Het toppunt van gezelligheid...! I mm 0 Couponstoffen - flanel graslinnen enz. ederland mannelijke of vrouwelijke kantoorbediende caissière. Medewerkster telefoniste assistentie) Sport in de IJmond Redders van ramp met Tina Scarlett onderscheiden Indonesië paraat tegen Malaya Havenstaking in Amerika kostte 700 miljoen Muur-ambulance weg Het is altijd feest met zo'n grammofoon- combinatie in huis Ferdinands belevenissen iï&.-SïfS BIJ T0PSY THUIS O. Ssheopsbstiw- m Aannemersbedrijf MULOER RIJKE ZATERDAG 26 JANUARI 1963 12 Ruimer aanvoer op groenteveiling I.E.V. nam afscheid van verdienstelijk bestuurder Ontvluchte jongens naar inrichting teruggestuurd Dame door bus aangereden AUSTRALIë VIERT 175STE VERJAARDAG Verdachten in Münster vrijgelaten „C onfrontatie-politiek" Geheime proef in de ruimte met zes tinnen staafjes COUPONS ALBERT HEIJN vraagt Aan de adverteerders LUIDSPREKERS Hi nN v r wmmz^z - 598.- ■PI» T-rrrws „Pardon, mevrouw, hebt u misschien een haarspeld te missen?" WONINGRUIL IJmuiden Doordat het weer iets zachter is gewor den, konden de tuinders meer van nun produkten aan de veiling brengen. Zo was er een ruimer aanvoer van prei waarvoor tot 2,15 per kilo werd betaald, selderie- knollen varieerden van 35 tot 66 cent per stuk. De aanvoer van spruiten is nu min der groot, doch ook de kwaliteit laat vci-lbl te wensen over. Toch werd voor de ge schoonde nog tot 165 cent per kilo betaald. Boerenkool ging ook nu weer grif weg tot 55 cent per kilo, voor de rode kool lagen de prijzen tussen de 30 en 40 cent per kilo. Voor de goede peen werd tot 43 cent per kilo betaald, maar er kwam ook veel tweede soort, waarvoor de prijzen aan merkelijk lager lagen. Witlof ging grif weg voor een prijs die opliep tot 125 cent per kilo. Waspeen varieerde van 12 tot 40 :ent per kilo, uien tot 45 cent per kilo. Aldus waren de prijzen: prei 150—215; knollen 3566; boerenkool 2554, rode kool 4050; groene kool 2027; sla 1215; spruiten 73—165; witlof 89—125; winter peen 843; waspeen 12—40, uien 1845. Door de voetbalafdeling van de r.k. sportvereniging „In Eenheid Vooruit" te Velsen-Noord, werd donderdagavond in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat afscheid genomen van de heer G. N. Oort huis, oprichter en meer dan vijfentwintig jaar een zeer actief bestuurslid. Bij dit afscheid waren aanwezig het kader van de voetbalafdeling en alle elftalaanvoer ders met hun dames. De heer N. Th. Willems, voorzitter van het voetbalbestuur, verklaarde het te be treuren, dat gezondheidsredenen voor de vroegere secretaris aanleiding zijn gewor den zich geheel terug te trekken uit zijn vele voor IEV verrichte werkzaamheden. Hij zag IEV groeien van drie senioren elftallen tot vijftien en ook het aantal ionateurs en supporters nam belangrijk toe. De heer Willems herinnerde voorts aan het feit, dat de grote verdiensten van de heer Oorthuis door de afdeling Haar lem van de KNVB bij het zilveren be- staansfeest reeds zijn gehonoreerd met de zilveren HVB-erespeld. Hierin heeft me vrouw Oorthuis een zeer belangrijk aan deel gehad. Zowel de heer als mevrouw Oorthuis ontvingen als dank voor het vele werk en de opofferingen talrijke geschen ken en bloemen. Het grootste cadeau komt nog als straks de algemene jaarver gadering van IEV het bestuursvoorstel zal goedkeuren om de heer Oorthuis tot ere lid te benoemen. Deze avond deelde ook mevrouw J. Lieuwes in de hulde, omdat zij jarenlang de elftalcommissie als gasten in haar huis ontving. Een fraaie ets vertolkte de dank baarheid. De Velsense politie heeft hier vrijdag morgen de beide 16-jarige jongens aange houden, die