Peking stelt Kroesjtsjev voor de keus: Sjah krijgt massale steun voor hervormingsplannen r Van dag tot dag Russische onder zeeboot voer onder het ijs naar de pool Russische macht op Cuba baart Washington zorgen Spaanse veerboot aan de grond I Winfield...smaakt zoals't hoort! Terugkeer tot de oude beginselen óf scheuring in het communisme Conservatieven kregen geen voet aan de grond bij hun referendum-boycot Vertrouwen voor de regering-Fanfani Britse leger op Borneo in alarm Prinselijke verloofden naar Griekenland De historische en natuurlijke vijand (Dp de ^Praatótoel MAANDAG 28 JANUARI 1963 Trots verslag in Izvestia Vier zwaar bewapende gevechtstroepen 400 technici Spionnen Rebellen Executies President Tito ontvangt premier van Bulgarije Passagiers met bootjes naar Algeciras Vergaan Zinkend Nutteloze boycot Ook de vrouwen Frans-Westduits verdrag is een bedreiging 1 Indonesiërs waargenomen Sporry L Het bestuur van de Vereniging van Let terkundigen heeft in een brief aan staats secretaris Scholten geschreven dat het duidelijk is geworden dat de staatssecre taris de actie van de auteurs vooral ziet als „een economische, om niet te zeggen financiële zaak". „Het gaat minder om de schrijvers dan' om het schrijverschap" stelt nu het bestuur van de Vereniging. Dit lijkt ons de eerste stap in de goede richting. Nu de culturele -functie van de litteratuur als voornaamste punt aan de orde is gesteld, zal spoedig ook bij de overheid in een gesprek moeten blijken dat aan de stimulering daarvan schrome lijk tekort is gedaan. Binnen dit kader kan dan naar maatregelen gezocht wor den om de positie van de dienaren van die culturele functie, de auteurs, te ver beteren. Het is maar een kwestie van pro cedure. De schrijvers zijn in hun actie bij de overheid aangekomen met oplossingen voor een probleem, dat blijkens het tekortschieten van diezelfde overheid haar nog niet voldoende bekend was. Nu wordt er bij het begin begonnen: de over heid wordt ingelicht over de omvang van de wantoestand. Het lijkt een volte-face van de actie, maar als helaas pas door een volgende regering van overheids- zijde oplossingen zullen worden voorge steld, zal blijken dat die van de auteurs er nog niet zo ver naast waren. MOSKOU De Russische onderzeeboot „Leninski Komsomol" (Jeugdgroep Lenin), aangedreven door kernenergie en uitge rust met „ontzagwekkende raketten", heeft de Noordpool bereikt na een tocht van verscheidene dagen onder het ijs, meldt het persbureau Tass. De onderzeeër had tot taak vijandelijke onderzeeboten te verhinderen raketten te gen de Sovjet-Unie af te vuren. Vijandelij ke schepen moesten worden opgespoord en vernietigd. In de Noorse Zee ontdekte de „Leninski Komsomol" tweemaal een ver kenningsvliegtuig van de NAVO, waarna het schip onderdook. Zelf onzichtbaar, ont moette de onderzeeboot verscheidene vrachtschepen, waarvan de radioberichten konden worden opgevangen. Op een ijs veld werd een groep matrozen aan land ge zet die de Russische vlag hesen. Dit alles volgens de Isvestia, dat een verslag van de reis publiceerde. Westelijke waarnemers in Moskou zien in de publicatie mede een reactie op de westelijke berichten over het toenemend gebruik van de Polaris-onderzeeboten met raketten, als onderdeel van de NAVO- strijdkrachten. Een Amerikaanse onderzeeboot heeft reeds het vorig jaar de Noordpool bereikt na een tocht onder het ijs. De Isvestia schrijft hierover, dat Russische onderzee- ers al in 1930 onder het Poolijs hebben ge kruist. De kapitein van de Russische onderzee boot werd in juli 1962 benoemd tot „held van de Sovjet-Unie" wegens het vervullen van „een speciale regeringsopdracht" Toen werd ook bekend gemaakt, dat pre mier Kroesjtsjev vanaf ondergedoken on derzeeboten het afvuren van raketten had meegemaakt. (Reuter, AFP). WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft zondag in een televisie interview verklaard dat de voortdurende aanwezigheid van