Velsen wil een compostfabriek van Franse makelij I IN DE VISHAL EN OP ZEE Velsen kan nu beginnen met „Zeebad" fV „Jezus' gebod eist terechtwijzing van falende naaste" Amerikaanse reders zijn verstoord over regeling van staking onder druk Begrafenisondernemer verongelukt Rijksinstituut Onderzoek Geneesmiddelen Drie gewonden bij gasontploffing Demonstratie tegen kernbewapening Bezoek aan Nederlandse graven in Duitsland 3 DONDERDAG 31 JANUARI 1963 9 Predikanten tegen gratie Tentoonstelling Vlaamse boeken in IJmuiden Verkoop sleuteltjes voor „Het dorp" wordt nog voortgezet V.V.D.-Velsen heeft nieuwe voorzitter - In Port Said verongelukt VGZ-werker kreeg koninklijk zilver Drie doden in verkeer NOORDZEE. Man mishandeld Werknemer die ontslag nam moet dienst woning uit In de tweede helft van het volgend jaar maar het is ook mogelijk dat het in het eerste kwartaal van 1965 zal zijn wordt een begin gemaakt met alle huisvuil uit de gemeente Velsen te verwerken tot compost. De gemeenteraad heeft namelijk gisteravond in openbare zitting met algemene stemmen in principe besloten tot het aanschaffen van een composteringsinstallatie van de firma Gon- dard te Parijs, alsmede om kredieten beschikbaar te stellen, die nodig zijn om de kosten te dekken van uitgewerkte plannen en ramingen en van grondwerken. Dit compostbedrijf komt zuidelijk van het Noordzeekanaal en oostelijk van de Velsertunnel. De prijs, die Velsen voor de compost fabriek moet betalen, is 1.495.000. De fabriek bestaat uit een grote en twee klei ne hamermolens. Op de foto, die wij hier bij geven, ziet men slechts een deel van de fabriek. Behalve de drie hamermolens, behoort er ook nog een verbrandingsoven bij: daarin worden grote stukken, zoals meubelen die de composteringsinstallatie niet kan verwerken, vernietigd. De oven is in bovengenoemde prijs begrepen. De (voorlopig) bijkomende kosten zijn: 20.000 voor een uitgewerkt plan voor het stich ten van de installatie; 45.000 voor de ontwatering van de benodigde terreinen en van de aangrenzende landerijen, waarvoor een sloot moet worden gegraven en een bedijking langs de ringvaart moet worden gemaakt, terwijl het terrein gedeeltelijk moet worden opgehoogd; 15.000 voor het maken van plannen en kostenramingen met betrekking tot de bouw van garages, werkplaatsen en kantoorruimten ten be hoeve van de reinigings- en ontsmettings- dienst en het plantsoenbedrijf. Alvorens de raad gisteravond overging tot de beraadslagingen over dit agenda punt, heeft de directeur van de reini- g;ngs- en plantsoenendienst, de heer J. H. van den Burg een uiteenzetting gegeven van het door hem ingestelde onderzoek, dat uiteindelijk de keus heeft doen vallen op de installatie van de firma Gondard. Aan de hand van lichtbeelden gaf hij zijn toehoorders vervolgens enig inzicht in de werkwijze der compostfabriek. Hij had daarna vele vragen van verschillende raads leden te beantwoorden, waarbij de heer C. Ockeloen (P.v.d.A.) het moeilijkst te bevredigen was. Ook tijdens de beraadslagingen, die op de technische uiteenzettingen door de heer Van den Burg volgden, vuurde de heer Ockeloen een reeks van vragen af, die thans werden beantwoord door wethouder A. de Jong. Het raadslid voelde er wei nig voor nu reeds te besluiten tot het aanschaffen van een installatie, waarmee nog slechts enkele jaren ervaring was opgedaan. Hij vreesde, dat zich al lerlei kinderziekten zouden voordoen en drong aan op verdere studie, waarin ook andere methoden moeten worden betrokken alvorens de raad te vragen een besluit te nemen. Ook de heer J. van Os van den Abeelen (P.v.d.A.) was voor een na dere bestudering, maar hij verklaarde ze ker voldoende vertrouwen te hebben in De predikanten Kroon, Kuiper en Schar- ten, die zich onlangs in een open brief keerden tegen het pleidooi van de