Haagse weduwe werd het slachtoffer van roofmoord A G E Wu extra voordelig, mevrouw! TZhcVi KABOUTER DRIF TKOP i Polle, Pelü en en „Simson" had geen kracht genoeg om de „Thuntank" te lichten Dief door gestolen bandrecorder verraden Kandidatenlijsten van de P.S.P. Ziekenfonds verstrekt ook bijdrage voor boortoestellen Lions-onderscheiding voor Mies Bouwman en dr. Klapwijk H. J. Lij sen in het gelijk gesteld Schip redde hondje van ijsschots Januari 1963 bij de „kopgroep" van strenge winters Dodelijk schot bij het schoonmaken van een geweer De vorst blijft 'Wd "1 Fa. B. J. VAN LIEMT -1 VRIJDAG 1 FEBRUARI 1963 2 H aarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk u.: bouillon is kracht bouillon Aa-Be 195x 145 PLAIDS 100% WOL Zaalberg 41.75 Jack London Verbond misbruikte citaten uit zijn boeken Wm 61. „Kijk daar eens! Dat is een bosMaar wel een erg klein bos! Hoera! Nu hebben wij een groot, verlaten eiland met een klein bos erop! Daar kunnen we heel wat mee doen!" „Dat zijn prachtige boomstammen! Daar kunnen wij een groot, sierlijk schip van maken! Ik zal de bomen wel hakken!" „Jullie kunnen het geloven of niet, maar ik heb een pracht van een plannetje. Zullen wij niet eerst een huis bouwen, waarin wij kunnen wonen? Wij weten toch, hoe lang het duurt een schip te bouwen V erdrinkingsgevallen in het jaar 1962 Illllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllli Is 5 c s In haar woning aan de Hugo Ver- rieststraat in Den Haag is de 58-jarige weduwe A. C. van Capelle-Lugtigheid dood op bed gevonden. Zij was ernstig aan het hoofd gewond. Een trommeltje met geld, dat de alleenwonende vrouw in een kast op haar slaapkamer bewaar de, bleek verdwenen te zijn. Een overbuurvrouw van de weduwe zag 's morgens de voordeur openstaan. Zij zag er echter niets ongewoons in en trok de deur dicht. Maar toen zij later zag dat de melkboer op zijn bellen niet werd open gedaan, kreeg zij argwaan. Toen ook ont dekte zij dat een ruitje van de voordeur was ingeslagen. Samen met de melkboer is zij het huis binnengegaan. In de slaap kamer werd mevrouw Capelle dood op bed gevonden. In de slaapkamer heerste grote wan orde. Alle kasten waren doorzocht en de inhoud van de linnenkast lag verspreid over de vloer. Voor één van de kasten lag een in stukken gescheurde kartonnen doos. De melkboer alarmeerde onmiddellijk de politie. De overleden vrouw had drie zoons en een dochter. Twee zoons en de dochter Advertentie Het gaat niet vlot met de berging van de Zweedse tanker „Thuntank", die ver leden week ondersteboven in Europoort werd binnengesleept. De bergers gaan zeer omzichtig te werk om beschadiging van het schip te voorkomen. De drijvende bok „Simpson" heeft de „Thuntank" vrij wel boven water gehad, maar schoot in kracht te kort om het schip uit het water te tillen. Men heeft de „Thuntank" weer moeten lgten zakken. De hulp van een tweede drij vende bok zal nodig zijn om het schip te lichten. De duikers kunnen bij deze koude maar zeer kort onder water werken. Een volgende bergingspoging zal waarschijnlijk morgen worden gedaan. zijn getrouwd, de jongste zoon is in mili taire dienst. Uit hun verklaringen bleek, dat hun moeder haar spaargeld bewaarde in een koektrommel, die weer was opge borgen in de kartonnen doos. Hoeveel geld er in de trommel zat wisten zij niet. Een overbuurman van het slachtoffer heeft 's avonds tegen middernacht op straat tegenover het huis van de weduwe twee jongemannen zien staan, die opvallend veel belangstelling voor het huis hadden. Ver der was het hem opgevallen dat van de straatlantaarn voor het huis, die 's avonds nog brandde, 's morgens de gloeilamp in scherven op de stoep lag. De twee jonge mannen die hij had gezien waren bloots hoofds. Ook een bewoner van een huis verderop heeft deze jongens zien staan. De recherche zoekt thans