een „aanzienlijk" aan tal Russische militairen op Cuba reden tot bezorgdheid geeft. De Sovjet-Unie had te kennen gegeven dat haar militairen, of althans een deel van hen, te zijner tijd zouden verdwijnen. De Sovjet-Unie heeft nog steeds vier zwaar bewapende ge vechtsgroepen op het eiland, alsmede an der militair en technisch personeel, lucht doelraketten en ander materiaal. „De Verenigde Staten beschouwen die militai re aanwezigheid niet als een normale toe stand," aldus minister Rusk. Wij blijven bij onze politiek dat de bin nendringing van een marxistisch-leninis- tisch regime op dit halfrond, van buitenaf gesteund, onaanvaardbaar is, zo vervolg de hij. De Verenigde Staten geloven niet dat er kernwapens op Cuba zijn, hoewel het moeilijk is dat te bewijzen. Hij deelde mee dat geconstateerd was de Russen met MIG-straaljagers boven Cuba hadden ge vlogen en Cubanen hadden opgeleid om de ze te besturen. MOSKOU (AFP-AP) Op grond van een zaterdag in Havana getekend akkoord zal de Sovjet-Unie in het eerste kwartaal van dit jaar vierhonderd specialisten naar Cuba zenden die een jaar lang technische hulp zullen verlenen op het gebied van de landbouw, de veefokkerij en de gemecha niseerde landarbeid, aldus meldt net Rus sische persbureau Tass. HAVANA (Reuter) De Cubaanse auto riteiten hebben t wee spionage-organisa- ties ontdekt. Een organisatie werd vanuit de Verenigde Staten en de andere vanuit de Amerikaanse vlootbasis Guantanamo geleid. Tenminste vijftien spionnen zijn ge arresteerd. Zij gebruikten kaarten, gete kend naar foto's vanuit spionagevliegtui- gen, „die voortdurend ons luchtruim schenden", aldus het blad El Mundo. Een „contrarevolutionaire groep" heeft op 17 januari bij Pina in de provincie Camaguey een trein voor troepenvervoer tot ontsporen gebracht en vervolgens ze venentwintig leden van de militie gedood en dertig ontvoerd. In de provincie Oriënte zijn tenminste 36 personen gevangen ge nomen wegens ondergrondse activiteiten. STAD MEXICO (AP) - Cubaanse bal lingen hebben in Cuba meer dan tachtig personen terechtgesteld, onder wie een neef van de stroman-president Oswaldo Dorticos, Roberto Ravelo Terrado, die in Trinidad in de provincie Las Villas, met 21 anderen werd doodgeschoten. BELGRADO (Reuter) Premier Zjiv- kov van Bulgarije heeft vrijdag in de Joegoslavische hoofdstad besprekingen ge voerd met president Tito. Het persbureau „Tanjoeg" meldde, dat zij onder meer spraken over „kwesties van de onderlinge verhouding en bevordering van de samen werking tussen beide landen". De sfeer bij het overleg werd „hartelijk en vriend schappelijk" genoemd. Zjivkov heeft de thuisreis uit Oost-Berlijn waar hij het partijcongres bijwoonde onderbroken voor een verblijf van twee dagen in Joego slavië. ALGECIRAS (Spanje) (AP) 122 pas sagiers van een Spaanse veerboot die aan de grond is gelopen in de baai van Alge ciras in een hevige storm, zijn door vis sersboten uit hun benarde positie bevrijd. De passagiers hebben dertig uur lang op het door stormen gebeukte schip gezeten, dat van Tanger op weg was naar Alge ciras. Op een kilometer van de haven was de veerboot aan de grond gelopen. Tot de van boord gehaalden behoorde de Amerikaanse filmactrice Jean Seberg, die inmiddels per trein in Madrid is aangeko men. De negentig bemanningsleden van de 5.000 ton metende Ciudad de Tarifa zijn aan boord gebleven. CAGLIARI (Sardinië) (AP) Vissers hebben voor de kust van Sardinië het wrak gevonden van het 943 ton metende Ita liaanse vrachtschip Levante. De beman ning van twaalf koppen is kennelijk om gekomen. Het schip is waarschijnlijk ver gaan tijdens de hevige winterstormen van de afgelopen week. Het was maandag uit Tunis naar Marseille vertrokken. Daarna was er niets meer van vernomen. Op het wrak zijn drie lijken gevonden. De rest van de bemanning wordt vermist. ISTANBOEL (AP) Een onder Liba nese vlag varend vrachtschip bevindt zich in de Dardanellen in zinkende