Vier concurrenten azen op de leidersplaats van Donner Posities tekenen zich steeds duidelijker af in tienkampen Favorieten voor Europese titel moeten danig met schaatser Liebrechts rekening houden Zeldzame „doublé" van Erik Carlsson 1 SPPÏ Nog drie ronden in het Hoogoventoernooi Langewegs ziekte viel hard mee Steijn remise met Engelsman Gibbs Feijenoord oefende tegen ADO:... 0-5 IJszeilen Zege van Van Leur op Henk Scholte Coupe des Dames was toch nog voor Ewy Rosquist Trammelant bij zaalvoetbal in Zwolle ft* R.G. H.-FEIJENOORD VRIJDAG 25 JANUARI 1963 15 Clinch Anker kader 71/2 -gem- ür l»r- Resultaten Nederlanders Bar weinig kaarten voor Feijenoord tegen Reims Van Marle krijgt leiding Nederlands amateurteam „En na de veertiende ronde gaat Don ner in het Hoogovenschaaktoernooi al leen aan de leiding met een voorsprong van een half punt'. Wie enkele weken geleden een dergelijke boude voorspel ling had durven doen, zou sceptisch zijn bejegend. Maar ziet, de cijfers spreken voor zich: met nog slechts drie ronden te spelen in de grootmeestergroep troont Jan Hein Donner alleen op de hoogste plaats. Gewonnen heeft de Nederlander het toernooi natuurlijk nog niet. Daar voor hebben zijn vier concurrenten Bronstein, Ivkov, Parma en Pilnik een te overweldigende eindspurt ingezet. Maar kansen op een buitengewoon eer vol resultaat zijn zeker aanwezig. In de veertiende ronde versloeg Donner met zwart de jonge aanstaande meester Tan. De Indonesiër had de 3 loper b5 schaak-variant van het Siciliaans gekozen. Met een eigen analyse als start naar het middenspel. Het geheel beviel hem echter kennelijk niet. Hij offerde de dame voor toren en licht stuk, doch behield een on voldoende positie. De Nederlandse groot meester won normaal. Trifunovic verliest zelden. Met wit tegen Parma spelend, kondigde hij reeds bij de tiende zet puntendeling aan. Op de 27ste was ook Parma overtuigd. De jeugd wereldkampioen is nu slechts een half punt van het grootmeesterresultaat ver wijderd. Opnieuw heeft de Russische crack Bronstein laten zien, dat hij „alsnog" van plan is te pogen het toernooi op zijn naam te brengen. In een zeer spitse gevarieerde partij versloeg hij O'Kelly en nestelde zich op een half puntje achter Donner. Gereben, die woensdag won. wilde gis teren dat kunststukje herhalen. Hij speelde in een Hollandse partij op de tweede zet Pc3, de inlei ding tot een vrij ge fixeerd spel met initiatief op de lan ge baan. De Zweed se routinier Stahl- berg ontweek de directe clinch door de lange rochade. In tijdnood veran derde wit de struc tuur van de stel ling, verwierf en behield een plus-pion dooh geraakte daarmee in een positie d vodr zwart, gunstig schijnt. Robatsch liet zich niet door Ivkov 'ver schalken, hoezeer de laatste dit ook pro beerde, zelfs tot voorbij de veertigste zet. Achteraf een logische puntendeling. Pilnik bevestigde weer zijn grote vorm. Hij over speelde Milic min of meer. In tijdnood van de Joegoslaaf deed de Argentijn het wel en Van Scheltinga (Ned.) allen 5Vt p.; 16. Milic (Joegosl.) 5 p.; 17. Pirc (Joegosl.) 3'/i p.; 18. Gereben (Israel) 2'li p. en 1 afgebr. partij. Damesgroep: afgebroken partijen 6de ronde: JovanovicGaprindasjvili 0-1; Ni- colauLjiljak 1-0; TimmerGombas 0-1. 7de- ronde: Gombas—Heemskerk 1-0; Ljil- ljak—Timmer afg.; Van Wieringen—Nico- lau 0-1; GaprindasjviliBacic 1-0; Vree kenJovanovic 0-1. Stand: 1. Gaprindasjvili (Rusl.) 6 p. en 1 afg. partij; 2. en 3. Nicolau (Roem.) en Jo vanovic (Joegosl.) beiden 6 p.; 4. Gombas (Hong.) 3V« p.; 5. Heemskerk (Ned.) 3 p. Ljiljak (Joegosl.) 