Dr. T. de Booy, alpinist-geoloog, over zijn Andes-expedities Koninginnedag in Beverwijk mmmm In de Vishal en op zee Breda wint proces tegen waterschap Geer sen kan zondag vijf zeges boeken ZATERDAG 26 JANUARI 196 3 8 Boulogne, hoewel het in Frankrijk ligt, is niet ver: wan neer men vanaf Middelburg ongeveer 200 km parallel aan de Noordzeekust, door het vlakke Belgisch en Frans Vlaanderen heeft gereden en men de eerste heuvels van Artois is gepasseerd, bereikt men reeds Frankrijks grootste en belangrijkste vissershaven. Boulogne ligt aan de Franse Noordzeekust, even ten zuiden van Cap Gris Nez en tegenover de Engelse havenstad Folkestone. De afstand Boulogne-Folkestone is nauwelijks 30 km. Het zal iedere bezoeker van Boulogne-sur-mer, die de IJmond goed kent en in het bijzonder IJmuiden zelf, direct opvallen hoeveel Boulogne en IJmuiden met elkaar gemeen hebben. Let eens op de havenwerken, de pieren, het strand, de strandhuisjes, de vishallen, de vis- verwerkende industrie, de hoogovens, de vissersvloot, de mensen, de regen en de recente geschiedenis der beide steden. Boulogne is een stad met ruim 50.000 in woners en wordt bestuurd door een gemeenteraad be staande uit 36 gemeenteraadsleden. Door deze leden en uit hun midden wordt de burgemeester gekozen, welke geassisteerd wordt ,door 4 adjoints au Maire, ofwel wethouders. Godfried van Bouillon Stormaanval Eerste vissershaven Bijna hopeloos - E. i MÊ I WÊÊÈmm Unieke godsdienstoefening in r.k. kerk Opleving in de bloemenhandel Twee postzegels voor de L NO-anti-hongeractie Boulogne, zusterstad van IJmuiden Historisch gezien is Boulogne veel ouder dan IJmuiden. Zoals bekend ver ondersteld mag worden is IJmuiden eerst in 1876 ontstaan bij het door graven van Holland op zijn smalst ter realisering van het Noordzeekanaal, en bewoond door arbeiders die werkten aan de haven- en sluisaanleg. Doch de jong ste geschiedenis der beide steden is iden tiek, zoals hieronder zal blijken. Reeds in de Romeinse tijd was Bou logne een belangrijke haven, zowel wat betreft de visserij als de handel. De geo grafische ligging maakte Boulogne tot een belangrijk strategisch bolwerk voor de veiligheid en de expansie van het Ro meinse keizerrijk. In die tijd bloeide de handel in Boulogne. Uitgevoerd werden linnen, gezouten vlees, koren en wijn; ingevoerd amber, tin, lood, ivoor en edele metalen. Bij het ineenstorten van het Romeinse rijk verdween voorlopig ook de voorspoed van deze Franse havenstad. In 811 bezocht Karei de Grote nofe de stad, maar in 881 werd Boulogne door de Noormannen veroverd. Tijdens de anarchie die ontstond na de dood van Karei de Grote, wist een vooraanstaande Boulognese familie de gelegenheid aan te grijpen om zich het graafschap Boulogne toe te eige nen en de grafelijke titel erfelijk te maken. De geschiedenis van deze graven is bij zonder afwisselend en boeiend geweest. Zij voerden vele oorlogen, begunstigden de scheepvaart, hielden rooftochten op het land en hielden zich bezig met zeeroverij. Eén der telgen uit dit beruchte en roem rijke geslacht heeft de naam van Boulogne doen schitteren. Dat was Godfried van Bouillon, zoon van Eustache II graaf van Boulogne en van Ide van Lotharingen. Godfried was leider en held van de eerste kruistocht ,die het heilige land uit handen van de ongelovigen ontrukte, en die werd uitgeroepen tot koning van Jeruzalem. Tijdens de honderdjarige oorlog kende Boulogne een enigszins gelukkiger lot dan zijn buurstad Calais. Dit dank zij de be slistheid van zijn verdedigers en de hecht heid van zijn wallen. De definitieve her overing van Calais op de Engelsen in 1558 en de glorieuze veldtochten van Lode- wijk XIII en Lodewijk XIV, die Artois en Zuid-Vlaanderen weer bij Frankrijk voeg den. brachten opluchting voor de gehele streek