Voor de politierechter STERREN Reisbureau JOH. VELLEKOQP 0# Mi t j*! In en om de stad Sport in IJmond m Jonge vissers zijn normaal begaafd" Rort IJmondnieuws Sportief kampioen Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen wvs* '-TjWv ft r t Reis- en Passagebureau De MAGNEET-reisgids is uit! DINSDAG 29 JANUARI 1963 5 Het nieuwe ZOMERPROGRAMMA 1963 van REISBUREAU „DE MAGNEET" is verschenen. N.V. Vereen. Scheepsagenturen DRS. BOEREMA TIJDENS VISSERIJDAGEN: T ongentrek Jaarklassen beslissend „Tunnelboys" houden zomerkampen Volleybal plilllPipWlBl Overbevissing Bart L. Joris Wasmachines - Centrifuges de ih ési Elk jaar is Bergen de plaats, waar tal van in de visserij geïnteresseerden bijeen komen om er te spreken over het wel en wee van de visserij. Soms zijn de onder werpen technisch, soms wordt de nadruk erin meer op het menselijke element in de visserij gelegd. Zelden echter is er een belangrijker onderwerp aan de orde ge weest dan deze maal, want de EEG is nu eenmaal een onderwerp dat momenteel grote interesse wekt, en niet ten onrechte. Hoe onze samenleving in de toekomst zal worden zal voor een groot deel worden be paald door de wijze waarop we uiteinde lijk in een verenigd Europa zullen wor den geïntegreerd. Dit geldt voor ons gehele volk, dit geldt ook voor de visserij. Daarom is het merk waardig, dat ook bij deze visserijdagen weer eenzelfde patroon van de bezoekers was te bespeuren als in andere jaren: de ambtenaren overheersten. In tegenstel ling tot Bakkeveen, waar de Waddenzee vissers altijd in groten getale verschijnen, laten de mensen van de praktijk het in Bergen veelal afweten. Wat IJmuiden betreft is dit verschijnsel vrijwel steeds nog veel opvallender dan voor bijvoorbeeld Scheveningen, Katwijk of Vlaardingen. We zagen verschillende biologen en ambtenaren, maar de reders ontbraken en dat gold ook vrijwel voor de handel. Al was er in vergelijking met andere jaren tenminste nog dit verschil, dat enkele jonge handelaren „acte de pré- sence" hadden gegeven. Dat de mensen die het beleid bepa len in de vissersplaats, die kandidaat is voor de functie van „Euro-vissershaven," steeds weer ontbreken wekt ieder jaar ver bazing. Maar dit jaar, bij dit onderwerp, meer dan ooit. Geheel Europa In Bergeh is veel gepraat over de „zes", de „vier" en de „tien." Maar het zou irreëel zijn te denken dat men met zijn tienen tot een oplossing zou komen. Wat helpt bijvoorbeeld een bouwplan, als Rus land en Polen rustig doorbouwen? Daarom is het vlootbeleid een typisch Europese of zelfs wereld-kwestie. De EEG kan beter beschouwd worden als de plaats waar men marktmaatregelen kan bespreken. En juist als markt is IJmuiden belangrijk en heeft het alle belang bij wat er gaat ge beuren. Advertentie Inlichtingen en boekingen bij Kanaalstraat 71 - Tel. 4941 - IJmuiden Marktplein - Telefoon 5644 - IJmuiden Tongvangst is hoogtepunt gepasseerd De vele aanwezigen op de visserij- dagen, die vrijdag en zaterdag in Bergen zijn gehouden, kunnen zeggen, dat ze nu weer geheel „hij" zijn wat hun kennis van de tong betreft. Al zegt dit nu ook weer niet alles omdat ook de biologen nog lang niet volledig zijn in hun kennis van het leven van de tong. De uitspraak, die voor de betrokkenen wel het belang rijkst zal zijn geweest, was die van drs. L. K. Boerema van het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek in IJmuiden: „Er zal in dit jaar aanmerkelijk minder tong worden gevangen dan in het vorig jaar". Toch verwacht hij dat de achteruitgang niet groot zal zijn. De directeur van het genoemde instituut, prof. dr. P. Korringa, heeft veel wetens waardigs verteld over het dagelijkse ritme van de voedselopneming van de tong. Het onderzoek hiernaar is ingesteld door de zoölogische student H. Kruuk. Uit de proef nemingen is wel gebleken, dat het niet zo is, dat de tong overdag het net ziet en het ontwijkt. Alle