Remise eerste spelende plaats met Donner deelt Boris Ivkov m R.C.H. - Feijenoord „Als prof rijd ik veel minder goed SPANNEND SLOT IN HOOGOVENTOERNOOI Parma bereikte zijn grootmeesterscore m Eén Koreaans team Stijl van Roossien vooruit gegaan Schaatsploeg voor Europese strijd Hopman snelste Alain Giletti huldigt Paping echte Henk Scholte deed Beekman struikelen WITTE KRUIS ZATERDAG 26 JANUARI 1963 19 Wie had gelijk? Russische schaatsploeg Europese titelstrijd Drie Kruisjes-beker Gassius Clay won weer door knock out BETAALDVOETBAL ZAALHOCKEY ZAALHANDBAL TAFELTENNIS WIELRENNEN SCHAATSEN 99 Geen heimwee Nee! De meeste belangstelling van alle par tijen uit de vijftiende ronde van het Hoogovensehaaktoemooi had gisteren natuurlijk het duel Donner—Bronstein; de leider tegen de achtervolger, die uit de laatste zes ronden vijf punten heeft behaald. Donner liet zich niet onder de voet lopen, maakte in zestien zetten re mise en behield daarmee de eerste plaats; zij het, dat hij deze leiderspositie na het uitspelen van de hangpartijen van gisteravond moet delen met de Joego slaaf Boris Ivkov die in de afgebroken partij van Van Scheltinga won. De wereldjeugdkampioen Parma heeft zijn (eerste) grootmeesterresultaat verwor ven. Hij maakte vrijdag op vrij gelukkige wijze remise tegen Gereben en volgt even als Bronstein Donner op een half punt. DonnerBronstein was een aangenomen lame-gambiet, dat oeiden uitermate langzaam en om- dchtig speelden. Wit (Donner) ging wij selijk niet in op du bieuze varianten. Hij hield de positie strak in handen en verwierf enig over wicht. Na de 16de zet bood Donner remise aan. Hij had zeventien minuten bedenktijd genomen alvorens hij dit aan bod deed. Stahlberg versloeg Tan, hoewel het mis schien juister zou zijn te zeggen, dat de zwartspeler zichzelf kwaad deed. Hij begon een offercombinatie, die weinig diepte bleek te bezitten, toen de Zweed een kwali teit terug gaf. De rest was techniek. O'Kelly verbeterde tegen Van den Berg een speelwijze uit de 4. f3 variant van het Nimzo-Indisch. Hij kreeg een betere stel ling die hij meteen aanvalsactie via de f- lijn op interessante wijze tot winst kon voeren. PircRobatsch, Koningsindisch van op zet, eindigde na 22 zetten in remise. Ei was niet al te veel gebeurd Parma maakte remise tegen Gereben en bracht daarmee zijn score op tien punten: een grootmeester resultaat. Het scheen in deze ronde dat Parma regelrecht op winst afging. Toen hij in een Siciliaanse partij tegen Gereben een offercombinatie inleidde, die de zwarte koning het vrije veld injoeg. Zwart ver dedigde 'zich echter heel precies, offerde de dame en bleek toen zoveel materiaal te bezitten, dat er voor wits lot werd. ge vreesd. In tijdnood miste Gereben de beste voortzetting, doch hij behield een gevaar lijke vrij-pion op d2. Bij het verstrijken van de-speeltijd was het de vraag: „Kan wit eeuwig schaak houden of niet". Een an dere mogelijkheid scheen niet denkbaar Merkwaardigerwijs gaf Gereben de partij toen remise, in plaats van te analyseren. Enkele collega-grootmeesters waren er minder over te spreken in verband met Parma's kansen op de eerste plaats. Het is de vraag, wie gelijk hebben; wit (Parma) Joegoslaaf Ivkov had meer kansen dan algemeen werd ver moed. LangewegMatanovic leverde wit voor deel op toen de dames waren geruild. Daarna weigerde de Nederlander een re mise-aanbod. Doch de Joegoslaaf speelde