2'/i p. en 1 afg. partij; 7. Vreeken (Ned.) l'-'s p. en 1 afg. partij (uit 6); 8. Timmer (Ned.) IV» p. en 1 afg. partij; 9. en 10. Bacic (Joegosl.) en Van Wieringen (Ned.) beiden 1 punt. Meestergroep A: afgebroken partij zes de ronde: Henneberke (Ned.)Wade (Nw.- Zld.) 1-0. 7de ronde: Dunkelblum (België) Henneberke 1-0; Rellstab (W.-Dld.) Sandor (Hong.) 0-1; Zuidema (Ned.)—De Rooi (Ned.) 1-0; Ditt (W.-Dld.)—Ankerst (Joegosl.) remise; WadeMohrloch (Did.) remise. Stand: 1. Zuidema 5 p.; 2. Dunkelblum 41/» p.; 3. en 4. De Rooi en Sandor beiden 4 p.; 5. Mohrlock 3p.; 6 t/m 8. Wade, Rellstab en Henneberke allen 3 p.; 9. en 10. Ankerst en Ditt beiden 2V2 p. Meestergroep B: afgebroken partijen 5de ronde: Smederevac (Joegosl.)Kuypers (Ned.) remise; Fazekas (Hong.)—Van Stee nis (Ned.) remise. 6de ronde: Canal (Peru) Smederevac 1-0; Van Seters (België) Kieninger (Did.) 1-0. 7de ronde: Kieninger Kramer (Ned.) remise; Lange (Did.) Van Seters 1-0; SmederevacSaemisch (Did.) 1-0; Fazekas—Canal 1-0; Van Stee nis—Kuypers 0-1. Stand: 1. en 2. Kuypers en Canal beiden 5 p.; 3. Lange 4'/i p.; 4 Kieninger 4 p.; 5. en 6. Van Seters en Smederevac beiden 31/? p.; 7. en 8. Fazekas en Kramer beiden 3 p.; 9. Van Steenis 2 p.; 10. Saemisch 1)4 p. Met nog slechts twee ronden te spelen (zaterdag en zondag) in de tienkampen van het 25ste Hoogovenschaaktoernooi begin nen de posities zich steeds duidelijker af te tekenen. K. Stejjn (Velsen- Noord) houdt als kampioen van de Noordhollandse Schaakbond de eer van de Bond nog hoog en vecht ver beten voor elke halve punt die in de reservegroep 1 A te verdienen is. Gis teren oogstte hij weer eens succes met een uitstekende partij tegen één der koplopers, de Engelsman P. C. Gibbs Hij offerde een pion, maar Gibbs wei gerde. Toch kreeg Steijn taktische kansen. Zijn rivaal bracht een kwaliteitsoffer, maar Steijn gaf deze onmiddellijk terug waarbij hem een pion rendement in de schoot viel. Het bleek voldoende voor de winst. In 1B kwam H. Bosscher uit tegen L. de Bondt uit Rijswijk. De Santpoorter had kennelijk de bonte avond reeds in gedach ten, want een beste partij werd het dit maal niet. Hij kwam de kwaliteit achter, wist het duel nog te verdagen maar de ma teriële achterstand lijkt ons tegen De Bondt toch wel te groot. K. Nederkoorn (Haarlem) kwam in 2B tegèit ëéh^an zijn grdfe rivalen Kfft. d£ N. -Ji Göris uit Gelderen. Het werd een spannende partij met' een vredig slot. R. Faase (Haarlem) verspeelde in 2B prak tisch zijn kans op de eerste plaats door tegen één van zijn naaste rivalen, B. En klaar, te verliezen. Hij neemt nu achter Enklaar en Monté de derde plaats in. T. Slagt (Halfweg) deed in 3A nog een krampachtige poging een hoge eindrang schikking te bewerkstelligen. Hij won zijn partij en heeft nog alle kansen. J. Wijker (Bloemendaal) behield hier zijn positie in de middengroep met het spelen van een remisepartij. De Portugees Cordovil heeft met 6 punten de leiding. Slagt volgt met 4 en nog een partij te spelen. A. Herfst (Haarlem) is in 3B nu defi nitief terug gevallen. Een nieuwe neder laag betekende een belangrijke terugval en hij zal nu zelfs nog hard moeten vech ten om zich bij de prijswinnaars te kun nen voegen. Hetzelfde geldt in 3C voor K J. Altena (Overveen) dje zijn tweede nederlaag in successie moest incasseren In groep 4A kwam leider S. Herfst (Haarlem) tegen M. O. Mix niet. verder dan een