Tweede Kamer begon met de grondwetsherziening KABOUTER DRIFTKOP rW t Sennocol AGE Pol Ie en Drie doden in het verkeer Kleuter dronk cognac Troonopvolging en kiesrecht zijn de belangrijkste punten PUROL in huis! Geen onderzoek naar kwestie-Damhuis in Amsterdam Vrachtwagen vernielt twee gevels Mr. F. van Thiel voorzitter der Tweede Kamer Wrak vandaag in Rotterdam ff Drinkwaterdistributie voor patiënten in Rotterdam Spoorwegen beperken reizigersvervoer in het weekeinde weg... verstopping Iets meer vorst li Sp DONDERDAG 24 JANUARI 1963 Schenking aan Den Haag Snerpende pijnen voor en na Rennies blussen het vuur onmiddellijk. Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Gevaarlijke tabletten In brood mag alleen keukenzout worden gebruikt Provisorische statenzaal voor Den Haag 8 54. „Je bent zo gek op rivieren, Folie, waarom stuur je nu naar de open zeeF' „Daar staat een flink windje, en de golven zijn nogal hoog! Zou het niet beter zijn Zeerob te halenF' „Goed dat je komt, Zeerob, dr staat een sterke storm. Doe die handen maar uit je zakken, anders kan je je niet vasthouden". Bij een botsing in Rijsbergen is de Bel gische mevrouw De Bruin om het leven gekomen. Het ongeluk geschiedde toen de heer A. Magielsen, die met zijn auto tegen een boom was gereden, de wagen van de weg wilde afzetten en daarbij door de wa gen, waarin het echtpaar De Bruin reed, werd aangereden. De heer Magielsen werd zwaar gewond. Op de Nieuweweg in Bleiswijk is een bus na een botsing met een stationcar ge kanteld en in een langs de weg lopende sloot terechtgekomen. Van de 35 passa giers werden er enkele licht gewond. De buschauffeur liep een hersenschudding en een lichte shock op. Op de rijksweg Tilburg-Breda onder de gemeente Rijen is de 29-jarige heer Peters uit Weert omgekomen toen de door hem bestuurde vrachtauto slipte en tegen een boom botste. Een van de drie firmanten van het ex peditiebedrijf Doorenbos te Bolsward, de heer D. van Bremen, is op de rijksweg Groningen-Leeuwarden onder Boornber- gum verongelukt. De door hem bestuurde tankauto met aanhangwagen slipte, ram de vier bomen rechte van de weg, schoot toen naar de andere rijbaan en botste daar frontaal tegen een boom, waarbij het voertuig werd vernield. De ruim dertig jarige bestuurder, die uit zijn voertuig werd geslingerd, was op slag dood. Een tank met 6000 liter stookolie liep op straat leeg en maakte het wegdek urenlang over honderden meters onberijdbaar. Het driejarig zoontje van het echtpaar Drent uit Gasselternijeveen is in een zie kenhuis in Groningen overleden aan de gevolgen van het drinken van alcoholhou dende drank. Het had een cognacfles we ten te bemachtigen en er zoveel uit ge dronken dat het ernstig ziek werd. De gemeente Den Haag heeft een groot aantal meubelen gekregen, onder meer in de Lodewijk XV, de Lodewijk XVI, de Empire- en de Biedermeierstijl. Enige meubelstukken zijn door bekende meubel makers gesigneerd. De meubelen passen volledig in de gemeentelijke kunstverza meling. De schenker wenst onbekend te blijven. Advertentie door opstijgend suurbrand? Ze herstellen prompt het verstoorde even wicht in de maag en maken zo het overtollig zuur onschadelijk. Op 't moment dat u Rennies neemt en deze smelten op de tong, zakt de pijn om na enkele minuten geheel te verdwijnen. Rennies - een plezierige reme die: smakelijk enonopvallend. (Van onze parlementaire redacteur) Verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd tot 21 jaar, verlaging van de minimum leeftijd om lid van de Tweede Kamer te kunnen worden tot 25 jaar, handhaving van de Ieeftjjd voor het Eerste-Kamerlidmaatschap op ten minste 30 jaar, ver anderingen in de bepalingen over de troonopvolging en schrapping van Nieuw- Guinea, dat zijn de voorstellen tot grondwetsherziening die de Tweede Kamer gisteren in behandeling