Voor recreatie is maximaal 1800 m. strand beschikbaar De opruiming is voorbij VERSPUIJ VELO Wisselprijs voor beste ideeën naar afd. ertsvoorbereiding A.R.deSQER Won ingi n rich ti tig Verkeer over het Noordzeekanaal Dure en goedkope huurwoningen Jac. Davidson krijgt Klumper-wissefbeker Uitbreidingsplannen van Velsen „Potasch en Perlemoer" voor Oranjever. Driehuis Wonmginr. A. J. BRASSER VRIJDAG 1 FEBRUARI 1963 5 hm WASMACHINES LOENDEHSLOOT Wij hebben de vrijgekomen ruimte benut om onze showrooms weer te vullen met een geheel nieuwe kollektie meubelen - eetkamers - slaapkamers - bankstellen - bergmeubels enz., te kust en te keur. Voorzitter geprezen Mieie, AEG, Edy, Bico, Siwa, Velo, DRU, Erres, Electrolux, Sema, Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 #/o service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 De afdeling ertsvoorbereiding van Hoog ovens heeft de bekende wisselspiraal ge wonnen doordat uit die afdeling in het af gelopen jaar de meeste beste ideeën zijn gekomen. Gistermiddag vond in een kan tine de her-uitreiking van de spiraal plaats. De laatste maal de spiraal is reeds zes maal uitgereikt was de wisselprijs gewonnen door de bouwkundige buiten dienst, zodat de chef van deze dienst, de heer F. Meijers de spiraal moest afstaan aan de bedrijfschef van de ertsvoorberei ding, de heer J. Maes. Door de laatste afdeling waren door 46 mensen 43 goede ideeën ingezonden. De heer J. G. Nolst Trenité deelde bij deze gelegenheid mee, dat er per jaar gemid deld vierduizend ideeën worden ingestuurd door personeel van Hoogovens en aange sloten bedrijven. Daar de heer ir. P. W. A. Lanzing, di visiehoofd van ijzer en staal door ziekte verhinderd was, reikte de chef van de sec tor ijzer, ir. A. K. Vroege de spiraal uit Advertentie PROFITEERT nu nog van onze 10% korting op alle wollen dekens WAPENT U TEGEN DE KOUDE Koningsplein 8 - IJmuiden - Telefoon 4540 dam gebracht. Kapitein Wilhelm de Korver, die aanvankelijk aan boord was gebleven, moest, terwijl zijn schip dat door de „Gele Zee" werd gesleept, steeds dieper zonk, zijn heil zoeken aan boord van de loodsboot „Procyon". De foto toont vijf bemanningsleden in een café aan de Parkkade In Rotter dam. V.l.n.r. de heren Charite, Kramer, Kloots, Van Tongeren en Steensma. aan het hoofd van de winnende afdeling. Deze zei verheugd te zijn dat zoveel goede ideeën worden ingezonden. Hij stimuleerde iedere werknemer meer ideeën in te zenden, en niet te schromen. Op de foto ziet men de heren Meijers (links) en de heer Maes, die namens de winnende afdeling de spiraal in ontvangst nam. Over het strandplan der gemeente Vel- sen hebben B. en W. bij het onderzoek van de begrotingen het volgende mede gedeeld. Reeds bij het raadsbesluit van 28 april 1959 is een plan voor het strandgebied van de gemeente vastgesteld. Aangezien de rijkswaterstaat, met het oog op een mogelijke havenaanleg, bezwaren had te gen dit plan, werd het door Gedeputeerde Staten op 18 mei 1960 niet goedgekeurd. In verband hiermede moest het plan in zuidelijke richting over een lengte van cir ca 800 m worden opgeschoven, hetgeen uiteraard een beperking van de mogelijk heid tot strandrecreatie inhield. Het nieuwe uitbreidingsplan-in-onderde- len „Zeebad'' werd vastgesteld bij besluit van de gemeenteraad van 10 mei 1961. Nadat de beslissing omtrent de goedkeu Advertentie Ook in TAPIJTEN een bijzondere sortering KOMT U EENS KIJKEN BIJ HET ADRES voor betere meubelen in elke prijsklasse PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - TELEFOON 8089 Tijdens het onderzoek van de begro ting is de volgende vraag gesteld: Kunnen burgemeester en wethouders meedelen of na de verplaatsing van het pontveer van dit veer nog slechts be perkt door auto's gebruik mag worden gemaakt? Naar de mening van dit lid zou de verbinding tussen Velsen (noord) en het centrum van de gemeente door deze beperking ernstig worden gestoord, omdat het gebruik van de tunnel of van de weg over de sluizen een omweg van vele kilo meters betekent. Voor de automobilisten is dit een kostbare zaak. Indien de vrees mocht bestaan, dat er een te sterke toe name van het kanaalkruisend verkeer zou optreden, zou dit met geregelde vaar- tijden en voorrangsregels redelijk gere geld kunnen worden. Er ontstaat alleen maar schade voor de gemeente en de bevolking, indien het verkeer geweerd zou worden, terwijl de ponten niet vol zijn. Op de eerste vraag konden B. en W. bevestigend noch ontkennend antwoorden. Mocht het inderdaad in de bedoeling van R.W.S. liggen, om het verkeer via de nieuwe pontverbinding te beperken, dan kunnen B. en W. daarmede geen vrede hebben. Het college blijft te dezer zake diligent. De Rijkswaterstaat heeft op het ver zoek van B. en W. om aan de exploi tant van het overzetveer nabij de nieuwe ponthaven toestemming te verlenen tot het uitoefenen van een veerdienst tussen Velsen (zuid) en Velsen (noord), tot nog toe afwijzend beschikt. De Rijkswaterstaat meent, dat de be hoefte aan deze verbinding niet zo groot zal zijn, dat de aan het dwarsverkeer verbonden nautische bezwaren op dit druk ke gedeelte van de scheepvaartweg naar Amsterdam, Haarlem en Zaandam daaraan ondergeschikt moeten worden gemaakt De bovenbedoelde exploitant en de Plaat- wellerij n.v hebben indertijd verzocht de totstandkoming van een nieuwe veer dienst te bevorderen. ring van dit plan door Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland bij hun besluit van 15 november 1961 is verdaagd heeft het college op 18 oktober 1962 in het gebouw van de provinciale griffie een openbare zitting gehouden ter mondelinge behande ling van het plan en de daartegen inge diende bezwaarschriften. Een dezer dagen is het voor een gedeelte goedgekeurd (zie Y.C. van donderdag jongstleden). Behalve de in het noordelijk gedeelte van dit plan gelegen gronden ter lengte van ongeveer 300 m., waarvan de bestem ming eerst zal kunnen worden geregeld, nadat voldoende inzicht is verkregen in de werkzaamheden ten behoeve van de havenmond van het Noordzeekanaal, is er tot aan de grens van de gemeente Bloe- mendaal een strandlengte van circa 1500 meter beschikbaar. Op grond van gegevens van de rijks dienst voor het Nationale Plan wordt ln het uit 1956 daterende rapport van de strandcommissie gerekend op een behoefte van 1 km. strand voor 5.000 personen, het geen dus zou inhouden, dat er in het nieuwe strandplan een maximale opname capaciteit van 7500 personen zou bestaan. Dit cijfer achten B. en W. echter aan de lage kant, gezien het feit, dat bij een beschikbare strandlengte van 2,8 km. op een topdag in het seizoen 1961 (25 juni), volgens globale schatting (mede verricht arn de hand van het aantal gestalde auto s en fietsen en gegevens van de N.Z.H.V.M.) het aantal strandbezoekers op het IJmuider strand op 30 000 gesteld kon worden. Ter vergelijking vermelden B. en W., dat blijkens een in de loop van het bad seizoen 1962 op een zondag (17 juni van 8-20 uur) verrichte telling van de Provin