Europacup-wedstrijd Feijenoord tegen Reims op televisiescherm OVRA-dames wijdden nieuwe tenue met verrassende zege in Weer was Herly te sterk voor het team van de Flamingo's Blanchflower wil Tottenham gauw weer van dienst zijn SPOP Grote belangstelling bij Par ij se publiek Vier miljoen dollar uit strijd in Chili Clay: „In november versla ik Liston" Geen wereldrecord Niet blanke kreeg prijs in regen Anton Verhoeven nog niet genezen Ook herenformatie deed goed werk Franse paard Ozo op weg naar zege Olympisch nieuws Vier zweefvliegers naar Argentinië Noors schaatsteam Haynes hoopt zijn club Fulham nog te kunnen redden DINSDAG 29 JANUARI 1963 II Zuid-Afrika's schorsing door FIFA opgeheven Russen spelen simultaan Feijenoord-hemd Zaterdagavond Antilopen tegen Exercitia-ploeg Maris en Schneider naar Duitse tennisstrijd Snelle 3(X)0 metertijden HVS krijgt morgen bezoek van Voorburgs OVC-team Reims-Feijenoord, de „Nederlandse" kwartfinale-wedstrjjdin de Europa-cup, op 6 februari in Parijs te spelen, komt op het televisiescherm. Dit verzekerde de heer Phida Wolff, administrateur van Feijenoord, gisteravond. Een uitgebreide Franse t.v.ploeg was maandag in Rotter dam om opnamen te maken van de spe lers, van het stadion, van de training. In het stadion zijn interviews gemaakt met bc.dscoach Elek Schwartz en met Fuchs, trainer van Feijenoord. De Franse t.v.-mensen waren eerst van plan de gehele week in Nederland te blij ven. Nu Feijenoord vandaag naar Zuid- Frankrijk vertrekt, gaat de t.v.-ploeg mee om daar opnamen te maken. De Franse t.v.-mensen vertelden dat er in Parijs een immense belangstelling bestaat voor de wedstrijd. Het publiek kan gewoonweg niet genoeg over Feijenoord te weten ko men. Er zal of er is al een run ontstaan op de kaartjes voor de wedstrijd van 6 februari. Dit heeft het ongetwijfeld moge lijk gemaakt dat de wedstrijd via de t.v. wordt uitgezonden. Gewoontegetrouw zal de KNVB aan een „relay" in Nederland zijn toestemming moeten geven, doch wij kunnen ons nauwelijks voorstellen, dat de ze niet zal worden gegeven. Het tempo, waarin van alles moest wor den geregeld, kwam ook voor Feijenoord als een verrassing. Zo is in het trainings schema in Zuid-Frankrijk alweer een wij ziging gekomen. Wist men zondagavond niet beter of Feijenoord zou morgen in Antibes zijn eerste wedstrijd spelen tegen het Franse militaire elftal, gisteren kwam het bericht, dat morgenavond om zes uur de eerste wedstrijd zal worden gespeeld tegen Cannes. Cannes is een tweede divisieclub van behoorlijke sterkte, spelend in de stad van die naam, luttele kilometers verwij derd van Antibes, waar Feijenoord, zoals bekend, zijn intrek neemt in hotel „Rot terdam". De wedstrijd begint om zes uur en zal gedeeltelijk met licht worden ge speeld. De match is voor publiek toegan kelijk. Men zal dit waarschijnlijk nogal vanzelf sprekend vinden, maar dat is het toch bepaald niet. Het Europacup-reglement Sir Stanley Rous, de voorzitter van de FIFA, heeft in Cairo bekend gemaakt dat de totaalopbrengst van het wereldkam pioenschap voetbal, dat vorig jaar in Chili is gehouden, bijna vier miljoen dollar be droeg. Van dit bedrag is ongeveer een miljoen dollar verdeeld onder de zestien landen, die aan het eindtoernooi hebben deelgenomen. Sir Stanley Rous deelde verder mede dat de FIFA een uitnodiging had aanvaard om ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de Engelse voetbalbond een we reldelftal tegen