rondom een sterk geposteerd paard vervolgens vrij gelukkig naar een punten- De vertegenwoordigers van Noord- en Zuid-Korea zijn in Lausanne overeenge komen één team af te vaardigen naar de Olympische Sfpelen van 1964 in Tokio. In het hoofdkwartier van het Internationaal Olympisch Comité werden alle problemen opgelost, uitgezonderd onder welke vlag de beide teams het Olympisch stadion zul len' binnenmarcheren. „Noord- en Zuid-Korea zullen nu op de kortst mogelijke termijn tot een oplossing moeten komen en het resultaat hiervan voor 7 februari aan het IOC voorleggen". Dat zei IOC-kanselier Otto Mayer na af loop van de besprekingen. In plaats van de volksliederen hebben beide landen een populaire melodie van voor 1945 gekozen, nameliik het ,.A-Ri-Rang". deling. De ontmoetingen MilicTrifunovic en AverbachPilnik zijn verdaagd. De uitslagen van de partijen luidden: 15de ronde: Stahlberg (Zweden)Tan (In donesië) 10, Parma (Joegosl.)—Gereben (Israel) remise, Milic (Joegosl.)—Trifunovic (Joegosl.) afgebr., Averbach (Rusland) Pilnik (Arg.) afgebr., Langeweg (Ned.)— Matanovic (Joegosl.) remise, Ivkov (Joego sl.)—Van Scheltinga (Ned) 1—0, Pirc (Joe gosl.)Robatsch (Oostenijrk) remise, O' Kelly (België)Van den Berg (Ned.) 10, Donner (Ned.)—Bronstein (Rusland) re mise. 11de ronde: Averbach—Van den Berg 01; 14de ronde: Gereben—Stahlberg 01. De stand is nu: 1. en 2. Donner en Ivkov beiden 10y2 pnt., 3. en 4. Bronstein en Par ma beiden 10 pnt., 5. Pilnik 9 pnt. en 1 af gebr. partij, 6. Matanovic 9 pnt., 7. Stahl berg 8'/2 pnt., 8. Van den Berg 8 pnt., 9. Robatsch ll/2 pnt., 10. Averbach 7 pnt. en 1 afgebr. partij, 11. Trifunovic 6V2 pnt. en 1 afgebr. partij, 12. en 13. O'Kelly en Tan beiden 6V2 pt., 11. Langeweg 6 pnt., 15. Van Scheltinga 5'/2 pnt., 16. Milic 5 pnt. en 1 afgebr. partij, 17. Pirc.4 pnt., 18. Gereben 3 pnt. en 1 afgebr. partij. In de overige groepen werd gisteren niet gespeeld. Boksen De Groothuis-beker is maar kort in het bezit van Groningen geweest. In Krasna polsky in Amsterdam nam de Amster damse amateurboksploeg namelijk gister avond met 13-9 revanche voor de 15-13 nederlaag, die zij medio december in het noorden had geleden. Een zeer goede in druk liet de Groninger Jack Roossien achter. Sinds hij in de trainingsploeg voor de Europese kampioenschappen is opge nomen is zijn stijl enorm vooruit gegaan. Hij had nu als tegenstander de moeilijk te bestrijden Amsterdammer Kuit, ma zegevierde ruim op punten. De voornaamste uitslagen waren: Wel- tergewicht: Frans Lubbers (Amsterdam) wint door interventie in de derde ronde van Zielstra (Groningen); Kuit (Amstgr dam) verliest op punten van Jack Roos sien (Groningen); middengewicht: Hallie (Amsterdam) verliet op punten van Hil lenea (Grorrngen). De technische commissie van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond heeft naar aanleiding van de resultaten in Hamar Rudi Liebrechts, Henk van der Grift, Chris Meeuwisse en als reserve Arie Zee ingeschreven voor de Europese kam pioenschappen, die op 2 en 3 februari zul len worden gehouden. Aangezien er slechts drie rijders mogen starten, zal in Götheborg een of twee da gen voor de wedstrijden in laatste instan tie de vorm bepalen, wie er definitief als derde deelnemer aan de start zal verschij- sn. De Russische schaatsbond heeft vrijdag in Moskou de ploeg bekendgemaakt, die op 2 en 3 februari in Gothenburg zal deelne men