woensdag uit een inrichting in Maarsbergen waren ontvlucht. Doordat zij onmiddellijk door de politie werden teruggestuurd, hebben zij het zoet der vrijheid slechts kort gesmaakt. Een 57-jarige dame uit IJmuiden-Oost, die zich vrijdagmiddag fietsend op de Zeeweg bevond, is ter hoogte van de Hee renduinweg door een achterop komende bus van de N.Z.H. aangereden. De chauf feur wilde haar namelijk passeren, het geen hem echter door een naderende tegenligger onmogelijk werd gemaakt. De wielrijdster werd aldus door de bus ge grepen en in de hoogte geworpen, om ten slotte onder de wagen terecht te komen. Wonder boven wonder liep dit ongeval voor haar met enkele onbetekende wond jes af en kon zij op eigen gelegenheid naar huis. De voorruit van de bus werd echter vernield. De Velser-voetbalvereniging VVV speelt morgen op het Koningsveld een vriend schappelijke wedstrijd tegen DEM uit Beverwijk. Vandaag viert Australië zijn 175ste ver jaardag. Op deze dag in het jaar 1788 kwa men de eerste blanke kolonisten aan land, daar waar nu Sydney lig. In 136 steden in Australië zullen maandag naturalisatie plechtigheden plaatshebben, waarbij 4500 immigranten van niet-Britse afkomst Australiër zullen worden. De grootste bij eenkomst wordt in Brisbane gehouden, waar 410 gegadigden zijn voor het staats burgerschap. In totaal heeft Australië sedert 1945 meer dan 375.000 nieuwe staats burgers gekregen, die niet van Britse af komst zijn. (Van onze correspondent) BONN De vier verdachten in Mün ster die donderdag in verband met de mo gelijke moord op de advokaat Paul Blo- mert werden gearresteerd, zijn vrij gelaten. De rechtbank vond dat de ver denking tegen hen niet sterk genoeg is om arrestatie te rechtvaardigen. Het Open baar Ministerie zet inmiddels zijn onder zoek voort. (Van onze correspondent) BONN In Düsseldorp heeft de minister-president van Nordrheinland Westfalen, dr. Franz Meyers, aan zes Westduitsers en vier Nederlanders de reddingsmedaille van de deelstaat uitge reikt. Het zijn tien redders, die met voor bijzien aan eigen levensgevaar in actie kwamen bij de ramp met de veerboot „Tina Scarlett", die op 7 oktober 1960 op weg van Keulen naar Kopenhagen bij Emmerik in botsing kwam met het voor anker liggende tankschip „Diamant". Door de botsing stroomde zeer vluchtige benzine de Rijn op waardoor zware ont ploffingen ontstonden en allerlei schepen, die toevallig in de buurt voeren, in brand raakten. Bij de ramp kwamen twee men sen om het leven, terwijl er negentien gewond raakten. Dat het aantal slacht offers zo beperkt bleef was voorname lijk te danken aan het moedige optreden van de tien redders die werden onder scheiden. De vier Nederlanders, die uit handen van dr. Meyers de reddings medaille ontvingen, waren schipper An thony Bakker, en zijn vrouw Tonia Bak ker uit Rotterdam, schipper Van Bommel en zijn zoon Henk uit Lobith. DJAKARTA (Reuter/AP) Na een verklaring van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, dat Indonesië een „confrontatie-politiek" zal gaan voeren tegenover Malaya, is de Indonesische luchtmacht in staat van pa raatheid gebracht. KOEALA LOEMPOER Malaya heeft een bericht van het Indonesische persbu reau Antara, dat premier Rahman en de Britten samenzweren om de sultan van Broenei uit de weg te ruimen, een com pleet verzinsel genoemd. MANILLA De onderminister van De fensie in de revolutionaire regering van Azahari in Noord-Borneo, heeft zijn schuil plaats in Serawak verlaten en zal presi dent Soekarno een bezoek brengen, om hem te vragen om wapenen en medica menten. Frauderende boekhouder. Tot ander half jaar gevangenisstraf