Engeland te laten spelen. De wedstrijd wordt 23 oktober in het Lon- dense Wembleystadion gespeeld. Algerie en Basutoland zijn voorlopig toegelaten als lid van de FIFA. Over definitieve toelating wordt in 1964 beslist tijdens een congres in Tokio. verbiedt namelijk het spelen van voor wedstrijden. Feijenoord moest dus hier voor speciale toestemming vragen. Deze werd echter vlot verkregen, vooral dank zij de sportieve houidng van Reims. De tweede wedstrijd zal zaterdag aan staande in Antibes worden gespeeld tegen het Franse militaire elftal. Het wordt of een middag- of een avondwedstrijd. In ieder geval wordt de wedstrijd zonder pu bliek gespeeld. En zo vertrok dan vandaag het Rotter damse gezelschap, echter niet alvorens voor het laatst in Rotterdam te hebben geoefend waarvan de Franse tv-mensen ijverig op namen maakten. De reis naar Zuid Frank rijk betreft een voetbalunicum, want naar wij weten is nog nimmer een voetbalclub zo ver van huis gegaan om ergens een trainingskamp op te slaan. Het gezelschap bestaat uit zestien spelers en vijf officials. Alleen de reserve doelman Andries van Dijk kon geen toestemming krijgen de trip mee te maken. Men neemt echter aan, dat hij in Parijs van de partij zal zijn. Boksen Pocher-bokser Cassius Clay voorspelt steeds hoe en in welke ronde hij zijn tegenstander velt. Zodoende noemt hij zichzelf thans de profeet van de boks- sport. „Ik krijg een geweldige naam door vooraf te zeggen wanneer mijn te genstander neergaat. Dat. doet geen en kele andere bokser", is zijn bepaald niet bescheiden commentaar. Cassius Clay, zelfverzekerder dan ooit te voren, gaat zelfs nog een stapje verder. Vorige week opperde hij het idee van nu af liefst twee boksers op één avond te bevechten om maar zo snel mogelijk zwaargewichtkampioen Sonny Liston uit te mogen dagen. In november van dit jaar onttroont hij (aldus zijn woorden) Liston. „Ik zou eigenlijk Liston morgen al kunnen verslaan. Maar mijn manager en Sonny zelf weerhouden mij hiervan". Opschepper Cassius Clay moet nog uitko men tegen Doug Jones en (voor de 2de maal) tegen Billy Daniels. Ook voor de ze duels waagt hij zich al aan een voor spelling. „Jones gaat in de 6de ronde en Daniels in de 2de ronde neer. Ik zou ze het liefst beiden op een avond ontmoe ten, dan hebben we dat tenminste ook weer gehad Het bestuur van de internationale voet balfederatie (FIFA) besloot in Cairo met II tegen 6 stemmen, de schorsing van Zuid-Afrika als lid op te heffen. Deze maatregel dateerde van 1961 en werd ge nomen omdat in de Zuidafrikaanse bond sprake zou zijn van rassendiscriminatie. Een commissie onder leiding van Sir Stanley Rous en de Amerikaan McGuire, die daartoe speciaal een reis maakten door de unie, kwam tot de conclusie dat dit niet juist is gebleken. Zowel de Zuidafri- kaanse bantoe-voetbalbond als de Indiase organisatie hebben hun vertegenwoordi gers in de Zuidafrikaanse voetbalbond. Blij dat het hem eindelijk is gelukt, loopt Yang Chuan Kwan (Formosa), student op de universiteit van Califor- nië, weg van de berg zaagsel, waar hij luttele minuten geleden in neerplofte na een grandioze sprong van 4 meter 96 cm.; de hoogste sprong ooit ter wereld met een polsstok gemaakt. Dit gebeurde tijdens indoor-atletiekwed- strijden in Portland. De sprong wordt echter niet als een nieuw wereldrecord erkend, aangezien de geslaagde poging „binnenshuis" geschiedde. Sewsunker (Papwa) Sewgolum, de eer ste niet blanke golfspeler