ciale Waterstaat van Noord-Holland het aantal strandbezoekers 10.500 bedroeg. Hierbij moet worden aangetekend, dat ten gevolge van het minder gunstige weer op de voorafgaande dag het strandbezoek op de teldag niet bijzonder groot was en on geveer te vergelijken was met dat op een zomerse werkdag. De lengte van het totaal in het nieuwe plan beschikbare strandgedeelte (ca. 1500 meter) zal dus slechts met ca. 300 meter uitgebreid kunnen worden, indien het vorenbedoelde strandgedeelte, waarvan de bestemming nog niet vaststaat, ook mede voor strandrecreatie zou kunnen worden aangewend. Aangezien in het gunstigste geval de voor strandrecreatie beschikbare lengte van het zeestrand dus maximaal ca. 1800 meter zal bedragen, achten B. en W. het overbodig van gemeentewege een nieuw onderzoek te doen instellen naar de op name-capaciteit van het IJmuider zee strand. Burgemeester en wethouders van Vel sen onderzoeken nog, in hoeverre het wen selijk is om aan gezinnen, die de huur van een woning, welke voor hen beschik baar is niet kunnen betalen, een toeslag te verlenen. Bovendien hebben zij het voornemen, door middel van het verstrek ken van een financiële tegemoetkoming, te bevorderen dat personen met een hoger in komen goedkope huurwoningen verlaten, zodat deze voor de minder-draagkrachti- gen beschikbaar komen. Binnenkort zal een desbetreffend voorstel aan de raad worden voorgelegd. (City). Met uit zondering van de zondagmiddag voorstelling, is het gehele programma van dit theater de ze week gewijd aan „De overval", de nieuwste Ne derlandse film van Paul Rotha, die het succes van „Fanfare" reeds met vele tiendui zenden bezoekers heeft overtroffen. En dat, terwijl de ze speelfilm nog maar nauwelijks drie maanden in roulatie is. Een woord van aanbe veling *s hier ver der volmaakt overbodig, omdat alle bevoegde Ne derlandse filmre censenten deze knappe verzetsfilm van eigen bodem reeds unaniem gunstig hebben beoordeeld. Wij volstaan ditmaal dus met nog even te her inneren aan de namen der hoofdrolspelers: Yoka Berretty, Rob de Vries, Kees Brusse, H. D. Culeman, Bernhard Droog en Hans Tiemeyer. De afwisseling voor de zondag matinee bestaat uit een nieuwe aflevering in de schier onuitputtelijke heldenserie over de avonturen van Tarzan, met de toepasselijke titel „Tarzan de aapmens". Men schijnt voor het vertolken van de hoofdrol in Denny Miller een kloeke plaatsvervanger voor Johnny Weismuller te hebben ontdekt. Wie er dus aardigheid in heeft kan de prestaties van beide kracht patsers eens met elkaar gaan vergelijken. (Rex). Nog steeds worden de detective romans van Edgar Wallace gretig gelezen, zodat de filmproducers zijn schrijverspro- dukten geregeld ter hand nemen, om de goed beklante thrillermarkt op peil te houden. Allan Davis regisseerde aldus zijn „Clue of the twisted candle", welke film als „Scotland Yard neemt de uitdaging aan" tot en met maandag in het Rex Theater wordt vertoond. Het is weer een opwin dende historie over een rijke vreemdeling, die voortdurend voor zijn leven vreest. Niet geheel ten onrechte overigens, want het blijkt dat deze olijke knaap gedeeltelijk door chantage in zijn onderhoud voorziet. Zijn voorgevoel komt uit en detective Me redith ontvangt de gebruikelijke opdracht de moordenaar te achterhalen. En waar om zou ditmaal niet gelukken, waar tallo ze andere filmdetectives wel in mochten slagen. Zondagmiddag wordt met de klucht „Sport Staalt Spieren" genoeglijk de draak gestoken met de moderne rage