De Gaulle ziet nog geen gat in „Brussel" Geen verzet in Bonn tegen wet op de noodtoestand Denen vieren verloving op uitbundige wijze ice usa WERELDNIEUWS J Billie Sol Estes krijgt 8 jaar SAMEN W NAAR DE FILM- JA, GEZELLIG Frans-Duitse verbroederingsfeesten moeten een nieuw tijdperk inluiden De Gaulle op zijn best Maar parlement heeft les van Weimar geleerd en eist scherpe waarborgen Protest tegen jacht partij in Beieren Carnavalsstemming in de hoofdstad Executie in Tunis Belgische Senaat eensgezind tegen De Gaulle K s is, tS'So£, ïfhSriïs De UNO blijft tot 1 mei in Hollandia Dr. W. Strauss nieuwe rechter in Europese Hof Derde 5-jarenplan van Peking-China itSI (Dp de raatótocl VRIJDAG 25 JANUARI 1965 3 „Zakenwonder" zwendelde miljoenen bij elkaar m m m£v' Soepeler tactiek l Minister aangeklaagd Iedere avond 8 uur tel. 79 64 41 Onaanvaardbare methodes, zegt Paul-Henri Spaak Thant bevestigt: Verkeer eist jaarlijks in Europa 65.000 levens N. van der Kolk-Werkema DE BRANDY VAN DE BURGEMEESTER PER FLES 8.05 TYLER (Texas) (Reuter) Billie Sol Estes, een zakenman in Texas is wegens zwendel tot acht jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Zijn frauduleuze handelingen lo pen in de miljoenen dollars. Estes werd algemeen als een „zakenwonder" be schouwd tot aan zijn bankroet. Vorig jaar werd hij schuldig bevonden aan oplichting. Tegen hem zijn daarna nog beschuldigingen ingebracht van diefstal, oplichting, valse verklaringen en schending van de anti-trustwet. Zijn naam wordt in verband gebracht met verscheidene hoge functionarissen in Washington. Tegenstan ders van le regering beweerden dat hij door het ministerie van Landbouw werd begunstigd, waarna een hoge functionaris van dit ministerie aftrad. Estes verzamelde miljoenen dollars van boeren in Texas met handel in landerijen en opslagtanks. Ten slotte kwam hij twaalf miljoen dollar tekort. De 38-jarige zakenman was op borgtocht van vijfdui zend dollar op vrije voeten gesteld. Zijn advocaat heeft verklaard hoger beroep te zullen aantekenen, nadat herziening van het proces was geweigerd. Advertentie Open hart, open huis Tuimelende klanken van de bouzoukia, roffel van dansende voeten. En llya, mooi zondagskind, die haar huis en haar hart openstelt voor de mannen van Piraeus. „Nooit op Zondag", uitbundig filmfeest Dè sensatie op het Festival te Cannes. Met Melina Mercouri, Jules Dassm, met U onder het warmhartig publiekof bleef U thuis? Neem U dan voor vaker naar de film te gaan! Bekijk het rijke weekprogramma. En beleef straks met 140.000 anderen het avontuur dat Uw week weer glans geeft. Door die goede film in de bios coop. DE OVERVAL, GYPSY, INVASIE OP GUAM, MAJORITOF ONE, MUITERIJ OP DE BOUNTY, JUNGLE CAT. (Van onze correspondent) I trouwens lange jaren Frans ambassadeur in Londen geweest was de rol, die hem PARIJS Frankrijks politiek blijft ge- jn deze nieuwe fase door de generaal was richt op de organisatie van Europa. Dat toebedeeld, ondertussen wel op het lijf ge Europa zou echter niet in „Atlantisme" schreven. Rustig en bijna flegmatiek las mogen verzinken. De onderhandelingen in hij jn de kamer gedurende drie kwartier Brussel hebben gedurende vijftien maan- zjjn uiteenzetting voor dat door bijval den aangetoond dat Groot-Brittannië nog n0ch protesterende interrupties behoefde niet rijp is om in continentaal Europa te te worden onderbroken. Hij deed een po- worden opgenomen en