die het open kampioenschap van Natal won, kreeg zijn eerste prijs in de regen, omdat de offi cials hem niet konden toestaan dat hij het clubhuis betrad. Sewsunker, een neger uit Durban, zegevierde gisteren met een to taal van 293. Hij kreeg in de regen staande een cheque van 400 pond (ongeveer 4.000 gul den) en een zilveren beker, waarna de overige prijzen in het clubgebouw werden uitgereikt. De manager van Sewgolum, Louis Neluon zei: „Wij zijn erg verheugd dat Sewgolum eerste werd. Wij wisten dat de prijsuitreiking op deze manier zou plaatshebben en hebben dit van te voren geaccepteerd." De Zuidafrikaanse wet verbiedt dat blanken en niet-blanken zich bij sport evenementen of andere gelegenheden met elkaar verstaan. Aan Sewgolum werd spe ciale permissie gegeven uit te komen in de open kampioenschappen van Natal, al thans wanneer hij de conditie als boven omschreven, zou accepteren. Russische schaakgrootmeesters geven vandaag en morgen simultaanseances in Den Haag. Vanavond speelt Bronstein aan dertig borden bij de schaakvereniging DD en morgenavond komen Bronstein en Aver- bach in het perscentrum Nieuwspoort scha ken tegen persvertegenwoordigers en leden van het corps diplomatique. Schaatsenrijden De Elfstedentocht blijkt voor de 43-jari- ge Anton Verhoeven, uit Dussen (NB),niet bepaald gunstig te zijn afgelopen. Hij ligt thans elf dagen na de monsterrit nog met beide benen op een stoel en zijn ge zichtsvermogen is nog niet geheel terug gekeerd als gevolg van sneeuwblindheid. Aanvankelijk was er sprake van opneming in een ziekenhuis, doch de huisarts van Verhoeven meende later hiervan te kun nen afzien. Wel schreef hij hem algehele rust voor. Jan Uitham, tweede aankomende in de ijsmarathon, vertelde dat ook hij nog steeds niet geheel is genezen van de ver scheidene valpartijen, die hij tijdens de Elfstedentocht maakte. „Op dit moment heb ik ~en gevoelige, zwevende rib. Wanneer ik bijvoorbeeld hoest, dan kan ik nog best voelen dat ik op de rechterzij een flinke smak heb gemaakt". Jan Uitham, die ge wend is aan speciale „maat-klompen" deed overigens nog een vreemde gewaar wording op. „Mijn klompen", zo vertelde hij, „hebben me twee dagen niet gepast. De voeten waren enorm opgezet". De volleybalsters van OVRA hebben gis teravond in het Krelagehuis in Haarlem voor een verrassend resultaat gezorgd door het Enkhuizense Madjoe binnen een half uur in drie sets te kloppen. Ook de heren van deze Haarlemse club deden in de overgangsklasse trouwens goed werk. In IJmuiden werd VCY met 10-15, 10-15 en 10-15 geklopt. In Heemstede bleken zowel de dames van HBC als die van het Hoornse TOG maar matig in vorm. Het werd dus een teleurstellende ontmoe ting, die in een gelijkspel resulteerde (6-15, 15-10, 11-15 en 15-9). In de eerste klasse boekte OSS in Zand- voort een 3-1 zege op Gios (13-15, 15-5, 15-8 en 15-12). Gisteravond moesten de Zandvoorters echter met een nederlaag in drie sets tegen HVS 2 genoegen nemen en kwam Gios uitstekend voor de dag door OVRA 2, ook in drie sets, te ver slaan. De OVRA-dames traden tegen Madjoe in een nieuw tenue aan; blauw shirt en rode broek. Na een zwak begin werd er aardig samengespeeld en kwam de Enk huizense ploeg er eigenlijk niet meer aan te pas. De Haarlemse dames keken spoe dig tegen een flinke achterstand aan (1- 9), maar kwamen daarna goed op dreef. Het leek erop, dat het Haarlemse herstel in deze eerste set te laat kwam; met de stand 6-13 durfde