopt. De hoofdklasse-wedstrijd tussen Die Raeckse en Octopus leverde matig spel op. De Alkmaarsen toonden een hechter ploegverband dan de Haarlemsen en hun zege (7-15, 15-6, 10-15 en 11-15) is dan ook wel verdiend. De dames-reserves van Di Raeckse hadden weinig moeite met OVRA dat in 28 minuten met 15-1, 15-4 en 15-: werd geklopt. Veruit het interessantst was de heren wedstrijd tussen de overgangsklassers Al liance en Die Raeckse. De rood-witten kwamen technisch iets beter voor de dag maar dit verschil werd door de zeer grote aanvalskracht van Spee c.s. volkomen ge nivelleerd. De eerste set was met klein verschil voor Die Raeckse (13-15), maar toen Alliance zich wat aan de strenge be oordeling van de techniek door scheids rechter Westerwal had aangepast, moesten De Nobel c.s. zich gewonnen geven (15-9 15-12, en 15-11). De uitslagen: dames. Die Raeckse-Octo pus 1-3; Velox-Set Up 2-2; OVRA-Die Raeckse 2 0-3; Alliance '22 5-PSVH 2 2-2 Die Raeckse 5-JBS 2 3-0; JBS-GIOS 2 3-0 Onze Gezellen 2-Alliance '22 4 0-3. Heren: Alliance-Die Raeckse 3-1; HVS 2-CIO S3-0; Set Up-Die Raeckse 3 3-0 PSVH 2-WIK 2 0-3; PSCB-FES 1-3; Ener- gie-Velox 2-2; Gios 2-HVS 3 0-3; OVRA 5 HVS 4 2-2; FES 2-PWN 3 3-0; Alliance '22 2-Energie 2 3-0. Vier bridge-spelers in Port Elizabeth hebben onder ede verklaard, dat zij on langs ieder het perfectst denkbare spel in handen kregen: 13 schoppen, 13 harten, 13 ruiten en 13 klaver. De mathematische kansberekening op zulk een verdeling is astronomisch. De spelers waren Robin Douglas-Jones (20 jaar oud), Philip Stucken (21 jaar oud), Robert Caldwell (20 jaar) en Geoff Robert son (21 jaar), allen studenten aan de uni versiteit van Kaapstad. Zij hadden reeds drie robbers met het spél kaairtert gespeeld, toen Stucken gaf nadat de kaarten goed geschud en gecoupeerd waren. De eerste die zijn kaarten opnam was Douglas Jones. Hij zag dat het allemaal arten waren, was stom verbaasd, legde ;jn spei op tafel en zei: ik heb groot slam. 'oen legde Caldwell zijn kaarten neer en iood ook groot slam, in schoppen. Robert son en Stucken hadden verder niets meer e zeggen met hun respectievelijk 13 rui ten en 13 klaveren. De vier spelers hebben na afloop gezwo ren dat het echt gebeurd is. Een aan verschillende stemmingen on derhevige schaatscoach Klaas Schenk was na de internationale wedstrijden, die in het Noorse Hamar zijn gehouden, tevreden en niet tevreden over zijn Nederlandse pupil len. Tevreden was de heer Schenk over Rudi Liebrechts, die op zeer stroef ijs en bij een temperatuur van 17 graden onder nul een magnifieke tijd op de 5000 meter reed (8 min. 03.1 sec.) een van zijn beste tijden die hjj ooit maakte. En ook was Klaas Schenk te spreken over de presta ties van Willy de Beer uit Medemblik, die elke week beter wordt en nu met tijden van 51.8 sec. op de 500 meter en 2 min. 41.8 sec. op de 1500 meter verrassend voor de dag kwam. Zorg baarde nog de vorm van Henk van der Grift, die weliswaar een eerste plaats veroverde op de 500 meter in 43,1 sec. en toonde zijn snelheid niet verloren te heb ben, maar op de 5000 meter bleek de con ditie nog