daarom heeft gjng te doen geloven dat Frankrijk echt Frankrijk besloten die beraadslagingen op gelukkig zal zijn wanneer Groot-Brittannië te schorten. Frankrijk ziet voor het ogen- jn staat zou zijn over een jaar of vier de blik geen reden op die beslissing terug te beginselen van het verdrag van Rome zon- komen, maar is niettemin wel bereid dp der politieke bijgedachten te onderschrij- Westduitse voorstellen te bestuderen, die ven Tot nu toe echter, zo gispte de Fran- maandag in Brussel zullen worden inge- se bewindsman, hebben de Britten d< in- diend met de bedoeling de onderhandelin- druk gegeven van ons Europeanen te ver gen met Londen te heropenen. wachten dat wij onze markt voor hun landbouw en andere behoeften pasklaar Aldus kan men de verklaringen samen- zouden maken. Couve droeg die terechtwij- vatten, die de Franse minister van Bui- zjngen met grote natuurlijkheid voor, als tenlandse Zaken, Couve de Murville, voor FTankrijk nimmer politieke bijgedach- de Nationale Vergadering, en door zijn I jen had gekoesterd en in een recent ver collega van Informatie, Peyrefitte, na de jeden nje^ anes 0p haren en snaren had zitting van de regering voor de pers, gis- gezet om het nu plotseling sacrosante ver teren hebben afgelegd. Voorts is in Parijs drag van Rome aan te passen aan de nog bekendgemaakt dat Couve de Murvil- e;sen van zijn protectionistische landbouw- le zal deelnemen aan de eerste zitting v, n I p0(jtiek. Dat Frankrijk zeker ook niets zal de commissie-Hallstein, waarvan de hulp. doen om het „gelukkige moment" van het op Westduits voorstel is ingeroepen in de gj-j^se toetreden te verhaasten, doch inte- hoop het gesprek met Londen weer vlot gencjeel de obstakels eerder denkt te ver te krijgen. meerderen en te verhogen, blijkt boven- Anderzijds is meegedeeld dat komende djen dan nog duidelijk uit een andere ver maanden en vooruidopend op de ratifica- I kiarjng die gisteren in Parijs werd afge- ties van het Frans-Westduitse vriend- [egc| gn waardoor de regering een essen- schapsverdrag overal in Frankrijk groot- tieeI gewicht zegt te hechten aan de „de scheepse verbroederingsfeesten zullen fjnjtieve organisatie van de E.E.G., spe worden gehouden. In juni hoopt De Gaul- cjaa[ ;n het domein van de landbouw" le opnieuw naar Bonn te gaan om de pe- gen definitieve organisatie" ,die hoogst- riodieke halfjaarlijkse Frans-Westduitse waarschijnlijk wel niet bepaald tot strek topconferenties, waarin het verdrag even- king zaj' hebben de E.E.G. voor Groot eens voorziet, in te wijden. Brittannië toegankelijker te maken Ongeveer gelijktijdig met de Ameri kaan Kennedy, de Westduitser Adenauer, de Brit Heath en de Belg Spaak heeft ook de president der Franse republiek, Char les de Gaulle, zijn positie na de spannen de gebeurtenissen der laatste weken de breuk in Brussel en het Frans-Westduitse vriendschapsverdrag in Parijs wereld kundig gemaakt. Men kan zeggen dat hij bereid is zonder echter één letter van zijn vroegere woorden terug te nemen de kat uit de boom te kijken. Die bereid- heid het nog even aan te zien lijkt men nen hebben gisteren op de binnenplaats echter eerder als een hoffelijkheidsge- van het kasteel Amaliënborg net zo lang baar tegenover bondskanselier Adenauer, gejuicht totdat prinses Anne-Marie en subsidiair een strategische manoeuvre je- haar verloofde, kroonprins Constantijn van gens het Westduitse parlement te moeten Griekenland