Kromhout heeft 1962 met een verlies afgesloten - DE BEURS - Havenstaking in Amerika voor Volkswagen nog niet afgelopen Kant en randfineren?... Ceta-Bever SNELFIX Weinig winstgevende orders in 1963 Omzet Vereinigte Glanzstoff boven de DM 1 miljard Verzekerd bedrag VVM fors omhoog Nefo weer 8 pet 5 pet uit agioreserve Saldo schatkist fors gedaald Stichting Bethlehem komt met 5 obligaties Meer Joegoslaven naar Staatsmijnen Fusie Gelderland- Tielens zal kosten besparend zijn Onveranderd dividend EMS en Grondbriefbank Ook „Wonolongan onder .Landbank Winstdaling US Steel Nieuwe commissaris bij Vette winkel CAO akkoord bij AKU Samenwerking tussen SAS en Austrian Airlines Confectie-CAO ligt niet gemakkelijk SCHEEPVAARTBERICHTEN Conferentie ministers Financiën van de Zes afgelast Britse uitvoer naar Bondsrepubliek op recordhoogte WOENSDAG 30 JANUARI 1963 11 Ongelukkig Concurrentie Niet meer vakantie Afzetmoeilijkheden pas over een maand opgelost Kromhout heeft 1962 met verlies afge sloten. Voor 1963 heeft het bedrijf nauwe lijks winstgevende orders. De „lage order portefeuille" is gevuld voor 4 a 5 maan den. Het tweede halfjaar 1963 ziet er min der slecht uit dan het eerste. Met de pro- duktie van een „middelgrote motor" is begonnen. De eerste motoren zullen eind 1963 afgeleverd worden. Dit heeft de di rectie gisteren in een buitengewone ver gadering meegedeeld. De vergadering was bijeengeroepen naar aanleiding van het rapport van een commissie van drie aandeelhouders inza ke het voorgestelde ontslag aan de direc teur de heer J. C. Goedkoop. Hoewel aan deelhouders aandrongen op tenminste pu- blikatie van de conclusies van het rapport, meende de voorzitter, de heer F. de Boer, evenals de heer Goedkoop, dat dit niet in het belang van de vennootschap was. Na mededelingen in de vorige vergadering had reeds een grote afnemer geen nieuwe orders willen plaatsen. Een aandeelhouder vroeg waarom com missarissen ook niet hun mandaat ter be schikking stelden. De heer De Boer deel de daarop mede, dat hij in de volgende vergadering zal aftreden. Hij meende dat dr. ir. F. Q. den Hollander dit vermoede lijk ook zal doen. De heer Goedkoop zei dat, hoewel zijn familie de meerderheid van de gedeponeerde aandelen bezat, hij zich toch bij de uitslag van het rapport zou neerleggen. Er zijn bij „Kromhout" geen vreselijke, maar ongelukkige dingen gebeurd, zo merkte een der commissieleden op. Nie mand is in het rapport gespaard, ieder heeft flink zijn deel gekregen. De heer Goedkoop heeft zich 24 jaar lang ten volle gegeven aan de belangen van de vennoot schap. Commissarissen zijn er z.i. „ook niet brandschoon afgekomen". Hij meen de dat zij een heel zware verantwoorde lijkheid op zich laden door de heer Goed koop te laten heengaan. Hij verzocht com missarissen zulks ook te doen. In de kleine motorenbranche (vrachtwa gens e.d.) heerst volgens de directie een enorme binnen- en buitenlandse concur rentie. In de sector van de middelgrote motoren (viskotters) is zij iets minder. Kromhout heeft een grote moderne motor ontwikkeld voor kustvaarders, die gereed is voor produktie. De hoge kostprijs vormt echter een belemmering. Nu zal gewacht worden op betere tijden. De ontwikke- De met AKU gelieerde Vereinigte Glanz stoff Fabriken deelt mee, dat de omzet in 1962 met 14 percent is toegenomen tot DM 780 miljoen. De gunstige ontwikkeling van de onderneming werd vooral bepaald door een sterke toeneming van de omzet van nylon en polyester. In het afgelopen jaar werd o.m. een nieuwe nylonfabriek bij Glanzstoffs dochteronderneming J. P. Bemberg A.G. in gebruik genomen. Ter fi nanciering hiervan werd in 1962 het kapi taal van Bemberg verhoogd. Tezamen met haar vijf dochteronderne mingen behaalde de Vereinigte Glanzstoff een omzet, die 10 percent hoger was dan de in 1961 bereikte DM 990 miljoen. Voor de eerste maal overschreed het omzetcijfer daarmee de miljard mark. Glanzstoff deelt voorts mee, dat het hoge produktieniveau en