1 I El DE PROGRAMMA'S De jonge Duitse dichter en essayist Hans Magnus Enzensberger strijdt tegen de knusheid Francis Poulenc overleden N.Ph.O.-Concert in Heemstede m r Expositie in De Ark Lorenzo Pepe exposeert in Amsterdam DONDERDAG 31 JANUARI 1963 13 BANDRECORDERS PLATENSPELERS EN BANDEN Cultuurprijs Hilversum voor Ek van Zanten Crematie Robert Frost F. Zwaanswijk Annie Palmen met „Een droombeeldnaar Londen nabeschouwingen Goed „Brandpunt" Bob Buys Matthijs Vermeulen wordt met concert gehuldigd Bob Buys De radio geeft vrijdag 7 elevisieprogram ma I (Van onze correspondent) BONN. In de wat versufte Westduitse samenleving klinkt zo nu en dan uit het hoge noorden een stem, die door zijn scherpheid, hu mor en originaliteit weldadig aandoet. Het is de stem van Hans Magnus En zensberger, 33 jaar geleden geboren in Hans Magnus Enzensberger Allgau en nu wo nend in het kleine Noorse plaatsje Tj0- me. Niet zo maar woont Hans Magnus zo ver van Duits land weg. Hij is met opzet weggegaan uit het land, waar hij zich begraven voel de en waarover hij dichtte in zijn bun del Landessprache (Suhrkamp Verlag 1960): Wat heb ik hier verloren in dit land waarheen mij gebracht hebben mijn ouders door onachtzaamheid? Hier geboren, maar zonder troost afwezig ben ik hier, gevestigd in knusse ellende, in het leuke, tevreden graf. VERDEROP in dit ruim zes bladzijden lange gedicht schrijft hij over het leven in dit land, dat Duitsland heet: Een stom kokhalzen, dat niets van zich zelf weet zei weet, en waarvan- ik niets weten wil, model- land, moordenaarsgraf, waarin ik van harte geworpen ben, het lichaam nog half levend, daar blijf ik nu, ik strijd maar ik wijk niet, daar blijf ik een poosje, tot ik weer heenga naar andere mensen, en uitrust, in een heel normaal land, hier niet, niet hier. MEN ZIET HET. Enzensberger is niet bepaald een erfgename van die oude na tionalistische traditie, die in dit land, dat Duitsland heet: „Duitsland boven alles" laat gaan. Hij is vol critiek, vol afschuw vaak van zijn geboorteland dat voor hem graf van (nazi)-moordenaars is. Hij haat 't knusse tevredene dat over z'n volk en land gekomen is en dat een dekmantel vormt voor de schanddaden, die in het verle den in Duitse naam zijn gedaan, zowel als voor alle feilen, die nu nog aan Duits land kleven. Als Enzensberger schrijft „mijn land, onheilig volkerenhart" bedoelt hij het he le Duitsland. De Duitse splitsing beziet hij van het buitenland uit. Er zijn voor hem twee Duitslanden en van deze noemt hij de Bondsrepubliek „van twee kwaden de beste". Toch moet men niet denken dat Hans Magnus, de boze jonge Duitse man, die vanuit Tjome omziet in wrok naar zijn geboorteland, alleen een politieke dichter is, een soort Jevtoesjenko van het Duitse taalgebied. Dat is hij zeker niet. Veel an zijn verzen hebben een sterk wijs gerige inslag. Op felle, vaak schokkende aon roept Enzensberger beelden op, die et menselijk bestaan doorlichten, die de -^sitie van het wezen mens, ingeklemd ussen geboorte en dood, tussen de eerste ■aakte schreeuw en het laatste gerochel, i ->orzichtig maakt. HET IS GEEN WARME, vriendelijke wereld, die Enzensberger oproept, maar ;arder een koude, betrekkelijke. Typerend oor hem is dat hij in een gedicht over ,'oedvrouwen zegt: Zij rukken een vlees op de wereld, dat weinig weegt, een wit vlees, dat een paar dozijn keer overwintert. Bij zijn tweede bundel (zijn eerste was „Verteidigung der Wölfe" 1957) voegde Enzensberger een gebruiksaanwijzing voor zijn gedichten, waarin hij beweert dat zijn verzen gebruiksvoorwerpen zijn. On verschrokken lezers maant de dichter de langere verzen luid en wel zo luid moge lijk, maar niet brullend voor te lezen „Tot opwekking, vermenigvuldiging en verbreiding van ergenis zijn deze teksten niet bedoeld. Met hoffelijkheid wordt de lezer aangespoord te overwegen of hij het met hem eens wil zijn of tegen wil spreken". Aldus Enzensberger, die het zelfs buiten zijn verzen om niet kan na laten ironisch te spotten. DIE EIGENSCHAP heeft hem natuur lijk al veel critiek bezorgd. Van meer dan