Bonn vermijdt openlijke critiek op Frankrijk 1000 BROEKEN Britse conservatieven zinnen op middelen om crisis te overwinnen Parijs ontkent dat een as met Madrid in de maak zou zijn GRIEP! ERELDNIEUWS Schroder helt over naar Adenauers standpunt om Parijs te sparen De Bondsrepubliek herdacht Hitiers machtsovername Washington licht de O.A.S. in: Macmillan naar de paus Vertraging is het enige doel van de OAS-advocaten f ^firaatótoel yOp de DONDERDAG 31 JANUARI 1963 3 Industrie bezorgd Persconferentie in Moskou over nazi-gruwelen Dertig kratten met Kongo lees geld naar Katanga is het WEEKBLAD voor ieder die zich jong voelt en van gezelligheid houdt. Abonneer U nu - U zult er alleen maar plezier aan beleven. Alleen Rosita geeft per jaar 4 uitstekende romans in fraaie band. Door inzending van onderstaande bon heb ik recht op deelname aai alle wedstrijden en andere voordelen. BON NAAM: ADRES: WOONPLAATS: Loffelijke objectiviteit China maakt elektriciteit uit het eb-vloed-verschil Italiaanse fascistenleider na afspraak beschoten Castro verklaart oorlog aan westelijk halfrond Meer straaljagers Nog 17.000 Russen Brits kroonjuweeltje uit de Tower vermist Verkiezingen en industrie in gevaar geacht Macmillan naar Rome De Gaulle ontving de Russische ambassadeur Meisje „leest" met haar vingertoppen ii m i i Maria Storm 'H Vier beroemde geneesmiddelen ondersteunen elkaar en werken daardoor bijzonder krachtig. Eén der middelen dient om de maag te beschermen. Chefarine „4" doet werkelijk wonderen! Kolonisten weggejaagd, zender kan zwijgen (Van onze correspondent) BONN De Westduitse bondsregering betreurt het dat de onderhandelingen in Brussel met Groot-Brittannië niet tot een positief resultaat hebben geleid. Zij is echter van plan naar Britse toetreding tot de E.E.G. te blijven streven, zoals zij ook haar politieke doel van econo mische en politieke eenwording van Euro pa niet uit het oog zal verliezen. Bonn zal alles doen om de eensgezindheid on der de E.E.G.-partners te herstellen. Dit alles staat te lezen in een verklaring die het bondskabinet gisteren liet publiceren. Uit deze tekst blijkt dat het kabinet heeft vermeden openlijk critiek te leveren op de Franse houding tijdens de bespre kingen in Brussel. Daaruit kan men op maken dat Adenauer, wiens pro-Franse standpunt bekend is, weer eens kans heeft gezien zijn wil door te zetten tegen die van vice-kanselier Erhard in. Bekend is namelijk dat Erhard Parijs met harde woorden wil duidelijk maken dat Bonn niet van plan is de Franse exclusivistische klein-Europa-politiek te steunen. Interessant is overigens dat minister van Buitenlandse Zaken Schroder, van wie iedereen weet dat hij op zichzelf voor stander is van Britse toetreding tot de E.E.G., in deze kwestie overhelt tot Ade nauers standpunt. Ook Schroder vindt dat de bondsregering de Fransen tactvol moet behandelen en dat men de Frans-Westduit- se vriendschap niet meteen op de proef moet stellen door scherpe woorden. Dit standpunt van Schroder schijnt ook de achtergrond te zijn van de betrekkelijke gelatenheid, waarmee de minister de Brusselse catastrofe over zich liet heen gaan en van zijn onwil om officieel de rol van bemiddelaar tussen Frankrijk ener zijds en de Benelux-staten en Italië aan de andere kant op zich te nemen. Perschef von Hase vertelde verder op een persconferentie dat het kabinet een stemmig heeft besloten zonder uitstel het wetsontwerp aan Bondsraad en Bondsdag voor te leggen, dat voorziet in de af sluiting van het Frans-Westduitse pact tot vorming van een politieke unie. Op de vraag, of Adenauer nu zijn in vloed bij De Gaulle zal aanwenden om Advertentie NIET VERDER ZOEKEN, bij DOUWMA keus uit meer dan OOK VOOR JONGENS Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Tel. 54679 hem tot andere gedachten te brengen, antwoordde von Hase: „Duitsland zal niet de rol van bemiddelaar spelen". Dit zou niet „opportuun" zijn. Ook in industriële Westduitse kringen toont men zich bezorgd over de afloop van de Brusselse onderhandelingen. Münch- meyer, voorzitter van de Kamers van Koophandel, noemde het moeilijk om in de huidige situatie rustig te blijven, zoals Bondskanselier Adenauer heeft aanbevo len. Münchmeyer deed een beroep op de regering al het mogelijke te doen om tot Britse toetreding tot de E.E.G. te ko men. Het industrieverbond verklaarde te hopen dat het negatieve resultaat van Brussel niet definitief zal zijn. Wij hebben er nimmer doekjes om gewonden, aldus het verbond, dat het Britse lidmaatschap van de E.E.G. van het grootste belang voor ons is. MOSKOU (AP) Op een persconferen tie op het Russische ministerie van Buiten landse Zaken hebben vier getuigen bezwa rende verklaringen afgelegd tegen de twaalf beklaagden die op het ogenblik in Koblenz (West-Duitsland) wegens oorlogs misdaden terechtstaan. Zij vertelden hoe verscheidene van de beklaagden deelnamen aan massaslachtingen in Wit-Rusland, waarbij 1.409.225 mensen, hoofdzakelijk jo den, omkwamen, en deden verslag van hun gruwelijke ervaringen. De perschef van het ministerie zei, dat de persconferentie was belegd omdat Bonn had geweigerd Russische advocaten en ge tuigen in Koblenz te laten verschijnen. ELISABETHSTAD (AP) De Nationa le Bank van Katanga, feitelijk de schat kist van president Tsjombe, is door de Kongolese centrale regering overgenomen. Dertig houten kratten met Kongolees bankpapier zijn uit Leopoldstad op het vliegveld van Elisabethstad aangekomen. Mensen die meer dan 25.000 Katangese francs bezitten, zullen verantwoording moeten afleggen over de herkomst van het geld. Advertentie jjY'l (druKlstter* s.v.o.l Vul in en verzend in open en veloppe (4 ct. postzegel) aan Rosita, Postbus 74, Haarlem. Ik abonneer mij op Rosita 40 ct. per week ot f5.20 per kwartaal. (Van onze correspondent) BONN 30 januari 1933, gisteren pre cies 30 jaar geleden, werd Hitier door president Von Hindenburg tot rijkskanse lier benoemd. Dat feit werd in de Bonds republiek uitvoerig herdacht. In de eerste plaats in Berlin-Plötzensee, de plaats waar vele deelnemers aan het complot tegen Hitler van 20 juli 1944 werden te rechtgesteld. Namens de drie grote par tijen werden kransen neergelegd. Bijna alle kranten publiceerden histori sche artikelen over de gebeurtenissen van 30 jaar geleden. Opvallend daarbij was, dat deze artikelen merendeels de schuld voor Hitiers aan de macht komen in de schoenen schoven van het Duitse volk en zijn geschiedenis. Slechts weinige stem men noemden het optreden van de geal lieerden na de eerste wereldoorlog en het verdrag van Versailles de hoofdoorzaken voor de opkomst van het nazisme, zoals gebruikelijk is in rechtse kringen. De Westduitse televisie herdacht 1 et feit van 30 jaar geleden met een uitvoerige documentaire, waarin een loffelijke objec tiviteit was te bespeuren. Ook de kiemen van de autoritaire staatsvorm in de Duitse 19de eeuw werden in dit programma be handeld. De nadruk werd gelegd op de ge volgen van de mislukte revolutie van 1848, die niet leidde tot Duitse eenheid, noch tot een enigszins democratische staats vorm. Ook in dit televisieprogramma werd het standpunt ingenomen, dat men de voornaamste oorzaken voor het aan de macht komen van Hitier en zijn misdadige trawanten moet zoeken in de geschiedenis en de geaardheid van het Duitse volk. PEKING (Reuter) In de Chinese pro vincie Foekien zijn elf elektrische centra les gebouwd, die gebruik maken van het verschil in waterhoogte tussen eb en vloed. Het water wordt door sluizen in riviertjes tegengehouden en met behulp van de aldus ontstane waterdruk worden turbines aan gedreven. ROME (AP) Ernesto Brivio, een lei dende politieke figuur onder