Reis naar Afrika was taak van visserij onderzoekings vaartuig ederland Politiek steekspel in Beverwijk bij wethoudersbenoeming Beverwijk kan dit jaar slechts 300 woningen bouwen STOFZUIGERS SCHIPPER COR BAL VAN MENING II mÊêtm *£zm> Nieuw tehuis voor 't Vinkennest In de Vishal en op zee Scholenbouw 't gedrang I I Sllllt I i mm SS in WAT KANS VOORDEEL DONDERDAG 24 JANUARI 1963 6 Keine Makrele Marconist T eleur stelling Denkt U over nieuwe gordijnen? Wordt Uw vloerbedekking wat minder? WONINGINRICHTING WISHER Voordracht „Ghetto" Opmerking wethouder Gerritse zet kwaad bloed RUIM 900 WONINGZOEKENDEN Politieauto rijdt jongetje aan Politie op de schaats Schipper Cor Bal van de IJM 82 Rot terdam is van mening dat de reis naar de Afrikaanse wateren eigenlijk de taak was geweest van een onderzoekings vaartuig voor de visserij. Nu was men afgegaan op de ervaringen van vissers die bij Afrika hebben gevist. Zo'n visse- rijonderzoekingsvaartuig zou niet geheel op kosten van de Staat behoeven tg ex perimenteren. Het zou de gevangen vis gewoon aan de markt moeten brengen. Een voorbeeld hiervan is het Duitse onderzoekingsvaartuig Anton Dom, dat zichzelf ook grotendeels bedruipt. Aan zo'n schip hebben we een grote be hoefte. Want aan de Willem Beukelsz wat voor nuttig werk dit vaartuig misschien ook doet heeft de grote visserij niets. Waar de Willem Beukelsz werkt, op de Noordzee, daar visten een halve eeuw geleden de grootvaders van de tegenwoordige vissers ook al. De visserman hoeft dus van de Willem Beu kelsz niets meer te leren. Het goede voorbeeld geven de Polen met hun ex perimentele schepen. Wij liggen wat het „verre visserijwerk" betreft ver bij onze vroegere leerlingen achter. De Rotterdam had naar Afrika moeten gaan op gegevens van een Nederlands onder zoekingsvaartuig. Dan had schipper Bal de meest volledige gegevens gekregen dat de rivaliteitsfactor is uitgeschakeld. De IJM 82 Rotterdam is in het begin van deze week in IJmuiden teruggekeerd van een reis naar de westkust van Afri ka. Deze reis begon op 27 december om zes uur 's avonds, nadat bij de paal in het Voordzeekanaal de kompassen opnieuw waren gesteld. Tevoren had men voor het beter kunnen werken aan dek, de bak boordzijde van het schip zoveel mogelijk dichtgebouwd. De rederij, D. J. Krijger in IJmuiden, had nog meer voorzieningen voor de verre visserij doen aanbrengen op het schip. Zo kreeg het een tropen- koelinstallatie. Op de uitreis ondervond de IJ M82 goed weer. Alleen even voorbij Spanje kon men een dag geen voortgang maken wegens het zeer slechte weer. Op zaterdag 5 januari kwam de Rotter dam aan bij de Poolse en Russische traw lers, die reeds tussen Dakar en Las Pal- mas visten. Bij helder weer zag men de Afrikaanse bergen. Een dag eerder was de IJM 82 een concentratie van Japanse visserschepen uit Tokio gepasseerd. De Rotterdam stond in radiocontact met dé Poolse trawlers. Toen de IJM 82 een van hen praaide was het antwoord: keine Ma krele. Schipper Cor Bal besloot toch te vissen. Er werden trekjes gedaan van een uur tot anderhalf uur. Deze trekken lever den alleen vis op voor de vismeelinstalla- tie. De echometer gaf wel vismeldingen aan, maar de vis zat veel te hoog. Vol gens de Polen waren dat de makrelen. Dit bleek waar te zijn, want toen de echo meter vis op de grond aangaf werd er inderdaad een trek gedaan van 80 kisten makreel. Degenen die meer in die contreien vis sen zeiden dat de Rotterdam op een on gelukkig tijdstip was gekomen om daar ook 't geluk te komen beproeven. De stro mingen waren ongunstig, zo zei men. De meeste schepen gaan er altijd in afwach ting van betere omstandigheden jagen op industrievis, zoals horsmakreel en kleine baarsjes. De Rotterdam kon aan deze vis serij niet op volle toeren meedoen, aange zien de zoetwaterinstallatie (berekend op de