Koningin schilderde het naambord „Het Dorp" KABOUTER DRIFTKOP vj bondig AGE iOSRAM Nieuwe Nescafé be waart de geur van de versgebrande koffie. Wat ruikt dat lekker! Steeds meer koffie- [nieuwe drinkers ontdekken de extra-kwaliteit van Pleidooi van K.V.P.-bestuur voor Europese eenheid en Polle Zij plaatste twee grensstenen op het bouwterrein Radiozender van TWR op Curacao Trein ontspoorde door gesprongen wielband Opdooi zal wellicht het wegvervoer stagneren Stichting behandelt CAO-confectie [n Nijmegen herleeft de Slag bij Waterloo Weer sneeuw si DINSDAG 29 JANUARI 1963 2 Kort geding over namaak-pick-up- saffieren Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk lampen In België gearresteerd Eerste toetsing onder nieuwe loonsysteem Oostenrijkse voor de vierde keer over de grens gezet 58. „Hoera, daar komt Pelli met Muisje aan, nu zijn we gelukkig weer allemaal bij elkaar. Alleen Mary, ons schip, ontbreekt nog. „Dag Muisje, neem ons maar niet kwalijk dat wij je vergeten hebben mee te nemen. Alles ging zo vliegensvlug". „Alle kindertjes werden gered. Wat heerlijk zo samen te spelen. Wij zijn al weer van de schrik bekomen!" c if 9 a Een schilderspalet, penselen, krjjt, een tekenliniaal en een driehoek, dat waren de attributen die koningin Juliana gistermiddag in Arnhem hanteerde op de sluitingsdag van de actie voor „Het Dorp". Met zwierige hand schilderde de vorstin de woorden „Het Dorp", die voor vele gehandicapten in de toekomst een grote betekenis zullen krijgen, op een blauw bord dat de toegang tot het dorp zal markeren. Zij signeerde met een kleine „j" in de rechterbenedenhoek. Het gebeurde bij de ingang van het terrein van de Johannastlchting, waar de koningin tevoren twee grensstenen voor de toekomstige nieuwbouw had geplaatst. De ene steen draagt het opschrift 26-27 no vember 1962, de andere het opschrift 28 januari 1963. Een grote menigte, volwassenen, kleu ters, patiëntjes van de Johannastichting, verpleegsters en vertegenwoordigers van pers, radio en televisie, volgde de ver richtingen van de vorstin met intense be langstelling. Een massale juichkreet steeg op, toen de woorden op het bord stonden. De plechtigheid werd opgeluisterd door muziek van de Rijkspolitiekapel onder leiding van kapitein H. C. H. Hogervorst. Op 1 oktober zal op Curagao een krach tig radiostation in bedrijf worden gesteld om het evangelie interkerkelijk in 25 ta len uit te zenden naar Europa, het Mid den-Oosten, Azië en Afrika. Dit is bekend gemaakt door dr. P. E. Freed, president van Trans World Radio, welke het radio station zal exploiteren. De uitzendingen zullen muziek, hoorspelen, zaken van open baar belang en programma's voor kinde ren omvatten. Trans World Radio zendt op het ogen blik overeenkomstige programma's van Monte Carlo uit naar gebieden achter het IJzeren Gordijn. Philips wil dat een handelsmaatschappij in Den Haag de verkoop staakt van gram mofoonsaffieren en -diamanten, die voor Philips platenspelers kunnen dienen. Die eis is vervat in de dagvaarding van een kort geding, dat voor de president van de Haagse rechtbank diende. Mr. W. Black- stone betoogde namens Philips, dat de vermelding van de naam Philips op de verpakking van de vervangingsnaalden van Zwitsers fabrikaat verwarrend werkt. Het publiek meent met Philipsprodukten te doen te hebben. Mr. P. W. Smits be streed dit namens de handelsmaatschap pij. Men vraagt nimmer om Philips-naal- den, maar om naalden voor een bepaal de platenspeler. De aanmaak van namaak- naalden is niet verboden. In zijn repliek constateerde mr. Blackstone een duide lijke opzet om de Zwitserse produkten voor Philips-artikélen te laten doorgaan. Hij vondt dit misleiding van het publiek. Op 4 februari zal de president uitspraak doen. De koningin was 's middags om drie uur bij de Johannastichting gearriveerd. Jannie van der Steeg, bekend door de documentaire, die de „Telethon" in het RAI-gebouw voorafging, bood de vorstin een boeket bloemen aan. In het gymnas tieklokaal bezichtigde de koningin een kleine expositie van persfoto's o.m. van de 23-uurs-actie in het RAI-gebouw. Zij onderhield zich enige tijd met dokter Klapwijk bij een maquette van „Het dorp" voor gehandicapten. Prof. ir. L. H. de Langen vertelde het een en ander over de nog wel zeer korte, maar niettemin bewogen