Na twee records vond de nog steeds goed rijdende Knut Johannesen het welletjes Paping kan gratis titelstrijd in Gothenburg gaan bijwonen Ajax ontmoette in Go Ahead een te sterke tegenstander RCH gaf Feijenoorders uitstekend partij In Noorderrondrit Reinier Paping bij Nederland-Brazilië Wereldtijd Grishin op 500 meter 39,5 Grishin evenaarde -nog niet erkende- 39.6 seconden-tijd Zaterdag liefst 2000 schaatsers in Molentochten Semi-profclubs weer in actie Vasas besloot zijn trip met verlies Feijenoord dinsdag al naar Frankrijk Voetballers hielpen gokkers met toto Voetbal-Oscars in Europa toegekend Gouden bondsspeld voor Hekman was Jan Uitham een klasse apart Voordelige stand bij de rust (3-2) kon echter niet intact blijven MAANDAG 28 JANUARI 1963 9 Slecht ijs LAATSTE NIEUWS Hausse Tijdens demonstratie Voetbal In Venlo geen voetbal op hoog niveau mogelijk Reinier Paping, die zondag in Amster dam andermaal in de bloemetjes werd gezet naar aanleiding van zijn over winning in de Elfstedentocht. wedstrijd tegen Gelderland met 194-228 de meerdere getoond. De uitslagen luiden: 500 meter heren: 1. Cees Jan Kroon (ZH) 47,9 sec.; 2. Geale Lourens (G) 48,9; 3. Jan Hoorneman (G) 49,6. 3000 meter heren: 1. Hoorneman 5.25,7; 2. Lourens 5.30,7; 3. Herman Zuyderduin (ZH) 5.34,1. Totaal klassement heren: 1. Hoorneman (Bram men) 103.880 pnt.; 2. Lourens (Zutfen) 104.010 pnt.; 3. Kroon (Ter Aar) 104.080 pnt. Dames langebaan: 500 meter: 1. Ria Bos (ZH) 57,8 sec.; 2. mejuffrouw Schuilenburg (G) 58,5; 3. mejuffrouw Lamers (G) 61,2. 1500 meter: 1. mejuffrouw Bos 3.16,0; 2. mejuffrouw Schuilenburg 3.17,1; 3. mejuf frouw Van Bohemen (ZH) 3.18,6. Totaal klassement dames: 1. mejuffrouw Bos 123.130; 2. mejuffrouw Schuilenburg 123.860 pnt.; 3. mejuffrouw Van Bohemen 127.500 pnt. Kortebaan heren: 1. Van Adrichem (ZH) 54,4 sec.; Den Braber (ZH) 55,5 sec.; 3. Post (ZH) 57,3 sec. De traditionele Noorderrondrit, ditmaal ingekort van 150 tot 88 km, is zaterdag gewonnen door Jan Uitham uit Noorder- hogebrug. Uitham, die tweede werd in de Elfstedentocht van dit jaar, legde het par koers van Winsum naar Appingedam (v.v.) af in 5 uur en 11 min. Reeds op de helft had hij een voorsprong van een minuut op zijn naaste concurrenten. Op de terug weg liep 't verschil op tot ruim 7 minuten. De uitslag was: 1. Jan Uitham (Noorder- hogebrug) 5 u. 11 min.; 2. H. J. Havenga (Garmerwolde) 5.18,26; 3. E. Burema (Wes- teremden) 5.18,34; 4. S. Schuiling (Meeden) 5.45,00; 5. E. van Buuren (Usquert) 5.49,00. Hopman heeft zaterdag de langebaan- wedririjd in Graft met grote overmacht gewonnen. De tijden zijn door het zeer slechte ijs nadelig beïnvloed. 500 meter: 1. Houter (Wognum) 51,7 sec.; 2. Hopman (Egmond aan de Hoef) 52,-; 3. Wagenaar (Oudorp) 52,4. 1500 meter: 1 Hopman 2.43; 2. Modder (Warmenhuizen) 2.45,2; 3. Hou ter 2.47. 3000 meter: 1. Hopman 5.48.1; 2. Modder 5.51,9; 3. Houter 6.—. Totaalklas sement: 1. Hopman 164.333 pnt.; 2. Houter 167,367 pnt.; 3. Modder 167.517 pnt. Zondag won Jan Hopman in Nieuwe Niedorp wederom een langebaanwedstrijd. Hij zegevierde zowel op de 1500 als op de 3000 meter voor de jeugdige en talentvolle Modder (17 jaar). 500 meter: 1. Nico Hou- (Wognum) 48,4 sec.; 2. Jan Hopman (Egmond aan de Hoef) 49.-; 3. P. Modder (Warmenhuizen) 49,4. 1500 meter: 1. Hop man 2.34,5; 2. Modder 2.36; 3 Houter 2.37,2. 