de Italiaanse fascisten van na de oorlog, is na een tele fonisch gemaakte afspraak voor ontmoe ting op een straathoek in Rome aldaar door drie onbekenden beschoten en licht gewond geraakt. Brivio weigert de politie de identiteit op te geven van degene die hem voor de af spraak opbelde. WASHINGTON (AP) De Verenigde Staten hebben vandaag verklaard, dat het Cubaanse regime van Fidel Castro het westelijke halfrond in feite de oorlog heeft verklaard. De Latijns-Amerikaanse landen wordt derhalve verzocht hun waakzaam heid tegen de subversieve acties van het Castro-communisme te verdubbelen. Dit is de samenvatting van een Ameri kaanse nota aan de Organisatie van Ame rikaanse Staten (O.A.S.). Castro heeft op 16 januari in een rede „een nadere definitie gegeven' van de aanmoediging en steun van de Cubaanse regering aan diegenen, die in andere lan den van het halfrond streven naar een ge wapende opstand.Dit is een oorlogs verklaring aan het halfrond", aldus de no ta. (AFP) De Amerikaanse luchtmacht zal het aantal onderscheppingsjagers van het type F-104, die 2400 km per uur kun nen vliegen, op de basis Homestead in Flo rida, tegenover Cuba verhogen. Twee es cadrilles zullen in april van bases in het binnenland naar Homestead worden over gebracht. De Amerikaanse minister.van Defensie, MacNamara, heeft voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden ver klaard dat zich nog slechts 17.000 Russi sche militairen op Cuba bevinden, van wie sommige werkzaam zijn bij de installaties voor luchtdoelraketten. Andere zijn piloten van straalvliegtuigen. McNamara zei dat de verdediging van het eiland gevormd wordt door raketten en een veertigtal MIG's 21. Cuba heeft voorts een tiental met raketten uitgeruste schepen ontvan gen en een aanzienlijk aantal pantserwa gens en kanonnen. Een van de Britse kroonjuwelen in de Londense Tower is bij de jaarlijkse schoonmaak niet aangetroffen. Het is geen kostbaar stuk want de waarde is naar schatting vijftig pond sterling (500 gulden) (Van onze correspondent) LONDEN Macmillans radio- en tele visieverklaring heeft de indruk achterge laten dat de deur naar de E.E.G. definitief gesloten is, zulks in tegenstelling met de opvatting, welke woensdag nog door ande re ministers scheen te worden gehuldigd, namelijk dat het nog niet is afgelopen. Sommigen koesteren de hoop dat De Gaul le na een „afkoelings"-periode en onder invloed van de vrijwel universele vijandi ge reactie, nog tot andere gedachten zal komen. Heropening van de onderhandelin gen op korte termijn lijkt echter uitgeslo ten. Groot-Brittannië zal inderdaad de bit tere consequentie van het falen in Brussel zo spoedig mogelijk moeten aanvaarden. De Britse regering staat reeds onder grote druk van de Conservatieve partij, die bevreesd is dat de voortduring van de onzekerheid een nadelige uitwerking zal hebben op de Britse industrie, terwijl de Conservatieven door het gebrek aan lei derschap, gesuggereerd door een afwach tende houding, tevens het gevaar lopen de verkiezingen te verliezen. Vandaar dat partijkringen allerminst ingenomen zijn met het Amerikaanse advies ondanks al les op Europa te blijven vertrouwen. Theo retisch is zulks zeker het geval, maar nie mand ziet op dit ogenblik' hoe er een mouw aan gepast kan worden. Macmillan vliegt morgen naar Rome voor besprekingen met de Italiaanse pre mier Fanfani, een bezoek dat reeds lang in de pen was. Het gesprek tussen de bei de premiers heeft nieuwe betekenis gekre gen. Dit kan ook gezegd worden van de ontmoeting van vandaag in Londen tussen Macmillan en de Deense premier Krag. De vroegere Labour-premier Attlee, die altijd fel tegen de Britse aansluiting bij de EEG was, heeft zijn vreugde uitgespro ken over het afspringen van de onderhan delingen. Lord Gladwyn, oud-ambassadeur in Pa rijs, en voorzitter van de