de grote omzetten in de eerste maanden van 1962 een bijzonder goed resultaat opleverden: in de loop van 1962 beïnvloedden prijsverlagingen van enige produkten, kostenstijgingen in ver schillende sectoren, alsmede een versterkte seizoendaling van de omzet in de zomer maanden de resultaten van Glanzstoff on gunstig. Door het zeer goede eerste kwar taal overtreft niettemin het resultaat over 1962 dat over 1961. Volgens voorlopige berekeningen bedroeg het verzekerde bedrag bij de N.V. Verenig de Verzekering Maatschappijen (V.V.M.) per einde 1962 ruim 958 miljoen. Dit be tekent dat het verzekerd bedrag in het af gelopen jaar is toegenomen met ruim 103 miljoen (in 1961 beliep de vermeerdering 9é miljoen). Ook de bruto-produktie overtrof die van voorafgaande jaren en bedroeg ƒ163 miljoen (vorig jaar ƒ141 miljoen). De premie-ontvangst nam toe met ruim 2 miljoen (vorig jaar 1,7 mil joen); in 1962 ontving de V.V.M. in totaal 22,5 miljoen gulden aan premiën en koop sommen. Ook de tot het concern van de V.V.M. behorende schadeverzekeringmaatschappij de N.V. Algemeene Verzekering Sociëteit fA.V.S.) boekte in 1962 een grote produktie. In 1962 bedroeg de vooruitgang in verze kerde jaarpremie ruim 980.000,De stand van de in totaal verzekerde jaarpre mie kwam hierdoor per ultimo 1962 op ruim 9,4 miljoen. De Nederlandsche Fondsen Maatschap- i „Nefo" stelt voor over 1962 een onver- derd dividend van 8 pet in contanten op gewone aandelen uit te keren waar- n reeds 4 pet als interimdividend op 2 li 1962 betaalbaar werd gesteld en ens, evenals het vorige jaar, een be ingvrije uitkering in gewone aandelen i 5 pet ten laste van de agio-reserve, 'et uitstaande gewone aandelenkapitaal ;n één jaar tijds bijna verdubbeld en van nominaal 4,5 miljoen tot 8,9 oen Der ultimo 1962. 'Iet belang bij de internationals kon dank de ruime liquiditeit op het verlaagde erspeil belangrijk worden uitgebreid. lingskosten worden in één jaar verwerkt. Zij zullen in 1963 aanmerkelijk minder zijn. Kromhout heeft voor 1963 enkele or ders geboekt, maar de orderportefeuille van 4 a 5 maanden is lager dan in de branche, waar deze 6 a 8 maanden be loopt. De vennootschap heeft geen patent op haar produkten. Ir. Th. J. M. van der Pas werd bij acclamatie tot directeur be noemd. Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 28 januari blijkt, dat de betalin gen van het Rijk aan de gemeenten op 25 januari ten bedrage van circa 400 min, de banken er ruim bovenop hebben gehol pen. Hoofdzakelijk als gevolg van genoem de betalingen, daalde het saldo van het rijk met niet minder dan 426 min tot 109 min. De chartale circulatie nam met 101 min toe tot 5513 min, door de ultimo-uit- zetting. De goud- en deviezenvoorraad ver minderde met 24 min tot 6137 min, waarvan onveranderd 5698 min aan goud. De positie van de banken is niet onbe langrijk verbeterd. Uiteindelijk is hun sal do bij de centrale bank met 306 min toe genomen tot 677 min. Hiermede liggen de banken ruim boven het verplicht aan te houden kasreservegemiddelde ad circa 370 min, voor de periode van 22 januari tot en met 21 februari. In verband met de ruime geldmarkt is, als bekend, gisteren het tarief van dag geld verder met een half percent, tot één percent verlaagd. De geldmarkt is nog steeds zeer ruim. Geldkringen verwachten hierin voor de komende dagen geen ver andering. Op vrijdag 8 februari wordt de inschrij ving a pari opengesteld op 3 min vijf percent 30-jarige obligaties ten laste van de „Stichting Bethlehem ter voortzetting van de exploitatie van de Rooms-Katho- lieke vrouwenkliniek Bethlehem" in Den Haag. De uitgifte is groot 3,5 min, waar van reeds 500.000 op inschrijvingsvoor- waarden is geplaatst. Notering ter beurze zal worden aangevraagd. De lening is a pari aflosbaar in 25 jaar lijkse termijnen van 1969 tot en met 1993. Vervroegde gehele of gedeeltelijke aflos sing is toegestaan van 1969/1973 a 101 Vi percent, 1974/1978 a 101 percent, daarna a 100y2 percent. De