Sterren stralen overal ii de Landmacht bij Jonge delinquenten uit IJmond voor Haarlemse rechtbank een aankomende bediende IN DE VISHAL EN OP ZEE de medewerkers (sters) Ph. Onderstaande kapsalons TRABANT automobielen v,a. 3575- GARAGE BAKKER Noordzeekanaalgebied en havenplannen Streekplannen Wellicht duurtetoeslag voor gemeentepersoneel van Heemskerk FN P'SHWE F v» di IC 0 li VHI.I DAG 1 FEBRUARI 1963 Beeckesteyn en Santhaes Schuurtje uitgebrand Man aangehouden Voorstel tot fluorering van Velsens drinkwater Jeugdige delinquenten Exploitatie Rex Theater Rijmonders Diefstal van snoepgoed „N ECO" N.V. VOGELKOOIEN 9 VRIJ UW BRIL KIEZEN dinsdags de gehele dag gesloten Kapsalon LUST Kapsalon NOOY Kapsalon VERHOEF Kapsalon DE VRIES 1- Pedaalemmer 2. Bedkruik 3. Pindastel 4. Telefoonrekie 5- en schotel 6- Thermosfles 7. Vuurvaste schalen 8. R'oemiootten o De Jager L.Nieuwstraat 503 O Op de uniformen van officieren van de Koninklijke Landmacht stralen de sterren op het ogenblik overal. Ze zijn te vinden op kraagpunten, maar ook op epauletten. De sterren zijn er in een zilveren en een gouden kleur en ze ver schillen ook nog in grootte. Niet alleen uitvoering en draagwijze van rang- en wapenonderscheidingstekens verschillen, maar ook de uniformen zijn niet uniform meer. Er zijn vele combinaties mogelijk, die allemaal zijn toegestaan. Men kan officie ren tegenkomen die sterren op de epaulet ten dragen, maar ook die ze op de kraag hebben. Verder worden er khakikleurige dagelijks tenuen (service dress) gedragen, maar ook die bestaan uit een leverkleu rige broek en een donkere jas. Recruten moet het af en toe wel duizelen. Oorzaak van het verschijnsel van de niet-uniforme uniformen bij de landmacht is het invoeren aan het begin van dit jaar van bovengenoemde tweekleurige dage lijkse tenue, met daaraan gekoppeld een overgangsbepaling. Voor het nieuwe uni form geldt: rangonderscheidingstekens (van goudkleurig metaal en groter en wat fraaier uitgevoerd dan de „oude") op de epauletten, wapen- of dienstvakonderschei dingsteken (in bescheidener uitvoering dan de „oude") op de kraag. Omdat de minister het als bezwaarlijk ondervond beroepspersoneel te verplich ten voor eigen rekening dit nieuwe uni form aan te schaffen, liet hij medio de cember 1962 een beschikking uitgaan die een overgangsbepaling bevatte. Deze laat de mogelijkheid open om tot 1 januari 1967 het oude dagelijkse tenue (khakikleurig) af te dragen. Maar de nadere uitwerking van die bepaling biedt vele mogelijkhe den: sterren op de kraag of sterren op de schouders, op de regenjas weer anders dan op de overjas, op de veldtenue gladde stof (in gebruik bij beroepspersoneel of daaraan gelijkgestelden) weer anders dan op het dagelijkse tenue enz. Dat de com- „Besprekingen over een streekplan voor het Noordzeekanaalgebied zijn geopend tussen Amsterdam, Haarlem, Velsen en Zaandam. Het initiatief daartoe is uitge gaan van de commissie-Prinsen. De be sprekingen verkeren nog in een beginsta dium. Ook de overige belanghebbende gemeen ten bij zullen bij de besprekingen worden ingeschakeld. Overleg met de gemeente raden is in dit stadium praematuur. De commissie-Prinsen dient beschouwd te worden als een gesprekscentrum, waar, de resultaten van de vele commissies, die zich momenteel met het Noordzeekanaal bezig houden, worden besproken. B. en W. van Velsen kunnen in dit stadium nog geen oordeel geven hoe de toekomstige ontwik keling zal zijn" aldus het verslag be treffende het onderzoek van de begrotin gen der gemeente voor het dienstjaar 1963 en het antwoord van burgemeester en wet houders. Met betrekking tot de samenwerking met andere gemeenten over de havenplan nen in IJmuiden deelden B. en W. op des betreffende vragen mede: „Er is een ambtelijke studiecommissie voor