aan het Europees kampioenschap hardrijden. Het team bestaat uit de volgende rijders: Robert Merkulov, de Europese kampioen 1962 Boris Stenin, Eduard Matusevich, Vladimir Gurov, Alexander Visilyev en Igor Ostashov. Tijdens de Russische kampioenschappen, die onlangs in Alma Ata werden gehouden veroverde Stenin de titel voor Gurov en Merkulov. Opvallend is het dat de wereldkampioen 1962 Viktor Kositsjkin, geen deel uitmaakt van het team. Jan Hopman uit Egmond aan de Hoef zegevierde gisteren in Broekerhaven, waar bij de beste schaatsers van Nederland uitgezonder de kernploeg die in Hamar verblijft, aan de start kwamen. De uit slagen waren: 500 m: 1. Lourens (Zutphen) 49.- sec, 2. Houter (Wognum) 49,8. 3. Hopman (Egmond a/d Hoef) 50,5. 1.500 m: 1. Hopman 2.34.7, 2. Blokker (Aker sloot) 2.37.-, 3. Lourens 2.28.2. 3000 m: 1. Hopman 5.29.2, 2. Lourens 5.33.7. 3. Houter 5.35.6. Eindklassement: 1 Hop man 156.934, 2. Lourens 157.350, 3. Blok ker 159.-. In Harderwijk zijn vrijdag langebaanwed- strijden voor dames gehouden met als in zet de „Drie Kruisjes-beker" uitgeloofd door de NVBHS. De beker kwam in het bezit van mejuffrouw van Velzen (Am sterdam), die zowel de 500, de 1000 als de 1500 m. won. Haar tijden waren respec tievelijk 58.4, 2.09.2 en 3.19.4 met een pun tenklassement van 189.467. Tweede werd op alle afstanden mejuf frouw Lamers (Angeren) met 61.0, 2.10.7, 3.21.4 en 189.517 pnt. Derde was mejuf frouw Van der Meer (Harderwijk) met respectievelijk 64.7, 2.16.2, 3.32.8 en 203.733 pnt. dvert en t.ie MORGEN - zondar - 2.00 UUR J Elfstedentocht-winnaar Reinier Paping zal zondagavond in het RAI-gebouw in Amsterdam gehuldigd worden door de we reldkampioen kunstrijden op de schaats, de Fransman Alain Giletti. Giletti is een van de voornaamste medewerkers van de „Holiday on Ice" revue, die op het ogen blik in de RAI gegeven wordt. Tijdens het barre Elfstedenavontuur heeft de Franse kunstrijder zijn stoere „colle ga" Paping aan het werk gezien. Nu Pa ping zondag toch in Amsterdam is, aan gezien hij samen met o.a. Uitham en Jeen van den Berg zal uitkomen in de 50 km. wedstrijd om „de grote prijs van het Am sterdamse bos", achtte Giletti het een mooie gelgenheid Paping te huldigen. Pa ping zal tevens de gelgenheid krijgen de kunstijsvloer in de RAI, die ongetwijfeld wel enigszins zal verschillen van het ijs op de Friese wateren, te proberen. Advertentie DE PIJNSTILLER Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten? Jaag hem eruit met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrij en daardoor geen maagklachten. Cassius Clay (V.S.), momenteel vijfde op de lijst van uitdagers van wereldkampioen waargewicht Sonny Liston, heeft in Pitts- U"ugh door knock out in de derde ronde wvonnen van zijn landgenoot Charley Po- '=11. Het gevecht was afgesloten op tien ronden. Clay handhaafde hiermee zijn ongesla gen record. Hij veroverde zoals hij al had voorspeld zijn zeventiende achter eenvolgende zege door knock out voor het einde van de derde ronde. geleid door de bekende internationale scheidsrechter LEO HORN. Feijenoord verschijnt volledig; in dezelfde opstelling als voor de wedstrijd om de EUROPA-CUP tegen de lianse kampioen REIMS. Loketten geopend vanaf 12.00 uur. Opstelling FEIJENOORD EDDIE PIETERS GRAAFLAND KERKUM VELDHOEN KREIJERMAAT KRAAY KLAASSENS BENNAARS COR VAN DER GIJP KRUYVER BOUWMEESTER MOULIJN Sport tijdens het