rondom Boulogne. Vanaf die tijd herstelde Boulogne zich weer als haven. Een periode van voorspoed, zoals gekend tijdens de Romeinse tijd, brak weer aan. In de jaren 1739, 1740 en 1775 werden de eerste havenpieren van Boulogne aange legd. Toen bestond de belangrijkste handel De pieren van Boulogne. uit Hollandse jenever, brandewijn uit Bor deaux en thee van de Indische Compagnie. Vanaf die tijd was het dan ook duidelijk dat Boulogne voorbestemd was een zee haven van de eerste orde te worden. Na de Franse revolutie deed zich een nieuwe ontwikkeling voor. In 1800 begon Napoleon voorbereidingen te treffen tot de vorming van een leger, bestemd om een stormaanval tegen Engeland uit te voeren. Voor het transport van deze troepen waren schepen nodig. Al gauw was de haven te klein om de reusachtige vloot die in ge reedheid werd gebracht, een veilige thuis haven te bezorgen. De eerste consul liet tussen de stad Boulogne en zijn voorstad Capécure een „Bassin de la Flottille" gra ven, dat nu nog bestaat onder de naam „Bassin a Flot". Voorts werd de haven inrichting vergroot door het verbeteren en inrichten van de bedding van de rivier de Liane, die bij Boulogne in de Noordzee uit mondt. Zo ontstond een voortreffelijke binnenhaven, afgesloten door schutsluizen. De voor die tijd reusachtige havenwerken, zijn het begin geweest van de tegenwoor- dige haveninstallaties. Na 1821, onder leiding van de hoofd ingenieurs van dé „Service Maritime dés Ponts et Chaussées" en met de financiële steun van de „Chambre d'e Commerce" (bij' K.B. ingesteld op 19 mei 1819), zijn tot op heden de belangrijke werken elkaar op gevolgd. In 1889 werd de eerste transatlan tische aanlegplaats in gebruik genomen. In 1900 werd begonnen met de bouw van een havencomplex speciaal voor de verse zee vis, dat op 18 augustus 1912 onder de naam „Bassin Loubet" in gebruik werd genomen. Gedurende de eerste wereldoorlog was Boulogne een zeer belangrijke basis. Vooral ook druk, omdat ongeveer 2.270.000 burgers en militairen werden verscheept en bijna 1.700 ton handelswaar per meter kade per jaar werd verhandeld. Bij decreet van 12 september 1925 kwam het gehele havengebied onder de verant woordelijkheid van de „Chambre de Com merce". Vlak voor de tweede wereldoorlog bezat Boulogne 3.400 m kade. Toenmaals bestond de outillage uit: 71 hijskranen met een hijsvermogen variërende van 600 kg tot 10 ton; 16 industriehallen met een totale oppervlakte van 26.000 m2; een grote vis- hal; diverse scheepshellingen en scheeps- reparatie-inrichtingen, nodig voor het onderhoud van de aanzienijlke vissersvloot, bestaande uit 109 trawlers. Deze vloot zorg de ervoor, dat Boulogne reeds voor de tweede wereldoorlog de eerste vissershaven van Frankrijk werd. Jaarlijks werd ruim 100.000 ton zeevis op de markt gebracht. De buitenhaven was toen 44 ha groot. In 1938 bedroeg de jaarlijkse handel van Bou logne 1.200.000 ton handelswaar en 100.000 ton verse vis. Het personenvervoer kwam boven de 600.000 uit, waarvan 13.000 reizi gers per oceaanstomer reisden. De tweede wereldoorlog heeft een abrupt einde aan de voorspoed gemaakt. Vanaf 10 mei 1940 onderging de haven de conse quenties van het begin der vijandelijk heden. De stad werd vooral zwaar beproefd door de hardnekkige gevechten die zich tijdens de invasie der geallieerden in 1944 voordeden. Gedurende de periode van fe bruari tot en met september van dat jaar verwoestten 487 zware luchtaanvallen een groot deel van de stad en van de haven installaties en van de haven zelf. Maar de meeste schade aan de haven werd wel ver oorzaakt door de systematische afbraak door de bezetters alvorens zij zich over gaven. Hevige dynamietexplosies ont wrichtten de fabrieken tot in hun funda menten, zelfs tot onder zeeniveau bij eb, waardoor het