buitenhavens, bestaande uit drs. F. W. Adriaanse en ir. N. Snijders voor Am sterdam en ir. D. N. Dammers en drs. B. Weber voor onze gemeente. Een con cept-rapport is thans bij deze commissie in bespreking. Overleg met de Rijkswater staat is nog niet geopend. Een uitspraak van de raad is praematuur en zelfs niet mogelijk, zolang de beide gemeentebestu- -en nog geen standpunt hebben kunnen be palen." B. en W. hebben niet de indruk, dat, bij de studie over de buitenhavens, de visse- ij havens een rol spelen. De belangen van de plaatselijke bedrijven worden bij het "ollege voorgestaan door de Vereniging IJmuider Haven. Een lid vroeg of B. en W. nadere me dedelingen konden doen omtrent de volgens publikaties voorgenomen veer' dienst IJmuiden-Kristiansand. De bespreking van het college met de rederij Vinke en Co, aanvankelijk gepland op 12 december 1962, is door ziekte niet doorgegaan. Het eventuele resultaat van de bespre king, die dus nog moet plaats vinden, dient te worden gezien in het kader van het on derzoek naar de mogelijkheid van buiten havens. Een drietal leden vroeg tijdens het onder zoek van de begrotingen der gemeente Velsen nadere inlichtingen omtrent de be stemming van „Beeckesteijn". Een van deze leden zou tevens gaarne vernemen, of de restauratiewerkzaamheden volgens plan vorderen. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om de raad op korte termijn in een daartoe uit te brengen rapport na der te raadplegen omtrent de bestemming De restauratiewerkzaamheden vorderen overeenkomstig de plannen. Nu er 2300 meer geraamd is voor de molen „De Santhaes", vroeg een lid zich af welke plannen B. en W. met deze mo len hebben. Het leek dit lid toe, dat er tot nu toe weinig is gebeurd. Een ander lid vroeg of de plannen om van de molen een restaurant te maken, nog doorgang zullen vinden. Indien dit niet het geval is, zou ook hij gaarne ver nemen wat B. en W. met dit bezit van plan zijn. Het antwoord van het college, luidt als volgt. Het is de bedoeling, dat de molen „De Santhaes" geheel als molen wordt geres- aureerd. Een subsidie-aanvraag is inmid- lels bij de Minister van Onderwijs, Kun- ten en Wetenschappen ingediend. Hangen- ie de beslissing op deze subsidie-aanvraag vordt het onderhoud van de molen tot het rikt noodzakelijke beperkt, waarbij overi- 'ens moet worden opgemerkt, dat ook dit iderhoud veelal een kostbare aangele^ enheid is. Bovendien vergt het onderhoud an de schuur meer geld dan in vorige ren was voorzien. De inrichting van de molen tot restau ant is voorlopig van de baan, nu hier- oor van Monumentenzorg tot dusver geen roestemming kan worden verkregen. Thans is een onderzoek gaande of, en zo ja voor welk doel, de molen als recre- - tief element kan fungeren. binatiemogelijkheden niet snel uitgeput zijn wordt duidelijk als men weet dat bij de landmacht ook nog in gebruik zijn een veldtenue van grove stof (voor dienst plichtigen) en een gevechtstenue. Uniform worden de uniformen geleide lijk aan pas in 1964. Dan zullen de meeste beroepsmilitairen wel in het bezit zijn van het tweekleurige dagelijks tenue en dan ook zullen de dienstplichtigen een in de zelfde twee kleuren uitgevoerd uitgaanste- nue krijgen. Pas op 1 januari 1967 is de uniformiteit echter weer verzekerd omdat dan het nog in gebruik zijnde dagelijkse tenue verboden is. In antwoord op vragen deelde de leger- voorlichtingsdienst mee dat het besluit om voor te schrijven bij de nieuwe uni formen de rangonderscheidingstekens op de schouders te laten aanbrengen, geno men is om zoveel mogelijk aansluiting te krijgen bij de Navo-partners. Dat bij de nieuwe uniform de keus is gevallen op twee kleuren heeft als oorzaak dat men een veel vernomen bezwaar heeft willen ondervangen. Dit bezwaar namelijk dat bij de eenkleurige