op het balkon verschenen, beschouwen dan als een bewijs dat het Hun verschijning, tezamen met hun Franse staatshoofd aan de onfeilbaarheid ouders, gaf aanleiding tot geweldig enthou- van zijn vroegere beslissing zou zijn gaan siasme. Meisjes wuifden met vlaggetjes twijfelen. Wel heeft het Elysée blijkbaar en schreeuwden „Constantijn". De knappe ingezien dat zijn zeer vèrreikende plannen prins stak zjjn arm op en riep terug om continentaal Europa van Anglo-Ameri- „Mange Tak" (welbedankt). kaanse smetten te zuiveren een soepeler tactiek vereisen dan hij aanvankelijk op In Kopenhagen heerste een carnavals zijn persconferentie had ontworpen. Om stemming. Van de openbare gebouwen met name de Bundestag, die het verdrag wapperden Griekse en Deense vlaggen, zal moeten ratificeren, aan een zoet lijn- Vlaggen werden ook gehesen aan boord tje te houden, wordt in Parijs even getapt Van de tientallen veerboten die ondanks uit een vaatje dat niet met onversneden het ijs proberen de verbindingen tussen de azijn is gevuld. I duizend eilanden van dit land te handha Couve de Murville, die in zijn hele voor- ven. komen en optreden een diplomaat zou kun- Koning Frederik IX zette het protocol nen zijn uit de Engelse school hij is op zij en gaf vijftig fotografen toestem ming het paar tezamen met hun ouders en zusters te fotograferen. De camera mensen gingen zo haastig te werk dat Koning Frederik hen toevoegde „Doe maar kalm aan, u heeft tijd genoeg Niemand kon zich herinneren de mo narch in zulk een opgewekte stemming meegemaakt te hebben. Terwijl hij de barrage van blitzlichten doorstond vroeg Constantijn: „Heeft iemand niet een zon nebril voor me" Anne-Marie, die in een eenvoudig grijs jurkje gekleed was, probeerde haar ver lovingsring te verbergen maar koningin Frederika van Griekenland merkte het. Anne-Marie", riep ze. „de ring. Ze kun nen de ring niet zien". Vervolgens poseerden beide koninklijke families met het verloofde paar in het midden. De groep bestond uit prins Juan Carlos, de zoon van de Spaanse troonpre tendent, zijn vrouw prinses Sophie van Griekenland, konin- Frederik en koningin Ingrid van Denemarken, hun dochters Benedikte en Margaretha en prinses Ire ne van Griekenland. Een groep tieners, sommigen vermoe delijk schoolvriendinnen van Anne-Marie. drong gillend van opgewondenheid door de afzetting van de politie heen tot vlak bij de muren van het paleis. De deftige Zahle-school in Kopenhagen, waar de prin PARIJS (AFP) „Groot-Brittan nië heeft de kleine kernmacht die het bezat aan de Verenigde Staten gege ven. Het had die net zo goed aan Europa kunnen geven. Welaan, het heeft gekozen aldus heeft presi dent De Gaulle op een receptie gezegd tegen leden van de Franse Nationale Vergadering. De Gaulle zei dat de be langen van Groot-Brittannië en van Europa uiteenlopen. „Churchill heeft eens gezegd: als ik moest kiezen tus sen Europa en de wijde ruimte, zou ik de wijde ruimte kiezen." Op de vraag of hij van mening is dat de EEG zal uiteenvallen zei de Franse president: Helemaal niet. neem Italië bijvoorbeeld. Dat heeft onze kolen nodig, en ons staal, en ver koopt ons daarna zijn „Fiats", dus W est-Duitsland moet voor anker worden gelegd, „anders zou dit land op drift geraken". „De basis van Europa is het samengaan van Frank rijk en Duitsland", aldus De Gaulle. (Van onze correspondent) BONN Met een zakelijk debat, dat elf uur duurde, begon de Westduitse