Nationale zaalhandbalploeg te sterk voor de Franse meisjes Full Speed haalde titel niet, weinig hoop voor Rapiditas Kruiver en Bouwmeester zijn geblesseerd in oefenmatch van Feijenoord tegen Toulon Veel doelpunten van semiprofs in vriendschappelijke duels RCH-ers bleken sterker dan Blauw Wit Heren daarentegen kansloos in Lyon Uitslagen handbal in de zaal Heren van Blinkert handhaafden zich Bestuur van VVV is afgetreden Rik van Looy won in Madrid Sparta overwon Go Ahead met 2-0 Racing zondag tegen Wageningen of tegen Sparta Bridgekring '35 is kampioen MAANDAG 4 FEBRUARI 1963 12 Heren Snel verslagen Voetbal Nederlandse amateurs spelen tegen Engeland en West-Duitsland Jeugdploeg op Houtrust tegen team van Wales Recordpoging van Marian Heemskerk Misverstand De Nederlandse dameszaalhandbal - ploeg heeft zondag in Utrecht met 6-3 ge wonnen van Frankrijk. Bij de rust ston den onze landgenoten met 4-0 voor. De ruim 2000 zaalhandbalenthousiasten, die de Beatrixhal bevolkten, hebben hun waardering voor het vertoonde spel van de Nederlandse dames niet onder stoelen of banken gestoken. Vooral in die periode voor de rust toen onze landgenoten door een openingsdoelpunt van Lenie Opveld na een fraaie schijnbeweging gevolgd door treffers van Noortje Bos, Annie Kus- ters en Tjits de Groot een ruime 4-0 voor sprong hadden genomen, groeiden de aan moedigingen aan tot een orkaan. Op dat moment zagen wij een op volle kracht draaiende Oranje voorhoede, die met prachtig cirkellopen de Franse da mes herhaaldelijk noopte aan de nood rem te trekken, waarbij zij vaak tot uiter ste middelen grepen. Maar Nederland was zo superieur dat de Fransen slechts enke le malen de aanval goed overnamen, het geen dan meestal resulteerde in keiharde schoten voor de verdediging, waarin voor al de Franse kampioene speerwerpen, Su zanne Cathiard, uitblonk. Het hielp allemaal niet. De betonnen verdediging, het goede blokkeren van de Nederlandse dames was af en boven alles uit excelleerde doelvrouwe Gien van Maa- nen. Zij was het, die in alle standen en klemvast haar doel schoon hield en zij trad zo zelfverzekerd op, dat de penalty, genomen door Suzanne Cathiard, geen treffer opleverde. Na de rust was het wederom Lenie Op veld die scoorde (5-0), maar de Franse dames, fel spelend, kwamen terug door doelpunten van Christiane Thalamy en Margaret Myropulos. Noortje Bos zag haar rush gestuit door al te hardhandig optreden en gaf de Franse keepster Jean ne Frioux geen schijn van kans bij haar strafworp (6-2). Daarom was het voor ons zo onbegrij pelijk dat coach Jan Kloen opdracht gaf het spel te bevriezen en alleen te schieten wanneer er een kans was. Teveel zagen wij de bal van hand tot hand gaan zonder zelfs maar op de openingen te letten. Het spelpeil zakte merkbaar, terwijl Christia ne Thalamy enkele seconden voor het .ein de nogmaals de touwen vond (6-3). Een beetje onbevredigend slot na het vertoon de spel. Was men bevreesd, zoals tegen West-Duitsland, dat de Franse meisjes te rug zouden komen? Juist door het spel te bevriezen gaf men de tegenstandster de gelegenheid uit te breken, terwijl voor de rust duidelijk is gebleken dat de aanval nog steeds de beste verdediging is. De ploegen speelden in de volgende op stellingen: Nederland: Gien van Maanen, Wil Giebels, Noortje Bos, Ineke Boom, Marjolijn Das, Tjits de Groot, Corrie Dolkens, Loesje Willems, Lenie Opveld, Erica Flekken en Annie Kusters. Frankrijk: Jeanne Frioux, Claude Mo- rane, Marguerite Myropoulos, Bernadette Russiaux, Suzanne Cathiard, Christiane Thalamy, Renee Bellec, Mireille Carère, Jeanette Castagnini, Helene Brunet, Lilia ns Maurin. De