Ploeg-Fanfani trad gesterkt uit debat Sennocol GEERVLIET N.V. Felle concurrentie in het ruimte-onderzoek Aanslag-proces in Parijs lijkt langzaam op gang te komen Denemarken zal zich nooit alleen in E.E.G. begeven De Frans-Duitse Unie volgende week in Bondsdag ter sprake 1 WERELDNIEUWS weg verstopping Opening naar links wordt voortgezet na verkiezingen m Gaitskell herdacht in Londense West minster Abbey PittsburghBoston en New York pogen wetenschappelijk centrum te krijgen Zweden blijft oliebuizen aan Rusland leveren Premier Krag in Londen „Indonesië is gereed om Brits Borneo binnen te rukken" raatótoel r VRIJDAG 1 FEBRUARI 1963 3 Onwil inzake autonomie Twee politie-inspecteurs in Hamburg geschorst Coalitie versterkt Communisten geïsoleerd Fascisten in bedwang HOORTOESTELLEN MET ZIEKENFONDSBIJDRAGE O AS-advocaten leveren voorproefje van hun propaganda-actie Weer stekelig debat over Spiegel-affaire Generaal Jani: Zogenaamd 0/o de Jaloezie H. B. Fortuin DE BRANDY VAN DE BURGEMEESTER PER FLES ƒ8.05 (Van onze correspondent) ROME De motie van wantrouwen te gen het kabinet-Fanfani heeft de regering en de „opening naar links" niet alleen niet geschaad, maar zelfs goed gedaan. Ook al gaat het om een regering, die binnen en kele weken genoodzaakt zal zijn zich tot de zuivere administratie te bepalen omdat de Kamers ontbonden zullen worden en de verkiezingscampagne begint, toch heeft de discussie gunstige invloed gehad. Dat zal wel blijken bij de verkiezingen. Voorlopig is het voor Fanfani al bemoedigend, dat zijn regering elf maanden geleden een meerderheid had van 100 stemmen en thans van 119, waarbij men in zekere zin nog de 60 stemmen der socialisten zou kun nen tellen, die zich van stemming hebben onthouden. Tegen de regering verklaarden zich behalve de communisten alleen de uiterst rechtse partjjen: fascisten en roya listen. In dat wel heel vreemde gezelschap bevonden zich ook nog de liberalen. Het is wel zeker dat de communisten en de fascisten, die dit debat hebben uit gelokt, zich hebben misrekend. Gewend aan het eenrichtingsverkeer in hun eigen gele deren, veronderstelden zij, dat „de ope ning naar links" als mislukt kon worden beschouwd omdat er tussen christendemo craten en socialisten een polemiek werd en wordt gevoerd over het tempo, waarmee het programma ten uitvoer wordt gelegd. Maar zelfs in coalitieregeringen zijn pole mieken aan de orde van den dag. Hoeveel te meer dan wanneer men te doen heeft met een regering die de steun geniet van een partij, die geen zitting wil nemen in het kabinet. Nenni heeft in zijn rede, een magistrale rede zoals we zelfs van deze geboren re denaar maar zelden hebben gehoord, uit eengezet, dat er weliswaar veel bereikt is, maar dat een zeer belangrijk punt van het regeringsprogramma, de verdeling van Ita lië in semi-autonome gewesten, door star re onwil van de christen-democraten geen stap verder is gekomen. De schuld daar van ligt niet bij de regering, maar bij het christendemocratische partijbestuur. Ge zien echter het vele dat bereikt werd, ver klaarde Nenni dat het niet de taak was der socialisten om voor de tegenstanders der regering, voor fascisten en communis ten, de kastanjes uit het vuur te halen en de kansen voor inniger samenwerking dei- democratische partijen na de verkiezingen te verzwaken. De socialisten onthielden zich derhalve van stemming, „zij het met andere gevoelens dan waarmee zij zich in maart 1962 hebben onthouden toen het er om ging aan het kabinet-Fanfani ver trouwen toe te zeggen". Advertentie Zonder kramp, op natuurlijke wijze helpt Sennocol u van deze hinder lijke darmstoornis af. Sennocol is een nieuw natuurproduct, vervaar digd uit gestandaardiseerd extract van Sennapeulen. Sennocol geeft u opnieuw een natuurlijke stofwisse ling, een gezonde darmfunctie die uw werklust, energie en humeur gunstig beïnvloedt. Sennocol is goed, ook voor bejaarden, mensen met gevoelige ingewanden en in hardnekkige gevallen. Sennocol. werkt ongewenste gewoontevor ming niet in de hand. dragees