Geen verslagenheid in Londen Beaverbrook-pers is buiten zichzelf van vreugde Bonn zint op om kwaad te middelen bezweren Washington acht Brussel een tijdelijke tegenslag VEZENO WERELDNIEUWS OAS-advocaten in de aanval op het procedure-front Parijs verwacht dat de storm wel zal overwaaien Alleen socialisten geven De Gaulle openlijk de schuld van de breuk Washington steunt Brits plan voor Maleise Federatie EEN EERLIJKE NATUURLIJKE SIGARET Men is evenwel niet blind voor het gevaar voor de ondeelbare defensie Westduitse student sterft in duel Britse journalist ontloopt straf ^Praatótoel ra WOENSDAG 30 JANUARI 1963 De bekende tactiek Verkoudheidsbacillen protektie tegen infektie Nog geen nieuwe UNTEA- zegels verkrijgbaar in Hollandia Noors ontwerp gekozen voor Europa-zegels '63 Oe Thant bezorgd H4 Een evenwichtige melange van rijpe zuivergehouden tabakken SNIJBLOEMEN VOEDSEL Op de Liefde en brood Lizzy Sara May ZAANDAM VERZEKERT ZIEKENHUISKOSTEN (Van onze correspondent) LONDEN Alle ogen zijn gericht op premier Macmillan, die tot nu toe heeft moeten zwijgen en zich in het parlement, en waarschijnlijk ook via radio en televi sie, tot de Britse natie zal wenden. Maar hij moet eerst praten met onder-minister Heath, die vanmiddag uit Brussel zou terugkeren. Macmillan zei gisteren in het Lagerhuis, vooruitlopende op de Brusselse jobstijding, dat Groot-Brittannië, zoals al tijd, ook thans de nationale moeilijkheden eensgezind te boven zal komen. De plaatsvervangende oppositieleider, George Brown, zei het vernederend te vin den dat de Britten in Brussel blijven rond hangen. Macmillan repliceerde fel dat dit helemaal geen vernedering is, omdat vijf E.E.G.-partners, de Verenigde Staten en de gehele vrije wereld achter Groot-Brit tannië staan. Toen wij gisteravond in de volle bus de laatste editie van een Londens boulevard blad met het vetgedrukte opschrift „De definitieve breuk" uit onze zak haalden, riep een Engelsman naast ons opgelucht uit: „Hoera, leve Engeland. Nu kunnen we weer onszelf zijn". Miljoenen, die alleen emotioneel reageren, slaken dezelf- (Van onze correspondent) PARIJS. De bijzondere militaire rechtbank die maandag het proces begon tegen de aanslagplegers op De Gaulle, heeft zich daartoe bevoegd verklaard. De OAS-advocaten volgden hun bekende tac tiek. De aanval beschouwen zij als de beste verdediging. Zij betwistten de com petentie van het uitzonderingstribunaal. De inzet van het proces, de moordaanslag op de president van de republiek, verzwij gen zij stelselmatig. Ook na de verwerping van hun argumen ten gingen zij door met aandragen van motieven die de onwettigheid van het proces zouden moeten aantonen. Een nieuw argument was, dat een der rech ters, die een week geleden van reserve officier tot generaal werd gebombardeerd, niet over de militaire capaciteiten zou be schikken die zijn rol in het tribunaal zou eisen. De verdediging, die kennelijk geen boom te dik acht om er planken van te zagen, heeft gisteren echter een vooruitgeschoven post moeten ontruimen. Mr. Isorni, die na de oorlog bekendheid verwierf als verde diger van collaborateur Petain, moest zijn excuses aanbieden wegens een beschuldi ging die hij de vorige dag had geuit aan het adres van De Gaulle. In verband met de aanslag op admiraal Darlan in 1943 in Algiers, waar hij een dubbelzinnige rol als vertegenwoordiger van de Vichy-rege- ring en als protégé van de Amerikanen speelde, had mr. Isorni geïnsinueerd, dat deze moord op instigatie van generaal De Gaulle zou zijn gepleegd. Isorni ver klaarde gisteren nogal kleintjes, dat hij maandag in „fysiek slechte vorm" had verkeerd, waardoor hij de controle over zijn woorden even had verloren. de kreet. De Beaverbrook-pers, welke al tijd tegen het Europa van de zes heeft gereageerd, is buiten zichzelf van vreug de. Diepe teleurstelling heerst er in re geringskringen, al weigert men Brussel als het einde te zien. De debacle kan het politieke einde be tekenen van Macmillan, die vrijwel al zijn kaarten op het welslagen van het E.E.G.