opbrengt dient ter finan ciering van de nieuwbouw van de Bethle- hemkliniek, die in het najaar van 1964 kan worden opgeleverd. De totale kosten be dragen 8.878.000. Onder beding van eer ste hypotheek heeft de stichting zich reeds verzekerd van een lening tot een totaal bedrag van 3,5 min. Er restte nog een bedrag van ruim 5 min, aan te trekken door twee obligatieleningen, waarvan dit de eerste is. De tweede komt vermoedelijk in 1964. De regering gaat ermee akkoord, dat er nog driehonderd Joegoslavische mijnwer kers in de Staatsmijnen gaan werken. Een woordvoerder van het ministerie van so ciale zaken en volksgezondheid heeft dit gisteren desgevraagd meegedeeld. In de Staatsmijnen werken sedert vorig jaar reeds tweehonderd Joegoslaven. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend In Amsterdam, luiden: Engels pond 10,07 10,17. Amerikaanse dollar 3.583,62, Canadese dollar 3.31—3,36, Franse frank (100) 73,25—73,75, Belgische frank '100) 7,20>/i—7,25'/!. Duitse mark (100) 89,65—90,15, Zweedse kroon (100) 69,00—70,00, Zwitserse frank (100) 83,15—83,65, Italiaanse lire (10.000) 57,00—59.00, Deense kroon (100) 51,60—52,60. Noorse kroon (100) 49,90—50,90, Oostenrijkse schil ling (100) 13,92'/=—14,02'/», Portugese escudo (100) 12,47'/.12,62'/», Spaanse peseta (100, grote coupu res) 5,906,05. Advertentie De fusie van de Papierfabriek Gelder land met de Tielens Papierfabriek, waar over wij dezer dagen berichtten, zal ge schieden door aandelenruil en door op richting van een houdstermaatschappij van aandelen onder de naam Gelderland-Tie- lens Papierfabrieken n.v. Daarbij geeft de aanbieding van nominaal 2.000 aandelen Tielens recht op nominaal 1.075 aandelen Gelderland-Tielens. Verwisseling van aan delen zal na goedkeuring door aandeel houders geschieden na betaalbaarstel ling van het dividend over 1962. De besturen van beide ondernemingen zeggen dat het een samengaan dient te zijn van gelijkwaardige partners. Daartoe is de mogelijkheid overwogen van het creëren van een nieuwe houdstermaatschappij van aandelen. Als de fusie tot stand komt, zal aandeelhouders Papierfabriek Gelderland een naamswijziging worden voorgesteld, waarna deze vennootschap Gelderland- Tielens Papierfabrieken n.v. zal heten. De voornaamste voordelen van de fusie zullen zijn: kostenbesparing bij de pro duktie, bij de bewerking van de binnen- en buitenlandse markten, belangrijke ver beteringen bij het speurwerk en vergroting van het financiële weerstandsvermogen van beide ondernemingen. De verwisseling van de aandelen Tielens in die van de Gelderland zal een uitbrei ding van het maatschappelijk kapitaal van deze laatste ondernemingen noodzakelijk maken. De resultaten over 1962 zullen voor beide bedrijven waarschijnlijk weinig van die van 1961 verschillen, zo delen de be sturen mee. Exploitatie Maatschappij Scheveningen stelt voor over 1962 een dividend in con tanten uit te keren van 24 percent. Over 1961: 24 percent, waarvan 20 percent in aandelen ten laste van de agioreserve. De Nederlandsche Grondbriefbank zal aan aandeelhouders voorstellen over 1962 een dividend in contanten uit te keren van 15 percent (onveranderd). Ook de oude cultuur maatschappij „Wo- nolangan" heeft een „landbank" bestuur gekregen. Vanmorgen heeft een buitenge wone aandeelbank-vergadering van Wono- langan een statutenwijziging goedgekeurd, waardoor het voor deze vennootschap mo gelijk wordt zich bezig te gaan houden met de exploitatie van onroerend goed.