weekeinde Eindelijk kan voetbalminnend Haarlem weer eens naar een voetbalveld drommen. Weliswaar niet om een competitiewedstrijd bij te wonen, doch wel om te genieten van een (op papier) bar aantrekkelijk vriend schappelijk duel tussen RCH en Neder lands sterrenformatie Feijenoord. Om twee uur zal scheidsrechter Leo Horn het begin- signaal geven. Feijenoord verschijnt in „Reims-sterkte": Pieters Graafland; Kerkum en Veldhoen; Kreijermaat (Libregts). Kraay en Klaas- sens; Bennaars, Van der Gijp, Kruyver, Bouwmeester en Moulijn. RCH komt als volgt binnen de witte lij nen: Van der Schilden; De Vries en Wul- lems; Nanai, Koning en Euwes; Hendriks, Engelsma, Maslo, Van der Berg en Does- selaar. Zeven verenigingen spelen zondag in Haarlem (het Krelagehuis) zaalhockey. Be halve de organiserende vereniging komen HBS, Rood Wit, Strawberries, Amsterdam, HIC en Hurly met een dames- en een he renteam. De wedstrijden, die tweemaal twintig minuten duren met een rustpauze van vijf minuten, beginnen om half tien; om vier uur hoopt men aan de laatste match te kunnen beginnen. Van het zaalhandbalprogramma, dat morgen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, in de Badmintonhal in Haarlem wordt afgewerkt, vormen Je districtsontmoetin gen van de Blinkert-teams de hoofdscho tel. Om twee uur spelen de Blinkert-dames, als kampioenskandidaten zonder punten verlies, tegen het hoofdstedelijke Vriend schap. We hebben De Blinkert op Vriend schap nog zelden een eenvoudige zege zien behalen en we vervrachten dat de Haar lemse dames ook zondagmiddag om twee uur een pittige strijd tegemoet gaan. Blinkert's steunpilaren Samson, Bos en Giebels spelen zaterdag met de nationale Doetinchem tegen een Duitse formatie van Doetinchem tegen een Duitse ofrmatie van Mittelrhein en zonder twijfel zal dit zware treffen het Haarlemse trio energie kosten. De heren van De Blinkert kunnen zich vrij maken van degradatiegevaar, maar dan dienen Henk Deen en zijn teamgeno ten het Utrechtse UD. een ploeg van ge lijke kracht, tenminste een puntenverde ling af te dwingen. De wedstrijd begint om tien voor drie. Voor de districts-tweedeklasse trekken de heren van Rapiditas en de dames van het IJmuidense Full Speed naar Utrecht. De Rapidianen duelleren met Oranje '57, dat evenals de Haarlemse ploeg, degrada tiegevaar kent. Het behoeft geen betoog dat het resultaat van doorslaggevende be tekenis kan zijn. Full Speed kan door een overwinning op Attila aanspraak blijven maken op de titel. In de afdelingsontmoetingen verwachten wij een zege van Rapiditas (dames) op IJ- mond (11 uur), een overwinning van Con cordia op IEV (20.10) en een puntenverde ling als resultaat van het duel tussen ADO 'en HOC (18.30 uur). - Bij de heren kruisen Zandvoortmeeuwen bm 19.30 uur en IJnrond om 21.10 uur de degens met de Adelborstenhandbalvereni ging. Concordia zal zijn fraaie positie niet laten aantasten door HOC, aanvang 22.30 u. Kwamen vorige week zondag de acht sterkste dames, heren en junioren van de afdeling Kennemerland van de Nederland se Tafeltennis Bond tegen elkaar uit, mor gen zullen de acht beste speelsters en spe lers van de lagere klassen in de gelegen heid worden gesteld eikaars krachten te meten. De wedstrijden werden verdeeld over IJmuiden (Rijks HBS, Brinioplein) en Castricum (C.O.L. School, Bakkumerstraat) en zullen om 12 uur beginnen. De dames 3de en 4de klasse, de heren 