Prof. De Quay verwijt de P.v.d.A. overdreven critiek AGENDA KABOUTER DRIFTKOP Polle, Pelli en PimMo en bondig K. V.P.-appèl in Hengelo - Voor bromfietsers geen examen „Injecteur" middel om vissen te redden Drie lijstaanvoerders bij de A R. Partij Koninklijk gezin in Oostenrijk „Katsedijk" eerste aan nieuwe H.A L.-pier in New York Gestrande passagiers eindelijk terug naar Johannesburg Leraar schuldig aan de dood van zijn vrouw? Eén dode in het verkeer Met zijn stiefzoontje op het dievenpad Reddingboot van „Nector" gevonden Amstelstroom" pikt geredden op Zeeman ernstig gewond bij een vechtpartij Weer strenge vorst in de nacht h si MAANDAG 4 FEBRUARI 1963 2 Idealen Gezond verstand Minister Korthals: Haarlem \elsen-IJ muiden Beverwijk Drie Italianen wegens een aanranding aangehouden Zaanse ex-ambtenaar houdt vier maanden 63. „Alle begin is moeilijk! Maar dit is een heel nieuw spelletje. Weg daar beneden! Daar komt de eerste tak!" „Hopla, Polle, je hoeft toch niet gelijk met de tak mee naar beneden te komen!! Maar het kan natuurlijk wel grappig zijn zo naar beneden te roetsen!" „De volgende tak is heel groot, maar die valt wel alleen naar beneden. Hè, dat vind ik toch zo fijn, zo aan ons eigen huisje te knutselen! Hier zullen wij beslist een prachtig uitzicht hebben .Iliililllllllillllllllllll .1 Ü.s Tijdens een in Hengelo gehouden Over ijsels appèl van de Katholieke Volkspartij heeft de voorzitter van de Tweede-Kamer fractie van de K.V.P., dr. De Kort, er zijn vreugde over uitgesproken, dat de Partij van de Arbeid op haar jongste congres de eenzijdige ontwapening heeft verworpen. Hij zei dat op dit punt de Partij van de Arbeid het beleid blijft delen van de K.V.P., de drie protestants-christelijke partijen en de V.V.D. Hoe de toekomstige samenwerking in regering en parlement ook zal zijn, steeds zal, volgens dr. De Kort in de naaste toekomst de overgrote meerderheid van ons volk de samenwer king in de NAVO steunen. Dat één op de acht van de uitgebrachte stemmen toch nog voor de eenzijdige ontwapening was, vond dr. De Kort griezelig in verband met de structuur van de Partij van de Arbeid. „Deze gevaarlijke zwakke plek zal zich voorlopig niet kunnen manifesteren in de politieke beleidslijn, maar zij zal wel po gen in de Partij van de Arbeid te blijven doorwoelen en uitvloeien," aldus dr. De Kort, die van mening was, dat zich op het congres van de Partij van de Arbeid „een vervaarlijke structurele onzekerheid" van die partij heeft geopenbaard. Over de komende verkiezingsstrijd merkte dr. De Kort op, dat de V.V.D. zich in tegenstelling tot 1959 tot nu toe onthou den heeft van verklaringen dat 't voor haar onmogelijk is om met de Partij van de Arbeid samen te werken. Hij zei voorts dat volgens prof. Vondeling de P.v.d.A. zo mogelijk weer regeringsverantwoordelijk heid gaat dragen en zo nodig in de oppo sitie blijft. Dr. De Kort noemde dit bemoedigend voor de mogelijkheden van samenwer king. Van „lonken" van de K.V.P. naar de P.v.d.A. is echter geen sprake. De K.V.P. is tevreden over het feit, dat de verkiezingsstrijd thans begint op een wij ze, die geen belemmeringen voor de ka binetsformatie inhoudt. Minister Cals hield een toespraak over de noodzaak van idealen in de staatkunde. De politiek spreekt het volk dikwijls niet voldoende aan, omdat zij niet voldoende en zeker niet voldoende zichtbaar wordt geïnspireerd door grote ideeën en grote idealen. Ingaande op de christelijke funde ring van de staatkunde besprak mr. Cals het probleem van een nauwere samenwer king tussen de K.V.P. en de protestants- christelijke partijen. In de komende ver kiezingstijd moet nagelaten worden wat de verbondenheid van allen, die een christe lijke politiek nastreven, zou kunnen scha den, zei hij. Minister-president De Quay noemde in een toespraak de critiek van de Partij van de Arbeid op het kabinet een uitdaging aan het gezonde verstand. De Partij van de Arbeid heeft bij herhaling gezegd dat dit kabinet niets tot stand heeft gebracht. En zo er iets tot stand is gebracht, dan had het kabinet de wind mee. Prof. De Quay noemde dit overdreven en buiten proporties getrokken. De