toestand. De 29-koppige bemanning heeft het schip ver laten. De Marnipo, die een lading suiker vervoert, was vrijdagavond bij Gelibolu aan de grond gelopen. De bemanning ging van boord toen de machinekamer via een gat in de kiel vol water liep. Advertentie TOASTED AMERICAN TOKIO (Reuter/AFP/AP) Peking heeft premier Kroesjtsjev voor de keus gesteld de Chinese lijn te kiezen of een scheuring in de internationale communistische be weging onder ogen te zien. In een hoofd artikel in het Volksdagblad, de spreekbuis van de regering, wordt gezegd: „Wij moeten in alle ernst verklaren dat de in ternationale communistische beweging zich op een kritiek keerpunt bevindt. De eenheid in het socialistische kampen in de internationale communistische beweging wordt ernstig bedreigd." „Het wordt tijd zich in te tomen aan de rand van de af grond." „Wij hopen ernstig dat de broe derpartij die de eerste aanval deed naar haar woorden zal handelen, het initiatief zal nemen en zal terugkeren tot het over leg tussen de partijen op basis van gelijk heid." In een samenvatting van het ellenlange I oofdartikel meldt het persbureau Nieuw China dat Joegoslavië erin wordt aange vallen wegens revisionisme, en dat stil zwijgende critiek wordt geoefend op pre mier Kroesjtsjev wegens diens steun aan de regering Tito. Het blad haalt een uitspraak van Kroesjtsjev aan, zonder diens naam te noemen, dat jegens Joegoslavië een ande- Het bewaren van een strak decorum was niet de grootste zorg van de sjah van Perzië tijdens de campagne voor zijn referendum van sociale hervor mingen. Hier klimt hij op een tafel om een toespraak te houden in Qum, een religieus centrum ten zuiden van Teheran, waar aanhangers van de vroegere premier Mossadeq hadden opgeroepen tot een boycot van het referendum. „Vit de tijd en reactio nair" noemde de sjah de houding van zekere geestelijke leiders. (Telefoto) TEHERAN (AP) De bevolking van Perzië heeft de sociale hervormingswetten van de sjah met een overweldigende meer derheid goedgekeurd. Het aantal nee-stem men in het referendum bedroeg een frac tie van één percent. De conservatieve krachten die hadden gepoogd de volks stemming te boycotten, hebben geen voet aan de grond gekregen. Vorige week werd de universiteit van Teheran, van waar uit studenten ageerden tegen het referen dum, door „boeren en arbeiders" be stormd. De Perzische regering juicht de uitslag toe als een overweldigende motie van vertrouwen voor de sjah en diens ge waagde „revolutie vanaf de troon". Het was de eerste keer in de geschiede nis van Perzië dat een vorst zich direct aansloot bij arbeiders en boeren tegen de conservatieven. De sjah vroeg in het re ferendum de steun van het volk voor zes ingrijpende wetten: Een uitgebreid programma van landver- deling. Deelgenootschap van de staat in fabrie ken om het agrarisch programma te fi nancieren. Een nieuwe kieswet ter voorkoming van geknoei in verkiezingen in voorbije jaren, een beruchte Iraanse praktijk. Nationalisering van de bossen. Oprichting van een onderwijzers-korps van 50.000 leden om onderwijs te geven in de plattelandgebieden, waar 80 percent van de bevolking nog analfabeet is. Een plan om aan de arbeiders 20 percent toe te kennen van de nettowinst der fa brieken. Staatsbedrijven, ook de nationale Iraanse oliemaatschappij, zijn hiervan uit gezonderd; er is echter aan de arbeiders een bonus beloofd, die gelijk is aan de grootste uitkeringen onder het nieuwe plan Feodale landeigenaars, zakenlieden, Mohammedaanse geestelijke leiders en politici van de eens door Mossadekh ge leide nationalistische beweging, sloten zich aaneen om het referendum tegen te gaan Zij hebben betogingen uitgelokt, wisten door een staking de beroemde bazaar van Teheran te sluiten, en hebben uiteinde lijk een boycot tegen het referendum op touw gezet. Het aantal uitgebrachte stem men toont echter dat zij weinig steun van het volk hadden. De vrouwen in Perzië hebben