Bondsdag gisteren de behandeling van het wetsontwerp op de noodtoestand, dat wij zigingen van de grondwet nodig maakt, zodat voor goedkeuring een tweederde meerderheid in het parlement nodig is. Alle drie partijen, de Christen-Democra tische Unie, de socialistische partij en de liberale Vrije Democratische Partij, lie ten evenwel al weten, dat zij geen prin cipiële bezwaren hebben tegen h?t wets ontwerp Wèl kwamen uit alle drie partijen voor stellen, om onderdelen van het door de minister van Binnenlandse Zaken verde digde ontwerp te veranderen. Vooral bleek men unaniem bezwaren te hebben tegen een beperking van de persvrijheid in tijden van nood De socialisten wilden vooral niet, dat het stakingsrecht zou worden beperkt, iets waarmee de liberalen zich weer wèl kon den verenigen. Socialisten en liberalen waren het er echter weer over eens, dat een tweederde meerderheid van het parie bescherming van dieren in Münchën heeft I ment nodig is om af te kondigen dat de noodtoestand is ingetreden, een eis tot strafvervolging ingediend tegen de Bondsdag door omstandigheden de Beierse minister van Landbouw, Alois njet bijeen zou kunnen komen, zou een Huridhammer. naar aanleiding van een op I noodparlemeni van 20 afgevaardigden en 12 januari door zijn ministerie georgani- 10 leden van de Bondsraad moeten be- J I slissen, dat de nood aan de man is, aldus seerde jachtpartij in de buurt van Munchen. g p q en f.D.P. Dierenvrienden hadden tegen de jacht geprotesteerd, omdat het wild zeer van de I doekenzal doen, "hoe "de bevoegdheden strenge kou te lijden had en daardoor toch tussen bond en deelstaten verdeeld zullen MUNCHEN (DPA) De vereniging tot Alle drie partijen eisten, dat minister Höcherl in het ontwerp duidelijk uit de al sterk uitgedund werd. zijn ingeval van nood. Voorts wil men, dat Höcherl nog rege- I lingen opneemt voor het geval de bonds kanselier tijdens de noodtoestand uitvalt. Daar alle macht in een dergelijke toe stand in handen van de kanselier komt te liggen, zou dat immers betekenen dat de hele regering uitviel. De Bondsafgevaardigden lieten gisteren I overigens overduidelijk blijken, dat zij de KOPENHAGEN (AP) Honderden De- Advertentie Zaterdag, Zondag en Woensdag matinee 2.30 uur. TUNIS (AFP) Tien van de wegens een I ses studeert, heeft alle leerlingen een dag samenzwering tegen president Bourguiba vrij gegeven om de verloving van Anne terdoodveroordeelden zijn bij het aanbre- I Marie te vieren. ken van de dag terechtgesteld. De Tune- De Deense bladen verschenen met foto s sische nresident heeft twee terdoodveroor- van het verloofde paar op hun voorpa- deelden gratie verleend. Een dertiende gina's en met hoofdartikelen waarin het samenzweerder was bij verstek veroor- jonge paar geluk wordt toegewenst. En- deeld en vertoeft vermoedelijk in Algerije. I kele bladen hebben zich voorzichtig over (Van onze correspondent) BRUSSEL Voor het eerst in de parle- welijk zal een nieuwe band scheppen tus- I mentaire geschiedenis waren de drie par- sen beide koningshuizen. Een eeuw gele- tijen in de Senaat .het gisteren volkomen den, in 1863, werd de Deense prins Wil-1 eeng. Daarop wees de vice-voorzitter van helm, een zoon van prins Christiaan van de Belgische ministerraad en minister van Lyksborg, tot koning van Griekenland uit- Buitenlandse Zaken, Spaak toen hij ant- geroepen. Hij was toen zeventien jaar en woordde 0p de interpellaties van