Nederlandse zaalhandbalploeg heren heeft zaterdagavond in Lyon de lauden- wedstrijd tegen Frankrijk verloren met 22-11. Bij de rust was de stand 10-5 in het voordeel van de Fransen. De Nederlandse ploeg heeft het uiterste gegeven om het verschil in klasse, dat er nu eenmaal be staat tussen het Franse en Nederlandse zaalhandbal, weg te werken. Het heeft niet mogen baten, al hebben de Fransen aan zienlijk harder voor de overwinning moe ten vechten dan het eindresultaat: 22-11 aangeeft. De gastheren, die het aanvankelijk wat te lichtvaardig opnamen, stonden name lijk na enkele minuten al met 4-1 achter en toen Ab Mastenbroek het bestond een strafworp van Richard te stoppen leek het erop dat de Fransen moreel aangeslagen waren. Dat duurde echter niet lang of Lambert, Portes en Sylvestro ontketenden een bombardement, waartegen Masten broek niet langer opgewassen was. De rust kwam met een 5-10 achterstand en na de hervatting miste Peter Korver tot overmaat van ramp nog een penalty. George van Noessel, die bij Nederland onder de lat was gekomen, keerde even later echter een strafworp van Chastanier, zodat wat dit betreft de stand in even wicht bleef. Wat de normale aanvalsma noeuvres betreft, overklasten de Fransen hun tegenstanders volkomen, hoewel Daan Gillissen, Henk Kuipers, debutant Rienk Boomsma en doelman Ab Mastenbroek een goede indruk maakten. De scores waren: Frankrijk: Lambert 4, Portes 3, Sylvestro, Chastagnier, Ri chard, Vignat, Soulie, Sellenet, Pons allen 2, Hoinant 1. Nederland: Henk Kuipers 3, Daan Gillis sen 3, Hans Horselenberg 2, Rienk Booms- ma 1, Frans van der Heyden 1 en Thijs de Haan 1. Het Nederlandse team heeft zondag de landenwedstrijd tegen Zwitserland met het kleinst mogelijke verschil 14-15 verlo ren. Bij de rust was de stand 11-4 voor Zwitserland. De Nederlandse ploeg is in de ze ontmoeting heel wat beter voor de dag gekomen. Toen de Oranjeploeg binnen kor te tijd met 4-3 voorkwam, deed dat veel verwachten voor het verdere verloop van de strijd. Maar de Zwitsers gingen op Dames: Overgangsklasse: DES—V en K 2—7. District West A. Dames: Tweede klasse: Full Speed—SEW 37. Heren: Eerste kl.: Aalsmeer 2—De Blink. 812. Tweede klasse: RapiditasWVGV 1214. Afdeling Haarlem Dames: Eerste klasse: IJmond—IEV 44: Ra piditas—ADO 84; HOC—Concordia 3—5. Tweede klasse: HBCSamen Een 36; TYBB Concordia 2 6—5. Derde klasse: ADO 2—De Blinkert 3 9—2: Con cordia 3—ADO 2 4—4. Vierde klasse: Full Speed 2—TYBB 2 3—2; HBC 2—Zandvoortmeeuwen 4—3. Heren: Eerste klasse: Zandvoortmeeuwen— AHV 16—16; HOC—AHV 8—6. Tweede klasse: Concordia 2—Zar.uv.m. 2 C—11. Derde klasse: De Blinkert 3—Zandv.meeuwen 3 12—8; Zandvoortmeeuwen 3—Rapiditas 3 9—13; De Blinkert 3—Concordia 3 9—12. volle toeren draaien en doelverdediger George van Noesel, die Ab Mastenbroek had vervangen, moest nog voor de rust acht maal zwichten, zonder dat Neder land daar ook maar iets tegenover kon stellen. Vooral Stebler bracht vaart en verrassing in het spel van de Zwitsers. Na de rust gingen de Helveten nog even door, maar bij de stand 13-5 was het af gelopen. Invaller-doelman Karlin maakte enkele fouten, de verdediging van de gast heren werd daardoor onzeker en Neder land profiteerde ten volle van de moge lijkheden. Onder de bezielende leiding van Frans van der Heyden werd begon nen met het verkleinen van de achter- Steeds meer dringen de Nederlandse dames hun Franse tegenstanders terug in de richting van hun eigen doel. Nederland klopte Frankrijk met 63. stand. Zes treffers achter elkaar vormden het resultaat. Pas daarna boekte Zwitser land weer succes. Nog drie doelpunten scheidden Nederland van een