Havensleepvaart is altijd boeiend: een bedrijf met veel afwisseling Toekomstmogelijkheden voor flinke jongens met een wil Vn Dit is Uw kans om voordelig meubelen te kopen. n ederland EXAMENS BORST m IJmondverenigingen vandaag en morgen Sport in de IJmond Uitspraken van de Haarlemse rechtbank Kort IJmondnieuws Medische verzorging tijdens het weekeinde I jat» 1 FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 2 5 JANUARI 1963 4 Burgerlijke Stand van Beverwijk BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Velsen wil grond aan het PEN verkopen Veerboot met passagiers overnacht op zee Velsen koopt grond van N.S. voor 1,- Het Rotterdamse havenbeeld wordt naast kranen, kaden en opslagloodsen voor een groot gedeelte beheerst door de havensleepboten. Tientallen haven sleepboten varen voortdurend tussen Europoort, dicht bij zee, en h#t hart van de haven, midden in de stad. Als de schepen niet varen liggen ze „klaar om direct te vertrekken" te wachten op een nieuw karwei. Het is wel duidelijk, varen op een havensleepboot is zeer afwisselend werk. Van de havensleepbootbedrijven in Rotterdam is dat van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst het grootste, waar het de assistentie aan binnenkomende en vertrekkende zeeschepen betreft. Behalve dat men de „Smit-boten" op al le wereldzeeën kan tegenkomen, zien wij de kleinere maar ook oersterke zus jes van de zeeslepers in de Rotterdamse haven bedrijvig tussen de oceaanschepen „rondscharrelen". Behendig en snel, maar zo voorzichtig worden de kostbare sche pen, met de niet minder kostbare lading, vastgemaakt en veilig afgemeerd of „naar buiten" gebracht. Knappe staaltjes stuur manskunst komen daaraan te pas. Ieder jaar komen bijna 30.000 schepen de Nieuwe Waterweg opvaren. Schepen, groot en klein, uit alle landen van de we reld. Nog maar net zijn de schepen de Wa terweg opgevaren of het rapportagebu reau geeft dit door aan alle belanghebben den. Ook aan de sleepboten, via de Sleep- vaart Centrale. Alle sleepboten in de Rot terdamse haven ontvangen hun opdrach ten voor het assisteren van schepen via de ze centrale post. Snel maar voorzichtig Per „mobilofoon" ontvangen de sleepbo ten hun opdrachten. Direct als de nieuwe opdracht bekend is geworden, maken de sleepboten hun trossen los en op volle krtcht „snellen" ze naar hun doel, naar een „job" zeggen de sleepbootmensen zelf. Hoe men een schip zal assisteren, wordt onderling (tussen de verschillende sleep bootkapiteins) besproken, zamen met de havenloods. Dat kan ook gebeuren via de Centrale of, als het te assisteren schip is voorzien van een daarvoor geschikte radio- telefonie-installatie, rechtstreeks door de loods aan de sleepboten. Dit gaat razendsnel, en zo moet het ook. Snelheid is namelijk een eerste vereiste in een haven zoals Rotterdam. Vooral ook door dit snelle werken is Rotterdam ge groeid tot Europa's eerste haven en - na New York de tweede haven van de we reld! Men mag, ondanks dat men snel werkt, beslist geen brokken maken. Daarom moeten de sleepbootbemannin gen goed zijn getraind. Zij mogen niet aar zelen, maar moeten precies weten wat zij Advertentie De Nutsspaarbank Handhaaft een strikte geheimhouding Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen GEBOREN: Helena R. M., d. van P. J. de Vries en L. Zuurbier; Anthonius C. J., z. van C. in 't Veld en W. M. H. Splint; Hil- ga A., d. van S. J. Kruize en F. Duin; An dreas S. M„ z. van E Homminga en H. E. Teuben; Ingeborg H. M., d. van