uniformen vaak toch een kleurverschil optrad tussen broek en jas. De Velsense brandweer heeft donderdag avond met een tuinslang een brand in een schuur achter het perceel De Ruyter- straat 54 in IJmuiden geblust. Niet voor komen kon worden, dat het schuurtje ge heel uitbrandde. De brand is door onbe kende oorzaak in een doos oud papier ont staan. FIETS TEGEN AUTO Een Heemskerker werd donderdag met een hersenschudding naar zijn woning overgebracht, nadat hij op het kruispunt Wenckebachstraat-Staalhavenweg in Vel- sen-Noord met zijn fiets tegen een bestel auto was gereden. De man werd verbonden in de verbandkamer van Hoogovens. De Velsense politie heeft donderdag in een werkplaats aan de Zuidzijde van de IJmuidense Vissershaven een inwoner van Breezand aangehouden, zulks op verzoek van de rijkspolitie van Broek op Langedijk. De man zou zich aldaar hebben schuldig gemaakt aan verduistering. Burgemeester en Wethouders van Vel sen zullen de gemeenteraad binnenkort een voorstel doen omtrent fluorering van het drinkwater. Het desbetreffend voorstel is nog in bewerking. Dit hebben B. en W. medegedeeld op vragen tijdens het onderzoek van de be groting. Een lid werkte daarbij op, dat uit verschillende rapporten blijkt, dat het toe voegen van fluor aan het drinkwater van groot belang is voor het voorkomen van tandbederf. Hij zou daarom gaarne verne men, of B. en W. ten aanzien hiervan reeds een standpunt hebben ingenomen en of er plannen in voorbereiding waren ook aan het drinkwater in Velsen fluor toe te voegen. Welke streekplannen, waarbij de ge meente Velsen is betrokken, zijn nog niet goedgekeurd en in welk stadium verke ren die plannen? B. en W. hebben op deze, tijdens het onderzoek van de begroting gestelde vraag het volgende antwoord gegeven. Het gedeelte van de gemeente, gelegen ten noorden van het Noordzeekanaal, is betrokken bij het streekplan voor de IJmo Noord en de herziening 1971 I van dat plan, vastgesteld bij besluiten van Provin ciale Staten van* Noord-Holland van 20 maart 1956, onderscheidenlijk 30 juli 1957. Dit streekplan en de herziening daarvan werden goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 19 spetember 1960. Bij besluit van 2 maart 1962, hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een ontwerp tot aan vulling en gedeeltelijke herziening van het onderhavige streekplan vastgesteld. Dit ontwerp waartegen vóór 12 juni 1962 bezwaren konden worden ingebracht is behandeld in de vergadering van de ge meenteraad van 6 juni 1962. De raad be sloot tegen dit ontwerp geen bezwaren in te dienen, maar te volstaan met het ma ken van enkele opmerkingen. Dit stand punt en de bedoelde opmerkingen zijn ter kennis van Gedeputeerde Staten gebracht De herziening is door provinciale Staten van Noord-Holland vastgesteld bij besluit van 10 december 1962, welk besluit nog niet is goedgekeurd. Het ten zuiden van het Noordzeekanaal gelegen gedeelte van de gemeente is be grepen in het streekplan voor Zuid-Ken- nemerland, vastgesteld bij besluit van Pro vinciale Staten van Noord-Holland van 1 juli 1957 en goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 14 juni 1962. De Haarlemse rechtbank, met mr. H. J. meer uit sport dan om het gewin bedreef. Ook heeft het overlijden van zijn groot moeder verdachte een grote schok gege ven. Ten slotte wees mr. Groen op het blanco strafregister, zodat hij meende de rechtbank een plaatsing in een jeugdge vangenis is overweging te mogen geven. De derde jeugdige deliht^uehf wa^' één 20-jarige smid uit IJmuiden, die zich ook dan inbraak 'had schuldig gemaakt en na zijn vlotte bekentenis acht maanden met aftrek tegen zich hoorde eisen. De offi cier van justitie ging hierbij van de ge dachte uit, dat de buit weliswaar niet groot is geweest, doch dat beklaagde