een kant is hem verweten „alleen maar negatief" te zijn. Vooral rechts ge oriënteerde litteraten hebben hun afkeer van de „ondichterlijke poëzie" laten blij ken. „Een schrijver, die politiek altijd tegen alles is raakt onder de wielen van de blindheid en verliest de wereld" schreef Curt Hohoff enige tijd geleden. Velen waren deze woorden uit het hart gegrepen, niet in de laatste plaats de re dacteuren van de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Hun krant werd in 1962 onder de loep genomen door de dichter, die in 1961 promoveerde tot dokter in de lette ren op een proefschrift over Clemens von Brentano. ENZENSBERGER toonde in zijn onder zoek naar de Frankfurter Allgemeine aan dat dit blad, in tegenstelling tot zijn pros pectus en in miskenning van de traditie der oude Frankfurter Zeitung, niet objec tief is in zijn nieuwsvoorziening, tenden- tieus is in de schifting van zijn berichtge ving, misleidend en ondemocratisch in zijn commentaren en provinciaal in zijn opmaak en woordkeus. In deze studie, die opgenomen is in Enzensbergers boeiende, pittige en vaak tot tegenspraak nodende essaybundel „Einzelheiten" (Suhrkamp Verlag, 1962) toonde de dichter zich van zijn scherpste, maar ondanks de critiek ook van zijn meest positieve kant. Want Enzensberger is uiteraard niet de negatie ve geest, waarvoor lieden in heilige huis jes hem houden. Hij is moralist, een over gevoelige seismograaf voor het waarachti ge in de mens en zijn uitingen. Advertentie CRITIEK, ZOWEL als poëzie als in de vorm van een essay, betekent voor Hans Magnus een positie kiezen, een bijdrage in de strijd voor oprechtheid, onpathetisch humanisme en vrijheid. Zijn jeugdige boos heid leidt niet tot zuur en rancuneus schel den vanuit de verte. Zij doet hem deelne men, fel vaak, in een door ironie gekoelde taal, aan de humanisering van het Duitse volk. Wekelijks doet hij dat zelfs in Der Spie gel, het blad waarvan hij vijf jaar gele den zeer critisch het taalgebruik analyseer de. Enzensberger, dichter en essayist, is een veelbelovende verschijning in de Duit se litteratuur. Er is alle reden om met spanning uit te zien naar zijn nieuwe ge dichtenbundels en essays. Zijn kleine oeu vre vormt nu al een kern voor een lyrisch en kritisch levenswerk van hoge kwaliteit. Het gemeentebestuur van Hilversum heeft, overeenkomstig het advies van de jury, besloten de gemeentelijke cultuur prijs 1963 voor beeldhouwkunst toe te ken nen aan Ek van Zanten te Naarden. Deze beeldhouwer vervaardigde destijds voor de gemeente Hilversum de bronzen plastiek „Europa met de Stier." In 1955 verwierf hij de Prix de Rome. De burge meester van Hilversum, de heer J. J. G. Boot zal de prijs maandag 4 maart in de Burgerzaal van het Hilversumse raadhuis uitreiken. Het stoffelijk overschot van Amerika's beminde dichter Robert Frost is woensdag gecremeerd. Zijn familie en enkele intie me vrienden wonen vandaag in de kapel van de Harvard universiteit een rouw dienst bij. De as van de dichter zal in het voorjaar bijgezet worden in het fami liegraf te Old Bennington in Vermont, waar zijn vrouw en ouders eveneens begraven zijn. PARIJS. Volkomen onverwacht is woensdag op 63-jarige leeftjjd een der grootste Franse componisten van deze tyd, Francis Poulenc, in zijn woning te Parys gestorven. Enkele dagen geleden heeft Poulenc, die ook een begenadigd pianist was, in Maas tricht met het Limburgse orkest onder leiding van André Rieu nog zyn beroemde Concert Champêtre vertolkt. Niemand die toen vermoeden kon dat de componist die avond in Nederland, waar hy ontelbare keren als solist en als begeleider van zyn vriend, de zanger Pierre Bernac, sedert tientallen jaren was opgetreden, zich voor het laatst in het publiek zou doen horen. WEEN SE MUZIEK, geschreven om streeks het jaar 1800, vormde het pro gramma van het concert, dat woensdag avond door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest in het Minêrva-theater werd gegeven. Mozarts befaamde Jupiter-sym- fonie (K.V. 551was het eerste werk van dit „klassieke" programma, dat door het slot, de