- plan heeft gezet, al hield hij, altijd een slag om de arm. Wellicht grijpt hij deze gelegenheid aan om voor de verkiezingen de teugels aan een jongere, Butler of Mac- leod, over te geven. Maar voor het zover hoopt Macmillan het land opnieuw onder de Conservatieven te verenigen. De Britten, die twee of drie jaar gele den nog schamper over toetreding tot de E.E.G. spraken, verzuimden hun voorge nomen duik in Europa nationaal en interna tionaal psychologisch voor te bereiden en moeten dit nu bezuren. Een fout was het zeker, dat men het in hoofdzaak economi sche plan, dat zeker op detailpunten geen succes kon garanderen, aan het eigen pu bliek moest verkopen, met slagzinnen wel ke verkondigden dat Engeland in Europa thans het leiderschap ten deel zou vallen dat elders verloren was gegaan. Samenvattend kan men zeggen dat de Britten het Brusselse resultaat met gemeng de gevoelens hebben ontvangen, maar dat er van verslagenheid geen sprake is. In tegendeel. Advertentie zijn C/^AST.tLES erf..* en Woo.koorts. Dit doosje betekent: HOLLANDIA (ANPl In Nieuw-Guinea zijn de postzegels met de opdruk „UN- TEA" van 2 cent, 80 cent en 2 gulden nog steeds niet verkrijgbaar. De zegels waren reeds spoedig na uitgifte uitver kocht. De P.T.T. in Nieuw-Guinea heeft de gehele serie in Nederland nabesteld en deze is met uitzondering van zegels van 2 en 5 gulden inmiddels ontvan gen. In afwachting van de ontbrekende zegels, die telegrafisch in Nederland zijn aangevraagd, worden de andere waarden echter nog niet verkocht. Men hoopt, dat midden februari de complete serie weer zal zijn te verkrijgen. De uit Nederland verzonden zegels werden in Nederland reeds voorzien van de opdruk „UNTEA" De zegels, die thans in omloop zijn, wer den door de landsdrukkerij in Hollandia van deze opdruk voorzien. Officieel is er echter geen verschil en de zegels zullen door elkaar worden verkocht. Voor de Europa-zegels 1963 die op 16 september verschijnen hebben de post administraties -an de negentien landen van de CEPT (Conférence Européennne des Administrations des Postes et des Télé- communications) het ontwerp gekozen van de Noor Arne Holm. De afbeelding toont vier in elkaar gevlochten lijnen, die in het midden van de tekening vier vier kantjes vormen, waarin de letters C, E. P en T zijn geplaatst. Dit zal de achtste uitgifte zijn in het kader van de Europese samenwerking op post- en telecommuni catiegebied. (Van onze correspondent) PARIJS Vanmorgen heeft de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, het staatshoofd generaal De Gaulle en zijn collega's tijdens een bij zondere kabinetszitting op de hoogte ge bracht van de dramatische uren, die hij de laatste dagen in Brussel had be leefd. In de schaarse officiële commenta ren pogen regeringswoordvoerders voorlo pig de gebeurtenissen op dit diplomatieke front nog zoveel mogelijk te bagatelliseren. Ze kunnen echter niet ontkennen dat het Frans-Westduitse vriendschapsverdrag in Brussel geen briljant debuut heeft ge maakt, nu de ministers Schroder en Er- hard in feite een lijn met de overige vijf van klein-Europa hebben getrokken. Essentieel voor Parijs is ondertussen toch wel dat de E.E.G. de crisis heeft overleefd en dat een formele breuk tus sen Frankrijk en „de vijf" is voorkomen. Men trekt ook wel een parallel met het jaar 1956, toen het Franse parlement het Europese leger liet vallen, waarvoor de toenmalige premier, Mendès-France, ech ter al spoedig een alternatief in de vorm van de Westeuropese Unie te voorschijn wist te toveren. Voor de huidige impasse schijnt men in Parijs evenwel nog geen ander alternatief te hebben gevonden dan een Britse associatie bij de E.E.G., waarvan Londen echter niets wil weten. (Van onze correspondent) BONN Op de grote mislukking van Brussel is in Bonn onmiddellijk met grote