herstellen uw natuurlijke stofwisseling PRODUCT HAMBURG (AP) Twee Hamburgse hoofdinspecteurs van politie Wolfgang Hoffmann (48) en Julius Wohlauf (49) zijn vandaag geschorst wegens de ver denking dat zij zich aan misdaden hebben schuldig gemaakt in de tweede wereldoor log. De christendemocratische partijsecreta ris Moro zei, dat er nooit definitieve be loften werden gedaan inzake de verwezen lijking der gewesten nog voor de verkie zingen. „De gewesten komen er en wij zullen de grondwet op dat punt naleven, maar pas als wij zeker zijn, dat deze ge weldige ommekeer in 's lands bestuur niet aan de communisten ten goede zal ko men." Zo hebben dus, al polemiserend, zowel de christen-democraten als de socialisten hun standpunt duidelijk omschreven en te vens blijk gegeven van de goede wil om na de verkiezingen de vruchtbaar gebleken politiek van „centrum-links" voort te zet ten. De sociaal-democraten en de republi keinen deden uitstekend werk als bemid delaars en gaven Fanfani een belangrij ke steun door te verklaren, dat wanneer de christendemocraten, onder aandringen van hun rechtervleugel, na de verkiezin gen een meer rechts-georiënteerde politiek zouden willen voeren, zij zich daarvoor niet beschikbaar zullen stellen. Dit bete kent, dat zulk een politiek nooit een meer derheid zou vinden. Zij die het debat hadden uitgelokt, zijn er bijzonder slecht afgekomen. Voor het eerst bleek uit de rede van Togliatti, dat de communisten in Italië geen politieke perspectieven meer hebben. De partij staat alleen en beweegt zich moeilijk op het nieuwe terrein, dat ontgonnen kan worden nu de democratie is versterkt door de par tij van Nenni met haar miljoenenaanhang. De communisten zijn nu alleen nog be langrijk door hun groot getal, niet door ideeën. Stellig zullen zij nog vele jaren lang een aanzienlijk deel der arbeiders massa tot zich trekken en die daarmee ont trekken aan elke invloed op de gang van zaken in Italië. Maar naarmate de opening naar links consequenter wordt doorgevoerd zal de communistische partij meer vereen zamen en terrein verliezen. De fascisten, die een gevaar beteken den zolang zij een zeer groot deel der oppermachtige Christendemocraten achter zich hadden, zijn nu die „rechtervleugel", in bedwang wordt gehouden, al is zij uiterst actief, ook min of meer geïsoleerd, In ge tal zijn ze heel wat minder sterk dan de communisten. De christen-democratische partijsecretaris Moro, een uiterst bedaard en hoffelijk man, beet hun toe: „Uit de rechterhoek kunnen geen nuttige aanwij zingen komen, men vindt daar niets dat waarde zou kunnen hebben voor de toe komst van ons land, voor het bouwen van een waarachtige democratie in Italië". LONDEN (AP) Oude strijdmakkers en politieke vijanden hebben gisteren de laatste eer bewezen aan Hugh Gaitskell tijdens een herdenkingsdienst in Westmin ster Abbey. Premier Macmillan en zijn bij na voltallige regering woonden de 40 mi nuten durende dienst bij, die werd geleid door aartsbisschop Ramsey van Canter bury, die sinds zijn schooljaren een vriend van Gaitskell was. Tot de vooraanstaande Labour-figuren onder de aanwezigen behoorden ook Geor ge Brown, Harold Wilson en James Cal- laghan, de drie candidaten voor de opvol ging van Gaitskell. Tot de buitenlandse gas- ten behoorden burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn en de Deense premier Jens Otto Krag. Koningin Elizabeth was vertegenwoor digd door de graaf van Eldon. Sir Winston Churchill was vertegenwoordigd door zijn echtgenote. De muziek werd verzorgd door het Lon- dens Philharmonic Orchestra, dat optrad als een eerbewijs van de bond van musici. Advertentie Met ingang van 1 februari 1963 ontvangt ieder bij een Ziekenfonds ver plicht verzekerde een aanzienlijke bijdrage van het Fonds. Dit geldt ook voor de bejaardeverzekerden. U dient zich hiervoor te wenden tot een Keel-, Neus- en Oorarts, resp. Audiologisch Centrum, die u een voorschrift geeft welk toestel voor u het meest geschikt is. Met dit voorschrift komt u dan bij ons. Desgewenst kan één onzer deskundigen u na inzending van het voorschrift thuis bezoeken. Zoals u vermoedelijk wel zult weten zijn wij de oudste in hoortoestellen gespecialiseerde zaak in Nederland, die behalve de bekende Nederlandse fabrikaten (Audium en Philips) ook vrijwel alle andere merken toestellen, oorhangers en hoorbrillen in voorraad heeft. Bovendien hebben wij een korps gediplomeerde deskundigen in dienst, die in staat zijn uit de ruime keuze waarover wij beschikken het voorschrift op de juiste wijze uit te voeren. GA DUS MET UW VOORSCHRIFT NAAR AMSTERDAM-C. 