naar nog meer getuigen, teneinde een signalement van deze jongens te kunnen samenstellen. Dr. J. Zeldenrust, patholoog-anatoom van het gerechtelijk laboratorium heeft ge constateerd dat de weduwe is gedood door één slag met een zwaar voorwerp aan de linkerkant van de schedel. Volgens mededeling van de politie zijn 's nachts drie mannen bij het huis gesigna leerd. Een van de mannen droeg een grijze lange gabardine-regenjas en een grijze hoed. Hij was naar schatting 45 jaar. De tweede droeg een zwart leren jack. een spijkerbroek en een zijden shawltje. Hij is een donker type van ongeveer 20-25 jaar. Hij heeft een sikbaardje. De derde man droeg eveneens een zwart leren jack en een spijkerbroek. Ook hij is een donker type van omstreeks 20 jaar. Hij heeft een ring baardje Hij droeg een donkere pet. Een dief die zichzelf met naam en adres aan de politie bekendmaakt op het ge luidsbandje van een gestolen opname-ap paraat is waarschijnlijk een nieuwtje in de criminele annalen. Op 12 januari werden 's nachts vier bandopname-apparaten ontvreemd uit een radiozaak in Den Haag. Op 25 januari kwam er licht in de zaak toen een markt koopman, die 's ochtend zijn stalletje wil de gaan inrichten, onder de schragen een jutezak met daarin een bandrecorder vond. Een politieagent nam het „gevonden voor werp" mee naar het bureau, waar bleek dat het eén van de vier gestolen appara ten was. Toen het apparaat in werking werd gesteld klonk een opgéwekte jongens stem: „Hallo, hallo, hier Kees..." gevolgd door een adres. Een rechercheur ging Kees op dat adres halen en toen hij geconfron teerd werd met zijn gesproken visitekaart je, gaf hij toe bij de diefstal betrokken te zijn geweest, samen met drie vriend jes, die nu ook zijn aangehouden. c ah»< Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Medea" en „Het damesorkest" van Jean Anouilh. Regie: Elise Homans. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De drie waarheden", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Bittere rijst", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „La tricheuse", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Penny de katoen- plukster", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Chans", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u., zaterdag 19 en 21.15 u.: „Marisol, een engel in huis", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De over val" en „Zoo", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van de vuurgod", 14 j. Studio, 14.15. 19 en 21.15 u.: „Babies Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De kam pioen leugenaar", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u Kunstzaal „In *t Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Van 1 februari tot en met 28 februari tekeningen, aquarel len van Theodoor Heynes. Dagelijks ge opend van 10-18 u. en van 20-22 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 21-22 u Brahms. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. Möhlenpage. Tot en met 23 februari. Dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11-15 uur. Eerste zondag van de maand 13-15 uur. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan), Groepsten toonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel". Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u„ vrij dag ook van 20-22 u. Tot en met 10 fe bruari. De Vishal: selectie uit eigen verzameling. Dagelijks van 10-17 u„ zondags van 13-17 u. Tot en met 24 februari tentoonstelling van figuratieve schilder- en beeldhouw kunst DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest): Iedere avond geopend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Reiziger (piano). Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel vereniging „Ludamus" met „Pingzei de klok". (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). de Brandstichting. Een 25-jarige inwo ner van Leek heeft 's nachts in Groningen brand gesticht in een woning in de Em- miusstraat door een fles benzine door de brievenbus te gieten en een brandende lap naar binnen te werpen. De bewoner, die door de rook wakker werd, wist het vuur te doven. De dader zou op instigatie van een overbuurvrouw gehandeld hebben. VRIJDAG 1 FEBRUARI City, 20 u.: „De overval". Rex, 20 u.: „Scotland Yard neemt uitdaging aan". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: Tentoonstelling „Oom Onno's wereldreis in tekening en schildering". Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96 14.30 tot 17 30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 2 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „De overval". Rex, 20 u.: „Scotland Yard neemt de uit daging aan". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder vrijdag. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling als vrijdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.K. leeszaal. Willemsbeekweg: 10 tot, 12 en 14.30 tot 17.30 uur: Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. VRIJDAG 1 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 Jungle Cat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De over val" (Derde week). W.B. Theater, 20 u.: „Guerrilla tegen Japan". ZATERDAG 2 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jungle Cat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De over val". W.B. Theater, 20 u.: „Guerrilla tegen de Jappen". Advertentie Die fijn-gekruide Knorr bouillon krijgt U tijdelijk extra voordelig: 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts f. 1.- 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slechts 75 ct Handig, die krachtige Knorr bouillon, en zo verrassend lekker! Voor Uw eigen gemaakte soep, als smaakverfijner in Uw gerechten of puur als opwekkende drink- bouilion. De kandidatenlijsten van de Pacifis tisch Socialistische Partij voor Tweede- Kamer-verkiezingen zijn titans vastgesteld. Het bestuur besloot met vier lijsten uit te komen, één in de kieskringen Gronin gen, Leeuwarden, Assen en Zwolle, één in Den Helder, Haarlem en Amsterdam, één in Utrecht, Leiden, Dordrecht, Den Haag, Rotterdam en Middelburg en één in Til burg, Den Bosch, Maastricht, Arnhem en Nijmegen. Op al deze lijsten worden de plaatsen één tot en met twee ingenomen door res pectievelijk H. J. Lankhorst en mr. G. H. Slotemaker de Bruine. De plaatsen drie tot en met negen worden op de vier lijsten in verschillende volgorde bezet door P. A. Burggraaf, drs. H. Bovenkerk, A. J. Brug- geman, M. V. Pelt, ir. H. J. van Steenis, drs. B. van der Lek en H. Wiebenga. Het Kamerlid dr. O. Noordenbos stelt zich in verband met zijn leeftijd niet meer beschikbaar voor het kamerlidmaatschap. Indien de P.S.P. meer dan één zetel krijgt, zal zijn plaats worden ingenomen door mr. G. H. Slotemaker de Bruine, oud-direc teur van de Wiardi Beekman-stichting. Op voorstel van de ziekenfondsraad heeft de minister van Sociaje Zaken en Volksge zondheid een uitbreiding gegeven aan de verstrekkingen voor verplicht-verzekerden van de algemene ziekenfondsen, welke ver strekkingen ook gelden voor de bejaarden verzekering. Met ingang van 1 februari 1963 krijgen verzekerden van 16 jaar en ouder onder bepaalde voorwaarden recht op een bijdra ge in de kosten van een hoortoestel. De vergoeding bedraagt 75 percent van de aanschaffingsprijs, doch ten hoogste 150. Studerende en invalide verzekerden tot 27 jaar krijgen echter recht op een maxi mum vergoeding van 250,Dit laatste bedrag is gelijk aan de maximumvergoe- ding voor een hoortoestel ten behoeve van verzekerden beneden de leeftijd van 16 jaar, die dit recht reeds hebben van januari 1955 af. Voorts is het recht op een onder hoek ip;qen