ArendReym KERKDIENSTEN Baggermaterieel heeft grote achterstand in ons land Oesterkwekerijen ondervinden veel schade door de vorst EXAMENS Nieuwe Nederlandse speelfilm in première voor RIJLES Schepen, rederijen IJmondverenigingen en werven is „SUCCES" - Telef. 4333 OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL Telefoon 8930 en 8947 (0 2560) Kerkelijk nieuws _ange Nieuwstr. 718 r\ :r Kerkelijk nieuws Uitgevaren visserijvaartuigen /"WA „Fietsen naar de maan": jammer •t BK8TE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN DE NEDERLANDSE film „Fietsen naar de maan" die deze week in twee Amsterdamse bioscopen (Plaza en Rialto) zijn première beleeft, is het werk van een nieuwe produktiemaatschappij, Pan Film, die in 1961 werd opgericht door Hans Frankfurther, initiatiefnemer van het enige jaren géleden in Amsterdam gehouden internationale festival van stu- aentenfilms (Cinéstud) en Jef van der Hei/den die zich op filmgebied bewogen heeft door het schrijven van scenario's en het voeren van regie over de christe lijke jeugdfilm „De laatste passagier". Bij de eerste film van hun onderneming zijn zij respectievelijk opgetreden als produktieleider en regisseur, waarbij zij zich omringd hebben met over het al gemeen jeugdige medewerkers, van wie verschillenden afkomstig zijn van tele visie of Filmacademie. IN DEZE TIJD van film vernieuwing in diverse landen, meestal gestimuleerd door jeugdige en vrij onervaren krachten, heeft een opzet als waaraan „Fietsen naar de maan" ten grondslag ligt, aantrekkelijke kanten en veelbelovende mogelijkheden. Ervaring en vakroutine kunnen van be lang zijn bij een filmproduktie, ze kun nen ook tegenwerkende elementen bete kenen en in dat opzicht was Pan Film vrij en onbelast en haar eerste film zou beschouwd kunnen worden als een onder neming van enthousiaste jongeren die, ongehinderd door oudere dwarskijkers en betweterige mannen van het vak, een werk van jeugdige vernieuwingsdrang, des noods van boos verzet zouden afleveren. Het meest teleurstellende van „Fietsen naar de maan" is misschien wel dat van vernieuwing of jeugdig elan in deze film niets te merken valt, maar dat er eerder van een voortzetting sprake is van de ge zapigheid en burgerlijkheid die al jaren lang de enige traditie in de Nederlandse speelfilm uitmaken. Van jonge mensen die afkomstig zijn uit de kringen van tele visie en Filmacademie en die dus op de hoogte geacht moeten worden van de film-ontwikkelingen in het buitenland ge durende de laatste jaren, had men alles eerder verwacht dan een terugkeer naar een speelfilm-vorm die dan wel niet dood is, maar meer gereserveerd scheen voor de traditionalisten in het vak. Waarbij dan nog komt dat deze beoefenaars van wat men nu wel de „cinéma de papa' is gaan noemen, in ieder geval met hun kennis van het métier nog vaak tot een Advertentie voor al uw rijbewijzen KERKWEG 67 - SANTPOORT ZATERDAG 26 JANUARI Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 uur: Kinderkoor „De Jonge Stem" speelt De Wonderbloem". Zaal Radarstraat 3, 20 uur: Dansavond emt attracties jongerensociëteit „Xenivon". MAANDAG 28 JANUARI Petrazaal, Spaarnestraat, 20 uur: Jaar vergadering christelijke korfbalvereniging D.K.V.". Evang. Luth. Kerk Beroepen te Enschede als predikante voor bijzondere opdracht mej. Da. J. A. P Ris te Woerden. Aangenomen naar Purmerend (in combi natie met Zaandam) J. Hallewas te Zaan dam. degelijk en acceptabel resultaat komen dat nu ook weer niet te verwachten viel in het geval van „Fietsen naar de maan". Daar zou juist jeugd en overmoed een eventueel tekort aan technische perfectie moeten goedmaken. VAN OVERMOED is al dadelijk geen sprake in het verhaal dat als uitgangspunt voor de film gediend heeft. Het werd ge schreven door Jef van der Heyden en is nu ook in boekvorm verschenen bij Bigot en van Rossum te Blaricum. Het behelst de geschiedenis van drie broers die ieder één der dominerende