veroordeelde de rechtbank in Utrecht een 39-jarige boek houder uit Bunnik wegens verduistering van 110.000 ten nadele van zijn werk gever. Een groot deel van dit geld besteed de de boekhouder aan racemotoren. Door een zeer gebrekkige controle op de boek houding konden zijn knoeierijen vijf jaren NEW YORK (Reuter) De Amerikaan se bond van havenarbeiders (ILA) heeft zijn zestigduizend leden opdracht gegeven weer aan het werk te gaan. De haven staking is hiermee beëindigd. De scheepvaartmaatschappijen hebben overeenstemming bereikt met de ILA over een regeling van het geschil. De staking heeft 34 dagen geduurd en is hiermee de langste en kostbaarste in de Amerikaanse geschiedenis. President Kennedy had een Federale bemiddelingsraad van drie ingesteld, die een loonsverhoging van 37 dollarcent per uur (ongeveer 1.35 heeft voorgesteld. De bond eiste 50 cent. De maatschappijen wilden slechts 22 cent geven. Alleen al in de haven van New York zullen de kosten met 28 miljoen dollar per jaar hierdoor stijgen. De staking heeft zeshonderd sche pen getroffen en heeft naar schatting zevenhonderd miljoen dollar gekost. WASHINGTON (AP) —De Amerikaan se luchtmacht heeft vorig jaar in een tot dusverre geheim experiment ter bestude ring van de weerstand, de zonnedruk en de elektrische lading van om de aarde cirkelende voorwerpen zes staafjes tin ter lengte van veertig centimeter elk losgela ten uit een kunstmaan. De bijzonderheden van het experiment blijven geheim, al dus de luchtmacht. Het doel was uit te vinden hoe lang de staafjes hun bestaan zouden weten te rekken. „Hoe lichter de voorwerpen, hoe uitgesprokener de gevol gen. Dit maakte het gemakkelijker ze waar te nemen en te meten", aldus de luchtmacht. In de afgelopen herfst is een proef om 250 miljoen koperen naaldjes in een gor del om de aarde te brengen mislukt. De naaldjes vormden toen op 3200 km hoogte een aantal „trossen". BERLIJN (AFP) De westelijke auto riteiten hebben de ambulancewagen weg gehaald, die sinds 21 augustus 1962 bij de grenspost „Charlie" aan de Berlijnse muur was ingezet om aan gewonde vluch telingen hulp te verlenen. Het voornaam ste doel van de auto, namelijk de Oost Duitsers er toe te brengen aan gewonde vluchtelingen zonder verwijl hulp te bie den, is bereikt, zeggen de autoriteiten. Twee onderofficieren van de Oostber- lijnse grenspolitie zijn 's nachts naar West-Berlijn gevlucht. Zij sprongen van acht meter hoogte uit een gebouw over de grens en werden daarbij vrij ernstig gewond. MAANDAG - DINSDAG - WOENSDAG voor onze bekende gekke couponprijzen TEXTIELZELFBEDIENING MARKTPLEIN 21 IJMUIDEN GARAGEBEDRIJF in IJmuiden vraagt voor spoedige indiensttreding bekend met de boekhouding, kunnende typen. Brieven onder no. IJ 376 bur. v. d. blad voor de afd. kaas en vleeswaren, 1518 jaar. Wij bieden u een prettige werkkring met gunstige arbeidsvoorwaarden, o.a. O naast de wekelijkse vrije middag één extra vrije dag per 14 dagen, afwisselend op maan dag en zaterdag O bedrijfskleding in bruikleen vergoeding van eventuele reiskosten. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot een van de bedrijfsleiders van onze filialen Lange Nieuwstraat 415 te IJmuiden of Breeëtraat 54 te Beverwijk. Hiermede willen wij nogmaals uw speciale aan dacht vragen voor een tijdig inzenden van adver tenties. Wij verzoeken u met het volgende rekening te willen houden Alle teksten voor advertenties dienen de dag voor plaatsing uiterlijk om 12 uur des middags in ons bezit te zijn. Dit geldt ook voor Luidsprekers, echter niet voor Familieberichten. Indien de advertenties vóór deze tijd worden In gezonden, kunnen wij plaatsing op de aangegeven dag zonder enig voorbehoud garanderen. Later binnengekomen advertenties zullen nog zoveel mogelijk worden geplaatst, doch wij moe ten ons voorbehouden de plaatsing tot de volgende dag uit te stellen. Indien dit door u niet gewenst wordt, wilt u dan zo vriendelijk zijn een andere plaatsingsdatum te vermelden Indien deze ontbreekt nemen wij aan, dat u met uitstel tot de volgende dag akkoord gaat. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Les gevraagd in Duitse con versatie, 1 x per week. Spoed! Brieven L 244. Flinke werkster gevr. voor 2 ocht. per week van 9 tot 12 uur. v. Lennep aan 56. Drie huis. Telef. 7576. Gevr. werkster voor 1 of 2 ocht. per week. Mevr. Beek huis, Santpoortse Dreef 64, Santpoort. Telef. 02560-7985. Net meisje ter opleiding kantoor gevr.. 15 a 16 jaar. event, halve dagen. Aanm. 3e Havenstraat 1, Tel. 5441. Aangeboden: prima bijver dienste voor het versprei den van reclamefolders en drukwerken. Brieven L 248. B.z.a. monteur-lasser, ook bekend met plaatwerk. Brie ven L 255. Kaai- en verstelwerk ge vraagd. Radarstraat 162. Hypotheken beschikbaar tot 90op woonhuizen, woon winkelhuizen en bedrijfspan den. Inl. J. Bais, Driehuizer- kerkweg 100. Driehuis. Telef. 02550-5686. Jongeman zoekt ruime ge- meub. zit-slaapkamer per 1 maart. Brieven L 256. Gevraagd gemeub. kamers met gebruik van keuken door echtpaar z. kinderen, voor max. 2 a 3 mnd., met ingang van 1 maart a.s. Brieven L 260. Woonruimte gezocht per 1 mei a.s. voor ±1% jaar voor echtp. z. k. Beiden buitens huis werkzaam. Brieven No. L 261. Wie kan ons helpen aan woonruimte? Wij willen graag trouwen. Br. L 243. Woningrui». Aangeb. Bever wijk ruime 3-kam. flat H.O. Gevr. huis in IJmuiden. Brie ven L 249. Wie ruilt zijn te groot ge worden woning in Driehuis, Santpoort of IJmuiden-Oost, voor 4-kam. flat L. Nieuw straat t/o V. en D., of klei ner vrij huis. Brieven L 245. Woningruil. Nieuwbouw, fl. vrij huis, Orionweg, voor flink huis, Kennemerlaan, Marktplein, Zeeweg of IJfnui- derstraatweg? Mag ook ruil- koop zijn Brieven L 247. Muziek en conference voor bruiloften en partijen. Brie ven L 726. 100.- beloning voor degene die echtpaar z. k. woon ruimte kan bezorgen Brie ven L 738. Televisie 198.-. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. Kredieten tot 4000.- voor aankoop meubelen en wo ningtextiel. Vraagt gratis folder Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rotterdam. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Telefoon 5307. 1 fles Chiffon d'Amore f 2.55. Solex, Rap, Puch. Verkoop, service, reparatie. Van Bug- num, Planetenweg 40-44 Tel 5290. Wij maken alle sleutels. Fa. N. P. Zwager, Kennemerlaan 77. Telef. 5607. Roestvrij stalen aanrechtbla- den v.a. 100 x 55 cm f 117.-; 120 x 55 cm f 129.-; 140 x 55 cm 141.-; 160 x 55 cm 150.-; 170 x 55 cm 173.-. Met hou ten raamwerk f 11.- extra. 200 x 55 cm f 183.-; 240 x 55 cm f 216.-; m. houten raam werk 21.- extra. Wij leve ren ook naar maat. „De Houthal", Kennemerlaan 159 Telef. 7770. Accordeon-, piano-, gitaar- en drumlessen. Tevens theo rie. Instrumenten desgewenst in bruikleen. Muziekschool Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden-O., Telef. 7127. Lesgitaren v.a. f 29.75. Ook voor gitaarles. Muziekschool Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45. Telef. 7127. Rijschool Velserbeek. f 7.- per uur. Theorie gratis. Drie- huizerkerkweg 54. Tel. 8358. Luxe verhuur. Allrisks verz. K. A. van Doesburg. Plane tenweg 20. Telef. 7320. Plaatsen en verplaatsen T.V.- en F.M.-antennes onder ga rantie. Velo, Trompstraat 68- 69. Telef. 