audifllogisch centrum, dat'reeds- sinds 1 oktober 1961 bestond voor verze- ^MerjJpt, 1^ jgar ook. nu t.oegel^ncj, a#n verzekerden van 16 'aar en ouder, die door een Keel-, neus- en oorarts naar een audio- logisch centrum zijn verwezen. Tenslotte is onde- de te verstrekken kunst- en hulpmiddelen opgenomen een apparatuur, die voor bepaalde hartpatiën ten van groot belang is. Dit is de zoge naamde pacemaker of hartprikkelaar, die gevoed wordt door batterijen en die zorgt voor het ritmiscfy toedienen van prikkels, die de hartslag regelen. Deze apparatuur, waarvan de kosten enige honderden gul dens bedragen, zal volledig voor rekening van de verplichte verzekering worden ver strekt. (Verbeterd bericht). Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 De gouverneur van Lions International, district Nederland, de heer J. Verhaar, heeft de hoogste onderscheiding van deze wereldorganisatie, de „Districts Gover nors Appreciation Award" verleend aan Mies Bouwman, dr. A. Klapwijk en aan Siebe van der Zee van de AVRO, als blijk van waardering voor hun dienend werk, analoog aan het doel dat Lions International zich stelt. Mies Bouwman en dr. Klapwijk zijn de eerste Nederlan ders niet Lions, die deze onderschei ding hebben ontvangen. Het onderschei dingsteken is een aan een paars-geel lint hangende verguld zilveren ovale medaille met aan één zijde in email ingelegd de letter L en langs de rand de benaming van de onderscheiding. In het reeds jarenlang lopende proces tussen de heer H. J. Lijsen uit Bloemen- daal, een deskundige op het gebied van dressuur van dieren, en het Nederlandse Jack London Verbond heeft het Haagse gerechtshof thans beslist, dat bepaalde publikaties in het orgaan van het veebond „Vermaak en Dierenleed" een onrechtma tige daad jegens de heer Lijsen beteke nen, in die zin dat de heer Lijsen erdoor in zijn eer en goede naam wordt aange tast. In het orgaan van het verbond zijn meer malen foto's van dressuur van roofdie ren opgenomen, die naar de mening van de heer Lijsen de indruk wekken dat deze dieren wreed behandeld worden. Onder de ze foto's stonden citaten uit boeken van de heer Lijsen als „zachtheid wordt door roofdieren niet gewaardeerd, daar zij het aanzien voor zwakheid". Volgens de heer Lijsen zijn deze cita ten misbruikt, want in zijn boeken heeft hij een ruwe behandeling bij de dressuur van roofdieren afgewezen. De Haagse rechtbank had in eerste aan leg de vordering van de heer Lijsen af gewezen, maar dit vonnis werd nu door het hof vernietigd. Het hof meent dat hier wel een onrechtmatige daad is gepleegd door aantasting van de eer en goede naam van de heer Lijsen. Het hof heeft het Jack London Verbond dan ook een verbod tot herplaatsing van de gewraakte publi katies opgelegd of straffe van een dwang som van 1000 voor iedere overtreding. In het Merdeka-paleis in Djakarta heeft president Soekarro de Russi sche ruimtevaarder Andrian Nikolajev ontvangen. Nikolajev brengt een tien daags bezoek aan Indonesië. De man midden op de foto is een tolk. 3 Aan de oplettendheid van een roergan ger van het Nederlandse vrachtschip „Ro zenburg" heeft een hondje van het Duit se eiland Borkum zijn leven te danken. De roerganger ontdekte in het uitgestrek te ijsveld bij Borkum op een ijsschots een kleumend hondje. Behoedzaam werd het schip naar de schots gestuurd en met be hulp van een ladder kon het hondje wor den gepakt. De „Rozenburg" heeft het geredde dier later overgegeven aan de Duitse loodsboot „Emden", die er voor zorgde dat het hondje weer naar Borkum terugkeerde Via de radio van de loods boot kreeg de „Rozenburg" een hartelijk bedankje van de eigenaar van het dier. Geen controle. Frankrijk heeft thans ook voor Nederland en West-Duitsland de do-'inecontrole in de Trans-Europa Ex pres afgeschaft. Begin deze week verviel reeds de