premier zei, zo veel vertrouwen te hebben in het gezonde verstard van de Nederlanders dat deze so cialistische propaganda alleen maar kan leiden tot de vooruitgang van de K.V.P. Over de verkiezingsprogramma's van de politieke partijen merkte hij op, dat deze niet veel van elkaar zullen verschillen. Het zijn verlanglijsten, waarop de woningbouw de defensie, de landbouw, de recreatie, de belastingverlaging e.d. niet zullen ont breken. Belangrijk noemde hij echter de voorrang die de partijen aan de vele ver langens geven. Uit de prioriteit die de K.V.P. zal stellen zal het eigen karakter van de partij blijken, aldus prof. De Quay. Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren de be groting van Verkeer en Waterstaat zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Na een debat over de vele waterstaatkundige on derwerpen is de Kamer tot 19 februari op recès gegaan. Een algemene regeling betreffende de maximum-snelheid van motorvoertuigen kan binnenkort worden verwacht. De be windsman zal nog beslissen of er een pe riodieke keuring voor auto's moet komen. Hij zag nog geen aanleiding voor de in voer van beschadigde auto's uit Duitsland vergunningen af te geven. Hij voelt er ook niets voor om de hon derdduizenden bromfietsers een examen af te nemen. Dat zou een onmogelijk kar wei zijn. Ook was het zijns inziens niet gemakkelijk vast te stellen, dat bromfiet sers relatief meer ongelukken veroorzaken dan andere categorieën weggebruikers, zo als wel wordt beweerd. Voor de wegenbouw zullen in de toe komst ongetwijfeld de bedragen op de be grotingen hoger moeten worden opgevoerd dan de laatste jaren het geval is geweest, zei minister Korthals. Tot 1978 zullen ge leidelijk ook hogere bedragen gevoteerd moeten worden voor de aanleg van dam men en dijken, teneinde in dat jaar het gehele programma afgewerkt te hebben. Er zal dan een degelijke waarborg moe ten zijn, dat rampen als die van 1953 niet meer kunnen voorkomen. De Bijdragenwet Deltawerken zal bin nenkort worden ingediend. c Concertgebouw, vandaag 20.15 uur: Re cital door de violiste Johanna Matzy en de pianist Jean Antonietti. Dinsdag 20.15 uur: Concert door het Radio Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. Solist: Mstislav Rostropovitsj, cello. Stadsschouwburg vandaag en dinsdag 20 u.: Nederlandse Comedie met „De lank moedige minnaar" van Graham Greene. Regie: Ank van der Moer. BIOSCOPEN Cinema Palace, tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „De drie waarheden", 18 jaar. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u: „Bittere rijst", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „La tricheuse", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Chans", 18 j. Minerva: Tot en met woensdag 20.15 u.: „Orfeu Negro", 14 j. Rembrandt: 14, 19 en 21.15 u.: „De over val" en „Zoo", a.l. Roxy: Tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Jonge zondaars", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Baby's groeien nooit aan een boom", 18 j. Monopole (Zandvoort): Maandag tót en met donderdag geen voorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.: zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Tot en met 28 februari teke ningen, aquarellen van Theodoor Heynes. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u. Klassiek grammofoonplatencon- cert van 21-22 u.: Telemann en Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. Möhlenpage. Tot en met 23 februari. Dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11-15 uur Eerste zondag van de maand 13-15 uur. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan), Groepsten toonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel". Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u., vrij dag ook van 20-22 u. Tot en met 10 fe bruari. De Vishal: Dagelijks van 10-17 u., zon dags van 13-17 u. Tot en met 24 februari tentoonstelling van figuratieve schilder en beeldhouwkunst. Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalse- weg 158, Overveen: expositie van werk van Dick van Luijn. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest): Iedere avond geopend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 1 februari). MAANDAG 4 FEBRUARI City, 20 u.: „De overval". Rex, 20 u.: „Scotland Yard neemt de uit daging aan". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozef huis, Banjaerstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DINSDAG 5 FEBRUARI City, 20 u.: „De overval". Rex, geen voorstelling Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Openbare leeszaal: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan 228c, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. bibliotheek, Willemsbeekweg: 10 tot 12 u. iy MAANDAG 4 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jungle Cat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De over val". (Derde week). W.B. Theater, 20 u.: „Satan lokt met liefde". DINSDAG 5 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jungle Cat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De over val" (Derde week). W.B. Theater, géén voorstelling. „Redt de vissen met de injecteur, een waterstraalluchtpomp, die elke brandweer en B.B.-afdeling in ons land bezit", zegt ir. H. Cornelissen uit Voorburg. De uit vinder van de ijsvrije gashouder is tot de conclusie gekomen dat de aanbevolen mid delen zoals luchtcompressoren, zuurstof cilinders en dergelijke in aantal en effect ontoereikend zijn. Hij heeft de dierenbe scherming gewezen op de betere mogelijk heden van de waterstraalluchtpomp. OverT al in het land beschikt men over deze pompjes. De Voorburgse politie heeft, door de heer Cornelissen op het spoor gebracht, deze week in de Vliet een verbazend snel en omvangrijk resultaat bereikt. Met slechts één pomp en slang heeft men het lucht- watermengsel onder het ijs gespoten Dui zenden vissen, die stervend aan de opper vlakte dreven, waren na een kwartier weer springlevend. Tekeningen van het eenvoudige en op elke waterpomp te monteren waterstraal- luchtpompstukje zijn met uitleg gratis bij de heer Cornelissen (Dr. Blookerstraat 21, Voorburg), te verkrijgen. Het partijconvent van de Anti-revolutio naire Partij heeft voor de Tweede Kamer verkiezingen mr. B. W. Biesheuvel aange wezen als lijsttrekker in de kieskringen van Arnhem, Nijmegen, Utrecht, Amster dam, Leiden en Den Bosch. De staatsse cretaris van Sociale Zaken en Volksge zondheid, de heer B. Roolvink, werd aan gewezen als lijsttrekker in de kieskringen Friesland, Overijsel, Haarlem, Den Hel der, Rotterdam, Dordrecht en Limburg. De heer J .Smallenbroek werd aangewe zen in de kieskringen Groningen, Drente, Den Haag, Zeeland en Tilburg. De rijkspolitie te Ubach over Worms (Zuid-Limburg) heeft drie jonge Italianen aangehouden, die ervan worden verdacht een zeventienjarig meisje uit Schinveld te hebben aangerand, verkracht en mis handeld. Twee van hen werden gearre steerd in het gezellenhuis van de mijnen in Brunssum. De derde werd gegrepen toen hij de grensovergang met Duitsland passeerde. Bij zijn aanhouding verzette hij zich heftig; een politieman liep daarbij een gebroken neusbeen op. Prins Bernhard heeft zich zaterdag bij koningin Juliana en prinses Beatrix ge voegd in Lech am Arlberg voor een win- tervakantie. De prins kwam per trein uit Parijs. Hij reisde per auto van Langen naar Lech met de prinsessen Irene en Margriet. De koningin en prinses Beatrix waren rechtstreeks naar Lech gereisd. Prinses Marijke is niet meegegaan, om dat zij nog naar school moet en al va kantie heeft gehad. Het m.s. „Katsedijk" zal op 27 februari het eerste vrachtschip van de Holland Amerika Lijn zijn dat voorafgaande aan de officiële opening langs de nieuwe pier van de H.A.L. in Manhattan-New York zal afmeren. Na de „Katsedijk" vol gen de „Korendijk" op 4 maart en de „Schiedijk" en de „Westerdijk" op 11 maart. De „Statendam" zal op 13 maart aan de nieuwe pier de passagiers voor een toeristenreis van 44 dagen aan boord nemen. De nieuwe pier biedt aan vier grote schepen tegelijk een ligplaats. Auto's kun nen via een brede oprit doorrijden tot bij de vertrekhal en de wachtzaal. De driedekspier beidt parkeerruimte voor meer dan 1.000 auto's. Het gerechtshof te Amsterdam heeft het vonnis bekrachtigd van de rechtbank