bezorgdheid gereageerd. Alle drie parle mentaire partijen, de Christen-Democrati sche Unie, de socialistische partij en de liberale vrije democratische partij, toonden zich teleurgesteld over de gang van zaken. De socialisten schoven openlijk alle schuld in de schoenen van de Fransen. De libe rale F.D.P., die met de C.D.U. de re gering vormt, beperkte zich tot de verkla ring dat een verenigd Europa zonder Groot- Brittannië niet denkbaar is. Voor de tele visie verschenen de ministers Schroder en Erhard. Beiden legden de nadruk op de activiteit, die nu ontplooid zal moeten wor den om de Britten alsnog in de E.E.G. te halen. Schroder noemde het positief dat de vijf het zo met elkaar eens zijn. Erhard, die behalve minister van Econo mische Zaken ook vice-kanselier is en die naar alle waarschijnlijkheid Adenauer in de herfst van dit jaar als regeringschef zal opvolgen, zei dat Brussel slechts een tragi sche episode is geweest en het einde van onze pogingen. Inmiddels praat men in Bonn al dagen over de mogelijkheden, die het West- duitse parlement nog heeft om de Fran sen onder druk te zetten. Daarbij denkt men in de eerste plaats aan de Frans-West- Duitse politieke unie, die wel al is over eengekomen tussen Adenauer en De Gaul le, maar die nog door de Bondsdag moet worden goedgekeurd. Nu de besprekingen over Groot-Brittannië's toetreding tot de E.E.G. zijn mislukt wil dat zeggen dat het Westduitse parlement zijn goedkeuring zou moeten hechten aan een Frans-West- Duitse unie als kern van een klein, iso lationistisch Europa onder leiding van De Gaulle. Het ziet er naar uit dat de socialisten daarvoor te weinig voelen om in de Bonds dag voor de unie te stemmen. Adenauers C.D.U. zal waarschijnlijk toch wel groten deels achter haar voorzitter staan en voor het verdrag met Parijs stemmen. Wat de liberalen gaan doen zal waarschijnlijk beslissend zijn. De 67 afgevaardigden van de F.D.P. zitten namelijk in de 499 leden tellende Bondsdag op de wip en hun stem men kunnen zowel met de 190 socialisten als met de 242 C.D.U.'ers een absolute meer derheid vormen. Zij zijn vurige voor standers van Britse toetreding tot de E.E.G., hetgeen vooral begrijpelijk is als men weet dat de F.D.P. nauwe relaties heeft met de Westduitse industrie, die om zakelijke redenen tegen een exclusieve kleine Europapolitiek gekant is. Of de F.D.P. echter zo ver zal gaan dat zij het verzoeningsverdrag verwerpt is nog niet te overzien. In deze kwestie is zeker een belangrijke factor dat de plaatsvervangende liberale fractievoorzit ter Döring, een eerlijk en ook tegenover Adenauer onafhankelijk man, juist kort geleden is gestorven. De Bondsdag staan overigens nog meer wegen open om de eigengereide bondge noot in Parijs tot de orde te roepen. Of die naar succes leiden, is een andere vraag. De Gaulle is immers, als hij dat wil, uit gerust met dovemansoren. Overigens moet men niet vergeten dat dezelfde drukmidde len ook hadden kunnen worden gebruikt door de Westduitse regering. Dat is niet gebeurd. Adenauer heeft dat niet gewild. Daarmee heeft hij een kans voorbij laten gaan, die nu nog maar ternauwernood door de Bondsdag kan worden gebruikt en het blijft zelfs de vraag of het Westduitse par lement genoeg democratisch onafhanke- lijkheidsgevoel zal weten op te brengen om in deze kwestie de 87-jarige kanse lier in de kou te laten staan. WASHINGTON. De Verenigde Staten hebben de Philippijnen laten weten, dat zij de vorming van de Maleise Federatie be schouwen als het beste middel om de po litieke en economische vooruitgang van de betrokken volken te bevorderen en het kolonialisme in het gebied op ordelijke wijze te beëindigen. Dit standpunt gaat rechtstreeks in tegen de Philippijnse aan spraken op Brits Noord-Borneo en tegen het Philippijnse verzet tegen de vorming van de Maleise Federatie. De president van de Philippijnen heeft maandag de beschuldiging uitgesproken, dat zo'n federatie (Singapore, Malaya, Noord-Borneo, Serawak en Broenei, met Engeland als militaire beschermer) een voortzetting zal zijn van het kolonialisme. Engeland meent, dat de federatie de situatie rond Borneo zal stabiliseren en dat zij de beste bescherming vormt tegen op dringend communisme en plaatselijke na tionalistische bewegingen met mogelijke steun van Indonesië. Manilla voert aan dat het denkbeeld van de federatie reeds heeft geleid tot verstoring van de rust en tot de nationalistische opstand in Broenei. Op de Brits-Philippijnse conferentie in Londen heeft het Verenigd Koninkrijk de Philippijnse aanspraken verworpen, maar er werd overeengekomen, dat de twee lan den blijven streven naar samenwerking in het gebied. Advertentie (Van onze correspondent) WASHINGTON In de Amerikaanse hoofdstad beschouwt men de idee van Groot-Brittannië's toetreding tot de E.E.G. niet als dood, doch slechts als schijndood. Wat in Brussel is gebeurd acht men be treurenswaardig, maar de Amerikanen geloven niet dat de loop der geschiedenis te Brussel radicaal is verstoord. Juist om dat men in Washington van mening is dat het besluit van Brussel slechts een tijde lijke onderbreking is in het onafwendbare verloop der historie, maakt men geen aan stalten tot een nieuwe oriëntering, doch blijft men streven naar versterking van en naar uitbreiding van de handel met de E.E.G. en Groot-Brittannië. Geen paniek dus in de Verenigde Staten, doch wel grote teleurstelling. De Britse toetreding is niet mislukt omdat de pro blemen onoplosbaar bleken, doch omdat, volgens de Amerikanen, De Gaulle van oordeel is dat de situatie die zou ontstaan niet past in het beeld dat hij zich van Europa heeft gevormd. Door maritieme staten tot de E.E.G. toe te laten zouden de banden met de Verenigde Staten wor den versterkt en dat zou Europa naar De Gaulle's smaak niet voldoende onafhanke lijk maken. Te Washington is men echter van mening dat met name de defensie van het Westen ondeelbaar is, terwijl men er tevens van overtuigd is dat de onderlinge afhankelijkheid in het Westen steeds gro ter wordt. De realiteit van de situatie zal daarom op den duur de tijdelijk onderbro ken ontwikkeling weer op gang brengen. De onderbreking die De Gaulle heeft afge dwongen, komt niet overeen met de alge mene gevoelens in West-Europa, zo me nen de Amerikanen. De Verenigde Staten zijn niet van plan abrupt hun koers te wijzigen. Men is bij voorbeeld niet voornemens speciale econo mische betrekkingen met Groot-Brittannië aan te gaan, doch blijft streven naar uit breiding van de handel zonder discrimi natie. De president behoudt zijn volmacht de Amerikaanse invoerrechten met vijftig percent te verlagen, doch de volmacht om voor bepaalde goederen de invoerrechten geheel af te schaffen zal hij minder vaak kunnen gébruiken nu Groot-Brittannië niet toetreedt tot de E.E.G. De Amerikanen kunnen het als een ge luk bij een ongeluk beschouwen dat hun landbouwprodukten gemakkelijker afzet zullen vinden nu Groot-Brittannië als gro te markt voor hen open blijft en niet zal worden overstemd door Frankrijks agrarische export. Men gelooft in Washington niet dat de Westeuropeanen zouden wensen dat de Amerikaanse troepen zich uit Europa zou den terugtrekken. Voor Washington be tekent het een zware last 400.000 man in Europa te houden. Men acht dit evenwel noodzakelijk omdat men de verdediging van het Westen als ondeelbaar ziet en men zal doorgaan de NAVO te versterken, onder andere door een multilaterale kern macht. De stemming in Washington zoals die hierboven is gekenschetst moet men be schouwen als een soort officiële opinie, als een fagade die de Amerikanen hebben op getrokken teneinde het resultaat van Brus sel vooral niet voor te stellen als een rampzalige ontwikkeling binnen het Wes terse bondgenootschap. Achter de scher men is men echter somberder dan men officieel wil toegeven. Het feit dat De Gaulle Groot-Brittannië