hoog leraren Van Bemmelen en Pompe voor gra tieverlening aan de oorlogsmisdadigers La- ges, Kotalla, Fischer en Aus der Fünten, hebben nu een schrijven gericht aan de mi nisterraad. Zij zeggen daarin: „Een verdere gratieverlening aan de vier laatste nog in Nederland gevangen gehouden Duitse oorlogsmisdadigers zonder dat van een radikale ommekeer in hun geestelijke instelling is blijk ge geven kan door de betrokkenen zelf en hun helaas nog zo talrijke hele en hal ve geestverwanten slechts verstaan wor den als een vergoelijking van hun daden en bedoelingen. Wij zijn er ten stelligste van overtuigd, dat noch het belang van de vier gevangenen, noch de zaak van de men selijkheid in het algemeen, en wel aller minst die van de evangelieverkondiging, met verdere gratie-verlening is gediend. En indien iemand zou menen, dat om andere, bijvoorbeeld nationaal-politieke belangen, hiertoe zou moeten worden overgegaan, dan willen wij daar zeer ernstig tegen waarschuwen". En verder: „Door velen wordt het zo voorgesteld, als zou een beroep op chris telijke barmhartigheid, vergevingsgezind heid en naastenliefde in deze zaak bete kenen, dat men op grond daarvan verde re gratiëring wenselijk moet achten. Dit nu schijnt ons een bedenkelijk misver stand. Het gebod der naastenliefde, dat door Jezus uit de wet van Mozes naar vo ren gebracht wordt, is in Leviticus 19 vers 17 en 18 namelijk niet alleen verbonden met een afwijzing van alle wraakzucht, doch allereerst met een nadrukkelijk ge bod tot openlijk terechtwijzen van de fa lende naaste. Wanneer zulk een duidelij ke afwijzing van begaan onrecht thans achterwege blijft, wordt niet alleen aan de gerechtigheid tekort gedaan, maar daardoor juist de naastenliefde tot een on waardige frase gemaakt". Van 30 januari tot en met 16 februari wordt in de Katholieke Openbare Biblio theek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, een tentoonstelling gehouden van Vlaamse boe ken. Deze expositie die literaire werken omvat naast boeken op het gebied van geschiedenis, godsdienst en kunst waar onder enkele prachtige plaatwerken is samengesteld door de vereniging ter bevordering van het Vlaamse boekwezen in samenwerking met Belgische uitgevers Op deze wijze hoopt men het Nederland se lezerspubliek op de hoogte stellen van belangrijke Vlaamse uitgaven. De tentoon stelling is ook voor niet-leden kosteloos toegankelijk gedurende de openingstijden van de bibliotheek: maandag van half 3 tot half 6 en van 7-9; dinsdag van 10-12 woensdag van half 3 tot half 6; vrijdag van half 3 tot half 6 en van 7-9; zater dag van 10-12 en van half 3 tot half 6 de deskundigheid van directeur Van den Burg en in het college om met het voor stel van B. en W. akkoord te ggaan. Mevrouw A. S. H. Hoek (P.S.P.) was kennelijk opgelucht, nadat zij van deskun dige zijde had vernomen dat fermenteren van het compost in de open lucht geen onaangename lucht met zich meebrengt. Naar haar mening geldt het hier een ex periment en het gaat dan niet aan, dat alle risico's voor Velsen zijn. De leveran cier uit Parijs moet garanties geven en bijvoorbeeld een flink stuk van de prijs laten vallen, omdat Velsen, door het aan schaffen van de installatie, toch min of meer propaganda maakt voor de firma Gondard. De heer J. G. Kolkman (Prot. Chr. groep) meende een waarschuwend woord te moeten laten horen. Geeft de raad thans zijn fiat, dan is er over anderhalf of twee jaar geen terugkrabbelen meer mogelijk, al zouden er nog zulke onaangename con sequenties dreigen voor de gemeente. Het gaat hier om een belangrijke investering. Ik heb het gevoel, dat wij ergens worden betrokken in een experiment van een fa brikant," aldus de heer Kolkman. De heer Van Os van den Abeelen en mr. G. J. van Roozendaal (K.V.P.) haast ten zich zich te distantiëren van bovenge