Zeven per cents obligaties voor klanten van CO-OP-Nederland K.L.M.-piloten werden niet veel wijzer - de beurs - Investeringen van zeventig miljoen gulden In 1963 opening van 31 nieuwe supermarkten5 broodfabrieken Gesprek met directie Plan voor handel in onderhandse leningen Scholten Foxhol 10 pet. in contanten en 10 pet. in aandelen Hogere winst voor Kennecott Copper Produktiecijfers Willem Barendsz R'damsche Bank weer 12 pet 5 pet jubileumdividend Topjaar voor General Motors KPM weer 8 pet. 3r. Raab kandidaat voor Oostenrijks presidentschap Ruimtevaart neemt een hoge vlucht Daggeld weer met half percent omlaag Euratom gaat voeding van Leeuwarders bestuderen Handel met DDR gaat 16 omhoog SCHEEPVAARTBERICHTEN Hondsdolheid in Helle voetsluis? Het Venezolaans bedrijf van Heineken Trekking premielening Zuid Holland 1959 DINSDAG 29 JANUARI 1963 Omzetten Kas-Associatie het Centrum Herverkiezing van Schar f wordt minder zeker Amerikanen nog achter bij de Russen Nieuw akkoord Kort economisch nieuws Perscensuur in Spanje zou dit jaar worden opgeheven Ter aantrekking van liquide middelen en tot een verdere klantenbinding gaat CO-OP Nederland met ingang van vrij dag in haar winkels over tot het ver strekken van zogenaamde gezinsobliga ties, die een rente zullen dragen van zeven percent. Bij elke gulden bood schappen kan een zegel van een dub beltje worden gekocht. Vijfhonderd van deze zegels geven recht op een gezins obligatie van 50 met een rente van zeven percent of op 52 in contanten. Men schat dat in de handel deze obliga ties een zestig a tweeënzestig gulden waard zullen zijn. van 70 miljoen moet liggen. Van dit bedrijf met een produktie van tussen de anderhalf en twee miljoen broden per week vertelde men dat het veruit het grootste is in Nederland. De vernieuwing in deze sector gaat in versneld tempo. Deze maand werd zowel in Eindhoven als in Utrecht een geheel geautomatiseer de bakkerij in bedrijf gesteld. Men wil nog vijf van deze fabrieken in gebruik nemen. De kwaliteit van het brood lijdt niet hieronder, verzekerde men. Gemechani seerde bakkerijen kunnen even goed bak ken als een vakbekwaam ambachtsman. Men brengt het brood snel rond binnen een straal van maximaal 50 kilometer met bestelwagens, zodat het goed vers kan blijven. Om economische redenen kunnen ambachtelijke bakkerijen niet meer blijven bestaan. Alleen enkele za ken die bijzonder brood en kwaliteits- produkten maken, zijn in de toekomst nog mogelijk. Deze grote broodfabrieken ontvangen hun meel niet meer in zakken maar in tankauto's in bulk, vanuit de eigen coöperatieve meelfabriek. Opge merkt werd tenslotte nog dat de CO-OP zich voorlopig niet zal begeven in koel kastenhandel. Tijdens een persconferentie in Den Haag heeft gisteren de directeur van CO-OP Ne derland de heer W. Hoogenkamp verteld dat men dit jaar in ons land niet minder dan 31 supermarkten wil openen en dat t men verder het tempo van ^vernieuwing QVCr itieilWe SltUütlC van het verkoopapparaat In de komende vier jaar zal de CO-OP ongeveer zeventig miljoen gulden gaan in vesteren. Ongeveer twee derde van dit be drag wordt gefinancierd uit het eigen ver mogen, dat onder meer bestaat uit acht tien miljoen gulden vrije reserves en waarin bovendien een grote stille reserve schuilt. Een derde van het bedrag dat men nodig heft dekt men uit gezinsobligaties en uit huurkoopfinanciering. De obligaties zo vertelde de heer Hoo genkamp verder zijn zogenaamde achter gestelde obligaties, die bij eventuele liqui datie alleen worden uitbetaald na het vol doen van andere schulden Deze vorm is gekozen omdat men de aandelenuitgifte wilde vermijden. Immers de leden van de Coöperatie zijn de eigenaren en zij ont vangen op hun inleggelden dividend. Na 1983 zijn de obligaties aflosbaar. Tot de algemene vergadering in mei wordt een eerste tranche van f 3 miljoen uitgegeven. Dan wordt voorgesteld de lening op 10 a 15 miljoen te brengen. De gezamenlijke CO-OPS beschikken over 850 levensmiddelenwinkels met een omzet van 1 150 miljoen. Daarvan