G. F. Zand- stra en M. C. Vedder. Lucia E. M., d. van J. Maas en A. E. Eijking; George P., z. van M. A. Kuijper en M. E. Hille; Robert, z. van A. A. van der Plaat en D. Rademaker; Robbert J., z. van F. Frederiks en W. A. Dogterom; Bernardus F., z. van R. G. van Brienen en B. J. C. Leemeijer; Marcellinus J., z. van G. M. Clarijs en J. Teeuwe; Ma ria A., d. van J. J. M. Sanders en M. C. Versteeg; Paulina G. M., d. van P. H. C. van Vuuren en C. M. Hilbregtse; Dirk C., z. van D. Hoogland en A. Jongejans; Jan W., z. van P. G. Brouwer en G. Wassink; Johannes H., z. van J H. van den Berg en B. Stravers. ONDERTROUWD: J. H. G. Antes en G. M. de Jong; E. G. M. P. Beentjes en I. F. R. van der Laan; N. van Zutphen en P. C. M. Schuurman; A. S. Smit en B. J. Marx. GETROUWD: M. Nurra en S. Warink; A. Knetsch en E. G. Rumping; J. Groot en J. A. M. A. C. de Vries; A. Tuinstra en G. C. van Meurs; A. A. G. Horeman en J. Pieters. OVERLEDEN: C. Visser, 79 j., geh. m. J. Lipplaa; H. Zonneveld, 83 j., geh. gew. m. M. Roemer; J. van den Heuvel, 76 j., geh. gew. m. J. de Pagter; J. P. Duijn, 72 j„ geh. gew. m. M. A. Rijnders. GEBOREN: Christa J., d. van G. F. van der Heide en A. Luttge; Peter, z. van A. Kansen en A. J. Romeijn; Johannes J. A., z. van J. G. Pekel en A. de Boer; Eric-Wil- frid, z. van L. H. Roubanovitsch en T. Bohlander; Saskia, d. van G. H. Minkman en L. Bakker; René F. A., z. van P. Anema en C. C. Homminga; Johannes N., z. van J. Grapendaal en M. M. H. Hollenberg; Rob, z. van G. van Lith en G. de Vries; Gerardus C. P., z. van G. J. van Garsel en P. J. Grim; Jacobus P. C., z. van P. M. Baltus en Th. A. de Wild; Susanna H. A., d. van A. L. Hupkens en A. M. F. C. IJssel- muiden; Silvia M., d. van C. van der Vlugt en C. F. Wilderom; Lubbertje, z. van C. van Kampen en J. Kramer; Gerbert, z. van G. Schoon en A. Jongejans; Henricus H., z. van M. Mous en H. Ursem; George Ph., z. van G. Ph. Scheers en H. van Dijk; Mo nique P. M., d. van W. van Straaten en M. J. Schouten; Cornelia H„ d. van A. Doorn bos en C. H. Bor; Astrid C. M., d. van A. A. van Rossum en Th. M. Hoogweg; Ron nie, z. van W. Smit en G. Aukes; Herbert P., z. van J. P. M. Mannens en K. E. Nop- peney; Jacoba C. M„ d. van J. J. M. van Schalkwijk en E. E. Meiland. GETROUWD: Christiaan J. W. R. Klijn en Geertruida F. C. Zijsvelt; Karei W. H. Elhorst en Yvonne H. J. van den Bosch; Philip L. Poetoehena en Marion E. van Bodegraven. moeten doen. Snel en zeer voorzichtig voert iedereen de hem opgedragen taak uit. Vakmanschap en teamgeest komen hierbij om de hoek kijken. Zonder de wil tot samenwerken komt er niets van te recht. Dat weet iedere varensgezel op een havensleepboot. Voor een buitenstaander is het dan ook net alsof dat alles „vanzelf" gaat, maar dat is niet zo. Je moet leren om zo be kwaam te worden. Laten wij ons nu eens afvragen, wat voor mensen er op de havensleepboten varen. Wel, het zijn jonge mensen, die dol graag willen varen, maar die toch prijsstel- len op 'n regelmatig bestaan. Het zijn pitti ge mannen, die houden van het werk in de havens en op de rivier; die graag ver antwoordelijk werk verrichten en die toch regelmatig thuis willen zijn. Verantwoordelijk werk De opdrachten welke de Centrale geeft bestaan dus uit het assisteren van binnen komende of vertrekkende schepen, maar de andere havensleepboten van de rederij voeren ook andere karweien uit. Het sle pen van kranen, bakken en bokken bij voorbeeld of elevatoren „verhalen". Het hoort allemaal tot de taak van