gelijkspel en moest daarna de leiding voorlopig afstaan. Hij heeft ech ter nog een afgebroken partij uit te spe len waarin een eventuele remise hem weer op de gedeelde eerste plaats kan brengen met de Groninger S. D. Gjaltema. In de zelfde afdeling bleef Tj. de Jong (IJmuiden) de Duitser dr. von Kleist de baas het geen hem weer tot op één punt achter de lijstaanvoerder bracht. Hoewel de Duitser G. Kasüschke in 4B met vlag en wimpel als overwinnaar zal finishen mag men verwachten dat P Tijssen (IJmuiden) nog wel een poging zal wagen de tweede plaats op te eisen De kansen voor L. Biesheuvel (Spaarndam) liggen iets ongunstiger en P. Lanser (IJmuiden) is zo volkomen van slag dat hij nu in de hoek is gekomen waar ge woonlijk de klappen worden uitgedeeld. De Beverwijker W. Steeman blijft in 5A opvallend goed spelen hoewel hij iets tevee remise speelt om als uiteindelijke over winnaar te kunnen eindigen. H. van Nieuwenhuizen (Driehuis) en W. de Graaff (Haarlem) zijn inmiddels reeds op een zij spoor gezet. Individuele succesjes vallen te verspreid om goed te kunnen meeko men. W. de Werff (Bloemendaal) heeft zich hier wegens ziekte moeten terugtrek ken. Ongetwijfeld zal J. G. Moltzer in 5B als overwinnaar door de finish gaan. Wel iswaar kan de Santpoorter J. Blansjaar hem nog terzijde streven maar dan moet deze goed in vorm zijnde schaker zater dag over Moltzer zegevieren. En dat is zelfs voor Blansjaar een hele opgave. Een ongeïnteresseerd spelend Feije- noord-elftal heeft gistermiddag op een van de bij velden van he* Feijenoord-stadion on der de ogen van ruim 3.000 toeschouwers met het oog op de wedstrijd voor de Euro pa-beker tegen Reims een oefenwedstrijd gespeeld. De Feijenoorders verloren met.0-5 van de Haagse eredivisieclub ADO, bij de rust was de stand 0-4. De doelpunten werden gescoord door Schuurman (2), Den Engelsen, Feldman en Heinen. Het is zo goed als zeker, dat de Rotter damse voetbalvereniging Feijenoord voor de wedstrijd in Parijs tegen Reims op februari zal proberen in het zuiden van Frankrijk nog een of meer wedstrijden te spelen. Men wil trachten het zo te arran geren, dat dan direct van het zuiden naar Parijs wordt doorgereisd. Onderzocht wc-rdt momenteel welke spelers zich vrij kunnen maken. De gedachten gaan uit naar de richting van Nice. Tegen het ein de van deze week hoopt Feijenoord iets definitiefs te weten. pysj w i\ Liefhebbers zeggen dat het een fasci nerende bezigheid is, het met grote snelheid over het ijs schieten door middel van het zeiltje van enkele vierkante meters dat nog het meest op een ouderwetse vlieger lijkt. Een feit is in ieder geval dat voor dat ijs- zeilen een bijzonder ruime ijsvlakte ook een grote vaardigheid nodig is. Lambert van Leur, de 36-jarige slager uit Oss en trainingspartner van de Euro pese biljartkampioen 47'2 Tini Wijnen, heeft tijdens de openingsronde van het toernooi om het Nederlands kampioen schap ereklasse anker kader 71/2 in Eind hoven voor een grote verrassing gezorgd. In twaalf beurten versloeg hjj één van de grote favorieten voor de titel, de Eindho- venaar Henk Scholte. Van Leur debuteer de in de ereklasse 71/2. De uitslagen van de eerste ronde waren: Wijnen (Oss) 300 11 105 27.27 Mol (Amsterdam) 106 11 35 9.63 Vultink (Aalten) 300 14 72 21.42 Jacobs (Amsterdam) 185 14 66 13.21 Van Leur (Oss) 300 12 142 25.00 Scholte (Eindhoven) 236 12 169 19.66 Ligthart (Alkmaar) 270 22 52 12.27 Baekman (Amsterdam) 300 22 60 13.63 Tweede ronde: Vultink 73 