noemde uitspraak. Wethouder De Jong gaf de verzekering, dat indien de raad conform het voorstel van B. en W. zou besluiten, het zeker niet de laatste keer zou zijn geweest, dat de raad ervan had gehoord. Er is geen sprake van dat meteen een koop wordt gesloten. Het zou echter niet verstandig zijn om de zaak jaren uit te stellen. Als Velsen over twee jaar de fabriek heeft, lijkt de afzet van het produkt verzekerd. Er zal in het te bestrijken afzetgebied geen concurrent zijn. Voor de bestaande plant soenen en straks de plantsoenaanleg in Zeewijk en Zeebad zijn grote hoeveelhe den meststof nodig. Maar ook, en zelfs meer zal worden afgenomen voor de bloem- bollenvelden en tuinderijen in een groot ge bied van het westen des lands. De heer W. N. Koopman (K.V.P.) voor spelde, dat ook de landbouw in dit gebied interesse zou tonen voor het produkt van de Velser compostfabriek, die, volgens de berekeningen, voordeliger zal kunnen le veren dan de compostfabrieken in het oos ten van Nederland. Uit hygiënische overwegingen en dit noemde de wethouder zeker niet het zwak ste argument moet zo spoedig moge lijk een einde komen aan het storten van vuil in de open lucht in een gebied, dat zo dicht bevolkt is als de IJmond. Nadat de voorzitter, burgemeester mr. J. C. Bührmann de vraag had gesteld, of iemand hoofdelijke stemming wenste en geen der raadsleden hier bevestigend op had geantwoord, stelde hij vast, dat het desbetreffende voorstel van B. en W. was aangenomen. Hoewel de actie „Open het Dorp" voor wat radio en televisie betreft thans offi cieel besloten, is, vindt de verkoop van sleuteltjes, die enige weken geleden in de gemeente Velsen eerst goed op gang kon komen, voorlopig nog voortgang. Er kun nen nog duizend speldjes worden verkocht, die verkrijgbaar zijn op de destijds be kend gemaakte adressen, te weten de contact-adressen van alle plaatselijke vrou wenorganisaties en verder in de Gemeen tebibliotheek aan het Plein 1945, de filialen van de bibliotheek in Santpoort en Velsen- noord en aan het gebouw Cultureel Cen trum aan het Moerbergplantsoen in IJmui den. Daarenboven zullen nog speldjes door de leden van de vrouwenorganisa ties, die zich achter deze verkoop heb ben gesteld, huis aan huis te koop worden aangeboden. Als de laatste duizend speld jes ook hun weg zullen hebben gevonden, dan zijn er in de gemeente Velsen totaal vijfduizend verkocht, waardoor hier met dit onderdeel van de actie „Open het Dorp" een bedrag van zeven en een half mille bijeengebracht is. WASHINGTON Het drietal dat in op dracht van president Kennedy een bemid delingsvoorstel heeft gedaan om aan de bootwerkersstaking een einde te maken, heeft bewerkt dat de bootwerkers onge veer 35 cent per uur meer krijgen en zij hebben dat voorstel snel aanvaard. De re ders, die 22 cent hadden willen geven, moesten wel met het bemiddelingsvoorstel akkoord gaan. Senator Morse, voorzitter van het drietal, maakte hun duidelijk, dat het Congres zo nodig door een wet een einde aan de staking zou maken. In dat geval zouden de reders geen gunstiger re geling gekregen hebben en zou de staking alleen langer hebben geduurd. In reders kringen is men algemeen verontwaardigd over het ultimatum, dat in feite door de regering is gesteld. In de plaats van mr. F. W. D. A. van Hattum, die periodiek aftredend was en zich niet herkiesbaar had gesteld, is als voorzitter van de V.V.D., afdeling Velsen, gekozen ïr. V. Veldhuis. Eveneens perio diek aftredend en zich niet herkiesbaar stellend was de heer Roos, die opgevolgd is door drs. B. A. Bijl als penningmeester. De propaganda-commissie bestaat thans uit de heren II. Smit, B. J. van Os en W. P. J. Mudde, ir. D. N. Dammers, J. D. Hooglandt en ir. N. van der Kolk. De vergadering heeft het concept van een motie aangenomen, waarbij aan het hoofd