geschiedenis van de stichting „Het Dorp". Hij sprak zijn dankbaarheid uit zowel ten opzichte van de initiatiefnemers, organisatoren en auto riteiten als ten opzichte van de gevers. Zich richtend tot de koningin zei hij: „Uw hele volk heeft dit gedaan in grote bewogen eendracht. Na het zo warm en positief reageren van het Nederlandse volk hebben initiatiefnemers en besturen ze kerheid dat zij gedragen worden door een grote sympathie". Prof. De Langen leg de namens allen, die op een of andere wijze bij „Het Dorp" betrokken zijn, de belofte af zich met de inzet van alle be schikbare krachten te zullen wijden aan de opbouw en de groei ervan. Dokter Klapwijk ging in zijn toespraak uitvoe rig in op de selectiecriteria, die bij de beoordeling van aanvragen voor huisves ting in „Het Dorp" gehanteerd dienen te worden. De vorstin onderhield zich ook met een aantal medewerkers aan de actie voor het dorp: de heer T. van Gelder van de AVRO met zijn echtgenote, Mies Bouw man, dokter Klapwijk en de heer J. W. van der Ben, economisch directeur van de Johannastichting en diens echtgenote. In de gymnastiekzaal werden tenslotte de documentaire film, welke de televisie marathon vooraf ging en een korte film over de 23-uurs-actie in de RAI vertoond. Een passagierstrein die onderweg was van Eindhoven naar Nijmegen is gister middag bij het binnenkomen van het sta tionsemplacement 's-Hertogenbosch ont spoord doordat een stalen wielband losliet. Daar de ontsporing geschiedde op een wis selcomplex werden drie sporen versperd. Het reizigersverkeer ging echter door, zij het met vertraging. Des avonds om elf uur was de stagnatie opgeheven. c Stadsschouwburg, woensdag 20 u.: „Pot- asch en Perlemoer" door het gezelschap van Hans Boskamp en Johan Blaaser. Minerva Theater, 20.15 u.: N.Ph.O. onder leiding van Henri Arends. Soliste: Elise Cserfalvi, viool. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Een meisje met sex-appeal", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Getuige k charge", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie schiet met scherp", 14 j. Lux or, 14, 19 en 21.15 u.: „Het spook van de opera", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Woensdag 14.30 u.: „Het verraad van de zwarte roofridder", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De over val" en „Zoo", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Enkele reis naar de hel". 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Eva". 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met don derdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Paula NieuwenhuisThies. Tot en met 31 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Brahms. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. Möhlenpage. Tot en met 23 februari. Dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11-15 uur. Eerste zondag van de maand 13-15 uur. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan), Groepsten toonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel". Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u., vrij dag ook van 20-22 u. Tot en met 10 fe bruari. De Vishal: selectie uit eigen verzameling. Dagelijks van 10-17 u„ zondags van 13-17 u. Tot en met 24 februari tentoonstelling van figuratieve schilder- en beeldhouw kunst. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest): Iedere avond geopend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Reiziger (piano). Raadhuis Zandvoort: dinsdag 20 u.: ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 25 januari). DINSDAG 29 JANUARI City, 20 u.: „De stalen klauw". Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wjjkerstraatweg no. 77, Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwjjgerlaan no. 228c, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.K. leeszaal, middag en avond gesloten. WOENSDAG 30 JANUARI City, 20 u.: „De stalen klauw". Rex, 20 u.: „Interpol luistert mee. Raadhuis, Velsen, 19.30 uur: Vergadering gemeenteraad. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Banjaert- straat, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur. DINSDAG 29 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Op roer op de Defiant". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De over val". WOENSDAG 30 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Op roer op de Defiant". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De over val". Advertentie Advertentie Belangrijke ontdekking Nu aan de vorstperiode een voorlopig einde gekomen schijnt te zijn komt het wegvervoer voor nieuwe problemen te staan. Na een strenge vorst hebben de we gen veel van de opdooi te lijden en de wegbeheerders zullen daarom genoodzaakt zijn om maatregelen te treffen teneinde de schade aan de wegen zoveel mogelijk te beperken. Te verwachten is dat tijdelijk bepaalde wegtrajecten voor het zware verkeer zullen worden gesloten of dat wieldrukbeperkingen zullen worden vast gesteld. De EVO (Eigen Vervoerders Organisa tie) heeft zich tot de colleges van Gede puteerde Staten en de provinciale water staatdiensten gewend met het dringende verzoek bij het treffen van maatregelen de belangen, welke handel, industrie en landbouw hebben bij een zo goed moge lijk doorgaand vervoer over de weg, in het oog te houden, opdat het vervoer naar de belangrijkste plaatsen of industrieves tigingen kan blijven doorgaan. Gedeputeerde Staten van Friesland heb ben het vaarverbod voor de Friese kana len opgeheven. Voor de wegen zullen de opdooibepalingen spoedig van kracht wor den. Deze bepalingen zullen in grote delen van Friesland het economisch leven gedu rende ongeveer een week aan banden leggen. De rijkswegen in Friesland zullen niet gesloten worden. De opdooi-bepalingen be treffen alleen de wegen welke in beheer zijn bij de gemeenten. De zuidwesthoek van Friesland zal het ergst gedupeerd worden, omdat het wegennet hier sterk verouderd is. Ondanks de invallende dooi blijft de ijs massa langs de Friese kust nog zo com pact, dat er voorlopig geen boten naar de eilanden kunnen varen. Alleen harde wind en hoger tij zal hierin verandering kun nen brengen. Op het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid is een tweede bespreking gehouden tussen vertegenwoordigers van de regering en van werkgevers- en werk nemersorganisaties in het bouwbedrijf over de eventuele inschakeling bij de kolenvoorziening en bij het sneeuwruimen van bouwvakarbeiders die als gevolg van de weersomstandigheden niet kunnen wer ken. In principe werd overeenstemming bereikt over de methode, die gevolgd zal moeten worden, indien bij het optreden van bijzondere omstandigheden op grotere schaal een beroep op uitgevroren werk nemers* dient te worden gedaan. Zes tankauto's van het leger vervoeren thans ten behoeve van het chemisch be drijf van de Staatsmijnen benzine tussen Pernis en Beek (Limburg). Het dagelijks bestuur van de K.V.P. heeft in een verklaring over de interna tionale politieke situatie gezegd, dat het optreden van president De Gaulle de pu blieke opinie terecht heeft geschokt. Dit o.jtreden heeft ernstig inbreuk gemaakt op de solidariteit tussen de lid-staten van de E.E.G. Alles zal daarom in het werk moe ten worden gesteld om de huidige ernsti ge crisis rondom de toetreding van Enge land op te lossen en voort te gaan op de weg naar een politieke en economisch ver enigd Europa. Alleen dan kan het „atlan- tisch deelgenootschap" werkelijke beteke nis krijgen, aldus het dagelijks bestuur van de K.V.P. Het bestuur zegt, dat in de ontwikkeling van de betrekkingen tussen de vrije en de communistische wereld een zekere adem pauze lijkt te zijn ingetreden. Deze adem pauze zou voor de vrije wereld gevaar lijk kunnen worden, indien niet de atlan- tische eensgezindheid zou blijven toene men. Deze eensgezindheid vraagt om een „atlantisch deelgenootschap" tussen de Verenigde Staten en een verenigd Europa. Dit deelgenootschap zal het politieke, mi- litaire-economische, monetaire en culturele terrein dienen te omvatten. Het „atlantisch deelgenootschap" kan al leen tot stand komen als de Amerikaan se en Europese deelgenoten zullen samen werken zonder' overheersing door enige staat of door enige groep van staten. Daartoe dient in de huidige omstandig heden de vrede te worden gewaarborgd door een multilaterale atoommacht, die 't noodzakelijke machtsevenwicht in stand zal houden en waarover de Amerikaanse en Europese deelgenoten zeggenschap zul len hebben. Dit .