3000 meter: 1. Hopman 5.23,5; 2. Modder 5."5,2; 3. Houter 535. Eindklassement: 1. Hopman 154.417 pnt.; 2, Modder 155.600 pnt.; 3. Houter 156.637 pnt. Jan Halfweeg uit Wieringen heeft gis teren in Oud Avereest een nationale lan gebaanwedstrijd gewonnen. Hij zegevierde zowel op de 500 als 1500 meter. Geale Lou rens eindigde als tweede. De uitslagen luiden: totaal: 1. Jan Halfweeg (Wierin gen) 151.250 pnt.; 2, Geale Lourens (Zutfen) 152.284 pnt.; 3. Jaap Hoorneman (Bram men) 152.867 pnt. 500 m.: 1. Halfweeg 47,3 sec.; 2. Lourens 48,6 sec.; 3. Hoorneman 49,9 sec. 1500 m.: 1. Halfweeg 2.32,1; 2. Lourens 2.32,3; 3. Hoorneman 2.33,3. 3000 m.: 1. Hoorneman 5.17,2; 2. Lourens 5.17,5; 3. Halfweeg 5.19,5. Reinier Paping, winnaar van de Elfste dentocht 1963, behoeft zich in de nabije toekomst werkelijk niet te vervelen. Bij alle uitnodigingen kon hij zondagmiddag weer een nieuwe, heel aantrekkelijke voe- gtn. De heer Bessem, directeur van het Olympisch stadion, heeft de rijder uit Overijssel uitgenodigd samen met zijn vrouw op 2 mei de voetbalinterland Ne derlandBrazilië bij te wonen. Evgeny Grishin, de Russische schaats- crack, Olympisch kampioen en wereld recordhouder verbeterde vandaag op de tweede dag van de internationale wed strijden, waaraan door Roemenen, Fin nen, Tsjechen en Zweden werd deelgeno men, het wereldrecord op de 500 meter. Op de hooggelegen schaatspiste van Alma Ata liet hy een tyd van 39,5 sec. afdruk ken, en dat is 0,1 sec. beter dan de presta tie die hij gisteren (39,6) leverde. Er was een lichte zuidoosten wind en de tempera tuur bedroeg 3 graden boven nul. Schaatstoptijden worden thans schijn baar niet alleen meer gemaakt op de „wonderhanen" van Squaw Valley en Alma Ata. Sterker nog, Alma Ata blijkt dit seizoen in Noorwegen te liggen. De zelfde en zelfs nog betere prestaties dan die telkenjaren uit Aziatisch Rusland werden gemeld worden nu week in week uit in Noorwegen gemaakt. Het ijs van Alma Ata vormt nu de banen van Toensberg, Hamar, Oslo en Stange. Het kan eigenlijk niet anders: de weers omstandigheden zijn gedurende dit sei zoen bijzonder gunstig in Scandinavië, maar dat neemt niet weg, dat er in het hoge noorden en met name in Noor wegen iets groots wordt verricht. Zelfs in die lange rij van topprestaties valt nog iets te bespeuren van een op gaande lijn, van het toewerken naar de Europese en wereldkampioenschappen. Die voorbereidingen culmineerden deze zaterdag en zondag een week voor de Europese kampioenschappen in Gothen- borg in een reeks topprestaties, zoals voordien eigenlijk alleen maar zijn gele verd bij de Olympische Spelen van Squaw Valley. Al op de 500 meter zagen de meer dan veertigduizend toeschouwers van de lan- denwedstrijd Noorwegen-Rusland in het Bisletstadion in Oslo Alv Gjestvang met 40.7 seconden een nieuw Noors record ves tigen. Maar op de 5000 meter brak het Noorse geweld pas goed los. Per W. Gut- tormsen een juniorrijder begon in de eerste rit met 8.06.0, direct eroverheen maakte Nils Aaness in de derde rit 7.42.8. nieuw wereldrecord. Maar het kon nog sneller. Drie ritten later verscheen Knut Johannesen de grootste onder de groten zelf op de baan. Zijn tijd 7 min. 37.8 sec. beteken de een verbetering van het uit 1955 date rende wereldrecord van Boris Shilkov met niet minder dan 7.8 seconden. Toch heeft de Oslose timmerman nog enige tijd in onzekerheid verkeerd of hij werkelijk de snelste zou zijn. Direct na hem was immers Fred A Mai- er van start gegaan, die rondetijden draai de, die de zijne zeer nabij kwamen. Mai- er's recordpoging mislukte echter op het nippertje: 7.38.4, zestiende seconden boven de tijd van Johannesen. Tegen