te Haarlem, waarbij de ex-chef van het huis vestingsbureau van de gemeente Zaandam wegens het aannemen van steekpenningen tot een bedrag van ongeveer 1100 gulden en verduistering van 1600 gulden tot vier maanden was veroordeeld. De officier van Justitie bij de rechtbank te Haarlem had anderhalf jaar geëist. Als chefbureau Huisvesting te Zaandam had de verdachte tegen een directeur van een n.v. gezegd voor 300 gulden per woning wel snel voor een huis voor enkele perso neelsleden van de n.v. te kunnen zorgen. Voor de rechter gaf hij tot dat het aan nemen van geld volkomen fout was ge weest. Maar volgens hem had het geen in vloed gehad op de toewijzing van wonin gen, want de n.v. zou als nieuw gevestigd bedrijf in Zaandam toch woningen toege wezen hebben gekregen voor de belang rijkste medewerkers. 74-74. Toen kabouter Driftkop thuisgeko men was zat hij aan tafel, met de han den onder het hoofd. Hij was erg teleur gesteld, nu op het feest alles zo verkeerd voor hem afgelopen waè. Hij had de wed strijd verknoeid en bovendien een standje van de koning gekregen... Vrouwtje Gibina probeerde hem te troos ten. Ze legde haar hand op zijn schouder. Toe, kijk 'es een beetje vrolijker! zei ze. Een volgende keer doe je alles wel beter. Niet iedereen kan winnen! Zaterdagmiddag zijn 13 van de 50 pas sagiers, die sinds een week gedwongen verblijf hielden in een motel in Amster dam, met een lijntoestel van de K.L.M. naar Athene vertrokken, vanwaar zij door een toestel van de Alitalia naar Johan nesburg werden gebracht. Zij waren in moeilijkheden gekomen doordat het Zuid- afrikaanse reisbureau Impala Skyways, dat de passage had verzorgd, verzuimd had tijdig de passage te betalen aan de luchtvaartmaatschappij Caledonian Air ways. De overigen van de 50 passagiers zijn zaterdagavond met een toestel van de K.L.M. naar Frankfurt en vandaar met de Suid-Afrikrinse Lugdiens naar Johan nesburg en deels zondagavond regelrecht van Schiphol naar Johannesburg, eveneens met de Suid-Afrikaanse Lugdiens gegaan Alle passagiers moesten de reis voor eigen rekening maken. Het is voor deze gedupeerde reizigers de grote vraag, hoe zij het geld van het reisbureau zullen te rugvorderen Een leraar in Utrecht, die in het Betuw- se plaatsje Huissén woont, wordt verdacht van moord op zijn vrouw. Hij is in arrest gesteld. Het stoffelijk overschot van zijn echtgenote is op last van de justitie te Arnhem op het kerkhof in Huissen opge graven en overgebracht naar Arnhem voor het verrichten van sectie. De stoffelijke resten zijn dezelfde dag weer op het kerk hof in Huissen begraven. De 44-jarige echtgenote van de leraar is in de nacht van 30 juni op 1 juli van het vorig jaar 's nachts om half één plot seling overleden. De politie heeft in de woning een onderzoek ingesteld. De leraar is overgebracht naar het Huis van Be waring in Arnhem. Op de met knipperlichten beveiligde spoorwegovergang Tweelo nabij Mcppel is de 26-jarige autobestuurder J R. Pekel uit Dijkhuizen, gemente Ruinerwold, door een trein aangereden. Hij was op slag dood. De politie in Roermond heeft 'n 23-jarige in Roermond wonende Duitser en zijn der tienjarige stiefzoontje gearresteerd op ver denking van diefstal. De Duitser heeft bekend vier diefstallen in Roermond te hebben gepleegd. Ook gaf hij toe dat zijn stiefzoontje hem meerma len had vergezeld. Bij een huiszoeking werden goederen ter waarde van drie a vier duizend gulden aangetroffen. Voor de kust van Hoek van Holland heeft het Franse schip „Saint Luc" een reddingboot gevonden met de naam „Nec tor". De „Nector" is een Nederlands schip uit Groningen, dat in de afgelopen week gezonken is voor Hoek van Holland. rrrr?, Oooo OOOOO ooooM/ CopyrigM 9.1.