nam. Slechts over enkele onderdelen ontstonden wat meningsver schillen. Nadat Tweede en Eerste Kamer de herzieningsontwerpen hebben aanvaard worden de beide Kamers ontbonden. Daarna volgt een tweede lezing, waarbij de nieuwgekozen Kamers de ontwerpen slechts kunnen aannemen m^ ten minste tweederde van het aantal uitgebrachte stemmen. Dat zal dus op zijn vroegst in juni zijn. Pas dan kan deze vijfde grondwetsherziening sinds de bevrijding worden afgekondigd. Algemene instemming oogstte het voor stel om bij de regeling van de troonop volging het woord „stamhuis" te schrap pen en de opvolgingsregels te wijzigen ten gunste van„ „de oudste linie." De histori sche verbondenheid van Nederland met het huis Oranje-Nassau zou hierdoor nog duidelijker dan tot dusverre naar voren komen. Volgens de tegenwoordige grond wet behoren immers de kinderen van een regerende koningin tot het stamhuis van de vader. Zo zou bij eventuele opvolging van prinses Beatrix het huis Lippe-Biester field op de troon komen. De bedoeling is nu, een blijvend nationaal koningschap in de grondwet sterker tot uiting te laten ko men. Hierover bestond in de Kamer geen enkel meningsverschil, wel openbaarde zich een sterke neiging tot aanvulling van de bepaling dat een koningin afstand van de troon doet en een prinses haar recht op de kroon- verliest wanneer zij een hu welijk sluit zonder toestemming van de Staten-Generaal. Van vele zijden werd voorgesteld om ko ning en koningin, prins en prinses gelijk te behandelen en geen onderscheid meer te maken tussen man en vrouw. Vooral prof. Oud (V.V.D.) verdedigde dit met klem. Hoewel minister Toxopeus begrip hiervoor had, vond hij de kwestie eigen lijk niet dringend. Verschil van opvatting met de minister ontstond ook over de (nogal theoretische) vraag wat de positie zou zijn van de kin deren uit het eerste huwelijk van een prin ses, die voor de eerste maal is getrouwd met wettelijke toestemming, maar daarna is hertrouwd zonder dat vereiste. In dat geval verliest zij haar recht op de kroon, waardoor de rechten op de kroon van haar kinderen uit het eerste huwelijk worden benadeeld. Deze moeilijkheid zou kunnen worden opgelost door de grondwet te la ten bepalen dat een prinses die een niet- goedgekeurd huwelijk aangaat geacht wordt afstand van de kroon te doen, zo dat de kinderen uit het eerste huwelijk dus kunnen opvolgen. Minister Toxopeus zou c Stadsschouwburg, van vrijdag af 20 u.: Toneelgroep Theater met „Koningin Eli zabeth" van Maxwell Anderson. Regie: David Gilles. Concertgebouw, vrijdag 20.15 u.: Het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Jan Hesmerg, viool, en Eduard Biele, cello. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u.: „Ik bemin, jij bemint", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Een meisje met sex- appeal", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Ik beken", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Getuige a charge", 14 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Tiare Ta hiti", 14 j. Van Vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie schiet met scherp", 14 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Ontsnap ping onder spervuur", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Het spook van de opera", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „The apart ment", 18 j. Vrijdag 20.15 u.- „De vreem deling", a.i. (Bijz. kerkewerk Hervormde gemeente). Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De over val" en „Zoo", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „Fatale begeerte", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Maciste contra Maciste". 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „Jungle cat", a.l. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Eva", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. Van Vrijdag af 20 u.: „De inspecteur", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken 'uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13 17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein), Expositie van tekeningen van Paula NieuwenhuisThies. Tot en met 31 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u en van 20-22 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Haydn. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. van Gaag. Tot en met 28 januari Dagelijks geopend van 9—17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplateneoncerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18—20 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Holland. Italiaanse en Franse Schooi 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—15 uur. Eerste zondag van de maand 1315 uur. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan), Groepsten toonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel". Dagelijks geopend van 1017 u. en zondag van 1417 u., vrij dag ook van 20—22 u. Tot en met 10 fe bruari. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest): Iedere avond geopend van 20—2 u. Van 21—23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Reizi ger (piano). Raadhuis Heemstede, vandaag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 18 januari). DONDERDAG 24 JANUARI City, 20 u.: „Heimelijke verhouding". Rex, 20 u.: „Eddie in vuur en vlam". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal en R.-k. leeszaal, mid dag en avond gesloten. VRIJDAG 25 JANUARI City, 20 u.: „Een nacht van liefde". Rex, 20 u.: „Eenzaam zijn de ontemba- ren". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder don derdag. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 uur: Tentoonstelling „Oom Onno's wereldreis in tekening en schildering". Openbare leeszaal Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Wiilemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüste laan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 to' 21 uur. DONDERDAG 24 JANUARI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, geen opgave ontvangen. VRIJDAG 25 JANUARI Kennemer Theater, 20 u.: „De muis die brulde". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De over val". W.B. Theater, 20 u.: „Flaming Star". Advertentie Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. dit probleem nader bespreken met de be trokken Kamercommissie. Minister Toxopeus noemde de verlaging van de leeftijdsgrens voor het actieve kiesrecht (de bevoegdheid om als staats burger een stembiljet in te vullen) nuttig om de belangstelling van jongeren voor het politieke werk te bevorderen. Dat de kiesbevoegdheid gaat samenvallen met de gewone meerderjarigheid werd ook in de Kamer algemeen toegejuicht. Vermoede lijk zullen de Statenverkiezingen van 1966 de eerste zijn waaraan 21-jarigen kunnen deelnemen. Iets minder vreedzaam was de discussie over de voorstellen, de vereiste leeftijd voor het passieve kiesrecht (het recht om te worden gekozen) te verlagen van 30 tot 25 jaar voor de Tweede Kamer, maar voor de Eerste Kamer de grens van 30 jaar aan te houden. Prof. Vondeling wilde de grens op 23 jaar stellen. Prof. Oud (V.V.D.) en dr. de Kort (K.V.P.) konden zich met 25 jaar verenigen. Mr. Beernink (CH), vroeg zich af of 27 jaar niet beter zou zijn. Critiek had prof. Vondeling ook op het voorstel om de leeftijd voor de Eerste Ka mer te handhaven op 30 jaar. De rege ring heeft dit willen bereiken door een uit zondering voor te stellen op de bepaling dat de vereisten voor het lidmaatschap van Eerste en Tweede Kamer gelijk zijn. Prof. Oud en dr. De Kort vonden dat een goede methode, want wanneer de Eerste Kamer voor zichzelf ook een minimum leeftijd van 25 jaar begeert kan zij de uit zondering verwerpen. De critiek van