temperatuur van het Noordzeewater) niet genoeg water kon geven om de vis- meelinstallatie ten volle te benutten. De Japanse en Poolse schepen zijn voorzien van grote rubber stootkussens, 's Nachts als er niet wordt gevist (de vis gaat dan naar boven), gaan zij tegen elkaar aan liggen om de vangsten over te geven. Want de schepen die het eerst op de vis gronden zijn gearriveerd, gaan ook weer het eerste weg, ook volgeladen met vis van later aangekomen schepen. Polen en Japanners gaan rustig liggen Advertentie wachten als de echometer helemaal geen vis aanwijst. De makreel is het hoofddoel voor deze vissers. Als de stromingen gun stiger worden, worden meteen de netten weer uitgezet. Schipper Bal acht vooral een marconist aan boord van groot belang om het con tact met de buitenlanders te onderhouden, zodat de schipper dat niet ook nog hoeft te doen. De schipper van een Nederlands vissersvaartuig is eigenlijk èn schipper én eerste stuurman, èn marconist; de stuur man zowel tweede en derde stuurman als bootsman. De visserij wilde aanvankelijk niet luk ken. Ook de buitenlanders vingen niets. Daarom besloot schipper Bal op eigen houtje te gaan experimenteren. Aan de rand van een visgrond, op 50 tot 60 vaam diepte, waagde de Rotterdam een trekje, maar wegens de grootte van de vangst ver speelde men de hele box. Zeker 500 tot 600 kisten makreel gingen verloren. De Rotterdam ving tenslotte in een week tijds 600 kisten makreel en 514 kreeften. Daar naast nam het schip nog een partij vis meel mee. Schipper Bal vertelt dat de thuisvaart dertig uren langer heeft ge duurd dan gedacht was. In de Golf van Biscaye kreeg de Rotterdam namelijk te kampen met stormen uit het noordoosten met een windkracht van 8 tot 9. Het afkeuren van de vangst van de Rot terdam in IJmuiden, in het bijzonder van de makreel, was voor de bemanning een grote teleurstelling. Want in een enige tijd geleden afgeluisterd gesprek van de VL 84 Jan Senior sterkte schipper Bal in zijn verwachting van 'n hoge opbrengst De Jan Sefrior namelijk, die twintig dagen in de Ierse zee had gevist, had verwacht dat de gevangen makrelen zouden wor den afgekeurd. Deze vissen werden ech ter toch voor een redelijke prijs verkocht. Dit gaf Cor Bal dus alle hoop. Hij reken de in het geheel niet op afkeuring van zijn makrelen. Wel wist hij dat de ma kreel tijdens de thuisreis in slecht weer wat meer te lijden had gehad dan nor maal. de lading makreel was in haar ge heel beslist niet in een zodanige staat dat De Rotterdam zij afgekeurd behoefde te worden. Maar door het lossen bij tien graden onder nul konden slechte en goede zeer moeilijk van elkaar worden gescheiden. En omdat men nog nimmer met deze vissoort te maken heeft gehad, is het begrijpelijk dat de keurmeesters geen risico durfden te ne men en de totale lading naar de vismeel- industrie verwezen. De laatste makrelen aan boord, waren slechts tien etmalen uit het water. Zij waren in de markt beslist niet terug te vinden. Toch moet deze ma kreel goed zijn, immers de Polen gooien de Noordzeemakreel weg en rusten hele expedities uit om deze „Afrikaanse" ma kreel aan te voeren. De IJM 82 besom- de slechts 5000 gulden. De Rotterdam had ook vis aan boord die volkomen onbekend was. De vraag is nu of deze vis geschikt is voor consumptie-doeleinden of daartoe geschikt te maken is, bijvoorbeeld door filering. Dat zou door een onderzoekings vaartuig of aan de wal onderzocht kun nen worden. Door alles wat is voorgevallen, heeft schipper Bal uiteindelijk toch geen spijt dat de reis zo slecht is geweest. Er schijnt dus een bepaalde angst voor de bij Afri ka gevangen vis te bestaan, een angst die een nieuwe reis naar die wateren voor lopig van de baan schuift. Al had ik 2000 kisten goede makreel meegebracht, dan had dat geen verschil uitgemaakt", aldus schipper