bestuur zal worden verzocht het van 1948 daterende beginselprogramma van de V.V.D. qua vorm en inhoud te herzien en aan te passen aan de huidige inzichten. Zo zal over anderhalf of twee jaar het eindprodukt van de Velser compost fabriek in vrachtauto's worden ge stort om te worden vervoerd naar plantsoenen, bloembollenvelden, tuin derijen en, als er genoeg is, de akkers in de polders. In een hospitaal in Port Said is overle den de 47-jarige J. C. van Reyn, opvarende van de Nederlandse tanker „Gulf Hansa". Hij werd dodelijk gewond als gevolg van een val van het schip. Hij is in Port Said ter aarde besteld. De Gulf Hansa heeft de reis naar de Perzische Golf voortgezet. De heer J. Vrugt, wonend aan de Noor- derwijkweg 100 in Beverwijk ontving he denmorgen een koninklijke onderscheiding. Burgemeester J. G. S. Bruinsma reikte hem vanmorgen ten stadhuize de ereme daille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit. De heer Vrugt was begin deze maand veertig jaar in dienst van de Koninklijke Papierfabriek Van Gelder Zonen N.V. te Velsen-Noord. Woensdag In IJmuiden werden woensdag aange voerd 1950 kisten vis, waarvan: 51 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 66 schol, 885 ha ring, 58 makreel, 115 schelvis, 368 wijting, 85 kabeljauw en gul, 3 leng, 2 haai, 300 kool vis en 16 diversen Prijzen Prijzen, in guldens, per kilogram: heilbot 3,50; gr. tong 4-3,60; grm. tong 2,80-2,70; kim. tong 2,20; kl. tong I 2,70-2,50; kl. tong II, 2,08-2 en tarbot I 3,50-3,30. Per 50 kilogram: gr. schol 13, grm. schol 13; kim. schol 20-15; kl. schol I 25; kl. schol II 36-27; verse haring 32-16; makreel 50-24; gr. schelvis 54; grm. schelvis 52-50; kim. schelvis 52; kl. schelvis I 56; kl. schelvis II 54-29; wijting 38-18; gr. gul 54-40; mid. gul 44; kl. gul 37; kl. haai 28 en kl. zwarte kool- vis 30-24. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 162-88; gr. koolvis zw. 96-72 en gr. leng 94. Besommingen, in guldens, van woensdag: KW 39 40.920 en VL 153 17.540. Aanvoer van donderdag Te IJmuiden voerden 28 vaartuigen in totaal aan: 620 kisten schol, 20 tarbot, 75 diversen, 350 stuks stijve kabeljauw, 23.000 kilo tong en 4200 wijting in hoofdzaak dicht en klein. Prijzen van donderdag Per kilo, in guldens: tarbot 3,603,30, grote tong 3,803,50, grm. tong 2,802,50, kim. tong 22,20, tong I 2,302,60, tong II 2—2,20. Per 125 kilo: kabeljauw 8094. Per 50 kilo: grote en middel gul 4943, kl. gul 3932, grote schol 1513, middel schol 1713, schol I 2015, schol II 2515, schol III 3528, gestripte wijting 30, dich te wijting 8,20 (doordraaien), tarbot 104 68, griet 7048. Per regel: grote kabeljauw 8065, mid del kabeljauw 4945. Besommingen van donderdag HD 74 20.300, KW 82 9900, KW 16 7250, KW 68 2330, KW 92 2460. Scheveningen Te Scheveningen werden vanmorgen aangevoerd: 900 kisten wijting, 120 gul en kabeljauw, 400 schol, 700 haring, 450 sprot en 5000 kilo tong. Op zee De „Egmont" IJM 99, die even bezuiden de 59 graden nb viste meldde slecht weer. Deze trawler had toch nog een paar kool- vissen weten buit te maken, maar verder was er niets te verdienen. De schipper zei, dat wanneer de visserij zo slecht zou blij ven, hij het eens bij de Vikingbank zou gaan proberen. De windkracht was daar veel minder, namelijk van 3 tot 5. Gisteravond laat meldden de schepen in de Ierse zee dat zij ook al met slecht weer te kampen hadden, kracht 7 tot 8 uit het noordoosten. De „Jacoba Geziena", IJM 36, zei dat er in de nacht weinig gevangen werd. Trekken van 6 tot 10 kantjes haring werden al mooi genoemd. Gisteravond laat staakte deze trawler de visserij om naar Cork te stomen om daar voor anker te gaan. De KW 3 „Koraalbank" is gisteren na gerepareerd te zijn na een aanvaring en kele weken geleden, ter visserij gegaan. Wethouder R. Verbeek heeft gister