- Tot president-commissaris is de heer R. Zwols- man benoemd. Praktisch alle aandelen van de cultuurmaatschappij zijn thans in han den van de Landbank. Op de effectenbeurs van Amsterdam noteerden aandelen Wono- langan gisteren 60 percent. Kortgeleden be droeg de koers slechts 15 percent. United States Steel behaalde in het vier de kwartaal van 1962 een lagere winst per aandeel van 0,64 (0,76), waardoor de winst over het afgelopen jaar uitkomt op 2,56 tegen 3,05 per aandeel in 1961. De directie van de N.V. Vernis- en Verffabriek v/h H. Vettewinkel en Zonen deelt mee, dat drs. J. A van de Kamp, directeur-generaal van IBM in Nederland, zal worden voorgedragen als commissaris van de vennootschap. De AKU-directie en de vakbonden zijn tot een akkoord gekomen over de collec tieve arbeidsovereenkomst 1963. De werk nemersvertegenwoordigers hebben hun vakantieeisen, die ook hier door de werk gevers werden afgewezen, laten vallen. De uurlonen worden met vijf cent ver hoogd (7 cent inclusief AOW-compensatie) hetgeen neerkomt op een arbeidskosten stijging van ongeveer 2,7 percent. De be ambten krijgen 2,5 percent plus 10 per maand. De voorstellen worden ter toet sing voorgelegd aan de stichting van de arbeid. Afgesproken is dat de vrouwenionen op 1 juli a.s. zullen worden verhoogd tot 90 percent van de mannenlonen. De winstuit keringen zullen worden verhoogd door het toepassen van een andere berekening. Op basis van de verwachte winst zou de uit kering over 1962 ongeveer 5 percent van het jaarloon gaan bedragen, dit is 1,2 per cent meer dan over 1961. De hoek waar gisteren de grootste be langstelling naar tot is gegaan, is de scheepvaarthoek geweest. Het onverander de dividend van de KPM van acht percent werd ter beurze zeer gunstig ontvangen. Men verwacht nu verder ook gunstige di- videndvoorstellen van de overige scheep vaartmaatschappijen. De internationale waarden lagen verdeeld in de markt. Aku stond bij de opening onder druk waardoor een koers werd vastgesteld op 426, tegen maandag 43254 als slotkoers. Later bleek dat de openingskoers te laag was. De no dige vraag zorgde hier voor een koers- De Scandinavische luchtvaartmaatschap pij SAS en de Oostenrijkse maatschappij Austrian Airlines (AUA) hebben deze week hun diensten naar het midden-oos ten gecombineerd. De beide luchtvaart maatschappijen willen tot een efficiën tere werkwijze op deze routes komen, door middel van een gezamenlijk gebruik van toestellen, technische faciliteiten en dienst verlening. De diensten op het midden-oosten zul len door de SAS en AUA samen worden onderhouden, voorlopig met Caravelles van de SAS, die door SAS-personeel worden gevlogen. De Volkswagenfabriek, West-Duits- lands grootste industriële bedrijf, en nog niet zo lang geleden renpaardje op de effectenbeurzen, heeft afzetmoeilijk heden. De havenstaking in New York, kort voor Kerstmis begonnen en pas af gelopen zaterdag na 34 dagen beëindigd, heeft tot gevolg gehad dat de duizend Volkswagens, model 1200, die dagelijks voor de export naar Amerika van de band rollen, zich opeenhoopten zonder naar hun plaats van bestemming ge bracht te kunnen worden. Door de staking lagen namelijk 25 spe ciaal door Volkswagen gecharterde sche pen met in totaal 30.000 1200-modellen in de haven van New York, wachtend op het eind van de staking. Intussen „verdron gen" zich 5.000 Volkswagens op de kaden van Bremen en Hamburg in afwachting van het moment dat de schepen leeg zou den terugkeren. De Volkswagenfabrieken, die gelegen zijn in Wolfsburg, Hannover. Kassei en Brunswijk, produceren sinds de uitbreiding van de produktie in 1962 per dag in totaal 5.000 auto's: 3300 1200- modellen, 1000 type 1500 en 700 transport auto's. Het uitvallen van de export naar de Verenigde Staten betekende dus dat de totale produktie met 1/5 moest worden ingekrompen of wel dat de fabricage van de 1200-modellen met iets minder dan 1/3 moest teruglopen Dat bleek op kor te termijn onmogelijk. Een werkelijke pro- duktievermindering zou ontslagen op gro te schaal ten gevolge hebben gehad en dat is op de krappe Westduitse arbeids markt onverantwoordelijk, vooral als het gaat om een tijdelijke produktiebeperking. De Volkswagendirectie zocht het daar om in omschakeling van de produktie op de modellen 1500 en de transportauto's. Het duurde evenwel lang voordat die om schakeling een feit was, want daarvoor moesten ook de toeleveringsbedrijven om geschakeld worden. De directie ging daar om over