gelijke stand en ook deze kwamen tot stand. Met een wanhopig slotoffensief kon Zwitser land daarna de winst nog juist veilig stel len. Voor Nederland scoorden Korver (4x) Cantelberg (3x), Rinus Botterman (2x), Van der Heyden (2x), Gillissen (2x) en De Haan (lx). De herenploeg van De Blinkert heeft in de zaalhandbalcompetitie zijn plaats in de hoogste klasse van het district veiligge steld. Tegen de reserveploeg van Aals meer, die als rode lantaarndrager voor zijn laatste kans vocht, bewèrkfctèlligden de Haarlemmers een 12-8 zege. Daaren tegen heeft Rapiditas het degradatiege vaar niet kunnen afwenden; na een sterk gespeelde eerste helft, die een belangrijke voorsprong opleverde, liepen de zwartwit- ten na de hervatting te pletter op de zeer hechte WVGV-defensie. De Rapidianen zijn nu afhankelijk van het resultaat van de nog resterende ont moeting tussen Oranje '57 en Sport Ver eent. Eindigt de Utrechtse derby in een puntenverdeling dan is het pleit ten nadele van de Haarlemmers beslecht. Is dit niet het geval dan zal Rapiditas in een be slissingswedstrijd met de verliezer nog maals trachten de plaats in de districts competitie te behouden. De dames van Full Speed startten tegen SEW in de Badmintonhal als de grootste kanshebbers op de titel, maar de gasten uit Nibbixwoud brachten de IJmuidense dames al spoedig tot andere gedachten. Kansloos werden Nel Toon en haar team genoten verslagen en ook zij hebben de zaken niet meer in eigen hand. De ont moeting tussen Amstel en SEW zal hier in de strijd om de titel de beslissing moe ten brengen. Voor ons is na zondag het pittige SEW de enige rechthebbende. Er blijven in deze afdeling echter nog tal loze mogelijkheden. Met het degradatiespook voor ogen heb ben Aalsmeer 2 en De Blinkert niettemin een uiterst sportieve wedstrijd gespeeld, zodat men na de strijd van de scheids rechter zelfs een complimentje in ont vangst mocht nemen. Aalsmeer nam de leiding met 1-0 en 3-1. De Blinkert kwam wat traag op dreef, maar verkreeg toch nog voor het wisselen van speelhelft een 6-3 voorsprong, zonder dat men zich ook maar een ogenblik veilig kon wanen. Als ploeg speelde De Blinkert een van zijn beste wedstrijden. Het cirkellopen van de gastheren was zwak en behoefde weinig aandacht; men bepaalde zich dan ook meer tot afstandsschoten, waarmee doelman Hartendorp en de goed blokke rende Haarlemse verdedigers echter wel raad wisten. Eindresultaat 12-8. SEW nam tegen Full Speed direct het initiatief, bezat binnen enkele minuten een 2-0 voorsprong en leidde medio de eerste helft reeds met 3-0. Full Speed kon zich toen reeds verslagen achten, want het spel van de gasten was in alle opzichten aanzienlijk beter. De IJmuidense dames leden aanvankelijk veel balverlies en toen men over deze malaise heen was, hadden de gasten hun verdedigingstactiek be paald. De geel-zwarten trachtten in een fanta sieloos spel hun schutters Nel Toom en Truus Relik te lanceren. Doch Nel Toon werd geen moment uit het oog verloren en Truus Relik had te veel ruimte nodig en was bovendien te traag om aan een consequente dekking van de SEW'ers te ontkomen. Na de hervatting vergrootte de Nibbix- woudse ploeg de marge tot 5-0, eer Full Speed uit een strafworp het eerste te- genpunt kon scoren. De animator van de gasten, aanvoerster Nel Koopman, scoor de op 5-1 haar derde doelpunt. Zij zwenkte weg uit het midden en met een trekbal langs de tweede paal verraste zij Rina de Voogt voor de derde maal op deze wijze. Door een trage terugtocht van de gasten en een lange uitworp kon Full Speed ten slotte de nederlaag tot 7-3 beperken. Dit resultaat vormde overigens maar een