Bal. Vrijdag vaart de Rotterdam weer uit, naar de klassieke visgronden. Wij hebben electrisch verwarmde matrassen. Wij hebben een dubbel voordelige extra deken. In onze opruiming vindt u goede en mooie stoffen, die niet meer nabesteld worden, met extra korting. In onze enorme collectie is voor u ook nog wel een restantrolletje voor extra lage prijs. MARKTPLEIN 29 IJMUIDEN PLANTAGE 152 BEVERWIJK In de buitenplaats „Waterland" aan de Rijksweg te Velsen, houdt de stichting 't Vinkennest Velsen een internaat in stand voor licht debiele jongens. Het gebouw waarin nu tachtig jongens zijn onderge bracht, is niet geschikt voor een dergelijk internaat van deze omvang. Bovendien wenste de eigenaar, de baron Van Tuyll van ^Serooskerken, het buiten zelf te be trekken. De gemeente Velsen had zich daartegen verzet, maar intussen is er von nis gewezen na een langdurig proces, vol gens welk vonnis het gebouw uiterlijk op 31 augustus van het jaar 1964 moet zijn ontruimd. Het bestuur van de stichting heeft zich tot het gemeentebestuur van Velsen ge wend, met het verzoek tot medewerking te verlenen aan het stichten van een nieuw tehuis. En omdat de stichting reeds een aantal jaren in de gemeente Velsen is gehuisvest, hebben burgemeester en wet houders dit verzoek in gunstige overwe ging genomen. Na vele besprekingen is uit eindelijk een oplossing gevonden door voor de bouw van het tehuis een stuk grond ten oosten van de Duin- en Kruidberger- weg te bestemmen. Van de zijde van Gedeputeerde Staten werd aanvankelijk het bezwaar gemaakt, dat dit terrein gelegen is in een gebied, hetwelk als karakteristiek wordt be schouwd voor de geestgronden, die een overgang vormen tussen de duinen en het polderland. Aangezien echter het bedoel de terrein de ondergrond uitmaakt van tijdens de oorlog afgebroken woningen, hebben Gedeputeerde Staten en de inmid dels geraadpleegde Rijksdienst voor het Nationale Plan hun bezwaren laten va ren. Burgemeester en wethouders van Vel sen stellen de gemeenteraad voor te be sluiten tot de verkoop van vijftienduizend vierkante meter grond gelegen ten oosten van de Duin- en Kruidbergerweg te Drie huis aan genoemde stichting voor vijftien gulden per vierkante meter. Voorts aan de stichting te verhuren 8995 vierkante meter terrein, gelegen tussen de oude en de nieuwe spoorbaan voor ƒ960 per jaar, en een stuk grond, zijnde een deel van de oude spoorbaan, ter grootte van 7500 vierkante meter, tegen een huurprijs van 425 per jaar. Advertentie Schipper Bal (midden) bekijkt de partij kreeften die door de Rotterdam werd aangevoerd. Aanvoer van donderdag Te IJmuiden voerden hedenmorgen acht tien vaartuigen in totaal 2.170 kisten vis aan, waarvan 120 schelvis, 90 radio, 215 dichte wijting, 170 open wijting, 90 gul en kabeljauw, 90 koolvis, 660 haring, 20 ma kreel, 240 schol, 5 tarbot en 110 varia. Voorts was er 18.000 kilo tong aan de markt. Prijzen van donderdag Per kilo, in guldens: heilbot 3,30— 3, tar bot 4,103, grote tong 3,803,60. grootmid del tong 3,102,80, kleinmiddel tong 3 2,80, tong I 4—3, tong II 3,30—2,70. Per 125 kilo: grote kabeljauw 130114, middel kabeljauw 9484, grote koolvis 9490, middel koolvis 6364, leng 73, witte koolvis 124. Per 50 kilo: grote gul 4442, middel 42 36, kleine gul 3125, kleine koolvis 2725, ham 12096, witte koolvis 47, grote schol 4720, middel schol 2320. zetschol 3225, schol I 29—22, schol II 39—27, schol III 4336, poontjes 36—18, radio 18—13, grote schelvis 42, grootmiddel schelvis 46, klein middel schelvis 5658, schelvis I 6051, schelvis II 5043, gestripte wijting 30—22, dichte wijting 128, kuit 55, lever 13,50, haring 2521, tarbot 10086, schartong 28, tongschar 21, heilbot 108. Per regel: grote kabeljauw 13460, mid del kabeljauw 4825. Per hoop: vleet 5720. De door de „Haarlem" aangevoerde haai bracht 