toch als een echte inbreker te werk ging. Voor hem trad mr. B. J. Lammers als verdediger p, waarbij hij zijn pleidooi ba seerde op de moeilijke jeugd van ver dachte plus de goede opinie, welke zijn werkgever nog van hem heeft behouden. Om te voorkomen dat beklaagde een reci divist zou worden, vroeg zijn raadsman hem nog een kans te willen geven door een lichtere straf. De uitspraak van deze drie zaken werd eveneens bepaald op donder dag 14 februari. Ferwerda als president, heeft zich donder dag tijdens de ochtendzitting onder meer moeten bezighouden met enige strafzaken, die betrekking hadden op in de IJmond gepleegde inbraken en diefstal. Ook de ver dachten waren allen uit deze omgeving afkomstig. Een hunner, een 36-jarige opperman uit IJmuiden, hoorde tien maanden met af trek tegen zich eisen, omdat men hem schuldig achtte aan in cafés gepleegde dief stallen van twee portemonnees met inhoud. Dit oordeel was gebaseerd op de verkla ringen van vijf cafébezoekers, die van na bij hadden gezien dat verdachte zich de portemonnees toeëigende Desondanks was de opperman, die al meermalen voor der gelijke feiten werd veroordeeld, niet tot een bekentenis te bewegen. De president bracht hem onder het oog dat zijn on schuld moeilijk kon worden volgehouden, nu vijf getuigen zulke pertinente verkla ringen hebben afgelegd. „Het is mij ook een raadsel, edelacht bare, maar ik heb hem z'n ogen niet", stelde verdachte, die vervolgens zelfs in de aanval trachtte over te gaan door op vermeende zwakke plekken in de getuigen verklaringen te wijzen. Deze houding wekt de ontstemming van de president en hij vroeg of verdachte soms aan hallucinaties leed of in de mening verkeerde, dat men een samenzwering tegen hem op touw had gezet. Na dit voorspel had de officier van justitie, mr. J. Wiarda weinig woorden nodig om zijn reeds vermelde eis te moti veren, vooral omdat verdachte reeds meer voor diefstal werd veroordeeld. Minder een voudig was het voor zijn verdediger, die het een ondankbare zaak noemde en er dan ook mee volstond een lichtere straf te verzoeken, omdat waarschijnlijk de drank weer in het spel is geweest. De uit spraak volgt donderdag 14 februari. Een 19-jarige visserman uit Velsen be kende vlot de hem ten laste gelegde in braak met schuldheling en ontving daar door van de president een vaderlijke ver maning. Ook de officier wilde gaarne in aanmerking nemen dat verdachte geen hofddader is geweeest en daarbij nog nim mer met de justitie in aanraking kwam. Zijn eis luidde tien maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht door een medisch- maatschappelijk consulatiebureau. Zijn verdediger, mr. 't Hart hield daarop een warm pleidooi, waarin hij wees op het gemakkelijk te beïnvloeden karakter van de jongeman, waardoor deze zich ge makkelijk in zulke avontuurlijke misdaden heeft laten meeslepen. Ook heeft zijn ge zinsmilieu hem weinig normbesef bijge bracht. Even belangrijk achtte de verde diger het dat zijn werkgever het vertrou wen in hem niet heeft verloren en reeds te kennen gaf, hem weer onmiddellijk te willen accepteren. Nu hier dus geen sprake is van een criminele inslag en herhaling nauwelijks behoeft te worden gevreesd vroeg spreker dan ook een lichtere straf, zodat hij zo spoedig mogelijk onder toe zicht in vrijheid kan worden gesteld. Vervolgens betrad een 22-jarige zeilma ker uit Velsen het beklaagdenbankje, onv dat hij in samenwerking met de vorige verdachte had ingebroken. Zwaarder werd hem aangerekend dat hij zijn grootvader voor vijftienhonderd gulden had besto len en zich evenmin ontzag geld te ont vreemden -lit busjes voor liefdadige doel einden. De officier beschouwde hem volle dig toerekenbaar en eiste dan ook ander half jaar met aftrek De raadsman, mr. Groen meende dat ook hier nog