Tweede Kamer akkoord met Defensiebegroting AGENDA P«!?.DaniP0 Tweede Kamer is bezorgd over tekort bij de N.S. Schotse tulpenbroeiers kwaad op Nederlandse leveranciers KABOUTER DRIFTKOP Polle, Peilt en Pingo en r Minister Visser laat zich niet uit over kostenstijging 75 Zuidafrikanen in Amsterdam gestrand Aandrang tot verhoging van de reizigerstarieven Ruim 102 miljoen voor opbouw van Suriname Vorst houdt aan J U en ik zijn altijd in conflict met de datum DONDERDAG 31 JANUARI 1963 Het kan ook vlug Haarlem - V elsen-lJ muiden Beverwijk Falend reisbureau U WEET 'T ADVISEERT U GOED Rechter-commissaris getuige in strafzaak „Minderwaardig plantgoed" kwam niet of slecht in bloei Nieuwe Europa-zegels Gratificaties voor spoor- en rijkspersoneel B. J. Klumper overleden WEERRAPPORTEN (Van onze parlementaire redacteur) De laatste begroting van Defensie die mister Visser in zijn ambtsperiode te verdedigen had, die voor 1963, is gister middag zonder hoofdelijke stemming door de Tweede Kamer aangenomen. De verzoeken om aantekening van tegenstemming kwamen zoals gewoon lijk van de communistische en pacifis- tisch-socialistische fracties. De leden van de P.v.d.A.-fractie, die ten aanzien van de kernbewapening een afwijzend standpunt innemen: mevrouw De Roos- Oudegeest en de heren Schurer, Koop man en Franssen, wensten geacht te worden gestemd te hebben tegen de onderdelen van de begroting die betrek king hebben op het creëren van een „afschrikkingsbewapening". De zaak Van der Putten is gisteren niet meer ter sprake gekomen. Een groot ge deelte van het debat betrof de kwestie of de chef van de Generale Staf al dan niet een circulaire had doen uitgaan aan offi cieren en onderofficieren, waarin hun zou zijn afgeraden al te snel een beroep te doen de militaire-ambtenaren rechter en hun zou zijn geadviseerd „de vuile militai re was" niet buiten de kazernemuren te hangen. Door de uitvoerige gedachtenwisseling over dit punt liep als een „rode" draad de door de heer Blom (P.v.d.A.) gesigna leerde vrees van de eenvoudigie officier en onderofficier dat zij in het maken van een militaire carrière zouden worden afge remd als zij zich na een conflict hadden verstout het hogerop te zoeken bij de mili taire ambtenarenrechter. De heer Blom vond in de mededelingen die minister Visser in eerste instantie over het beroepsrecht had gedaan aanleiding een motie in te dienen, waarin de opvat ting van de minister werd afgekeurd dat een te lichtvaardig gebruik van het recht tot beroep het aanzien van de militairen zou verminderen en dat zij eerst maar alle mogelijkheden moesten benutten die er binnen de krijgsmacht aanwezig zijn. Hier door zou, volgens de motie, in feite de be roepsmogelijkheid zijn beperkt. Nadat de minister zeer positief had be loofd in overleg te zullen treden met de chef van de Generale Staf, trok de heer Blom zijn motie in. Ook prof. Oud had zich in het debat gemengd met de verkla ring, dat er geen misverstand mag be staan over de noodzaak dat er een beroeps mogelijkheid moet bestaan waarvan mili tairen gebruik moeten kunnen maken zon der dat dit hun carrière schade berokkent. Overigens, er was geen circulaire van de chef van de Generale Staf, maar er waren slechts mededelingen geweest, zo verzekerde minister Visser nog, die voorts de Kamer voorhield, dat ook voor militai ren het recht op beroep onverkort geldt, en dat ook de chef van de Generale Staf dit recht niet heeft willen beknotten. Dat er kadaverdiscipline zou zijn geloof de de minister niet: „Er is in ons land niet die verhouding, dat een mening van een hoge officier als een bevel wordt be schouwd" zei hij. Aan het eind van het debat poogde de leider van de P.v.d.A.