prof. Vondeling kwam hierop neer dat de rege ring op deze manier al te veel vrijheid aan de Eerste Kamer liet, dat deze Ka mer min of meer de dienst zou uitmaken met een vermomd recht van amendement, dat haar niet toekomt. Minister Toxopeus verdedigde de moge lijkheid van een vrije keuze voor de Eerste Kamer in dit geval, omdat zij zich anders wellicht in een dwangpositie ge bracht zou voelen, waardoor ook de leef tijdsverlaging voor de Tweede Kamer in gevaar zou kunnen komen. Prof. Vondeling vond de houding van de minister „onliberaal". De (liberale) minis ter reageerde hierop met te zeggen dat de heer Vondeling blijkbaar al wat „ver kiezingskruitdamp" in de neus had. De noodzaak om Nieuw-Guinea uit arti kel 1 van de grondwet te schrappen deed de vraag rijzen of het niet beter zou zijn dit gehele artikel te laten verdwijnen, om dat het slechts een aardrijkskundige om schrijving inhoudti Een grondwet mag geen aardrijkskundeboek zijn, zei prof. Oud. Mr. Kranenburg (P.v.d.A.) wilde el ke inleiding laten vervallen, waardoor te vens de indruk zou kunnen worden wegge nomen dat er nog een „grondwettelijk rijk buiten Europa" zou zijn en dat Suriname en de Antillen daartoe nog zouden beho ren. Mr. Kranenburg herinnerde eraan dat de Kamer bezig was aan de vijfde grond wetsherziening sinds de bevrijding. Hij sprak van „broksgewijs stukwerk". Een meer omvattende, meer algemene herzie ning zou wenselijk zijn. Dat meende ook dr. De Kort van de K.V.P. Prof. Oud (V.V.D.) en mr. Beernink (C..H.) voelden daar evenwel niets voor. Mr. Beernink greep nog de gelegenheid aan te pleiten voor een erkenning in de grondwet, dat de overheid Gods dienares is. Vandaag wordt het debat voortgezet. Er zal in Amsterdam geen commissie ad hoc de gang van zaken bij het ontslag van de heer J. J. Damhuis als inspecteur van de gemeentelijke dienst van bouw- en woningtoezicht en zijn indiensttreding bij een bankiersfirma, die nauwe banden met de NV Amstelstein onderhoudt, bestuderen. B. en W. hadden betoogd dat er geen sprake van was, dat de ambtenaar die be trokken was bij de sloopaffaire zijn nieuwe betrekking zou hebben verkregen wegens bewezen diensten, maar er waren raadsle den die dit betwijfelen. Een voorstel van de heer Seegers (CPN) om een commissie ad hoe te benoemen werd evenwel met 31 tegen 8 stemmen afgewezen. Voor waren alleen CPN en PSP. Een truck met oplegger, die een lege vloeistoftank vervoerde is bij de hoek Willem Buytewechstraat-Havenstraat in Rotterdam geslipt en via een lichtmast te gen twee woningen in de Havenstraat ge botst. De ravage was vrij groot want de wagen vernielde over een afstand van en kele meters beide voorgevels van de hui zen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. In Alpen aan de Rijn heeft een medi cijnbezorger een kartonnen doosje met zes tig reserpinetabletten verloren. De tablet ten zijn lichtblauw van kleur en smaken zoet, maar zijn zeer giftig. Het gemeentebestuur van Hengelo ziet vooruit: het laat honderden zak ken vullen met zand om als het flink gaat dooien overstromingen van beken en riviertjes binnen de (zand)perken te houden. De Tweede Kamer heeft mr. F. J. F. M. van Thiel (K.V.P.) geplaatst als num mer één op de voordracht voor het voor zitterschap, die aan de Kroon zal worden aangeboden ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van dr. L. G. Kortenhorst. Reeds bij de eerste stem ming kreeg de heer Van Thiel de vereiste meerderheid. Hij verwierf 100 van de 104 uitgebrachte stemmen. Drie stemmen wa ren blanco en één was uitgebracht op de heer Janssen (fc'.ty.