wel enige factoren voor cle mentie aanwezig waren. Verdachte had op hem de indruk gemaakt een zekere bra voer te bezitten, waardoor hij zijn daden De raad van Heemskerk heeft gister avond een aantal agendapunten vlot be handeld. De vergadering, die nog geen uur duurde, stond nagenoeg geheel in het te ken van het onderwijs. Diverse voorstel len betreffende aanschaffing van leermid delen en het verlenen van een krediet voor de eerste inrichting van een school, wer den zonder enige duscussie goedgekeurd. Een wijziging in de verordening regelen de de subsidie aan sportverenigingen had de instemming van de raad. Een vereniging behoeft volgens de wij ziging nu slechts twintig leden te hebben om in aanmerking te komen voor gemeen telijke subsidie. Een krediet verstrekte de raad voorts voor vergroting van het (nood) gebouw van Sociale Zaken. De heer Nijde- ken (P.v.d.A.) pleitte voor een goed ge outilleerd gemeentelijk kantorengebouw, daar zijns inziens het steeds maar uitbrei den van bestaande noodgebouwen, teveel geld kost. Gezien dreiging van te uitgebrei de discussies over wijziging van het regle ment van orde der raadsvergaderingen, werd dit voorstel van de agenda gevoerd. De heer Nijdeken kreeg toestemming te interpelleren over extra beloningen aan het gemeentepersoneel in verband met de strenge winter. Hij vroeg welke maatrege len het gemeentebestuur denkt te nemen. Voorzitter H. Nielen zei dat juist gister morgen een brief was binnengekomen met adviezen van de betreffende bonden over extra uitkeringen aan gemeentepersoneel. Verder zal het college hierover een intern beraad houden. De heer Nijdeken wilde, met het oog op de weersomstandigheden, liever meteen een besluit laten nemen. Zo ver kwam het gisteravond echter niet. Omdat wethouder H. J. M. Roozen (K.V.P.) twaalf en een half jaar getrouwd was, werd tijdens de vergadering een bloe metje op tafel gezet. Aan ons bericht over de exploitatie van het Rex Theater kan nog worden toege voegd, dat voor de overdracht aan de ge meente Velsen de goedkeuring van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland en het notarieel rapport dienen te worden afgewacht. Dit werd trouwens dezer dagen nog bevestigd door burgemeester mr. J. C. Bührmann in de toespraak, die door hem aan het begin van de cabaretavond voor de Velser Kunstkring werd gehouden. De voorzitter van de Velser Gemeen schap, de heer J. van Os van den Abeelen. heeft dan ook met de toelichting, welke door hem op een desbetreffende vraag tij dens een persconferentie werd gegeven, de overtuiging onder woorden willen brengen dat hij met de huidige exploitante geen en kele moeilijkheid over de besoroken datum verwacht, indien de overdracht op 12 maart nog geen feit is geworden. De jaarvergadering van de vereniging „De Rijmonders" wordt op 7 februari aan staande gehouden in café Kraak aan het Marktplein in IJmuiden. Aftredend, maar herkiesbaar is de voorzitter de heer J. G. Swier. Het bestuur zal met twee leden worden uitgebreid. Voorgesteld worden de heren S. Wolthuizen en C. van Dee. De eerstvolgende oriëntatierit is vastge steld op 15 maart aanstaande. Uit een consumotietent op het DEM- terrein in Beverwijk worden vele dozen snoepgoed vermist. Gewelddadig heeft men zich de toegang tot het tentje verschaft door een groot gat in de deur te slaan en een hangslot te vernielen. De waarde van het gestolene is bijna zeventig gulden. De politie stelt een onderzoek in. NEDERLANDSCHE CONSERVENFABRIEK Trawlerkade 32 - IJmuiden zoekt voor spoedig voor de boekhouding. Sollicitaties gaarne aan bovenstaand adres N.V. BEVEROLFABRIEKEN fabrikanten van smeermiddelen, vragen voor hun afdeling EXPORT: voor: a. korrespondentie in de moderne talen b. verzorging v. d. internationale expeditie. Geboden wordt een