zoveel ge weld konden de Russen in feite een B-ploeg vormend niet op. Na twee on derdelen stonden zij reeds met 100 tegen 68 achter. De tweede dag bracht een niéuwe hausse sen opende de rij met een Noors record sen opende de tij met een Noors record- op 'de 1500 m 2.10.3. De ex-wereldkam pioen trok zich vervolgens terug voor de 10.000 meter, om zich te sparen voor de komende kampioenschappen.Fred A. Maier nam de gelegenheid te baat om te schitteren als stayer bij uitnemend heid. Met 15.49.7 bleef hij als eerste rij der in Europa beneden de zestien minu ten en slechts 3,1 sec. boven het „Olym pische" wereldrecord van Knut Johanne sen. Zijn puntentotaal van 181.625 was op dat moment Maier reed in de tweede rit tegen Vasiljev een nieuw wereld record voor de vier afstanden in één wedstrijd. Al in de volgende rit echter werd die prestatie overtroffen door de klassements rijder Nils Aaness, die met 41.62.10.6, 7.42.8. en 16.21.6 een vrijwel onaantast baar record vestigde van 180.560 punten De landenwedstrijd eindigde met een ze ge van 215 109 voor Noorwegen. Magne Thomassen eindigde achter Aaness als tweede in het eindklassement. Fred A Maier werd derde. Per Ivar Moe vierde Tijdens internationale schaatswedstrij den in Alma Ata heeft de Rus Evgeny Grishin zijn wereldrecord op de 500 meter geëvenaard door 39.6 seconden te laten afdrukken. Grishin vestigde het record op 29 februari 1960 tijdens de Olympische Winterspelen in Squaw Valley. De 39,6 seconden, die Grishin zater dag maakte, zal als tenminste aan al le formaliteiten is voldaan worden er kend als wereldrecord. Grishin maakte weliswaar bij de Olympische Spelen van Squaw Valley eveneens een tijd van 39,6 seconden, maar dat gebeurde bij demon stratie-wedstrijden, nadat hij de Olym pische 500 meter-titel had gewonnen in 40.2 seconden. Deze laatste tijd was een ervaring van het wereldrecord, dat Gri shin vier jaar tevoren bij de Olympische Winterspelen van Cortina d'Ampezzo had gevestigd. Günter Traub (Schweinfurt) heeft dit weekeinde in Inzeil volkomen volgens de verwachtingen het langebaankampioen- van West-Duitsland behaald. Traub won al le afstanden en maakte de volgende tij den: 500 meter 43,3 sec, 5000 meter 8 min 12,5 sec, 1500 meter 2 min 19.1 sec en 10.000 meter 17, min 10,0 sec. In het eind klassement werd Herbert Hoefl tweede en Peter Thiele derde. De Nederlander Klaas Renes is zon dag tijdens internationale schaatswedstrij- Aan de derde serie Molentochten, geor ganiseerd door de Alblasserdamse IJs club, hebben zaterdag ruim 2000 schaats liefhebbers deelgenomen. Dit keer had men de keus uit vijf verschillende afstan den, namelijk twintig, dertig, vijfendertig, zestig en vijfenzeventig kilometer, welke alle langs een prachtig molencomplex in Kinderdijk voerden. De routes voor de grotere afstanden brachten de deelnemers over het water schap van de „Overwaard" naar Groot Ammers (45 km), Goudriaan (60 km) Pinkeveer (75 km). Ondanks de regen, die 's morgens viel, heeft meer dan de helft van het aantal deelnemers de twee grootste afstanden ge reden. De 60-km-tocht werd namelijk vol bracht door niet minder dan ongeveer 1000 en de 75-km-tocht door 300 personen Op de drie kortere afstanden reden en kele scholen uit Rotterdam mee. Het ijs was over het algemeen goed berijdbaar, met uitzondering van een gedeelte op de Giessen, waar de 75-km-rijders enkele stukken hebben moeten lopen. De Rus Grishin, die als zijn tijd van Zaterdag wordt erkend de nog weer moeilijker