1ste en 3de klasse spelen in Castricum en de overige wedstrijden zullen in IJmuiden worden af gewerkt. Op de Buitenliede worden morgen door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" schaatswedstrijden gehouden om de „Rei- gersnest"-trofee en daaraan nemen ook enkele renners van de Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" deel. Op het programma staan een afvalwedstrijd, een rit over onbepaalde afstand en een kortebaanrit over 160 meter. Ook voor de veteranen zal er een rit worden ingelast. Aanvang tien uur. Door „De Bollenstreek" wordt zondag om tien uur in het Reigerbos in Lisse het clubkampioenschap cycle-cross verreden over een afstand van vijftien kilometer (10 ronden). De ijsclub Nova Zembla houdt morgen middag om 2 uur grote koppel wedstrijden voor heren over een afstand van 40 km (100 ronden). Eventuele deelnemers moeten tenminste 18 jaar zijn en tevens lid zijn van een ijsclub, aangesloten bij de KNSB. Hier volgen nog de schaatstoertochten van morgen: Drie Sluizentocht in Noord-Holland, 25 km. Start bij de Oudesluis, Kleine Sluis en Ewijksluis. Amsterdam: toertocht door het Amster damse Bos over 15 en 30 kilometer. Drie Provinciëntocnt, 50 km: startplaat sen Uithoorn, café Rechthuis; café Pape veen, Ter Aar; café Klooster, Nieuwkoop. Aalsmeer-Leiden: plm. 75 km, start plaatsen café Hoge Wilgen, Aalsmeer; pa viljoen De Braasem, Oude Wetering; café Zomerzorg, Leiden; café Welkom, Leiden. Merentochten: 20 km van Leiden uit; 40 km: Leiden, Oude Wetering, Rijp-Wete- ring; 60 km: Leiden, Oude Wetering, Lan- geraar; 90 km: Leiden, Oude Wetering, Nieuwkoop. Den lip: toertocht 30 km. Elfdorpentocht, Avenhorn: 45 en 70 km. Start voor 45 km in Avenhorn, Schermer- horn, Westgrafdijk, De Rijp. Start voor 70 km in Oosthuizen. Vinkeveense plassen: toertocht van 30 en 60 km, start bij jachthaven de Pias hoeve, jachthaven Bon, café Waver, café het Meertje en café Hogeboom. Breukelenveen: toertocht vierde en vijf de plas- en kievietsbuurt, 20 km. Over eventuele afgelastingen is tot nu toe nog niets bekend. „Vite! Vite!" Zijn stem snijdt door het nerveus geroezemoes achter de coulissen van de ijsshow „Holiday on Ice". Een donker vrouwtje snelt weg De kleine jongeman, groot op zijn schaatsen, knipt verstoord met de vin gers. De vrouw komt terug met een schoenbeschermer. Nerveus grist hij die uit haar handen, doet hem om en ver dwijnt door de gordijnen net op het moment dat de speaker aankondigt: Met trots presenteren wij u nu, dames en heren, de wereldkampioen kunst- rijden op de schaats 1960 en 1961, de jonge Fransman Alain Giletti!" Een technicus die me bij dit tafereel tje zag fronsen, merkt op: „Geen ster allures, mijnheer. Vermoeidheid." "a de pauze zit ik in zijn kleedkamer. Met pa peren zakdoekjes dept hij zweetdruppels van z'n voorhoofd zonder de grime te be schadigen. „Nu heb ik alle tijd", zegt Alain Giletti. „U vraagt toch niet wie er dit jaar Europees- en wereldkampioen of -kampioene zullen worden, wel?". Als hij ziet dat ik door te knikken en te glimlachen dat nu juist wel graag wil vragen, vervolgt hij na een korte aarze ling: „Bij de dames is een prognose ge makkelijk te maken. Dat wordt uw Sjouk- je Dijkstra. In Europa is zij een klasse apart. Wat zij op de wereldkampioen schappen zal doen is minder zeker, om dat je nooit van te voren kunt zeggen welke meisjes er uit Amerika overkomen. Maar dat