Met 450 liter snert werd het 25ste Hoogovenschaaktoernooi in Velsen-Noord gesloten IJmondverenigingen vandaag en morgen Eurorace van de visserijlanden is al aan de gang Oranjevereniging Velsen ontvouwt plannen Sport in de IJmond Havenberichten Kolenconvectors Loendersloot Denk aan de hongerige bulfenvo^els Gebr. VEENtNGA - Naturalisten Zoals men de man aan zijn kieren kent In dit dagblad MAANDAG 28 JANUARI 1963 STOFZUIGERS Veldheer waarschuwt EHBO-ers nu ook naar „Koningshoeve" Zestigjarig bestaan K.A.B. Zwaar verdedigend Attila verloor van Full Speed' Veel materiële schade bij aanrijdingen Automobilist reed door na aanrijding HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEF. 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Bouwvakkers schaatsten zaterdag op slecht ijs Brand in een slagerij voor de goed koopste antraciet le IJMUIDER HAKKENBAR JAC. BINKHORST EN ZN. Met vierhonderdvijftig liter heerlijke snert is het vijfentwintigste Hoogoven schaaktoernooi in Beverwijk gisteravond besloten. De snert is traditie geworden, zoals het Hoogovenschaaktoernooi traditie is. De ruim vijfhonderd mensen deelnemers, gastheren en gastvrouwen zaten aan lange tafels in de leerlingen werkplaats van Hoogovens aan de Bessemerstraat in Velsen-Noord. Naast de tafelpraeses, de oud-directeur van Hoogovens, prof. dr. F. ten Doesschate, zaten de burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma en diens echtgenote. Zich tot de vele snert-eters richtend stel de prof. Ten Doesschate uitdrukkelijk dat dit een maaltijd is en geen dinerEn het moet als maal een traditie blijven", zo zei hij. Het maal dan, muntte ook gisteravond weer uit door gezelligheid, ongedwongen heid, zoals ook het toernooi zelf geken merkt wordt door deze twee verschijnse len. Toen de tafelpraeses om stilte verzocht, hoorde iedereen op de achtergrond de Rus sische grootmeester Averbach ergens tele foneren, kennelijk met iemand in zijn moederland, want het klonk luid. Na de stilte, hield ook Averbach op en Prof. Ten Doesschate kon met een gepaste .iimlach slechts opmerken: „Thank you very much". Professor Teyi Do.eggpha.te zei. v.pQrt£ blij te zijn dat hét toernooi dit jaar eens door een Nederlander is gewopnen. Jan Heifl Donner mocht de oorkonde en een ver kleind exemplaar van de wisselbeker in ontvangst nemen. Vijf schakers ontvingen exemplaren van de Ten Doesschate-beker, te weten de schakers Tan, De Rooy, V. d. Berg, Kuijpers en Zuidema. De heer Ten Doesschate dankte na deze prijsuitreiking, die voor elke schaker een hartelijk applaus opleverde, de burge meester voor zijn belangrijke bijdrage aan dit Hoogovenschaaktoernooi. Voorzitter van de Koninklijke Neder landse Schaakbond, ir. Van Steenis zei dat het toernooi elk jaar groter wordt door de toenemende deelname. Hij was blij dat men pogingen in het werk stelt om pro fessor Ten Doesschate blijvend aan het toernooi te verbinden. De spelers, van grootmeesters tot adspirant-knoeiers, heb ben met plezier aan dit toernooi deelgeno men. Namens alle schakers overhandigde de heer Van Steenis de professor een fraaie sigaren- en sigarettendoos. De echtgenote van de oud-directeur kreeg een boeket bloemen. „Gelooft u me", aldus de heer Ten Doesschate, „de directie van dit bedrijf ziet geen propaganda als doel van dit toernooi. Zij wil slechts een algemene bij drage leveren aan een nuttige vrijetijdsbe steding". Bomans spreekt Een Hoogovenschaaktoernooi zonder een toespraakje van Godfried Bomans is zo langzamerhand iok ondenkbaar geworden De schrijver had voor „ons aller Piet Veld