kwaliteiten van hun veelzijdige vader hebben meegekregen: Evert is de kunstschilder geworden die vader Egmond graag geworden was, Dick heeft zich in de handel bekwaamd, wat ook een ambitie van de oude heer is ge weest, alleen Henk heeft de voetstappen van zijn yader gedrukt en is, als deze, bij de politie gegaan. Geen van drieën is ech ter geslaagd in het leven. Evert kan van zijn kunst niet leven en moet in allerlei baantjes zijn talent geweld aandoen, Dick kan zich in zijn oudroest-handel lleen staande houden als hijzelf voor de afval zorgt door 's avonds onbeheerd staande fietsen in de gracht te gooien en Dick wordt steeds bij promoties gepasseerd en moet tenslotte in verband met de louche zaken van zijn broer Dick ontslag uit de dienst nemen. DIT ALLES WORDT in de roman op een wat A. M. de Jong-achtige wijze, oubollig en omslachtig uit de doeken ge daan en ook het eveneens door Van der Heyden geschreven draaiboek lijdt aan een breedsprakigheid die tenslotte tot niets voert. Met het constateren van de drie voudige mislukking, uitgedrukt in eenza me wandelingen door nacht en regen, ein digt de film, zonder dat het de toeschou wer duidelijk wordt, waarom hij zich be zig heeft moeten houden met deze misluk te levens die nauwelijks tragisch §n ook niet bijster interessant zijn. Ton Lensink als de schilder Evert met zijn zoontje Joost (Michiel Kerbosch van der Molen). In ieder geval leveren ze geen filmstof op, dat moet van der Heyden ondervon den hebben toen hij zijn film regisseerde en geen stabiele vorm kon vinden voor zijn litterair bedenksel. Hij wisselt veel vuldig van stijl, komisch in de scènes met Dick (gespeeld door Johan Walhain) die fietsen in de gracht laat verdwijnen ze later ophaalt, opknapt en tweedehands verkoopt, tragisch a(s de mislukte schil der Evert, getourmenteerd door Ton Len- sink uitgebeeld, optreedt, grotesk in zulke passages als die met de werkloze muzi kanten, 's nachts concerterend in een le ge opslagplaats of bij een andere gele genheid, de bedreigde fietsen van Dick in veiligheid brengend, waarin onverhoeds geheel andere elementen in de film wor den geïntroduceerd. EENZELFDE ONZEKERHEID treft men aan bij de montage die nu eens kort en abrupt is, dan weer langdurige speel- en spreekscènes handhaaft. Zo ont stond een wonderlijk allegaartje van stij Hen en bedoelingen, van flauwe grapjes kolder en groteske humor, afgewisseld met de dramatiek van het burgerlijk dra ma of de kluchtigheid van de volksklucht Wil men iets aardigs zeggen over dit ver warde werkstuk dat nergens houvast biedt dan kan men wijzen op het over het al gemeen goede camerawerk van Didier van Koekenberg die Amsterdam als aan trekkelijk decor achter de handeling heeft geplaatst en op enkele acteurs die beheerst en natuurlijk aanwezig zijn. Maar dat de jonge groep van Pan Film zich met „Fiet sen naar de maan" niet als een Nederland se „pieuwe golf" heeft aangediend, is dui delijk. Duidelijk en jammer. Charles Boost Advertentlm Elektrificatie. Het baanvak Arnhem- Zevenaar-Oberhausen zal worden geëlek trificeerd, waardoor in de toekomst voor de reis naar Italië, Zwitserland en Oosten- rij': gebruik zal kunnen worden gemaakt van elektrische treinen. Zondag 27 januari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u.: ds. H. van Niel; 19 u.: ds. D. ter Steege, jeugddienst', De Rank, 10 u.: G. J. Kwak kel, jongerendienst; Bethlehemkerk, 10 en 19 u.: ds. J. van der Berg; Jeugdkapel, 10 u.: W. J. Mulder. Geref. Kerk, Ichthuskerk. 10 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. J. M. van der Brink; Petrakerk, 10 u.: ds. J. M. van der Brink, 19 u.: ds. G. N. Lammers, bui- tengew. dienst. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. D. Nieuwenhuis. Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.: ds. P. J. van Schayck. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petruskerk 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. „De Spil", IJmuiden-Oost, 9.30 u.: mis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vsepers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht bijeenkomsten. Baptistengemeente, Cultureel Centrum, 10 u.: J. Schouten; 11-15 u.: zondags school. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: sa menkomst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum, 19.30 u.: Afscheidssamenkomst Henk de Cock, zendeling voor Brazilië. Evang. ver. „Elon", Elonkapel, Varenius- straat, 10 u.: F. Niemeijer. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 Prof. ir. W. A. Bos, die in de aula van de technische hogeschool te Delft het ambt van gewoon hoogleraar in de af deling van de werktuigbouwkunde heeft aanvaard met het uitspreken van een rede over het onderwerp „de toekomst van de baggerwerktuigen", is van mening dat de ontwikkeling van baggermaterieel in ons land, wat de essentiële punten van het baggeren zelf betreft, ver is achtergeble ven bij andere technische ontwikkelingen. Als voornaamste oorzaak zag hij dat men nog steeds niet in staat is van te voren wetenschappelijk vast te stellen hoe baggerwerktuigen op de diverse eigen- Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT schappen van de grond zullen reageren Naar sprekers mening zullen er in de eer ste plaats methoden moeten worden ont wikkeld en gestandaardiseerd om nauw keurig de baggereigenschappen van de grond vast te stellen. Daarna zal het on derzoek moeten plaatsvinden naar het fun damentele baggerproces in verband met deze eigenschappen. Op basis van zo'n onderzoek is men thans in staat baggerwerktuigen zo te con strueren dat een zo hoog mogelijk tech nisch en economisch rendement kan wor den verwacht. Dat echter aan dit onder zoek nog vrijwel niets is gedaan is te wij ten aan de overdreven concurrentie in ons land tussen de diverse baggerbedrijven en de versnippering door de overheid van de werken die door de baggerbedrijven Nederland moeten worden uitgevoerd. De concurrentie belet de bedrijven tech nisch gezond samen te werken en de ver snippering eist zoveel improvisatie dat het onmogelijk is om de tijd, het geld en de belangstelling te vinden die voor een der gelijk uitgebreid onderzoek nodig zijn. Als het zou gelukken degenen die direct of zijdelings bij het baggeren betrokken zijn technisch te laten samenwerken, dan zullen de vragen steeds duidelijker zijn en zal het voor de bouwers en gebruikers van de baggerwerktuigen ook steeds ge makkelijker worden om op de juiste wijze te antwoorden, aldus prof. Bos. De motorlegger Condor SCH. 97 van de N.V. Rederij v/h Frank Vrolijk te Sche- vening^a is in IJmuiden aangekomen om de motorloggor Vertrouwen SCH. 160 op sleeptouw te nemen met bestemming Sche- veningen. De Vertrouwen, die in 1901 als stoomlogger Hendrika VL. 192 werd ge bouwd, ligt al geruime tijd op in de Ha ringhaven. Het schip zal thans voor de sloop worden verkocht, doch eerst zal de 300 pk Kromhout motor er uit gehaald worden. Voor de Hamburgse Rederij Cranzer Fischdamper A. G. s die bij H. C. Stul- chen Sohn in aanbouw zijnde motorhek- trawler Kap Farvel te water gelaten. Deze trawler heeft een lengte over alles van 66,60 m., lengte tussen de loodlijnen 58,50 m., breedte op spanten 10,20 m., holte 7,10 m. en diepgang 4,53 m. Als hoofd motor wordt in de machinekamer een Deutz diesel geplaatst van 1840 pk die het schip een snelheid zal geven van 15 knoop. Er is accommodatie voor 36 man. De Lubecker Flenedrwerke in Lubeck heeft de opdracht gekregen voor de bouw van twee hektrawlers welke zijn bestemd voor de Kieler Hochseefischerei A. G. en in de herfst van 1963 opgeleverd dienen te worden. De schepen zullen elk 800 reg. ton bruto meten bij een lengte over alles van 63.30 m, lengte tussen de loodlijnen 55 m., breedte 7.25 m. en een holte tot het hoofddek van 4,35 m. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. M. A. L. E. Vis—Deur- vorst, d., Middenduinerweg 71, Santpoort; E. Salverdade Vries, d., Schulpweg 636, Velsen-N.; B. I. van Meegenden Heer, z., Bonekampstraat 1, IJmuiden-O.; W. C. I BrouwerSchoonen, z., Julianakade 26, IJmuiden; A. Th. de Jong—Lammerse, d„ Le Mairestraat 3. IJmuiden-O.; W. C. van Wijk—ten Cate, z., Kieftendellaan 38, Santpoort; E. A. Kerkhoven—Steutel, z., Stratingplantsoen 18 rd., Velsen-N. ONDERTROUWD: H. Vet, Lijsterbes laan 17, Zaandijk en M. A. de Koning, I Geelvinckstraat 135, Velsen-N.; C. J. Net ten. Peulenstraat 146. Hardinxveld en A. A. Visser, de Rijpstraat 16, IJmuiden; P. C. Vos, Kloosterstraat 1, Beverwijk en F. Stol, Julianakade 18, IJmuiden, t.a. Juli anakade 18, IJmiuden; P. J. Duineveld, Meervlietstraat 39. Velsen-Z.; en T. G. C. van der Zon, Staalhavenweg 3, Velsen-N. GETROUWD: W. Batenburg—M. Lu- kaschewsky, IJmuiden, IJmuiderstraat- weg 139 rd.; A. Wigchert—J. J. H. Schel- levis, IJmuiden-O., Berkenstraat 13; A. Hoogland—J. M. Apeldoorn, Beverwijk. van Haren Carspelstraat 9; J. W. AlemJ. Broekmeulen, Hedel, Hooiweg 4. OVERLEDEN: D. W Feenstra, 84 j., we duwnaar van A. J. Pot, Brederoodseweg 52, Santpoort. G. Zwart, 2 j., Pres. Krugerstraat 48, IJ- muiden (Speciale berichtgeving) Een lang aanhoudende en zeer strenge vorst zal door vrijwel niemand worden be schouwd als een vrolijk en vooral langdurig feest. De oester- en mosselkwekers in Yerseke zullen dat met een moedeloos gezicht bevestigen. Hun toekomst ziet er niet bepaald rooskleurig uit en de kwekers hebben een verlies van enige miljoenen guldens. Het grootste deel van de oesters en mosselen in de ijzige Oosterschelde is volledig bevroren. De overige schelpdieren zijn er niet veel beter aan toe. In het merendeel der gebouwde oester putten, die in Ierseke zelf liggen, is de situatie niet veel beter. Hakkend, schep pend en vooral zuchtend trachten de men sen op de kwekerijen iedere dag weer de dikke ijslaag die de putten bedekt te ver wijderen. Het is vrijwel onbegonnen werk, het water is binnen een minimum van tijd weer bevroren. Het lozen van de stukken ijs die zijn weggehakt is een probleem op zichzelf. Vaak kunnen de schotsen niet op de Oos terschelde worden geloosd omdat het krui ende ijs op deze zeearm de spuigaten blok keert. De kwekers grijpen ten einde raad maar naar de kruiwagen en brengen op deze tijdrovende manier hun ijs „buiten gaats". Voor twee bedrijven in Ierseke is de si tuatie nog niet helemaal hopeloos. Sinds december vorig jaar hebben de N.V. Mie rasAdriaansen, de grootste oesterkweker in Ierseke en de firma J- Vette verwarm de oesterputten. Een wirwar van draden en zware buizen loopt bij deze putten naar de redding van de Mieras-en Vette oes ters: de kachel. Het water wordt opge pompt, verwarmd en weer verder ge stuwd waardoor een circulatie ontstaat. Regelmatig verschijnt een der werklie den gewapend met een thermometer bij de putten. Het water mag niet te warm worden, daar anders de oesters open gaan en water verliezen. Een zeer regelmatige Uit de verwarmde oesterputten kun nen oesters normaal en zonder moeite worden opgeschept uit het water. controle van de watertemperatuur is dus noodzakelijk. De overige oesterkwekers in Ierseke lij den naast hun verlies op de banken „bui tengaats" ook een enorm verlies waar het hun onverwarmde putten met oesters be treft. Wellicht zal volgend jaar de verwar ming in meer bedrijven worden toegepast. Ideaal is, volgens de kwekers, een ver warming voor alle putten, die coöperatief wordt bekostigd, zodat de „kleine" bedrij ven kunnen deelnemen. Naast de zorg voor de verwarming van de putten ligt ook het werk op de kweke rijen van Mieras-Adriaansen en Vette vrij wel stil. Het transport naar de voornaam ste afnemer, Frankrijk, is stopgezet. De vrachtrijders moeten een te lang traject rijden, zodat de kans bestaat dat oesters en mosselen reeds bevroren zijn nog voor zij in Frankrijk worden uitgeladen, Het