te evenaren wereld recordhouder op de 500 meter zal zijn. den in Rakkestad (Noorwegen) tweede ge worden op de 500 meter. De Noor Lasse Efskind zegevierde in 43,7 sec. Renes deed er 0.1 sec. langer over. Bij de dames won Willy de Beer de 1500 meter in 2 min. 41 sec. De Noorse Sigrid Sundby werd in 2.46.6 tweede. Op de 1500 meter eindigde Willy de Beer in 52.8 sec. als derde. De overwinning was hier, met 51.1 sec. voor Sigrid Sundby Verscheidene semiprofclubs hebben van het relatief goede weer geprofiteerd om wedstrijden te spelen op de zwaar ge teisterde velden. Het is duidelijk dat de resultaten van deze ontmoetingen van se cundair belang waren. Zo ging het gere nommeerde Ajax in Deventer tegen de leider van de eerste divisie, Go Ahead, met 64 ten onder. De Amsterdammers, die op volle sterk te aantraden, namen reeds binnen een half uur een 02 voorsprong. Fouten van reserve-doelman Pleiter (keeper Van der Voort ontbrak, evenals Bleijenberg, in de rood-gele gelederen) stelden de gebroeders Groot in de gelegenheid te scoren. Nog voor de rust maakten Van Doorneveld en Butter gelijk. Henk Groot verschafte Ajax nog eenmaal een voorsprong, maar in het volgende half uur speelde Go Ahead, nu met keeper Alberdings, de Amsterdam mers vrijwel van het veld. Door doelpun ten van de grote strateeg in'de Deven ter ploeg, de Duitser Pfeiffer (2), Van Doorneveld, en Van Brussel liep Go Ahead tot 6—3 uit. Linksbinnen Prins tenslotte bepaalde de eindstand op 64. Landskampioen Feijenoord was zoals op Het Hongaarse Vasas, dat in de achtste finales van het toernooi om de Europe se beker door Feijenoord werd uitge schakeld, heeft zijn Amerikaanse tournee in Guadalajara afgesloten met een 2-1 ne derlaag tegen het Braziliaanse Palmeiras. deze pagine te lezen staat bij RCH te gast. In Rotterdam speelde Excelsior een oefen partij tegen Hermes DVS. De Rotterdam mers wonnen Voor 1500 belangstellenden met 5—3 (rust 3—2). De Utrechtse ere divisieclub DOS heeft zaterdag in Schie dam onder'hét 'toeziend oog"vHiTböfitfs- cf>arh~ EJèk Schwartz mét 5—1 gewonnen van SVV. Bij rust leidden de Utrech ters reeds met 31. Er waren 1000 toe schouwers. Met een ferme beweging van het hoofd kopt Piet Kruiver de bal naar het doel van RCH. Een goal zal het evenwel niet worden. Het elftal van Feijenoord, dat 6 februari voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker tegen de Franse kam- pioensploeg Stade de Reims zal uitkomen, vertrekt dinsdag 29 januari naar Zuid- Frankrijk. Het ligt in de bedoeling, daar een tweetal oefenwedstrijden te spelen. Eén tegenstander staat reeds vast: zater dag 2 februari komt Feijenoord in Anti bes uit tegen het Franse militaire elf tal. Over de tweede wedstrijd zijn nog besprekingen gaande. Feijenoords toekomstige tegenstander won zondag voor de competitie, die in Frankrijk gewoon doorgaat, met 1-0 van Angers in een uitwedstrijd. De voetbalbond van Joegoslavië heeft 28 voetballers voor het leven geschorst Zij hebben op instigatie van een groep gokkers in de Joegoslavische toto hun club aan een nederlaag geholpen. De schorsing is uitgesproken nadat een onderzoek van de politie de knoeierij aan het licht had gebracht. Zij zullen ook te recht moeten staan wegens het aanne men van steekpenningen. Alle gediskwalifeerden waren van pro vinciale ploegen die in de zomer een spe ciale competitie spelen, voornamelijk om de toto draaiende te houden. Ver wacht wordt dat er nog meer schorsingen zullen volgen. Een jury, bestaande uit 34 