moeten wel uitzonderlijke krachten zijn om-da zekerheid, de stijl en de sportiviteit van uw Sjoukje te slaan. Dat zeg ik echt niet uit beleefdheid". „Bij de heren is het moeilijker. Drie mannen geef ik een redelijk kans, name lijk de Duitser Schneldorfer, de Frans man Kalmat en de Tsjech Karl Divin. Die prognose verliest aan waarde omdat ik het de laatste tijd niet heb bijgehouden Te druk bezet met ditHij maakt een zwaaiende beweging met zijn arm, laat die dan slap langs het lichaam han gen en zucht diep. „Niet content hier mee?", waag ik. „Te vermoeiend". „Heim wee?" Door wat zuur te glimlachen laat hii merken dat hij direct begrijpt wat ik bedoel. Die wat geforceerde lach verstart even op zijn gezicht. Hij peilt zijn gevoelens. Ernstig en langzaam, daarmee blijkgevend van zijn oprechtheid, zegt hij dan: „Nee, geen heimwee. Daarvoor ben ik te vaak kam pioen geweest. Twaalf keer kampioen van Frankrijk. Vijf keer Europees kampioen en twee jaar lang wereldkampioen. Om misverstanden te voorkomen: ik heb niet twee keer de wereldtitel gewonnen maar één keer. Het tweede jaar, in 1961, gingen de wedstrijden door het tragische vlieg ongeluk van de Amerikaanse ploeg niet door". „Als amateur, trainend voor de kam pioenschappen, heb je een prachtig leven vergeleken bij een profschaatser. Je kunt zelf je trainingsschema bepalen, je krijgt goed en regelmatig te eten, je krijgt vol doende en regelmatige rust, Je kunt al les zonder te veel problemen doen om je conditie te verbeteren. Ik trainde als ama teur drie uur per dag op de verplichte figuren en anderhalf uur per dag aan mijn vrije oefening. De enige zorg, die je als amateur eigenlijk hebt, is te proberen je prestaties zo op te voeren, dat je top net op de dag van de kampioenschap pen ligt. Ben je enkele weken te vroeg in topvorm, dan glij je enorm terug en kost je dat eventueel een titel." „Voor de rest kun je zo'n kampioen schap het best vergelijken met een exa men. Wie de sterkste zenuwen heeft slaagt het best. Wat niet wil zeggen dat je zonder tot de top te behoren toch eerste kunt worden. Wat dat betreft zit ten er in de jury voldoende kenners. Ik heb bijvoorbeeld meegemaakt dat een van de beste kunstrijders, die met zijn ver plichte figuren regelmatig hoge cijfers be haalde op 'n kampioenschap er eens hele maal uit was. Toch gaf de jury hem 'n be hoorlijk cijfer. Natuurlijk kostte de mis lukking hem punten, maar de iuryleden drukten hem niet zo omlaag dat verdere deelname zinloosvoor hem werd. Dat was, volgens mij, volkomen juist gehan deld". „Op die juryleden is altijd veel kritiek, zowel door insiders als outsiders. Ik zou niet weten op welke wijze men een recht vaardiger beoordeling van prestaties kan krijgen dan op de manier zoals het nu gebeurt. Laat een bepaald jurylid een landgenoot of landgenote een extra punt geven. Dat wordt altijd recht getrokken. Chauvinisme is toch een normaal men selijk verschijnsel. Als je goed rijdt kan geen jurylid het tegendeel zeggen. Neem van mij aan: zij, die wat prestaties be treft niet tegen een ander op kunnen, staan steeds klaar met roddelverhalen over oneerlijkheid van juryleden." „Als amateur heb je twee of drie keer een topprestatie te leveren. Als prof ver langt men dat elke dag van je. Het pu bliek heeft er recht op, betaalt ervoor mijn beste kunnen te zien. Of ze het zien? Als ik eerlijk ben: nee! Dat kan eenvoudig niet. Ik kan