niemand meer op een OVRA-setzege rekenen. De Haarlemse dames toonden echter weer eens over een goed moreel te be schikken, lieten Madjoe op de 13 vergaar^ de punten staan en wonnen de set met 15-13. In de volgende sets had OVRA dui delijk het beste van het spel en weerde Madjoe, dat in vergelijking met vorige sei zoenen wel erg aan kracht blijkt te heb ben ingeboet, zich nog maar zwakjes. Met 15-5 en 15-2 werd het een ongekend snelle zege van het team van Anneke van den Dool. Ook de heren van OVRA 2 traden te gen Gios in een nieuw tenue aan, maar wonderlijk genoeg blijft het verschil tus sen de kleuren bij de dames- en heren- ploegen van deze club gehandhaafd. Het „Feyenoord-hemd" bracht de mannen van Neuteboom geen geluk. Zij troffen Gios in een goede vechtlustige bui aan, die wij lang van de oranjehemden gemist heb ben. Merkenhof c.s. zegevierden in drie Hier het Franse paard Ozo op weg naar zijn zege in de veelbesproken „Prix d'Amerique". De Fransman Massue reed het 5-jarige paard. Samen verdienden zij zo'n 300.000 gulden. In Tokio rekent men er vast op dat president Kennedy het langverwachte be zoek aan Japan zal brengen in oktober 1964, dus tijdens de Olympische Spelen. Bij een uitgebreide enquête in Japan, waaraan personen tussen de 18 en 59 jaar deelnamen, wist 94 percent, dat de Olym pische Spelen in 1964 in Tokio plaats hebben. Bijna 73 percent van alle ondervraagde inwoners van Tokio geloven, dat er tij dens de Olympische Spelen een verkeers chaos zal ontstaan in de Japanse hoofd stad. „Welke takken van sport zoudt u bij de Olympische Spelen het liefst gaan zien? was één van de vragen, die aan Japanse sportmensen werd gesteld. Het -esultaat luidt: 21 percent atletiek, 20 percent zwemmen en 16 percent gymnastiek. Danny Blanchflower, de captain van de Engelse voetbalclub Tottenham Hotspur, ligt zich in het ziekenhuis te verbijten. Hij wil zo gauw mogelijk weer in actie komen om zijn ploeg weer op het winnen de pad terug te brengen. De Spurs, die voor de cup in de derde ronde werden uitgeschakeld door Burn ley, zetten er nu alles op om het kampioenschap te veroveren en daarmee een plaats in het toernooi om de Europese beker. Blanch flower onderging enige tijd geleden 'n knie-operatie. Hij is behalve aanvoerder tevens tweede manager. Hij hoopt zijn taak als coach over twee en halve week te kunnen hervatten. De nederlaag tegen Burnley (0-3), op een glad terrein, kost de Spurs 100.000 pond sterling (een miljoen gulden). Totten- ham hoopte namelijk de Engelse beker voor de der de maal in successie te winnen, wat sinds 1880, toen Blackburn Rovers dit presteerde, niet meer is ge beurd. De finale om de Engelse cup zou 40.000 pond aan recette hebben opgeleverd en een goede prestatie in het toernooi van de Europese bekerwin naars gedurende het vol gend seizoen zou 60.000 pond hebben kunnen op leveren. Dit is nu allemaal ver vlogen door de nederlaag tegen Burnley. De Spurs hebben nu nog twee grote objecten op het oog: dit seizoen het Europese toer nooi van bekerwinnaars te winnen en Engels kam pioen te worden om daar door volgend seizoen te kunnen uitkomen in de strijd tussen de landskam pioenen. In de strijd tussen de bekerwinnaars moet Tottenham 't in de kwart finale opnemen tegen Slo- van Bratislava uit Tsje- choslowakije. In de Engelse League is de grootste con current Everton. Blanchflower, rechtshalf en strateeg van de ploeg, hoopt het laatste kwart van het seizoen