8 29 9.12 Scholte 300 8 114 37.50 Mol 272 27 51 10.74 Van Leur 300 27 61 11.11 Ligthart 79 10 24 7.90 Wijnen 300 10 128 30.00 Beekman 300 13 61 23.07 Jacobs 140 13 27 10.76 Stand na eerste dag: pnt h.s. 1. Wijnen 4 128 28/57 2. Beekman 4 61 17.14 3. Van Leur 4 142 15.37 4. Scholte 3 169 26.80 5. Vultink 2 72 16.95 6. Jacobs 0 66 12.03 7. Ligthart 0 52 10.90 8. Mol 0 51 9.94 JAN OVERAL Venetië is door de strafcommissie van de Italiaanse voetbalbond zwaar gestraft voor de ongeregeldheden, die zich door de gedragingen van het publiek voordeden tij dens de wedstrijd tegen Italië's huidige vertegenwoordiger in de Europa-cup, Mi laan. De 2-1 overwinning van Venetië werd veranderd in een 0-2 nederlaag en boven dien zal de vereniging een boete van 9.000 gulden moeten betalen. Rudi Liebrechts, de 22-jarige schaats- crack uit Vlaardingen, heeft op de tweede dag van de wedstrijden om de D. M. de Smit-beker een kleinood ter beschikking gesteld door de Nederlandse ambassadeur in Noorwegen die in het Noorse plaatsje Hamar werden gehouden, wederom voor een verrassing van betekenis gezorgd. Zon der ai te grote tegenstand Henk van der Grift zoekt nog naar zijn oude vorm en André Kouprianoff, Edmund Lundsten en Steinar Solberg aanschouwden langs de kant de verrichtingen van de Nederlanders kwam Rudi Liebrechts bij een tempe ratuur van 12 graden onder nul tot een magnifieke 3000 meter tijd van 4 min. 40.4 sec. Deze prestatie, twee weken geleden nog slechts 0,2 sec. van het wereldrecord van Anton Huiskes verwijderd, doet de hoop in de harten van de Nederlanders weer her leven. Want duidelijk is gebleken, dat Henk van der Grift bij de Europese kampioen schappen in Göthenborg op 2 en 3 februari geen rol van betekenis zal spelen, terwijl Rudi Liebrechts, wiens tijden een opgaan de lijn vertonen, een vergelijking, voor zover dat mogelijk is onder geheel ver schillende omstandigheden, met „keien" als Knut Johannesen, Ivar en Johnny Nils- son, Günter Traub en Boris Stenin, glans rijk kan doorstaan. Wanneer wij kijken naar sleutelafstand, de 1500 meter en de 5.000 meter van „kup- pern" (2.13.8 en 7.47.1) van Ivar Nilsson (2.17.1 en 8.04.8). van Boris Stenin (2.14.4 en 8.12.8) en Günter Traub (2.09.3 en 8.12.1), allen op geolied ijs tot stand ge komen, en wij stellen daarbij de 2.12.2 van Liebrechts overigens veruit zijn beste prestatie (oude pers. prest. 2.16.1) en de 5.000 meter (8 min. 03.1 sec.) hier tegen over, dan is de conclusie gewettigd dat de nu reeds vaststaande „favorieten" met de Vlaardinger terdege rekening dienen te houden. Of hij werkelijk tot een van de drie hoogste plaatsen zal kunnen reiken, zullen de Europese kampioenschappen moeten uitwijzen, wanneer oni^ef vrijwel dezelfde omstandigheden zal worden gereden. Klaas Schenk, de Nederlandse schaatscoach, die verheugd was, dat Liebrechts ten minste zo goed in vorm is als twee jaar geleden en ook te spreken was over Chris Meeuwis- se die vooruitgang boekte, zei het zo ty perend: „Enkele dagen geleden zijn wij geschrokken van de tijden van de Noren en anderen. Woensdag en gisteren in Ha mar hebben wij de Scandinaviërs eens la ten beven." 1500 meter: 1. Rudi Liebrechts 2.12.2, 2. Chris Meeuwisse 2.16.4, 3. Henk van der Grift 2.17.1, 4. Arie Zee 2.20.5, 5. Gerben Karsten 2.21.4, 6. De Graaff 2.21.5, 7. Ver kerk 2.23.3, 8 Jan Hilgeman 2.23.4. 