ï4.). De plaatsen twee en drie op de voor dracht worden, evenals vorige keren, in genomen door ffé'heer J. Bommer (P.v.d.A.) en mevrouw mr. J. M. Stoffels- van Haaf- ten. Uit de voordracht wordt steeds num mer één door de Kroon tot voorzitter be noemd. Het wrak, dat door de „Gele Zee" van L. Smit en Co's sleepdienst op de Noordzee wordt versleept, wordt vandaag voor de Nieuwe Waterweg verwacht. De sleper „Noordzee" van dezelfde maatschappij had vannacht provisorisch een verbinding met het wrak tot stand gebracht. Met een sloep zijn bergers van de „Gele Zee" naar het wrak gegaan om een betere verbinding aan te brengen, waartoe gaten in de kimkielen aan bak- en stuurboord werden gebrand. Het wrak is waarschijnlijk dat van de vermiste Zweedse kusttanker „Thuntank 7". Van de omgeslagen boot ligt alleen de kiel boven water. 56-57. Er was een stoel geplaatst op een verhoging, midden op het plein; en toen de koning daarop had plaatsgenomen kwam de burgemeester naar voren, met een papier in zijn hand. Majesteit, sprak hij plechtig. Wij zijn heel blij, dat u vandaag ons dorp m.et uw hoog bezoek vereert! En zo sprak hij een lange en mooie welkomstrede uit, die door koning Pipi- doe met een vriendelijk gezicht werd aan gehoord. En toen de burgemeester klaar was, brak er weer een lang en luid gejuich los, waarvan het hele plein daverde. Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid deelt mee dat sommige bakkers door de schaarste aan zout hun toevlucht nemen tot technische zouten of tot kleurzout dat door slagers wordt ge bruikt bij de bereiding van vleeswaren. Het is echter uit een oogpunt van volks gezondheid niet toelaatbaar deze zouten voor de bereiding van brood te bestem men. Daarvoor mag alleen keukenzout wor den gebruikt, zegt het ministerie. In een der vleuge' van het provincie huis, dat in. aanbouw is op het voorma lig dierentuinterrein in Den Haag, zal ver moedelijk een provisorische statenzaal worden ingericht. Er is namelijk nog steeds geen uitzicht dat met de bouw van het derde gedeelte van het gebouw, de re presentatieve ruimte, zal worden begon nen. Met de bouw is in het geheel onge veer 28 a 29 miljoen gemoeid. Het toegenomen zoutgehalte van het drinkwater in de gemeente Rotterdam heeft geleid tot speciale maatregelen voor hen, die op een streng zoutloos dieet staan. Artsen kunnen voor bepaalde pa tiënten gewoon drinkwater ter beschikking stellen voor de bereiding van dranken en spijzen Op een doktersverklaring kan de patiënt op een van de 22 posten in de stad twee tot drie liter gewoon drinkwater krijgen. Het duinwater uit Hoek van Hol land is per schip aangevoerd. Behalve een door de gemeente Rotter dam ingestelde waterdistributie gaat men nu ook „lekker" water verkopen. De coö peratieve vereniging Vooruitgang" stelt voor 14 cent een liter bes"hikbaar. Het be drijf produceert voorlopig 50 000 liter. De pasteuriseringsmachines van de Vooruit gang werken hiervoor op volle toeren. Voor de industrieën in het Rotterdamse gebied zijn de gevolgen zeer ernstig, om dat het niet meer mogelijk is ketelwater te produceren. De centrale aan de Schie- haven had bij voorbeeld moeite bij het op stoom brengen van de ketels en zo zijn er nog meer bedrijven voor welke de ze kwaliteit water funest kan zijn voor hun produktieprocessen. Rotterdam wil eens en voor goed een eind maken aan het euvel. Reeds jaren ge leden bleek dat het onmogelijk was om uitsluitend met het procédé van biologische zuivering te volstaan. Daarom werd in 1953 de produktiecapaciteit uitgebreid met toe passing van een chemisch waterzuiverings procédé, waarmee sindsdien eenderde van het afgeleverde water wordt gereinigd. De kwaliteit van het chermsch gereinigde wa ter is aanmerkelijk beter. Bij de toenemende vervuiling van het ri vierwater en de voortdurende stijging van de consumptie is in het bestaande proces van biologische zuivering geen verbetering meer te brengen. Volledige chemische zui vering blijft dus als enige mogelijkheid over en daarop gaat de Maasstad nu ge heel overschakelen. Eerste-Kamerlid. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkie zing van de leden van de Eerste Kamer heeft de heer J. W. Beerekamp te Hooge- veen benoemd verklaard tot lid van de Eerste Kamer in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. G. Vixseboxse. Vijftiende keer. Het Haagse gerechts hof heeft een 40-jarige lompenhandelaar uit Leiden voor inbraken in Rotterdam en Leiden veroordeeld tot anderhalf jaar ge vangenisstraf. De man was reeds veertien keer veroordeeld en had totaal negentien jaar gevangenisstraf ondergaan. Dieven. De Rotterdamse politie heeft drie expeditiechauffeurs gearresteerd we gens een grote serie diefstallen van goe deren ter waarde van enkele duizenden guldens. De diefstallen werden gepleegd in Duitsland en Nederland tijdens de ritten en in verschillende opslagplaatsen. De politie heeft een groot gedeelte van de gestolen goederen, waaronder autoradio's, schoenen, rollen stof, gereedschap, auto-onderdelen, naaigarnituren en 32 militaire veldmutsen kunnen achterhalen. Ridder. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is benoemd F. Limburg te Sassenheim, directeur van de centrale ver eniging „De bloembollenkeuringsdienst". Zaterdag en zondag zullen de spoor wegen het vervoer van reizigers beper ken. De NS-directie heeft deze maatregel genomen om het transport van essentiële goederen, zoals brandstoffen, voorrang te verlenen. De beperkingen zullen voorna melijk worden toegepast op een aantal secundaire lijnen, de hoofdverbindingen worden bijna normaal gereden. Advertentie zonder kramp door het nieuwe natuurprodukt dragees herstellen uw /f\ natuurlijke stofwisseling (CJj Het KNMI deelt mee: In de minder koude lucht, die met zwak ke tot matige westelijke winden naar ons land is gestroomd, heeft het in de afge lopen nacht over het algemeen licht ge vroren. De westelijke wind ontstond tus sen een hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van Engeland via Centraal Europa naar het zuiden van Rusland en een depressie die over Scandinavië naar het noorden van Rusland trok. Na het wegtrekken van de depressie komt er aan de westelijke stroming 'n einde. De wind wordt zwak en de komende nacht zal de vorst licht tot matig zijn. Morgen overdag blijft de tem peratuur enkele graden beneden het vries punt. Plaatselijk kan er mist voorkomen. De neerslagkansen blijven klein. De vorst hield in Frankrijk, Midden-Europa en de Balkan onverminderd aan. In Denemar ken, het noorden van Duitsland en in Po len kwam evenals in ons land een tem pering van de vorst voor. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag laatste 24 uur Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon geheel bew nalt bew geheel bew geheel bew geheel bew geheel bew geheel bew geheel bew sneeuw zwaar bew mist zwaar bew licht bew ge 'Cf I h. >.i onbewolkt geheel bew mist onnewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkl geheel hew geheel bew onbewolkt licht bew zwaar bew on' "wolkt sneeuw mist mist geheel bew onbewolkt onbewolkt geheel bew half bew onbewolkt -3 w wzw wzw w wzw wzw zzw winds. w wnw win.dst. w wzw windst. zw windst. no no windst. windst. n w windst. z zo w O wnw windst. windst. nno n ono no ono UI S g d) 0 -2 -0 -1 -1 -2 -2 -1 -5 -7 1 1 -3 1 -2 -6 -0 3 -6 7 -2 -4 -10 -8 -7 -2 -5 -10 -15 4 1 4 6 8 11 0 0 0 0 0 0 0 0,3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0 0 0 0 0,1 0 0 0,1 0 0 0 0 0 Vrjjdag 25 januari Zon op 8.32 uur, onder 17.14 uur. Maan op 8.32 uur, onder 17.12 uur. Maanstanden 25 lanuari 14 42 uur nieuwe maan Hoog en laag water in I.?m den Donderdag 24 januari Hoog water 2.53 en 15.07 uur. Laag water 10.55 en 23.11 uur. Vrijdag 25 januari Hoog water 3.37 en 15.49 uur. Laag water 11.36 en 23.56 uur. Het hoog en laag water te 7 <->„ 10 tot 15 minuten vroeget dan P P

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2