drie se- droeg voortaan de naam George I. haar leeftijd uitgelaten. „Volgens onze noordelijke opvatting is het ongebruike lijk dat meisjes die de middelbare school nog niet achter de rug hebben zich ver loven. Is het te vroeg? dat valt moeilijk te beoordelen", aldus het liberale blad Politiken. De nu verloofden ontmoetten elkander vorig jaar veelvuldig. In de zomer reis de prinses Anne-Marie naar Noorwegen om prins Constantijn te zien deelnemen aan de Drakenregatte te Bodoe. Het hu- natoren van respectievelijk de socialis tische, de rooms katholieke en de liberale partij. Spaak oefende felle kritiek op de houding van president De Gaulle wiens diplomatieke methodes hij onaanvaardbaar noemde in een democratisch Europa Spaak zei dat De Gaulle de Europese veiligheid in gevaar brengt. Zouden wij aan het Franse ultimatum toegeven, dan zou Europa een nieuwe crisis tegemoet- NEW YORK (Renter AFP1 UNO-se-1 ëaan- Wij hebben alleen een Fians-Duit NEW YORK (Reuter, AFP) - UN U-se- I verzoening gewenst, maar zeker niet cretaris-generaal Thant heeft officieel be- fen koste van Groot-Brittannië, zo zei kend gemaakt, dat de Verenigde Naties Spaak TJa zijn interventie bracht de Senaat dooi, de duur van het UNO-bewind over I TangdurtgeTvaU^ De Senaat Nieuw-Gumea te verkorten. Oe Thant zin- nam daarop een motie aan, waarin zij de speelde echter wel op de mogelijkheid van I regering verzoekt in een geest van verzoe- een versnelde aanstelling van Indonesiërs I ning de onderhandelingen over Groot-Brit tannië's toetreden voort te zetten tot zij worden bekroond. Tegelijkertijd werd be- De Th.», heeft heheh- I «XAZ*he'. ST uiteengezet dat, in weerwil van de wens zijner regering om zich nauwgezet te hou den aan de bepalingen van de overeen komst van New York, de wensen van de bevolking van Nieuw-Guinea niet konden worden veronachtzaamd. Tjondronegoro had gezegd te spreken uit naam van „ver schillende politieke, godsdienstige en han in het bestuur. les van de Republiek van Weimar geleerd hebben en dat zij allerlei zekeringen in de wet willen inbouwen, die een herha ling onmogelijk maken van de ontwikke ling in 1933, toen Hitler via volmachten wegens de noodtoestand kans zag dicta toriale macht te krijgen. Men wil daarom vooral de mogelijkheden beperken, dat de noodtoestand wordt uitgeroepen wegens binnenlandse omstandigheden. In het wetsontwerp komen de volgende wetten voor: Een schuilbouwwet, waarmee men men sen kan verplichten schuilkelders en der gelijke te bouwen. Een zelfbeschermingswet, waarmee de bevolking verplicht kan worden appara ten e.d. voor eigen veiligheid te kopen. Een verblijfswet, waarmee men zowel gebieden zou kunnen ontruimen als een massale vlucht voorkomen. Een burgerdienstplichtwet, die het mo gelijk moet maken de bevolking in te scha kelen bij de defensie. Een wet om de grenspolitie de status van soldaten te geven. Een voedselvoorzieningswet. Een wet, waarmee de economie van boven af geleid zal kunnen worden. En een verkeersmiddelenwet, die het mogelijk moet maken dat auto's in beslag worden genomen. (Van onze correspondent) BRUSSSEL De ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap heeft gisteren de Duitser dr. W. Strauss be noemd tot rechter in het hof van justitie van de Europese Gemeenschappen te Luxemburg. Ook de benoeming van een vice-voorzitter van de Hoge Autoriteit van de Kolen- en Staalgemeenschap is ter spra ke geweest. Zowel