heer" (de organisator van het toernooi) een cadeau meegebracht, dat hij uiteraard met spijt afstond. De heer Bomans zei grote waardering te hebben voor Veldheer, die kans zag enke le decennia geleden („toen Hoogovens een betrekkelijk kwijnend bedrijf was, waar weinig in om ging en waarvan de directeur met kranten rondging") het toer nooi op poten te zetten. „Al heeft dan de directie propaganda niet als doei gezien, het toernooi heeft wel het effect van publiciteit gehad", merkte Bomans losjes op. Voor Piet Veldheer had de schrijver een Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDU1NWEG 173 - TELEFOON «402 MAANDAG 28 JANUARI Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: Jaarver gadering christelijke korfbalvereniging „D.K.V.". DINSDAG 29 JANUARI Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: Cabaret „Tingel-Tangel" voor Veise- Kunstkring „Voor Allen". Cultureel Centrum, 20 uur: Kapitein J D. J. Postma spreekt over „De Groninger Kustvaart" voor zeemanscollege „De Gro ninger Eendracht". scheerapparaat meegenomen. Zich tot hem wendend, zei Bomans, dat Veldheer een céntrale figuur is op het Hoogoven schaaktoernooi, maar beslist geen organi sator is. En dat maakt het toernooi nu juist zo gezellig. „Ik kan de naam van de opvolger niet noemen maar het zou me spijten als Veldheer weg ging". Hij hoopte dan ook, dat Veldheer, die zo vaak is afgetreden en zo vaak is terug gekeerd, deze zonderlinge gewoonte zal blijven voortzetten. Bloemen had de schrijver voor mevrouw Veldheer en voor de secretaresse van het toernooi, mevrouw E. Kuyten. Al is dat gisteravond niet gezegd, algemeen neemt men aan dat Veldheer zal worden opge volgd door ir. Rueb, daar Veldheer niet meer aan het Hoogovenbedrijf is vérbon den. De heer Rueb cjankte ieder der mede werkers aan het toernööi en gaf hun plas sende geschenken. Piet Veldheer deelde mee, dat hij Nona Gaprandaswili heeft uitgenodigd volgend jaar deel te nemen aan de meestergroep Nona heeft deelname toegezegd. Er werd hierop enthousiast geapplaudisseerd. De schilder J. H. Willemse, wiens werken thans bij Hoogovens worden geëxposeerd, heeft een zijner werken aan de Russische schaakster aangeboden. „Ik wil uitdrukkelijk waarschuwen tegen het instellen van geldprijzen en het be schikbaar stellen van hotels ter huisves ting van de schakers. Het contact tussen de Beverwijkse bevolking en de schakers mag niet verbroken worden. Als dat ge beurt, ben ik bang voor het voortbestaan van het toernooi", aldus Piet Veldheer gisteravond. Professor Ten Doesschate onthulde tot slot van de zeer gezellige snertmaaltijd een uitslagenbord, dat beschikbaar is ge steld door de directie. Piet Veldheer ont ving van de directie een autoradio. Een grote kist sigaren ontving de oude heer Dibbits, die binnenkort zijn 83ste ver jaardag hoopt te vieren. De heer Dibbits is iemand die over de toegangskaartjes gaat, maar die dit al zo lang doet als het toernooi oud is. Met de vervolmaking van het nieuwe sportpaviljoen van de vereniging Kenne- merstaten, die ongetwijfeld terugdenkt naar de meest gezellige bijeenkomsten van weleer in het sportpaviljoen „Water vliet" op het oude Watervliet-sportpark, is nu ook de afdeling Beverwijk-Hoog- ovens-combinatie van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging Eerste Hulp bij On gelukken kunnen gaan verhuizen. Het was in de laatste koude weken echt geen aardigheid meer voor de leden om naar het Watervlietpaviljoen te gaan. De EHBO heeft nu als laatste Kennemer- staten-afdeiing dit oude, vertrouwde pavil joen, waarin zoveel