proeven wijzen in dezelfde richting, namelijk dat de tong overdag onder het zand ligt te dommelen en alleen zijn ogen en zijn bek de ruimte geeft, en pas als het donker wordt zijn warme bed verlaat en op zoek gaat naar voedsel. Dat is gebleken uit het onderzoek van de darm- inhoud van tongen en uit proeven in het aquarium in IJmuiden, waar men de ton gen op hun bewegingen betrapte met be hulp van draadjes, die langs elektronische weg een uitslag veroorzaakten. Toch is hiermee nog niet alles opgelost, want men weet nog niet hoe een tong nu reageert op de bodempees van een net en speciaal op de wekkers. Een schipper, die een eg voor zijn net bevestigde en daarmee de landbouw m de visseri.i introduceerde, ving twintig percent meer. En dat was overdag. Maar in grote lijnen mag men toch wel aannemen, dat het lucratiever is 's nachts op de dan jagende tong te vissen dan overdag. Dat is trouwens elke visser bekend. De bioloog J. F. de Veen behandelde de trek van de tong en hij maakte duidelijk, dat men verschillende groepen tong kan onderscheiden. Tal van merkproeven heb ben het bestaan van deze groepen aange toond al is het wel zo dat al die groepen, met uitzondering van de Belgische, die maar weinig beweging vertoont, 's winters de wijde zee opzoekt en in het voorjaar zo snel mogelijk naar de kust zwemmen. Vis sers zien de tong dan vaak aan de opper vlakte naar de kustwateren snellen, waar het paaiproces begint en waar de vissers al op hun komst wachten. De tong, die op de Sylt wordt gevangen pleegt zich voordien op de Witte Bank op te houden en via de Sylt in een wijde boog vrijwel op de dag af op zijn oude plaats terug-te-keren. Dit is-bij de andere groepen ook het geval. De tong heeft een duidelijke omloopsnelheid van precies een jaar en zoekt juist zoals vele vogels graag hetzelfde plekje als het vorige jaar op. Dat geldt ook voor de Nederlandse tong, die in de herfst volledig verdwijnt, maar in het voorjaar plichtsgetrouw terugkeert, en voor de tong van Helgoland, die waarschijnlijk de Ne derlandse tong in de herfst „aflost". De oorzaak van deze bewegingen heeft men nog niet kunnen vaststellen, al speelt het waarschijnlijk wel een grote rol dat de tong een warmtebehoeftige vis is. Zijn er in 1947 geen bevroren tongen gevangen? De kans bestaat dat dit nu weer zal ge schieden. Drs. Boerema heeft betoogd, dat de grootte van een jaarklas beslissend is voor de hoeveelheid tong, die wordt gevangen. De r.k. jeugdbeweging „Tunnelboys", een eigenlijk onjuiste benaming voor deze vereniging, waarin sedert enkele jaren ook meisjes zijn opgenomen, houdt ook dit jaar weer haar zomerkampen, die voor het eerst bovendien zijn opengesteld voor de jeugdleden van de r.k. sportver eniging IEV in Velsen-Noord. De voetbalvereniging IEV is tevens ge vraagd door de Nederlandse Katholieke Sportbond eventueel deel te nemen aan de door de NKS te houden sportkampen. Aangezien de NKS-kampen beter aan passen voor de voetbaljeugd, doch een groot aantal meisjes en jongens lid zijn van de algemene vereniging IEV en van de „Tunnelboys" hebben deze jeugdleden de kans om een keuze te maken. De Tunnelboys-kampen worden gehou den van 10 tot 17 augustus in Ommel bij Helmond voor jongens van 12 tot 15 jaar. Voor de Tunnelboys is er voorts een trek- tocht per fiets naar Duitsland van 27 juli tot 3 augustus voor jongens van 14 tot 16 jaar en een meisjeskamp of trektocht per fiets naar Duitsland van 27 juli tot 10 augustus voor meisjes van 12 tot 15 jaar. Van de NKS is het kamp in Ander- nach. Duitsland voor jongens van 17 en 18 jaar, dat gehouden wordt van 3 tot 10 augustus zeer aantrekkelijk en voorts ziin er de NKS-kampen in Dwingelo (Drente) van 21 juli tot 18 augustus, afwisselend voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar. Bij de dames volleybal in de IJmond 1 roont VCK nog steeds ongeslagen op de