heeft geweerd om dat anders zijn Europa niet voldoende on afhankelijk zou zijn, wijst op een menta^ liteit die bepaald gevaarlijk is voor de on deelbare defensie van het Westen. Men is in Washington oprecht wanneer men ver klaart geen opzienbarende koerswijzigin gen in de zin te hebben, maar het opti misme dat men nog steeds aan de dag legt is ten dele typisch Amerikaanse on verstoorbaarheid, terwijl men anderzijds echter ijverig de sport van het-zich-groot- houden beoefent. MANNHEIM (AP) De 25-jarige stu dent aan de universiteit van Mannheim, Dieter Grosswiele, is tijdens een studen tenduel overleden. De politie meent dat de oorzaak een hartaanval is. Het gebeur de in een strijd tussen zijn duelclub en die van de universiteit van Heidelberg in een „Bierhalle". Twee artsen, die bij alle duels vereist zijn, slaagden er niet in zijn levensgeesten op te wekken, nadat hij irn eengestort was. Het duelleren van studenten is in Duits land wettig toegestaan. Het aantal leden van universitaire duelleerclubs wordt op 46.000 geschat. Er worden degens met stompe punten gebruikt. Advertentie GEEN WATER MEER TE VERVERSEN 10 et. p. pakje voor I I. water ZET BLOEMEN NOOIT IN KAAL WATER LONDEN (AP) De Britse journalist Desmond Clough van de Daily Sketch is aan zijn gevangenisstraf van een half jaar ontkomen door zijn zegsman te noe men van een bericht dat hij had gepubli ceerd over de spionagezaak-Vassall. De zegsman had zichzelf als bron van het bericht aangegeven. Clough werd vrijdag veroordeeld wegens de zogenaamde „minachting van de rech terlijke macht". De rechter stelde de uit voering van de straf echter tien dagen uit om Clough de gelegenheid te geven zijn zegsman te noemen, zoals was geëist door de rechtbank die de zaak-Vassall onder zoekt. Het gewraakte bericht meldde, dat door de mededelingen van Vassall Russische radarschepen konden spioneren bij Nato- manoeuvres. Gisteren verscheen in de ge tuigenbank Neville Taylor van de pers dienst van het ministerie van Marine. Hij zei de zegsman van Clough te zijn. Clough werd ontboden en bevestigde dit. Armoede is betrekkelijk. Toen we met vrienden over Griekenland spraken, en vertelden dat wij zo geschokt waren over de grenzeloze armoede daar, trokken ze verbaasd de wenkbrauwen op: Dan moet je eens naar India gaan. Daar zie je le vende skeletten.En Turkije, daar wo nen om lstanboel heen tienduizend kinde ren in holen. En dan te bedenken, dat wij ons nog beklagen! Maar hoe je je dan schaamt, als je in Griekenland de zes, zeven, acht jaar oude bedelende, werkende, schooierende kinde ren ziet. De stokoude prevelende vrouwen met de uitgestoken handen op de straat hoeken. De verminkten, de blinden die op de grond zitten te bedelen. De duizenden schoenpoetsertjes, vergroeid door het op de heup dragen van hun zware kistjes. De door de honger gekwelde magere gezich ten. En hoe schuldig je je voelt, dat je er bij het voorbereiden van je reis geen reke ning mee hebt gehouden om lukraak geld uit te geven, geld, waarmee je je schuld gevoel een beetje zou kunnen afkopen. In zulke landen word je je pas bewust van de decadentie die luxe eigenlijk ver tegenwoordigt. De snelle auto, waarmee meneer X 's avonds na een feestje tegen een boom rijdt; verzekering dekt de scha de. De ïijke maaltijd, waarvan iedereen maar een hapje proeft, voor de lijn. De garderobe; .ik heb weer niets om aan te trekken'. De nachtclubs, de dancings, enfin, la dolce vita. Ik wil niet beweren, dat we weer alle maal terug moeten naar de natuurstaat. Maar er moeten toch ergens grenzen zijn. Op de een of andere manier moeten we toch doordrongen blijven van de essentie van het bestaan, de essentie die ik gevon den meen te hebben in een schilderij dat in een klein hotel op de grens van Joe goslavië en Griekenland hing. Een expres sionistisch schilderij in de felle kleuren die voor dit gedeelte van Europa kenmerkend zijn, voorstellend een vrouw en