campagne voor Britse aansluiting bij de EEG, deed woensdagavond in een rede een scherpe aanval op president De Gaulle en waar schuwde Groot-Brittannië geen stappen te nemen welke het definitief van het vaste land zouden afsnijden. In het Lagerhuis zei John Strachey die deel uitmaakte van de Labour-regering, dat Groot-Brittannië niet thuishoort in het Europa van De Gaulle waar Frankrijk als de zon, West-Duitsland als de belangrijk ste planeet en de anderen als satellieten fungeren. VATICAANSTAD (AP) De Britse pre mier Harold Macmillan, die het komende weekeinde naar Rome gaat voor overleg met premier Fanfani. zal zaterdag door paus Joannes in audiëntie worden ontvan gen. Macmillan bezocht de paus reeds eerder in november 1960. De kerkvorst zei bij die gelegenheid, dat het werk van Macmillan naar zijn mening getuigt van diens verlan gen naar recht en vrede. (Van onze correspondent) PARIJS De verdedigers van de negen OAS-ers die op het ogenblik terechtstaan voor hun aanslag op president De Gaulle, laten geen middel onbeproefd om het pro ces op de langst mogelijke baan te schui ven. Hun doel is te verijdelen, dat de uit spraak zal vallen vóór 25 februari, het tijdstip waarop het bijzndere tribunaal moet plaatsmaken voor een nieuwe recht bank. Dat nieuwe „Hof voor de veiligheid van de staat" laat de veroordeelden namelijk de weg open tot hoger beroep, een mo' gelijkheid die het militaire uitzonderings gerecht, dat nu dus op zijn laatste benen loopt, niet biedt. Nadat het bijzonder tribunaal zichzelf eerst competent had verklaard, heeft het gisteren een tweede manoeuvre van de verdedigers het hoofd geboden. Het reha biliteerde in het bijzonder één der rechters, die volgens de zeventien verdedigers der negen OAS-leden wederechtelijk de gene raalsrang zou dragen. Aan de hand van een verordening van de minister van oorlog wist de president die aantijging gemakkelijk te ontzenuwen. Maar aangezien de president, hangende die bewijsvoering, tijdelijk een andere magistraat de functie van de aangevoch ten rechter had toevertrouwd, sprong, als een bok op de haverkist, mr. Ticier- Vignancour op die mutatie, om zo een derde conflict te provoceren. i V- (Van onze correspondent) De Franse minister van Voorlichting, Alain Peyrefitte, heeft gisteren, na de wekelijkse kabinetszitting, waarin Couve de Murville zijn collega's verslag uit bracht van de jongste diplomatieke ge beurtenissen in Brussel, tegenover de pers ontkend dat er ook een as Parijs-Madrid in de maak zou zijn. Evenmin is er, zo verzekerde hij naar aanleiding van de audiëntie van de Russische ambassadeur Vinogradov op het Elysée, die nogal veel aandacht heeft getrokken, sprake van een as Parijs-Moskou. Beide assen lijken, zo merkte de minister met een glimlach op, trouwens moeilijk aan elkaar te smeden. Diplomatieke waarnemers hechten, ten minste voorlopig, meer geloof aan de ont kenning van een as met Moskou dan met Madrid. In ieder geval gewaagt het com muniqué, dat de minister van Binnenland se Zaken Roger Frey heeft uitgegeven, na zijn bezoek aan Franco samen met zijn Spaanse collega generaal Bega, van een goede verstandhouding en veel wederzijds begrip. Geruchten dat Spanje een paar honderd O.A.S.-leden zou uitwijzen zijn tot dusver in geen der beide hoofdsteden tegengesproken. Wel is bekendgemaakt dat de Franse stafchef generaal Ailleret van 3 tot 6 fe bruari eveneens in Madrid belangrijke mi litaire besprekingen zal voeren. Al die plotselinge Frans-Spaanse beraadslagingen op hocg plan mag men, onder de huidige politieke omstandigheden in Europa, ten minste opvallend noemen. Officieel is in Parijs echter ontkend dat ook generaal De Gaulle reisplannen zou hebben om zijn Spaanse ambtgenoot, de dictator Franco, persoonlijk te kunnen ontmoeten. Een ko mend bezoek van de minister van Buiten- Dit 22-jarige