Bestuur van stichting voor de T.H. in Haarlem telt 42 leden Voor de politierechter Poging tot doodslag werd tremmer niet aangerekend 10% KORTING 5 Speciaalzaken i SLIJTERIJ SWIER In al onze zaken OPRUIMING ederland DEMONSTRATIE „DROOGZWEMMEN" MET DINGHY OPRUIMING ENORME KOOPJES Haarlemse rechtbank Uitspraken van de Haarlemse rechtbank IJmondverenigingen vandaag en morgen Kort ÏJmondnieuws Havenberichten DE LAATSTE DAGEN van Praag VRIJDAG 1 FESRUARI 1963 4 Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Veisen Examens Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier Medische verzorging tijdens het weekeinde tot slot van de tot en met ZATERDAG a.s. WONINGINRICHTING TEXTIELZELFBEDIENING DAMES- en KINDERKONFEKTIE CORSETTEN, BEHA'S en de BETERE LINGERIE gflM m 20, 30 en 40 korting Zoals wij gisteren al hebben bericht, zal op maandag 4 februari des middags om drie uur in de raadzaal van het Haarlemse stadhuis het bestuur van de Stichting Technisch Hoger Onderwijs voor Noord-Holland, gevestigd in Haarlem, worden geïnstalleerd. Het statutenontwerp van de stichting is inmiddels met enige wijzigingen van ondergeschikt belang aanvaard. De stichting, die als eerste taak heeft de vestiging in Haarlem van de vierde technische hogeschool te bevorderen, treedt in de plaats van het Haarlemse comité van actie, dat twee jaar geleden werd geformeerd om de kansen voor de vestiging van een t.h. in Haarlem te bestuderen. Zoals we in augustus van vorig jaar schreven was het de bedoeling het stich tingsbestuur zó samen te stellen dat het ■representatief is voor een zo groot mo gelijk gebied. Niet alleen leden van het Haarlemse actiecomité hebben er zitting in, maar ook de burgemeesters van alle gemeenten in Zuid-Kennemerland, alsmede particulieren uit onderwijskringen en be drijfsleven uit Amsterdam, Velsen en Zaandam. De stichting zegt in de statuten over haar doelstelling dat zij bij spreiding van het technisch hoger onderwijs de vestiging van een inrichting van zodanig onderwijs in Noord-Holland zal bevorderen en na vestiging daaraan daadwerkelijke steun verlenen. Zij tracht dit doel te verwezen lijken door het doen samenstellen van een rapport waarin de mogelijkheden voor en de wenselijkheden van technisch hoger onderwijs voor dit gedeelte des lands wor den aangetoond, door aan het doel in woord en geschrift wijde bekendheid te geven en door alle andere wettige middelen die door het bestuur gewenst worden geacht. Het stichtingsbestuur kan uit zijn midden een dagelijks bestuur benoemen dat dan belast zal zijn met de uitvoering van de door het bestuur genomen besluiten. Het bestuur van de Stichting bestaat uit 42 leden en is als volgt samengesteld (in alfabetische volgorde): de heer J. L. van den Berg, preses van de Haarlemse Katho lieke Studentenvereniging Sanctus Bavo"; mr. dr. J. van Bruggen, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, in Heemstede; mr. J. C. Bührmann, burgemeester van Velsen; de heer R. N. Busser, voorzitter van de Haarlemse Christelijke Besturen bond, in Haarlem; de heer J. C. Corver, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, in Heemstede; mr. O. P. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem; mr. D. A. Delprat, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Am sterdam; ir. R. Dufour, directeur n.v. Kon. Papierfabrieken Van Gelder Zonen, in Aerdenhout; de heer H. During, directeur n.v. Fokker, in Bloemendaal; de heer M. Eek jr., voorzitter van de Haarlemse Ondernemerscentrale voor het midden- en kleinbedrijf, in Heemstede; de heer B. F. Enschedé, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, in Heemstede; de heer P. H van Essen, lid van het dagelijks bestuur van de Vereniging voor Nijverheidsonder wijs te Haarlem, in Halfweg; mr. H. M. van Fenema, burgemeester van Zandvoort; de heer G. D. J. Franken, burgemeester van Zaandam; de heer D. J: A. Geluk, wet houder van onderwijs gemeente Haarlem; dr. ir. H. J. A. de Goey, directeur van de n.v. Drukkerij „De Spaarnéstad", in Over- veen; drs. K. Gorter, voorzitter van de Kring van Rectoren in Kennemerland, in Haarlem; dr. H. A. Gribnau, rijksinspec teur voor het voorbereidend hoger en mid delbaar onderwijs, in Haarlem; de heer Th. S. J. Hooij, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, in Aerdenhout; F. W. M. baron van Hövell jt Westerflier, bur gemeester van Haarlemmerliede en Spaarn- woude; de heer G. de Jong, voorzitter van het departement Zaanstreek van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, in Wormerveer; de heer J. J. Jurrissen, voorzitter van het departement Haarlem van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, in Overveen; de heer P. J. Kap- teijn, lid van de Eerste Kamer der Staten- generaal, in Heemstede; de heer W. J. Ka ter, meesterdeken van het Haarlems Stu denten Gildt, in Bloemendaal; professor Advertentie MAAK UW GELD RENTEGEVEND Een 65-jarige hovenier uit Haarlem is woensdag, conform de eis van de offi cier van justitie, door de Haarlemse po litierechter veroordeeld tot drie weken ge vangenisstraf. Hij had op 29 oktober een autoverkoper uit Haarlem met een, door middel van een bout verzwaarde tuinslang in de hals geslagen. De verdachte was niet op de zitting ver schenen. De autoverkoper verklaarde dat er een woordenwisseling was ontstaan over een parkeerkwestie. Plotseling had de hovenier de tuinslang gegrepen en de verkoper daarmee een klap gegeven. Tot 50 boete en drie weken voorwaar delijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar werd een 42-jarige bontwer ker uit Haarlem veroordeeld. In november 1962 nam de man op de Botermarkt in Haarlem een bromfiets weg. Toen de eigenaar van de bromfiets de bontwerker betrapte was er een vechtpar tij ontstaan. De bontwerker verklaarde dat hij dronken was geweest. Hij zou op zoek geweest zijn naar zifn eigen bromfiets die hij echter al eerder in de avond bij een ander café had gestald. De officier van justitie wilde enigszins rekening houden met het feit dat verdach te dronken was geweest. Hij eiste 75 boete, drie weken voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van drie jaar. Amsterdam (gem. un.) Geslaagd voor het doctoraal examen rechten C. F. Rüter, Heemstede; voor het doctoraal examen ge neeskunde J. P. Wierda, Badhoevedorp. dr. J. Kistemaker, secretaris van Teylers Tweede Genootschap, in Amsterdam; pater mr. F. van Kleef O.E.S.A., moderator stu dentenvereniging „Sanctus Bavo", in Haar lem; professor dr. J. Kok, rector magnificus van de Universiteit van Amsterdam; de heer D. van der Meulen, districtsbestuur der N.V.V. Noord-Holland, in Amsterdam; drs. P. Mourik, directeur van de dienst voor economische zaken en statistiek der gemeente Haarlem; de heer dr. D. H Peereboom Voller, burgemeester van Bloemendaal; de heer C. J van der Ploeg, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, in Haarlem; ir. J. Pool, direc teur bedrijf Regel- en Meettechniek, in Bloemendaal; mr. A. G. A. ridder van Rap- pard, burgemeester van Heemstede; de heer J. Schröfer, directeur van de n.v. de Cirkel, in Aerdenhout; de heer D. Thomas sen Thuessink van der Hoop van Sloch- teren, burgemeester van Bennebroek; de heer A. van der Veldt, voorzitter van de K.A.B., afdeling Haarlem, in Haarlem; ir. J. H. Vermeulen, voorzitter van het be stuur van de H.T.S. Amsterdam, in Am sterdam; drs. F. A. Vissers, economisch