Symfonie in c, de „Tragische", van Franz Schubert, een uitzicht opende op het tijdperk der romantiek, met zijn nadrukkelijke gevoelsuitingen. Tussen de uitvoeringen van deze composities kwa men de vertolkingen van het Vioolconcert in C van Joseph Haydn en van de Roman ce in F voor viool en orkest van Ludwig van Beethoven door de Hongaarse violiste Elise Cserfalvi. Geen problemen bracht dit concert, wel de confrontatie van de vrij talrijke toehoorders met een vertrouwde klankentaai, die ook voor wat het weinig bekende vioolconcert van Haydn betrof, een direct persoonlijk contact mogelijk maakte. DE KEUZE der werken is ook met het oog op de klankverwerkingsmogelijkheden van het theater over het algemeen doel treffend geweest, vooral voor de uitvoe ringen van Mozarts symfonie, het vioolcon cert en Beethovens Romance. Voor de klank van de symfonie van Schubert leek mij de plaats van de houtblazers achter op het toneel ongunstig, in het bijzonder voor de wisselwerking van hun spel met dat van de violisten en voor de klankver menging. De uitvoering van de Jupiter- symfonie stelde door de kwetsbaarheid der muziek en door de klankverwerking aan de technische bedrevenheid van het or kest belangrijke eisen. De dirigent Henri Arends hield tempo en ritmiek echter strak hetgeen een waarborg werd voor een ge acheveerde sober-expressieve vertolking. Nadrukkelijker kon hij voor Schuberts mu ziek het dynamische element benutten, waardoor de uitdrukkingskracht intensie ver kon worden. In het Andante van de Tragische symfonie had ik echter meer poëzie, meer ,,lied"-lyriek willen horen. DE VIOLISTE Elise Cserfalvi heeft de toehoorders verrukt met haar prachtige, kristalheldere viooltoon en haar grote, ga ve techniek, waardoor zij de melodische lijnen klaar en krachtig kon tekenen en bewegelijke figuraties scherp kon etsen Een hoogtepunt van bezonken expressie, in merkwaardige tegenstelling tot de over wegende objectiviteit van haar spel, kwam er met de cantilène van het Adagio van Haydns concert. Deze verrassende uit drukkingskracht kon de violiste met de in nemende Romance van Beethoven niet be reiken. Henri Arends en het orkest bege^ leidden de soliste met grote zorg. FRANCIS POU LENC, die als kind vanwege een zwakke gezondheid geen nor male conservato riumopleiding volgen kon, was voor com positie leerling van Charles Koechlin en voor piano van de grote Spaanse pianist Ricardo Vines. Hij maakte als jongeling reeds grote naam met zijn pianostukken als Mouvement Perpe- tuel en als lid van de veelbesproken „Grou- pe de Six", waarvan na het eerder overlij den van Honegger en gisteren van Poulenc nu dus nog maar 4 leden in leven zijn: Georges Auric, Louis Duret, Germaine Tailleferre en Darius Milhaud. Men noemde hem wegens de humoris tische en volkse toon, die vooral in zijn vroegere liederen en pianostukken vaak dpmineerde, wel de Parijse gamiiï of straatjongen in de muziek. Ook- is hij door de vloeiende na tuurlijkheid van zijn lyrische melodiek wel met Schubert verge leken. IN werkelijkheid echter vloeide de muziek hem allerminst gemakkelijk uit de j gedichten pen en zijn strenge zelfcritiek heeft hem er zelfs toe gebracht verschillende compo sities, waaronder een strijkkwartet, na de uitvoering eigenhandig te vernietigen. In latere jaren bewoog Poulenc zich bij voor keur ook veel op het gebied van de opera en zijn éénakter „La Voix humaine" op tekst van zijn vriend Paul Eluard en de aangrijpende „Dialogues des Carmelites" behoren zonder twijfel tot de belangrijkste werken, waarmee het muziekdramatische repertoire van deze eeuw is verrijkt. Zelf hechtte hij niettemin toch wel de hoogste waarde aan zijn religieuze werken als het „Stabat Mater", waarvan het Nederlandse Kamerkoor van Felix de Nobel indertijd ook voor de componist, zoals hij mijzelf eens verzekerde, een onvergetelijke uit voering gegeven heeft. OFSCHOON in zijn kunst, waarin de melancnolie zich met de ironie in lyrische harmonie verenigde, de „geest van onze tijd" zich missschien niet met frappante gelijkenis weerspiegelde, zal