niet de oude. Naar lucht happend kwam hij tot een matige 8 min. 33.3 sec. (een griepaanval doorkruiste enkele weken geleden zijn training) en dat is met de Europese kampioenschappen in Götheborg over anderhalve week voor de deur beden kelijk. „Hij zal dan wel weer beter rijden, maar al teveel mogen wij van hem niet verwach ten zei Klaas Schenk. „Hij houdt het oog gericht op de wereldkampioenschappen in Japan, net zoals een jaar geleden in Mos kou". Over Rudi Liebrechts waren de experts enthousiast. Teruggekeerd tot zijn oude stijl, lijkt de 21-jarige crack uit Vlaardin- gen, die het vorig jaar een deceptie be leefde, weer zijn partij te zullen mee- blazen en hij kan wel eens voor de nodige verrassingen zorgen. Chris Meeuwisse en Arie Zee boekten dit jaar vooruitgang. Onder deze matige omstandigheden kwa men zij tot tijden om en nabij hun beste persoonlijke prestaties, namelijk Meeuwis se 8.21.0 (8.20.8) en Zee 8.23.6 (8.22.6), da terend van begin 1961. Vandaag worden in Hamar de wedstrijden voortgezet met de duel over de 1500 en 3000 meter. De uitslagen van de wedstrijden, die in Hamar zijn verreden, en waaraan de Ne derlandse kernploeg heeft deelgenomen luidt: 500 meter: 1. Henk van der Grift (N.) 43.1 sec., 2. Steinar Solberg (Noorw.) 43.8, 3. Klaas Renes (N.) 44.1, 4. Rudi Lie brechts (N.) 44.2, 4. André Kouprianoff (Frankr.) 44.2, 6. Edmund Lundsten (Noorw.) 44.5, 7. Wim de Graaff (N.) 44.7, 8. Chris Meeuwisse (N.) 44.8, 9. Gerben Kar- sten (N.) 45 sec., 10. Jan Hilgeman (N.) 45.2, 10. Arne Lier (Noorw.) 45.2, 11. Peter Nottet (N.) 45.3, 12. Arie Zee (N.) 45.7, 13. Cees Verkerk (N.) 46 sec. 5000 meter: 1. Rudi Liebrechts 8.03.1, 2. Meeuwisse 8.21.-, 3. Arie Zee 8.23.6, 4. Stei nar Solberg 8.28.-, 5. Van der Grift 8.33.3, 6. Kouprianoff 8.34.3, 7. De Graaff 8.39.3, 8. Edmund Lundsten 8.39.4, 9. Kees Verkerk 8.42.1, 10. Gerben Karsten 8.46.7, 11. Jan Hilgeman 8.47.6, 12. M. Piether 8.49.1, 13. Arnold Vroege 8.50.-, 14. Peter Nottet 8.50.3. Klassement na de eerste dag: 1. Rudi Liebrechts 92.510, 2. Henk van der Grift 94.430, 3. Steinar Solberg 94.600, 4. Chris Meeuwisse 94.900, 5. André Kouprianoff 95.630, 6. Arie Zee 96.060, 7. Edmond Lund sten 96.440, 8. Wim de Graaff 96.630. Drie rijders waren bij de langebaanwed strijd in Puttershoek van gisteren verre weg de sterksten: namelijk Bram Kool mees, Cees van Adrichem en Cor de Kreek die in deze volgorde alle drie de onderde len (500, 1500 en 3000 meter) voor zich op eisten. De uitslag was: 1. Koolmees (Rot terdam) 163.450, 50.6, 2.42.0, 5.50.7; 2. Van Adrichem (Delft) 165.783, 50.7, 2.43.9, 5.56 3. De Kreek ('s-Gravendeel) 166.682, 51 2.47.3, 5.59.5. In Krommenie werden gisteren nationale langebaanwedstrijden voor dames en he ren georganiseerd. De uitslagen waren dames: 500 meter: 1. R. Lokhorst (Hilver sum) 58.2, 2. A. van Bohemen (Noordwijk) 60.7, 3. L. Kok (Amsterdam) 60.8. 1500 me ter: 1. R. Lokhorst 306.2, 2. A. van Bohe men 308.3, 3. J. Hettes Heddes (Wervers hoof) 319.5. Eindklassement: 1. R. Lokhorst 12Q-233, 2. A. van Bohemen 123.433, 3. J Heddes 127.501. Heren: 500 meter: 1. M. Pronk (Warmen huizen) 48.9, 2. J. Blakborn (Broek in Wa terland) 50, 3. P. Kuiper (Hoogwoud) 50.1 1500 meter: 1. M. Pronk 237.3, 2. K. Blok ker (Akersloot) 239.8, 3. P. Modder (War menhuizen) 243.4. 