tot het kwe ken van supermannen met een machtige tors. Lachen dus maar weer om de slome kapper, die uit liefde voor een charmante manicure aan allerlei sportevenementen gaat deelnemen. En dan woensdag en don derdag nog „De vrouwen van de generaal", met welke film de Engelse regisseur Johp Guillermin heeft bewezen niet het minste begrip te hebben voor de cynische humor, waarmee Jean Anouilh's bittere komedie „Wals der toreadoren" is doortrokken. Het verhaal van de erotomang generaal in rus te, die een jarenlange kuise genegenheid koestert voor een inmiddels niet meer zo jonge vrouw, maar geen intiemere verhou ding wil beginnen voor hij van zijn zieke lijke echtgenote is gescheiden, wordt in handen van Guillermin tot een dolle klucht, waarin slechts een enkele maal iets door breekt van de tragiek van de helse echt verbintenis tussen de viriele man en de hysterische, in haar ziekte gevluchte vrouw. Peter Sellers speelt deze rol als de klassie ke „oude snoeper" en in die opvatting is geen situatie te dol om zijn komische ta lenten te kunnen botvieren. Een enkele keer vermoedt men achter deze gebeurte nissen de aanwezigheid van de vermaarde Franse toneelschrijver, maar over het alge meen is deze bewerking teveel losgeslagen van het origineel, om enige waarde te doen hechten aan de vermelding van Anouilh's naam op de lijst der medewerkers. Beverwijk (L u x o r). De boeiende Nederlandse speelfilm „De overval" blijft ook in Be verwijk een bijzonder grote belangstelling trekken, zodat de directie er nog maar een derde vertoningswe^k aan heeft vastge knoopt. Volgens aankondiging wordt dit echter onherroepelijk de laatste week. Zondagmiddag worden de populaire ko lieken Stan Laurel en Oliver Hardy in „Wraak is zoet" onmiddellijk gevolgd door Audi Murphy en Wanda Hendrix in „Schietof sterf!", zodat eventuele ge gadigden direct van de klucht op sensatie kunnen overstappen. (W. B. Theater). Vrijdag en zaterdag wordt hier weer eens een oorlogsfilm ver toond, waarvan de titel „Guerilla tegen de Jappen" over de inhoud weinig te raden overlaat. Na „Blue Jeans" voor zondagmid dag volgt zondag en maandag nog „Satan lokt met liefde", waarvan alleen de aan kondiging ons reeds voldoende lijkt, om een zekere nieuwsgierigheid te stimuleren naar aard en strekking Scène uit de Nederlandse speelfilm „De overval", met Rob de Vries op de voorgrond. tochten om zichzelf en zijn gezin van het nodige voedsel te voorzien. Daarnaast wordt het bekijken van de andere bewoners van het oerwoud en de overweldigend scho ne natuur niet vergeten, zodat „Jungle cat" een rijk gevarieerde documentaire is geworden, waarin adembenemende ge vechten worden afgewisseld met humoris tische dierentafereeltjes en prachtige na tuuropnamen. De perfectie, waarmee dit alles gebeurt, maakt het zien van de film tot een bij zonder genot en tegelijk tot een leerzame ervaring, want het begeleidend commen taar uitgesproken door Wim Povel zit vol instructieve mededelingen, die zon der al te veel nadruk de uitzonderlijk fraaie kleurenbeelden begeleiden. Van vrij dag tot en met woensdag dus. Ter wille van de volledigheid zij dan nog even vermeld dat zaterdagnacht „Fotomodellen en chantage" wordt vertoond en zondag middag „De koningin der veedieven". Advertent.it UIT en tèch THUIS I Het PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 De voorzitter van de Beverwijkse wiel rennersclub „Kennemerland" is gister avond in de bloemetjes gezet. Hij kreeg wegens zijn bijzondere verdienste voor de vereniging zelf de Klumper-wisselbeker. Voorzitter Jac. Davidson was hiermee uiteraard in zijn nopjes. De heer Klumper zelf reikte de prijs uit. Van de renners kreeg Chris Duiker de prestatieprijs, om dat hij winnaar was van de /oorjaarscom- petitie, de lange afstandskampioenschap pen en de record-rit. Ook won Duiker de Meyran-wisselbeker en de wisselprijs van de supporters. De Groeneveld-wisselbeker voor de beste nieuweling ging naar J. Ser- penti. De prijzen werden gisteravond uit gereikt. Het ledental van Kennemerland is gestegen tot 121. Velen hebben vorig jaar deelgenomen aan binnen- en buitenlandse wedstrijden en meerdere malen prijzen in de wacht gesleept. Tot nieuwe bestuursle den werden gekozen de heren D. de Ruy- ter en W. Zonneveld, terwijl de heer L. Visser werd herkozen. De Nederlandse kustvaarder „Necton" van 350 brt., welke met een lading graan op weg was van Norwich naar Rotterdam, is donderdag, ondanks sleepboothulp, gezonken op zes mijl van de monding van de Nieuwe Wa terweg, na op de Noordzee lek te zijn geslagen. De zes bemanningsleden, die in een rubberboot het schip hadden verlaten, zijn opgepikt door de Britse coaster „Lady Sonia" en naar Rotter- (K e n n e m e r theater). In de serie „True life adventures", waarmee Walt Disney de laatste tijd regelmatig zijn te- kenfilmprodukties afwisselt, hebben reeds verschillende natuurreservaten als plaats van behandeling gediend voor spannende avonturen met in het wild levende dieren. Voor „Jungle cat" zijn de cameraploegen van Disney binnengedrongen in het stroom gebied van de Amazone en in de ontoe gankelijke oerwouden langs de oever van deze reuzerivier hebben zij de natuur en het dierenleven bespied, om als voor naamste speler in hun waar gebeurd dra ma de „jungle cat", de jaguar te kie zen. Het is een uiterst boeiend drama ge worden, met als achtergrond de imposan te decors van het tropische woud, een door de natuur ingerichte broeikas, waar alles tot ongekende afmetingen uitgroeit, 't Is voor mensen nauwelijks mogelijk hier binnen te dringen en zo blijft dit geweldige gebied met zijn moerassen en ontelbare -ivieren het uitsluitend domein voor de Jaguar, de sluipmoordenaar en grootste lager onder de wilde dieren. Van het leven van dit even elegante als gevaarlijke dier laat de film de meest verrassende aspecten zien: zijn vrijages met de strijdbare koningin van het jacht gebied, whar hij is binnengedrongen, zijn zorg voor de jonge katjes die het gevolg zijn van deze ontmoetingen en de stroop- Welke uitbreidingsplannen van Velsen wachten nog op goedkeuring, welke zijn in voorbereiding en in welk stadium van van voorbereiding verkeren deze plannen? Op deze vraag, gesteld tijdens het on derzoek van de begrotingen, hebben B. en W. het volgende overzicht gegeven: Uitbreidingsplan-in-hoofdzaak Velsen (noord). Zal binnenkort de raad worden aangeboden. Uitbreidingsplan-in-hoofdzaak Velsen (zuid). Naar het zich laat aanzien, zal de herziening vóór het eind van dit jaar cfe raad worden aangeboden. Agrarisch plan: West en Zuid is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd; voor Oost I en Oost II is goedkeuring ont houden. Tegen 't gehele plan door belang hebbenden beroep bij de Kroon aangete kend. Oost I en Oost II: in voorbereiding; zal dit jaar de raad worden aangeboden. Velsen-Oost moet nog door Gedeputeer de Staten worden goedgekeurd; Driehuis ligt momenteel ter visie en het her ziene plan-Santpoort eveneens. Wederopbouwplan