bij het referendum over het hervormingsplan voor het eerst gestemd. Hun stemmen kwamen echter in aparte bussen en wer- -den niet meegeteld, omdat zij nog geen stemrecht hebben. Men heeft hen alleen tot de stemming toegelaten omdat zij er zo sterk op hebben aangedrongen. re houding wordt aangenomen omdat „de Joegoslavische leiders zeer veel van wat verkeerd werd geacht, hebben opgehe ven." „In feite heeft de Tito-kliek nooit toegegeven dat zij fouten heeft gemaakt, laat staan deze te hebben verbeterd." Het blad zegt „dat de revisionistische po litiek van Joegosl.ivië niet is veranderd en dat hieruit volgt dat „degenen die deze verklaring aflegden" zelf in de richting van de revisionistische lijn en politiek van de „Tito-kliek" gaan. Het artikel pleit voorts voor eenheid in de communistische wereld op basis van ,de verklaring van Moskou" van 1957, uit gegeven na een conferentie van commu nistische partijen en de verklaring van 1960, uitgegeven na een conferentie van 81 communistische partijen, waarin het Joegoslavische „revisionisme" scherp werd veroordeeld. Er bestaat groot gevaar dat deze twee documenten openlijk zullen worden ver scheurd, aldus het blad, dat zegt de hou ding tegen het revisionisme een der hoofd zaken te achten. Verder wordt critiek geleverd op de Italiaanse communistenleider Togliatti, die de veroordeling van het Joegoslavische revisionisme in de verklaring van Mos kou „verkeerd" heeft genoemd. In het artikel wordt ook gezegd dat de afgevaardigden van Peking op het par tij-congres in Oost-Berlijn „de lachtof- fers zijn geworden van een vreemd en bijna ongelofelijk fenomeen" in de inter nationale communistische beweging: ge joel en geschreeuw van de westelijke com munistische afgevaardigden om de rede van de leider der Chinese delegatie on verstaanbaar te maken. Het blad noemt Kroesjtsjev als een van degenen die „de Chinese partij en andere broederpartijen die het marxisme-leninisme aanhangen, openlijk en onbehouwen hebben aangeval len." ROME (AFP-AP)Het Italiaanse Huis van afgevaardigden heeft zaterdag met 292 tegen 173 stemmen en 60 stemonthou- dingen een door de communistische afge vaardigden ingediende motie van wan trouwen verworpen. De christen-democra ten, sociaal-democraten en republikeinen die tezamen de regeringscoalitie uitmaken, stemden tegen de motie. De neo-fascisten, monarchisten en liberalen stemden even als de communisten voor. De linkse so cialisten van Nenni, waarop de regering in het parlement steunt, onthielden zich van stemming. Premier Fanfani zegde het parlement toe dat Italië alle pogingen zal aanwen den om Groot-Brittannië in de E.E.G. te brengen. Het Frans-Westduitse verdrag noemde hj onomwonden „een bedreiging van de E.E.G, een bedreiging van de voort gang naar Europese eenheid en een be dreiging van het internationale evenwicht van de NAVO". Het kabinet heeft het voorstel van pre sident Kennedy voor een multilaterale kernmacht binnen de NAVO aanvaard, aldus Fanfani. Ook heeft hij tijdens zijn bezoek aan Washington overeenstemming bereikt over een vervanging van de Ju- piter-raketten in Italië door Polaris-raket- ten op onderzeeboten in de Middellandse Zee. Op 1 februari wordt premier Macmillan in Rome verwacht. Fanfani zei dat zijn regering uit naam van Italië aan Mac millan haar spijt zal betuigen over het bemoeilijken van de Britse toetreding tot de E.E.G. „Door een onverwacht veto te elfder ure". LONDEN (Reuter) In de oerwouden van Noord-Borneo en Serawak zijn Engel se parachutisten uit Singapore neerge laten, omdat in het grensgebied met In donesië Indonesische vrijwilligers zjjn waargenomen, zo hebben militaire zegs lieden in Broenei vanmorgen bekendge maakt. De Britse troepen in Noord-Borneo zijn in een staat van verhoogde waakzaam heid gebracht naar aanleiding van bepaalde .opruiende verklaringen" van Indonesië. In Engeland zijn 2.000 man van de stra tegische reserve in staat .van alarm ge