herstel wel bijzonder werd bemoeilijkt. De situatie na de bevrijding was dus be klagenswaardig of zelfs bijna hopeloos. Van de 3.400 meter kade was slechts 560 meter nog enigszins te gebruiken. De sluis van het „Bassin a Flot" was verwoest en een enorme bres in het „Gare Maritime" sneed het spoor in twee delen. De water wegen waren versperd met 130 scheeps wrakken en de baggerwerkzaamheden in de haven hadden tijdens de bezetting uiter aard stilgelegen. De gevolgen laten zich raden. Voorts waren op de haventerreinen bunkers en andere militaire objecten van beton gebouwd. Onder andere een mach tige basis voor patrouillevaartuigen op de kop van de pier. De uitrusting van de haven was geheel vernietigd. Van de 71 hijskranen bleek er nog 1 bruikbaar te zijn; de sleepboten waren verspreid over de andere havens van Frankrijk, of ver dwenen naar de bodem der zee; alle ma chinerieën van de scheepshellingen waren vernietigd; het „Gare Maritime" lag geheel in puin; de vishallen waren onbruikbaar; de rails en de pakhuizen waren verdwenen en het overige deel van bpt haventerrein was geheel door brmmen verwoest en on begaanbaar ten gevolge van de aanwezige ruïnes. Nog nooit was Boulogne zo ver woest geweest. Maar Boulogne is uit zijn as herrezen. Ertstanker in de haven van Boulogne. Herboren en weer vol vitaliteit. De haven is hersteld. Boten varen af en aan. Bou logne is weer de eerste vissershaven van Frankrijk. De haven bestaat ook nu weer uit twee delen; een buitenhaven met een oppervlakte van 550 ha en een binnenhaven met een oppervlakte van 35 ha. De buiten haven wordt beschermd door twee pieren, te weten de „Digue Camot" met een lengte van 3.242 m en een „Digue Nord", die een lengte van ongeveer 2.000 m zal krijgen. De fundamenten zijn er al van gelegd en op het ogenblik is hij voor 1.300 m gereed. De haven bestaat uit een toegangskanaal, een voorhaven, een vissershaven voor vis sersschepen en passagiersschepen, een schutsluis met een schutkolk van 100 x 21 m, een haven genaamd „Bassin Loubet" speciaal bestemd voor de handel, en als laatste een achterhaven bestemd voor ont takelde schepen. De outillage van de haven bestaat op het ogenblik uit 3.000 m kade; 16.750 m2 aan overdekte ruimten, 1 drij vend dok, 2 slip-ways, 3 scheepshellingen met eén totale lengte van 157 m. Het is de bedoeling, dat binnenkort wordt begonnen met de bouw van twee nieuwe vishallen voor het lossen van trawlers en het sor teren van vis, met een oppervlakte van 12.500 m2, en van een nieuw „Gare Mari time", dat vier aanlegsteigers zal krijgen, acht perrons voor de treinen en twee par keerplaatsen voor auto's. Voorts wordt in het kader van het herstel van de haven, onder de zorg van de „Chambre de Com merce", gebouwd aan een beweegbare aan legsteiger en een aantal wegen om het verkeer op een gemakkelijke wijze naar het „Gare Maritime" te leiden. Een andere nieuwe installatie is een wijnopslagplaats met een tankinhoud van 42.000 hectoliter. Sedert 1954 zijn nog zes nieuwe elektrische hijskranen met een vermogen van 6 ton, achttien nieuwe hijskranen van 600 kg, en een expeditiestation voor vis ten behoeve van het vervoer per koelwagen, in gebruik genomen. "In hef algemene opbouwplan van Boulogne-sur-mer is ruimschoots reke ning gehouden met de concentratie van visverwerkende en daarmee samenhangen de industrieën: avitailleurs, ijsfabrieken, scheepswerven, emballagefabrieken, etc DE HAVEN VOOR EN NA DE OORLOG 1938 Lengte van in bedrijf zijnde kaden3.450 m Loodsen, magazijnen, pakhuizen33.000 m Herstelinrichtingen: drijvend dok1 (1.200 T) Scheepshellingen 3 Scheepswrakken in de haven 1945 560 m 130 1960 3.000 m 16.750 m 1 (1.500 T) 3 v-: v» Gezicht op de haven van Boulogne. „De vraag, waarom een geoloog zich ook met het alpinisme bezig