zwakke afspiegeling van de krachtsver houding. Tot 6 minuten voor het einde van de 't Bestuur van de Venlose eerste-divisie- club VVV, welke vereniging de laatste ja ren vrijwel voortdurend met financiële moeilijkheden te kampen heeft, is afge treden. Het bestuur besloot hiertoe tijdens een bijeenkomst met een groep personen die zich bereid had verklaard de leiding van de vereniging op zich te nemen. Het voorlopige bestuur staat onder lei ding van de industrieel L. van Stokkum, die als voorzitter zal optreden. Verder ma ken de heren lt. kol. Van den Breemer (vice-voorzitter), Zeelen (secr.), Wekking comm.), Soest en Munten (comm.) er deel van uit. In tegenstelling tot het afgetreden be stuur, dat van oordeel was dat betaald voetbal in Venlo zonder periodieke finan ciële steun niet mogelijk is, deelt het nieu we bestuur de mening dat betaald voetbal in Venlo wel degelijk bestaansrecht heeft. Het ligt in de bedoeling een reorgani satie door te voeren. Daarna zal een bui tengewone algemene vergadering worden belegd, waarop een nieuw bestuur kan worden gekozen. Er zijn diverse plannen, onder meer wordt gedacht aan de bouw van een modern stadion waarin ook de beoefening van andere sporten mogelijk is. De Engelse voetbalbond heeft de loting bekendgemaakt voor het amateur-landen- toernooi dat ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de bond van 15 t/m 22 mei in diverse steden van Engeland zal worden gehouden. De teams van de acht deelnemende landen zijn ondergebracht in twee groepen. De winnaars van de poules spelen op 22 mei in Sunderland de finale. De samenstelling van de groepen is als volgt: Groep A: Ierse Vrijstaat, Italië, Schotland en Zwitserland; groep B: Frank rijk, West-Duitsland, Nederland en Enge land. Het wedstrijdprogramma voor Neder land ziet er als volgt uit: 15 mei: Durham: West-DuitslandNederland; 18 mei: South Shields: FrankrijkNederland; 20 mei: Gateshead: EngelandNederland. Het Nederlands jeugdelftal (16 tot 18 jaar) zal woensdag 6 maart om 3 uur op Houtrust in»Den Haag een voorwedstrijd spelen voor het internationale jeugd-voet- baltoernooi en wel tegen de jeugdploeg van Wales. Van de uitslag van deze wed strijd zal afhangen of Nederland tot het hoofdtoernooi zal worden toegelaten. strijd had Rapiditas in het treffen met WVGV nog geen afchterstand gekend. Zelfs bezaten de Haarlemmers na 2-0, 2-2, 3-2, 3-3 en 5-3 royale voorsprongen als 9-4, 10- 5, en 11-7. De Rapidianen speelden uit stekend, met goed positiespel, breed van opzet met Molenkamp als strateeg, Phi- lippo als zwoeger, Nieuwenhuizen als goed cirkelloper en Adrichem als een vervaard afstandsschutter. Wel bleef het trage terugkomen op de cirkel een aanhoudende zorg van coach Tros, doch doelman Ton van Duin bracht in de meest netelige situaties met snelle reacties redding, terwijl de lange, snelle WVGV'ers wat te gehaast bij de afwer king van hun aanvallen te werk gingen. Maar in de tweede speelhelft accentueer den de gasten hun tactiek. De verdedi ging kreeg meer aandacht, de weg naar het doel werd hermetisch afgesloten en met breaks out, met de stoorder als spits, trachtte men de bakens te verzetten. De WVGV-ers slaagden volkomen, doch niet zonder medewerking van de Rapi dianen, die enerzijds te weinig fantasie bezaten om de defensie van de gasten uit positie te spelen en anderzijds, door in gedekte positie te schieten, meer dan nodig de WVGV'ers de bal in handen speelden. Van 10-5 werd het 10-7 en van 11-7 6 minuten voer het einde zelfs 11-11. Rapiditas bleef op de muur beuken, maar WVGV had met snelle uitvallen steeds de ruimte en het moedige verweer van doel man Van Duin