de haven sleepboot. Dat varen met zo'n havensleepboot is een secuur werk, een job die aan ver trouwde handen moet worden overgelaten. Op de centimeter nauwkeurig moeten soms schepen uit een dok worden gesleept en weer andere havensleepboten assisteren, soms bij een tewaterlating. Het gaat hier bij om objecten die een waarde van vele miljoenen gulden vertegenwoordigen. Aan dacht en vakmanschap zijn dus geboden. Als er niets te slepen valt, is er altijd wat te doen aan boord van de pittige ha vensleepboten. Het onderhoud is immers ook zeer belangrijk. De schepen moeten in goede conditie blijven. Dat zijn ook de ta ken van de varensgezellen bij de haven sleepdienst. Speciaal opleidingsinstituut De opleiding tot varensgezel bij de ha vensleepdienst wordt gegeven op de Dag nijverheidsschool „Oranje Nassau" te Rot terdam. Het is een van de scholen van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Naast de theorie en het praktisch varen wordt daar onderwijs gegeven in tal van praktische zaken die de matroos moet weten. Splitsen van touw en draad en vele andere dingen. Voor het varen op de Rotterdamse ha vensleepboten is aan deze school een spe ciale tweejarige cursus verbonden. Na het beëindigen van de opleiding gaat de leer ling écht varen. Eerst op een kleine ha vensleepboot om vandaar op te klimmen tot de grootste en sterkste, die in de Rot terdamse havens rondvaren, Natuurlijk mag men niet direct gaan sturen, dat zou te gevaarlijk zijn. Maar onder leiding van een kapitein van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst bij voor beeld, mag een matroos al spoedig eens tonen hoe het met zijn kennis staat. Hij moet de boot volledig leren beheersen om eventueel later ook zelf het commando te kunnen voeren. Goede promotiekansen In de machinekamer moet de machinist zorgen dat alles „draaiende" blijft. Ver antwoordelijk werk dus. De sterke moto ren moeten dag en nacht gereed zijn om de sleepboot naar een „job" te brengen en om aangekomen zonder mankeren te kunnen slepen. De varensgezel kan ook het kapiteinsdi ploma verwerven. Dan staat een nieuwe weg voor hem open. Van de kleine sleep boot kan hij weer opklimmen tot de gro te havenboten en daar een zelfstandige werkkring als kapitein krijgen. De „Maas", een krachtige sleepboot die deel uitmaakt van de trotse vloot van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst. wMmm Advertentie ii iiiiim n ii ti VI Onze nieuwe Europa-meubelen komen reeds binnen. Daarom móét onze 1962-collectie de deur uit. Tientallen bankstellen, eetkamers, slaapkamers enz. Met soms honderden guldens reductie. Kom vrijblijvend kijken in onze toonkamers. MARKTPLEIN 29 IJMUIDEN Leiden. Doctoraal geneeskunde: P. E. C. v. Breda Vriesman (Terneuzen), B. T. de Haas (Leiden) en A. B. Rottier (Bilthoven). Se- mi-arts: R. Biegeren, G. F. de Pagter (bei den Den Haag). Arts: R. Besangon (Leiden) en J. N. Wolterbeek (Den Haag). Kandi daatsgeschiedenis: J. Creutzberg (Over- veen) en P. A. Hadders (Den Haag). Amsterdam (Gem. Un.) Cum laude ge promoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen W. A. VerLoren van Themaat, wonende te Amsterdam, op proefschrift „Raumliche Vorstellung und mathematisches Erkenntnisvermögen". Eveneens tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen is gepromoveerd R. F. van Naerssen uit Voorburg. Hem werd nebimrt ei eorSRS mo <U i Voor de uitbreiding van de elektrische cehtrale in Velsen-Noord van het Provin ciaal Elektriciteits Bedrijf in Noordholland