-fractie, prof. Vonde ling, minister Visser nog te bewegen exac te cijfers te noemen over de stijging der defensiekosten in de komende jaren. De bewindsman had dit steeds geweigerd met het motief dat hij daardoor zijn opvolger te zeer zou binden. Ook nu weigerde hij weer, en zei dat een debat over die cij fers gehouden had moeten worden bij de algemene politieke beschouwingen. De minister beloofde de Kamer, dat de maatregel om het socialistische weekblad „Vrij Nederland" uit de kazernes te weren zo kort mogelijk zal duren. In Woerden is bewezen, dat het on danks een overspannen arbeidsmarkt en stagnatie door vorst toch mogelijk is een bijzondere prestatie op bouwgebied te leveren. Vorige week brandde een nog bijna nieuw houten schoolgebouw af. Nauwelijks waren de departementen in Den Haag de volgende morgen geopend of Woerden's gemeentebestuur en de in specteur van het Lager Onderwijs ver zochten rijksgoedkeuring voor herbouw te verlenen. Ze werden nog dezelfde dag door de ministeries telefonisch toege zegd. De bouwer van de school kon nog dezelfde dag met de voorbereidingen van de bouw van een nieuwe school begin nen. Na een onderzoek naar de oorzaak door de Brandweerinspectie en de re geling van de schade met de verzeke ringsmaatschappij Werd met de opruim- werkzaamheden begonnen. Er werd ook zaterdags doorgewerkt en zaterdagavond was het terrein „schoon". Maandag in alle vroegte begon de herbouw en thans een week na de brand, is men reeds bezig met het afwerken van de plafonds in de nieuwe school. c Concertgebouw, vandaag 19.30 u.: Mu ziekuitvoering van het Interscholair Jeugd- toernooi. BIOSCOPEN Cinema Palace, 19 en 21.15 u.: „Een meisje met sex-appeal" ,18 j. Van vrijdag t/m woensdag 14, 19 en 21.15 u.; zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De drie waarheden", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Getuige a charge", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Bittere rijst", 18 j. Lido, 19 en 21.15 u. :„Eddie schiet met scherp", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „La tricheuse", 18 j. Luxor, 19 en 21.15 u.: „Het spook van de opera", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Chans", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Onvergetelijke Me lodie", a.l. Vrijdag t/m zondag, vrijdag 20.15 u.: „Marisol, een engel in huis", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De over val" en „Zoo", a.l. Roxy, 19 en 21.15 u.: „Enkele reis naar de hel", 18 j. Vrijdag t/m zondag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van de vuurgod", 14 j. Studio, 19 en 21.15 u.: „Eva", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Babies groeien nooit aan een boom", 18 j. Mono pole (Zandvoort): Vandaag geen voorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Paula Nieuwenhuis-Thies. Van 1 februari tot en met 28 februari tekeningen, aquarel len van Theodoor Heynes. Dagelijks ge opend van 10-18 u. en van 20-22 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Brahms. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. Möhlenpage. Tot en met 23 februari. Dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11-15 uur, Eerste zondag van de maand 13-15 uur. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan), Groepsten toonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel". Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u., vrij dag ook van 20-22 u. Tot en met 10 fe bruari. De Vishal: selectie uit eigen verzameling. Dagelijks van 10-17 u„ zondags van 13-17 u. Tot en met 24 februari tentoonstelling van figuratieve schilder- en beeldhouw' kunst. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest): Iedere avond geopend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Reiziger (piano). Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel vereniging „Ludamus" met „Pingzei de klok". (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 25 januari). DONDERDAG 31 JANUARI City, 20 u.: „Kinderen, die niet gewenst zijn". Rex, 20 u.: „Interpol luistert mee. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal en R.-K. leeszaal, middag en avond gesloten. VRIJDAG 1 FEBRUARI City, 20 u.: „De overval". Rex, 20 u.: „Scotland Yard neemt de uitdaging aan". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder donderdag- Expositiezaal, Heidcstraat, 19 tot 21 uur Tentoonstelling „Oom Onno's wereldreis in tekening en schildering". Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstr. 228 c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wijker straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Banjaert- straat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. DONDERDAG 31 JANUARI Kennemer Theater: Geen voorstelling Luxor Theater, 19 en 21 u.: „De over val" (Tweede week). VRIJDAG 1 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: .Jungle Cat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De over val" (Derde week). W.B.-Theater, 20 u.: „Guerilla tegen de Jappen". Advertentie (Van onze Amsterdamse redacteur Ruim 70 Zuidafrikanen zitten sinds zon dag in het „Motel-Amsterdam", waar zij wachten op de kans te kunnen terugke ren naar Johannesburg. Enkele kilometers verder staat hun vliegtuig op Schiphol ge reed voor de start, maar de maatschap pij weigert het gezelschap te vervoeren wegens betalingsmoeilijkheden met 't reis bureau dat de vliegpassage van het ge zelschap verzorgt. De gestrande luchtreizigers zijn bijna allen vakantiegangers, die hebben geboekt bij het Zuidafrikaanse reisbureau „Impa la Skyways" voor een goedkope reis naar Europa. Advertentie De naam van de maand weten wij, de naam van de dag ook, maar de DATUM, deze zit niet in onze herinnering geprent. Daarom moeten wij een eenvoudige oplossing zoeken en ons hierin een trouwe compagnon zoeken die ons helpen kan. Wij hebben voor u een mooi DATUMhorloge dat precies en op tijd u de juiste datum aangeeft. Reeds vanaf ƒ56.— hebben wij een mooi plat model, dat u zeker voldoen zal. grote houtstraat 49 tel. 20049 (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer is gisteren van vele kanten bezorgdheid uitgesproken over de minder gunstige financiële toestand van de Nederlandse Spoorwegen, die voor het eerst sinds jaren een vrij omvangrijk verlies hebben moeten boeken. De beide bewindslieden van Verkeer en Waterstaat, minister Korthals en staatssecretaris Stij- kel, kregen de vraag te horen of na de verhoging van de tarieven voor het goe derenvervoer ook niet de reizigersta rieven omhoog zouden moeten gaan. De heer De Ruiter (C.H.) noemde hogere prijzen onvermijdelijk. De heer Zegering Hadders (V.V.D.) meende dat de regering wèl het goederenvervoer rendabel wil la ten zijn, maar dat zij dit niet nodig vindt voor het reizigersvervoer. Dat noemde hij fout. De heer Engelbertink (K.V.P.) vroeg of nu nog wel voorrang zou kunnen wor den gegeven aan allerlei verbeterings plannen, tenzij 'n tariefsverhoging der ver wezenlijking van deze projecten mogelijk zou maken. Ir. Posthumus (Pv.d.A.) vond het tekort bij de N.S. een grote slag voor Nederland positie in het internatio naal overleg over vervoersvraagstukken. De heer Smallenbroek (A.R.) noemde een exploitatie van de N.S. zonder tekorten noodzakelijk. Dit kan worden bereikt via Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend dat beoogt de Staat der Nederlanden vpor 102,5. miljqen te doen deelnemen in de financiering van het aan vullende opbouwplan voor Suriname. Het oorspronkelijke tienjarenplan is aangevuld met voldoende duurzame werk gelegenheid voor de snelgroeiende be