tot andere maatregelen. Eerst gaf zij het hele personeel 12 dagen vrij rondom Kerstmis en oud en nieuw. Daarop werd het bedrijf 14 en 15 januari stilge legd en kreeg iedereen 2 vrije dagen, die echter van de vakantiedagen van 1963 wor den afgetrokken. In de week van 31 janua- Advertentie ri tot 8 feburari wordt er weer vakantie gehouden, maar slechts 4 dagen zullen worden aangerekend. De andere drie dagen, waarop niet ge werkt wordt, gelden als „korte werkdagen" hetgeen inhoudt dat de werknemers maar half betaald worden. Hoe het daarna zal gaan is nog niet te voorzien. Voorlopig lijkt het erop dat na 8 februai weer nor maal zal worden gewerkt. In de toekomst verwacht men zelfs overwerk, omdat de leveranties aan de Verenigde Staten ach terop zijn geraakt en moeten worden in gehaald. Het volkswagenpersoneel hoopt nu dat het met overwerkuren de kwijt geraakte vakantiedagen weer terug zal kunnen verdienen. Toch rekent men erop dat pas vier we ken na 26 januari, de dag van het einde van de New Yorkse havenstaking, de toe stand weer normaal zal zijn. In de tus sentijd zullen immers de 600 schepen, die al weken naar de kades dringen, gelost en geladen moeten worden. Een gunstige kant aan de opeenhoping van Volkswagens: men hoopt dit jaar geen last te krijgen van levertijden van 3 maanden, die in de zomer bij aankoop van een Volkswagen vaak normaal zijn. De Stichting van den Arbeid hoewel nog niet gereed met het indelen van haar werkwijze voor het toetsen van C.A.O.'s is gisteren haar toetsingsarbeid toch reeds begonnen. Regering en stichtings bestuur hebben namelijk afgesproken dat, hoewel het nieuwe loonsysteem nog niet geheel kan functioneren, de stichting toch reeds de aan haar voorgelegde C.A.O.'s zal beoordelen. Formeel wordt dan in de overgangsfase de goedkeuring nog uitge sproken door het cohege van rijksbemid delaars. maar op aanwijzing van de Stichting van den Arbeid. De looncommissie van de Stichting is overigens gisteren niet gereed gekomen met de toetsing van de eerste collectie ve arbeidsovereenkomst, die in de confec tie. Volgende week woensdag moet h°t ge sprek worden voortgezet. Aangezien het enige probleem in dit C.A.O.-voorstel de uitbreiding van de va kantie is, ligt het voor de hand dat de werkgevers, zoals zij in bijna alle be drijfstakken hebben gedaan, zich ook in de looncommissie hebben verzet tegen een dag meer vakantie. Mocht de commissie ook de volgende week niet tot overeen stemming komen dan zal de vakantieuit- breiding in het bestuur van de Stichting ter sprake moeten komen. Aagtedijk 29 230 m. o. Aden n. Aden. Aalsum 30 te Curasao. Abbekerk 29 dwars Kp. Sint Vine. n. Marseille. Abida ë/2 te Dakar vrewacht. Acila 29 te Curasao n. Rotterdam. Acmaea 2 9420 m. z.w. Bermuda n. Pta. Cardon. Acteon 29 300 m. n.n.o. Comoro eil. n. Abadan. Adonis 29 220 m. n.n.w. Finisterre n. St. Croix. Alamak 29 380 m. z.o. Horta n. New York. Albireo pass. 29 St. Paulsrocks n. Rio de Janeiro. Alcor pass 30 Djeddah n. Aden. Alhena 29 80 m. z. Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Alioth 29 v. Antwrepen n. Rotterdam. Alkmaar 30 te Gothenburg. Alnati 29 v. Hamburg n. Rotterdam. Alnitak 29 v. BZuenos Aires n. Santos. Alphacca 30 te Duinkreken verwacht. Aludra 30 te Rio de Janeiro verwacht. Alwaki 29 90 m. o. Majorca n. Alexandrië. Ameland 29 400 m. z.o. New York n. Pta. Cardon. Amerskerk 29 v. Port Said n. Genua. Ammon 30 te La Guaira verwacht. Amstelland 29 v. Bahia n. Amsterdam. Amstelmeer 29 v. Greenock n. La Pallice. Andijk 29 te Rotterdam. Angolakust 30 te Le Havre. Annenkerk 29 V. Genua n. Marseille. Area 29 v. Kingston n. Curasao. Argos 29 V. Malta n Antwerpen. Aristoteles 29 v. Bremen n. Antwerpen. Arkeldijk 29 te Bremen. Artemis pass. 29 Lissabon n. Gibraltar. Atys 29 v. Saltend n. Londen. Averdijk 29 te Antwerpen. Banda 29 ten anker Calcutta. Banggai 29 v. New Orleans n. Philadelphia. Beninkust 30 te Amsterdam. Bintang 29 60 m. w.n.w. Belawan n. Karachi. Blitar 