waren eind 1962 115 zelfbedieningszaken en 36 su permarkten. In de komende vier jaar zul len naar schatting 300 toonbank-winkels verdwijnen. Van de omzet van de gezamenlijke CO OPS in 1962 leveren de levensmiddelen- én bakkerijbedrijven 80 percent of ongeveer f 220 miljoen. De directie van CO-ÖP was toeschietelijk met het verstrekken van cij fers. We konden dan ook berekenen dat de omzet van de bakkerijen in de buurt Als de nieuwe directie van de KLM al een gedetailleerde politiek voor de toe komst van de maatschappij heeft uitge stippeld, dan treedt zij daarmee thans nog niet in de openbaarheid. Op een vergade ring van de vereniging van KLM-vliegers gisteravond in het Hilton hotel te Amster dam deelde voorzitter H. A. Hartogh Heys althans mee, dat het bestuur van de ver eniging in een bijeenkomst met de direc tie 's middags niets definitiefs had ver nomen over de toekomstige omvang van de maatschappij. De heer Hartog Heys lichtte de pers na afloop van de besloten vergadering in over de discussies. „Wij kunnen alleen maar gissen wat de toekomst voor de KLM zal brengen", zo zei hij. „Of zich opnieuw een overtolligheid zal voordoen bij het vliegend personeel weten wij niet. Mocht dat geschieden, dan zullen wij vasthouden aan de overeenkomst die wij een jaar geleden met de toenmalige directie hebben afgesloten". Dat akkoord hield onder meer in het stimuleren van vrijwillig ontslag, het me dewerken van de KLM tot overplaatsen van het vliegend personeel naar andere luchtvaartmaatschappijen en zo dat niet mogelijk zou blijken het afsluiten van een gunstige wachtregeling of wel een uitbeta ling van vol salaris voor een viertal jaren. Met nadruk zette het bestuur uiteen dat het onder de huidige moeilijke om standigheden er naar streeft „de betrek kingen met de d>rectie te normaliseren." Van haar kant heeft de nieuwe directie onderstreept, dat zij aan het personeels beleid in de vorm van een zo volledig mogelijk overleg de hoogste prioriteit zal verlenen. Over de nieuwe structuur van de maatschappij, zowel naar binnen als naar buiten, kon de directie nog geen medede lingen doen. Als positief resultaat van de ontmoeting tussen het bestuur van de ver eniging en de nieuwe directie kan worden beschouwd het herstellen van het eind vorig jaar verbroken contact. De vliegers besloten toen de onderhandelingen over een C.A.O. af te breken en wel omdat de K.L.M.-directie tot een vorm van liqui datie van het Westindisch bedrijf over ging zonder de vliegers hierover van te voren in te lichten. De vereniging van K.L.M.-vliegers zal bij een eventuele overtolligheid de bui tenlandse collega's niet in de steek laten. Ook vroeger toonden de piloten zich soli dair. Volgens het bestuur zou de meer derheid van de vereniging zich waarschijn lijk uitspreken voor ontslag van de jong ste vliegers met de minste dienstjaren als geen andere uitweg meer zou open staan. Een groep geïnteresseerden behorende tot een vijftiental organisaties heeft zich beraden over een voorlopig plan inzake grotere verhandelbaarheid van onderhand se leningen. Dit plan is aan de besturen der organisaties van belanghebbenden ter bestudering voorgelegd. Het zal besproken worden in een op 11 februari in Den Haag te houden vergadering. Het plan wil voorzien in de instelling van een centrale plaats, waar vraag naar en aanbod van bestaande onderhandse le ningen samenkomen. Als de belanghebben den tot overeenstemming kunnen geraken, ligt het in de bedoeling dat de Kas-Asso ciatie in Amsterdam dit centrum voor on derhandse leningen zal worden. De belang hebbende organisaties zijn overheidsfond- sen, landbouwkredietinstellingen. spaar banken, verzekeringsmaatschappijen, so ciale fondsen, bedrijfsverenigingen, perso- neelsfondsen, bedrijfspensioenfondsen, Ne derlandse bankiersvereniging, Vereeniging voor den Effectenhandel, Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam, Bond voor den geld- en effectenhandel in de provincie, Vereniging van bemiddelaars bij kasgeld en onderhandse