's-GRAVENHAGE HAARLEM UTRECHT Keizersgracht 411 Noordeinde 124 a Koningstraat 7 Zadelstraat 43 Tel. 37728 Tel. 600702 Tel. 16171 Tel. 21998 Van onze correspondent) WASHINGTON De economische toe stand van Pittsburgh kan aanmerkelijk verbeteren, indien het plan doorgaat ori aan de grote universiteit van die stad een centrum te geven voor ruimtevaart-onder zoek (kosten 33 miljoen dollar). President Kennedy wenst in de staat Massachusetts, waarschijnlijk nabij Boston, een elektro nisch research-centrum te stichten voor de ruimtevaart (kosten 50 miljoen dollar) en gouverneur Rockefeller heeft met enige fanfare bekend gemaakt, dat de staatsuni versiteit van New York een centrum voor wetenschap en techniek moest krijgen, dat binnen een paar jaar even belangrijk zou moeten zijn als M.I.T. of Caltech en dat wil wat zeggen. In Wisconsin, Ohio, Oregon en andere staten neemt men een dergelijk streven waar. Men zal zich wellicht afvragen, waarom er in<" ~ns zulk een enthousiasme aan het licht treedt voor zeer gespeciali seerd wetenschappelijk onderzoek. Waar lijk niet alleen om aan enige duizenden geleerden en technici werkgelegenheid te verschaffen, maar omdat de ervaring ge leerd heeft, dat industrieën, die profiteren van zulk wetenschappelijk onderzoek, zich bij voorkeur vestigen in de buurt van be- (Van onze correspondent) PARIJS Zonder al te veel illusies over een verder bijzonder vlot verloop, heeft gisteren het proces tegen het OAS- commando dat in augustus vorig jaar bij Petit Clamart een aanslag pleegde op ge neraal De Gaulle, dan toch eindelijk een paar stappen voorwaarts kunnen doen. Na de zes ronden proceduregevecht tussen de president en de verdediging in de eerste helft van deze week, kon nu een begin wor den gemaakt met een verhoor der beschul digden, nadat eerst ook nog een minitieus relaas van deze OAS-„operatie" was ge daan. Op de lijst der getuigen prijken alleen voor de verdediging al een kleine 300 na men. Al die getuigen zal men overigens zeker niet voor het hekje zien verschijnen. Dat de verdediging ook dit proces weer aan wil grijpen om een stevig nummertje propaganda weg te geven, bleek uit de tientallen namen van geheide aanhangers van wijlen het Franse Algerije, die over de inzet van het proces, de mislukte aan slag, als getuigen natuurlijk maar weinig concrete dingen zullen kunnen vertellen. Een schraal voorproefje van de propa- gandagerechten die ons dus in vooruitzicht zijn gesteld, schotelde gisteren al een 20- jang lid van de moordenaarsbende voor, dat zijn actieve medewerking aan de aan slag meende te kunnen rechtvaardigen door nogmaals een tot in den treure her- Lachend laat de Parijse modekoning Pierre Cardin zich met de filmster Jeanne Moreau fotograferen, nadat zijn collectie was gepresenteerd. De mannequin Annabelle toont een exclu sieve hoed uit de nieuwe collectie. kauwd verhaal op te hangen van de ge beurtenissen die zich in Algerije sinds 13 mei 1958 toen hij dus nauwelijks 16 was voltrokken hadden. De president der republiek had de Fran sen in Algerije de afgelopen jaren verra den, verklaarde de jongeman hoogdra vend, en dat verraad moest dus worden gewroken. Hij besloot zijn heroïsch cou plet met de ietwat arrogante woorden, die hij richtte tot het tribunaal: „Ik heb mijn plicht gedaan, doet u nu dus de uw". langrijke laboratoria. Die industrieën krij gen zwaar betaalde orders van de regering en het is voor een stad of een staat van grote