directeur van het ziekenhuis „St. Joannes de Deo", in Haarlem; dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk, -voorzitter van de Holland- sche Maatschappij der Wetenschappen, in Aerdenhout; de heer J. A. Warning, voor zitter van het departement Amsterdam van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, in Hilversum; mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Haarlemmer meer; mr. P. J. Witteman, lid van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal, in Over veen. Als voorzitter treedt op mr. O. P. F. M. Cremers en als secretaris-penningmeester drs. P. Mourik. Donderdagmiddag heeft de Haarlemse rechtbank een 24-jarige tremmer schuldig bevonden aan poging tot doodslag. De rechtbank concludeerde echter conform de eis van de officier van juistitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, tot ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigengesticht voor de tjjd van één jaar en vervolgens ter beschikkingstellen van de regering. In de morgenuren had hy zich voor de rechtbank moeten verantwoorden voor en kele pistoolschoten, die hjj in de nacht van 26 op 27 januari op het Noorse motorschip Hamina had gelost. Deze schoten hadden een olieman en een elektriciën aan boord levensgevaarlijk gewond. „Ze hebben mij overboord willen gooien". „Ik was bang". Dit voerde de tremmer als verklaring van zijn gedrag aan. Het enige dat deze fors gebouwde neger uit Curagao nog duidelijk voor de ogen stond was de vrees, die hij gedurende zijn vaartijd voor de overige gchepelingen van de Noorse boot koesterde. Daarom ook had hij in New York voor de afvaart de revolver gekocht, die hij in IJmuiden gebruikt had. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, stond wat sceptisch tegenover deze beweegredenen. Verdachte was wel degelijk in staat geweest te be seffen wat hij ging doen, maar aangezien het psychiatrisch rapport tot de conclusie kwam, dat verdachte wegens een ge stoorde gemoedstoestand tijdens Jjet plegen van de daad niet toerekeningsvatbaar moest worden geacht baseerde hij zijn eis op dit rapport, al ging dit niet van harte Hij eiste ontslag van rechtsvervolging, plaatsing in een krankzinnigengesticht ge durende een jaar en ter beschikkingstel ling van de regering. Aan de hand van de getuigenverklarin gen van een zestienjarige lichtmatroos, een 52-jarige adjudant-rechercheur van de po litie in Velsen en de chirurg die de ge wonden in het Rode-Kruisziekenhuis had behandeld, kwam men ter rechtzitting tot een reconstructie van de gebeurtenissen in de nacht van 26 op 27 januari. Na een bezoek aan de bioscoop kwam verdachte laat terug op het schip. Met de Noorse olieman, met wie hij juist de vo rige dag kennis had gemaakt, maakte hij nog een praatje in de pantry, waar bij verdachte blijk zou hebben gegeven van enige jaloezie ten aanzien van de functie die de Noor bekleedde. Hij was even weggegaan en bij zijn terugkomen haalde hij een kleine revolver uit zijn zak. De olieman werd door de schoten in de zij getroffen en raakte bewusteloos. Verdachte was naar zijn hut gegaan en had daar een schot gelost op zijn Portugeese hut- genoot, die lag te slapen. De man werd in de buik getroffen en wankelde de gang op, waar hij de deur van de hut nog kon dichtgooien. Deze Portugees verklaar de later, dat hij al eens met een brood mes was bedreigd door verdachte, toen een opmerking over diens werk werd ge maakt. Op de zitting merkte de trem mer nog op, dat een van de slachtoffers een onprettige opmerking over zijn geboor te-eiland zou hebben gemaakt. De raadsman, mr. A. F. H. Schreurs bevestigde dat verdachte dit ook tegenover hem als een van zijn motieven had ge noemd. Hij adviseerde tot een onvoorwaar delijke ter beschikking stelling van de re gering Moordzaak. Wegens moord op de ge broeders Van Zeist te Sprang zal een 26- jarige kantoorbediende uit Sprang-Capelle op 27 februari terecht staan voor het ge rechtshof in 's-Hertogenbosch. Advertentie Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente. IJMUIDEN Artsen: P. Brouwer, Koningin Wilhel- minakade 79, telefoon 4507; F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, telefoon no. 4290, en F. van Venetiën, Kennemer- laan 214, telefoon 7035. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Wijkverpleging: zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23, telefoon 8028 en zuster M. van der Meulen-van Gelder, Kanaal dijk 229, telefoon 4378 (voor IJmuiden en IJmuiden-Oost); zuster A. de Ruijter, Hagelingerweg 175, Santpoort, telefoon 025606054 (voor IJmuiden-Oost en Driehuis); zuster G. Lammerts, Curagao- straat 18, Santpoort-Noord en Santpoort- Zuid), en zuster R. Floor, Doodweg 53, Velsen-Noord, telefoon 025107276 (voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid). Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5223; mejuf- "rouw E. W. Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, telefoon 7949; mejuffrouw A. C. van Saasen, Rijnstraat 92 en mejuf frouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tele foon 5295. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: M. G. van Manen, Vondel laan 1, Beverwijk, telefoon 025103995. Uitsluitend voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. SANTPOORT Arts: M. M. C. Trooster, W. Daniëllaan no. 14, telefoon 8410. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, telefoon 8284. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: K. K. Visser, Zee straat 96, tel. 3450; van zondagmorgen 9 tot 24 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, telefoon 3737. Kraamverzorging: zuster C. de Ruyter, Laan van Kanaan 107, tel. 4409. Wijkverpleging: zuster M. van Steigeren, Laan van Kanaan 107, tel. 4409. De Haarlemse rechtbank heeft donder dag het onderzoek in de zaak tegen een 52-jarige los-arbeider uit Beverwijk, die terecht heeft gestaan wegens poging tot doodslag en brandstichting, niet volledig verklaard. Op 28 februari wordt de zaak heropend. Op deze zitting zullen zes ge tuigen verschijnen, die de meervoudige kamer nog niet eerder heeft gehoord. Eén 56-jarige arbeider uit Badhoevedorp, die veertien dagen geleden terecht stond wegens poging tot doodslag, werd ontsla gen van rechtsvervolging. De rechtbank oordeelde tot plaatsing in een inrichting voor één jaar en ter beschikking stelling van de regering. VRIJDAG 1 FEBRUARI Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 u.: Clubavond postzegelvereniging „IJmuiden". Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Jaarvergadering afdeling IJmuiden Partij van de Arbeid. „Du Commerce", Marktplein, 20 u.: Kla- verjas-drive VSV „Rood-Wit". Jozefhuis, Velsen-Noord. 20 u.: Jaarver gadering Oranjevereniging „Velsen". ZATERDAG 2 FEBRUARI Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.: Concert met bal r.-k. harmoniekapel „Soli Deo Gloria". Beroepskeuze. De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Beverwijk de heer J. C. Buis, zal op woensdag 6 fe bruari in het speeltuingebouw „Grapy" aan de Moensstraat een lezing houden over beroepskeuze. Aanvang acht uur. kan niet barsten als het langdurig opge vouwen is geweest. Nylon-neopren werd on der meer gebruikt in de Zeeuwse dijken, na de ramp. Het kan niet vergaan. Het vlot voor acht man weegt ongeveer 100 kilogram en wordt aan boord opgebor gen in een kist. Het kan worden gehan teerd door desnoods één