29 te Genu. Bonita 28 v. New York n. Puerto Bolivar. Borneo 29 te Marseille. Bosco 1/2 te Rotterdam verwacht v. Port Said. Burl S. Watson 29 v. Rastanura n. Japan. Bussum 29 20 m. n.w. Hanstholm n. Brindisi. Calt Delft 29 20 m. z.z.o. R. Al Hadd n. Mombasa. Caltex Delfzijl 29 v. Rotterdam n. Amsterdam. Caltex Gorinchem 30 v R'dam n. Amsterdam. Caltex Leiden 29 30 m. w. Cadiz n. Kopenhagen. Caltex Napels 29 410 m. n.o. Beira n. Mosselbay. Calt. Pernis 29 244 m w.n.w. Bombay n. Calcutta. Caltex Rotterdam 29 325 m. w.z.w. Az. n. Aruba. Caltex The Hague 29 210 m. n.w. Colombo (best.). Calt Utrecht 29 130 m z.w. R. Fartak n. Londen. Camerounkust 29 v. Port Harcourt n. Sapele. Camltia 28 v. Galveston n. Curasao. Camphuys 29 v. Kuwait n. Khorramshahr. Casamance 29 v. Lyndiana n. Dakar. Castor 29 dwars Azoren n. Santo Domingo. Ceres 29 te Rotterdam. Charis 29 1370 m. z.w. Landsend n. Hamburg. Chiron 30 te Rotterdam. Cinulia 29 80 m. n.o. Guadeloupe n. Curasa.o Cities Serv. Valley Forge 29 1200 m. z.w. Azoren naar Rotterdam. Colytto 29 65 m. w. Djedda hn. Aden. Congokust 29 v. Amsterdam n. Bremen. Cradle of Liberty 29 rede Suez. Crania 28 voor anker naby Cobh. Dahomeykust 29 200 m. w. St. Vine. n. Freetown. Daphnis 28 te La Guaira. Dinteldijk 29 v. Avonmouth n. Rotterdam. Diogenes 27 v. Tocopilla n. Antofagasta. Doelwijk 30 te Suez. Dongedijk 29 te Rotterdam. Doris 29 te Mayaquez. Drente 28 420 m. o.n.o. Salaygomez n. Valparaiso. Echo 29 55 m. w. Algiers n. Koper. Eenhoorn 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Eos 29 v. Volos n. Naxos. Esso Amsterdam 29 ten anker Ancona. Esso Rotterdam 27 te Antwerpen v. Vlissingen. Forest Hill 29 880 m. z.o. Bermuda n. Cardon. Forest Lake 28 v. Pto. Marghgera n. Port Said. For. Town 29 150 m. w. Conakry n. Isle of Grain. Friesland KRL 31 te Dar Es Salaam verwacht. Friesland SSM verm. 30 v. Sluiskil n. Kopenhag. Oaasterkerk 29 te Rotterdam. Gaasterland 30 te Cabedelo verwacht. Gabonkust 30 te Lobito verwacht. Ganymedes 29 780 m. o.z.o. B'muda n. Le Havre. Geestland 29 te Preston. Giessenkerk pass. 29 Gibraltar n. Duinkerken. Gorredijk 29 800 m. w. Scillys n. New York. Grebbedijk 29 te Antwerpen v. Hamburg. Groote Kerk 29 270 m. o. Chagogs eil. n. Aden. Guineekust 29 250 m. z. Dakar n. Amsterdam. Gulf Hollander 30 v. Rotterdam n. Perz. Golf. Gulf Italian 29 100 m. o. Gibralt. n. Thameshaven. Gulf Swede 29 265 m o.n.o. Aden n. Mena. Hecuba 29 v. Rotterdam n, Hamburg. Heemskerk 29 te Beyrouth v. Livorno. Helicon 29 v. Malta n. Piraeus. Hilversum 29 te Galveston. Holendrecht 29 210 m. w. Gibraltar n. Norfolk. Irazu 29 v. Mobile n. Corpus Christi. Isis 29 v. Roseau n, Barcadera. Ittersum 29 te Galveston. Ivoorkust 29 te Antwerpen. Jacob Verolme 30 te San Gregorio verwacht. Jagersfontein 30 te Amsterdam. Jason 28 v. Point a Pitre n. Grenada. Joh. v. Oldenbarnev. 30 v. Wellington n. Sydney. Kaap Hoorn 29 250 m. n. Fort Aleza n. B. Aires. Kalydon 29 v. Meer Maracaibo n. Curagao. Kara 7/2 te Curagao verwacht. Karimata 29 v. Le Havre n. Cristobal. Katelvsia 29 te Salem v. Punta Cardon, Kateridrecht 30 te Kuwait verwacht. Keizerswaard 29 950 m. z.w. Azoren n. Curagao. Kelletia 30 te Rotterdam verwacht. Kerkedijk 30 te Rotterdam. Khasiella 30 v. Rotterdam n. Curagao. Koningswaard 29 v. Port Said n. Turku. Koratia 29 v. Punta Cardon n. La Libertad. Korovina 29 v. Cardon n. Rotterdam. Kosicia 30 te Delaware City verwacht. Krebsia 28 te Rotterdam. Kreeft 30 v. Rotterdam n. Monrovia. Kreon 29 17 m. w. Casquets n. Amsterdam. Kryptos 29 te Old Kilpatrick. Kylix 29 v. Aruba n. Bucksport Maine. Laarderkerk 29 te Bremen. Lawak 30 te Kaapstad verwacht. Lekhaven 29 v. Las Palmas n. Rotterdam. Lelykerk 29 v. Amsterdam n. Arabische Golf. Lib'eriakust 29 60 m. z.w. Kp. Blanco n. Dakar. Limburg 29 v. Malta n. Lattakia. Loppersum 29 280 m. n. Flores n. Le Havre. Maaskerk 30 te Izmir. Marathon 29 610 m. z w. Gores n. Point a Pitre. Marnelloyd 29 te Cristobal. Maron 