258 op. Op zee De thuisvarende Rijnmond I, KW 15, had de gehele dag de wind op de kop tot aan Eddystone-vuurschip. Nadien is de wind wat gaan liggen en kon er wat ooste lijker gestuurd worden. Gisteravond om tien uur werd Catharina Point gepasseerd. Aan boord van het schip bevinden zich 2.000 kisten haring en 800 kantjes, alle maal eigen vangst. De Marian Ellen, KW 159, was gistermiddag laat in de Ierse Zee aangekomen. Er werden twee trekjes ge maakt, die niets opleverden. Er was gister avond nog geen haring verkend. Het wach ten is op een nieuwe „zending". De teelt loopt bijna op zijn eind. Toch zijn er gis teren voor de middag nog prachtige trek ken gedaan, zodat toch nog van een goede vangdag gesproken kon'worden. Van de tongtrawlers werden wisselval lige vangsten gemeld. De concentratie van schepen had zich gisteren verplaatst. De meeste hielden zich op in de omgeving van de Pitboei. De zuidelijkst vissende schepen deden gisteravond trekken van rond de 100 kilo tong en van 3 tot 4 manden bij vis. De meeste schepen gaven door dat zij het nu wat oostelijker zullen gaan proberen om nog wat tarbot te verschalken. Alle goede merken TOtpt/b service en garantie. Betaling in overleg. MARKTPLEIN TELEFOON 4262 De leden van de Beverwijkse afdeling van de N.V.V.-Vrouwenbond waren woens dagavond in restaurant „Promenade" aan de Meerstraat in groten getale opgekomen, om de voordracht van Herman Heijermans' toneelspel „Ghetto" te beluisteren. Deze voordracht geschiedde door de heer J. Mesman uit Amsterdam, die ondanks zijn hoge leeftijd (79 jaar), nog over een uitste kend geheugen bleek te beschikken. Ook wist hij de diverse personages uit het stuk zeer verdienstelijk te typeren. Heijermans schreef dit toneel spel in 1898, waarna hij het in 1905 nog eens be werkte. Het bleek dat het stuk ruim een halve eeuw later nog over voldoende kwa liteiten bgseftikt, orp het publiek geduren de twee en een half uur in gespannen aandacht gevangen te houden. De aanwe zige dames, waarvan velen haar echtge noot hadden meegebracht, beluisterden de voordracht van de heer Mesman tenmin ste met de grootste interesse en beloonden hem na afloop met een hartelijk applaus. Beverwijks burgemeester, de heer J. G. S. Bruinsma, wil een openhartig overleg tussen alle betrokkenen bij de ontwikkeling van het Noordzeekanaalgebied. „Ik hoop dat openhartig overleg met Velsen zal ontstaan, zodra de hele materie uit de sfeer der geheimhouding en geruchtenvorming zal geraken". De gemeenschappelijke be langen zijn ongetwijfeld zo groot op dit vlak, dat zij dit overleg van alle IJmond- bewoners noodzakelijk maken. De burgemeester van Beverwijk ging ook nog nader in op de ontwikkeling van het Noordzeekanaalgebied. De berichten hierover munten doorgaans niet uit door grote duidelijkheid. Er vindt blijkbaar ge regeld overleg plaats in vele commissies, die echter hun werk niet in de openbaar heid verrichten. „Onze gemeente is bij deze zaken uiteraard in mindere mate be trokken dan Velsen. Maar dat wil niet zeggen dat wij niet geïnteresseerd zijn, omdat wij ook de weerslag zullen onder vinden van grote ontwikkelingen in het gebied Amsterdam en IJmond", aldus de burgemeester. Hij vroeg zich af hoe bij voorbeeld in 1980 de situatie zal zijn, wan neer vele nieuwe industrieën zich in deze (IJmond) omgeving zullen vestigen of reeds zullen hebben gevestigd. Er zal dan toch zeker woonruimte nodig zijn voor de werkers. „En wat moet men denken van de steeds herhaalde verlangens van Am sterdam om petro-technische industrieën in het Noordzeekanaal-gebied te herber gen?". De heer Bruinsma maakte duide lijk, dat straks de streekplangebieden de gevolgen zullen ondervonden van deze nieuwe ontwikkelingen. Preventieve maat regelen zullen ook in het belang van de volksgezondheid genomen moeten worden. Het