zelfstandige en interessante werkkring in een modern kantoor en onder gun stige arbeidsvoorwaarden. Na gebleken geschiktheid volgt t.z.t. opname in het Pensioenfonds. Vereist worden een goede algemene ontwikkeling en ervaring in de Export. Schriftelijke sollicitaties aan: N.V. BEVEROLFABRIEKEN afdeling Export te BEVERWIJK. Een enorme collectie, waar onder de nieuwste modellen, tevens plastic vogelkooien Fa. ENGELHART TROMPSTRAAT 92 Te'ef. 4146 Donderdag Donderdag werden in IJmuiden 6280 kisten vis aangevoerd, waarvan: 616 kisten tong en tarbot, 687 schol, 8 schar, 4868 wij ting, 83 kabeljauw en gul, 18 diversen. De prijzen waren, in guldens, per 1 kg: gr. tong 3 803.50, grm. tong 2.702.40, kim. tong 2.24—1.98, kl. tong I 2.70—2.20, kl. tong II 2.30—1.94, tarbot I 3.70—3.50. Prijs 50 kg: tarbot IV 7659, gr. schol 1913, grm. schol 1512, kim. schol 14 12.50, kl. schol I 19—15, kl. schol II 37—13, schar 31, wijting 31—8, gr. gul 49, mid. gul 49, kl. gul 39—37. Per 125 kg: gr. kabeljauw 16284. De besommingen waren: HD 74 f 20.400, KW 82 9950, KW 16 (7250, KW 68 2330, en de KW 92 2730. Aanvoer van vrijdag Vijftig vaartuigen zorgden vanmorgen in IJmuiden voor een aanvoer van 4370 kisten vis, waarvan 110 wijting, 30 gul en kabeljauw, 2200 schol, 80 tarbot, 150 varia, 1180 stuks stijve kabeljauw en 100.000 kilo gram tong. Prijzen van vrijdag Prijzen, in guldens, per kilogram: zalm 5; tarbot 3,70-3.40; gr. tong 3.80-3.40; grm. tong 2,50-2,30; kim. tong 2,04-1,86; tong I 2,18-1,96: tong II 2,02-1.78. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 80-68. middel kabeljauw 78-66. Per 50 kilogram: gr. gul 41-34; middel gul 38-32; kl. gul 34-28' gr. schol 19-9; grm. schol 12-7,50; zetschol 12-8; schol I 14-8; schol II 22-11; schol III 24-14; schar 33-24; wijting open 33-19; wijting dicht 17-8: kuit 50-37; tarbot 132-62; griet 62-52. Per regel: gr. kabeljauw 70-48; middel kabeljauw 34-28. Per stuk: kreeft 6. Besommingen van vrijdag In guldens: KW 183 9.910. KW 126 8.960, KW 33 10.800, KW 124 9.850. KW 87 17.100, KW 153 18.100, KW 100 6.060. KW 196 11.700 KW 133 2.190. KW 209 8.010, KW 208 1.760, IJM 59 4.520. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 50 kisten wijting, 100 gul en kabeljauw, 1000 schol. 20.000 kilogram tong. Op zee In een gesprek met de Koraalbank meld de de KW 42 Nicolaas Senior een dag vangst van een paar honderd kantjes. De eveneens in de Ierse Zee vissende VL 131 Petronella moest, nadat er een goede 70 kantjes waren buitgemaakt, de haven van Cobh in Ierland opzoeken om daar lekkage in de reductiekast proberen te stoppen. De Julie Streiff zei gisteren in zijn „roe pie" naar huis, dat de radar niet werkte Het apparaat liep steeds vijf minuten na het aanzetten warm. Het uitvallen van de radar werd vooral met het oog op de sneeuwval als een groot gemis beschouwd. Alles was verder wel aan boord van de hektrawler. Produktschap In de donderdag gehouden bestuursver gadering van het Produktschap Vis en Vis- produkten is geen overeenstemming be reikt over het voorstel om de uitvoering van de verordening import en export van oesters 1963 reeds per 1 februari feitelijk te doen staken. Besloten werd deze ver ordening tijdelijk op te schorten met in gang van heden. De commissie minimum prijzen in verband met de visconserven- industrie heeft geen eenstemmigheid kun nen bereiken. De voorzitter deelde mee, dat de Nederlandse vissersvloot aan het eind 1962 uit 2474 vaartuigen bestond. Dat zijn er 19 minder dan in het jaar daar voor. Het aantal motorloggers liep er terug van 183 tot 162, waar tegenover een stij ging was van het aantal Noordzeekotters met een motorvermogen van 120 tot 500 pk van 289 tot 323. In 1962 werden ondermeer 7 nieuwe motortrawlers aan de vloot toe gevoegd, waaronder twee