niet elke dag een topprestatie leveren, simpel omdat ik geen machine ben. In deze Amerikaan se showbusiness wil men dat moeilijk van mij aannemen. Die Amerikaanse jon gens hebben een perfecte organisatie opgebouwd. Technisch en organisatorisch klopt alles tot in de kleinste details." „Zij reizen met vier van zulke shows door de wereld: één trekt er rond in het Verre Oosten, twee in Europa, waarvan één in landen achter het IJzeren Gordijn en één in de Verenigde Staten. Aan deze show alleen doen al zo'n dikke honderd schaatsartiesten mee. Daarnaast reizen er negen vaste technici, acht bühnemensen, tien belichters en 6 kleedsters en vier vaste musici (die in elke stad een nieuw orkest om zich heen formeren) mee. Aan attributen en decorstukken moeten wij een lading van 40 ton vervoeren. En toch staan we vandaag nog een show te geven in Amsterdam en morgen in Mün- ster. Geen avond gaat er verloren. Geen avond hebben wij vrij. Anderhalf jaar werk ik nu bij deze revue, maar ik heb nog geen dag vakantie gehad. Kijk maar naar mijn schaatsschoenen. Opgelapt tot en met, omdat ik geen tijd krijg om nieu we in te rijden. Als straks om kwart over elf de show is afgelopem, wachten we tot het publiek weg is en dat moeten we repeteren voor een nieuwe show die we binnenkort in Kopenhagen gaan brengen. Die repetities duren tot drie uur, dan moet je nog naar je hotel, wat eten en wat bijkomen. Zeg dat je om een uur of vijf in bed Stapt, dan ben je enkele uren later wakker door het lawaai dat de andere hotelgasten maken bij het opstaan. „Dat voortdurend gebrek aan nacht rust mat je af, maakt je onverschillig, met gevolg dat mijn rijden stukken min der is dan in mijn amateurtijd, Boven dien schaats je de ene keer op een gro tere ijsvloer dan de andere. Het is zwaar en vermoeiend dat vak van prof-schaat ser. Vijf jaar wil ik het volhouden, dan hoop ik genoeg te hebben verdiend om in Frankrijk een zaak of zo te beginnen. Terug naar mijn amateurtijd wil ik niet, heimwee naar die dagen heb ik niet, maar ik kijk wel uit naar het einde van mijn profcarrière. En niet alleen ik," zegt hij met 'n veelbetekenende blik naar het donkere vrouwtje in de hoek van de kleedkamer, „ook mijn vrouw Aline, die me overal volgt en daardoor ook een zwaar leven heeft, een leven, waar heel weinig romantiek in te vinden is." Jan Dassen Flip Beekman Flip Beekman (tot en met de derde ronde ongeslagen) is in de vierde ronde in het biljarttoernooi om het Nederlands kam pioenschap ereklasse 71/2 in Eindhoven van zijn voetstuk gestoten door.Henk Scholte. Overigens ging hjj met ere ten onder tegen de zeer sterk spelende Eind- hovenaar, die in kampioensvorm stak en een grote gooi deed naar een nieuw Neder lands record partijgemiddelde. Derde ronde: Ligthart93 12 20 7.75 Scholte 300 12 126 25.— Van Leur$00 11 56 27.27 Vul tink 181 11 38 16.45 Wijnen 300 9 101 33.33 Jacobs 140 9 36 15.55 Beekman 300 21 50 14.28 Mol119 21 22 5.66 Vierde ronde: Beekman 115 5 56 23. Scholte 300 5 221 60.— Jacobs 128 13 32 9.84 Mol 300 13 81 23.07 Van Leur300 16 75 18.75 Ligthart 92 16 24 5.75 Wijnen 300 12 112 25.00 Vultink 188 12 73 15.66 De stand na de vierde ronde luidt: 1. Wijnen 8 128 28.57 2. Van Leur 8 142 18.18 3. Scholte 6 221 30.70 4. Beekman 6 61 16.63 5. Vultink 2 73 16.48 6. Mol 2 81 11.06 7. Jacobs0 66 12.10 8. Ligthart 0 52 8.90

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19