hoogste zetel in de -anglijst. Ditmaal kreeg tegenstander Kennemers 3 geen schijn van kans Ook bij de heren leidt VCK (even eens' zonde:1 een enkel verliespunt). DEM volgt op de voet. .u'iv: fes as •>-. mim,;. Om het Europese karakter van de visserijdagen te onderstrepen was er ook de heer R. Menu uit Oostende, de secretaris van „Europèche"Over de regeringssteun voor de Nederlandse verre visserij gaf hij geen commentaar. ff Tijdens de visserijdagen in Bergen heeft de heer E. Smid, directeur van het jeugdcentrum voor school en be drijf te Schogrl, verteld over zijn erva ringen bij de weken voor jonge vissers in dit centrum, „Het Zeepaard". De heer J. G. Kolkman uit Santpoort stelde daarbij een pikante vraag: „Is er bij deze jongens van een normale begaafdheid sprake?" Het antwoord luidde bevestigend, in tegenstelling dus met de befaamde brief van B. en W. van Velsen, waarin van een vaak min dere begaafdheid werd gesproken. De hilariteit bij het antwoord was groot. Merkwaardig was tijdens de dis cussie over de lezing van de heer Smid ook, dat de directeur van de Scheve- ningse visserij school si mpel vaststelde, dat „de drijfnetvisserij verdwijnt". Hij meende dat het oefenschip „De Zee arend" er geschikt voor is om de jeugd enthousiast te maken voor de visr serij, waarbij de trawlvisserij v. grote plaats inneemt. 1 een Advertentie Inlichtingen, gidsen en boekingen bij: UW ADVISEUR VOOR GOEDE REIZEN. HET MEEST GESPECIALISEERD. Kennemerlaan 25, IJmuiden, tel. 8306 - C. H. Moensstr 13, Beverwijk, tel. 4029 Zaterdags de gehele dag geopend. Het eierental is nu viermaal zo groot als vroeger en daaraan moeten de sterk toe genomen tongvangsten van de Nederlan ders worden toegeschreven. Wel is de in tensiteit van de bcvissing veel sterker ge worden, maar dit geldt alleen voor Neder land, en heel iets voor Denemarken. Ne derland heeft dus de plaats van andere landen ingenomen, maaar de totale bevis sing is vrijwel constant gebleven. Daar door profiteert dus Nederland het meest van de grote tongstand. Daar de invloed van een enorme jaar- Concerten „Soli Deo Gloria". De r.-k. harmoniekapel „Soli Deo Gloria" uit IJmuiden heeft voor februari drie concer ten op het programma. Zaterdag 2 en za terdag 9 februari worden respectievelijk in het Patronaatsgebouw in IJmuiden- Oost en zaal „Zomerlust" in Santpoort concerten gegeven, die met een bal wor den besloten. De dansmuziek is van „The fire flies", onder leiding van Joh. van Eerden. Aan het tweede concert op dins dag 5 februari in gymnasium „Paulinum" in Driehuis, wordt medewerking verleend door het zangkoor van het Missiehuis on der leiding van pater P. de Bruyn. Diri gent is de heer J. Heeremans. Voetbalscheidsrechters bijeen. De Be- verwijkse voetbalscheidsrechters houden maandag 11 februari in café „Sport" te Beverwijk de traditionele contactavond met hun confraters uit Haarlem. De visserijdagen op de volkshogeschool „De oude hof" te Bergen hebben altijd een bepaalde sfeer. Deze gaat ver uit boven een zakelijk contact. Op deze foto ziet men, dat de voorzitter van de Nederlandse vissersbond, de heer R. Brands uit Urk, die rechtszijn eigen boontjes altijd goed kan doppen, ook zijn mannetje staat bij het schillen van zijn eigen aardappels. klasse nu vrijwel ten einde is, mag men evenwel verwachten, dat de tongvangsten iets terug zullen lopen. Een belangrijke factor voor de Nederlandse visserij, waar de waarde van de tongaanvoer al dicht ir de buurt van die van de haring is gekomen. Men rekent op een teruggang tot het ni veau 1959-1960. Waarom zijn er zoveel meer tongen? Waarschijnlijk een klimaatskwestie, want ook andere warmwatervissen als ansjovis zijn in aantal toegenomen. Misschien is het een kwestie van beter door elkaar geroerd worden van het voedsel. De biologen weten het allemaal nog niet zo precies, maar de onderzoekingen worden naarstig voort