hektrawlers. De aanvoer van vis inclusief haring, schaal- en schelpdieren en zoetwatervis uit het IJselmeer bereikte in 1962 vol gens voorlopige CBS-cijfers het totaal van 254.317 ton tegen 282.005 ton in 1961 en 270.478 ton in 1960. Een belangrijke achteruitgang derhalve, welke voornamelijk werd veroorzaakt door het achterblijven van de aanvoer van ge zouten haring, verse haring en makreel. De totale waarde van de aanvoer steeg echter belangrijk. Deze bedroeg 160.764.000 in 1962, tegen f 140.439.000 in 1961 en f 136.001.000 in 1960. De aanvoer van gezouten haring bereikte in de teelt 1962 het totaal van 448.835 kantjes, hetgeen een achteruitgang be teken* van 185.683 kantjes ten opzichte van 1961 en van 181.777 kantjes ten opzichte van 1960. De uitvoer van visserijprodukten bedroeg in 1962 176.600 ton ter waarde van 190,8 miljoen. Naar hoeveelheid betekent dit een ach teruitgang met 3 percent ten opzichte van 1961. Naar waarde betekent dit een stij ging met 11 percent ten opzichte van 1961. XBocxxxxrrecrrrrrxYrrrrxx>oatxxr>ccncxxaKXKxrrrrxxrxxxxtt WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE JCXlOQOOOOOOOCXXXJCXXXXKXlUXXXiCXXJOOCXlOCXXJQOQOOÖt' RECTIFICATIE In het bericht over een nieuwe voorzitter van de V.V.D.-Velsen in ons blad van don derdag, is een foutje geslopen. De heren ir. D. N. Dammers, ir. N. van der Kolk en J. D. Hooglandt hebben namelijk geen zit ting in de propaganda-commissie, maar in een commissie ter bestudering van het be ginselprogramma van de partij. 16 februari is de dag waarop onze ouders H. POST en H. M. POST-BROEK hun ^/fe-jarig huwelijk ho pen te vieren. Dat zij nog lang gespaard rbogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Martin Adrie Leo en Gerard. IJmuiden. februari 1963 Frans Halsstraat 13. Gefeliciteerd! Wij verhuizen U korrekt en voordelig Vraagt prijsopgave FRANS HALSSTRAAT 30 RUYSOAELSTRAAT 4 Telefoon 4735 Alle modellen zichtbaar voor iedereen uitgestald. Doe een keuze uit onze enorme collectie. Mb OPTICIEN LANGE NIEUWSTRAAT 789 - TELEFOON 7119 LEVERANCIER van alle ZIEKENFONDSEN Concertgebouw - dinsdag 5 februari 1963 - 8.15 uur Gastconcert door het RADIO FILHARMON. ORKEST Dirigent JEAN FOURNET Solist MSTISLAV ROSTROPOVITCH - cello Programma: Berlioz - Ouverture „Le carnaval Romain"; Schumann - Celloconcert: Tschaikowsky - Rococo- variaties; Strawinsky - Le Sacre du printemps. Entrée f 3.6'0 en f 4.60 (a.i.). Kaartverkoop Alphenaar, Kruisweg 49. tel. 10125. 's Maandags tot 1 uur gesloten. zijn in verband met de 5-daagse werkweek vanaf 5 februari De nieuwe is er - nog beter - nog sneller. De GROOTSTE onder de kleine auto's 600 cc, Duroplast carrosserie Showroom Rozenstraat 55 - Haarlem Tel. 21275 - 12979 RAI-STAND 31 flinke maat stootvast piastic met handgreep, nu slechts 3.95 naadloos verzinkt met koperen sluiting en rubber vulling, nu weer voorradig voor 2.95 met 6 bakies in verschillende kleu ren en schepje, 8-delig, een leuk cadeautje voor 1-25 voor tafeltelefoon, handig voor aan de muur te bevestigen met plaats ruimte voor telef boeken 2.95 een keurige kop en schotel in Beiers porcelein, fraai gedeco reerd, van 1.48 nu slechts f 1-00 blijft 24 uur warm, met alum, huls, dus roestvrij, door speciale aan koop nu extra voordelig 1 Itr. 4.50 - Vi Itr. f 3.50 - 1/2 Itr. (2.50 - 1/4 Itr. 1.95 Luxemb. aardewerk, gegarn. kwali teit, in diverse maten, met en zon- der deksel, voor slechts 3.9-/ een grote partij 1e keus bloem potten, in div. maten en kleuren, uitzoeken, per stuk voor slechts 0 7 emaitle, flinke maat. met 2 hand- arepen, nu nog voor f 10. orig. Primolux-centrifuge, met auto matische rem en schakelaar, dek selbeveiliging, volle qarantie, tijde lijke aanbieding, van f 165.00 nu 139.5;

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6