bracht. Naar men aanneemt staan zij ge reed om het garnizoen in Singapore te ver sterken. Volgens de „Daily Sketch" zijn in Londen berichten-.ontvangen van de veiligheids dienst, volgens welke 63.000 Indonesische „vrijwilligers" van plan zijn, de Opstande lingen die kort geleden in Broenei werden verslagen, te hulp te komen en de regering van het protectoraat omver te werpen. KOPENHAGEN (AP) Kroonprins Konstantijn van Griekenland is naar Athe ne vertrokken om zijn aanstaande bruid prinses Anne-Marie van Denemarken, aan zijn volk voor te stellen. Aan boord van de speciale Caravelle van de Scandinavische luchtvaartmaatschap pij SAS bevinden zich ook koning Frederlk IX en koningin Ingrid van Denemarken met hun twee dochters prinses Benedikte en kroonprinses Margaretha. De Deense politie heeft zondag twee an ti-Griekse demonstranten gearresteerd die met borden paradeerden op de binnenplaats van het slot Amalienborg, waar kroonprins Constantijn en prinses Anne-Marie op het traditionele nieuwjaarsbal dansten. Ongeveer tien jonge demonstranten ston den op de binnenplaats toen de zestig gas ten voor het bal aankwamen. Op de borden die ze meedroegen, stond de leus „Weg met de Griekse concentratiekampen". Een van de arrestanten was de 24-jarige Paul Mogensen, secretaris van de linkse jonge rengroep 61. Buikdansverbod U kent natuurlijk wel dat gezegde: ieder volk heeft de regering die het verdient. Het is een pittig gezegde en heeft het on schatbaar voordeel vatbaar te zijn voor vele varianten. En zo zou ik willen zeg gen: ieder volk heeft de volksdans die het verdient. Nu weet u natuurlijk ook dat de volks dans voor velen een welhaast heilig iets is, riekend naar folklore en heemschut en andere oude dingen. Als zodanig zit de volksdans mij danig aan het hart gebak ken. Het is dan ook een zaak om daar nooit of te nimmer aan te tornen. En dat doen ze nu juist wel o schande! in Libanon, want daar hebben ze een zeer rechtzinnige minister en die Maar laat ik bij het begin beginnen. Zoals de Span jaarden de flamenco, de Schotten hun reel en wij onze driekesman hebben, zo heb ben de Libanezen de buikdans. En zoals de Spanjaarden met hun castagnetten zwaaien en de Schotten met hun rokjes en wij met de klompjes, zo zwaaien die Liba nezen met nou ja. V moet de buikdans overigens niet over schatten, want hij wordt althans in volkskringen gedanst met alle kleren aan. Alleen in de dure nachtclubs is men van mening dat het ook zónder kan, maar dat is natuurlijk een waanidee! Ik heb eens op een zondagmiddag in Beiroeth, hangend uit mijn hotelraam en tijdelijk zonder bezigheid, een buikdanseres aan het werk gezien. Ze was gekleed in tallo ze lagen zeer decent textiel, ja twee lange en stekelige jaegermouwen bedekten zelfs haar armen. Op de maat van een tam boerijn en een viool van twee begeleiden de musici danste ze buik en uit alle ra men hingen eerzame huisvaders en -moe ders met alle kinderen te kijken, te applaudisseren en kleine geldstukjes te strooien. We vermaakten ons kostelijk en volmaakt zonder bijbedoelingen, tot er in eens een raam openging, een oudere dame naar buiten leunde met een lampetkan vol water, hetwelk zij met veel overleg over de arme danseres uitgoot. Waarschijnlijk was die dame van de partij van de recht zinnige minister, maart het publiek was dat heel beslist niet en gaf dan ook luid keels en zeer duidelijk kennis van zijn ongenoegen. De oudere dame trok zich terug, de arme danseres wrong de zoom van haar kleed uit en trok mismoedig af met haar muzikanten. Voortaan zal het echter be keken zijn met de buikdans in Libanon. Met de twist, de rock, de samba, de rum ba en andere minderwaardige dansen gaai de buikdans in de ban. Voortaan zal men zich op zondag vervelen in Libanon. Ik kan zo meevoelen met die arme Liba nezen. Stel je voor dat ze ons de driekes man zouden ontnemen! Ik moet er ge woon niet aan denken. Waar zouden wij blijven met onze