controle op de lijn Brussel-Parijs. De maatregel gaat 4 februari in. 70-71. Toen koning Pipidoe even nage dacht had, hief hij zijn vinger op. Luister, zei hij. Ik heb nog eens iemand gekend, die net zulke driftbuien had. als jij. Toen heeft een dokter hem een goede raad gegeven, waardoor alles beter werd. Ik zal jou diezelfde raad geven; voortaan moet je, als je driftig wordt, tienmaal achter elkaar deze woorden zeg gen; ik wil kalm blijven en niet kwaad worden.ik wil kalm blijven en niet kwaad worden! Tienmaal, begrijp je? Ik beloof het, majesteit! zei kabouter Driftkop bedeesd. Ziet u.ik heb er al tijd zelf spijt van, als ik me zo laat gaan! Januari 1963 is een zeer koude en droge wintermaand geworden met in De Bilt ruim 90 uren zon tegen normaal 55 uren. De temperatuur bleef zeven graden on der normaal. Het etmaalgemiddelde van -5 C was vrijwel gelijk aan dat van ja nuari 1942. Januari 1940 werd iets kouder en daarna moeten wij tot 1838 teruggaan voor een nog strengere januari. Overdag is het een record geworden: het gemiddel de maximum kwam in De Bilt op -2.2. C. Het record was -1.9 C in 1942. Het aantal ijsdagen bedroeg in De Bilt 29. Dit was sinds 1849 alleen in januari 1940 met 31 vorstdagen groter. Het aantal ijsdagen bedroeg 19 (ook overdag onder nul). Het record blijft 22 in januari 1940. Al viel er nogal wat sneeuw, toch was januari in het hele land een droge maand. De neerslag, die bijna geheel als sneeuw viel, bedroeg gemiddeld 15 tot 25 cm. sneeuw (of 15 tot 25 mm. regen want 1 cm. sneeuw is gelijk aan 1 mm. regen). Het was de af en toe harde tot stormachtige wind die de hoge sneeuwduinen veroor zaakte. De winter 1962-'63. berekend van 1 de cember tot 1 februari, behoort nog bij de strengste en neemt de zesde nlaats in: winter 1789 met een gemiddelde van -4.4. C: winter 1823 met -4 C, winter 1830 met -3,3 C; winter 1891 met -3.2 C; winter 1764 met -3.1 C; deze winter met -2.9 C. Als deze winter zich bij de „kopgroep" wil handhaven, hetgeen maar heel weini gen zullen hopen, dan dient ook februari nog voor een fikse kou te zorgen. De start van de sprokkelmaand is in ieder geval al volop winters. Een lichtpunt echter. de dagen worden merkbaar langer. In het infanterieschietkamp De Hars kamp is de 19-jarige dienstplichtige sol daat 1ste klasse H. Harinck uit Zierikzee in een manschappenverblijf getroffen door een kogel uit een geweer, dat een andere soldaat aan het schoonmaken was. Soldaat Harinck was vrijwel op slag dood. Hij was ongehuwd en behoorde tot het 16de pant- serinfanteriebataljon Limburgse Jagers uit de legerplaats Oirschot. 'li!' CopyriqM P 1 B Be* 6 Copenhagen Bang voor bekeuring. Vier maanden gevangenisstraf luidde de eis tegen een 28- jarige Amsterdammer, die in augustus veel te hard in een auto reed en een stopteken van een agente negeerde. Hij verhoogde zijn snelheid nog, zodat de agente ijling opzij moest springen. De man, een invalide, ver klaarde voor de rechtbank dat hij bang geweest was voor een bekeuring. Hij bezat geen rijbewijs en de auto was niet van hem Mammoetwet. De Eerste Kamer zal dinsdagmiddag 5 februari een begin ma ken met de behandeling van het wetsont werp „Regeling van het voortgezet onder wijs", (de Mammoetwet). De Tweede Ka mer heeft de Mammoetwet op 12 juli van het vorig jaar met 100 tegen 44 stemmen aangenomen. Zij heeft er 19 dagen over vergaderd en er totaal 64 uur en 50 minu ten aan gewijd. Op het wetsontwerp wer den destijds 117 .amendementen en drie sub-amendementen ingediend. Zout water verzoet. Delft, dat drink water betrekt van Rotterdam, heeft van het zoute water hetzelfde ongerief onder vonden als de Rotterdammers. De burge meester stelde de raad daarom voor, aan de verbruikers een tegemoetkoming te ge ven van 12,5 percent van de waterrekening over een periode van twee