een man, vrijend in het koren. Misschien was het meer het „op deze plaats niet verwach te" dat het schilderij voor mij uitzonder lijk maakte. Maar het was toch het an dere, het symbool, dat verhelderend op me werkte. Een man en een vrouw, genietend van het leven, omringd door het resultaat van wat hun handen volbracht hébben: het ko ren. Koren opgegroeid, gemaaid en tot schoven gebonden. Koren dat later tot brood verwerkt de honger stillen zal. Want wat heeft de mens meer nodig dan liefde en brood. Al het andere is in feite decaden tie. En nu zullen waarschijnlijk de knappe Teconomen hun vinger opsteken om me te bewijzen dat al die luxe een industrie ver tegenwoordigt, waarmee werklozen aan werk geholpen worden om de honger te stillen, hun hang naar luxe te bevredigen, enzovoorts, enzovoorts.De vicieuze cir kel. Ja, ja, het zal wel niet anders kunnen. Maar tochhoever zijn we afge dwaald, als je bedenkt dat alles begonnen moet zijn met liefde en brood. Advertentie AAN: "VEZENO'-ZAANDAM Westzijde 212 - Tel.: (02980) 63441 I Ik zou gaarne inlichtingen over verzekering i tegen zlekenhuis-/operatleko8ten ontvangen, i adres:..™-.— i woonpl./te!.:. D Migs voor India. Volgens welingelichte kringen zijn vier Russische Mig-straal jagers met een Russisch schip in New Delhi aangekomen. Duits. De Westduitse politie heeft huiszoe king gedaan in de woningen van acht journalisten, die in dienst staan van Oostduitse televisie- en journaalorganisa ties. Er werd beslag gelegd op uitrus ting, films en camera's. Triomfantelijk lachend. Vandaag dertig jaar geleden kwam een man met een hoge hoed en een klein zwart snorretje triomfantelijk lachend naar buiten uit het paleis van rijkspresident Van Hin denburg. Adolf Hitler was benoemd tot Duits Rijkskanselier. Moeder en 10 kinderen verbrand. In de Canadese provincie Quebec zijn bij een brand in een woonhuis een moeder en tien van haar twaalf kinderen omgeko men. Slechts de vader en de twee ove rige kinderen ontsnapten aan de vuur dood. De 33-jarige moeder kwam om toen zij het brandende huis weer was binnen gerend om te trachten haar sla pende kinderen te redden. Tieners. In de afgelopen nacht zijn zeven Oostduitse vluchtelingen, de meesten tie ners, over de muur geklommen en veilig in West-Berlijn aangekomen. Vliegongeluk. Op het vliegveld van Kan sas City is een viscount tegen een dijk gevlogen en in brand geraakt. De acht inzittenden kwamen in de vlammen om. Koeien. In het Westduitse dorp Ehrsen zijn 31 koeien gedood, toen het hek van hun stal onder stroom kwam te staan. Met UNO-geld. Het onder Nederlands be stuur opgerichte landbouwkundig proef station in Manokwari (Nieuw-Guinea) zal worden voortgezet met gelden van de Verenigde Naties. Aanvankelijk werd het proefstation gefinancieerd door de E.E.G. Eenzame pimpernel. De Zuidafrikaanse regering heeft de vrouw van Nelson Mandela, „de zwarte pimpernel," een beperking van bewegingsvrijheid opge legd, waardoor zij haar man de komen de vijf jaar niet zal kunnen opzoeken. Mandela zit in de gevangenis van Preto ria. Slachtoffers van de kou. Als gevolg van de kou zijn in Europa reeds meer dan 400 doden gevallen, heeft het persbureau Associated Press uitgerekdn. Het doet de volgende opgave: Engeland 112, Ita lië 104, Joegoslavië 42, West-Duitsland 32, Spanje 30, Griekenland 22, België 18, Oostenrijk 8, Turkije 12, Zweden 7, Frankrijk 5, Zwitserland 4. Naar de maan. Op Cape Canaveral is een begin gemaakt met de bouw van een reeks van 40 gebouwen voor een com plex, dat het hart zal vormen van Ame- rika's programma om mensen per ra ket naar de maan te brengen. Er zul len over een jaar 1.800 mensen werken. Haai. Een Australische toneel- en televi sie-actrice, de 33-jarige Marcia Hatha way, is gedood door een haai toen zij met haar verloofde in de haven van Sydney zwom. De vis beet haar rechter been bij fs heup af.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3