roepsbevolking. De ontsluiting van nieuwe cultuurgrond vergt voorts hoge uitgaven door kostbare voorzieningen voor de wa terhuishouding Er zijn reeds goede vorderingen gemaakt met de inventarisatie van de bosstand en de bosontsluiting. Een omvangrijk herbebo singsplan is uitgevoerd. De export heeft echter het karakter van een monocultuur van de mijnbouw behouden, hetgeen aan het land een wankele economische basis en de economie een sterk conjunctuur gevoelig karakter geeft. De Surinaamse overheid heeft een aan tal maatregelen genomen om buitenlandse investeringen te bevorderen. Er is een stichting ter bevordering van de industri ële ontwikkeling opgericht, die zich bezig houdt met onderzoek naar produktiemo- gelijkheden en voorlichting aan mogelijke investeerders. het tarievenbeleid. Mr. Roolvink (K.V.P.) meende dat een nadelig saldo bij de N.S. de hele vervoersector zou aantasten. Dit alles kwam ter sprake bij de be handeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat. Minister Korthals en zijn staatssecretaris zouden vanmiddag ant woorden. Over de spoorwegen werden, be halve wat de financiering van het tekort betreft, ook nog andere vragen gesteld en verlangens geuit. De heer De Ruiter (C.H.) bepleitte spoor lijnen in het gebied van de Europoort, de IJselmeerpolders en Amsterdam-Schiphol- Den Haag. Voor Den Haag achtte hij een goed geoutilleerd centraal station nodig omdat de verbinding tussen de bestaande stations Hollandse Spoor en Staatsspoor nogal te wensen laat. Een spoorlijn via Schiphol was ook de wens van ir. Posthumus (P.v.d.A.). Algemeen werd waardering uitgesproken over het personeel van de spoorwegen, vooral wegens hun inspanning in deze win ter. Het gebeurt zelden, dat de rechter-com missaris in de zaak, die door hem is voor bereid, als getuige wordt gehoord. Giste ren echter kwam mr. W. F. J. Lam op verzoek van de verdediging voor de recht bank te Amsterdam getuigen in de zaak tegen een 33-jarige fabrieksarbeider tegen wie de officier van Justitie reeds op december wegens poging tot doodslag op een 87-jarige dame drie jaar gevangenis straf en terbeschikkingstelling van de re gering had geëist. De uitspraak was aangehouden omdat de verdachte tijdens de zitting op 5 de cember had verklaard, dat een deel van zijn verklaring voor de rechter-commissa ris niet in het verbaal zou zijn opgeno men. De verdachte zou tegenover de rechter-commissaris gezegd hebben dat hij in drift had gehandeld en dat het zijn bedoeling was geweest om het geld van de vrouw te stelen nadat hij haar in het trapportaal van haar woning had neerger slagen. De rechter-commissaris verklaarde ech ter dat de verdachte bij hem niet over een aanval in drift heeft gesproken. Of de officier van Justitie bleef bij zijn eis van 5 december. Hij deelde mede, dat het slachtoffer de vorige dag was overle den, niet ten gevolge van de aanslag van de verdachte. De officier was er wel van overtuigd, dat het overlijden versneld is door de overval. De rechtbank zal op 13 februari uitspraak doen. In kringen van tulpenkwekers en expor teurs bestaat grote verontwaardiging over de bewering, dat Schotse bloemisten ver leden jaar minderwaardig plantgoed ge kregen zouden hebben. Deze Schotse en sommige Engelse kwekers hebben samen enkele miljoenen guldens verlies op het broeien van tulpen voor Kerstmis geleden, maar dat ligt niet aan het plantmateriaal, zo zeggen de exporteurs. Verleden aar viel de bollenoogst door koud voorjaars- en zomerweer laat. Aan de uit te voeren bollen werden, evenals in andere jaren, de hoogste eisen gesteld. Ook aan het prepareren van de bollen, bestemd voor vroege bloei met behulp van kasbroei, werd zoals altijd de grootste zorg besteed. Het laboratorium voor bloembol- lenonderzoek