houdt, kan slechts door de psychiater worden beantwoord", merkte dr. T. de Booy op tijdens een vrijdagavond in hotel „Royal" gehouden lezing over zijn verschillende expedities naar het Andesgebergte in Peru. En nadat wij deze causerie hebben beluisterd en de daarbij vertoonde kleurenfilms gezien, kunnen wij een dergelijke mening volledig onderschrijven. Want zulke ondernemingen zijn waarlijk levensgevaarlijk en de daarbij geleden ontberingen stellig niet gering. Dr. T. de Booy sprak voor de plaat selijke afdeling van de „N.I.V.O.N."; de afwezigheid van de eveneens aangekon digde prof. dr. C. G. Egeler bleef verder onverklaard. Overigens bleek dr. De Booy volledig capabel om deze avond met het verhalen over zijn reisavonturen alleen te vullen, zodat zijn auditorium hier enige boeiende uurtjes aan heeft beleefd. Met professor Egeler heeft spreker in totaal drie expedities naar de Andes en één naar het Himalajagebergte voltooid, waarbij 't geologische onderzoek als hoofd doel gold. Men tracht volgens een we tenschappelijke methode de ouderdom van diverse gesteenten vast te stellen, waar voor de geologen zich bepalen tot een periode van één miljoen tot vijf miljard jaren geleden. Interessant was het daar bij te vernemen, dat zij met behulp van fossielen van kleine diertjes, die 220 mil joen jaren geleden in deze streken voor kwamen, vrij nauwkeurig de ouderdom van een soort leisteen konden vaststellen. De vraag, waarom dergelijke geologi sche onderzoekingen plaats vinden, werd direct door spreker beantwoord met de verklaring, dat bijvoorbeeld het zout van Boekelo en de gasbel in Groningen nim mer zonder kennis van de geologie zouden zijn ontdekt. Het was logisch dat dr. De Booy aan zijn causerie tevens een korte beschrij ving van zeden en levensomstandigheden van Peru's bewoners verbond. Welnu, deze zijn voor Europese begrippen schier on voorstelbaar. Volgens spreker zijn de indianen tot uitsterven gedoemd, omdat de kindersterfte hier niet minder dan tach tig percent is en de gemiddelde leeftijd slechts vijfendertig jaar bedraagt. Voorts leven zij in de grootste armoede en meest al onder feodale omstandigheden. Zo ont vangen zij van de grote landeigenaars een klein stukje grond in pacht, waarvan de opbrengst in hun schamele behoeften moet voorzien. Pachtgeld wordt niet geheven, alleen is hier als tegenprestatie een kleine voorwaarde aan verbonden zij moe- In de r.-k. parochiekerk aan 't Hilberts- plein vond vrijdagavond ter afsluiting van de gebedsweek om de eenheid onder de christenen met het motto „Dat zij allen één zijn", een unieke gebeurtenis plaats, In deze kerk, die zeer goed was bezocht kwamen de leden van alle bij de Oecume nische Raad van Kerken Beverwijk Heemskerk aangesloten kerkgenootschap pen bijeen. Op zichzelf was dit reeds een ongekende belevenis in een rooms-katho- lieke kerk, doch nog opvallender was het, dSt pastoör R. L. M. van Ginkel de gebeds liturgie las en ds. C. Meijer, gereformeerd predikant, een aan de eenheid gewijde toe- spraak hield, staande voor het hoofdaltaar Opmerkelijk was voorts, dat de dienst werd geopend met het gezamenlijk zingen van Psalr 72. Twee mannenkoren van de r.-k. parochie vertolkten a capella achter eenvolgens de berijmde Psalm 22 van Geli- neau en het Kyrië uit de Negermis van Katanga, waaruit de verbondenheid van het ras in de eenheidsgedachte tot uit drukking kwam. Alle aanwezigen spraken de Geloofsbe lijdenis van de apostelen uit waarna pas toor Van Ginkel, na het gezamenlijk bid den van het „Onze Vader", de dienst met de zegen besloot. Nu de vorst lijkt af te nemen, kunnen de bloemkwekers weer even ruimer adem halen; men kan kalmer stoken en de bloe men brengen ook betere prijzen op dan verleden week. De handel ziet door het wegtrekken van de vorst eveneens