9. Pe ter Nottet 2.24.5, 10. Klaas Renes 2.24.7. Advertentie Zondag 27 januari - 2 uur: Geleid door de bekende internationale scheidsrechter: LEO HORN Jan Hein Donner iswaar niet precies, doch het was tactisch voldoende voor de winst. Van Scheltinga moest tegen een half zieke Langeweg spelen De ziekte viel, schaaktechnisch gesproken, echter hard mee. De zwartspeler deed het in een Benoni uitermate precies, kreeg de macht over enkele vitale velden en won toen min of meer volgens de normale lijnen. Van den Berg, gisteren tweemaal gehuldigd in verband met zijn meesterresultaat, kreeg tegen Pirc enigszins overwegend spel. De Nederlander draaide echter wat de klok betreft zeer moeizaam. Het remise-aanbod van de Joegoslaaf kwam daarom niet on gelegen. De belangrijkste partij in de vijf tiende ronde van vandaag is die tussen Donner en Bronstein. De resultaten van de gisteren gespeelde partijen, die in de 13de ronde zijn afgebro ken, luiden: Parma (Joegosl.)Pilnik (Arg.) 0-1Averbach (Rusl.)--Van Scheltinga (Ne- derl.) remise; Pirc (Joegosl.)Bronstein (Rusl.) 0-1. De uitslagen van de partijen in de 14de ronde luiden: grootmeestergroep: Tan— Donner 0-1: BronsteinO'Kelly 1-0; Van den BergPirc remise; RobatschIvkov remise; Van Scheltinga—Langeweg 0-15 MatanovicAverbach remise; PilnikMi lic 1-0; TrifunovicParma remise; Gere benStahlberg afg. De stand is nu: 1. Donner (Ned.) 10 p.; 2 t/m 4. Bronstein (Rusl.), Ivkov (Joegosl.) en Parma (Joegosl.) allen 9V» p.: 5. Pilnik (Arg.) 9 p.; 6. Matanovic (Joegosl.) 8'/s p.; 7. en 8. Averbach (Rusl.) en Van den Berg (Ned.) 7 p. en 1 afg. partij; 9. Robatsch (Oostenrijk) 7 p.; 10. Stahlberg (Zw.) 6Vi p. en 1 afg. partij; 11. en 12. Trifunovic (Joe gosl.) en Tan (Indonesië) beiden 6'/j p.; 13. t/m 15. O'Kelly (België), Langeweg (Ned.) Erik Carlsson is de tot gisteravond Iaat nog officieuze, maar nu officiële winnaar van de 32ste Rallye van Monte Carlo. Vier seconden mocht de Zweedse Saab-rijder, die ook in 1962 triomfeerde, verliezen in de slotklassementsproef over drie ronden op het stratencircuit van Mo naco. Terwijl de eerste zwemmers van dit jaar in het nieuwe openluchtbad hun baantje trokken reed Carlsson in het ein delijk weer zonnige Monte Carlo zijn wa gen naar een grootse zege. Geen kans heeft de ingenieur uit Troll- hattan zijn concurrent Pauli Toivonen uit Helsinki gegeven. De Fin probeerde alles. Hij liet zijn Citroen zo ver mogelijk af zakken het was een klassementsproef met vliegende start zodat d» vrije ruimte tussen hem en Carlsson zo groot mogelijk werd. Het mocht niets baten. In de eerste ronde liep Carlsson al een viertal seconden op zijn belager uit. On gelofelijk regelmatig de rondetijden weken maar fracties van seconden van de 2 minuten 12.7 seconden af ging de Saab door. Na twee ronden was het ver schil al 8.3 seconden. En toen oud-coureur Louis Chiron, Winnaar in 1954, de Zweed afvlagde, bedroeg het verschil 12.6 secon de. Met 6.38.6 was Carlsson ruimschoots winnaar. Toivonen finishte in 6.51.2 De Zweed heeft door zijn grandioze zege een traditie gebroken, een traditie die wil dat de Rallye de Monte Carlo vrijwel nooit tweemaal achtereen door eenzelfde rijder wordt gewonnen. Slechts twee cou reurs bleken daartoe in de 51 jaren dat de rally wordt gereden in staat. In 1932 en 1933 won de Fransman Vassell met een Hodgkiss en Trevoux triomfeerde in 1939 en 1949 (van 1940 tot 1948 werd de wedstrijd niet gehouden) die bovendien nog in 1951 de eerste plaats in de eind klassering opeiste. De ontvangst van Erik Carlsson, die als eerste gelukgewenst werd door Pat Moss, was groots. Sylvia