in Lisse heeft aan alle af nemers schriftelijke aanwijzingen gegeven hoe bij het broeien te handelen, omdat de oogst laat was en tijdige bloei met Kerstmis zeer moeilijk te bereiken zou zijn. De Schotse en Engelse bollenbroeiers wisten dus, waar ze aan toe waren. Zij kregen bovendien te kampen met koud en slecht weer, waardoor de bloei nog meer geremd werd. Het ontbreken van transport voor het in bloei gekomen produkt en het 68-69. Kabouter Driftkop werd bij de ko ning geroepen en stond daar met gebogen hoofd voor Zijne Majesteit. En daar kreeg hij een flink standje. Het was niet mooi, wat je daar deed! zei koning Pipidoe streng. Een wedstrijd moet eerlijk blijven. Vind je zelf goed, wat je deed Nee, majesteit! zei Driftkop be schaamd. Ozo, dat dacht ik ook, zei de koning. Ik ben blij, dat je 't tenminste zelf in ziet. Er moet iets gedaan worden tegen die domme drift van jou. Laat me eens denken soms kennelijk ontbreken van behoorlijke verpakking tegen de kou vermeerderde de schade nog. De opbrengsten waren dan ook matig tot slecht, echter door oorzaken, die buiten de macht van de Nederlandse kwe kers lagen. Ook in Nederland kampen de broeiers met wintermoeilijkheden. Vertegenwoordigers van de exportgroep voor tulpen gaan naar Engeland om de zaken te bespreken, aangezien daar een aantal afnemers van broeibollen niet wil betalen. Zij hopen deze „tulpentwist" spoe dig te kunnen beslechten. Op 16 september verschijnen in veer tien van de negentien landen waarbij Nederland die zijn aangesloten bij de Conférence Européenne des Admini strations des Postes et des Télécommu- nications de Europa-zegels 1963, waar voor dit jaar het ontwerp is gekozen voor de Noor Arne Holm. De afbeel ding op de zegels toont vier in elkaar gevlochten lijnen waarin de letters C, E, P en T zijn verwerkt. De directie van de Nederlandse Spoor wegen heeft dank gebracht aan al dege nen die onder moeilijke omstandigheden bijzondere diensten hebben verricht, voor al aan die personeelsleden die de directe invloed van sneeuw en koude hebben on dervonden. De directie heeft in overleg met de personeelsraad besloten, aan dit personeel een gratificatie van 35 gulden toe te kennen. Ook de regering heeft bepaald dat het burgerlijke rijkspersoneel, voor zover dit gedurende de afgelopen koudeperiode in de buitenlucht heeft gewerkt onder door het weer bijzonder verzwaarde omstandig heden, een koudegratificatie van 35 zal krijgen. Schenking. Mevrouw J. E. Zeeman- Lebret heeft het door Jan Veth geschil derde portret van haar echtgenoot, wijlen prof. dr. P. Zeeman, en het door hem aan de gemeente ten behoeve van het Zeeman laboratorium in bruikleen gegeven instru mentarium aan de gemeente Amsterdam gelegateerd. B. en W. stellen voor het portret en het instrumentarium aan de universiteit van Amsterdam in eigendom over te dragen, met het verzoek het portret te plaatsen in de directeurskamer van het laboratorium en onder voorwaarde dat de universiteit aan de nalatenschap de waarde van het instrumentarium 11.713,ver goedt. Verdronken. In Utrecht is de 8-jarige Johan Hoevers door het ijs van de Vaartse Rijn gezakt en verdronken. Tram uit de rails. Doordat een wissel verkeerd stond zwenkte een tram op het Kwakersplein in Amsterdam plotseling rechts af en liep door de grote snelheid uit de rails. De bestuurder en drie reizigers werden licht gewond. Een lichtmast en een verkeerszuil werden vernield. Siervogels omgekomen. Enkele hon derden siervogels, waaronder kostbare exemplaren, zijn omgekomen bij een he vige brand, die in een huis aan de Rijns- burgerweg in Oegstgeest woedde. De brandweer was zeer snel ter plaatse, maar kon niet verhoeden dat de vogels stikten door de enorme rookontwikkeling. De vo gels waren eigendom van