avond, bij de aanvang van de openbare zitting van de Velsense gemeenteraad, medegedeeld, dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland het plan-Zeebad, voor zover het de noordelijke helft be treft, hebben goedgekeurd. Met betrek king tot het zuidelijk gedeelte is goed keuring door G.S. onthouden. De wethouder voor openbare werken noemde het verheugend, dat G.S. de ge meente Velsen nu in staat heeft gesteld een aanvang te maken met de uitvoering van genoemd plan, dat Velsen een prach- tige gelegenheid voor recreatie zal geven. Zoals men uit de tekening, die wij hierbij geven, ziet, voorziet het plan in de bouw van een hotel-motel, een familiehotel en hotels, vakantiehuisjes, tennisbanen, een tentenkamp, autowegen, fiets- en wandel paden, een spoorweg en een spoorwegsta tion, parkeerplaatsen, restaurants en winkels. Er werden destijds negen bezwaarschrif ten ingediend tegen het Velsens plan-Zee bad, waaraan de raad slechts ten dele te gemoet kwam. G.S. hebben gemeend, in verband met opgeworpen bezwaren, vooralsnog geen goedkeuring te verlenen aan het zuidelijke deel van het plan. Maar de wethouder zei, er vertrouwen in te hebben, dat ook dit wel voor elkaar zal komen. Hij acht het in elk geval zeer gunstig, dat nu een begin kan worden gemaakt met het scheppen van een recreatiegelegenheid, waaraan in dit gebied de grootste behoefte bestaat. Bij het verkeersplein Ouderijn is van morgen de 45-jarige begrafenisondernemer C. G. Heyneman uit Schoonhoven aange reden en overleden. Hij bracht een over leden tante van hem naar Wijk bij Duur stede, waar zij vanmorgen begraven zou worden. Bij het verkeersplein kreeg hij een lekke band. Hij zette de lijkauto op de vluchtstrook om de band te verwisse len. Bij het opkrikken van de auto zat hij half op de rijbaan, waar hij door de aan hangwagen van een passerende vracht auto, die op zijn beurt door een andere auto werd ingehaald, werd geraakt en meegesleurd. Het stoffelijk overschot van de tante is door een andere auto naar Wijk bij Duurstede gebracht. In Rilland-Bath is de 56-jarige mevrouw S. Boudeling-de Putter uit St.-Philipsland om het leven gekomen toen de door haar man bestuurde auto in botsing kwam met een oplegger, die linksaf wilde slaan. Op de Autobahn Frankfort-Keulen is de 23-jarige F. Poissonnier uit Waterland kerkje, chauffeur bij de firma gebr. Bron, om het leven gekomen. De man kwam in botsing met een auto die hij wilde in halen. AHPEasiriUAr C r v DLUNÊ fJ 1 L FAMilie-hotei J RESTAURANT PAKKEERA.AAT5 NIEUW STATION jjgÓËN0UINW*O VAKANTIE HUISJES parkeer PLAATS TENTEN hoteu Het schip is op weg naar de concentratie van tongtrawlers. Als vangplaats van tong werd opgegeven ongeveer tien mijl be noorden de P-boei. De schipper van de „Onderneming 3" hoopte de „Koraalbank bij de andere schepen te brengen. De tong trawlers meldden gisteren overigens dag vangsten van 80 tot 90 kilo tong en een en kele mand andere vis. Tegen de avond meldde de „Alberta Hendrika" een trek van 100 kilo tong en 3 halve kabeljauwen. De „Robert William" meldde echter dat er de laatste twee trekken slechts respectie velijk 30 kilo en 40 kilo tong waren buit gemaakt. De „Haarlem", IJM 9 sprak van slecht weer; alleen voor de wind kon wor den gevist. De moeite werd beloond met trekken van gemiddeld 10 manden hoops, waarvan het grootste deel wijting. Bij Koninklijk Besluit is het Rijksinsti tuut voor Geneesmiddelenonderzoek opge richt. Het instituut komt in Leiden. Het Rijksinstituut voor Pharmaco-Therapeu- tisch Onderzoek wordt opgeheven. Het nieuwe instituut heeft een vijfvou dige taak: onderzoeken in opdracht van een college, dat bij de Wet op de Ge neesmiddelenvoorziening is ingesteld, voor de registratie van verpakte geneesmid delen, onderzoeken op verzoek van de Farmacopeecommissie, op