Osterberg, die volgens de globale berekeningen, in de klassementsproef van donderdag dertig seconden mocht verspe len, miste de begeerde Coupe des Dames net aan. De Zweedse Volvo-rijdster maak te een ongelofelijke fout toen zij in de eer ste ronde de haakse bocht kort na de start te hard inging. Zij raakte met het linker voorwiel de vangrail, slipte, en kwam ook met het achterwiel tegen de rail aan. Weliswaar reed zij dooi', doch het was on mogelijk met de wagen, waarvan de stuur inrichting kennelijk beschadigd was, een goede tijd te maken. Zij kwam niet ver der dan 7.43.8. Aangezien Ewy Rosquist met 7.07.7 aanzienlijk sneller was, ging de damesprijs naar de Mercedes equipe Ewy Rosquist/Ursula Wirth. De Nederlandse Simca-equipes Roosen- blatt/Honhof, Gorris/De Man, en Slotema- ker/Bootz hebben de klassementsproef alle drie uitgereden. Tot opmerkelijke tijden zijn de Nederlanders echter niet gekomen, zodat zij weinig of geen plaatsen wonnen. Rob Slotemaker, die in de zesde serie startte, kwam nog tot de snelste tijd. Hij bleef juist boven de zeven minuten. Voor de Nederlanders is het geen sterrit geworden waaraan zij nog lang zullen blij ven denken. Van da 11 equipes reden er drie de rally uit. Op zich, nog geen opval lend slecht totaal, want van elke drie com binaties die vorige week zaterdag vol goe de moed aan de sterrit begonnen heeft er gemiddeld maar één Monte Carlo gehaald. Jammer is het echter dat het aantal „nationale" uitvallers hoger ligt dan nood zakelijk was. In enkele gevallen was de voorbereiding beslist onvoldoende. Wat Erik Carlsson bijvoorbeeld te denken van een equipe, die op het moment van starten haastig nog er gens benzine moest lenen, omdat de gevol gen anders desastreus waren geweest En als het waar is dat een goed begin het halve werk is, dan geldt dat stellig voor rally-rijders. Zeker in een Rallye van Mon te Carlo, die eist ook als de weersom standigheden gunstig waren geweest al les tot in de perfectie te hebben voorbe reid. Jammer is het ook dat de Rallyclub Holland, die zich in enkele jaren een grote faam bij de coureurs heeft verworven, dit maal heel weinig heeft kunnen doen. De voortdurende tijdnood, waarin de barre omstandigheden de rijders hebben ge bracht, maakten het zeer moeilijk nog enige hulp te verlenen. Daarbij kwam nog dat de coaches geringer in aantal waren dan ooit, zodat de hulpverlening tot twee plaatsen beperkt moest blijven. Gisteravond maakten de officials het of ficiële eindklassement van de Rallye van Monte Carlo bekend. Het ziet er als volgt uit: 1. Erik Carlsson en Gunnar Palm (Zw.) met Saab 2992.489 strafp.; 2. Pauli Toivo nen en Anssi Jarvi (Finl.) met Citroen 3014.846; 3. Rauno Aaltonen en Tony Am brose (Finl.) met Morris 3035.077; 4. Luci ano Bianchi en George Hacquin (Italië) met Citroën 3101.240 5. Robert Neyret en Jacques Terramorsi (Fr.) met Citroën 3106.324; 6. Paddy Hopkirk en Jack Scott (Ierl.) met Morris 3110.285; 7. Roger de La- geneste en Carl du Genestoux (Fr.) met Ci troën 3162.014; 8. Olie Dahl (Zw.) met Vol vo 3182.9. Gunnar Andersson en Wal ter Karlsson (Zw.) met Volvo 3218.600; 10 Guy Verrier en Allex (Fr.) met Citroën 3228.620; 11. Eugen Bohringer en Peter Lang (W.-Dld.) met Mercedes 3232.355; 12. Onni Vilkas en Esko Vainola (Finl.) met Mercedes 3272.162; 13. Chris Carlisle en Timo Makinen (GB.) met Austin 3272.432; 14. Pierre Gele en Annie Soisbault (Fr.) met DKW 3289.568; 15 Edward Gjolberg en Karl Karlan (Noorw.) 