meisje uit Siberië, Rosa Kulesjova geheten, is op het ogenblik de trots en de wanhoop van de Sov- jetrussische geleerden. Rosa beweert namelijk dat zij kan „zien" met haar vingertoppen en tijdens experimenten slaagde zij er inderdaad in, geblind doekt een krant te lezen door met haar vingers de letters af te tasten. Sinds een maand verblijft zij in Moskou, waar neurologen dit zin tuiglijke mysterie aan een serie streng wetenschappelijke experi menten onderewrpen, Daarbij zou men, volgens het officiële Russische nieuwsbureau Tass, ontdekt hebben dat Rosa ook kleuren kan onderschei den met haar tenen en met haar tong. De onderzoekers proberen nu vast te stellen of Rosa's vreemde vermogens uniek zijn, of dat zij wellicht ook kunnen voorkomen in rudimentaire vorm bij andere menselijke wezens. landse Zaken Couve de Murville is wel in het vooruitzicht gesteld. Van officiële Spaanse zijde zijn berich ten als zou Spanje trachten gebruik te maken van de Frans-Britse onmin om zijn eigen positie te verbeteren tegenge sproken. Het rooms-katholieke blad „Ya" opper de de mogelijkheid dat Spanje aansluiting bij het nieuwe Frans-Westduitse verdrag zal zoeken. Alle Spaanse bladen besteden veel aandacht aan de berichten over Span je in de buitenlandse pers. Mannen genoeg In een boemeltrein naar Amsterdam zat ik te lezen. Tegenover me had zich een knappe ietwat grove vrouw van omstreeks 35 jaar neergezet. Ze rookte en keek uit het raam. Bij een tussenstation stapte nog een vrouw in dezelfde wagon. Ze trok de deur die het balkon met het interieur ver bond, met een ruk open en sloeg hem met een smak weer dicht. De vrouw tegen over me wendde haar hoofd om en be keek de nieuwe medereizigster van top tot teen. Deze nam haar even brutaal op en daar barstten ze beiden in vreugde kreten uit. Ze hadden elkaar kennelijk in lange tijd niet gezien en waren door deze onverwachte ontmoeting aangenaam ver rast. „Kom zitten, meid," zei nummer één. Ze installeerden zich breeduit op de bank tegenover mij en begonnen onder omwegen een gesprek dat de indruk had kunnen wekken dat ze dagelijks omgang met elkaar hadden. Ik spitste mijn oren, want ik doe niets liever dan luisteren naar ongegeneerde verhalen van mensen die medereizigers als quantité négligeable beschouwen. „En," zei nummer twee, zelfde type als nummer één, alleen iets minder grof van uiterlijk en minder opzichtig gekleed, „heb je er alweer een?" Nummer 1: „O ja hoor, al een goed jaar." Nummer 2: „Bevalt-ie nog?" Nummer 1: „Och jawel, alleen 's mor gens is-ie wat onwillig, hè, vooral in de winter." Nummer 2: „Dus verder heb je 'm nogal goed in de hand?" Nummer 1: „In ieder geval beter dan de vorige." Nummer 2: „Je zult 't zo langzamer hand ook wel geleerd hebben. Aan de hoe veelste ben je nog bezig?" Nummer 1: „Nou, eh, de vierde." Nummer 2: „En is die ook tweede hands?" Nummer 1: „Zeker, wat dacht je een hele nieuwe, da's me te riskant. En jij? Is 't bij jou bij één gebleven?" Nummer 2: „Niks hoor, ik ben ook aan m'n tweede bezig." Nummer 1: „Och ja, waarom niet? Er zijn mannen genoeg op de wereld." Hier viel mijn boek met een klap op de grond. Ik moet er nogal onthutst uit gezien hebben, want de ene raapte mijn boek op en de andere vroeg of ik me niet lekker voelde. De trein stopte juist. Amsterdam. Ik bedankte, stond op, zei dat ik me uitstekend voelde en kon niet nalaten eraan toe te voegen dat ik gemeend had dat ze over auto's spraken. Zonder een antwoord af te wachten verliet ik daar op snel de trein. Op de trap naar beneden, schuifelend tussen de mensenmenigte, hoorde ik een harde stem achter me zeggen: „Als je toch geen haast hebt, laten we dan bij Dinges een kopje koffie gaan drinken. Daar komen altijd zulke leuke knullen. Advertentie Vier middelen in één tablei werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I