leningen, en de Vereniging van valuta-makelaars en discontohandelaren. De Koninklijke W. A. Scholten, Foxhol stelt voor over het boekjaar 1961 '62 een dividend uit te keren van 10 pet in con tanten en ten laste van de belastingvrije agioreserve van 10 pet in gewone aan delen op alle gewone en preferente aan delen. Over het boekjaar 1960/61 werd op alle gewone en preferente aandelen 5 pet in ge wone aandelen uitgekeerd ten laste van de agioreserve. Voorts op de per 1 september 1960 uitstaande gewone en preferente aan delen 15 pet in contanten en op de in april 1961 uitgegeven gewone aandelen iVz, per cent in contanten. Kennecott Copper behaalde in het vierde kwartaal van 1962 een hogere winst per aandeel van 1,67 (1,28) dollar, mede als ge volg van een belastingvoordeel. De winst over het afgelopen jaar komt hierdoor uit op 5.94 dollar tegen 5,60 dollar per aandeel in 1961. De Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart meldt de volgende produktie cijfers van de „Willem Barendsz per 13 januari 1968: traan 4390 ton (3374 ton); spermolie 1349 ton (633 ton); vleesmeel 516 ton (541 ton); bevroren vlees 172 ton (375 ton). De Rotterdamsche Bank stelt voor het dividend over 1962 te bepalen op onveran derd 12 percent. Tevens zal worden voorge steld in verband met het 100-jarig bestaan NEW YORK (AP) General Motors heeft in 1962 het grootste aantal auto' verkocht en het grootste netto inkomen behaald in haar geschiedenis. Het netto inkomen voor 1962 wordt ge schat op 1.459 min dollar. De vorige top werd bereikt in 1955 met 1.189 min dollar, De verkopen van het afgelopen jaar worden geschat op 14,6 miljard dollar. De vorige top was in 1960 met 12,7 miljard dollar. Ook het dividend over het afgelo pen jaar was het hoogste 3 dollar per gewoon aandeel. In totaal werd op de ge wone aandelen 850 miljoen dollar uitbe taald. In 1961 bedroeg het dividend 2,50 dollar per gewoon aandeel. De Koninklijke Paketvaart-Maatschap PÜ stelt voor over 1962 een dividend van 8 percent (onv.) in contanten uit te keren De uitkering op de winstbewijzen zal be dragen 149.40 (v.j. 153.60). BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,07 —10 17, Amerikaanse dollar 3,583,62, Canadese dollar 3,31—3,36, Franse frank (100) 73,25—73,75, Belgische frank (100) 7,21—7,26, Duitse mark ;100) 89 65—90,15, Zweedse kroon (100) 69,00—70,00, Zwit serse frank (100) 83,15—83,65, Italiaanse lire (10.000) 57,00—55.00. Deense kroon (100) 51,60—52,60, Noorse kroon (100) 49,90—50,90, Oostenrijkse schilling (100) van de bank een jubileumdividend uit te 13,92i/1_i4Io2'/!, Portugese escudo a°o) 12 47 Af keren van 5 percent in contantem12,62'/,. Spaanse peseta (100. grote coup.) 5.90-6.05. WENEN Over drie maanden is de ambtsperiode van president Scharf als staatshoofd van Oostenrijk ten einde en zal het gehele volk door middel van algeme ne verkiezingen hierover zijn stem moe ten uitbrengen, r. Schïrf is opnieuw ge gadigde en wel als kandidaat van de so cialistische partij. Tot nog toe was het niet zeker of de rooms-katholieke Volks partij een eigen tegenkandidaat zou stellen, vooral omdat dr. Figl zich niet beschikbaar had gesteld, maar welingelichte kringen verklaren dat men de vroeger Oostenrijk se premier Julius Raab heeft gepolst en dat hij als kanidaat van de Volkspar tij wil meedingen. Wanneer dr. Raab inderdaad tegenkan didaat wordt gesteld, is het niet zo zeker of de tegenwoordige president Scharf op nieuw zal worden gekozen. Dr. Raab heeft een zeer goede naam als politicus en hij staat in Oostenrijk bekend als de kanse lier van het staatsverdrag. Het enige bezwaar is zijn zwakke ge zondheid, maar in zijn onmiddellijke om geving wordt gezegd dat hij volledig is hersteld en daarom dan ook de kandida tuur heeft aangenomen. Maar ook presi dent Scharf zal weer op zeer veel stem men kunnen rekenen, omdat hij in de af gelopen periode als een voorzichtig en verstandig staatshoofd is opgetreden. Zou dr. Raab inderdaad de nieuwe president worden, dan betekent dit een grote ver