is uitermate te betreuren dat nog steeds geen bestuurlijke beslissing is ge nomen, waarnaar de streek zo reikhal zend uitziet, aldus de burgemeester. Hoe dan ook, Provinciale Staten hebben, on geacht van welke bestuurlijke indeling zij ook voorstander waren, duidelijk willen demonstreren, dat zij evenals wij uitzien naar beslissingen. Er dient in dit verband, aldus de heer Bruinsma, niet te worden gesproken van annexatie van een gemeente door een ander, maar van een samengaan van twee gemeenten, die een stad onder een bestuur zullen moeten bouwen. „Ik wil hier mijn grote bezorgdheid uitspreken voor de ernst van de situatie, waarin onze streek verkeert". Allerlei latente gevoelens van minder objectieve aard hebben zich, aldus de bur gemeester, mede door de vertraging van de beslissing geopenbaard. Deze situatie duurt nu al een decennium door de be sluiteloosheid van de hogere organen. Er wordt op die manier een zware wissel ge trokken op het gevoel van idealisme en Burgemeester Bruinsma. zelfvertrouwen van degenen, die de ver antwoordelijkheid voor het welzijn van de bevolking in onze streek dragen. „Hoe kan men een constructief beleid verwachten van de overheid en andere verantwoordelijke organen, wanneer iede re zekerheid omtrent de te volgen lijn door de hogere organen lam gelegd wordt? Dit vroeg de heer Bruinsma zich af, er ver volgens op wijzend dat de bevolking zich langzamerhand van de publieke zaak af keert, lusteloos en „apathisch" wordt door de groeiende verwarring, onduidelijk heid en chaos op stedebouwkundig en pla nologisch gebied. „Terecht kan men nu van een probleem gebied spreken", zo zei de burgemeester. Hij hoopte evenwel dat met achterlating van alle controversen, de handen in elkaar geslagen zullen worden. Een van de voor naamste taken zal zijn een bestuurlijk werkprogramma en structuurplan vast te stellen. Beide plannen dienen op mo derne en duidelijke wijze de bevolking voor te lichten, hoe de ontwikkeling en vormgeving van de stad zullen verlopen. Het aantal woningen dat naar schat ting in dit jaar gereed zal komen in Beverwijk, zal slechts driehonderd zijn. Dit verklaarde gisteravond de Bever wijkse burgemeester, de heer J. G. S. Bruinsma in zijn nieuwjaarsrede^ na af loop van de behandeling van de agenda. In het afgelopen jaar heeft Beverwijk ten aanzien van de woningbouw een record geslagen. Er werden namelijk ruim zevenhonderd woningen voltooid. De geringere bouwcapaciteit in Bever wijk in dit jaar zal tot gevolg hebben dat het huisvestingsprobleem, voorlopig nog niet zal zijn opgelost. Evenwel kon vorig jaar het aantal woningzoekenden met 64 worden teruggebracht. Eind vorig jaar stonden nog 902 mensen ingeschreven. In zijn nieuwjaarsrede zei de burgemees ter verder dat in de bestaande uitbrei dingsplannen geen grond meer beschik baar is voor de bouw van woningen in de woningwetsector. Er is derhalve een plan ontworpen voor het gebied gelegen tussen sportpark Adrichem en de Laan der Nederlanden (Oosterwijk). Binnenkort zal het plan worden bekend gemaakt. Sanering moeilijk Veel aandacht werd en wordt ook be steed aan het saneringsvraagstuk in Be verwijk. „Dit wordt echter in hoge mate bemoeilijkt door het uitblijven van een be slissing over de gemeentelijke indeling. Immers, een saneringsplan te maken zon der een structuurplan te hebben voor de gehele stad is onmogelijk," aldus de heer Bruinsma. Ook is het volgens hem niet mogelijk een structuurplan te maken zonder dat be kend is of de stad een geheel zal worden dan wel in twee afzonderlijke delen zal uiteenvallen. Verder sprekend over de bouwactiviteit in de snel groeiende gemeente Beverwijk, zei de burgemeester dat de bouw van het overdekte zwembad in voorbereiding is. (Bouwvolume is per deze maand toege zegd). Voorts is in voorbereiding de bouw van een