IJmuiden „D": dit moet nog door Gedeputeerde Staten wor den goedgekeurd. Uitbreidingsplan Nieuw-IJmuiden: par tiële herziening „Post" wordt dit jaar de raad aangeboden. Wederopbouwplan A, Velsen (noord) en plan „de Gilden", en samenvoeging van deze plannen zal waarschijnlijk in 1963 aan de orde komen. Sanering oud-IJmuiden is in voorberei ding. „Zeebad", is voor een gedeelte door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. „Zeewijk": de uitvoering wacht op de ont eigening van de benodigde gronden. Zijn er nog mogelijkheden om bouw grond ter beschikking te krijgen, nadat Zeewijk zal zijn volgebouwd? Nadat bovenvermelde plannen zullen zij gerealiseerd, zal het krachtens het streek plan voor Zuid-Kennemerland niet moge lijk zijn, de woongebieden in de gemeente, voor zover liggende ten zuiden van het Noordzeekanaal, verder uit te breiden. Aangezien het daarna toch nodig zal blijven om woningen te bouwen, zijn B. en W. reeds nu diligent ten aanzien van de daarvoor nodige wijziging van genoemd streekplan. Het is thans echter nog te vroeg om een vingerwijziging te geven omtrent de richting waarin het streven gaat, onder andere omdat zulks een prijs- stijgende invloed zou hebben op de daar bij betrokken grond. Advertentie Zo arriveerde de 21-jarige Amster dammer Evert Jurgens (over wiens wereldreis-per-fiets wij gisteren op de feuilleton-pagina verslag deden) deze week in Berkeley, Californië. Jurgens ontmoette op een van zijn zwerftochten in het Amazonegebied een Nederlandse missionaris, pater Roberto, voor wie hij thans overal ter wereld gelden inzamelt om de priester in staat te stellen, een ziekenhuisje voor zijn Indiaanse parochianen te bouwen in het hart van Brazilië's „Groene Hel". Jurgens trekt nu al drie jaar fietsend en liftend door drie con tinenten en hij is van plan, ermee door te gaan tot pater Roberto zijn jungle hospitaal kan voltooien. Door het gure winterweer was de op komst voor de jaarvergadering van de Oranjevereniging „Driehuis" gisteravond in de zaal van het gymnasium Paulinum, niet zo groot. Voorzitter G. H. L. van Scherpenseel memoreerde het overlijden van een van de oudste bestuursleden, de heer E. J. Polderman, die kort voor Kerst mis overleed. Secretaris de heer J. van der Linden en penningmeester C. A. Hoogeland brachten hun jaarverslagen uit. De heer Hoogeland werd bij acclamatie herkozen, en in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Polderman, werd benoemd de heer P. van Geijn. De plannen voor de viering van konin ginnedag 1963 zijn globaal gereed gekomen. Voorgesteld werd door een der leden het aloude mastklimmen weer in het program ma op te nemen. Er zullen voorts rol- schaatswedstrijden worden gehouden in de Waterloolaan. Het verkeer zal dan voor circa drie uur worden omgelegd. De feest viering wordt hierdoor inderdaad eniger mate versnipperd, maar op het bekende feestterreintje aan de Driehuizerkerkweg zal toch genoeg te doen zijn. Op het programma staan verder samen zang, kinderoptocht, kinderspelen. De kin dervoorstelling en een grote feestavond voor de ouderen zullen in het Rex Theater plaats vinden. Er zal na afloop gedanst worden op muziek van The Moonliners. Voor de ouderen heeft men nu eens geen cabaretvoorstelling geprogram meerd, maar een toneelvoorstelling door Jan Blaaser en Johan Boskamp in „Pot asch en Perlemoer met vakantie". LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Advertentie CONST ANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5