boerenbruiloften? LONDEN „Wy zyn in Frankrijk niet geliefd en wjj zullen het ook nooit worden", schreef in 1920 het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken in een rapport, waarin de plannen voor een aKnaal-tunnel worden afgewezen. Zaterdag, op het hoogtepunt van de verbittering tussen Engeland en het hooghartige Frankrijk van De Gaulle, werd dit document van meer dan 40 jaar geleden in Londen gepubli ceerd: „Onze betrekkingen met Frankrijk waren, zjjn en zullen waarschijnlijk nooit voldoende hecht worden om de aanleg van een tunnel te rechtvaar digen", zo heet het. En de Britse diplomaten van 1920 voegen er aan toe, „dat Frankrijk honderd jaar ge leden de historische en natuurljke vijand van Engeland was, en het klein ste incident zelf in 1920 de wrok en jaloezie van de Fransen kan doen her lieven en de gloeiende kolen van de achterdocht opnieuw kan doen op vlammen." Spaans. In Madrid zijn 14 employés van twee bedrijven tot gevangenisstraffen variërend van vier tot tien jaar ver oordeeld. Zij waren beschuldigd van il legale propaganda en van pogingen om een militaire opstand te verwekken. Vliegveld. Bij Moskou zal aan het eind van dit jaar een groot vliegveld gereed komen, dat 3.000 passagiers per uur kan verwerken. De verbinding tussen het vliegveld en Moskou een afstand van 40 km zal met helikopters worden on derhouden. Algerije-Polen. In Algiers zijn drie ak koorden getekend tussen Algerije en Po len betreffende technische bijstand, commerciële samenwerking en culture le betrekkingen. Kernachtig. Op het proefterrein voor kern wapens in de Amerikaanse staat Neva da hebben 500 kantoorbedienden het werk neergelegd om kracht bij te zet ten aan hun looneisen. Christelijke Nederlanders. Op 1 oktober 1962 werkten nog 200 Nederlanders van de evangelisch-christelijke kerk op Nieuw-Guinea. Op 1 februari zal dit cij fer zijn gedaald tot 10. 88 leerkrachten van de zending zijn vorig jaar reeds vertrokken, deze maand zijn er weer 30 weggegaan en zullen er nog 17 vertrek ken. Ieder gaat zijn eigen weg. De paus heeft op een bijeenkomst van katholieke jour nalisten gezegd, dat hij bijna zelf jour nalist was geworden. „Toen ik jong was koesterde ik het vurig verlangen even als u journalist te worden. Maar ieder gaat zijn eigen weg, en nu sta ik hier," aldus de paus. Kammen en scheermesjes. Een bewoner van Valparaiso in Mexico, José Marti nez, die zaterdag op 60-jarige leeftijd overleed, bleek ongeveer 300.000 gulden onder zijn matras verborgen te hebben. Martinez verkocht kammen en scheer mesjes op straat, maar leefde voorname lijk van de liefdadigheid der voorbijgan gers. Canada. De piloot en een Eskimo-passa gier van een vliegtuig, dat al twee we ken in het noorden van Canada werd vermist, hebben de vorst en sneeuwstor men op een tocht van 95 km. getrot seerd, om in Halifax hulp te vragen voor de zes overige passagiers van het ver ongelukte vliegtuig. Het vliegtuig ver dween op 13 januari. Opsporingsvliegtui gen hebben dagen vergeefs gezocht. Omstreden Amerikaan. Het Witte Huis heeft verklaard dat de hardnekkige ge ruchten dat Adlai Stevenson zijn ont slag heeft ingediend als Amerikaans am bassadeur bij de Verenigde Naties, geen waarheid bevatten. Volgens geruchten zou president Kennedy hebben gewei gerd het ontslag te aanvaarden. Wederopstanding. De microbioloog dr. Jo seph Valenta uit Philadelphia heeft bac teriën uit een Maya-graf in Tikal (Gua temala), na een winterslaap van meer dan 1.000 jaar, weer tot leven gebracht. Moord op school. De 52-jarige Napolitaan Luigi Lambiase heeft in een klas van een meisjesschool in tegenwoordigheid van 40 leerlingen van de derde klas de onderwijzeres Olimpia de Rosa doodge schoten. Hij stapte zonder een woord de klas binnen en schoot de onderwijzeres neer. Terwijl de kinderen doodstil zaten van angst, schoot Lambiase vervolgens zichzelf door het hoofd.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3