-#. Ooi 6 Cop«nho9«n Onderscheidingen. De heer K. H. Wal raven, administrateur ter administratie van financiën te Curagao, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is be noemd M. Bobeldijk, adjunct-directeur van gemeentewerken van Renkum, wonende te Oosterbeek. Luchtmachtoefening. De geallieerde strijdkrachten van centraal Europa zullen dinsdag 26 februari tussen 10.30 en 14.30 uur boven een groot deel van West-Europa van Denemarken tot Zuid-Frankrijk, een luchtverdedigingsoefening houden, in Ne derland boven de drie noordelijke provin cies, Overijsel en de Achterhoek. Elders zal boven ons land slechts op grote hoogte worden gevlogen. Nog niet. Het ministerie van Binnen landse Zaken deelt mee, dat een defini tieve beslissing over de toekenning van een koudetoeslag aan de laagstbezoldigde rijksambtenaren nog niet is genomen. De drie centrales van ambtenarenorganisa- ties hebben voorstellen voor een derge lijke uitkering gedaan, die behandeld zul len worden in het Georganiseerd Overleg Het 497 ton grote Nederlandse schip „Amstelstroom" heeft in het Kanaal de bemanning van de gezonken Franse traw ler „Jos Yan" aan boord genomen. De Amsterdamse politie heeft een 27-ja- rige pedicure en haar vriend, een 23-jari- ge kelner, beiden uit Amsterdam, aange houden, verdacht van zware mishande ling van een 24-jarige zeeman uit Half weg. In een bar op de Nieuwendijk kreeg het drietal ruzie, waarbij de vrouw de zee man met een bierglas zou hebben bewerkt. De zeeman, die buiten de bar in bewuste loze toestand werd aangetroffen, is met ernstige verwondingen aan hals en gezicht in een ziekenhuis opgenomen. Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde is de lucht druk in vrijwel geheel Europa onder in vloed van verschillende depressies gelei delijk lager geworden. Slechts op Groen land is, nadat een depressie overgetrok ken was, de luchtdruk weer tot een zeer hoge waarde gestegen, namelijk tot bo ven 1050 millibar. De depressie trok, ver der in diepte toenemend, naar het zuiden en bevond zich maandagmorgen ten wes ten van de Britse "éilartdeff:'' Eén andere diepe depressie trok van het westelijk deel van de Middellandse Zee over midden-Ita- lië en Joegoslavië naar Polen, vergezeld van veel sneeuw. Aan de zuidoostkant er van voerden krachtige zuidwestelijke tot zuidelijke winden zachte lucht via Grie kenland, Roemenië en de Zwarte Zee naar Zuid-Rusland, waar het flink dooide. Ons land bleef binnen een gebied met weinig wind, waarbij af en toe wat sneeuw viel. Het temperatuurverloop was sterk af hankelijk van enkele opklaringen. De laag» ste temperatuur kwam maandagmorgen om 9 uur voor in Den Helder met min 14 graden. Ook de komende 24 uur zal het rustige weer in ons land blijven'voort duren. Er kan plaatselijk wat sneeuw val len maar er zullen ook verspreide opkla ringen en hier en daar mist voorkomen. Overdag zal het licht tot matig vriezen. In de nacht en morgenochtend kan weer plaatselijk strenge vorst verwacht worden. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland Veerslag laatste 24 uur w 3 Den Helder mist nnw -1 1 Ypenburg geheel bew windst. -1 0 Vlissingen ij ze) ozo -3 0,1 Eelde sneeuw w -4 1 De Bilt geheel bew windst. -1 0,1 Twente sneeuw zw -4 1 Eindhoven sneeuw zzw -3 4 Zd-Limburg motsneeuw zzw -4 1 Helsinki geheel bew o -4 1 Stockholm motsn teuw nno -I 4 Oslo nvaar bew nno -11 0 Kopenhagen sneeuw n -5 2 Aberdeen zwaar bew nw 2 1 Londen zwaar bew w 1 0,1 Amsterdam geheel bew windst. -1 0,1 Brussel sneeuw zzw -4 1 Luxemburg sneeuw zzw -7 0 Parijs sneeuw zzw -3 0 Bordeaux onbewolkt windst. -3 0 Grenoble geheel bew windst. -6 0 Nice onbewolkt zzw 9 0 Berlijn geheel bew wzw -9 1 Frankfort onbewolkt zzw -6 0 München geheel bew zzw -11 0,3 Zürich motsneeuw zzo -8 0 Genève motsneeuw z -7 Locarno geheel bew o 4 0 Wenen zwaar bew w -11 1 Innsbruck zwaar bew windst.-ll 0 Belgrado geheel bew o 5 1 Athene zwaar bew nnw 17 Rome zwaar bew zzo 9 17 Ajaccio half bew. o 7 5 Madrid geheel bew windst. 1 0 Mallorca half bew. nw 10 0 Lissabon licht bew. nw 12 3 Dinsdag 5 februari Zon op 8.16 uur, onder 17.34 uur. Maan op 14.22 uur, onder 6.00 uur. Maanstanden 8 febr. 15 52 uur volle maan. 16 febr. 18.39 uur laatste kwartier 24 febr. 3.06 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in Mmuiden Maandag 4 februari Hoog water 12.19 en uur Laag water 7.34 en 20.18 uur. Dinsdag 5 februari Hoog water 1.04 en 13.33 uur. Laag water 8.55 en 21.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vropge; don te T r,,,,„d .n.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2