kon niet verhinderen dat WVGV uiteindelijk de strijd met 14-12 in zijn voordeel beslechtte. De Haarlemmer Vermeer leidde voortreffelijk, maar ge noot de volle medewerking van twee spor tieve formaties. Uit Antibes kwam zondagavond niet zo'n erg gunstig bericht. Feijenoord heeft za terdag in Toulon een oefenwedstrijd ge speeld tegen de club van die naam een tweede divisie en in die wedstrijd, die onder erbarmelijk slechte weersomstandig heden werd gespeeld zijn Kruiver en Bouwmeester beiden aan de enkel gebles seerd geraakt. Bouwmeester was er zon dagavond het best aan toe, maar van Krui ver stond het gisteravond niet vast of hij woensdag in Parijs tegen Stade de Reims mee zal spelen Dit werd ons gisteravond telefonisch me degedeeld door een bestuurslid van Feije noord. Wind, sneeuw en regen hebben de Rotterdammers in de oude Franse oorlogs haven aan de Middellandse Zee gehad za- terdagmidag het had in Nederland niet slechter kunnen zijn. Ondanks het slechte weer hebben de Rotterdammers zich inge spannen zo goed mogelijk te spelen. Zij beseften dat het de laatste warming-up was voor de big match van woensdag Voor de rust wilde het niet zo best vlotten, kwam Feijenoord met 1-0 achter te staan. Na rust ging het beter. Cor van der Gijp maakte gelijk en Bergholtz ingevallen voor Kruiver zorgde ten slotte voor de 3-1 overwinning. Leuk die 3-1 overwinning, mits de prijs, die men ervoor heeft betaald, niet te hoog zal zijn.De Franse dokter, die Krui ver heeft onderzocht, was optimistisch en van mening, dat hij woensdag van de par tij zal zijn. De Feijenoorders zelf zien het iets somberder in.En tegelijkertijd realiseert men zich, dat een wedstrijd zon der Kruiver tegen Reims nog niet gewon nen is. Kruiver heeft juist in de wedstrij den voor de Europacup zijn waarde voor Feijenoord bewezen. Enfin, zo ver is het nog niet. Wintervoethal..., maar aan de stand van de linkse speler kan men wel aannemen dat Arie den Oude terug bij DWS bezig is een goal te sco ren. Dat gebeurde tegen KFC, van welke club men doelman Schouten in actie ziet. Vandaag vertrekt het gezelschap van Nice per vliegtuig naar Parijs, waar de eerste nacht de intrek zal worden geno men in hotel Astra en vervolgens in hotel Napoleon. Zondag was het weer aan de Rivièra gelukkig iets beter, zodat een wan deling kon worden gemaakt. Met de op stelling van het elftal wordt gewacht tot dinsdag of woensdag. Vast staat, dat Kreijermaat weer meedoet. Hij heeft van zijn blessure niet de geringste hinder meer ondervonden. En dat betekent in ieder ge val een versterking van de ploeg. Wielrennen Rik van Looy, die ter voorbereiding van het nieuwe wegseizoen naar het zuiden is getrokken, heeft zaterdag deelgenomen aan wielerwedstrijden in het sportpaleis van Madrid. Deze werden georganiseerd ter gelegenheid van het afscheid van de Span jaard Miguel Poblet, na 20 jaar wed strijdsport. De Belg won zowel de sprintwedstrijd als de afvalrace. De eerste maal voor Sorge- loos en de tweede keer voor Aerenhouts. Samen met Sorgeloos won hij ten slotte een ploeg^nwedstrijd achter Dernies over vijf kilometer in 5 min. 6 seconden (gem. snelheid 59,058 km. p.u.). Timoner-Tortella (Sp.) werden tweede in 5.24.1. Bij wielerwedstrijden in het Antwerpse sportpaleis heeft Jan Derksen in een sprintomnium beslag gelegd op de gedeel de vierde plaats. Eerste werd de Belg Jos Debakker met zes punten, tweede Potzern- heim (Did.) met 7 pnt. en derde Leo Sterckx (Belg.) eveneens 7 pnt. Wereld kampioen Maspes en Jan Derksen deelden de vierde plaats met elk 8 pnt. De Tilburger Leo Coehorst heeft zondag in Achtmaal bij Zundert een nationale cy