gespeciali seerde journalisten uit geheel Europa, heeft in Parijs de elf eerste Europese voetbal- Oscars toegekend. De verkiezing heeft slechts een voorlopig karakter. In juni 1963, januari 1964 en mei 1964 zal opnieuw een stemming worden gehouden en pas daarna zullen de Oscars definitief wor den toegekend. Volgens de specialisten zou het sterkste Europese elftal er mo menteel als volgt uitzien: Doel: Schroiff (Slovan Bratislava, Tsje- cho-Slowakije). Achter: Wendling (Stade de Reims, Frank rijk) en Schnellinger (FC Köln, West- Duitsland). Midden: Solymosi (Ujpeèt, Hongarije), Maldini (AC Milan, Italië) en Masopust (Dukla Praag, Tsjëcho-Slowakije). Voor: Kopa (Reims, Frankrijk), Jurion (Anderlecht, België), Seeler (Hamburger SV West-Duitsland). Eusebio (Benfica. Portugal) en Gento (Real Madrid, Span je). Het bestuur van de Venlose eerste di visieclub VVV heeft besloten af te tre den en wil tijdens een te houden buiten gewone ledenvergadering de leiding over geven aan een groep financiers, die zich tot een bedrag van 60.000 schriftelijk garant heeft verklaard. De Venlose voet balclub had de laatste jaren met tal van moeilijkheden te kampen, voornamelijk van financiële aard. Wat het bestuur ook probeerde, het ging ieder jaar bergaf waarts met VVV. Men is nu definitief tot de conclusie gekomen dat voetbal op hoog niveau in Venlo onmogelijk is.. De heer J. Hekman, voorzitter van de afdeling voetbal van GVAV, is zaterdag in Groningen onderscheiden met een gou den bondsspeld van de KNVB. De heer Hekman, onder meer lid van de bonds vergadering voor het betaalde voetbal kreeg de bondsspeld voor zijn vele ver diensten voor de voetbalsport Reinier Paping, winnaar van de Elf stedentocht 1963, is zaterdagavond op de Deventer kunstysbaan gehuldigd. De heer P. L. Bergstroem, directeur van de kunst ysbaan, bood Paping, die zich in de afge lopen maanden op de kunstijsbaan had voorbereid op de Elfstedentocht, als blijk van waardering een vliegretour aan naar Gothenburg, waar dit weekeinde de Euro pese schaatskampioenschappen worden ge houden. De verblijfskosten, die Paping in de Zweedse stad maakt, worden vergoed door de Deventer-ijsclub, waarvan Paping lid is, en Salland's schaatstochtcomité. Jeen van den Berg en Henk van Oor schot, beiden lid van de Deventer-ijsclub, die in de Elfstedentocht respectievelijk als derde en twaalfde eindigden werden even eens in de huldiging betrokken. Voor de huldiging was op de baan een uurwedstrijd gehouden, die in de eindsprint werd ge wonnen d'oor Roelof Bakker uit IJhorst. Jeen van den Berg, die alle premiesprints had gewonnen, eindigde als tweede. De uitslag luidt: 1. Bakker (IJhorst) in een uur 28,170 km; 2. Jeen van den Berg (Heerenveen); 3. Reinier Paping (Dedems- vaart) op 1 ronde; 4. Van Bezoen (IJhorst); 5. Oldenkamp (Wageningen); 6. Van Oor- scho* (Made) op 2 ronden. "n de eindspurt van een peloton van 21 schaatsenrijders is gistermiddag de 50 km- wedstrijd op de Jaap Edenbaan in Am sterdam, die in de plaats kwam van de bosrace, door Jeen Wester uit Eernewoude in de uitstekende tijd van 1 uur 36 min. 20.5 sec. gewonnen. Ruim 3000 toeschou wers, onder wie de burgemeester van Am sterdam, mr. G. van Hall, zagen een zeer aantrekkelijke wedstrijd, waarin de Am sterdammer Augustin en de Hilversummer Jeen Wester, winnaar van de 50 kilo meter op de ijsbaan Jaap Eden. Vollenbroek vele malen probeerde een voorsprong te nemen. Dit lukte steeds niet. Reinier Paping, die als winnaar van de Elfstedtocht werd