man. Er zit een 24 meter lange lijn aan het vlot, die aan het schip moet worden vastgezet als de bemanning van boord gaat. Als het schip zeer snel zinkt dan wordt de lijn automa tisch van 't vlot afgetrokken, namelijk als er een gewicht van 800 kilogram aan hangt. In het vlot is een mes aanwezig, waarmee in andere gevallen de lijn kan worden doorgesneden. Dit mes heeft een zeer botte punt, zodat men in paniek geen gaten in het vlot kan prikken. De dinghy is verder voorzien van een levensmidde lenpakket dat kan drijven, drinkwater, een medicijnkistje, een vislijn met zes ha ken, peddels, drijfankers, een hoosvat, vuurpijlen, rookbommen enzovoorts. Batte rijen, die onder het vlot zijn aangebracht, kunnen als zij in aanraking zijn met zee water gedurende twee keer 24 uur stroom leveren voor de verlichting. Onder het vlot bevinden zich tevens stabilisatiezakken. De Franse dinghy is door zijn niet op blaasbare bodem iets groter dan de En gelse. Het springgat bevindt zich bovenaan. Men kan dus meteen van het schip in het vlot springen en hoeft dus niet eerst het water in om dan in het vlot te klimmen. De tent is gemaakt van Himalayadoek; het is een „uitademende tent", wat geen overbodige luxe is als er acht man in zo'n kleine ruimte zitten. Bij het dalen van de temperatuur ver mindert het gasvolume van het vlot. Dat kan weer op peil worden gebracht door enkele slagen met de handpompen die. in het vlot zitten. De dinghy bestaat uit ge scheiden compartimenten, die men zo no dig leeg of vol kan laten lopen. Van der Beid en Van der Stouwe N.V. heeft vorig jaar 80 van dergelijke din ghy's op koopvaardij- en vissersschepen geplaatst. Dit jaar in november wordt het door de Scheepvaartinspectie verplicht gesteld reddingvlotten aan boord van sche pen beneden de 500 ton te hebben. De Scheepvaartinspectie schrijft ook eens per jaar een keuring van de vlotten onder haar toezicht voor. De heer C. M. Tuntler, Inspecteur van de Scheepvaart in het vier de district, was onder degenen die de de monstratie met het nieuwe vlot bijwoon den. Bij de zeilmakerij D. Plug aan de Trawlerkade. in IJmuiden is woensdag middag een voor IJmuiden nieuwe din ghy gedemonstreerd, die in Frankrijk al acht jaar lang wordt vervaardigd. De n.v. Van der Beid en Van der Stouwe in Zwartsluis, waar onder andere ook zwemvesten en reddingsboeien worden gemaakt, gaat de Nederlandse markt van dit Franse reddingvlot voorzien. Dirk Plug krijgt de alleen-vertegenwoor diging voor IJmuiden. Deze Franse dinghy Alain Bombard dreef enkele maanden op de oceaan rond in zo'n door de fabriek L'Angevinière gemaakt vlot deed eerst in het vorige jaar in ons land zijn intrede en betekende al de redding van opvarenden van de Neder landse kustvaarder Musketier voor de Schotse kust en van bemanningsleden van de coaster Hendrik B, die bij Zwe den verging. Het materiaal waaruit het vlot bestaat is nylon-necpren, kunstrubber. Het is be stand tegen de werking van olie en benzi ne en automatisch opblaasbaar. Dat eer ste betekent een onderscheid met de din ghy's van Britse makelij, die van echt rub ber zijn gemaakt. Voorts is de bodem van dit Franse vlot niet opblaasbaar zoals wel het geval is bij Engelse vlotten. De bodem van de Franse dinghy hij heeft Bij vlotten met opblaasbare bodem moest men eerst in het vlot zijn, alvorens met een handpomp lucht in de bodem te kun nen brengen. Al zit er geen lucht in de bodem van de Franse dinghey hij heeft toch een groot drijf vermogen. De bodem alleen al van het bij Plug gedemonstreer de type voor acht personen kan drie man dragen. De Franse vlotten worden ge maakt naar grootte variërend van 6 tot 25 personen. Onder de bodem van het vlot bevindt