29 150 m. z.w. Bermuda n. Hamburg. Medon 29 30 0m. w. Azoren n. Curagao. Meliskerk 29 v. Suezkanaal n. Antwerpen. Memnon 29 40 m. n.o. Cuba n. Baltimore. Merseylloyd 29 v. Rotterdam n. Port Said. Merwelloyd 29 365 m. n.o. K. Verd. eil. n. Kaapst. Mississippilloyd 29 te Port Sulphur. Moh. Reza Shah 29 75 m. w. Flnist. n. Port Said. Muiderkerk 29 v. Casablanca n. Antwerpen. Musillovd 29 800 m. z.w. eil. Wake n. Cristobal. Mijdrecht 29 365 m. n. Domingo n. Aruba, Mylady 29 30 m. n.w. Casablanca n. Napels. Naess Tiger 29 te Port Said. Neder-Eems 30 te Akaba. Neder-Weser 29 te Barcelona. Nestor 29 te Bremen v. Hamburg. Nias 29 v. Amsterdam n. Antwerpen. Oldekerk 29 te Rotterdam. Ondina 31 te Hongkong verwacht. Onoba 29 te Port Said. Oostkerk 29 560 m. n.o. Ascension n. Kaapstad. Oranje 30 te Port Everglades. Oranjefontein 26 v. P Elisabeth n. East-London. Oranje Nassau 30 te IJmuiden verwacht. Osiris pass. 29 Azoren n. Pasajes. Ouwerkerk 30 te eBira verwacht. Overijsel 29 230 m. z.o. Albany n. Adelaide. Palamedes 30 v. Amsterdam n. West-Indië. Peperkust 30 v. Lagos n. Port Harconrt. Pericles 30 te Buena Ventura verwacht. P. G. Thulin 29 46 m. n.w. Grand Cayman eiland naar La Salina. Philidora pass. 29 Kuria Muria n. Thameshaven. Philine 30 te Thameshaven verwacht. Philippia 29 100 m. w. Cadiz n. La Skhirra. Poseidon 30 te La Guaira verwacht. Prins Casimir 29 v. Rotterdam n. Aalborg. Prins Fred. Hendrik 30 v. R'dam n. Bremerhav. Prins der Nederlanden 29 te Puerto Limon. Prins Maurlts 29 v. Londen n. Rotterdam. Prins Willem II 29 v Londen n. Rotterdam. Prins Willem V 29 57 m. n.o. Ouess. n. Hallfax. Radja 29 te Antwerpen. Randfontein 29 v. Teneriffe n. Southampton. Reza Shah the Great 29 100 m. o. Port Sudan n. Bandar Mashur. Rempang 29 te Amsterdam. Roebiah 29 v. Tandjong Mani n. Bangkok. Rossum 29 te Santo Domingo. Rotte 29 480 m n.o. Midway n. Shimonoseki. Saloum 29 v. Rouen n. Port Etienne. Sarpedon 28 v. Santo Domingo n. Amsterdam. Scherpendrecht 29 60 m. z.o. B. Abbas n. Abadan. Schiekerk 29 v. Port Sudan n. Suez. Schouwen 29 v. Rotterdam op proefvaart. Sepia 30 te Mena Al Ahmadi verwacht. Simonskerk 29 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Sinon 29 v. Rotterdam n. Bremen. Sinoutskerk 29 te Hamburg. Slamat 29 v. Genua n. Marseille. Socrates 29 v. Bahia de Caraques n. B. Ventura Stad Alkmaar verm 4/2 v. Sagunto n. IJmuiden Stad Den Haag 29 te New Orleans. Stad Kampen 29 83 m. w.n.w. Agadir n. Pepel. Stad Maastricht 29 400 m. w.z.w. L'end n. IJmuid. Stad Rotterdam 29 te Amsterdam. Stad Zwolle 29 v. New Orleans n. Europa. Statendam 30 v. Sint Thomas n. Guadeloupe. Steenwijk 29 90 Om. n.w. Kaapstad n. Durban. Straat Cumberland 29 v. Durban n. L. Marques. Straat Rio 30 te Rio de Janeiro verwacht. Straat Soenda 30 te Porto Amboin verwacht. Straat Torres 29 v. Singapore n. Kaapstad. Talita 30 te Rotterdam verwacht. Tegelberg 29 180 m. z. Chagos eil. n. Singapore Tero 29 340 m. z.w. Kp. Verd. eil. n. Rio de Jan. Themis 29 430 m. z.w. Landsend n. Barbados. Thuredrecht 29 te Newark v. Baltimore. Tjitarum 29 125 m. w.z.w. Pt. Elisab. n. Durban. Tjitjalengka 29 te Kaapstad v. Lour. Marques. Togokust 31 te Dakar verwacht. Ulysses 29 v. Le Havre n. Antwerpen. Van Linschoten 26 te Manilla. Van Riebeeck 29 240 m. n.o. eBira n. Mombasa Van waerwijck 30 te Durban verwacht. Vasum 2/2 te Martinez (San Francisco) verwacht. Viana 31 te La Spezia verwacht. Videna 29 te Mamonal. Vivipara 29 45 m. n.w. Oporto n. Skaramanga. Waardrecht 29 50 m. w. Minicoy n. Moji. Waibalong 30 v. Muscat n. Mukallah. Waikelo 29 50 m. z. Obbia n. Djeddah. W. A. Jones 29 150 m. o.n.o. Lourenco Marques naar Philadelphia. Waterman pass. 29 Kp. Guardafui n. Singapore Westerdam 30 v. Rotterdam n, Antwerpen. Westertoren 30 v. Abadan n. Mena Al Ahmadi. Willemstad 29 600 m. z. Azoren n. Madeira. Woltersum 29 v. Bremen n. Hamburg. Wonorato 29 te Portland. Zafra 29 te Mena Al Ahmadi. Zaria 29 te Rotterdam. SLEEPVAART