gehuldigd, bevond zich ook in het veld van 50 rijders, dat van start was gegaan, maar kwam door een ongelukkige val niet aan het einde. Na ruim 12 km werd hij door een andere val lende rijder meegesleurd en daarbij weid zijn schaats dermate verbogen dat door rijden onmogelijk was. De uitslag luidt: 50 km: 1. Jeen Wester (Eernewoude) 1 uur 36 min. 20.5 sec., 2. K. Kalis (Stompetoren) z.t.; 3. R. Baxkcr (IJhorst) z.t.; 4. J. Vermeulen (Maar sen) z.t.; 5. T. Rozendaal (Warmenhuizen) zt.; 6. P G. J. Bakker (Kortenhoef) z.t.; 7 J. van der Hoorn (Ter Aar) z.t.; 8. Jeen van d'en Berg (Heerenveen) z.t.; 9. W. Ligchart (Schoorldam) z.t.; 10. J. Dekker (Bo /en- karspel) z.t. De schaatsploeg van Zuid-Holland heeft zk'i in de zaterdag in Rotterdam gehouden Feijenoord moet „in beweging" blijven in verband met de wedstrijd tegen Reims in Parijs op 6 februari en pakt dus iedere gelegenheid aan om oefenwedstrijden te spelen. Zondag was in Heemstede RCH de tegenstander van de Rotterdamse top- ploeg en het moet ons van het hart dat het volledige Reims-elftal een slechter sparring-partner had kunnen uitkiezen. Zo'n kleine tienduizend toeschouwers za gen een bijzonder aantrekkelijke partij op een veld dat na veel goede zorgen uitste kend bespeelbaar bleek. Na een interessant scoreverloop de Racing stond nota bene bij de rust met 3-2 voor kon Feijenoord uiteindelijk de wite grasmat met een 5-3 winstgevende score verlaten, maar belangrijk was dat niet. Het ging in dit geval niet om de knik kers maar om het spel en daaraan konden de waarlijk niet verwende Haarlemmers toch wel hun hart ophalen. Met grote regelmaat vielen de doelpun- j ten. Nauwelijks had Van der Gijp de score voor de Rotterdammers geopend met een haarscherp schot in de linker hoek, of Engelsma kon gelijk maken met een dreunend hard schot waar zelfs Pieters Graafland gdfen kijk op had. Andermaal kwamen de Rotterdammers voor, nu door de voor het eerst sinds geruime tijd weer meespelende Kreijermaat, die de door hem uit een vrije schop voor het doel gebrach te bal ineens in het Racing-net zag zeilen. Maar men was nog nauwelijks uitgepraat over dit cadeautje, of RCH's rechtsbuiten Hendriks knalde uit een zeer moeilijke hoek de gelijkmaker in. En ziedaar, negen minuten voor de rust leidde de thuisploeg zelfs toen Maslo de bal zuiver vóór het doel en óp het hoofd van Van der Berg bracht, die in de uiterste hoek kopte (3-2). Die stand bood uiteraard perspectieven voor de tweede helft, want een ploeg als Feijenoord wil natuurlijk niet verliezen van een tweedeklasser, terwijl juist die tweedeklasser er een eer in stelt een eervol resultaat te behalen. RCH trok der halve wat mensen terug, terwijl Feijenoord moeilijk combinerend weliswaar steeds aanviel, maar evenzovele keren doodliep nog voor het vijandelijke strafschopgebied bereikt was. Toch kregen degenen die dach ten dat er een verrassende score in de oefenpartij zou zitten ongelijk, want in de 25ste minuut kon Bennaars na veel goochel werk van Kruiver gelijkmaken, waarna Kreijermaat met een ouderwetse knal van 25 meter en weer Bennaars voor een 3-5 stand zorg droegen. Belangrijk was dat, zoals gezegd, niet, want het ging ten- i slotte om de exhibition en die kon de te vredenheid van de bijna tienduizend toe schouwers tenvolle wegdragen. Coen Moulijn had zondag in Heem stede bar weinig in te brengen. Men ziet op de foto hoe hij door Hendriks van RCH in zijn rush wordt gestuit.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9