nietttemin de ganse muziekwereld Francis Poulenc nog lang en diep blijven betreuren als een der laatste grote componisten op wie ook de bekoorlijkheden des levens nog vat schenen te hebben. De componist schreeef in 1921 de komi sche opera „Le Gendarme Incompris", in 1924 gevolgd door muziek voor het ballet „Les Biches", in 1929 door het „Concert Champêtre" voor clavecimbel en orkest en „Messe pour Choeur mixte a capella". Het „Stabat Mater" schreef hij ter nage dachtenis aan zijn vriend Christian Be- rard. Hij componeerde voorts muziek op De N.T.S. heeft meegedeeld, dat een ju ry, bestaande uit Dolf van der Linden (voorzitter), Jan de Cler, Ferry, Lex Kar- semeyer, Bert Paige, Pi Scheffer en G. Stappershoef, het liedje heeft gekozen waarmee de zangeres Annie Palmen zater dag 23 maart Nederland zal vertegenwoor digen op de internationale finale van het Eurovisie Songfestival 1963 te Londen. De keus van de jury is gevallen op „Een Droombeeld" van Pieter Goemans, die zo wel de tekst als de muziek maakte. In de Rudi Carrell show van 8 februari zal Annie Palmen de Nederlandse kijkers met de liedje laten kennismaken. Brigitte Bardot gescheiden. Een hof in Parijs heeft de Franse filmster Brigitte Bardot echtscheiding toegestaan van de acteur Jacques Charrier. Het hof verklaar de dat beiden schuld hadden. De zoon van het paar, Niclas, werd aan de vader toege wezen, maar mejuffrouw Bardot heeft het recht om het kind zes maanden per jaar bij zich te houden. Er was geen alimen tatie geëist. n Max Jacob, Guillaume Apollinaire, Jean Cocteau en Ronsard. Poulenc was onder meer officier in het Legioen van Eer, eredoctor van de univer siteit van Oxford en erelid van de Ameri kaanse Academie van Schone Kunsten en Letteren. Al bevatten de betrokken interviews misschien doublures van persberichten, de redactie van de KRO-rubriek „Brandpunt" deed er goed aan, haar gehele magazine van gisteravond te wijden aan een zaak, die in het brandpunt der belangstelling staat: de door Frankrijk veroorzaakte crisis in de E.E.G. De vraaggesprekken, die door Henk Neuman op bekwame v ze gevoerd werden met minister Luns met de vice-voorzitter van de Europe;: commissie, oud-minister Mansholt, lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. Bijna griezelig werd het, toen daarop de Parijse Brandpunt-correspondent vertelde, dat de openbare mening in Frankrijk, hoe wel vrij flauw, blijk geeft van begrip van bewondering voor het standpunt van de Franse president. Het begrafenisachtig geluid van de K.R.O.-presentator paste wel bij dit zo sombere „Brandpunt". Op de tekst van het gelijknamige boek van Wim Zaal werden in de tweede afle vering van „Vloekjes bij de thee" gebeur tenissen als de Tiendaagse Veldtocht, de strijd der Nederlandse pauselijke zouaven en de Atjeh-oorlog op geheel andere wij ze behandeld als op school in de Vader landse Geschiedenis-les. Het was weer een fijn cynisch litterair verhaaltje, uit gesproken door Ton Lensink en geïllus treerd met dode dingen als plaatsjes, uni formen en wapens. Gezien de onmogelijk heid, een dergelijke beschouwing anders te behandelen dan een geïllustreerd week blad, vragen wij ons af, of dit nu wel een geschikt t.v.-gegeven is. Lichtelijk versle- In de Ark zijn tot 23 februari schilde rijen te zien van J. Möhlenpage. Het ziet cr naar uit dat Möhlenpage leerling van Boot is geweest. Van zijn waardering voor deze figuur getuigt een groot schil derij naar Boot, werkend in zijn atelier, naast die grote plastiek, als wonderlijke grap vele jaren geleden gemaakt voor een tentoonstelling van de toen nog zo levendige vereniging „De Onafhanke- lijken". Möhlenpage schilderde dit doek vanuit een suggestieve gezichtshoek en timmerde dit werk niet gek in elkaar. Enkele oudere stillevens vertonen duidelijk Boots invloed. Dat met de gladiolen vond ik beslist aan trekkelijk. Dat Möhlenpage iets meer wil dan onder Boots invloed naar de natuur schilderen valt te waarderen, maar hij be zit daartoe toch te weinig aanleg. Enige uitleg omtrent een schilderij, waarop tek sten voorkomen, maken het niet mooier. Het valt te hopen dat Möhlenpage weer gauw terug valt op zijn voorbeeld, dat tot zijn aardigste schilderij aanleiding kon worden. Ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van Matthijs Vermeulen zal maandag avond 11 februari in het Stedelijk Museum te Amsterdam een buitengewoon concert gegeven worden, met uitsluitend werken van deze componist. Aan dit concert, dat gezamenlijk geor ganiseerd wordt door „De Suite" en „Do- nemus", werken mede: Jeannelotte Hertz berger (viool) en Maarten Bon (piano) met een vioolsonate; René van Aalst (cello) en Reinbert de Leeuw (piano) met een cellosonate; Martha van Kerkhoff (alt) en Herman Uhlhorn (piano) zullen „La Veille" uitvoeren. Bij de kunsthandel M. L. de Boer te Amsterdam is tot 16 februari een expo sitie van plastieken en tekeningen van de Italiaan Lorenzo Pepe te zien. Het is Pepe's tweede tentoonstelling daar. In de eerste domineerden plastieken naar paarden. Ook nu ontmoet men weer werk naar eenzelfde onderwerp, maar met een wat dramatischer accent. En verder ont moeten we ook verscheidene mensfigu ren. Pepe werkt met de techniek van het „cire perdue" en vormt zijn plastieken uit plaatjes was, die een ruimte omhul lende huid worden. Soms laat Pepe plek ken open waar hij de plastiek voldoende door het omgevende gesuggereerd acht. Men kan dit vergelijken enigszins met een tekening, waarin de contouren open plekken vertonen. Al werd Pepe het mid del nooit doel, wel is zijn vormgeven door zijn techniek mede bepaald en hij wil dat ook duidelijk laten zien. Voor mij geeft Pepe met deze techniek soms iets tragisch aan zijn verbeeldingen, die verder van een melancholisch verlangen lijken te getuigen, terwijl bij zijn mens figuren ook sprake is van een lichte hu mor zonder hinderlijk litterair accent. Aan de waarheid is altijd enige humor, vindt Pepe zelf, en hij zegt dat met de hem eigen ernst. Heerlijk zijn de silhou etten van zijn figuren, die in deze zaal echter ook met kunstlicht bekeken moeten worden, want dan komen de plastische kwaliteiten iets duidelijker tot hun recht dan met het grijze daglicht van deze da gen op de prachtige gepatineerde huid van Pepe's plastieken. De in 1916 te Bari geboren Pepe is docent aan de Academie van de Brera in Milaan, waar hij zelf ook gestudeerd heeft. In 1958 won hij een beeldhouwprijs op de Venetiaanse Biennale, waar dus blijkbaar toch ook een stille kunst als die van Pepe de aandacht vermag te trekken. Zijn expositie hier is uitstekend ingericht en zijn werk past eigenlijk ner gens beter dan in een zaal als deze, waar men tot rustiger beschouwen komt dan in de nogal eens drukke musea. „Cavallo Inqueto" van Lorenzo Pepe (brons, 32 x 27 x 20 cm). ten begrippen als „de stenen jungle", de „opstand der horden" e.d. werden door Daniël de Lange behandeld in het vijfde deel van „De Grenzen van het Leven" dat aandacht schonk aan de eenzaamheid van het moderne, in dé massa opgegane individu. O.m. door onbevangen opnamen, met een waarschijnlijk verborgen came ra gemaakt van anonieme Amsterdam mers in hun „jungle" ondergingen die be grippen een goede verjongingskuur. Te r daar voor deze hooggestemde filo- ;he beschouwing gebruik gemaakt d van een massa-medium, was het mis schien toch een uitzending, die de kijker, voorzover nodig, stimuleerde, aan die mas sa te ontsnappen. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. kc/c. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO, 16.00 VARA. 19.30 NATIO NAAL PROGRAMMA TER HER DENKING VAN DE STORMRAMP IN 1953. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Moderne gram mofoonmuziek (9.35-9.40 Waterstanden.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Viool en piano: moderne muziek. 11.40 Elektronisch orgelspel. AVRO: 12.00 Licht instrumentaal kwintet en zangsolist. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de land bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en Recreatie, afge wisseld met grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Licht instrumentaal en semble en zangsolist. 