bejaarden-verzorgingshuis in Oos terwijk en er is ook een nieuw ontwerp voor een boden-centrum gereed gekomen. In het afgelopen jaar werd voor de bouw van veel objecten rijksgoedkeuring aange vraagd. Dit is onder meer gedaan voor de uitbreiding van het Roode Kruis zieken huis, het kantoorgebouw Twentex aan de Rijksweg 9, gereformeerd kerkgebouw aan de Laan der Nederlanden, een garage met 28 etagewoningen aan de Belgiëlaan en zovoort. In het vorige jaar werden in Beverwijk 288 aanvragen voor een bouwvergunning ingediend, waarvan er 149 werden toege wezen. De totale kosten van realisatie van de plannen belopen thans een bedrag van ongeveer 45 miljoen gulden. Hierin is 26 miljoen gulden begrepen voor uitvoering van bouwplannen van Hoogovens. Ten aanzien van de noodzakelijke uitbrei dingen in fasen van de rioolwaterzuive ringsinstallatie zijn plannen in studie en in voorbereiding genomen, zo deelde de heer Bruinsma verder mede. Grote achterstand De scholenbouw vertoont een grote ach terstand. Deze is het grootst bij het kleu teronderwijs. Er moeten nog vijftien kleu terscholen in Beverwijk worden gebouwd In het afgelopen jaar werd in het geheel geen zogenaamde urgentie-verklaring afge geven door het ministerie. Wel was dat het geval voor het stichten van een twee de openbare ulo-school met gymnastieklo kaal in plan Meerestein. Het ontwerp is gereed. Betere huisvesting behpeft ook het ver enigingsleven in Beverwijk. Vooral het jeugdwerk dient over -een betere accom modatie te beschikken, wil dit belangrijke werk tot ontplooiing kunnen komen. De burgemeester toonde zich enthousiast over de eerste Beverwijkse sportweek die van 18 tot 24 juni vorig jaar werd gehouden. Mogelijk zal ook dit jaar een sportweek plaats vinden. Nog geen fiat Over de dienst voor Sociale Zaken spre kend, merkte de burgemeester op, dat het aantal personen, die een uitkering ont vangen, in hoofdzaak bejaarden zijn. De beperking van het verhaalsrecht heeft voor velen van hen de gang naar Sociale Za ken gemakkelijker gemaakt. Ook bracht de heer Bruinsma het stich ten v^n een regionaal woonwagenkamp in de IJmond ter sprake. Het wachten is nog op goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Het kamp, zal, zoals bekend, plaats krij gen in de gemeente Heemskerk. De drie IJmond-gemeenten hebben hiertoe een ge meenschappelijke regeling aangegaan. Advertentie zou u nu eens graag willen op foto- of filmgebied ons dat bij uw eerstvolgend bezoek. De is namelijk groot dat we dan wederzijds kunnen hebben. Foto-Film-Projectie-Speciaalzaak KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) Een surveillanceauto van de Velser po litie heeft op het kruispunt Venusstraat- Saturnustraat in IJmuiden-West een vier jarig jongetje aangereden. Het kind stak weifelend de weg over, gleed uit en viel. De politieauto, die op weg was naar een verkeersongeval elders in de gemeente, remde krachtig, maar gleed door. Een aanrijding was onvermijdelijk. Het jonge tje kreeg enkele builen en vermoedelijk een lichte hersenschudding. Per auto van de ongevallendienst werd het jongetje naar zijn woning overgebracht. Op de ijsbaan Nova Zembla in Spaarn- dam hebben leden van vier politiekorpsen gisteren de schaatsen ondergebonden en zich vervolgens op glas ijs gewaagd. De politiemannen, van korpsen uit Haarlem, Heemstede, Zandvoort en Velsen, namen deel aan kortebaanwedstrijden over een af stand van 160 meter. De wisselbeker, die sedert 1959 in Velsen bezit was, ging nu naar het Haarlemse korps. Velsen werd tweede, Heemstede derde en Zandvoort vierde. De Xerion-sociëteit v,oor jongeren in de Radarstraat is zaterdagavond 26 januari weer geopend. Behalve gelegenheid tot dansen is er een optreden van Herman Schepers, pantomimespeler en imitator.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6