heeft het PEN de gemeente gevraagd 18.800 vierkante meter grond, gelegen tus sen de Noorderlaan en de Hoflaan, te ver kopen. Op de grond staan nog 76 noodwo ningen, waarvan een aantal reeds is ont ruimd. Het gemeentebestuur heeft tegen verkoop geen bezwaar en stelt de raad dan ook voor de grond te verkopen voor de prijs van 21 per vierkante meter. De veerboot „Oost-Vlieland" die de ver binding tussen IJmuiden en de eilanden Terschelling en Vlieland onderhoudt, heeft zijn vijf passagiers en zijn vracht (45 ton) als gevolg van de zware ijsgang aan boord moeten houden. Gewoonlijk worden passa giers en lading van de veerboot, die niet verder kan komen dan de „Ree", zoals het water tussen de beide eilanden wordt ge noemd, door een kleinere boot, de „Vlie land" en een sleepboot, de „Stortemelk", naar respectievelijk Vlieland en Terschel ling gebracht, maar door de zeer zware ijsgang bleek dit gistermiddag niet moge lijk te zijn. De drie vaartuigen hebben de nacht op de „Ree" doorgebracht en van ochtend zullen de „Vlieland" en de „Stor temelk" opnieuw een poging doen de eilan den te bereiken. Advertentie PROFITEER ER NOG VAN ZUIVER WOLLEN DEKENS met grote korting OVERGORDIJNSTOFFEN met 20 °/o korting Nog enkele coupons tegen spotprijzen 4 gestoffeerde stoeien - ronde tafel 142.— Mooie fauteuil 49.— WONINGINRICHTING PLANETENWEG 38-42 - TEL. 5991 VRIJDAG 25 JANUARI Hotel „Royal", Kennemerlaan, 20 uur: Prof. dr. C. G. Egeler en dr. T. de Booy spreken over hun Andes-expeditie voor de N.I.V.O.N. ZATERDAG 26 JANUARI Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 10.30 tot 12 uur: Receptie kinderkoor „De Jonge Stem"; 19.30 uur: Opvoering van kinderoperette „De wonderbloem". Zaal Radarstraat 3, 20 uur: Dansavond met attracties, jongerensociëteit „Xenivon". K.S.A.-gebouw, Beverwijk, 14 tot 16 u.: Kindervoorstellingen K.A.B. (C i t y). Tot de diverse oorlogsfilms, waarvoor de strijd aan het front hoofd zakelijk als dreigende achtergrond fun geert, behoort eveneens „Een nacht van liefde", welk verhaal ook zonder perma nent kanongebulder overigens dramatisch genoeg kan worden genoemd. Het is de historie van een jong gevechtsvlieger die zich, als hij na een kort verlof naar het front zal worden teruggezonden, plotseling realiseert nog nimmer met de ware lief de te hebben kennisgemaakt. Hem is slechts één nacht gegund om deze schade in te halen en om een bekend woord van Wim Kan te gebruiken: „Het wordt me het nachtje wel!" Deze* veelbewogen nacht duurt in dit theater van vrijdag tot en met zondag. Voor de variatie zondagmid dag weer eens militaire klucht, ditmaal „Rekruut tegen wil en dank", waarin Anthony Newley de rol van de populaire rock'n roll zanger Jeep Jackson vervult, welke papsoldaat ervoor verantwoordelijk is dat zijn commandant zich de laatste haren uit het hoofd gaat trekken. Vervol gens van maandag tot en met woensdag „De stalen klauw", een oorlogsfilm waar in de actie weer volledig de boventoon voert. De klauw uit de titel is de stalen haak, die John Larsen's geamputeerde rechterhand moet vervangen. Deze handi cap vormt voor de Amerikaanse officier echter geen enkel bezwaar zich in volle oorlogstijd tussen de Jappen te begeven, waar het ene angstige avontuur na het andere de gevolgen van zijn. Deze voor beeldig dappere oorlogsheld wordt gespeeld door George Montgomery; in technicolor! Voor de donderdagavondcyclus ten slotte „Kinderen, die niet gewenst zijn", een probleemfilm dus. Welk probleem wordt behandeld, behoeft