BEROEMDE GENE&SMIDDE IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Neo-nazistische student. De voorzitter van 't algemeen studentencomité van de uni versiteit van Göttingen, Hartmut Bloss, is afgetreden nadat bekend was gewor den, dat hij lid was geweest van de in middels verboden neo-nazistische „Bond van Nationale Studenten". Puin in Milaan. In Milaan is een gebouw van twee verdiepingen ingestort na een explosie in de kelder. Negen mensen werden gewond, één kwam om het leven. De ontploffing is vermoedelijk veroor zaakt door een defecte gaskachel. Beter in Sussex. Een 22-jarige Engelse sol daat, die in 1960 naar Oost-Duitsland was gegaan, is vorige week in West-Berlijn teruggekeerd. Hij is naar Engeland ge bracht voor ondervraging. De soldaat af komstig uit Sussex, was niet tevreden met de toestand in Oost-Duitsland, zei een Britse legerwoordvoerder. Puinhoop in Tripoli. In Tripoli zijn 14 lij ken geborgen uit de puinhopen van een ingestort flatgebouw. Het gebouw van vijf verdiepingen was ondermijnd door het water van een gezwollen rivier. De flat was op last van de regering ont ruimd, maar toen het weer beter werd waren enkele bewoners er weer ingetrok ken Olie voor de E.E.G.-machine. De West- Duitse televisie gaat met ingang van 1 april een cursus Engels op het scherm brengen. HOLLANDIA (ANP) De in Nieuw- Guinea werkzame illegale zender „Soeara Perdjoeangan Rakjat Di Pedalaman Irian Barat" (stem van het volk in het binnen land van West-Irian), ook wel genaamd „Voice of free West Irian", heeft woens dagavond zijn laatste uitzending gegeven. In een afscheidsboodschap, zei de om roeper, dat de taak van de zender, die be stond uit medewerking aan het wegja gen van de Nederlandse kolonialisten uit West-Nieuw-Guinea, voor het grootste ge deelte was vervuld, toen op 31 decem ber de Nederlandse vlag werd gestreken. 125 blauwhelmen. Sedert het begin van de UNO-operatie in Kongo in juli 1960 zijn 125 blauwhelmen gedood en 133 ge wond. De doden zijn alsvolgt over de nationaliteiten verdeeld: Ethiopië 13, Ghana 42 (voornamelijk slachtoffers van een hinderlaag bij stammentwisten), India 20, Ierland 18, Italië 14 (de in 1962 ver moorde vliegers), Zweden 9, Nigeria, Tunesië 3, Indonesië 1, Marokko 1 en Malaya 1. Elf van hen kwamen om tij dens de jongste operaties in Katanga. Meredith blijft. De neger-student James Meredith heeft meegedeeld nog 'n twee de studietermijn aan de universiteit van Mississippi te zullen blijven. Kortgeleden had Meredith gezegd te overwegen zijn studie op te geven, in verband met de voortdurende agitatie van de kant van blanke studenten. Bange nacht. Twee schooljongens van 12 jaar uit Wilhelmshaven die een vreselij ke nacht hebben doorgebracht op een ijsschots die langzaam afdreef naar de Noordzee, zijn «na veertien uur zoeken door een helikopter gered. Moeder en zoon. Een 102-jarige moeder heeft haar 74-jarige zoon van de dood gered. Het geval deed zich voor in Bor deaux, waar de man voorover in een open haarvuur viel. Zijn hoogbejaarde moeder trok hem bij de jaspanden uit de vlammen. Oost en West. In New York heeft een 33-jarige Japanse vrouw haar twee kin deren gewurgd, waarna zij met één van de kinderen in haar armen een dode lijke sprong van de zesde verdieping maakte. De vrouw kon in het westen niet wennen en haar buren begrepen haar niet. Haar man gaf geen gehoor aan haar smeekbeden naar Japan terug te keren. Luchtalarm. Een groep Amerikaanse, En gelse, Canadese en Australische lucht machtdeskundigen is in New Delhi aan gekomen om de Indische regering te ad viseren bij de verdediging van Indische steden tegen eventuele luchtaanvallen van China. Sneeuw op Capri. Op het beroemde va kantie-eiland Capri is voor het eerst in tien jaren sneeuw gevallen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3