andering in de Oostenrijkse binnenlandse politiek, want vanaf 1945 zijn uitsluitend socialisten staatspresident van Oostenrijk geweest, terwijl premiers of kanseliers al tijd uit de Volkspartij voortkwamen WASHINGTON (Reuter) President Kennedy en vice-president Lyndon John son hebben maandag in afzonderlijke boodschappen aan het Amerikaanse Con gres hun tevredenheid uitgesproken over het Amerikaanse ruimteprogramma van 1962, maar eraan toegevoegd dat de Sov jet-Unie bij bepaalde belangrijke projec ten op de Verenigde Staten voorligt. De president verklaarde, dat het afgelopen jaar voor de Amerikaanse ruimtevaart zowel kwalitatief als kwantitatief het sue cesvolste is geweest „van onze korte maar veelomvattende ruimtegeschiedenis" Vice-president Johnson zei. dat de Sov jet-Unie voorligt met de afmetingen en het totale gewicht van de satellieten die in een baan om de aarde zijn gebracht, de voortstuwing en de techniek om ruimte cabines in de ruimte bij elkaar te bren gen. Maar, zo voegde hij eraan toe, de Amerikanen hebben in 1962 vijftig kunst manen in een baan gebracht, tegen Sovjet-Unie vijftien. „De berging van ruimtecapsules krijgt bij de technieken die nu worden ontwik keld in de eerste plaats aandacht wordt gewerkt aan het gebruik van weer satellieten om ijsbergen op te sporen, bos branden waar te nemen, ijs- en sneeuw gebieden en zelfs zwermen sprinkhanen te lokaliseren. Kennedy verklaarde dat de voordelen van het vreedzaam ruimteprogramma, zo wel wat de burgerlijke als de militaire aspecten ervan betreft, steeds duidelijker worden. Het Damrak heeft de nieuwe beursweek ingezet met een verdeelde tendentie voor de internationale waarden. De handel was in alle hoeken van de hoofdfondsen uiterst kalm. Philips en vooral Kon. Olie werden gestimuleerd door Wall Street. Het is voor al de situatie rond de EEG waardoor de handel wordt afgeremd. Men wil eerst we ten waar men aan toe is alvorens in de markt te stappen. Zo denkt ook het bui tenland er merendeels over. Vandaar, dat de arbitrage internationaal geen kant uit kon als gevolg waarvan de handel tot een minimum beperkt bleef. De fluctuaties op de dag bleven, bij gebrek aan affaire, bin nen zeer nauwe grenzen. De koersen wer den aangepast aan die van Wall Street vrijdag. Kon. Olies konden zich ruim drie gulden verbeteren tot 166,60. Philips een gulden hoger op 151,00. Unilevers gaven ruim een gulden prijs op 145,80. Aku's onveranderd op 434, terwijl Hoogovens vijf punten daalden tot 542. Boeke en Huidekoper van 198% op 200; Het tarief van daggeld (call money) is met ingang van vandaag met een half per cent verlaagd van IV2 tot één percent. Op 25 januari werd het eveneens met een half percent verminderd van twee tot l'/a per cent. De nieuwe verlaging houdt verband met de voortdurende verruiming van de geldmarkt. de Er Euratom zal de volgende maand in l Leeuwarden beginnen met een onderzoek naar de voedingsgewoonten in ongeveer 1.000 gezinnen. Deze studie maakt deel uit van een in ternationaal onderzoek, dat onder auspi-1 ciën van Euratom in zes Westeuropese landen wordt gehouden. Men wil over ge- I gevens beschikken om in geval van een ernstige stijging van de radioactiviteit als gevolg van kernbomexplosies de regerin gen adviezen te geven. Leeuwarden is aangewezen omdat in de I provincie Friesland de meeste melk wordt geconsumeerd. Melk is een van de voe dingsmiddelen, die de radio-actieve stof strontium 90 in belangrijke mate aantrekt. Het onderzoek wordt beperkt tot Leeuwar den, waar de voedingsgewoonten niet of nauwelijks verschillen van die in de rest van Friesland. Het onderzoek zal zich niet tot melk be- I perken, maar al het voedsel omvatten dat een gezin in zeven dagen gebruikt. Op 26 januari is in Den Haag tussen de I Stichting Nederlandse kamer van koophan- del voor Duitsland en de Kamer für Aus- senhandel der Deutschen Demokratischen I Republik op grond van de bestaande re- geling een nadere overeenkomst gesloten, waarbij de goederenlijsten vöor het jaar 1963 zijn vastgesteld. Deze