gezellige avonden zijn gehouden en door de leden hun cursus is gevolgd, verlaten. In overleg met Kennemerstaten kon 21 januari het nieuwe paviljoen „Konings hoeve", gelegen bij het nieuwe sportter rein Koningsveld worden betrokken, waar ondanks alle koude een heerlijke tempe ratuur heerste, ondanks het vele glas, dat dit nieuwe paviljoen insluit. Koningshoeve ligt ook aan de Grote Hout- of Konings weg tegenover het sportpark Rooswijk te Velsen-Noord. In verband met andere gegadigden voor het nieuwe paviljoen, die dit gebruiken voor oefenavonden en dergelijke is met Kennemerstaten overeengekomen, dat de cursusavonden van de EHBO-vereniging niet meer op vrijdag, doch voortaan op dinsdag worden gehouden. De eerste cur sus op de nieuwe avond is dus dinsdag, 29 januari in Koningshoeve. Ter gelegenheid van het zestigjarig be staan van de KAB te Beverwijk hebben de kinderen van leden kunnen genieten van een spannend avontuur waarin veldwach ter Flipse en Bulletje Bloedworst de hoofd personen waren. Er waren ongeveer zeven- ho ierd kinderen in het gebouw van de KSA aanwezig. Met autobussen had men de verst weg wonende kinderen opgehaald en thuisgebracht. De Markers hebben zaterdagmiddag, samen met honderden belangstellen den, op het ijs een drievoudige (schijn) bruiloft gevierd. De bruidsparen en de gasten, allen in originele klederdracht, zongen, dansten en deden de welvoor ziene dis alle eer aan. Een van de belangrijkste punten in de Eurorace van het moment is de kwestie van de vervalsing van de subsidies. Op de visserijdagen in Bergen is over deze kwestie, die nu voor Nederland zeer actu eel is, het een en ander gezegd. De heer Louwes wees er op, dat twee of drie lan den al met deze subsidies zijn begonnen. Nu kan de vierde wel zeggen, dat de start vals is geweest, maar de kans is straks groot dat bij een politiek compromis wordt gezegd: de start was toch goed. „We moe ten er aan denken, dat we te maken heb ben met argumenten en met politieke kracht" zei de heer Louwes, „en dat ar gumenten zonder politieke kracht weinig helpen". De heer Kiewiet de Jonge wees er op, dat het in de eerste plaats aan de Neder landse regering is te danken, dat het ge hele probleem ter tafel is gebracht. De .èflpaqjw. ,ix- i.éV' i 'I'H- ':H Drs. Louwes zaak baart de Nederlandse regering ern stige zorgen. Bij een lunch van de Stichting van de Nederlandse Visserij met minister Marij- nen heeft de heer Kiewiet de Jonge opge merkt dat de minister volstrekt is door drongen van het gevaar. Maar hij was wel optimistischer dan de spreker, die tot de minister had gezegd: „Als onverhoopt uw goede verwachtingen met betrekking tot een zuivering van de atmosfeer niet ver vuld zouden worden dan zie ik voor de rest van de overgangstijd geen andere mo gelijkheid dan terug te slaan, en ook het verkeerde pad te bewandelen". De heer Kiewiet de Jonge zei dat de mi nister zich natuurlijk tot aanhoren had be perkt. Inmiddels is het rapport van de com missie Diepenhorst aan de regering ver schenen. Het bevat aanbevelingen waarin dit met nadruk wordt onderstreept. „Het zal in Brussel een ernstig strijd punt worden" zei de heer Kiewiet de Jonge. „Maar je kunt het een regering niet kwa lijk nemen als ze niet als overwinnaar uit het strijdperk komt". De heer Kiewiet de Jonge wees bij zijn betoog op de Duitse subsidies in de vorm van nieuwbouwfaciliteiten en slooppremies maar ook in de vorm van vangpremies ter bevordering van de kwaliteit en van gun stige voorwaarden van brandstoflevering. Maar er zijn ook indirecte subsidies, zo als in