weer te kunnen spelen. Een zwaar gedeelte overigens, nu er zoveel af gelaste wedstrijden moeten worden ingehaald. Er wordt beweerd dat Totten- ham bereid is 250.000 pond te besteden voor de aan koop van nieuwe spelers om de titel te veroveren. Tottenham staat thans bo venaan met 35 punten uit 25 wedstrijden. Everton heeft er 34 uit 23. Het Amsterdamse basketbalteam Herly is voor de Flamingo's een moeilijk te be spelen tegenstander. Voor de tweede maal in dit seizoen moesten de Haarlemmers de zege aan de oud-lyceïsten laten en ditmaal met wel zeer duidelijke cij|prs% De, Flgmin- go's-ploeg spéélde een zwakke partij. Ook De basketbalcompetitie vorige week tegen Arrows maakten de Haarlemmers weinig indruk. De oorzaak van deze inzinking hoeft men niet ver te zoeken: men kan reeds enkele weken geen gebruik maken van het buitenveld bij de Doelen, waarop iedere zaterdagmiddag wordt getraind. Het zijn dus niet alleen de veldsporten die nadeel van de winter on dervinden. Het scoreverloop van Herly Flamingo's 'was: 12-8, 29-22 (rust), 36-30, 54-33, 71-49 (einde). Het Haagse Argus kon weer gebruik ma ken van zijn halfoverdekte sporthal. De Argonauten hadden „honger naar de bal" en versloegen DED verrassend met 63-61. Dolf Pouw werd enkele seconden voor tijd matchwinnaar door twee strafworpen in te schieten. Het Rotterdamse Arrows verwij derde zich verder van de twee laatste plaatsen door een nuttige zwaarbevochten overwinning op Blue Stars (rust 24-26, 36- 31, 44-39, 49-50 en 53-50). De Hongaar Ve- nic mocht weer de gehele wedstrijd mee doen en dat leverde Koemans en de zijnen 20 punten op. De topploegen Landlust en Wolves scho ten weer eens met scherp. Ger Kok (42 punten) leidde Landlust naar een 106-30 zege op Punch, Ton Boot (24-22) was voor Op donderdag 31 januari en vrijdag 1 februari wordt in het Krelagehuis in Haar lem een plaatselijk basketbalprogramma afgewerkt. Zaterdagavond wordt een twee tal landelijke wedstrijden gespeeld: Anti lopenExercitia en HOCBona Stars (landelijke eerste klasse). Het programma luidt: donderdag 31 januari, dames: HOC 5Tornado 2. SC HaarlemExercitia 2: HCKHOC 2. He ren: CibabaTornado 2; Antilopen 3Fla mingo's 3; HCKTyphoons 2. Vrijdag 1 februari, dames: HCK 2White Stars 3; ExercitiaAntilopen 2; Typhoons 2Rapi- ditas; White Stars 2Tornado. Heren: HCK 3Dynamo; Flamingo's 2Tornado. Za terdag 2 februari, heren: HOC 2White Stars 2; Antilopen 2Exercitia 2; Antilo penExercitia (land. eerste kl.) en HOC Bona Stars (land. eerste kl.). De Nederlandse tenniskampioen Willem Maris en diens clubgenoot Evert Schneider zullen uitkomen in de internationale over dekte tenniskampioenschappen van West- Duitsland, welke deze week in Keulen be ginnen. In de eerste ronde van het heren enkel spel ontmoet Maris de Duitser Dieter Ecklebe. Schneider komt uit tegen de Zweed Hallberg. Maris en Schneider krijgen in het heren dubbelspel als tegenstanders Arilla/Drob ny. In het gemengd dubbelspel speelt Maris met de Duitse mejuffrouw Hauslein en Schneider met Amuth Sturm (eveneens Duitsland). Wolves topschutter. Samen met Kees Smit (30 punten) had Boot een zeer groot aan deel in de 108-69 winst op Monark. De stand in de eredivisie is nu: Landlust 13-26, Wolves 12-22, DED en Herly 12-14, Moijark 15-1,4, Agen 10-12, Flamingo's 13- 12, Arrows 12-10, Argus 11-8, Blue Stars 11-6, Holland Daggers 12-4, Punch 13-2. In de eredivisie dames blijven AMVJ en Blue Stars aan de leiding. AMVJ bleef aan de leiding door een bescheiden zege op het Haarlemse Antilopen (44-24). Blue Stars maakte geen fout en bleef twee punten van de AMVJ-dames verwijderd door een 104-60 zege. Van Schiphol vertrok gisteravond het Nederlandse team voor de wereldkam pioenschappen zweefvliegen in Argentinië (10 tot en met 24 februari). De Nederland se zweefvliegers zijn; de 27-jarige eerste luitenant-vlieger bij de koninklijke lucht macht Ed F. van Bree, instructeur op Lock heed T-33 straallesvliegtuigen op de vlieg basis Woensdrecht, de 37-jarige Jan Se len, werkzaam bij een chemische fabriek in Venlo, de 37-jarige Arie Breunissen, medefirmant van een graanhandel in Brummen. Als reserve-vlieger gaat mee de 27-jarige Jos Krols. De heren Van Bree en Selen komen uit in de zogenaamde standaard-klasse, de heer Breunissen neemt deel in de andere categorie van de wereldkampioenschap pen, de zogenaamde open klasse. De heer Selen zal gebruik maken van een Duitse Sehleicher KA-6, de heer Van Bree van het Nederlandse prestatietoestel „Sagitta" ontworpen door de heer Piet H. Alsema, oud-instructeur bij het zweefvliegcentrum in Teriet. De heer Breunissen vliegt met een Britse Slingsby „Skylark-3". Voor zover tot nu toe bekend hebben 67 deelnemers, vertegenwoordigend 24 lan den, ingeschreven. In tegenstelling ot de vorige keren, toen de wereldkampioen schappen steeds in Europa werden gehou den, is thans het strijdtoneel voor het eerst aan de andere zijde van de oceaan. Dit heeft vermoedelijk tevens tot gevolg gehad dat het aantal deelnemers uit landen ach ter het IJzeren Gordijn geringer is dan voorheen: slechts drie Polen hebben in geschreven. De wedstrijden hebben als uit gangspunt een vliegveld bij Junin, een stadje 250 km ten westen van Buenos Aires. De Noorse schaatsenrijdersbond heeft gisteren in Oslo de Noorse ploeg bekend gemaakt, die zal deelnemen aan het Euro> pees kampioenschap hardrijden, dat dit weekeinde in Gothenburg wordt gehouden Het team bestaat uit de volgende rij ders: Knut Johannesen, Fred A. Maier Per Ivar Moe, Magne Thomassen en Nils Aaness. Torstein Seiersten maakt de reis als reserve mee. Voor bijzonder snelle tijden op de 3.000 m zorgden gisteren de Russische schaatsen rijders, tijdens internationale wedstrijden in Alma Ata. In de eerste race liet Gen- nady Voronin 4 min. 39 sec. afdrukken, daarna volgde wereldkampioen Viktor Ko- sitsjkin met 4.37.8. De beste prestatie ver richtte de jonge sprinter Oleg Shabarov met 4 min. 37.2 sec. Het wereldrecord staat op naam van de Noor Knut Johannesen met 4 min. 33.9 sec., dat hij op 12 januari 1963 in Tongsberg vestigde. sets (11-15, 8-15 en 3-15) en kunnen, als zij op deze wijze blijven spelen, zeker voor nog meer successen zorgen. Het duel tussen HVS 2 en OSS verliep zoals ver wacht. In de eerste set was de Zandvoort- se tegenstand het grootst, maar niet vol doende, en daarna ondervond de sterke Haarlemse formatie weinig moeilijkheden meer (15-12, 15-5 en 15-4). De volleybalcompetitie De uitslagen: dames: HBC-TOG 2-2; OVRA-Madjoe 3-0; HBC 2-Onze Gezellen 0-3; DSS-Vesmia 2 1-3; Gios 2-Die Raeck- se 3 0-3; FES 2-Alliance '22 3-1; PSVH 2- Topscore 2 0-3; Alliance '22-PWN 3-1; Die Raeckse 4-Alliance '22 2 0-3; HBC 3-PWN 3-0. Heren OSS-Gios 3-1; HVS 2-OSS 3-0; OVRA 2-Gios 0-3; OSS 2-Alliance '22 3 2-2; Die Raeckse 4-WIK 2 3-1; OVRA 3- PWN 2 3-1; PWN-Velox 3-0; Rapiditas-Set Up 1-3; PSVH-Die Raeckse 3 3-1; Top- score-Alliance '22 