verzoek van artsen en apothekers, onderzoeken, die zijn opgedragen door de minister van Volksgezondheid en het verrichten van het speurwerk, dat verband houdt met de onderzoekingen. De 33-jarige eigenaar van een sportzaak in de Hobbemastraat in Den Haag en zijn 29-jarige vrouw zijn gewond bij een gas ontploffing, toen de winkelier in een schuurtje achter de winkel kleine cylin ders vulde uit een grote cylinder propaan- gas. Toen de echtgenote van de winkelier in de keuken het gas aanstak volgde een ont ploffing. Twee grote etalageruiten en de ruiten van kantoor en keuken werden ver nield. Een stenen uitbouw naast het schuurtjes raakte uit zijn voegen. Het dak sloeg er half af. Een klant in de winkel dook bij de ontploffing achter de toonbank. Hij liep een wond aan zijn voet op. Een 75-tal leden van het „Comité 29 no vember 1962" heeft op het Binnenhof in Den Haag gedemonstreerd. Zij voerden borden mee, waarop gepleit werd voor het verwijderen van kernwapens, voor de vrijheid van demonstratie en voor een vredesstrategie. Een delegatie werd door een aantal ver tegenwoordigers"' van (je politieke fracties in het gebouw van de Tweede Kamer ont- vangeh. A$n de. Kamerleden werd een re quest overhandigd, waarin uiting wordt ge geven aan de „verontrusting over het ge brek aan veronrusting" bij de meerderheid in de Kamer die de kernbewapening aan vaardt. Voorts wordt deze meerderheid een „gebrek aan visie omtrent de kern bewapening" verweten. Aangedrongen wordt tot de opbouw te komen „van een burgerlijke en geweldloze verdediging met methoden die het voortbestaan van de mensheid in het atoomtijdperk niet langer in gevaar brengen." De Oorlogsgravenstichting heeft een reisprogramma samengesteld voor groe pen familieleden van Nederlandse oor logsslachtoffers, die ir. Duitsland zijn omge komen. In West-Duitsland zijn voor deze familieleden treinreizen eerste klasse kos teloos. De eerste reizen worden in april gemaakt, de laatste in september. In de vakantiemaanden juni, juli en augustus zullen deze groepsreizen niet plaatshebben. In april worden reizen gemaakt naar Bremen, Sandbostel, Ladelund, Husum, Lü- beck, Haffkrug en Hamburg met bezoeken aan de Nederlandse erevelden, de inter nationale begraafplaatsen en aan de ge denkplaats bij het vroegere concentratie kamp Neuengamme. In mei worden rei zen gemaakt naar Düsseldorf, Frank fort aan de Main en Flossenburg. in september naar Osnabrück, Hannover, Ber- gen-Belsen, Dachau, Salzburg en Mauthau sen. Op grond van een regeling tussen Ne derland en de Duitse bondsrepubliek kun nen duizend Nederlanders per jaar gra tis in West Duitsland reizen voor het be zoeken van plaatsen, waar familieleden oorlogsslachtoffers zijn begraven of wor den herdacht. In een Beverwijks café is gisteravond een man mishandeld. Hij kreeg ruzie met een andere cafébezoeker, die er ten slotte maar op los begon te timmeren. Hij sloeg de andere man tegen het hoofd en de maag zodat die bewusteloos geraakte. Het slachtoffer werd naar het Roode Kruis-zie- kenhuis overgebracht. De man deed aan gifte van mishandeling. De hardhandige cafébezoeker reed weg in een auto. De president van de Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan in een kort geding waarin de ontruiming van een dienstwo ning werd gevorderd. De directeur van een Haagse drukkerij had dit geding aan hangig gemaakt tegen een lid van het personeel, dat ontslag had genomen maar weigerde de hem beschikbaar gestelde woning te ontruimen. In de arbeidsover eenkomst was de huurovereenkomst opge nomen. De president was van oordeel dat het gehele contract is opgezegd, zodat de werknemer geen recht kan laten gelden op huurbescherming. Hij zal de woning per 31 maart moeten ontruimen, zo be sliste de president.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9