zich een fles met geperste lucht. Deze fles brengt het vlot meteen als het in zee wordt geworpen in de gewenste stand. De dinghy slaat door het gewicht van de fles als een duikelaartje op slag om, als zij verkeerd in het water is te recht gekomen. Dit zwaartepunt is een van de belangrijkste eigenschappen van dit Franse vlot. Voor de vlotten die bestemd zijn voor twintig personen of minder, is één fles voldoende. De grotere hebben twee flessen nodig. Het voor het vlot gebruikte kunstrubber VELEN KUNNEN ZICH BIJ ONGEVAL NIET LEGITIMEREN De heer („dokter") W. Wester uit Bever wijk heeft donderdagavond in de chr. l.t.s. aan een aantal leden van de chr. Vrouwen bond verteld wat ze hebben te doen als er een ongeval heeft plaats gevonden. Het beste is er zo weinig mogelijk aan te doen en te wachten tot er een deskundige bij is gehaald. Met een aantal voorbeelden maakte de heer Wester de dames duidelijk hoe men bij kleine ongevallen te werk dient te gaan. De dames werden ook aan het werk gezet en moesten hun „buur vrouw" een stevig verband aanleggen. Het was ontstellend, zei de heer Wester, zo groot als het aantal mensen is dat zich bij een ongeval niet kan legitimeren. Men weet vaak niet waar de mensen vandaan komen en wie men moet waarschuwen. Ook gaf hij de dames in overweging, om na te gaan of men jodium in huis heeft en indien dat ouder is dan drie maanden, doet men er goed aan het spul te vernieti gen. daar de genezende kracht dan af wezig is. Advertentie van de kunt u nog profiteren van in al onze afdelingen. Van onze vaste voorraad COSTUUMS, COLBERTS en OVERJASSEN en JONGENS TWEN-COSTUUMS (nieuwste dessins) nog enkele stuks met In onze OVERHEMDEN-AFD. enkele bijzondere aanbiedingen: MODERNE WITTE OVERHEMDEN (met werkje) niet strijken 5.90 LUXE WERKOVERHEMDEN (niet strijken) 4.90 WEEKENDERS (niet strijken) 5.75 KENNEMKRLAAN 100 - TEL. 5501 PLEIN 1945 no. 48 TEL. 7349 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Thor- wald van Rotterdam; Arbon, Swansea; Swift, Londen; Tika, Londen; Emile Delmas, Le Havre; Brigitte, Skutskar; Hontestroom, Londen; Patria, Kotka. props voor Velsen; Wexford, Boston, naar Zaandam; Dicky, Swansea; Eemstroom, Hull; Milos, Londen, voor IJmuiden; Gouwestroom, Goole; Oost-Vlieland, Terschelling, passagiers voor IJmuiden; Mercurius H., Dagenham; Anita Schutt, Esbjerg; Angolakust, Le Havre; Rijn stroom, Hull; Chrissy S. M., Antwerpen; Roepat, Bremerhaven. Rote, Uddevalla; Atlantic Guar dian, Norfolk; Renovatie, Rotterdam; Karachi, Rotterdam; Heriot, Grangemouth; Aardenburgh, Rotterdam; Adriana, Londen; Ardetta, R'dam. Vrydag kwamen in IJmuiden aan: Athellaird van Rotterdam; Lebu, Antwerpen; Chiron. Ant werpen; Allsund, Rotterdam; Tankfjord, Delfzijl. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Allsund naar Rotterdam; Rempang, Rotterdam; Severo- morsk, Moermansk, van IJmuiden; Borkum, Rotterdam; Montferland, Bremen; Alge, Rotter dam; Ville de Montreal, Le Havre, van IJmuiden; Caltex Gorinchem, Rotterdam; John M., Rotter dam; Walma, Kotka, van Velsen; Pergo, Gloches- ter; Veritas, Londen, walsmateriaal van IJmui den; Peregrine, Londen; Hondsbosch, Rotterdam, van Zaandam; Matthew, Rotter'am; Biri, Sande- fjord, walsmateriaal van IJmuiden; Thorwald. Rotterdam; Auguste Schulte, Rotterdam; Fivel- borg, Terneuzen, van Wormerveer; Nordheln, Londen; Lux, Rotterdam: Athamas, Gdynia; Oranje Nassau, Hamburg; Wilhelmina Schaa. Emden; Gisele Bartels. Uddevalla, van TJmuiden Vrijdag vertrokken uit IJmuiden* Magas naar Rotterdam; Frans Röhm«r. n ^trabo, Rotterdam; Konn\ ivt A1 stnri Rotter dam, Valencia; Nme, nr, Rot terdam. i

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4