5198, IJmuiden. Ruil bij ons uw televisie!!! Velo, Trompstraat 68-69. Tel. 5198. Gezinspatat één gulden. Haal zo'n zak vol bij v. d. Poll, Trompstraat 94. Telef. 6165. Noorse sokken, truien en pullovers voor dames, heren en kinderen. Zeeman, Bloem- straat 70 en 71, IJmuiden. Telef. 4235. Vinyl handschoenen, jongens en kleine herenmafen, met nylon vachtvoering, nu 1 3.95. Zeeman Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Sportwol, prima kleuren. Per grote knot f 1.98. Baby wol in 4 kleuren per bol f 0.89. Zeeman Bloemstraat 70 en 71, IJmuiden. Telef. 4235. Jongensoverhemden, prima flanel, 5.98. in de oprui ming van C. Lodder, Drie huis. Gestreept flanel, dubbel ge ruwd, per meter 98 cent in de opruiming van C Lodder. Driehuis. Suède en lederen kleding. vanaf f 10.- p mnd Lederen Kledingbedr. Veldhuis, Bree- straat 10-12, Beverwijk. Tel 5629. Wijnands en Van Rensen: bekers, vaantjes. Vijzelstraat 125, A'dam. Zakenadres voor Velsen: J. J. van Rensen. Kerkerinklaan 70. Santpoort Telef. 02560-7463. Te koop gevr. accordeon m 80 bassen en enkele registers Van Lenneplaan 54, Driehuis. Te koop een prima onder houden Jaarsma haard. Kal- verstraat 4, IJmuiden-Oost. V.W. Bestel, bouwj. '57 875 Renault 4, combinatiewagen, carrosserie, banden prima, bouwj. '57, motor defect, prijs 550. Inruil en financ. mog. Bonairestraat Santpoort Telef. 02560-7030. Prachtige weergave voor de „fijnhoorders". Luisterrijke muziek voor alle huisgenoten. Kies bij ons uit de grote Philips collectie. De betaling is prettig te regelen. Autohandel Struyk, Rijks straatweg 420. Opel Rekord '56. Opel Olympia '56. Lloyd Bestel '58. V.W. de Luxe '58. V.W. '53. V.W. Bestel '57 Jaguar 2 S '57. Anglia '55. Financ. Ook inruil. D.K.W. scooter '58 f 250. Telef. 50873 Simca Elysée met slaapban ken 1958 f 1650.-. Opel Cara van 1955 f 750.-. 2 CV eend f 750.-. Vlotte fin. Ook inruil. Zeeweg 269. IJmuiden. Tele foon 02550-8434. Desgewenst uw kleding in één dag gereed Chemisch reinigen DE OUDE Zeeweg 263 - Telef. 6573 «M& ©PIB CQPINHIGtN 7S6Z i'. v*. \V c'* 3 'f V PHILIPS Philips radiogrammo- foon. Combinatie van Bi-Ampli/Stereo radio toestel en stereo-pla tenspeler. Twee grote dubbelconus luidspre kers zorgen voor een prachtige geluids weergave VELS e R DUIN WITS 173- VMUIQ EN-TSL. L li*1* i v. COPfKHACW fuOU uA Aangeboden ruime 4-kamerflat, le etage, Lange Nieuw straat, tegenover winkelgalerij. - Gevraagd vrij huis met tuin in Driehuis of Santpoort. Event, bereid pas over enkele maanden te verhuizen. - Brieven onder no. IJ 375, Dat kan Telerama doen, omdat zij alleen artikelen verkoopt, die aan de hoog ste technische eisen vol doen! Laat U door des kundigen voorlichten, voordat u een T.V.-, ra diotoestel of huishoude lijk apparaat wilt kopen. Na de koop kunt u reke nen op een 24-uur ser vice-dienst, waarvoor geen materialen en ar beidsloon worden bere kend! Gemakkelijke betalings voorwaarden en een ga rantie-service die uniek is! Dat geeft alléén TELE RAMA Nieuwe Groenmarkt 2 Gen. Cronjéstraat 18 Haarlem tel. 15220-57900 vraagt niet ouder dan 17 jaar, welke tevens zal worden belast met lichte admi nistratieve werkzaamheden Zij, die in het bezit zijn van een type-diploma genieten de voorkeur. Sollicitaties met opgave van referenties en verlangd salaris te richten aan onze N.V., Postbus 48. J. J. HARTMAN Makelaar in Assurantiën vraagt voor spoedige indiensttreding een die na een inwerkperiode zelfstandig de cor respondentie en administrati kan verzorgen Sollicitaties aan ons adres: P. C. Hooftlaan 39A. Driehuis, Telefoon 6262.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 12