iemand die in Leiden een winkel heeft, waarin kortgele den ook een brand woedde. De oorzaak van de brand is onbekend. NAVO-bevelhebber. De nieuwe op perbevelhebber van de NAVO, generaal Lemnitzer, heeft een bezoek gebracht aan de staf van het eerste legerkorps in Apel doorn. De generaal bezoekt ook België en West-Duitsland om kennis te maken met de onder zijn bevel staande commandan ten. Op 69-jarige leeftijd is in Zwolle over leden de heer B. J. Klumper, secretaris van de Vereniging van Christelijk-Histori- sche Gemeentebestuurders in Nederland. Hij is vele jaren gemeentesecretaris van Zwollerkerspel geweest en een aantal ja ren raadslid van Zwolle. Verder was hij hoofdbestuurslid van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren. Het K.N.K.I. deelt mee: In de afgelopen nacht bereikte zeer koude lucht uit Duitsland het oosten van ons land. Het vroor daar vanmorgen omstreeks 14 graden. In het westen vroor het onge veer 8 graden. De extreme kou uit Polen breidde zich over Oost-Duitsland uit, waar plaatselijk 25 graden vorst werd gemeten. In Polen daglde het, k\yik hier en daar töt 28 graden onder nul. Intussen handhaaf de zich een zeer groot hogedrukgebied bij IJsland. Boven de Oostzee was vanmor gen een zwakke storing aanwezig, die zich over Denemarken en Noord-Duitsland uit breidde. Een van de Zwarte Zee komende storing zal de luchtdruk in Midden-Europa doen dalen. Door deze ontwikkeling zal de wind naar noordelijke richting draaien waardoor de uitstroming van koude lucht tot staan wordt gebracht. In Denemarken en Zuid-Zweden komt omstreeks 5 graden vorst voor. Een verdere toeneming van de vorst behoeft dan ook in de komende nacht niet te worden verwacht. Vooral in het zuidoosten van het land zal echter weer strenge vorst voorkomen. Bij de sto ring behorende bewolking zal zich over ons land uitbreiden, maar er zal over het algemeen geen sneeuw van betekenis val len. Maximum-te mpe r a turen binnen- en buitenland. Neerslag- laatste 2A uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven o no nno geheel bew onbewolkt onbewolkt geheel bew ozo onbewolkt nno onbewolkt no onbewolkt no Zd-Limburg geheel bew o -3 -3 -3 -3 -2 -4 -1 -4 Helsinki sneeuw windst. -8 Stockholm geheel bew n -3 Oslo onbewolkt nnw Kopenhagen mot.sneeuw w Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon sneeuwbui n sneeuw no onbewolkt ono onbewolkt o onbewolkt no licht bew. nno onbewolkt nno geheel bew windst. geheel bew n onbewolkt ozo 3 -4 4 2 -2 -4 -8 -1 2 -3 3 -10 onbewolkt no -6 sneeuw windst. -8 geheel bew n -6 sneeuw zzw -3 onbewolkt windst. -1 sneeuw nnw -8 sneeuw o geheel bew zw zwaar bew. nw sneeuw no geheel bew no onbewolkt windst zwaar bew. windst. half bew. zo -7 -7 12 2 6 7 8 12 0 0 0 0 0 0 0 0 1,2 2 0 0,2 0,5 0,1 0 0,1 0 0,1 0 0 3 0 0 0,3 0,1 0 0,5 0,2 2 0 8 0 1 0 60. „Vlug die berg beklimmen, dan kunnen we zien hoe het er uit ziet. Wie is er het eersteF' „Niets dan water! Dat is dan zeker een eiland. We kunnen het „Ons EilandT dopen, dat is een passende naam „Haaaa. Rijstebrij! Jij maakt altijd mijn lievelingsgerecht, Pingor „Natuurlijk, en als we met het eten klaar zijn, hebben wij weer kracht om aan het werk te gaanr Vrijdag 1 februari Zon op 8.22 uur, onder 17.26 uur. Maan op 11.49 uur, onder 1.08 uur. Maanstanden 1 febr. 9.50 uur eerste kwartier. 8 febr. 15.52 uur volle maan. 16 febr. 18.39 uur laatste kwartier. 24 febr. 3.06 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in l.fm-i'den Donderdag 31 januari Hoog water 7.54 en 20.16 uur. Laag water 3.27 en 15 55 uur. Vrjjdag 1 februari Hoog water 8.43 en 21.13 uur. Laag water 4.11 en 16.41 uur. Het hoog en laag watei te 7-m- 10 tot 15 minuten vroege: han

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2