3000 meter: 1. K. Blok ker 525.7, 2. P. Modder 529.5, 3. M. Pronk 531.5. Eindklassement: 1. M. Pronk 154.583 2. K. Blokker 157.950, 3. P. Modder 159.750 -training va# de '"'nationale hockeyploeg én het B-team, die met ingang van 5 februari wekelijks op dinsdag en donderdag in het Olympisch stadion in Amsterdam wordt gehouden. De training staat onder leiding van de heer F. Th. Bronkhorst. De geselecteerden zijn: Veentjer (HDM), Boks (Amsterdam), Leemhuis (SCHC), Van Gooswilligen (SCHC), Terlingen (Am sterdam), Ykema (Delftse Studenten), Fok ker (Laren), Fiolet (HDM), Van Rossem (HHYC), Overdijkink (SCHC), Herbers (SCHC), Mijnarends (Amsterdam), De Muinck Keizer (SCHC), Krol (Leiden), Van 't Hooft (Hilversum), Zweerts (SCHC), De Keyzer (Breda), Van Vroonhoven (SCHC), Voigt (Amsterdam), Coster van Voorhout (Amsterdam), de gebroeders N. en F. Spits (Amsterdam), De Lanoy Meyer (Laren) en Van Duyvenbode Varkevisser (HDM). 25 januari Tot en met 27 januari: het Merendistrict Drie Provincietocht: start Uithoorn Recht huis, Ter Aar, Papenveer, en Nieuwkoop Zuideinde café Kooster; Warmond: natio nale koppel wed strijd Broekerhaven: lan- gebaanwedstrijd heren, 500, 1500 en 3000 m; Bovenkerk: koppel wedstrijd voor paren. 26 januari Loosdrechtse Plassen: toertocht 25 km, start in Oud-Loosdrecht Witte Huis, De Otter,-en Het Piashuis; Roelof arendsveen: nationale koppelwedstrijd; Den lip: wed- strijdtocht om de gouden schaats, 100 km, start bij café De Lelie; 26 en 27 januari: Den lip: toertocht 30 km; Graft: lange- baanwedstrijd heren, 500, 1500 en 3000 m; Ochten: De Eendracht, omnium van Och- ten, sprint achtervolging en handicaprace over 7Vi km; Oudendijk (N.H.): 100 km wedstrijd op de Grote Vliet (aanvang 9.30 uur) tevens toertocht over 25 km (aanvang 10 uur); 26 en 27 januari: Elfdorpentocht Avenhorn, 45 en 70 km, start voor de 45 km in Avenhorn, Scherpenhorn, Westgraft- dijk, De Rijp, start voor de 70 km in Oost huizen; Den Hoorn: wedstrijd van 60 km, toertocht van 30 en 60 km, start in Den Hoorn; Schagerbrug: Eendracht, wedstrijd- tocht van 50 km, toertocht van 25 km, rou te over Stolpen, Kolhorn, start bij het wa ter van Zijpe. 27 januari Aalsmeer: Kudelstaart, nationale kop pelwedstrijd; Spaarndam: Nova Zembla, koppel wedstrijd heren vanaf 18 jaar, 40 km; Badhoevedorp: kortebaanwedstrijd dames; Drie Sluizentocht in Noprd-Hol- land, 25 km, start bij Oudesluis, Kleine Sluis, Ewijksluis. De Russische grootschaakmeesters J. Averbach en D Bronstein zullen na afloop van het Hoogoventoernooi nog een tiental dagen in Nederland blijven. Zij nemen deel aan een aantal simultaanseances, waarbij reeds vaststaat, dat er 29 en 30 januari in Den Haag wordt gespeeld. Op 9 februari vertrekken zij naar Rusland. Het is nog niet bekend, of er ook Nederlandse (groot) meesters en topspelers aan de seances zullen meewerken.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13