Frankrijk de steun aan werven. Ir. G. J. Lienesch, directeur der visserijen, wees er nog op, dat de Fransen de sociale positie in de Nederlandse visserij ook als een vervalsing beschouwen. Daar schermen ze in Europêche trouwens ook voortdurend mee. Een vooral na de hervatting sterk ver dedigend Attila (Utrecht) heeft in de Ber- nardhal in Utrecht geen kans gezien het damesteam van Full Speed van een over winning af te houden. Weliswaar opende de thuisclub de score, maar dankzij de schotvaardigheid van Truus Relik (2x) bo gen de bezoeksters nog voor rust de stand in een voor hen voordelig resultaat om. Na de theepauze kreeg Full Speed bar weinig gelegenheid de voorsprong te ver groten. aangezien Attila (met haar doel- vrouwe aan het hoofd) het accent op de verdediging legde. Toch wrong Nel Toon zich nog eenmaal door de Utrèchtste de fensie en bracht de (eind-) stand op 13. De Oranjevereniging „Velsen" te Vel sen-Noord, die vrijdagavond in het St. Jo zefhuis aan de Banjaertstraat ter gele genheid van de vijfentwintigste verjaardag van prinses Beatrix haar traditionele fees telijke ledenbijeenkomst houdt, kan bogen op een flink ledental van ruim driehonderd ingezetenen. Met het gemeentelijke subsi die voor de kinderspelen bij de viering van koninginnedag behoeft de vereniging zich geen geldelijke zorgen te maken. Zorgen liggen op een ander vlak, omdat voorbereiding en uitvoering van festivitei ten nog niet vlot genoeg „lopen" naar de zin van de bestuursleden. Men zou zo gaarne willen, dat de leden of een aantal van hen ook daadwerkelijk zich gingen be trekken in de uitvoering van feesten. Want in de eerste plaats is de koninginnedag- viering gebaseerd op het feest voor de kinderen en het ontwikkelen van verschil lende activiteiten voor de jeugd. Hiervoor ontvangt de vereniging het subsidie en daarvoor zijn volwassenen lid en betalen hun contributie. Voor het bestuur alléén is het onmoge lijk om zonder hulp van anderen het hou den van kinderfeesten voor te bereiden en uit te voeren, willen deze festiviteiten kans van slagen hebben. Tot vorige jaren was er altijd de grote optocht van meer dan tweeduizend schoolkinderen, die vooral in de laatste jaren telkens meer versiering aan dit gebeuren gaven, daarbij geholpen door het schoolpersoneel. Ook hielp dit personeel de optochten te regelen en de kinderen te geleiden naar de feestzalen, zodat hun koninginnedag veelal slechts een halve vrije dag bete kende. Maar afgezien van de klacht weer „schoolmeester" te moeten spelen op de dag, dat bijna iedereen vrij is, hoewel ve len zich gaarne een offer getroosten, blijkt het nu niet meer mogelijk van het onder wijzend personeel de zo gewaardeerde en gewenste hulp te kunnen krijgen. Het bestuur van de Oranjevereniging „Velsen", dat node zijn verscheiden en jarenlang actieve secretaris, wijlende heer W. Nieuwenhuis sr. mist, wil het dit jaar proberen door een groepsindeling on der scholieren te maken en deze groepen achter de deelnemende muziekkorpsen te plaatsen, per groep voorzien van ver schillende gekleurde ballonnen, die dan weer vragen om te worden opgelaten. Het bestüur wil trachten velen in zijn voorbereidingen en uitvoering te betrek ken met het houden van straat-, buurt- of verenigingsfeesten, waarbij de activiteiten op deze terreinen worden gestimuleerd. Al deze dingen mogen als maar een seintje gaat naar het bestuur van de Oranjever eniging wegens de aan te vragen politie- toestemming. Zonder deze komt men in de knoop. Het bestuur is voornemens voor derge lijke festiviteiten fraaie prijzen beschik