goederenlijs ten voorzien in een stijging van het goe derenverkeer met 16% In Nederland zullen o.a. Worden inge- I voerd: kali, werktuigmachines, machines voor de genot- en levensmiddelenindustrie, landbouwmachines, kantoormachines, che mische en farmaceutische produkten, fijn- I mechanische, optische en elektrotechnische produkten, alsmede textiel, glas en aarde werk, papier, muziekinstrumenten, speel- goederen etc. Uit Nederland zullen o.a. worden uitge voerd. landbouwprodukten, grondstoffen I voor de textielindustrie, chemicaliën, naad- loze buizen, scheepsbouwprodukten en in stallaties voor de chemische industrie. De algemene produktie-index (basis 1953 100) heeft, blUkens het C.B.S., voor november 1962 een gemiddelde opgeleverd van 178 tegen 186 in oktober 1962 en 168 in november 1961. Dezelfde cijfers, doch gecorrigeerd voor seizoen en lengte van de maand, kwamen uit op resp. 170, 170 en 160. De Biscuits- en Chocoladefabriek Victoria in I Dordrecht en de S. A. Biscutts-Chocolats-Cacao Victoria in Brussel hebben opgericht de N.V Victoria Export Verkooporganisatie van S. A. Victoria te Brussel en de N.V. Victoria té Dor drecht De heer J. w. Oonk van Rijnstaal v.h. J. W. Oonk en Co. gaat zijn functie van gedelegeerd commissaris met ingang van 1 februari beëindi gen. Hij blijft als commissaris aan de vennoot- schap verbonden. Boom-Ruygrok van 176 b op 176; Figee van 215 op 215Spaarnestad van 778 op 785 b. VERHANDELDE FONDSEN 28 jan- 25 jan. Totaal 479 476 Hoger 243 (50,7°/o) 223 (46,9%) Lager 132 (27,6%) 156 (32,8%) Gelijk 104(21,7%) 97 (20,3%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U432 gb-433 gl Kon. Olie166,50-167,20 gl Philips 151,50—152,50 gl Unilever 145146,40 Hoogovens 540542 Stemimgn: Vrijwel op het hoogste punt, behalve voor Unilever praktisch op het laagste punt. VOORBERS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U429—432 Kon. Olie165,80—166,20 165,90 I hilips151,50-152 gl 151,70 Unileverf 143,80144,50 143,80 Hoogovens 542 vortge slotkoers Aagtekerk 28 410 m. n.w. Anderhalfgraadskanaal Aalsum^ÏÏso m. n.n.w. Puerto Rico n Curasao. Abbekerk pass. 28 Finisterre n. Merseille. Abida 28 v. Punta Cardon n. Dakar. Acila 29 te Curagao verwacht. Acmaca 1/2 te Cardon verwacht. Acteon 6/2 te Abadan verwacht. Alamak 28 180 m. n.o. Madeira n. New York. Alchiba 28 ten anker Karachi. Alcor 28 v. Port Said n Suez. Alhena 28 370 m. z. Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Alkmaar 28 v. Rotterdam n. Gothenbuig. Alwaki 28 v. Barcelona n. Alexandrie. Ameland 28 v. Groton n. Punta Cardon. Amstelveld 28 270 m. o.n.o. Manilla n .Hsinkang. Andtik 29 v. Antwerpen n. Rotterdam. Archimedes 28 425 m. n.o Flores n. Curacao. Artemis 28 30 m. n.w, Finisterre n. Gibi altar. Averdik 28 25 m. n.w. Den Helder n. Antwerpen. Banda 29 te Calcutta verwacht Barendrecht 28 200 m. o.n.o. Aden n. Mena. Batjan 29 te Hongkong verwacht. iri„tn„,n Bennekom 28 1230 m. n.o. Trimd. n. Bridgetown. Bintang 28 v. Singapore n. Karachi. Blitar 28 ter hoogte van eil. Stromboli n. Genua. Bovenkerk 28 te Durban v. Lorenco Marques. Breda 27 v. Port of Spain n. Puerto °T^az: Burl S. Wats. 28 50 m. o. Rastanura n. Rastanura, Bussum 28 V. Kopenhagen n. Brindisi. Caltex Amsterdam 28 te Bahrein v. Suez. Caltex Eindhoven 28 te Suez. Caltex Gorinchem 28 v. IJmuiden n. Rotterdam. Caltex Leiden 28 57 m. n. Oran n. Kopenhagen. Caltex Madrid 29 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Pernis 28 v. Karachi n. Calcutta. Calt. Rotterdam 28 140 m. n.w. Azoren n. Aruba Calt. The Hague 28 220 m. n.w. Cochin n. Colombo. Camerounkust 28 te Port Harcourt. Charis 28 1600 m. z.w. Landsend n. Hambuig. Cities Service Valley Forge 28 800 m. n.o. Mar Unique naar Rotterdam. Cradle of Liberty 29 rede Suez. Crania 28 v. Liverpool n. Cork. Dahomeykust pass. 28 Finisterre n. Freetown Delft 28 70 m. n.o. Santiago de Cuba n. Miami. Doelwijk 28 120 m. z.o. P. Sudan n. Thameshaven. Dongedijk 28 v. Zeebrugge n. Antwerpen. Doris 29 te Mayaquez verwacht. Drente 