„atlantische deelgenootschap" ver eist echter allereerst een op democrati- Een 32-jarige Nederlandse vrachtauto chauffeur uit Eindhoven is in Hasselt (België) in hechtenis genomen na een on geluk waarbij een voetganger om het le ven is gekomen. Het slachtoffer, een 54-jarige inwoner van Lommei werd 's nachts door een douanepatrouille dood op de weg aange troffen. Hij bleek overleden te zijn na een aanrijding. Een onderzoek van de Bel gische rijkswacht heeft geleid tot de aan houding van de Nederlandse chauffeur, die na de aanrijding zou zijn doorgere den. WiX4,l\ 64- 64-65. Kabouter Driftkop bereikte in vol le vaart de eindstreep. Maar de scheids rechter, die daar stond met z'n vlag, kwam op Driftkop af. Het geldt niet! zei hij streng. We heb ben gezien, wat je deed. Je hebt verloren.' uit alle macht op de grond. Maar ik ben het eerst over de streep! riep kabouter Driftkop. Het geldt niet! hield de scheidsrech ter vol. Toen werd kabouter Driftkon ver schrikkelijk nijdig. Hij zwaaide als 'n dol le met zijn vuisten in het rond en stampte sche grondslag politiek en economisch verenigd Europa, in het bewustzijn van de solidariteit tussen de Europese volken. Daarom is het noodzakelijk dat Engeland 70 spoedig mogelijk toetreedt tot de Euro pese Gemeenschappen en dat in nauw ver band daarmede ook een politieke unie tot stand zal komen. Toetreding van andere Europese landen moet mogelijk zijn. Een verenigd Europa en de Verenig de Staten moeten politiek en economisch protectionisme vermijden. Dit zou zowel een hechte samenwerking in atlantisch verband ten sterkste belemmeren, alsook ernstige afbreuk doen aan de duurzame betrekkingen met andere landen in de we reld, met name de landen in ontwikkeling. Het slagen van de onderhandelingen over de toetreding van Engeland tot de gemeen schappen is dringender dan ooit. Het op treden van president De Gaulle was door de stand van de onderhandelingen niet ver antwoord en heeft de publieke opinie te recht geschokt, aldus de verklaring. Vandaag heeft de looncommissie van de Stichting van de Arbeid het voorstel voor een nieuwe CAO in de confectiebedrijven in behandeling genomen. Dit wordt de eerste toetsing van een collectieve arbeids overeenkomst onder het nieuwe loonpoli tieke systeem, een uiterst belangrijke. In de confectie heeft men namelijk overeen stemming bereikt over een uitbreiding van de vakanties met één dag, waartegen in andere bedrijfstakken de werkgevers zich unaniem blijven verzetten. In dit opzicht zal men de confectie-CAO dus als een toetssteen kunnen beschouwen voor de metaalindustrie, de textiel- en de grafische bedrijven. Het is echter ook mo gelijk, dat men de confectie-CAO als een uitzondering ziet. De overeenstemming over de vakantie uitbreiding is namelijk mede gebaseerd op de overwegingen, dat de confectiebedrij ven, in tegenstelling tot de andere bedrijfs takken geen jeugd- en waarderingsvakan ties kennen, terwijl het aantal jeugdige werknemers bij de confectiezaken bijzonder groot is. De politierechter in Den Haag heeft een 20-jarige Oostenrijkse vrouw veroordeeld tot 50 dagen gevangenisstraf, waarvan 31 dagen voorwaardelijk en met aftrek van 19 dagen voorarrest wegens het onbevoegd overschrijden van de grens. Zij kwam dus terstond vrij, doch werd dezelfde dag over de grens gezet. De Oostenrijkse was reeds, omdat zij geen middelen van bestaan had, uit Neder land gezet. Tot driemaal toe keerde ze te rug, maar ze werd telkens opnieuw uitge leid. De laatste keer werd zij opgesloten in het Huis van Bewaring. Zij had in Den Haag als serveerster gewerkt. Zij knoopte relaties aan met een getrouwde man, van wie ze een kind heeft, dat in Wenen ver blijft. In Wenen kon de jonge vrouw geen huisvesting krijgen. De verdedigster, me vrouw mr. I. Boon, zette uiteen, dat de vader van het kind bezig is met echtschei ding. Een huwelijk zou dan mogelijk wor den. Verkeerd verkeer. In 1962 zijn in Amsterdam 73 personen overleden en 2457 ernstig gewond ten gevolge van verkeers ongevallen. Het totaal aantal verkeers ongevallen dat in 1962 ter kennis van de Amsterdamse politie is gekomen bedroeg 27.260. Over 1961 waren deze getallen respectievelijk 76, 2121 en 25.850. Uit de koers? Bij Deurne heeft zich bijna een uurlang een groep van ongeveer 50 wilde Halsbandganzen opgehouden, ook wel Canadese ganzen genoemd, die in Europa nauwelijks voorkomen. Sedert 1852 is deze soort gans slechts viermaal in ons land gesignaleerd. Deze ganzen proe den op de noordelijkste meren van Ame rika. De zeldzame ganzen zijn in zuidelijke richting verdwenen. Verkeerd-om. De nieuwe r.