clocross voor profs en onafhankelijken ge wonnen. Coehorst legde het 26 km. lange parcours, dat door de hard bevroren sneeuw zeer glad was geworden af, in 51 minuten en 7 sec. De enkele duizenden toe schouwers hebben de 65 deelnemers tallo ze valpartijen zien maken. De uitslag luidt: 1. Leo Coehorst (Til burg) 51.07, 2. Van Dongen (Made) op 1.57, 3. Odijk (Alphen a.d. Rijn) op 2.13, 4. Marcus (Boskapelle, Belg.) op 2.21, 5. v. d. Kloot (Zundert) op 2.47, 6. v. d. Werf (Leiderdorp) op 3.23, 7. v. d. Velde (Rijs- bergen) op 3.25, 8. Looyen (Brasschaet, Belg.) op 4.05, 9. Machielsen (Tilburg) op 4.18, 10. v. d. Burg Leiden) op 6.00. De Robbenzwemster Marian Heems kerk zal woensdagavond 6 februari a s. in het Sportfondsenbad Zuid in Rotterdam een poging doen het Europees record op de 200 meter vlinderslag scherper te stel len. Dit record is reeds in haar bezit met 2 min. 34,4 seconden, een tijd, die dateert uit 1960 en werd gezwommen in Leipzig. Opnieuw hebben diverse semiprofclubs, ondanks de veelal in erbarmelijke toe stand verkerende velden, hun heil gezocht in vriendschappelijke wedstrijden. In De venter speelde Go Ahead, dat een week geleden Ajax met 6-4 weinig kans liet, op nieuw tegen een gerenommeerde eredivi- sieploeg. \u was het Rotterdamse Sparta bij de Deventenaren te gast en de Maas stedelingen deden het beter dan hun Am sterdamse collega's. Met 0-2 (doelpunten van de Hongaar Be- la Bodnar in de 33ste en 53ste minuut) wonnen zij van de Go Aheadploeg. 5000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. In Groningen verpletterde GVAV het een divisie lager spelende Enschedese Boys met 6-0. 1500 belangstellenden zagen een redelijk spelend Gronings team, dat reeds voor de rust via Alma en aanvals- In deze voor voetballers zo langzamer hand grenzeloos-vervelende tjjd laat RCH geen gelegenheid ongebruikt zijn spelers in goede conditie te houden. Daarnaast zoekt de Racing voor haar vriendschappelijke wedstrijden sparring-partners uit, die de nodige kijkers kunnen garanderen. Zo wil RCH komende zondag óf tegen Wagenin gen (de al bijna vergeten bekerwedstrijd) óf vriendschappelijk tegen de Rotterdam se eredivisieclub Sparta aantreden. Zon dag 17 februari (indien de dooi dan nog niet is ingetreden) staat voetbalminnend Haarlem en omgeving andermaal een op papier veelbelovende match te wachten: RCH-Ajax. Gisteren kreeg de Racing bezoek van een bijna voltallig Blauw Wit. Bijna, want de spectaculaire doelman Van Heeswijk liet vanwege een nog niet genezen hersen schudding verstek gaan. Wederom zou RCH dus een eredivisie ploeg partij gaan geven. Welnu, slechts weinigen onder het 2500 man tellende publiek slaagden er gis teren in enig klasseverschil tussen het veel gemakkelijker over het gladde, van Haarlems;- en het Amsterdamse elftal te een 2'/j centimeter dikke laag zand be- ontdekken. De uitslag pakte zelfs nogal dekte veld, hetgeen al in de 5de minuut verrassend uit: 2-1 voor RCH. overduidelijk tot uitdrukking kwam. Kruy- In de beginperiode zag het daar bepaald niet naar uit. Gast Blauw Wit bewoog zich Een RCH-speler (Nanai, links) en een oud-speler van de Racing (Kruyer, naast hem) in duel tijdens de oejen- wedstrijd RCHBlauw Wit in Heem stede. Doesselaar en doelman Van der Schilden ziet men rechts op de foto. er (veel te veel solo-speler) bereikte „iets" met zijn gepingel, trok de RCH-defensie uit zijn verband, presenteerde midvoor Sparendam de bal en zonder al te veel moeite deponeerde de beweeglijke Surina mer het leer achter Van der Schilden: 0-1. De in rode shirts gestoken RCH-ers raak ten meer ingespeeld; in de 12de minuut stond het daardoor al weer 