economische betekenis, die indu strieën aan te trekken. De researchcentra op zich ook al belangrijk zijn vooral lok as om de allermodernste industrieën tot vestiging in een bepaalde plaats te doen besluiten. STOCKHOLM (Reuter) Zweden is niet van plan de leverantie aan de Sovjet- Unie van buizen voor oliebuisleidingen te verminderen. Dit is gisteren door iemand van het ministerie van buitenlandse 'aken in Stockholm meegedeeld. Zweden levert het materiaal op grond van een handels akkoord dat voor drie jaar geldt. De woordvoerder zei dat de ambassades van Amerika en West-Duitsland zijn mini sterie in kennis hadden gesteld van een NAVO-besluit om de uitvoer van o'iebui- zen naar de Sovjet-Unie te verminderen, omdat deze van strategische betekenis worden geacht. (Van onze correspondent) LONDEN Denemarken denkt er niet over om zich los van Engeland en de an dere deelgenoten der Europese vrijhandels associatie bij de E.E.G. aan te sluiten. De Deense politiek loopt volkomen parallel met die van Engeland en de samenwer king tussen beide landen is in dit uur van crisis nauwer dan zij ooit geweest is. Dit verklaarde Jens Otto Krag, de Deense premier, gisteravond op een persconferen tie in Londen. Krag en de Deense miftistër van buitenlandse zaken, Per Haekkerup, hebben gisteren belangrijke besprekingen gevoerd met premier Macmillan, de Brit se minister van buitenlandse zaken. Lord Home, en grootzegelbewaarder Heath, En- gelands opperonderhandelaar in Brussel. Nu Engelands weg naar de E.E.G. ge blokkeerd is hebben zij tal van andere mogelijkheden om een oplossing voor de Europese samenwerking te vinden onder ogen gezien. Engeland en Denemarken hebben op dezelfde dag „gesolliciteerd" om lid te worden van de E.E.G. en het doel van de Deense politiek blijft, on danks de ondervonden tegenslag, onveran derd, aldus premier Krag, namelijk om zo spoedig mogelijk samen met Engeland en Noorwegen zich aan te sluiten bij de (Van onze correspondent) BONN Nog steeds is niet met zeker heid te zeggen wanneer de Westduitse Bondsdag het Frans-Duitse unieverdrag ter ratificering voorgelegd zal krijgen. In het kabinet is nog niet over een tijdstip gesproken en uit uitlatingen van aller lei politici is op te maken, dat behalve de socialisten ook de liberalen en vele chris ten-democraten er voor voelen de ratifice ring voorlopig uit te stellen. In elk geval komt de Bondsdag op 6 fe bruari bijeen om een soort regeringsver klaring van Adenauer over het buitenland se en binnenlandse beleid in ontvangst te nemen. Daarbij komt natuurlijk de politie ke unie met Frankrijk ter sprake, zodat een debat over deze kwestie al volgende week te verwachten is. Ook goed mogelijk is dat de komende zit tingsperiode van de Bondsdag een nieuw Spiegel-debat te zien zal geven. De socia listen lieten gisteren tenminste doorsche- v- meren dat zij eraan denken voor het geval dat het eerstdaags to publiceren Spiegel- rapport weer allerlei dingen onbeantwoord laat. Uiteraard zullen ook wel vragen in de Bondsdag over de Spiegel-affaire wor den gesteld, als het rapport onthullingen doet die nadere uitleg behoeven. Gisteren kreeg de socialistische fractie van minister van Binnenlandse Zaken Hö- cherl schriftelijk antwoord op 18 vragen, die zij over de Spiegel-kwestie had gesteld Dit antwoord was verre van helder en de socialisten toonden zich dan ook veront waardigd over wat zij noemden „het uit wijkende, met opzet onduidelijke ant woord", dat Höcherl hen durfde te geven na zoveel keer uitstel te hebben gevraagd. Het opmerkelijke aan Höcherls antwoord was de erkenning dat Strauss zich bij zijn telefoontje naar Madrid, dat ten doel had Spiegel-redacteur Ahlers te laten arreste ren, beriep op bondskanselier Adenauer. Volgens Höcherl wist Adenauer van Strauss' telefoontje niets. DJAKARTA (Reuter) De stafchef van het Indonesische leger, generaal Jani, heeft vandaag tegen de troepen in Pon- tianak in West-Borneo gezegd, dat het leger „wacht op het bevel" op te rukken om het volk in Noord-Borneo te helpen „bij de strijd voor onafhankelijkheid". Vol gens Antara staan twee divisies vrijwilli gers klaar om Brits Borneo binnen te ruk ken. Volgens betrouwbare berichten is een, naar men aanneemt Indonesische kanon neerboot woensdag doorgedrongen tot de territoriale wateren van Malaya. Vier bemanningsleden waren in een rubberboot je naar een voor anker liggend scheepje geroeid en hadden de lading van vijf ton rubber in brand gestoken. Voordat Malei- se patrouillevaartuigen ter plaatse waren, had de kanonneerboot zich uit de voeten gemaakt, aldus deze berichten. E.E.G. Denemarken is altijd van de ver onderstelling uitgegaan dat Engeland tot de E.E.G. zou toetreden, en bepaalde zijn eigen politiek dienovereenkomstig. Over de veelbesproken uitnodiging van president De Gaulle vorige week aan Krag in Parijs gedaan oin Denemarken te laten toetreden tot de E.E.G., zeide Krag dat deze kwestie in de pers nogal overdreven is voorgesteld. De Gaulle had tot Krag slechts in algemene zin gesproken. Krag zei dat de E.E.G. open staat voor elk land dat bereid is het Verdrag van Rome zon der meer te aanvaarden. Uit Krags woor den kon worden opgemaakt dat hij aan De Gaulles gebaar daarom weinig beteke nis toekende. Dit is echter nog niet het hele verhaal. Want in diplomatieke krin gen in Londen verluidt dat Krag in Parijs, toen hij daar onverwacht met de grote E.E.G.-crisis werd geconfronteerd, de din gen voor Denemarken op dat moment uiterst somber vond en in een soort wan hoop zelf tegenover de Franse president het denkbeeld opperse van Deense aanslui ting als volledig of geassocieerd lid. De Gaulle zou toen naar aanleiding van Krags suggestie hem het zogenaamde aan bod hebben gedaan dat, zoals ook uit Krags thans officieel in Londen gegeven lezing blijkt, slechts een algemeen karak ter droeg zonder werkelijk perspectief. Krag zou tegenover de Britse regering die, zoals men weet, ernstig onthutst was over De Gaulles voorstel aan Denemarken, zijn spijt hebben betuigd dat hij De Gaulle de woorden in zijn mond gegeven heeft. Krag deelde nog mee dat de Noordse raad (voor economische en culturele sa menwerking tussen Denemarken, Zweden, Noorwegen, Finland en IJsland) op 16 fe bruari in Oslo zal bijeenkomen en dat de ze organisatie zal blijven functioneren. Het was namelijk de bedoeling geweest de raad op te heffen als Denemarken en Noorwegen zich bij de E.E.G. zouden heb ben aangesloten. De mens is even afgunstig als alle ande re dieren. Wat voor gezicht trekt u als uw vrouw u vertelt: ,Heb je het gehoord, van Vandetoren?" „Nee", zeg je geschrok ken. „Hij is benoemd tot referendaris!" Misschien weet u niet precies wat een referendaris is, het had wat u betreft ook directeur van Philips kunnen zijn of mi nister van Verloren Gebiedsdelen. Maar wat voor gezicht trekt u? Hoe rabarber- zuur is uw glimlach? We gunnen elkaar nauwelijks iets dat wij zelf niet bezitten. Weet u, waarom de „lagere standen" vroeger hun arm om hun bord legden en hun elleboog op tafel plantten? Dat was om hun schamele hap eten te beschermen tegen de wegprikkende vorken van stelen de tafelburen. Zo hongerig en zo afgun stig is de mens, evenals het dier. Vogels stelen elkaar de brokken uit de bek en wij doen in wezen niet anders. Manieren en wetten zijn er om ons voedsel te bescher men tegen dergelijke roofovervallen. Maar op' geestelijk gebied blijft ons de naijver als een onverteerbaar brok in de maag steken. Ik voel het in mijn ingewanden als mijn goede vriend Klaas Klazemaker de litteraire reisprijs van het Ministerie van Kaaswezen en Zuivelarij heeft gekre gen, of als Wim Houteham's toneelstuk „De Schuifkar" op vrijdag door het Ge zelschap Subsidie in kunstzaal Broekeman voor het eerst ten tonele wordt gevoerd. Nationaal gezien zijn we al even onver draagzaam en naijverig. Nog niet lang ge leden hoorden we onze oosterburen over „levensruimte" schuimbekken. Ook vreed zame dieren als herten en vogels worden door moordlust bezeten als soortgenoten hun vermeende domein belagen. Vogel zang is niets