de af zetmogelijkheden groeien, want het publiek haalt na deze strenge vorstperiode gaarne de voorlopers van de lente weer in huis. Zo brachten de tulpen nu ruim een gul den per bos op en zag men soorten als Pro minence. Rose Copland e.a. nog boven de twee gulden per bos komen. Een goede bos narcissen noteerde tot een gulden per bos. Grote belangstelling ging deze week uit naar blauwe druifjes die nog voor 80 cent per bosje werden verkocht, al kwam vrij dag de prijs dan ook net tot 68 cent. Fresia noteerde ruim een gulden per bos en an jers brachten het tot 35 cent per stuk. De aanvoer van potplanten is gering. Hyacin ten met bol varieerden van 12 tot 34 cent per stuk. In Beverwijk wacht de vereniging „Ko ninginnedag" de moeilijke taak, straks op 30 april aan ongeveer 5500 schoolkinderen binnen de twee uur een aantrekkelijk och tendprogramma aan te bieden. Het bestuur heeft reeds belag gelegd op diverse lokali teiten in het centrum van Beverwijk en het nieuwe stadsbeeld. De traditionele aubade zal blijven gehandhaafd, waarna het middagprogramma begint met een wedstrijd in straattekenen, te houden op de Plantage. Een en ander werd door het bestuur meegedeeld, tijdens de vrijdagavond in „Bellevu" gehouden jaarvergadering. Het overige programma is nog niet bekend, omdat diverse medewerkers aan reeds officieus vastgestelde nummers onver wacht bericht van verhindering hebben gezonden. Ook de huidige strenge winter heeft het bestuur een spaak in het wiel gestoken. Men was namelijk reeds in onderhandeling met de KNVB over het houden van een voetbalwedstrijd tegen het Nederlands B- elftal op het sportpark „Adrichem", doch het bestuur ontving zojuist bericht, dat in verband met de grote achterstand in de competitie waarschijnlijk ook de koningin nedag voor voetbalwedstrijden zal worden benut. Daarom wordt nu een ander sport evenement voorbereid. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester bleek voorts, dat het ledental thans 1405 bedraagt. De uitgaven bedroe gen verleden jaar bijna 9,000,—, waar voor door 31 bedrijven financiële steun werd verleend. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren G. Visser, E. Rosie en P, van Zalingen werden herkozen, waarna de heren J. Geldof en D. J. G. Schuurman als nieuwe bestuursleden werden benoemd. Het ligt in het voornemen van PTT om op 21 maart in het kader van de anti-hon geractie van de UNO een serie van twee bijzondere postzegels zonder toeslag uit te geven in de waarden 12 en 30 cent. Onge veer honderd postadministraties over de gehele wereld zullen deze UNO-actie steu nen door de uitgifte van postzegels, al dan niet met een toeslag. De Britse serie zal evenmin een toeslag krijgen als de Neder landse. ten driehonderd dagen zonder loon voor hun landheer werken. Ook noemde spre ker het voor deze streken karakteristiek, dat de alcohol zo goedkoop voor de bevol king wordt beschikbaar gesteld. Deze heeft namelijk een gehalte van niet min der dan zestig percent en kost slechts on geveer een kwartje per liter. Vandaar dat het alcoholmisbruik hier ontstellende vor men aanneemt, zowel bij de man als de vrouw. Dit illustreerde dr. De Booy nog met enige navrante filmbeelden over een „dorpsfeest", waarbij alle drieduizend in woners door de invloed van de alco hol een orgie vierden. Vandaar dat de fraaie opnamen van de kleurige Inca feesten met beduidend meer genoegen konden worden bekeken. Aan het slot van zijn aandachtig beluis terde causerie, deelde dr. De Booy nog mee, dat weer twee nieuwe expedities voor hem en zijn reisgezellen op het pro gramma staan. Namelijk in 1965 naar de Himalaja en in 1967 naar de Andes. Vrijdag De aanvoer in IJmuiden was vrijdag 6230 kisten vis, waarvan 1750 kisten tong en tarbot, 2000 schol, 50 schar, 2010 haring, 90 wijting, 205 gul en kabeljauw, 22 kool- vis en 23 diversen. In guldens, per kilogram: gr. tong 3.80 3.50, grm. tong 2.902.50, kim. tong 2.30—2, kl. tong I 3.20—2.70, kl. tong II 3.20—2.50, tarbot I 3.40—3.20. Per 50 kilogram: tarbot II 148146, tar bot III 118—94, tarbot IV 85—57, gr. schol 24—15, grm. schol 2214, kim. schol 23— 12, kl. schol I 24—11, kl. schol II 32—12, schar 3623, verse haring 2619.60, wij ting 478, gr. gul 36, mid. gul 30, kl. gul 32—29. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 19296, gr. koolvis zw. 90—64, gr. koolvis wit 100. Besommingen In guldens: KW 208-8770, KW 95-10.980, KW 73-12.170, KW 46-15.090, KW 90-13.050, KW 149-21.840, KW 32-19.170, KW 118- 5800, KW 201-14.960, KW 74-13.500, KW 202-20.180, IJM 56-11.420, HD 79-15.140. In de principiële strijd tussen de ge meente Breda en het hoogheemraadschap De Brabantse Bandijk over de vraag of een gemeente waterschapslasten moet be talen heeft de Hoge Raad de gemeente Breda in het gelijk gesteld. In deze procedure stonden achter Breda de gemeenten en het ministerie van Bin nenlandse Zaken. Het hoogheemraadschap wist zich gesteund door de waterschappen en het ministerie van Verkeer en Water staat. Overleg tussen vertegenwoordigers van deze ministeries had niet tot resultaat geleid. De rechtbank in Breda stelde de ge meente in het gelijk. Het gerechtshof in Den Bosch kwam echter tot de conclusie dat de gemeente Breda wèl omslagplichtig is. De Hoge Raad heeft thans echter het arrest van het gerechtshof vernietigd en het vonnis van de rechtbank in Breda be krachtigd. Koersen in Hilversum Het entrainement Geersen kan ook zon dag tijdens de koersen in Hilversum zijn enorme successenreeks voortzetten, zelfs nu niet met vier, maar met vijf overwin ningen. Zijn eerste rijder Martin Vergay zal hiervan wel weer het belangrijkste deel opeisen. Het internationale nummer brengt Moutonnet als de favoriet aan de start, omdat niet mag worden verwacht dat de goede Xenocraat hem 20 meter voorgift kan geven. Winston Spencer, die zich op een harde baan minder goed weert, is goed voor de derde plaats. Outsider is de pittige Victor Emanuël. Na zijn voortreffelijk heroptreden is in de Masina-prijs Xon Messidor de vrij ze kere winnaar, daar hij veel meer klasse vertegenwoordigt dan X Signal en Witty Hanover. Outsider is X Ologie M. In de eerste afdeling van de Jamin-prijs moet de sterk verbeterde Yemen het in hem ge stelde vertrouwen niet kunnen beschamen, tenzij de kogelharde baan hem niet past. Indien dit het geval mocht zijn krijgt Zee de kans zijn serie goede verrichtingen met een zege te bekronen, gevolgd door Zoraya en Zingaro. Ook de tweede afdeling kan een prooi worden voor Geersen en wel met Zenithy Hollandia, die bij haar laatste start kort voor de finish een dodelijke fout maakte. De concurrentie komt voornamelijk van de zijde van Tesselaar met Zus Hanover en de soms verrassend goede Yankee Erebus. De vijfde zege kan Geersen boeken met Aristo Scotch in de Fortunato-prijS, zij het onder ernstige bedreiging van de keuze Tesselaar (Zeester, Arie). Het pittige dravertje Atlas zou door zijn gunstige positie aan de start kunnen verrassen. In het openingsnummer kan Anja Kitty na twee keer achtereen de tweede plaats te hebben bezet thans de zege boeken, vóór Zinia B en Zoon van Peterhof. Outsider is Adios K. De Hilversummer Heynen heeft in het tweede nummer met Zigane de bes te papieren, ondanks het uitstekende lopen van Alpenraaf en Agfa. Een mogelijk out sider is Y Rosemarijn, die afgelopen zon dag lang in de voorhoede was. Voor zijn derde achtereenvolgende zege staat in het slotnummer Yewel Boy, die over de 2400 meter lange afstand Xirene Hollandia en Zus van Spencer Gay zal km,oer

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 8