27 500 m. n.o. Paas eiland n. Valparaiso Esso Amsterdam 28 ten anker Ancona. Friesland SSM 29 v. Sluiskil n. Kpenhagen. Gaasterdijk 28 te Houston. Gaasterland 27 v. Vitoria n. Cabedello. Geestland 29 te Preston. Giessenkerk pass. 29 Gibraltar n. Duinkerken Gorredijk pass. 28 Landsend n. New York. Grebbedijk 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Guineekust 26 v. Abidjan n. Freetown. Gulf Hansa 28 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Gulf Italian 28 135 m. o.n.o. Algiers n. Thameshav Gulf Swede pass. 28 Aden. Heemskerk 29 te Beyrouth verwacht. Houtman pass. 28 Straat Balabak n. Saigon. Isis 27 v. Sint Kits n. Antiqua. Ittersum 29 te Galveston verwacht. Izalco 28 te Punta Arenas v. Valparaiso. Japara 28 460 m. n.w. Walvisbaai n. Las Palmas Jason 28 v. Point a Pitre n. Grenada. Johan van Oldenbarnevelt 28 460 m. w.n.w. Wel lington naar Wellington. Joseph Frering 27 te IJmuiden. Kaap Hoorn 28 420 m. n.o. Rio Amazone naar Buenos Aires. Kabylia 28 175 m. o. Trinidad n. Accra. Kalydon 29 v. Maracaibo n. Curasao. Kara 7/2 te Curasao verwacht. Karimata 27 te Le Havre. Karimun pass. 27 Puerto Rico n. Duinkerken. Katelysia 29 te Salem verwacht. Katendrecht 28 t. a. rede Bushire v. Dammam. Katsedijk 28 575 m. o. K p.Race n. Antwerpen. Kerkedijk 27 te Bremerhaven. Khasiella 28 te Rotterdam. Kinderdijk 28 500 m. o. Bermuda n. Vera Ciuz. Kopionella 28 v. Bonny n. Thameshaven. Korovina 28 v. Curasao n. Punta Cardon. Kosicia 30 te Delaware City verwacht. Kossmatella 28 rede Liverpool n. Stanlow. Krebsia 28 te Rotterdam. Kreeft 28 80 m. n.n.w. Bergen n. Rotterdam. Kylix 28 te Aruba. Laarderkerk 29 v. Hamburg n. Bremen. Langkoeas 28 190 m. n.w. Sabang n. Penang. Lawak 28 300 m. n.w. Kaapstad n. Kaapstad. Leiderkerk 28 v. Bahrein n. Port Said. Lekhaven 28 370 m. z.z.w. Gran Canana n. R dam. Liberiakust 28 150 m. z.z.w. Las Palmas n. Dakar. Lombok 28 260 m. z. Kp. Race n. New York. Maaskerk 28 v. Port Said n. Izmir. Madisonlloyd verm. 1/2 v. Singapore n. Penang. Marathon 28 400 m. z. Flores n. Point a Pitre. Marnelloyd 29 te Cristobal verwacht. Maron 28 400 m. z.z.w. Bermuda n. Hamburg. Maureen 28 125 m. n.o. Bermuda n. Londen. Medon 28 130 m. n. Azoren n. Curasao. Meliskerk 29 in Suezkanaal n. Antwerpen. Mentor 28 te Amsterdam. Minos 28 15 m. n. Warnemtinde n. Helsinki. Moh. Reza Shah pass. 28 Ouessant n. Port Said. Moordrecht 27 v. New York n. Philadelphia. Muiderkerk 28 te Casablanca. Musilloyd 28 3000 m. z.w. Hawaii n. Cristobal. Naess Comm. 28 70 m. o. Gibraltar n. Port Said Naess Tiger 28 270 m. n.w. Alexandr. n. Pt. Said. Neder-Ebro 28 200 m. n.n.o. P. Rico n. Duinkerk. Neder-Rijn 28 te Hongkong. Neder-Weser 28 60 m. n.o. Kp. Bon n. Barcelona. Nestor 28 v. Hamburg n. Bremen. Nieuwe Tonge 28 v. Trinidad n. Mobile. Oldekerk 29 v Antwerpen n. Rotterdam. Ondina 31 te Hongkong verwacht. Onoba 29 in Suezkan. verw. n. Mena A1 Ahmadi Oranje Nassau 29 te Southampt. n. P. Del Gada. Oranjestad pass. 28 Kp. Finisterre n. Madeira. Osiris 28 350 m. z. Azoren n. Passajes. Ossendrecht 28 ten anker Norfolk. Ouwerkerk 28 v. Lorenco Marques n. Beira. Overijsel pass. 28 Kp. Leeuwin n. Adelaide. Parthenon 28 350 m. n.o. Azoren n. Pt. of Spain Philidora 2/2 in Suezkanaal verw. n. Gibraltar. Philine 30 te Thameshaven verwacht. Philippia 28 50 m. w.z.w. K. Finist. n. La Skhirra Poseidon 28 v Guanta nè Cumana. Prins Maurits 28 te Londen. Prins Willem V 28 v. Le Havre n. Halifax. Prinses Margriet 28 te Rotterdam. Pvgmalion 28 te Genua v. Livorno. Randfontein 28 330 m. z. Tenerife n. Tenerife. Rempang 28 v. Bremen n. Amsterdam. Reza Shah the Great 28 45 m. z.o. The Brothers naar Mena. Rossum 28 240 m. n.o. Curacao n. Santo Domingo. Rotterdam 28 240 m. z.w. Fayal n. Palma Majorca Rijndam 30 te Southampton verwacht. Sambas 27 v. Malacca, 28 te Singapore. Sarpedon 28 v. Santo Domingo n. Amsterdam. Abadan. Scherpendr. 