maanden. De raad heeft dit voorstel goedgekeurd. Uit drukkelijk stelde de burgemeester, dat dit een onverplichte tegemoetkoming is en dat elke aansprakelijkheid voor het gebeurde door de gemeente wordt afgewezen. Samenvoeging. De gemeenteraad van Vreeswijk heeft het voorstel van B. en W. aangenomen om zich te verenigen met het voor de gemeenten Jutfaas en Vreeswijk ontworpen structuurplan, waarin een stad van ongeveer 40.000 inwoners is geprojec teerd door samenvoeging van de gemeen ten Jutfaas en Vreeswijk. De rechtbank van 's-Hertogenbosch had hem tot 20 jaar gevangenisstraf en terbe schikkingstelling van de regering veroor deeld. Hij is van dit vonnis in beroep ge gaan. In het afgelopen jaar zijn door verdrin king 100 personen minder omgekomen dan in het voorgaande jaar. In 1962 bedroeg de trieste balans 534 personen (tegen 634 in 1961), 452 mannen (1961: 527) en 82 vrou wen (1961: 107). Dit staat in een opgave van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. Er reden 933 auto's te wa ter (1961: 1009), waarvan 64 onbemand (1961: 80). Bij deze ongevallen verdronken 57 personen (1961: 61). Het gemiddelde aantal verdronken per sonen per 100.000 inwoners bedraagt voor 1962 4,5 (1961: 5,33). Dit relatief lage per centage is te verklaren door het slechte weer in het afgelopen jaar. De zee vergde toch nog 22 slachtoffers. Het K.N.M.I. deelt mee: Een van de Oostzee afkomstige storing heeft sinds gis teravond overal in ons land enige sneeuw veroorzaakt. De bewolking en de noorde lijke wind hebben daarbij de vorst getem perd, zodat vrijwel nergens strenge vorst voorkwam. Boven Noord-Scandinavië is in de afgelopen 24 uur een nieuw hogedruk- gebied ontstaan, dat zich echter gedeelte lijk naar Noord-Rusland verplaatst. Het wordt bovendien aangetast door een actie ve depressie, die bij Spitsbergen ligt Het front van deze depressie veroorzaakt lucht drukdalingen in de omgeving van IJsland en voor de Noorse westkust. De invloed hiervan zal morgen in ons land nog nau welijks merkbaar worden. De wind blijft Noordoostelijk en voert koude lucht uit Scandinavië aan. Nadat de Oostzeestoring aanvankelijk nog plaatselijk enige sneeuw heeft gebracht, kunnen later opklaringen worden verwacht. De vorst houdt aan. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen S? P binnen- en buitenland ^3 Q Weerslag laatste 24 uur. S ll c S.fi Den Helder licht bew. nno -3 2 Ypenburg zwaar bew nno -5 0,2 Vlissingen sneeuwbui nno -4 0,6 Eel de sneeuw no -4 1 De Bilt sneeuw nno -5 1 Twente sneeuw nno -6 3 Eindhoven sneeuw n -5 0,4 Zd-Limburg sneeuw zw -8 0,2 Helsinki sneeuw ono -10 1 Stockholm sneeuw o -4 1 Oslo onbewolkt n -2 0 Kopenhagen licht bew no 0 Aberdeen sneeuwbui nnw 2 3 Londen sneeuw nnw 1 1 Amsterdam sneeuw. nno -4 2 Brussel geheel bew n -5 0 Luxemburg sneeuw no -8 0,1 Parijs licht bew n -3 0 Bordeaux onbewolkt n -1 0 Grenoble geheel bew windst. -4 0 Nice zwaar bew n 4 0 Berlijn sneeuw zw -10 0,2 Frankfort licht bew no -7 0 München mist windst.-10 4 Zürich sneeuw nnw -7 0,3 Genève zwaar bew nno -6 0 Locarno zwaar bew windst. 1 0,2 Wenen sneeuw n -7 4 Innsbruck zwaar bew windst. -9 3 Athene zwaar bew zzw 12 0 Rome regen z -4 2 Ajaccio licht bew ono 5 13 Madrid sneeuw windst. 8 12 Mallorca geheel bew. windst. 11 0 Zaterdag 2 februari Zon op 8.20 uur, onder 17 28 uur. Maan op 12.18 uur, onder 2.27 uur. Maanstanden 1 febr 9.50 uur eerste kwartier. 8 febr 15.52 uur volle maan. 16 febr. 18.39 uur laatste kwartier 24 febr. 3.06 uur nieuwe maan. Hoog en laas watei in :1en Vrijdag 1 februari Hoog water 8.43 en 21.13 uur. Laag water 4.11 en 16.41 uur. Zaterdag 2 februari Hoog water 9.42 en 22.20 uur. Laag water 5.04 en 17.38 uur. Het hoog en laag water te Zandv.."ri 10 tot 15 minuten vroegei dan te Uin'iidi-n

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2