gezet. Maar als het alleen van de jaarklassen afhangt of er veel tong is, waarom zou men dan nog over overbevissing praten? Deze vraag werd in Bergen gesteld, zij leeft al om bij de tongvissers. Drs Boerema meen de echter, dat men toch wel kan spreken over een lichte overbevissing. Want als men de kleine tongen wat meer kans gaf groot te worden zou men ongetwijfeld een groter gewicht aan tong kunnen vangen Voor de tongenvissers zijn de garnalenvis- sers in dit opzicht echter grote schuldigen, omdat zij bij hun garnalen veel kleine tong vangen. Drs. Boerema was van mening dat men er psychologisch in elk geval beter aan doet een eventuele grotere maaswijdte in te voeren in een seizoen Van toenemende vangsten. Als men het nu zou doen zou het effect niet erg prettig zijn. Tot een gevangenisstraf van één maand heeft de Haarlemse politierechter maan dag een 40-jarige uitvoerder, thans wo nende te Keulen, veroordeeld. De man was op 29 december na een twaalftal glazen alcoholhoudende drank van ver schillende soort genuttigd te hebben met zijn auto de Smedestraat in Haarlem van de verkeerde zijde ingereden en had daarbij een geparkeerde wagen dertig me ter meegesleurd. Vervolgens was hij door gereden en had zich later te voet onder de toeschouwers gemengd. De officier van Justitie had zes weken gevangenisstraf geëist. De raadsman, mr. Proper, wees op de verzachtende omstan digheden. De man had die dag een lange autorit gemaakt. Ook had hij moeilijkhe den thuis. Waarschijnlijk had de overgang van een warm café naar de vrieskoude buitenlucht hem eveneens parten gespeeld. Hij vroeg een gevangenisstraf gelijk aan de preventieve hechtenis. De rechter kon zich in grote lijnen met de verdediger verenigen en kwam tot een veroordeling van één maand. Hij sloot zich echter volkomen bij de officier aan wat betreft een intrekking van de rijbe voegdheid voor de tijd van twee jaar. Diefstal in ziekenhuis Een voormalige leerling-verpleegster, die thans in Doornspijk woont, moest zich ver antwoorden voor diefstal van tal van tex- tielgoederen uit de droogkamer van het provinciaal ziekenhuis in Santpoort. Ze had inmiddels de gestolen goederen reeds teruggegeven, maar dit kon de officier niet geheel vermurwen. Hij vroeg een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden met een proef tijd van drie jaar en een boete van 150 subsidiair dertig dagen. De politierechter vonniste conform deze eis. leder drie weken Een 18-jarige metselaar en zijn 19-jari- ge vriend, een stucadoor, hadden de brom fiets van een neef van een van hen moe ten ophalen. Ze hadden deze echter de volgende dag voor eigen vervoer gebruikt. Het voertuig, dat onafgesloten in de Ane gang was geplaatst, bleek later verdwe nen te zijn. Beiden bleken reeds vaker met de justitie in aanraking geweest te zijn om vermogensdelicten, hetgeen hen nu niet bepaald de welwillendheid van de officier bezorgde. De officier kwam tot een eis van zes weken gevangenisstraf voor ieder. De politierechter halveerde deze straf. Nader rapport Als eerste in de reeks van de maandag ochtendzitting had zich een 18-jarige kan toorbediende te verantwoorden, die nu eens met de ene dan wéér met de andere vriend bromfietsen ontvreemd had. Twee van deze diefstallen waren hem ten las te gelegd. De officier eiste in de eerste zaak een gevangenisstraf van zes maan den, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en in de twee de zaak een gevangenisstraf van vier maanden. De politierechter wilde echter eerst op de hoogte gebracht worden van de achter gronden van deze daden. De bromfietsen werden namelijk als regel gedemonteerd Ook waren verschillende onderdelen ver volgens in een sloot geworpen. De zaak werd in afwachting van een uitvoerig rapport voor onbepaalde tijd aangehou- den. Er dwarrelt bij mij af en toe een advertentie fuik naar binnen, waar voor ik niets hoef te be