Duitsland als Neder land heeft hiervoor een kandidaat ge steld. De onze is mr. J. Linthorst Homan, de vroegere permanente vertegenwoordi ger van ons land bij de Europese Ge meenschappen te Brussel. Mr. H. C. van Houten, de Nederlandse staatssecretaris van buitenlandse zaken, heeft tegenover zijn collega's het Neder landse standpunt uiteen gezet, namelijk dat Nederland de bezetting van het vice- voorzitterschap, dat tot dusverre door een Nederlander, de heer Spierenburg, die met mr. Linthorst Homan van post heeft ver wisseld, was bezet niet wilde prijsgeven Een beslissing is niet genomen. GENèVE (Reuter/AFP) Op grond van statistische gegevens uit zeventien Europese landen meent de economische commissie voor Europa van de UNO te kunnen zeggen dat er in heel Europa ruim 65.000 mensen per jaar om het leven komen bij verkeersongelukken. Fietsers, bromfietsen en motorrijders zijn de voor naamste slachtoffers van de verkeersmo loch. Daarna volgen de voetgangers. TOKIO (AP) Communistisch China heeft een begin gemaakt met de uitvoe- delsgroeperingen." Indonesië had het daar- I ring van een nieuw vijfjarenplan. De com om als zijn plicht gevoeld, hierover over- munistisch-Chinese premier Tsjoe En-lai leg te plegen met de secretaris-generaal, heeft op een Chinees nieuwjaarsfeest ver klaard dat de sociale structuur van China Thant meent, dat er binnen het raam zich in het eerste jaar van het derde vijf- an de overeenkomst, stappen gedaan jarenplan bevindt. China's tweede vijfja- kunnen worden om de uitvoering van de renplan zou in 1962 aflopen, maar in ja maatregelen te vergemakkelijken die be- nuari 1960 werd reeds bekendgemaakt, dat stemd zijn om de ontwikkeling van het de voornaamste doelen al in 1959, drie jaar gebied op diverse terreinen te versnellen.1 te vroeg dus, bereikt waren. De roep van het ijs Niemand ontkomt er op den duur aan, als het maar lang genoeg vriest; voor ieder, die nog goed-ter-been is, slaat op een gegeven moment het uur, dat men ze onderbindt, de oude trouwe Friezen. Je te genwerpingen houden geen stand, je argu menten worden nietszeggender naarmate het kwik daalt, de Roep van het IJs wordt ten slotte iedere rechtgeaarde Ne derlander te machtig. „Jij reed toch zeker goed vroeger hè?" „Nou, 't ging nogal." „Ja, maar jouw vader was toch een Gro ninger en die reed toch goed en die heeft het jou toch zo vroeg geleerd?" „O ja?" „Ja, dat heb je zelf eens verteld." O Nu dringen je kinderen op. „Wanneer kom jij nou eens op het ijs?" „Ja, ik kom vanmiddag kijken hoe jul lie rijden." „Nee, we willen jou zien rijden mam, jij reed toch al zo vroeg, want opa was een Groninger en. „O ja?" „Ja, dat heb je ons zelf verteld." „O." Twintig jaar is een lange tijd. Veel te lang denk je, na twintig jaar kan je er toch niet meer aan beginnen. Ik weet niet eens meer hoe je ze moet onderbin den. Ik val natuurlijk direct en ik hou niet van vallen. En dan komt het ogenblik, dat je jezelf terugvindt aan de rand van de ijsbaan in de klassieke kromgebogen houding en kijk, je vingers verrichten geheel automa tisch de handelingen met het schaatsen- band. Dat is alvast een verrassing, want je meende toch echt, dat je dat vergeten was. Maar de volgende verrassing is nog gro ter. Je hijst jezelf overeind op de schaat sen, je stapt voorzichtig door de opgeveeg de sneeuw, je glijdt heel, heel voorzichtig het gladde ijs op en, lieve mensen, je valt niet! Je