14.00 Blokfluit en klavecimbel: moderne muziek. 14.30 Voor dracht. 14.50 Grammofoonmuziek. 15.14 Laatste contact, hoorspel over de storm ramp van 1953. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Tijd voor teenagers. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaanderen. 18.20 Zang. 18.50 Onder het mes, praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Muziek voor kin deren. 19.25 Nieuws. 19.30 NATIONAAL PROGRAMMA: 19.30 De Ramp en de red ding, klankbeeld. 20.00 Radio Filharmo nisch orkest: moderne muziek. 20.12 Bij eenkomst ter herdenking van de storm ramp in 1953 in de Nederlands Hervorm de Kerk te Zierikzee. 21.00 Het getij is gekeerd, reportage-serie over de situatie van vandaag en morgen en het voormalig rampgebied. 21.45 Middelburgs kamerkoor. 22.05 Voordracht. VPRO: 22.40 Waarom wonen wij zoals wij wonen?, gesprek. (VARA: 22.30 Nieuws.) VARA: 23.00 So cialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lich te grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVER#tlM II. 298 lil. 1007 kc-s. '7.00 KRO. 19.30 NATIONAAL PRO GRAMMA TER HERDENKING VAN DE STORMRAMP IN 1953. 22.30- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Grammofoonmuziek en strip voor de jeugd. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Paris et ses vedettes (opn.). 10.30 Klassieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klassieke grammofoonmuziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.04 Lichte gramrqofoon- muziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel met rtmische begeleiding. 12.55 Katholiek nieuws. 10.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Dansorkest en zangsolisten. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Radiophilharmonisch orkest: klassieke muziek. 14.35 Operafrag menten (gr.). 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Bariton en pianobegelei ding en pianorecit.d. 17.00 Boekbespreking. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursberichten. 17.45 Dubbel kwartet. 18.00 Jubileumactie SUS 10, bekendmaking prijswinnaars. 18.50 Regeringsuitzending: Bescherming Bevol king vraagt uw aandacht. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Boekbespreking voor de jeugd. NATIONAAL PROGRAM MA: 19.30-22.30 Zie Hilversum I. KRO: 22.30 Nieuws. 22.40 Licht strijkorkest. 23.00 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Fanfaremuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht programma. 14.00 Nieuws. 14.03 School radio. 15.45 Gevarieerde muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Elisa- bethaanse muziek. 16.50 Klassieke muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Orkestmu ziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radio kroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Vlaamse zang en dans. 20.00 Filmmuziek. 20.35 Theater- kroniek. 21.00 Amusementsmuziek. 21.45 Volkskunde. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmu ziek. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nws. 23.05-23.45 Klassieke muziek. VOOR DONDERDAG AVRO: 14.30-15.15 Voor de vrouw. 15.30- 15.45 Voor de kleuters. NCRV: 19.30 On derweg naar morgen: maandelijkse popu- lair-wetenschappelijke serie programma's deel 5. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Filmkader. 21.00 Frans meis jeskoor Les Djinns. NTS: 21.20 Aan de vooravond, TV-spel. NCRV: 22.40 Dagslui ting. NTS: 22.50-22.55 Journaal. VOOR VRIJDAG NCRV: 19.30 Toekomstmuziek, program ma over beroepenoriëntatie. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20: Die le februari 1953: vandaag is het tien jaar geleden dat de watersnood ons land teis terde. „Met de rug naar de zee", film documentaire, die zal worden ingeleid door minister H. A. Korthals. 21.10 Hier was het directe reportage vanuit Nieuwerkerk a.d. IJssel. 21.25 Hier is het directe reportage vanuit de bouwput in het Haringvliet. 21.40 Neder land Deltaland, tekenfilm. 21.50 Delta Fase I, documentaire film. 22.10 Een zon dag zonder kerkdienst. 22.25-22.30 Jour naal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13