talen en die mij dan ook niets biedt dan mooi pakpapier voor de ge schraapte worteltjes. Mijn vrouw denkt er net zo over als vrouw van een journalist dient zij haar broodheer uiter aard zij het dan dat ze vluchtig nog wel een blik op de „Sterren" wil slaan. Het is namelijk altijd plezierig te lezen dat de Leeuw een aan zoek van onverwachte zijde zal krijgen en dat de Schorpioen op reis zal gaan, over brééééééd water. De toekomst is immers iets dat ons al len boeit, vooral omdat we er lekker niets van weten. Nu weet ik van „Ster ren" een boel af, om de dóódsimpele reden, dat ik als beginnend journa- listje een poos zo'n ru briek heb mogen verzor gen. Ik kreeg daartoe 12 Amerikaanse boekjes in de handen gedrukt, waarin haarfijn stond uitgeduid wat elk ster renbeeld in de 52 weken te wachten stond. Nu waren dat, zei ik u al, Amerikaanse boekjes en de voorspellingen logen er dan ook niet om. Zo kon je altijd zien, wan neer het in Amerika „payday" was, heilige salaria zeggen we hier. Dan lagen er namelijk altijd „centen op 't dak". Nu wil het geval dat Amerikaanse salaria ■meestal niet samenval len met de onze en zo ging ik als sterrenwiche laar al gauw het schip in. Ik besloot toen zelf horoscopen te scheppen. Ei' wat leek mij deugde lijker dan zulke plezie rige dingen te schrijven ove~ de mensen die mij omringden, zodat in elk geval iets van mijn waarzeggerij uitkwam. Bij de krant waar ik werkte, zwoegden vele meisjes op de admini stratie. Ik hoorde ze al lemaal uit, hun liefde- tjes, hun wissewasjes thuis en op kantoor, hun plannetjes en hun wensen. Uit de perso- neelskartotheek lichtte ik hun verjaardagen en toen was 't heel simpel. 000000000000000000000000^ Het meisje dat me ver teld had dat ze ruzie met de vrijer had ge kregen, voorspelde ik: „Waterman, deze week was het moeilijk in de liefde. Ruzie en geme- nigheid, maar aan het eind van de week zal al les vanzelf oplossen. Het zal beter zijn dan voor heen". Dat loog er niet om. Tien tegen één dat het meiske me de andere week blozend kwam vertellen dat „mijn" sterren toch maar weer waren uitgekomen. De ruzie was beslecht. Van een ander meiske dat naar de wintersport ging en nog wel met een stiekum vriendje, getuig de mijn ster...: „Weeg schaal, u wacht een groot plezier en dat heeft iets te maken met een wereld van wit, veel wit. Neen Weegschaal, getn ziekenhuis, maar iets in geaccidenteerd terrein. Maar oei pas op Weegschaal, er schuilen gevaren; complicaties met liefde en zo. Wees gewaarschuwd Dat klopte ook na tuurlijk. Enfin zo heb ik hele volksstammen ge lukkig gemaakt en nog veel grotere volksstam men bedot natuurlijk. Want, laten we wél- wezen geen grotere kwatsch dan dat ge- frunnik met sterren. Vooral voor de Twee lingen had ik een zwak en ik geef u te raden waarom. Allemaal nobe le genieën zonder een onaangename karakter trek. Ik had toen een vriendinnetje, dat niet wist dat ik de sterren auteur was en dat ook niet altijd mijn nogal vrijgevochten zin deed. In mijn eigen sterren beeld propte ik dan ge noeg om haar te inspi reren. Dat plrcht ik dan luidkeels voor te dra gen: „Tweeling, u bent een nobel mens. Er zijn echter figuren in uw omgeving die menen dat u niet altijd gelijk moet hebben. Toch moet men u dat geven, vooral als het uw culturele plan nen betreft. Uw omge ving zal dat later inzien en u gelijk geven Ik heb me er jaren mee staande gehouden. On de duur maakte ik het zo bont, dat ik de enige was die er nog in geloofde En dat denk ik dan ook vaak van an dere sterrenwichelaars. Enfin, de peentjes wor den er niet zuur van. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Ve-serduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN 1 Naast het zeer fraaie succes van de plaatselijke damclub DCIJ (het veroveren van de clubtitel van Nederland) wilde ook de tweede IJmuidense Damclub Sportief niet achter blijven. Daar in de laatste rondte Santpoort de Verenigde Katholieke damclub met 12-8 klopte waren de Spor- tief-mannen nog voor het begin van de laatste wedstrijd Sportief—Hillegom reeds clubkampioen van Kennemerland. Toch zette Hillegom alles op alles om de kampioenen een nederlaag te kunnen bezorgen. Het werd uiteindelijk, na een vier en half uur durende strijd, een gelijk spel: 10—10. DCIJ 2 verloor haar laatste uitwedstrijd tegen HDC 3 met 119. De eindstand van het toernooi: Sportief 6 10 DCIJ 2 6 4 Santpoort 6 8 Hillegom 6 3 VKD 6 8 HDC 3 6 3 KNC 6 6 Aangezien de Noordhollandse damhoofd- klasse van 16 clubs op 10 wordt terugge bracht, zes clubs degraderen dus naar de lste klasse, zullen er dit jaar geen promo tie-wedstrijden onder de district eerste klasse kampioenen worden gespeeld. Tij dens de wedstrijd Sportief—Hillegom sprak de heer J. J. Warmerdam uit Heem stede de nieuwe Kennemerland-kampioe- nen toe. Ook de heren Van Loo van Hil legom en Dukel namens DCIJ feliciteer den het kampioenstiental. In het jeugddamtoernooi om de provin ciale titel spelen twee DCIJ-ers mee. Na de derde ronde heeft G. Westerveld uit Purmerend de leiding met 6 punten uit 3 partijen. De 15-jarige Kees Pippel ver gaarde 4 punten uit 2 partijen. De afge lopen zaterdag won Kees van Th. Smit uit Alkmaar. Kees Duivenbode verloor twee partijen, speelde echter remise tegen Pal mer en Beekman. Komende zaterdag speelt Kees Duiven- bode tegen leider Westerveld. Kees Pippel ontmoet Palmer uit Amsterdam. De jeugd kampioen komt uit in de landelijke eind strijd, die tijdens de paasweek in Apel doorn wordt gehouden. GROENTEVEILING BEVERWIJK Prijzen van maandag: rode kool 2035, groene kool 1830, gele kool 2439, sprui ten 50150, winterpeen 1032, waspeen 22—68, witlof 85—98, uien 25—36, prei 90137, knollen 2068. Maandag kwamen In IJmuiden aan: Baden van Oslo; Leonidas, Kopenhagen; Mentor, Haifa Vechtstroom, Poole; Armar, Rotterdam; Els» Skou Aarhus; British Premier, Rotterdam; Lu» gestroom, Plymouth; Stormarn, Korsoe: Oost- Vlieland, Terschelling, vracht en pass. voor IJ muiden; Stad Rotterdam, Augusta; Spaarneborg Rotterdam, graan voor Wormerveer; Sever» morsk, Kalingrad, coils voor IJmuiden, Dinsdag kwam in IJmuiden aan: Bismarckstei» van Londen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Matthew naar Rotterdam; Brandaris, Palma de Majorca, walsmateriaal van IJmuiden; Marwick Head, Sunderland, van Velsen; Mercurius H., Londen; Alcor W., Rotterdam; Henny J., Antwerpen; Thorwald, Rotterdam; Energie, Terneuzen, van IJmuiden; Aino, Rotterdam, van Velsen; Stella Stroemer, Simonsvik, walsmateriaal van IJmui den; Agneta, Rotterdam; Bleichen, Hamburg; Contact. Dordrecht, van Zaandam; Eemsland, Cranfield. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Border Keep naar Duinkerken: Roelof Buisman, Rieme, van Velsen; Konny M., Antwerpen; Nabob, Aruba; Frisian Coast, Rotterdam; Folias, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). DINSDAG 29 JANUARI Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: Cabaret „Tingel-Tangel" voor Vel- ser Kunstkring „Voor Allen". Cultureel Centrum, 20 uur: Kapitein J. D. J. Postma spreekt over „De Groninger kustvaart" voor zeemanscollege „De Gro ninger Eendracht". WOENSDAG 30 JANUARI Theeschenkerij „Velserbeek", 20 uur: Algemene ledenvergadering oranjevereni ging „Oud-Velsen". Gebouw Domelsingel, Beverwijk, 20 u.: Filmavond „A. en O.". Wffi&'saÊm WQ. til Het „drijvende eiland" van comman dant Yves Costeau ts gereedgekomen. Bovenop de lange „pijp" welke als het ware in het water zweeft is nu het ge bouwtje met de woonruimte en de Villefranche-sur-eMr. werkplaatsen aangebracht. De con structie wacht nu op het ogenblik, dat de reis naar de eerste ligplaats, tussen Nice en Calvi, zal aanvangen. Hier ligt het gevaarte nog op ie rede van

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5