dan een vocaal waarschu wingsbord, een muzikaal Verboden Toe gang volgens artikel 365 van het Leer boek der Natuur. Als mijn buurman Ka merlid wordt, kan ik alleen inwendig pro testeren. Dieren tonen hun jaloezie althans harmonischer en eerlijker. Aan de andere kant: als men je vraagt „Heb je gehoord over Vandertoten? Hij is beschuldigd van valsheid in geschrifte en hij is van de trap in het gerechtsgebouw gevallen en nou ligt hij in het ziekenhuis', dan is je reactie anders. Tenzij hij wer kelijk je beste vriend is, ga je verheugd naar de kroeg en drinkt een dubbele bor rel op de goede afloop. En zelfs dan nog. Ja, de mens is zijn naaste een verscheu rend dier en ik ben niets beter dan alle andere wolven. Het enige wonder bij dit alles is, dat ondanks alle jaloezie en leed vermaak onze maatschappij nog zo offer vaardig en menslievend is. Zoals de 21 miljoen voor Het Dorp weer eens zonne klaar bewezen hebben. Ik moet dus wel aannemen, dat mijn evennaasten in over grote meerderheid niet zo afgunstig, kil en wreed zijn als ik zelf. En dat is een reden om ernstig jaloers op ze te zijn. Advertentie Pm duit élaboré base de Cognac vfertle réserve par Jules Le Maire Flls, J a rn a c/A m ste rd a m Schuilen. Volgens een dezer dagen bij het Westduitse parlement ingediend wetsont werp zal West-Duitsland ruim drie mil jard mark (ongeveer 2,7 miljard gul den) betalen-voor de bouw van schuil kelders. Mijnwerkersstaking. De socialistische en confessionele vakbonden hebben de mijn werkers in Noord-Frankrijk opgeroepen met ingang van vandaag voor onbepaal de tijd in s aking te gaan. De commu nistische bond wil voor niet langer dan een of twee dagen meedoen. Negerstudent. De universiteit van Missis sippi heeft de 22-jarige negerstudent Dewey Roosevelt Greene niet willen in schrijven. Hij voldoet volgens de uni versiteit niet aan de toelatingseisen. Kankerbelasting. In IJsland wordt een be lasting van 1,8 cent per pakje sigaret ten geheven ten bate van de IJslandse vereniging voor kankerbestrijding, die hieruit 180.000 gulden per jaar hoopt te verkrijgen. Een deel hiervan wordt be steed aan een campagne om rokers, voor al tieners, aan te sporen niet te roken. Staking. Meer dan 1500 havenarbeiders zijn in de haven van Athene in staking gegaan voor twee dagen. Taaie Bing. De 58-jarige zanger Bing Crosby heeft zijn vierde nieroperatie in elf jaar ondergaan „en voelt zich uit stekend". De drie vorige operaties wa ren aan zijn linker, de laatste is aan zijn rechter nier geweest. Roosevelt jr. President Kennedy heeft de 48 jaar oude Franklin D. Roosevelt jr., een zoon van wijlen de president, be noemd tot onder-minister van handel. Koud Berlijn. Op het vliegveld van Ber lijn was het gisteren 31,7 graden onder nul. Zoon beschrijft vader. Randolph Churchill de zoon van Sir Winston heeft meege deeld. dat zijn vader hem heeft opgedra gen een biografie over hem te schrij ven. Randolph Churchill, die journailst is, zei dat de biografie waarschijnlijk in vijf delen zal verschijnen. Het eerste deel komt pas uit na de dood van zijn vader. Koe met achterlicht. Een rechter in Rea ding (Engeland) heeft beslist, dat koeien die in het donker worden gedreven over een openbare weg, voor en achter lich ten moeten voeren. Hij verwierp de eis van een boerenbedrijf, dat 1.430 gulden schadevergoeding eiste van een automo bilist die op een donkere avond op een kudde was ingereden waardoor een koe om het l.-ven kwam. 'Jank. Drie Jonge Oostduitsers zijn op een wat ongewone wijze naar het westen gevlucht. Zij hadden van hun werkgever voor hun uitzonderlijk goede prestaties enkele dagen vakantie gekregen en wa ren naar het Harzgebergte getogen om daar, naar zij zeiden, de winterrport te beoefenen. Toen zij echter hun kans schoon zagen, bonden zij de skilatten onder en gleden het westen in. 41000 doden. In 1962 zijn in de Verenig de Staten 41.000 mensen door verkeers ongelukken om het leven gekomen. Dit is meer dan ooit tevoren.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3