4 1-3; Triumph-De Blin- kert 2 1-3; HSVC 2-OSS 2 3-0; HSVC- OVRA 4 3-0; Alliance '22 2-Alliance '22 3 3-0. Morgenavond krijgt HVS voor de hoofd klasse-competitie volleybal het Voorburg- se OVC op bezoek. Voorts treden de Haar lemse overgangsklassers OVRA en Die Raeckse tegen elkaar aan. Twee ontmoe tingen dus, die een gang naar het Krela gehuis in Haarlem ook bij slechte weers omstandigheden zeker waard zijn. Bij de heren eerste klassers moet De Blinkert in staat zijn CIOS te kloppen en ook de twee damesploegen van De Blin kert moeten voor de volle winst kunnen zorgen, respectievelijk ten koste van Set Up en Topscore. Dat Gios het de dames van OSS moeilijk zal kunnen maken ge loven wij niet. Het programma luidt: 1ste klasse: De BlinkertSet Up (7 uur), De Blinkert 2 Topscore (8 uur), GiosOSS (9 uur); 3de en 4de klasse: Die Raeckse 5—Set Up 2, Alliance '22 5—HSVC, OVRA 2—De Blin kert 3, HSVC—Alliance '22 4, Onze Gezel len 2—HBC 5, HVS 2—Triuph, De Blin kert 4--PSVH. Heren: hoofdklasse: HVS—OVC (8 uur); overgangklasse: Die RaeckseOVRA (9 uur); 1ste klasse: De BlinkertCIOS (8 uur); 2de en 3de klasse: PSCB—Energie, HVS 4—WIK 3, DSS—FES, OVRA 5— FES 2, Alliance '22—CIOS 2, Energie 2— PWN 3. Johnny Haynes Johnny Haynes, die aanvoerder was van het Engelse voetbalelftal totdat hij in sep tember van het vorige jaar een been brak bij een auto-ongeluk, hoopt spoedig weer te kunnen spelen om zijn club Fulham te redden van degradatie. Johnny Arm- field, de rechtsback van Blackpool, heeft zijn aanvoerderstaak in het Engelse elftal overgenomen. Het vorige seizoen was de positie van Fulham bijna even wanhopig als nu, maar bezield door Haynes kon de Londense ploeg zich toch nog veilig stellen, zij het met slechts een punt verschil. Car diff City en Chelsea degradeerden toen. Tijdens een interview verklaarde Hay nes de eerste voetbalster in Engeland die 100 pond per week ging verdienen dat hij natuurlijk weer graag zou worden opgesteld in het Engelse elftal, maar hier aan denkt hij nu nog niet. De positie van Fulham overschaduwt alles. Alf Ramsey neemt aan het einde van het voetbalseizoen de leiding als mana ger van het Engelse team over om dit op te bouwen voor de wereldkampioen schappen in 1966. Hij is voorstander van een minder stereotiepe en meer vloeiende aanvalsmethode dan de Engelsen tijdens de wereldkampioenschappen in Chili héb ben vertoond. Haynes zei hierover „Ik weet dat men mij verwijt dat ik de bal te lang bij me houd. Maar men moet niet denken dat ik tegen het snel onderling afgeven van de bal ben, het soort voetbal waarmee Real Madrid vijf jaar achtereen de Euro pese beker won en de tactiek die de Hon garen in 1953 toepasten. Het voetbal staat niet stil. De laatste drie maanden heb ik gelegenheid genoeg gehad om na te den ken over de eisen die het moderne voet bal stelt". Engeland's andere binnenspeler, Jimmy Greaves van Tottenham Hotspur, nam de taak van Haynes over om de bal in het middenveld op te pikken en een aanval op te zetten, maar Greaves vindt: „Des te eerder Haynes terugkomt, des te beter. Er is geen betere speler dan hij". VAN OVERAL De finale van het intertototoernooi tussen Padua en Slovnaft Pressburg zal op 3 april In Padua plaatsvinden. In een tennistoernooi in Durban moest de Amerikaanse Darlene Hard, derde op de wereldranglijst, met 0-6, 4-6 haar meerdere erkennen in de Zuidafrikaanse Renee Schuurman.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11