blijft gewoon staan. Sterker nog, er voelt niets vreemds aan je voe ten, die zijn dat helemaal niet ontwend, die staan gewoon op schaatsen, rijden nou, zeggen die voeten! Dan maakt zich een onuitsprekelijk ge luksgevoel van je meester. Je ziet opeens de witte velden om je heen, de winterse zon, die de sneeuw laat fonkelen, je ademt diep de prikkelende vrieslucht in en ha! je gaat schaatsen. Als je behoedzaam het korte baantje te rugrijdt naar de plaats, waar je gezin op je wacht, moet je vooral de lach kramp achtig op je gezicht houden. Nou niet di rect laten merken, hoe ontzettende spier pijn je na de eerste vijf slagen al in je voeten kreeg. Je gaat nou gewoon een kwartier rusten, maar vooral niet de in druk bederven. Even volhouden! Nou, 't valt me erg mee," zeg je ach teloos, als je terug bent. Je kinderen zwijgen. Je man lacht vrien delijk, klopt je op je schouder en zegt: Beetje doorzetten; je zal er best gauw weer inkomen." Je oudste zoon komt naast je staan. „Zullen we eens samen," zegt hij, „ik zal wel zachtjes rijden, hoor." En je dochter draagt een lief compli ment aan, door verrukt te roepen: „O mam, wat knap, je kan er niks van en je viel geeneens!" Advertentie Produit élaboré a base de Cognac vlelllo réserve par Jules Le Maire Fils. Jarnac/Amsterdam Moord in de kathedraal. Persea Canava (24) heeft in de kathedraal van Castel- nuovo di Garfagnana (Midden-Italië) zijn 15-jarige geliefde doodgeschoten en daar na zichzelf een kogel door het hart ge jaagd. De jongeman mocht niet trou wen omdat het meisje nog te jong was. De kathedraal zal gesloten blijven tot zij opnieuw door de bisschop is geconsa creerd. Doodstraf afgeschaft. De regering van de Ierse republiek heeft besloten de dood straf af te schaffen. De laatste tien jaar is er al geen terechtstelling meer ge weest. Kennedy benoemt neger. President Ken nedy heeft de neger Carl Rowan, die op het ogenblik plaatsvervangend onder minister van Buitenlandse Zaken is, be noemd tot ambassadeur in Finland. De benoeming moet door de Senaat wor den bekrachtigd. Eenzaam in de grote stad. Het springen van de waterleiding in een flatgebouw in Parijs leidde donderdag tot de ont dekking van het lijk van een 43-jarige vrouw, die al vijftien maanden geleden moet zijn overleden. Niemand had de vrouw ooit gemist. Co-existentie. De Russische minister van Openbare Werken, S. Boetoesev, is don derdag in Londen aangekomen voor een bezoek van een week aan Engeland, waartoe hij was uitgenodigd. Londen. In de Londense New Bond Street sprong gisteravond een man van een auto, rende naar een juwelierswinkel, sloeg een ruit in en ging er vandoor met juwelen ter waarde van 250.000 gul den. Opheldering. In de begroting 1963 van de Westduitse deelstaat Sleeswijk-Holstein is rekening gehouden met veertien nieu we functies voor politieambtenaren, die zich moeten bezighouden met het ophel deren van nazi-misdaden. Geschokt. In Versoix, even buiten Genève, heeft de Nederlandse mevrouw Kamp- schoer (31) haar huis in brand gestoken, waardoor zij met haar drie dochtertjes om het leven kwam. Het 7-jarig zoon tje van het gezin ontkwam aan de dood. De vrouw had onlangs twee ernstige geestelijke schokken te verwerken ge kregen. De kleine gemeente Versoix is zeer geschokt door het tragisch gebeu ren in het gezin, dat gezien was door zijn vriendelijkheid en harmonie.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3