28 340 m. w.z.w. Karachi n Schiekerk 29 v. Port Sudan n. Suez. Sepia 30 te Mena A1 Ahmadi verwacht. Sinoutskerk 28 v. Antwerpen n. Hamburg. Slamat verm. 29 v. Genua n. Marseille. Socrates 28 te Bahia de Caraquez. Stad Den Haag 29 te New Orleans verwacht. Stad Kampen 28 95 m. n.n.o. Casablanca n. Pepel. Stad Rotterdam 28 te Amsterdam. Stad Utrecht 28 122 m. n.o. Recife n. Rotterdam. Statendam 29 te Sint Thomas verwacht. Statue of Liberty 28 v. Bandar Mashur n. Mena. Steenkerk 28 375 m. z.o. Socotra n. Fremantle. Steenwijk 28 1200 m. n.w. Kaapstad n. Durban. Straat Ball 28 v. Mauritius n. Lorenco Marques. Straat Cook 29 te Bombay v. Colombo. Straat van Diemen 28 v. Yokohama n. Nagoya. Straat Johore pass. 28 Timor n. Brisbane. Straat Magelhaen 28 rede Vitoria. Straat Mozambique 28 v. Hongkong n. Osaka. Straat Torres 29 te Singapore verwacht. Streefkerk 29 te Tripoli (Libyë). Tamara pass. 28 Guernsey n. Hongkong. Telamon 28 v. Puerto Plata n. Philadelphia. Tero pass. 27 K. Verdische eil. n. Rio de Janeiro. Thuredrecht 29 te Newark verwacht. Tjikampek 29 te Lorenzo Marques verwacht. Tjitialengka 29 te Kaapstad. Triton 27 800 m. n.o. Puerto Rico n. Sint Thomas. Van Cloon 29 te Newcastle verwacht. Van Noort 28 240 m. n. Auckland n. Auckland. Van Riebeeck 28 v. Beira n. Mombasa. Van Spilbergen 28 260 m. n.w. Maurit. n. P. Louis Van Waerwijck 28 200 m, z.w. P. Elisab. n. Durb. vasum 2/2 te Martinez (San Francisco) verwacht. Viana 31 te La Spezia verwacht. Videna 29 v. San Francisco te Mamonal verw. Vitrea 28 v. Port Said n. Gibraltar. Waibalong 28 v. Das eiland n. Muscat. Waikelo 28 v. rede Mogadiscio n. Djeddah. W. Alton Jones 28 210 m, o. Beira n. Philadelphia. Waterman 28 v. Aden n. Singapore. Willem Ruys 28 120 m. z.o. Albany n. Melbourne. Willemstad 28 800 m. z. Azoren n. Madeira. Witmarsum 28 350 m. w.n.w. Flores n. Hamilton. Woltersum 29 v. Bremen n. Hamburg. Zafra 29 v. Mena A1 Ahmadi n. Lavera. Zaria 29 te Rotterdam verwacht. Zonnekerk 28 te Antwerpen. KLEINE VAART Aardenburgh 28 30 m. z.w. Hanstholm n. R'dam Adine pass. 28 Kp. Mondego n. Oporto. Admiralengracht 27 v. Tyne n. Helsinki. Alcetas 27 v. Genua te Barcelona. Anna Broere 28 te Downsing n, Middlesborough. Appingedam pass. 28 Dover n. Antwerpen. Areas 27 15 m. z.w. Hanstholm n. Kopenhagen. Ardeas 26 v. Malaga n. Malta. Atlas 27 te Ceuta. Audacia 28 v. El Ferrol n. Sevilla. Berkelstroom 28 30 m. z. Smalls n. Liverpool. Berkhout 28 te Sandhammern n. Hamina. Binnenhaven verm. 29 v. Antw. n. Duinkerken. Bloemgracht 27 te Helsinki v. Amsterdam. Bonafide 28 20 m. n.n.o. Kp. Vlllano n. Leixous Carnissesingel 28 v. Bordeaux. Coccinelel verm. 29 v. Duinkerk, n. Casablanca David 27 te Sandetti n. Ostende, Elsa 25 v. Widow n. Preston. Fiducia 28 te Vlissingen n. Antwerpen. Flducia-2 28 v. Boston n. Rotterdam. A'dam Rubber.... 109 H.V.A 130% A K.U 432% 146,75 Hoogovens 542 Philips Gem. Bez. 150,85 145,50 Dordtsche Petr. 758% K Ned Petr. Mij. 166,50 Holl. Am. Lijn 116 53.20 K.N.S.M 144% Ned Stoomv. Mij. 134% Ommeren, Phs. v. 248 Scheepv. Un. Ned. 129'/* Interunie 194,— ƒ113,50 216,- Unitas 500,— Ver. Bezit v. 1894 129,— Amsterd. Bank 380 Ned Handel Mij. 368 Rottord. Bank 375 Twentsche Bank. 347 Va Albert Heijn 610 Am stel Brouwerij (65 berkel's Patent 215 Bols 918 Bührmann Papier 725 419 910 Gelder Kon. Pap. 280 Gist Spir.f. Kon. 356 Van der Heem 291 Heineken's Bier 466 Hoogenbosch Sch 294 Indola 469 Kon Zout-Ketjen 761 Müller Nat. Bezit 335 Ned. Kabelfabr. 470 Philips Puf ƒ56,10 Stokvis 183 Thomassen Dr. 749 Ver. Machinefabr 201 Wessanen. 367 Wilton Fijenoord 305 Zwanenberg-Org. 900 Billiton Mij. II 456 Aluminium Ltd. 24% American Motors 20'/a Anaconda 44%, Bethlehem Steel.. 3 2 Va Cities Service 56% General Motors.. 