-k. kerk in Blerick was tijdens de koudeperiode ondanks een ultra-moderne verwarmings installatie niet warm te krijgen, hoewel onder de ketel voor honderden guldens olie werd verstookt. De pastoor ging eens op onderzoek uit en ontdekte, dat de grote ventilator, die de warme lucht uit de ver warmingskelder de kerk moest inblazen, verkeerd-om draaide.Door de aanslui tingen van de elektro-motor te verwisse len het euvel verholpen. Er is in Blerick toch al veel te doen geweest over dit kerk gebouw. Eerst zwiepte de toren wanneer de klokken werden geluid en daarna oleef het elektrische uurwerk een hele nacht achtereen slaan. Ter gelegenheid van het 150-jarig be staan van het koninkrijk der Nederlan- c" m wordt in Nijmegen een grote natio nale manifestatie gehouden. Op de speel weide van De Goffert wordt een groot scheepse uitbeelding van de Slag bij Wa terloo gegeven. De oorlogvoerende par tijen zullen ditmaal onder één opperbe velhebber staan, Carel Briels. De slag is van 28 tot en met 31 augustus te zien. Van 26 augustus af zijn er in Nijmegen grote feestelijkheden. Er wordt een paar- dententoonstelling gehouden en een his torische afdeling onder het motto „Het paard en de cavalerist". Bij de uitbeel ding van de „Slag bij Waterloo" worden 800 paarden gebruikt. Café's worden in gericht als oude herbergen, er komt een speciale kermis zonder mechanische at tracties, er worden ouderwetse dansten ten gebouwd en tussen de bedrijven door kan men in het stadion hoefsmeden, wa genmakers en zadelmakers aan het werk zien. Voor de costumering van de dui zenden medewerkers aan het feest krijgt Carel Briels medewerking van filmstu dio's in Parijs en Londen. De Federatie van Landelijke Rijverenigingen zal in de feestweek nationale kampioenschappen houden. Het K.N.M.I. deelt mee: Zwakke noordoostelijke winden voerden koude lucht uit Scandinavië aan. In ons land kwam in de afgelopen nacht echter niet meer dan 4 graden vorst voor, omdat er veel bewolking bleef Ook elders in West-Europa was de vorst niet streng, ook niet in Scandinavië. Een groot gebied met strenge vorst is aanwezig ten oosten van de lijn BerlijnWenen. Van Ierland tot Noord-Rusland strekt zich een gebied van hoge luchtdruk uit. Vooral het westelijke gedeelte hiervan wordt sterk aangetast door een front, dat uit het noordwesten Schotland en Noorwegen nadert. Achter dit front bevindt zich bij IJsland en Groenland een nieuw en zeer krachtig hogedrukgebied, waardoor een nieuwe uit val van zeer koude poollucht in de rich ting van Scandinavië tot ontwikkeling komt. In ons land zal in de komende nacht weer overwegend lichte vorst voorkomen. Door het naderbijkomen van het front treedt weer sneeuwval óp. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen M w binnen- en buitenland Neerslag- laatste 24 uur. S3 5 8- cS Den Helder geheel bew windst. 2 0 Ypenburg zwaar bew no 3 0 Vlissingen gehpel l.ew nno 2 0,2 Eeldë sneeuw ono 2 0,1 De Bilt licht bew no 2 0 Twente zwaar bew nno 0 0 Eindhoven geheel bew nno 2 0 Zd-Limburg motsneeuw nno -0 0,1 Helsinki geheel bew zzw -7 1 Stockholm geheel bew z -2 0 Oslo zwaar bew windst. -2 0 Kopenhagen zwaar bew. no -1 0 Aberdeen geheel bew nw 4 0 Londen regen nnw 3 0,4 Amsterdam geheel bew windst. 2 0 Brussel sneeuw ono 2 0,1 Luxemburg geheel bew. nno -3 0,1 Parijs half bew. nno 2 0,1 Bordeaux zwaar bew. w 3 0 Grenoble zwaar bew. windst. -0 0 Nice half bew. n 8 0 Berlijn sneeuw no -0 0,2 Frankfort sneeuw no -2 1 München sneeuw zw -3 2 Zürich sneeuw nw -3 0,1 Genève zwaar bew. no -1 0 Locarno zwaar bew. windst. 5 0 Wenen sneeuw ozo -4 2 Innsbruck sneeuw windst. -3 0,6 Athene zwaar bew. n 6 4 Rome licht bew. ono 6 0 Ajaccio onbewolkt no 8 0 Madrid onbewolkt no 7 0 Mallorca onbewolkt windst. 9 0 Lissabon onbewolkt no 13 0 Woensdag 30 januari Zon op 8.25 uur, onder 17.22 uur. Maan op 11.01 uur, onder 23.48 uur. Hoog en laag water in (Jmuiden Dinsdag 29 januari Hoog water 6.22 en 18.39 uur. Laag water 2.04 en 14.26 uur. Woensdag 30 januari Hoog water 7.08 en 19.26 uur. Laag water 2.45 en 15.11 uur. Het hoog en laag water te Zandvoor: if 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2