3316.420; 16. Ewy Rosquist en Ursula Wirth (Zw.) met Mer cedes 3329.140. De klasseringen van de Nederlanders: 29ste Rob Slotemaker en Jan Bootz met Simca 3490.340; 73ste Rob Gorris en De Man met Simca 5622.911; 86ste Oscar Ro senblatt en Honhof met Simca 6617.384. De Coupe des Dames: 1. Ewy Rosquist en Ursula Wirth met Mercedes (16de) 3329.140; 2. Sylvia Osterberg en Inga Edenring (Zw.) met Volvo (20ste) 3342.580; 3. Pauline May- man en Valerie Domleo (GB.) met Morris (28ste) 3474,563. Rudi Liebrechts 3.000 meter: 1. Liebrechts 4.40.4, 2. Meeu wisse 4.48.4, 3 Van der Grift 4.56.8, 4. De Graaff 4.57.8, 5. en 6. Zee en Verkerk beiden 4.57.9, 7. Karsten 5.01.4, 8. Hilge man 5.03.4, 9. Nottet 5.07 Eindklassement: 1. Liebrechts 183.410, 2. Meeuwisse 188.434, 3. Van der Grift 189.597, 4. Zee 192.413, 5. De Graaff 193.430. De zaal voetbalwedstrijd Zwolse Boys- PEC, die in de veilinghal in Zwollerker spel is gespeeld, heeft een vroegtijdig ein de gekregen door interruptie van de nieu we trainer van PEC, de heer Vervloet. Kort na het begin van de voorlaatste speelperiode van 10 minuten, toen Zwolse Boys met 12-4 voorstond, stormde de heer Vervloet op de Zwolse scheidsrechter God ding af, hem toevoegend: „Meneer God ding, als u zo blijft fluiten, trek ik mijn jongens ogenblikkelijk uit de strijd terug". Waarna de heer Godding zei: „Dat recht zal ik u niet ontnemen". Vervolgens mengde zich ook het PEC- bestuurslid, de heer J. Beenen, in het ge sprek, door op te merken dat hij de strijd gestaakt wilde zien. De heer Godding vond het toen raadzaam de kleedkamer op te zoeken, de spelers en het opdringende pu bliek in hoog oplaaiende discussies achter latend. Even daarna zou de heer Beenen bij de heer Godding zijn gekomen met het ver zoek het spel te hervatten. Deze laatste had er echter schoon genoeg van en gaf te kennen, dat hij zich niet als een kwa jongen wenste te laten behandelen. Daarmee had de tweede zaalvoetbalwed strijd tussen de beide Zwolse semi-prof- clubs een bijzonder onverkwikkelijk einde gekregen. Wel speciaal, omdat de spelers over en weer hoegenaamd geen aanleiding tot dit onplezierig incident hadden ge geven. Het meest verbaasd over het abrupte eir.de van de strijd waren de spelers zelf, die in de consternatie ook al niet wisten wat ze moesten doen. Het bestuur van PEC heeft ten stelligste verklaard dat de handelwijze van trainer Vervloet niet was gericht tegen Zwolse Boys, maar een uit vloeisel zou zijn van de hun inziens partij dige leiding. De heer Godding, die als ere-divisie- scheidsrechter een ruime ervaring heeft in het leiden van wedstrijden, zei het meest verontwaardigd te zijn over het feit dat men hem partijdigheid had verweten. In Rotterdam is men gisteren begonnen met de verdeling van de tweeduizend kaarten, die door de Franse voetbalbond beschikbaar zijn gesteld voor de wedstrijd Reims-Feijenoord, op 6 februari in Parijs. De supportersvereniging krijgt hiervan niet meer dan 300 kaarten en zit in zak en as. Gerenommeerde voorverkoopadres sen ontvangen er niet meer dan vijftien. Een man, die twéé vliegtuigen had ge charterd, krijgt zelfs niets. Als lid van de technische commissie van de KNVB is benoemd de heer J. W. van Marle (Zwolle). Hij komt in plaats van de heer H. J. van Spaandonck, die wegens drukke werkzaamheden voor zijn KNVB- fungtie heeft bedankt. De heer Van Marle zal speciaal worden belast met de (-"'ding van het Nederlands armtc :r

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15