62 Kennecott Copper 70 Republic Steel 38% 36% U.S. Steel 48% Gouwestroom 28 20 m. w. Casquets n. Rouen. Gramsbergen verm 29 v. Barking n. Caen. Heemraadsingel 28 v. Plymouth n. La Pallice. Heerengracht 27 te Falsterbo n. Amsterdam. Huybergen 1 of 2/2 v. Londonderry n. Palma. Joost 25 te Bayonne. Kastanjesingel 28 v. Londen n. Tees. Keizersgracht 27 v. Caen te Norrköping. Kerksingel 28 v. Rotterdam n. Bordeaux. Kroonborg 28 180 m. n.n.o. Kp. Finist. n. Casabl. Lauriersgracht 27 v Antwerpen te Abö. Leonidas 27 te Amsterdam v. Kopenhagen. Lingestroom 28 25 m. n.o. Noordhinder n. A'dam. Manto 27 10 m. n.o. Hanstholm n. Amsterdam. Merwehaven verm. 29 v. Rouen n. Casablanca. Midas 26 v. Harragona te Carthagena. Mies 27 v. Ravenna te Sharpness. Pasteursingel 28 v. Boulogne n. Rotterdam. Philetas 28 25 m. z.a Malaga n. Lissabon. Rijnborg 28 15 m. w IJmuiden n. Sluiskil. Rysbergen 29 te Londen verwacht. Steenbergen verm. 2 8v. Bremen n. Duinkerken. Stella Antares 28 te Dellarmi n. Haifa. Stella Maris 28 80 m. z. Ouessant n. Londen. Stella Prima 26 30 m. z.o. Kp. Santa Maria di Leuca naar Famagusta. Strabo 28 50 m. n.o. Ouessant n. Amsterdam. Swift 28 v. Rouen n. Gothenburg. Tilly 25 v. Dundalk te Ellesmereport. Wtlpo 26 te Bayonne v Santander. IJselhaven vetm. 30 v. Kenitra n. Duinkerken. Een dierenarts, die door een inwoner van Hellevoetsluis was ontboden, omdat diens hond ziek was constateerde ver schijnselen, die kunnen wijzen op honds dolheid. De hond die nog niet was inge ënt, had zijn baas tweemaal gebeten. LISSABON (AP) De Spaanse minis- ter van voorlichting Fraga Iribarne, heeft te Lissabon verklaard, dat de perscensuur I in Spanje weldra geheel zal worden opge- heven. In een intervie met de Diario Popular te Lissagon zei Fraga Iribarne I dat vandaag voor het eerst een speciale commissie bijeenkomt, die een ontwerp voor een perswet moet voorbereiden, dat aan het Spaanse parlement zal worden voorgelegd. De commissie zal twee maan- I den voor dit werk nodig hebben, aldus de minister. „Zodra de nieuwe perswet goed gekeurd is, zal de perscensuur in Spanje tot het verleden behoren", aldus Fraga Iribarne. Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET: DOW JONES BOVEN 680 Wall Street zette de nieuwe beursweek in met verdere koersstijgingen. Hierbij was vooral van invloed het gunstige bedrijfs nieuws. General Motors steeg 'A punt tot 63% op het bericht, dat het concern in 1962 een topjaar heeft gemaakt. Du Pont de Ne mours liep punt op tot 247, waarbij een rol speélde de bekendmaking dat het be drijf een recordwinst heeft behaald van 9.60 per aandeel in 1962 tegen 8.88 per aandeel in 1961. Gunstig in de markt lagen ook IBM +6, Polaroid +3 en Xerox +4. Hoger sloten ook staal-, olie-, ruimtevaart en openbare nutswaarden. Ford daaren tegen daalde De Dow Jones indices: industrie 682.89 (+3.18), spoorwegen 150.14 (+0.17) en openbare nutsbedrijven 135.94 0.82). CARACAS (AP) De mededeling op de jaarvergadering van Heinekens Brouwerij hebben in Venezuela een krachtige reactie van regeringszijde teweeg gebracht In een communiqué van de regering wordt ge zegd, dat Heineken door de mislukking van zijn Venezolaans bedrijf een prijzenoorlog tracht te ontketenen. De heer R. Romeijn onder-directeur van het bedrijf in Vene zuela heeft gisteren verklaard, dat de hoofddirectie voor zover hij wist geen plannen koesterde om het bedrijf in Vene zuela te sluiten. Het bestuur van Heineken Brouwerij in Amsterdam heeft vandaag in een toelich ting op de mededeling op de aandeelhou dersvergadering gezegd, dat de president commissaris niet de algemene politieke si tuatie in Venezuela op het oog heeft ge had, maar uitsluitend de bedrijfspolitieke situatie van de brouwerij aldaar. 100.000 op serie 39293 nr. 4 Bij de trekking van de premielening Zuid-Holland 2+2 percent 1959 is de pre mie van 100.000 gevallen op serie 39293 nr 4. Die van 10.000 viel op nr 5 van serie 20188 en die van 5.000 op nr 3 van serie 31874. Serie 37443 nr 9 en serie 39258 nr 6 lootten elk uit met 2.500, vijf obligaties lootten uit met 1.000, te weten nr 8 van serie 20188, nr 1 van serie 37443, nr 8 van serie 37942, nr 2 van serie 39674 en nr 2 van serie 39836. De volgende vijf obliga ties viel een premie van 500 ten deel: nr 9 van serie 20479, nr 9 van serie 29698, nr 3 van serie 39293, nr 6 van serie 39600 en nr 7 van serie 39674,

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9