na het vermelden van de titel niet meer te worden uiteengezet. (R e x) Men zou de film „Eenzaam zijn de ontembaren", welke rolprent hier van vrijdag tot en met maandag draait, een veredelde western kunnen noemen. Ook al, omdat een acteur als Kirk Douglas hier in de hoofdrol vervult. Het paard blijkt in deze moderne cowboyfilm als vervoer middel bij achtervolgingen te hebben af gedaan, zodat sheriff Johnson zich maar van Jeeps, walkie-talkies en zelfs van een helikopter bedient. Geen wonder dat de sympathieke vogelvrij-verklaarde tegen een dergelijk gemechaniseerde machtsont plooiing tenslotte het onderspit moet del ven. Zondagmiddag wordt dit kloeke man- nenvertoon voortgezet met „Grens-rivier" de zoveelste avonturenfilm over helden, schurken, goud en mooie vrouwen. Woens dag en donderdag weer eens een gezel lige politiefilm, namelijk „Interpol luis tert mee!". Het verhaal berust op de pe rikelen van een politie-inspecteur, die de plaats inneemt van een beruchte interna tionale inbreker, wanneer deze op de boot naar Engeland is gearresteerd. Van dat ogenblik af gaat hij door voor de brand kast-expert Johnny Stevens en raakt daar door vertrouwd met het misdadigersmi lieu, dat de echte Stevens heeft laten over komen voor een grote kraak. Hij wordt automatisch bij allerlei verwikkelingen be trokken, welke tenslotte toch het oprol len van de bende ten gevolge hebben. De triomferende politieman is Robert Rag lan en een van zijn rivalen Edward Underdown. Beverwijk (L u x o r). Ook Beverwijk heeft zich kennelijk voorgenomen duizenden bezoe kers toe te voegen aan het record aantal, dat de Nederlandse speelfilm „De Over val" reeds mocht behalen. Dit kan, want de directie van het Luxor theater heeft deze film opnieuw de gehele week ingezet: van vrijdag tot en met donderdag dus, plus alle matinees. (Kennemer theater). Het ge varieerde weekprogramma van dit theater begint vrijdagavond met een filmkomedie, waar reeds een uitstekende reputatie aan is vooraf gegaan. Het is „De muis, die brulde", het zotte verhaal over een on beduidend hertogdommetje „ergens in de Alpen", dat er zowaar in slaagt het machtige Amerika op de knieën te krij gen. Geestig en origineel! Zaterdagavond „De hel van Birma", een trieste oorlogs films over de verschrikkingen van de strijd tussen Engeland en Japan; direct daar op voor de nachtvoorstelling gevolgd door „Haar bekentenis" (La verité). Het feit dat Brigitte Bardot in deze film de hoofd rol vervult, zal waarschijnlijk speciaal de jongeren trekken. Het is een opwindend verhaal, meesterlijk verfilmd, waarin B.B. terecht staat wegens moord op een jon geman die zij liefhad. De tragische ge beurtenissen in het werkelijke leven van deze jonge vrouw liggen nog vers in het geheugen en dit helpt het begrijpelijk ma ken, dat zij zo goed in staat is geweest deze hoofdrol te bezetten. Voor de rest van de week is het opnieuw oorlog met de Engelse film „H.M.S. Defiant" van Le wis Gilbert, maar dan de meer schilder achtige kant daarvan, doals die zich voor deed in de zeeoorlog tussen Frankrijk en Engeland tijdens de Napoleontische jaren. de bul overhandigd na de verdediging van zijn proefschrift „Selectie van chauffeurs: onderzoekingen ten behoeve van de selec tie van chauffeurs bij de Koninklijke Landmacht". Utrecht. De heer J. D. J. E. van den Berg uit Leidschendam is gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op het proefschrift: „Vertegenwoordiging van groepen en organisaties in het arbeids