Barentsz Zee 28 te Callao. Humber 24 v Vlaardingen, 26 te Dover. Loire 27 te Gibraltar n. Tema. Maas 28 30 m. o. S. Juan (P. Rico n. Mrogan City Mississippi 28 480 m. z.w. Horta n. Borneo. Oceaan 29 te Cristobal. Oostzee 28 12 Om. o.n.o. Algiers n. Split. Poolzee 27 te Curacao v. Maracaibo. Rode Zee 27 te Aruba. Schelde 28 te Durban v Aden. Tasmanzee 29 te Inhambane v. Beira. stijging tot 429V2. Unilevers zakten verder in tot 143,40 145,50). De hausse-tenden tie voor aandelen Kon Olie van de vorige dagen werd een halt toegeroepen op 166 166,50). Hoogovens onveranderd op 542. Philips lag zeer goed in de markt op circa ƒ152 (ƒ150,80). In alle hoeken van de hoofdfondsen was de handel kalm. Boeke en Huidekoper van 200 op 202; Boom-Ruygrok van 176 op 178; Spaarne- stad van 785 b op 790. VERHANDELDE FONDSEN 29 jan. 28 jan Totaal 464 479 Hoger 183 (39,4%) 243 (50,7%) Lager 174 (37,5%) 132 (27,6%) Gelijk 107 (23,1%) 104(21,7%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U424'/z gb—426 Kon. Olie164,50—165,40 Philips 151151,50 Unilever 142142,20 Hoogovens 540 1— Stemming: Ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U425—427 Kon. Olie164,50—lë4,70 164,90 Philips ƒ151—151,20 151, Unilever f 141,50141,80 141,80 Hoogovens 539 vorige slotkoers A'dam Rubber 109V» H.V.A 130^ A.K.U 429 143,85 Hoogovens 540 Philips Gem. Bez. 152,05 Unilever 143,25 Dordtsche Petr. 755 K. Ned. Petr. Mij. 165,75 Holl. Am. Lijn 11674 KL.M 53,90 K.N.S.M 148% Ned. Stoomv. Mij. 135 Ommeren, Phs. v. 250 Scheepv. Un. Ned. 131V« 194,- 113,50 216, U .as 500,— Ver. Bezit v. 1894 129,— Amsterd. Bank 380 Ned. Handel Mij. 372 Rotterd. Bank.... 375 Twentsche Bank. 344 Albert Heijn 620 Amstel Brouwerij 463 Berkei's Patent 213 Bols 92^ Bührmann Papier 720 420 910 Gelder Kon. Pap. 277 Gist Spir.f. Kon. 353 Van der Heem 290 Heinekens Bier 458 Hoogenbosch Sch. 292 Indola 473 Kon. Zout-Ketjen 765 Miiller Nat. Bezit 338% Ned. Kabelfabr. 466 Philips Pref. 56,30 Stokvis 181% Thomassen Dr. 749 Ver. Machinefabr. 196 Wessanen 369 Wilton Fijënoord ?'>8 Zwanenberg-Org. 904 Billiton Mil. II 462 Aluminium Ltd... 2474 American Motors 2074 Anaconda 4444 Bethlehem Steel.. 3274 Cities Service 57% General Motors. 63 Kennecott Copper 71 Republic Steel 38% Shell Oil 37 U S. Steel 4874 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET: KOERSSTIJGING AFGEREMD Winstnemingen aan het eind van de beurs hebben een verdere stijging van de koersen in Wall Street gisteren afgeremd. De handel was betrekkelijk actief. Het meest van de winstnemingen hadden te lijden, die de afgelopen week de grootste winsten boekten. Lager waren staal-, auto-, ruimtevaart-, tabak en rubberaan delen. Winsten maakten spoorwegaandelen en koperwaarden. De omzet beliep 4.36 miljoen shares tegen 4.72 miljoen shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 683.73 0.84), spoorwegen 150.62 (0.48) en openbare nutsbedrijven 135.80 0.14). BRUSSEL (AFP) De bijeenkomst van ministers van Financiën van de zes EEG- landen, die morgen in Baden-Baden zou worden gehouden, is afgelast. Op deze bijeenkomst zouden de ministers het vraagstuk van de investeringen van derde landen in Europa bespreken. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn heeft vandaag officieel bevestigd dat de conferentie in Baden-Baden niet door gaat. Hij gaf er geen officiële reden voor op, maar zei: „Ik neem aan dat dit gebeurt uit teleurstelling over het mislukken van de onderhandelingen in Brussel. De uitvoer van Groot-Brittannië naar de Westduitse bondsrepubliek is het afgelopen jaar toegenomen van ongeveer DM 1,9 mil jard tot het record van DM 2,23 miljard. De Britse uitvoer omvatte vooral machi nes, ijzer en staal, voertuigen, vliegtuigen, chemicaliën, textiel, non-ferro-metalen, metaalprodukten en aardolie-produkten. De uitvoer van de Bondsrepubliek naar Groot-Brittannië verminderde verleden jaar met DM 7 miljoen tot DM 2,1 miljard.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11