baar te stellen. Men hoopt op een spon taan reageren bij eerste oproep. Er is nog meer, dat het bestuur wil stimuleren om niet altijd afhankelijk te zijn van buiten de gemeente aangetrokken personen om bijeenkomsten op te vrolijken. Gepoogd zal worden te bereiken, dat in ledenvergade ringen ten aanzien van de amusements factor belangeloze medewerkenden hun hobby kunnen uitleven in ;gooctteljen; voor dragen, het uitvoeren van muziek en der gelijke, wat gezien de nu nog onvoldoende belangstelling-dit jaar nog niet kan door gaan. Toch blijft het bestuur op dit punt diligent. Dit en nog meer, onder andere de fi nanciële positie, zal de voorzitter ir. W. B. Rueb vrijdagavond in het Jozefhuis uit de doeken doen, voordat het feestprogramma begint. Dit programma bestaat uit de vertoning van de Nederlandse succesfilm „Langs on- gebaende klingen" met onder anderen Huib Orizand en Wam Heskes. Het komt deze dagen nog al eens voor dat automobilisten, die de Velser tunnel binnenrijden ten gevolge van de combina tie van felle zon en sneeuw dermate zijn verblind, dat zij de eerste twintig meter practisch niets meer kunnen zien. Dit over kwam zondagmorgen nog een automobilist, die het op deze wijze ontging dat in de tunnel voor hem een auto wegens benzine gebrek tot stilstand was gekomen. Hij vloog er in volle vaart bovenop, met als gevolg aan beide wagens grote materieële schade, zonder persoonlijk letsel. Op de Zeeweg werd zondagmiddag even eens grote materieële schade veroorzaakt omdat een bestelauto, bestuurd door een dame uit Apeldoorn slipte, een slag in de ronde maakte en daarna tegen een ge parkeerde auto botste. Even later vond in de Lange Nieuw- straat een kettingbotsing plaats, waarbij niet minder dan vier auto's waren betrok ken. Deze botsing was het gevolg van de plotseling ingetreden gladheid. De eer ste auto werd hierbij driemaal aan de ach terzijde geraakt. De Velsense politie heeft zaterdagavond assistentie verleend bij de aanhouding van een automobilist, die ervan wordt verdacht te zijn doorgereden, nadat hij in de Bree- straat in Beverwijk een aanrijding had veroorzaakt. Later werd de wagen onbe heerd aangetroffen, nadat de bestuurder op de westelijke aan- en afvoerweg van de Velser tunnel uit de bocht was gevlogen. De eigenaar van de auto. die een be woner van het woonwagenkamp bleek te zijn, werd nog dezelfde avond aangehou den en voor een nader onderzoek naar het politiebureau in Beverwijk overgebracht. IJmondvissers kregen Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het hervormd vereniginggebouw aan de Schans in Beverwijk heeft de voorzitter van de hengelsportvereniging De IJmond Vissers de prijzen uitgereikt die leden in het afgelopen seizoen hebben gewonnen. Het ledental is nog steeds stijgende. De wisselprijs kreeg de heer J. Waterlander die 25 vissen had gevangen. De grootste vis was gevangen door de heer J. van Zut- phen, namelijk een exemplaar dat 35,5 centimeter mat. Na de prijsuitreiking was er een gezellig cabaretprogramma onder leiding van Henk Bukman uit Rotterdam. Wederom koh VVB (voetbalvereniging Breesaap) zondag niet in actie komen Lichte dooi maakte het spelen van de vriendschappelijke wedstrijd tegen DEM tot een te riskante gebeurtenis. Advertentie Aanvoer van maandag In IJmuiden zorgden vanmorgen 151 vaartuigen voor een aanvoer van 90 kisten schelvis, 390 wijting, 60 radio, 90 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 2050 haring, 10 ma kreel, 4150 schol, 170 tarbot, 420 diversen, 2600 stuks stijve kabeljauw en 160.000 ki logram tong. Prijzen van maandag In guldens. Per kilogram: tarbot 3,64 3,40, grote tong 3,603,50, grootmiddei tong 2,702,50, kleinmiddel tong 2,101,98, tong I 2 602,40, tong II 2,202. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 112 108, middel kabeljauw 9680, koolvis 130. Per 50 kilogram.' Grote gul 4337, mid del gul 3934, kleine gul 3327, kleine koolvis 3629, grote en grootmiddel schol 1510, zetschol en schol I 1713, schol II 21—17, schol III 28—21, schar 36—23, grote schelvis 5947, grootmiddel schelvis 56 55, kleinmiddel schelvis 5855, schelvis I 5851, schelvis 2 4738. radio 23, gestripte wijting 46—32, dichte wijting 1713. kleine kuit 100, kuit 5847, lever 1213, haring 2720,40, kleine makreel 19, tarbot 140 65, griet 7560. Per regel: grote kabeljauw 10880, mid del kabeljauw 4936. Per noop: rog 3517. Seheveningen In Seheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 120 kisten wijting, 120 gul en kabeljauw. 1600 haring, 58 schol en 17.500 kilogram tong. Voorts lagen buiten de markt om nog drie schepen met 2500 kisten haring te wachten op lossing. Op zee De visserij in de Ierse zee was giste ren, evenals daarvoor ook weer niet om over naar huis te schrijven. Er werden slechts enkele kantjes haring gevangen. De meeste schepen hebben daarom de Ierse zee de rug toegekeerd. Enkele zijn weer naar de Noordzee vertrokken, ande- Op de met vlaggen versierde ijsbaan aan de zuidelijke ingang van de Velsertunnel hebben zaterdagmiddag leden der plaatse lijke afdeling van de Algemene Nederland se Bouwbedrijfsbond hun krachten be- PWtMng nos jtp >t rrapr.ix neA ,s.o iviM Twaalf bouwvakkers verschenen "aan de Start voor de 160 meter kortebaanw.edstrijd. Het ijs was slecht, maar het enthousiasme was groot. Uit een harde strijd kwam als winnaar te voorschijn de heer T. Keur. Tweede werd de heer B. Schaper, gevolgd door de heren B. van der Laan, G. Duiker, P. van der Veen en A. Voetman. Winnaar in de verliezersronde was de heer J. de Groote; hij won een rit tegen de heer Keur. maar verloor de twee volgende ritten van de eersteprijswinnaar. De heer A. Voetman, die zesde werd, maakte een lelijke val. waarbij hij een ver wonding aan het voorhoofd opliep. Drie E.H.B.O.-ers verleenden onmiddellijk hulp. Na de wedstrijden togen alleen naar café restaurant Anneta, waar de voorzitter van de A.N.B.-afdeling Velsen, de heer J. L. Wiegers, met een toepasselijk woord de prijsuitreiking inleidde Er waren genoeg prijzen voor alle deelnemers en zo ging el ke kortebaanschaatser met een blijvende herinnering aan dit sportief gebeuren naar huis. De brandweer werd zondagavond om half acht gealarmeerd voor een brand in een slagerij aan de Wijkerstraatweg. Ter plaat se bleek dat een van de zes onafhan kelijk van elkaar werkende rookkasten vermoedelijk door oververhitting, in brand was geraakt. De schade wordt op tweeduizend gulden geschat, ofschoon het de brandweer ge lukte. het vuur tot één rookkast te be perken. re die de ruimen vol hebben, zoeken thuis havens op. Diverse schippers verwachten niet veel van de Noordzee-visserij. De op tong vissende trawlers hebben behoorlijke vangsten geboekt. Gemiddeld werden za terdag 100 kilo tong en vijf tot zes man den andere vis per trek gevangen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Krebsia van Rotterdam waterladen Velsen; Jan Zirka, Bordeaux; Acuity, Emden; Gat- china, Gent, ledig IJmuiden; Oost-Vlieland, terug uit zee, IJmuiden; Tilo von Wil- movsky, Kirkeness; Matthew, Rotterdam; Texelstroom. Hull; Chiron, Paramaribo; Emsland, Rotterdam; Marie Christine, Huil, reparatie Zaandam; Nabob. Antwer pen; Belgulf Union, Aruba; Confid, Lon den; Wilhelmine Schaa, Rotterdam; Alde- baran, Rotterdam; Lelykerk, Rotterdam; Marianne Weber, Aalborg. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Fri sian Coast van Newcastle; Josta, Rotter dam, water laden Velsen: Palamedes, Ant werpen; Mercurius H. Dagenham; Magas, Delfzijl; Border Keep. Isle of Grain; Twee lingen, Monrovia, met erts voor IJmuiden; Athellaird. Rotterdam; Birdwood, Imming- ham; Rugen. Londen; Folias, Gefle; Jans, Londen; Marwick Head, Sunderland; Jo seph Frering, Pepel, erts IJmuiden; Ulla Danielsen, Oslo; Plato, Vigo; Zaanstroom, Portsmouth; Gouweborg. Swansea; Wilca, Londen; Hinde. Londen: Joseph Camaret, Le Havre; Eckero. Kotka; Henny J., Swan sea; Calteen Gorichem. Rotterdam, water laden IJmuiden; Roelof Buisman, Par. met klei voor Velsen; Geziena Hendrika, Barry; Matthew. Rotterdam; Konny M., Antwer pen: IJstroom, Grangemouth; Bleichen, Le Havre. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: La botas naar Gothenburg; Areas, Kopen hagen; Caltex Gorichem, Rotterdam, met water van Velsen; Oost-Vlieland, Terschel ling. postboot IJmuiden; Ishmales, Rots- tock. met walsmateriaal IJmuiden; Berkel- stroom, Liverpool: Helvetia S, Waterford; Gratia, Seheveningen; Oosterdiep, Rotter dam, ledig Zaandam; Herman Buisman, Antwerpen, ledig IJmuiden; Algol, Rotter dam; Start, Rotterdam; Peregrine, Felix- towe; Hoegh Benin, Bremen; President Aquirralda Nanusa, Antwerpen: Jean E., Londen; Tor. Malmö; Garm, Londen; Hfl- Iersborg, Antwerpen; Swift, Londen; Aun, Odda; Hondsbosch, Rotterdam; Bomma, Oslo; Resolute, Hampton Roads; Eem- stroom. Shoreham; Heriot, Leith; Ceres, Hamburg; Bakala, Hamburg; Honte- stroom, Londen; Storanger. Bahrein; Favo- rita, Wabana; Themis, Barbados; Mat thew. Rotterdam; Gamess, Simonsvik, coils IJmuiden; Nordwind, Hamburg; Ves ta, Londen, walsmateriaal IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Thor- wald naar Rotterdam met water van IJ muiden; Bjarnia, Helsinki; Adonis Point, Pitre: Seienga, Klaipeda; Rijnstroom, Huil; Lago Lacar, Bremen; Denzo, Rotterdam; Mare Altum. Londen; Gronitas, Huil; Josta, Rotterdam, water IJmuiden; Bern, New castle; Zaanland, Las Palmas; Belgulf Union, Rotterdam; Adriana, Londen; Acuity. Delfzijl. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Wa- verstroom van Plymouth; Agneta, Hel sinki; Belgia, Gothenburg; Brinda, Wor kington, blokvormen lossen IJmuiden; Vliestroom, Londen; Energie, Rieme, kunst mest lossen IJmuiden; Thorwald, Rotter dam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Cal tex Gorinchem naar Rotterdam, water ge laden Velsen; Krebsia, Rotterdam, water geladen Velsen: Soren Rask. Koge. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Etna Kolenconvector 340.- Becking Bongers 345.- Vroling Kolenconvector 425.— Ian Jaarsma Convector 428.— (loenson Kolenconvector 428. Linco Super Convector 435. E. M. Jaarsma Caesar 465. Davonette 485. Selecta Kolen- radiatoi 498. Faber Convector 498. Vulcana Kolenconvector 525.— Bronco Pasta 535.— Uw vertrouwenszaak met 100 service L. Nieuwstraat 433-43f Telef. 4654 Vakkundige voorlich ting en Dlaatsing STROOI ZAAD. VETBOLLEN PINDA'S. VOGELVOEDERHUISJ ES JACOBIJNESTRAAT 10—18 GED OUDE GRACHT 62 - HAARLEM kent men de rank aan het blad, waarin zl| adverteert. is uw advertentie omkleed mei hei vertrouwen, dal dit dagblad heeft. Speciaal ingericht voor het herstellen en vernieuwen van naaldhakken TUINDERSSTRAAT 119 I'ELKFOON "64.?

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4