recht". Tot gewoon hoogleraar in de facul teit der letteren (Italiaanse taal en letter kunde) is benoemd dr. M. H. J. Fermin, thans lector. Groningen. Tot hoogleraar in de wiskun de en natuurwetenschappen (fysische tech nologie der toegepaste scheikunde) is be noemd ir. S. Stemerding. thans research- ingenieur bij 't koninklijke Sheliaborato- rium te Amsterdam. Schaatsen Ruim 200 jongefts" ëh meisjes van dertien scholen hebben op de ijsbaan van het sportpark Adrichem in Beverwijk elkaar in onderlinge schaatswedstrijden bekampt. De uitslagen luiden: voortgezet onder wijs: jongste meisjes groep 1. Gemeente Lyceum 66,2 sec., 2. 2de Openbare ULO 67,6 sec., 3. Gemeente Huishoudschool 68,6 sec., 4. 1ste Openbare ULO 71,6 sec., 5. Oosterwijk ULO 72,3 sec., 6. Duinwijk ULO 77,2 sec. Oudste meisjes: 1. 1ste Openbare ULO 83,5 sec., 2. Oosterwijk ULO 83,6 sec., 3. Duinwijk ULO 85.7 sec., 4. Gemeente Huishoudschool 89,6 sec. Jongste jongens: 1. Christelijke LTS 11,4 sec., 2. Gemeente Lyceum 117,1 sec., 3. 2e Openbare ULO 124 sec., 4. Duinwijk ULO 126,4 sec., 5. Ie Openbare ULO 132,2 sec., 6. Oosterwijk ULO 133,5 sec., 7. Openbare VGLO 145,8 sec. Gewoon lager onderwijs: jongste meis jes: 1. Bethelschool 74,3 sec., 2. Wolf en Dekenschool 75,1 sec., 3. W. van der Graft- school 81,2 sec., 4. Zeewijkschool 81,3 sec., 5. Vondelschool 87,4 sec. Jongste jongens: 1. Vondelschool 140.9 sec., 2. Bethelschool 147,4 sec., 3. Wolff en Dekenschool 157,7 sec.. 4. Zeewijkschool 165,5 sec., 5. W. van der Graft-school 167,3 sec. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 25-jarige tuinder uit Heemskerk veroordeeld tot twee weken gevangenis straf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar met aftrek. De man was op 5 september verleden jaar, toen hij nogal roekeloos op een bromfiets gereden had, in botsing geko men met een scooter, die bestuurd werd door een 27-jarige kantoorbediende uit Uitgeest. De scooterberijder had bij de botsing een hersenschudding opgelopen, waardoor hij enige tijd niet had kunnen werken. De bromfietser had op de ker mis enkele glazen bier gedronken. De officier van justitie had veertien dagen geleden tegen de man twee weken gevangenisstraf en ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van twee jaar geëist. Een 54-jarige inwoner van Heemskerk werd veroordeeld tot 100 boete subs. 20 dagen hechtenis. De man had op 24 september 1962 op het terrein van de Hoogovens tijdens een draaimanoeuvre met zijn bestelauto een motorrijder aan gereden. De bestuurder van deze motor had hierbij ondermeer een hersenschud ding en een dijbeenfractuur opgelopen. Tegen de man, die inmiddels zijn func tie van bode/chauffeur voor een andere had verwisseld, had de officier van justi tie op 11 januari 150 boete en een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaar geëist. Koninginnedag 1963. De oranjever eniging „Oud-Velsen" houdt woensdag 30 januari een algemene ledenvergadering in de theeschenkerij van het park „Vel- serbeek". Behalve de gebruikelijke jaar verslagen van secretaris en penningmees ter vermeldt de agenda onder meer een bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn J. B. G. Bresser en de dames C. F. Polman-Remmen en E. van Weelderen- Albers. Zij stellen zich allen herkiesbaar. Voorts zal het programma voor de viering '■an koninginnedag worden besproken. IJMUIDEN Artsen: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan no. 141, telefoon 4058; A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, telefoon 4328 en J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, telefoon 4953. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, telefoon 6504 en zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, telefoon 6195 (voor IJmuiden en IJmuiden-Oost); zus ter G. Kolkman, Brederodestraat no. 2, Haarlem, telefoon 0250062044 (voor IJmuiden-Oost en Driehuis); zuster K. Langejan, Brederoodseweg 106, Sant- Het verhaal speelt zich grotendeels af op het oorlogsschip „Defiant", waar kapi tein Crawford (Alec Guinness) te maken krijgt met een obstructie voerende eerste officier (Dirk Bogarde) en een tot muiten neigende bemanning. Crawford heeft op dracht de Franse vloot bij het eiland Cor sica een vernietigende slag toe te brengen, maar zijn plannen worden door allerlei gebeurtenissen doorkruist, zodat de bezoe ker een serie zilte avonturen en spectacu laire zeegevechten staat te wachten. (W. B.- theater). Vrijdag en zater dag wordt de zaal hier opengesteld voor de vele Presley-fans, met als lokmiddel „Flaming star". In dit verhaal speelt de grote Elvis voor de afwisseling nu eens een mesties, voorzien van „een bronzen huid, stalen vuisten en een goudeh stem". Een benijdenswaardig bezit, „Hoera, voor Elvis!" dus. Zondagmiddag John Agar in de avonturenfilm „Naar eer en geweten", zondag- en maandagavond gevolgd door „Geraffineerd en gemeen", voor welke film men moeilijk een passender titel had kun nen bedenken. Het is namelijk de historie van enige sluwe compagnons in het kwa de, die een zeldzaam geraffineerd plan hebben uitgedacht om de pasgeboren baby van een rijke fabrikant te kunnen ont voeren. Gelukkig hebben de laatste film beelden betrekking op de handboeien, wel ke de hoofddader door de politie worden aangelegd, poort, telefoon 025607477 (voor Sant- poord-Noord en Santpoort-Zuid) en zus ter J. Markerink, Geelvinckstraat 27, Velsen-Noord, telefoon 025103936 (voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid). Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5223; mejuf frouw E, W. Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, telefoon 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 92, mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, teief. 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: R. H. Liliën, Zeestraat 95, telefoon 6121, Beverwijk; uitsluitend voor spoedgevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Eloe- me idaalsestraatweg 145, telefoon 8249. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdag 12 tot zondag 9 u.: G. Versélewel-de Witt Hamer, Vondel laan 60, tel. 3969; zondag van 9 tot 24 u.: M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat no. 44, telefoon 3553. Kraamverzorging: zuster Dijk, Verl. Voorstraat 6, Wijk aan Zee, tel. 02517— 343. Wijkverpleging: zuster N. Stolberg, Geel vinckstraat 27 b, telefoon 3936. De N.V. Nederlandse Spoorwegen is be reid een stuk grond van de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord te verkopen aan de gemeente Velsen voor de symbo lische prijs van f 1. De gemeente heeft de grond nodig voor het aanleggen van de nieuwe noordelijke Pontweg. Ten behoeve "an de bouw van zeven autoboxen op de hoek van de Doelman straat en de Bornstraat in Velsen-Noord, heeft de heer H. J. van der Linde de ge meente verzocht hem 137 vierkante meter grond te verkopen. Het gemeentebestuur heeft geen bezwaar en stelt voor de prijs te stellen op 20 per m2.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4