1-1 dankzij een snelle rush van de actieve rechtsbui ten Hendriks. Van dit moment af zouden de Racing en Blauw Wit, op één uitzonde ring na, elkaar volledig in evenwicht hou den. Behalve dan in de 36ste minuut toen de wat tegenvallende Van den Berg vol doende waakzaamheid aan de dag legde om een misverstand tussen Blauw Wits Engelse spil Hughes en invaller-doelman Conrad op de enige juiste manier af te straffen: 2-1. Kort voor de theepauze keer den beide keepers schitterend harde scho ten van Maslo (RCH) en linksback Koers (Blauw Wit). Na de rust verschenen de Amsterdam mers met vervangers voor Koers (Royé) en Clement (Geestman). Bepaald geen versterking, doch RCH profiteerde er niet van. Vooral linksback Royé bewoog zich te traag om de rechtsbuiten van de Ra cing te kunnen bedwingen. Hendriks bleek evenwel niet in staat de score op te voe ren. Aan de andere zijde schitterde Van der Schilden door een van dichtbij inge zonden schot met een mirakuleuze duik uit zijn doel te ranselen. Het bleef evenwel 2-1. leider Klaas Nunninga een 2-0 voorsprong nam. Na de rust werden Abe Lenstra c.s. overspeeld. Nunin^a (2), Alma en Fransen voerden de score op tot 6-0. In het stadion „De Vijverberg" in Doe- tinchem verloor de Graafschap met 0-3 van het Bossche BW, Hier waren 1000 enthou siasten aanwezig. De ruststand luidde: 0-1, ontstaan door een inzet in eigen doel van Graafschap-stopper Jansen. De eredivisieclub Enschede had zonder Helmuth Rahn op eigen redelijk bespeel baar veld geen moeite met amateur-eerste klasser Rigtersbleek. Door doelpunten van Henk Bosveld (vijfmaal), Nemes en Von deling (ieder tweemaal) zagen de 1500 toe schouwers de profs de amateurs met liefst 9-0 verslaan. KFC, zonder amateur-international Cees Molenaar, <rad in Zaandam aan tegen het een klasse hoger spelend DWS. Bij DWS speelde, voor het eerst dit seizoen, mid voor Arie oen Oude weer mee. Hij zette zijn heroptreden luister bij, door een hat trick fe scoren. De overige treffers kwamen op naam van linksbuiten Wery (die voor de 0-1 ruststand zorgde) en Lentz. Henk van Vlierden redde yoor 1000 supporters ten slotte de eer voor KFC. De Bridgekring '35 uit Rotterdam, be staande uit de heren Oudshoorn, Corna- lijnslijper, Krijns en Slavenburg, is Neder lands kampioen viertallen geworden. De Rotterdamse club behaalde zaterdag in Utrecht een 6-0 overwinning op UBC en is daardoor onbereikbaar geworden voor de overige teams. De competitie duurt nog vier weken. De nieuwe kampioenen namen in de eer ste helft van hun wedstrijd de praktische beslissende voorsprong van 44 matchpun- ten. De Utrechtenaren waren bij het nef- men van beslissingen in een vijf-ruiten contract en bij het tegenspelen van een manche-bod in schoppen, niet fortuinlijk, waardoor op deze spellen zware verliezen werden geleden. Toen in de tweede helft, na aanvankelijk goede vooruitzichten, nog maals een manche door slordig spel werd gemist en het juiste tegenspel in een manche-contract van de tegenstanders niet werd gevonden, was het pleit beslecht. De Amsterdamse staartclub WOC met Polk-Meijer en Mouw-Brilleslijper deed he tegen de Continentalclub uitstekend en greep de laatste kans de degradatie te ontspringen aan door met 60 te winnen. Het Haagse Buitenhof versloeg overeen komstig de verwachtingen BOC met 60 en hierdoor zal de wedstrijdvan laatst genoemde tegen WOC wel beslissend zijn voor de laatste plaats. De stand na acht wedstrijden is nu 1. en kampioen van Ne derland Bridgekring 1935 41 punten, 2 en 3 Continentalclub en Buitenhof 28. 4. UBC 19, 5. BOC 16, en 6 WOC 12 punten.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 12