dagelijks beeld bij de meeste oesterkwekerijen in Yerseke: hakken en scheppen om het ijs te verwijderen. Op de voorgrond een verwarmde put op de kwekerij van Mieras- Adriaansen Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kamerik (toez.) A. N. Lang- hout te Brakel. Bedankt voor Terkaple c.a. A. J. Plug tê Blankenham voor Lange- rak A. J. Mulder te Meteren en Est. Vr\je Evang. Gemeenten Benoemd tot predikant in algemene dienst van de Binnenlandse Zending H. C. Leep te Rotterdam-Centrum. Delft. Examen scheik. ingenieur: J. J. M. Braat (Breda), J. van Dam (Klundert), H. M. P. Diepstraten (Breda), H. J. Dikmans (Leeuwarden), R. J. Duquesnoy (Den Haag), B. Folkersma (Gorinchem), G. J. Heiszwolf (met lof) (Rotterdam), H. Jas pers (Den Haag), J. A. Kobus (met lof) (Den Haag), K. Lieffering (Delft), G. van Ling (Santpoort), L. M. M. Nevels (Heel), J. B. M. Nuyten (Bergen op Zoom), T. te Nijenhuis (met lof) (Den Haag), A. Op- schoor (Rotterdam), A. den Ouden (Rot terdam), C. Ouwerkerk (Lekkerkerk), J. P. van der Ploeg (Rheden), R. Reijns (Den Haag), G. J. K. Schaeffer (Schiedam), E. G. Schoorel (Den Haag), M. Tiessens (Schiedam), A. A. de Vries (Amsterdam), H. J. Wassink (Delft). Groningen. Doctoraal sociale weten schappen: L. Pietersen (Leeuwarden). Kan didaats sociale aardrijkskunde: mej. A. Mensonides (Warffum). Notarieel staats examen 2e gedeelte C. H. Rubingh (Win schoten). Bevorderd tot arts: mej. M. L. M Steen (Haren, Gr.). u.: ds. J. C. Remijn; 19 u.: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: drs. G. H. Homans; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248; 19 u.: Wachttorenstudie. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Ver. van Vrijz. Herv., Abeelenstr. 1, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: prof. dr. E. L. Smelik, Opendeur- dienst; 19 u.: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 en 19 u.: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 10 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds. C. Meyer. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Vrjje Evang. Emanuël, Smidt van Gel derstraat 3, 10 u.: C. J. Zaal. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk. Dorpskerk, 10 u.: ds. H. L. Goudt; 19 u.: ds. J. C. Remijn; De Hoeksteen, 10 u.: vie. N. T. Bakker; ds. W. J. van Asperen, Opendeurdienst; De Toorts, 10 u.: W. van der Brink, jeugd kapel; Adventskerk (ziekenhuisdienst) 19 u.: vie. N. T. Bakker. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 u.: ds. J. J. Rebel; 16 u.: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, Geref. Jeugdgebouw, 9, 10.30 en 17 u.: ds. H. J. Bavink. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30, 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Cae- li, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.: 19.30 u.: avondmis; St, Jozef 8.30, 19 u.: (hoog mis). Maranatha, Baanstraat, 10 u.: mejuf frouw A. Hoekendijk. Evang. Luth. Gem., Koningstraat no. 117, 10.30 u.: drs. S. H. Hof. Vrjje Evang. Gem., 10 en 18.30 u.: ds. H. Raven. Volle Evang. Gem., Groenelaan 74, geen opgave ontvangen. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. G. S. Westerouen. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 en 19.15 u.: ds. G. W. IJzerman; Irene- kapel, 10 u.: ds. W. Oorthuys; De Op gang, 10 u.: ds. J. Borghardt. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. C. Homans; 17 u.: ds. F. Vroons. Geref. Kerk, Oosterwijk-Meerestein, 9.30 u.: ds. C. Meijer; 17 u.: ds. C. Homans. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. i Doopsgez. Gem., Meerstraat, 10 u.: ds. H. Luikinga. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. Borghardt. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. J. A. Don; 19.15 u.: ds. H. van Niel; Oos terwijk-Meerestein, Chr L.T.S., 10 u.: ds. G. van Schuppen, 19 u.: ds. M. Wendte; Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: W. Hoekstra. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.; Avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 8.15 en 10 u. Zaterdag 12 januari: m.t. Deining KW 8, Rijn- mMadandagWH 'januari: m.t WVonIIIJM211 Bellatrix KW 139, Arie Jacob KW 149, m.l. Hette Margertha KW 74, Nestor KW 101, Drie Gebroe- d Din«kJ915 januari: m.t. Sakina Marüne KW 32, Ora et Labora KW 51, Brittenburg KW 121, Cor nells den Duik KW 144; m.l. Maria .Jacoba KW 73, Toenadering KW 95, Robert William KW 123. Woensdag 16 januari: m.t. Julie Streiif IJM 25, Michiel KW 167. Donderdag 17 januari: m.t. Jacoba Gesina IJM 36, Protinus IJM 154, Wilhelmina Johanna KW 39, Guus SCH 5; m.l. Willem Robert IJM 56. Wil ly KW 141; m.k. Wiron III IJM 221. Vrijdag 18 januari: m.t. 's-Gravenhage IJM 26, Golfstroom KW 4, Francina KW 153, Cornelia Maria SCH 135, Michiel HD 74; m.k. Gijsbert Marian KW 150. Maandag 21 januari: m.t. Emma IJM 15, Thori- na IJM 33, Nicolaas Senior KW 42, Antje KW 49, Johanna Lydia KW 55, Dirk Maria KW 80, Stadt Enckhuysen KW 82, Albatros KW 87, Arie Ouwe hand KW 122. Soil Deo Gloria KW 152, Marian Ellen KW 159, Onderneming I SCH 261; m.l. Leuntje KW 128, Onderneming II SCH 27, Onder neming III SCH 117. Dinsdag 22 januari: m.l. Adeodatus IJM 30, Jan IJM 81, Verwachting IJM 204, Adrianus KW 10, Leendert Jacoba KW 12, Willem Cornells KW 16, Cornells KW 24, Concordia KW 26, Nederland VI KW 37, Everard Christina KW 40, Floris KW 59, Willem van Beelen KW 62, Nelly Maria KW 70. Dogsregbank KW 75, Nelly KW 77, Willempje KW 89, Molva KW 91, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Arie Jacob KW 116, Sursum Corda KW 124, Jacoba Catharina KW 132, Willy KW 154, Gijsbert Bastiaan KW 161, De Vier eGzusters KW 162, Vertrouwen KW 166, Margaretha KW 184. Anna Jacob KW 186, Kniertje Elizabeth KW 188, Noordster KW 207; m.k. Ria IJM 3, Dageraad IJM 4, Adriana IJM 6, Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Maria Lovisa IJM 16, Bettie IJM 29, Jannie IJM 38, Margrita IJM 42, De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Frank IJM 65, Paul IJM 66, Hans IJM 67, De Hoop III IJM 73, Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Ada KW 29, Petronella KW 31. Limanda KW 33, Stern KW 36, Cornelia Adriana KW 58, Ludi KW 61, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Nico KW 72, Zeearend KW 79, Vrouw Immetje KW 88, Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94, Arend je KW 98, Wim KW 103, Karla Ellen KW 106. Ja coba KW 107, Wilma KW 113, Mare Liberum KW 117, Cornelis KW 118, Flmaingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Catharina Josephine KW 127, Ko ningin Juliana KW 133, Dirk Taal KW 134, Ura nia KW 136, Maartje Jacoba KW 137, Gijsberta KW 143, Dirk van Beelen KW 148, Fiducia KW 155, De Vrouw Bregtje KW 156, Agatha KW 157, De Vrouw Alida KW 160, Helena KW 164, Alida Jacoba KW 165, Cornelis Schaap KW 172, Dirkje KW 178, Solea KW 180, Allee KW 182, Aleida KW 183, Elly KW 187, Margaretha Christina KW 190, Deo Volente KW 191, Zeearend KW 192, Vrouw Frijna KW 193, Eben Haezer KW 194, Willy Alida KW 196, Elizabeth KW 198, Antje KW 200, En Avant KW 210, Geertruida KW 211, Pietertje HD 87, Samenwerking HD 125, Prinses Margriet SCH 51, Arie Geertje TX 51, Okko Bosker WR 25, Tiny WR 33, Sagitta WR 37, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58, Alle WR 59. Woensdag 23 januari: m.t. Delft IJM 37, Alber- tha Hendrika KW 81, Maria Theresia KW 99; m.l. Dolfijn IJM 55, De Vrouw Anna KW 52, Eli zabeth KW 64, Henk KW 66, Saturnus KW 69 Alpha KW 100. Geertje KW 108, Pieter Anne KW 169; m.k. Emisel IJM 31, Arend Willem IJM 40, Wiron VIII IJM 205, Wiron VII IJM 206, Wiron VI IJM 207, Wiron I IJM 210, Magda IJM 272, Willem Henry KW 53. Dinemarie KW 57, Maartje KW 71, Nico KW 96, Tokio KW 185, Neeltje Maria KW 209, Dieuwina WR 45. Donderdag 24 januari: m.l. Andries Willempje KW 199.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5